h Ellen Lith helpt mensen om vrijer in het leven te staan TAIFUPi rosner \mms-god Geld tegen geweld Bauers EtïïMïiXöïWÖlQl Oefening brandweer en EHBO CULTUUR Et WELZIJNl C» rel a.s. zaterdag en zondag: Open Ochtend voor vrouwen tiaar andere locatie Zomerschoon ondersteund met acties en wedstrijden SCWhuurverhoging 3,1 GGD geeft informatie over Meningokokkenziekte (irLióhool Nieuwe psychosociale praktijk 'Lumen' V aar vast)* 1398593] Bauers Kwintet 26,25 -D Restaurant. SPECTACULAIRE AANBIEDING laminaat lamelparket plankenvloeren Tinsdag 26 maart, 'De Schuilplaats' Kosten corporatie stijgen harder Inloopmiddag 7 SCHRAVEMADE B.V. Film: 'Promises' expert schoemaker PAGINAiO] WOENSDAG 20 MAART 2002 SOESTER COURANT lescentrum iet o.a. salades - irill en fondue ndelijk zien staan en op hypotheek? Dat 15 april 2002 bij 2uwe hypotheek luit, profiteert u ie rentetarieven: lang het voorjaar en Spaar Zeker, rs Hypotheek. 1, Bernhard Dijk- 609 63 19, tze kantoren, ags geopend van >or aan de Smits oud, afhankelijk 00% van de vastgesteld. 2002 te zijn verstrekt. nerken op een rij i:- ii i i i i: i i li n anotherwoman ERRYWEBER 'Dikwijls hebben mensen niet genoeg handvatten meegekre gen om hun problemen op te lossen. Ze weten niet hoe ze dat moeten aanpakken en zijn daardoor geblokkeerd geraakt in hun doen en laten. Anderen hebben bijvoorbeeld hun part ner, hun kind of hun werk ver loren en dat verlies niet ver werkt. Veel problemen zijn op een of andere manier aan ver lies gerelateerd. Dat kan ook het verlies van zelfwaardering zijn, of van het vertrouwen in de mensheid.' Vorige week is Ellen Lith gestart met haar psychosociale praktijk 'Lumen' in Soest. Ze liep al gerui me tijd rond met de plannen daar voor, maar heeft ze nu pas gerea liseerd. Tot voor kort was ze als maatschappelijk werker werkzaam bij een crisisopvang in Utrecht, waaraan ze jarenlang verbonden is geweest, maar haar ervaring strekt aanzienlijk verder. Ze heeft in di verse landen gewoond en daar de cultuur leren kennen; bovendien kan ze als moeder van vier (inmid dels volwassen) kinderen ook op dat gebied haar ervaringen nuttig maken bij de behandeling van haar cliënten. 'Ik heb in mijn leven zelf ook het nodige meegemaakt en ik beschik over een groot inlevings vermogen.' Haar werk kan kort omschreven worden als het opheffen van blok kades die mensen - in de loop van hun leven - hebben opgebouwd. Ellen: 'Als ze hier weggaan hoop ik dat ze weer vrijer in het leven staan en anders kunnen omgaan met de dingen die ze meegemaakt hebben...' Ze wijst als voorbeeld op rouwverwerking, wat op zich zelf al niet makkelijk is maar dat soms nog moeilijker wordt door een gecompliceerde persoonlijk heid van de betrokkene, of door het feit dat iemand al meer dan één verlies heeft meegemaakt. 'Dan gaat het vaak niet meer al leen om het verlies van bijvoor beeld je partner, maar ook om de problemen die je misschien daar vóór al had. Op dat soort dingen moet je dan heel alert zijn.' Hier en nu In haar werk bij de crisisopvang heeft Ellen veel te maken gekregen met vrouwen die het slachtoffer waren van mishandeling in de ge- zins- of partnerrelatie. Ze is dan ook thuis in die geweldsproblema- tiek. Ze gaat uit van wat ze noemt de hier-en-nu-situatie. 'Je moet wel rekening houden met iemands verleden, maar daar niet in blijven hangen.' Ze behoort overigens niet tot een bepaalde 'school' en noemt haar aanpak 'eclectisch', dat wil zeggen dat ze met verschillende methodieken werkt, afhankelijk van de cliënt en zijn of haar situa tie. 'Bij de een slaat dit aan, bij de ander dat...' Ze is ervan overtuigd dat mensen met de juiste aanpak inderdaad van hun problemen ge nezen kunnen worden, of liever Ellen Lith van de psychosociale praktijk 'Lumen'. Foto: Soester Courant TURNQVER 3sychotherapeutische hulp verlening: DE DAKKAPEL, □raktijk voor Gestalttherapie, drs. Riek van Haeringen, 035- 6012496, www.dedakkapel.nl Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 gezegd: van hun 'probleemsitua tie'. Zoekproces 'Ik ga uit van een holistische le vensvisie, waarin fysieke, emotio nele en mentale factoren in wissel werking zijn, maar ook het beeld van de omgeving in de meeste bre de zin, bijvoorbeeld maatschappij beeld, religie, spiritualiteit. Ik ge loof ook dat de oplossing van de problemen in de mensen zélf be sloten ligt, en dat ze, als ze de moed hebben om ook naar zichzelf te kijken, de weg daarnaar toe kunnen vinden, ook al is die nu versluierd door angst, spanning en onzekerheid.' Dat zoekproces is niet altijd makkelijk, aldus Ellen, maar wél altijd de moeite waard. 'Maar het kan natuurlijk ook wel eens pijn doen om "ouwe troep" op te ruimen...' Ze denkt dat er zeker behoefte bestaat aan een praktijk als de hare. 'Bij de Riaggs heb je lange wachttijden en is een behandeling vanwege subsidie aan allerlei regels gebonden. Bij mij is dat niet het geval.' De psychosociale praktijk 'Lumen' is gevestigd aan de Veenbesstraat 220. Ellen Lith hanteert voor haar behandeling een prijzenschaal naar inkomen. Ze is voor afspraken te lefonisch te bereiken via §§(035) 6856214. Lamscarpaccio Mosterdsoep Spoom Varkensbiefstuk met roomsaus Frambozenbavaroise BURG. GR0THESTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 25 16 E-mail: resfaurant@bauers.nl website: www.bauers.nl Ook Zo 'n 200 gasten hebben afgelo pen zondag meegedaan aan de larlijkse winterwandeling voor een \oed doel, georganiseerd door Eet- villa Van den Brink. Ze banjerden 's middags - ook toen het al begon te miezeren - door de Soester dui nen. Onderweg werden ze onthaald op warme chocolademelk en glüh wein op de parkeerplaats aan de mFoekenlaan, waar ook het Bra bantse fanfareorkest De Kikvor- schen de stemming verhoogde. Na afloop stond er een stamppotten- buffet klaar en konden Sebastian en Stephan Ott een cheque van 4537,00 (tienduizend gulden!) overhandigen aan Bart Wisbrun van de Stichting tegen Zinloos Ge weld. Ze kregen een oorkonde te rug. r-C^CHEN Hét adres voor al uw originele geschenkpakketten zoals: Kraampakketten tV Kraamkado's tv Ontbijtpakketten t> Hart onder de riem-/opkikkerpakketten i> Paasgifts Steenhoffstraat 58 - Soest - Tel. 035-6022871 www.tromslager.nl van 10.00 tot 16.00 uw Soest, Birksttaat 91 Tel.: 035 60 110 60 Het Pftvkct Atelier 24 uur per dag bereikbaar PAGINA 11 Voor iedereen in Soest, die op 31 mei of 1 juni meedoet aan Zomerschoon of gaat mee doen, zijn er diverse acties om Zomerschoon nog leuker te maken dan vorig jaar. In april kan iedereen zich opgeven via de toegestuurde aanmeldkaart of via de website www.Zomerschoon.nl. Omdat in Soest nu voor het vijfde jaar Zomerschoon plaatsvindt in troduceert de gemeente dit jaar de Zomerschoon straatprijs. Wie een leuk idee heeft om in samenwer king met straat- of buurtgenoten iets te doen, waardoor de straat of buurt opknapt, dingt mee naar een van de drie straatprijzen van elk 100 euro. De winnaars krijgen deze geldprijs op 1 juni contant uitgereikt. Kinderen van basisscholen kunnen in mei een radiospotje verzorgen over Zomerschoon. Een aantal vrijwillige zwerfvuilruimers in wij ken de Eng en Smitsveen wordt deze maand extra in het zonnetje gezet. Verder vestigt de gemeente de aandacht op de actie Zomer schoon door spandoeken en pos ters op te hangen in Soest. Basisscholen kunnen ook zelf een poster maken. De mooiste wordt eveneens op locaties in Soest op gehangen. Op het Choristenpad, in de Eng en het Smitsveen zijn vanuit de bewoners acties in voor bereiding. Die blijven voorlopig een verrassing. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 601 81 36 Bij de kippen eieren zoeken en die beschilderen voor Pasen. Dat is de bedoeling tijdens de inloopmiddag op woensdag 27 maart. De weke lijkse activiteit bij kinderparadijs De Vrije Teugel is bestemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en begint om 14:00 uur. Deelname kost 2,50. De huur van woningen van SCW gaat per 1 juli a.s. met ge middeld 3,17 procent omhoog. Daarover heeft de woningcor poratie overeenstemming be reikt met de Vereniging Huur- dersbelangen (VHB). Eind april krijgen de huurders be richt. Huurders van SCW-woningen met een huur tot 70 procent van de maximale huurprijsgrens krijgen een huurverhoging van 3,26 pro cent. SCW-woningen met een huur boven de 70 procent van de maximale huurprijsgrens worden met 2,7 procent verhoogd (wette lijk maximum). Waarbij de maxi male huurprijsgrens wordt bevro ren. SCW heeft te maken met een stij ging van de kosten. Het inflatiecij fer over 2001 is uitgekomen op 4,5 procent en de looninflatie ligt daar nog een procent boven. Daarnaast zijn de bouwkosten met 8,5 pro cent toegenomen. SCW en de VHB bereikten vorig jaar overeenstemming over een in- flatievolgende huurverhoging. Deze verhoging was gebaseerd op een omvangrijke investeringsopga- ve. Sinds 1 juli 2001 is SCW gefu seerd. Met Atrium (Gooi- en Vechtstreek), De Dageraad (Am sterdam) en Groene Stad Almere bundelde SCW haar krachten in de nieuwe corporatie De Alliantie. In Alliantieverband willen de werkmaatschappijen hun investe ringen zoveel mogelijk overeind houden. Door nieuwe maatregelen van het rijk mag de maximale ge middelde huurverhoging van de Alliantie uitkomen op 3,1 procent. Per werkmaatschappij binnen de Alliantie kan wel gevarieerd wor den in de gemiddelde huurverho ging (afhankelijk van de relatie tot de maximaal redelijke huur en van bijzondere omstandigheden). SCW en VHB zijn uitgekomen op een maximale gemiddelde huurverho ging van 3,17 procent. Ondanks de huurverhoging blijven SCW-wo ningen gemiddeld 80 gulden goed koper dan andere huurwoningen in de provincie Utrecht, stelt SCW in een persbericht. De huurders krijgen bij de brief over-de huurverhoging een over zicht van het groot- of planmatig onderhoud dat op stapel staat. Een huurder kan zo zien wat er aan zijn of haar woning gaat gebeuren. Niet alle woningen kunnen worden aan gepakt. Groot onderhoud komt periodiek voor, er gaat dus bijvoor beeld niet elk jaar geschilderd wor den. Ook dit jaar staan er extra inspanningen op het programma om de kwaliteit te verhogen, zoals energetische maatregelen in oudere woningen en het verhogen van het uitrustingsniveau van bepaalde woningen. In Soest wordt tweemaal per jaar een Open Ochtend gehou den. De eerstvolgende keer, op dinsdag 26 maart, is dat de 23e keer. Iedere ochtend wordt een spreekster uitgenodigd. Deze keer is dat Willy Bakker-Hui- zinga. Zij heeft veel ervaring met toerus- tingswerk op het gebied van ge- loofs- en levensvragen. Ze schreef diverse boeken die gericht zijn op gcloofsopbouw vanuit bijbels per spectief. Haar toespraak heeft de titel: 'Als de Tuinman snoeit...'. Naast de toespraak is er gelegen heid om met elkaar over dit onder werp van gedachten te wisselen. Om 08:45 uur staan de koffie en de thee klaar. Om 09:15 uur be gint de toespraak en om 11:15 uur wordt de bijeenkomst gesloten. Er is kinderoppas, evenals een boekentafel TVo trapanis vrij. Op dinsdag 12 maart vond er een gezamenlijke oefening plaats van de brandweer en de plaatselijke EHBO in Soest. Dat gebeurde op het oefenter rein van de brandweer bij de kazerne aan de Lange Brink- weg. De locatie bleek een uitstekende plek te zijn, omdat dc oefening een situatie voorstelde die in werkelijk heid ook kan plaatsvinden, name lijk een uitslaande brand in dc woning, terwijl er verderop een ernstige botsing met twee auto's was geënsceneerd, waarbij tevens een tankauto gevuld met het ge vaarlijke Methanol een lekkende afsluiter had en zodoende ook in brand was geraakt, waarbij ver schillende slachtoffers waren ge vallen. De brandweer, die als eerste ter plekke was, kwam snel in actie. Na de melding bij het EHBO-gebouw aan de Parallelweg spoedden zich EHBO-crs naar dc Lange Brink- weg. Daar speelden zich hartver scheurende taferelen af. Gezamen lijk werd in goed overleg gekozen voor de wijze waarop dc slachtof fers bevrijd zouden worden. Door dc ervaringen van vorige oefenin gen bleek"dat dc samenwerking tussen dc brandweer cn de EHBO steeds beter wordt. Om 21:30 uur werd het sein einde oefening gege ven cn konden dc slachtoffers (van de lotuskring Gooi en omstreken) zich weer 'afgrimeren'. Tijdens een korte eerste evaluatie in de brandweerkazerne bleek dat zowel dc brandweer als dc EHBO zeer tc spreken waren over het ver loop. Hieruit blijkt temeer dat sa menwerking met organisaties als de brandweer en de EHBO, die zich beide inzetten voor hulpverle ning binnen dc gemeente, gestimu leerd moet worden. Een goede brandbestrijding en ccn slagvaardi ge slachtofferhulp blijven perma nente aandachtspunten. maar er is een collecte ter bestrij ding van de onkosten. Wilt u rondkijken of u iemand kunt uitnodigen? Veel mensen vin den het prettig om samen naar zo'n ochtend toe te gaan. Kom dan naar 'De Schuilplaats', Parallelweg 1. Let op: dit is een ^ndere loca tie dan tot nu toe gebruikelijk. 'De Schuilplaats' ligt centraal in Soest, achter Museum Oud Soest en het Gildehuis en bij het EHBO-ge bouw. Deze bijeenkomst is een initiatief van een groep vrouwen uit ver schillende kerken, die het gesprek over allerlei levens- en geloofsvra gen wil stimuleren en juist vrouwen die geen directe band hebben met kerkgenootschap of gemeenten op informele wijze wil laten proeven wat het evangelie te bieden heeft. Informatie: Annelies Polderman, §86031033 of Germa van Stralen, §86021809. (TT) lestechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 In Nederland ontstaat enige onrust omtrent de meningo kokkenziekte, in de volksmond aangeduid met nekkramp. Ook in de regio Eemland zijn een toenemend aantal mensen verontrust over deze ziekte en vragen zich af wat te doen. Vaak blijkt dat men onvoldoende weet wat de ziekte inhoudt, hoe besmetting plaatsvindt en welke risico's men loopt om de ziekte te krijgen. Daardoor kan onterechte angst en onrust ontstaan. Ook is onvoldoende bekend wat je kunt doen om de ziekte te voorkomen en wat men mag verwachten van de landelijke vaccinatiecampagne waarover minister Borst spreekt. Hieronder zetten wij daarom de belangrijkste informatie op een rij. Wat is hersenvliesontsteking? Hersenvliesontsteking is een be smettelijke infectieziekte. Daarbij zijn de vliezen rondom de herse nen en het ruggenmerg ontstoken. Een ander woord hiervoor is me ningitis. Een hersenvliesontsteking kan veroorzaakt worden door ver schillende soorten bacteriën en vi russen. Een deel van alle hersen vliesontstekingen wordt veroor zaakt door een bepaalde bacterie, de zogenaamde meningokok. De ziekte heet dan meningokokken ziekte. Deze vorm van hersenvlies ontsteking komt de laatste jaren in Europa, ook in Nederland, vaker voor dan voorheen. Hoe vindt besmetting met me- ningokokken plaats? Bij één op de tien mensen in Ne derland, dus bij velen van ons, be vindt de meningokok zich herhaal delijk in de neus- en keelholte zon der dat wij daar ziek van worden. Bij spreken, hoesten en niezen ko men deze bacteriën in piepkleine druppeltjes vrij. Ze zweven een tijdje door de lucht en worden door anderen ingeademd. Zo be smetten wij elkaar voortdurend met meningokokken. Hoe vaak komt hersenvliesont steking door meningokokken voor? Hoewel veel mensen deze bacterie bij zich dragen, worden toch maar weinigen hierdoor ziek. In Neder land zijn dit ongeveer 700 mensen per jaar. Dit is wel meer dan enke le jaren geledén het geval was. De reden van deze toename is onbe kend. Hiernaar wordt onderzoek gedaan. In een gezin of in een schoolklas komen zelden twee of meer gevallen tegelijk voor. Wie kan de ziekte krijgen? Iedereen kan ziek worden door meningokokken. De ziekte komt bij kinderen en jong volwassenen het meest voor. Ook mensen die verzwakt zijn door een andere ziekte of door een vermindering van de afweer hebben een grotere kans deze ziekte te krijgen. Wat zijn de verschijnselen van de meningokokkenziekte? Meningokokkenziekte kan een hersenvliesontsteking en bloedver giftiging (sepsis) veroorzaken. Het begint vaak met een griepachtig beeld: vcrkoudheidsklachtcn en koorts. Dan wordt het kind (of dc volwassene) ernstig ziek. Daarbij kunnen de volgende verschijnselen optreden: hoge koorts, braken, erge hoofdpijn, sufheid en soms huidbloedinkjes. Bij hersenvlies ontsteking kan nekstijfheid optre den, doordat de hersenvliezen ge prikkeld worden. Bij kleine kinde ren die verluierd worden geeft dit pijn bij het optillen van dc been tjes. Bij bloedvergiftiging worden soms huidbloedinkjes gezien. Wanneer moet dc huisarts ge waarschuwd worden? Als bovengenoemde verschijnselen zich voordoen, waarschuw dan uw huisarts. Omdat de verschijnselen vaag kunnen zijn en omdat cr iets I anders aan de hand kan-zijn, geldt het advies: Neem contact op met de huisarts als iemand ernstiger ziek is dan u bij een verkoudheid of griep zou verwachten. De huis arts kan beoordelen of er mogelijk sprake is van hersenvliesontste king. Hoe wordt de ziekte vastgesteld en wat is de behandeling? Als de huisarts een hersenvliesont steking vermoedt, verwijst deze de patiënt door naar het ziekenhuis. Een hersenvliesontsteking wordt vastgesteld door een lumbaalpunc- tie (ruggen prik). Hersenvliesont steking door meningokokken wordt behandeld met antibiotica. In veel gevallen geneest de patiënt volledig. Welke adviezen zijn er voor mensen in de omgeving van de patiënt? Het belangrijkste voor mensen in de omgeving (gezin, buurt, school) is om, nadrukkelijker dan gewoon lijk, te letten op ziekteverschijnse len bij henzelf en hun kinderen en zonodig de huisarts te waarschu wen. Het heeft in het algemeen geen zin voor mensen in de omge ving van de patiënt, om genees middelen te gebruiken met als doel deze ziekte te voorkomen. Gezins leden, buurtgenoten en klasgeno ten van een patiënt kunnen ge woon naar school en werk. Het is goed om oververmoeidheid te voorkomen en te zorgen voor voldoende nachtrust. De patiënt kan na genezing gewoon naar school of werk. Let op hygiëne: hand voor de mond bij hoesten en niezen; woning en schoollokalen regelmatig luchten door ramen en deuren open te zetten. Is de ziekte te voorkomen? De kans om deze ziekte op te lo pen kan worden verkleind door bovenstaande adviezen goed op te volgen. In Nederland wordt 80% van dc gevallen van meningokok kenziekte veroorzaakt door de meningokok groep B. Hiertegen is nog geen vaccin beschikbaar. Het vaccin is wel in ontwikkeling. Van de. overige gevallen wordt 10% veroorzaakt door de meningokok groep C. De laatste maanden wordt er landelijk wel een stijging van het aantal gevallen van menin gokokken groep C gezien. In de regio Eemland is dit nog niet ge constateerd. Alleen voor deze me ningokok groep C is sinds kort een vaccin beschikbaar. Minister Borst van VWS heeft besloten om dit jaar een landelijke vaccinatiecam pagne te organiseren tegen dit type C. Het ministerie heeft echter nog geen definitief besluit genomen over wanneer deze landelijke cam pagne precies wordt gestart en welke organisaties dit gaan uitvoe ren. Op sommige plaatsen in Neder land worden vervroegd vaccinatie campagnes uitgevoerd omdat er duidelijk aanleiding voor is. Bij voorbeeld omdat er in een regio een opvallend aantal gevallen van meningokokken C is gesignaleerd. Op dit moment is er in de regio Eemland geen reden om een der gelijke vaccinatiecampagne ver vroegd te starten en worden de verdere besluiten van minister Borst afgewacht. De GGD Eem land blijft evenwel alle regionale ontwikkelingen nauwlettend vol gen zodat snel tot actie kan wor den over gegaan indien hier aanlei ding voor is. Waar kunt u informatie krijgen? Voor meer informatie over deze ziekte kunt u het gratis landelijke nummer bellen 0800-3008051. Ook kunt u op de website van de GGD Eemland www.ggdccmland.nl1 alles nog eens rustig nalezen of contact op nemen met de GGD Eemland, af deling Algemene Gezondheids zorg tijdens kantoortijden via 033 - 4 678 200. GGD Eemland Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Maandag 25 maart Regisseur B.Z. Goldberg werd ge boren in Boston, maar groeide op even buiten Jeruzalem. Toen in 1987 de Intifada, de Palestijnse opstand, begon keerde hij terug naar Jeruzalem om daar nieuws voor diverse tv-stations te produ ceren. Sindsdien vatte hij het plan op om een documentaire te maken waarin de rol van kinderen in het conflict aan bod zou komen. 'Pro mises' won in 2001 terecht de Pu blieksprijs op het International Film Festival Rotterdam. In de film komt een groep aan het woord die doorgaans helemaal buiten beeld blijft in het conflict tussen de Israëliërs en de Palcs- tijnen: kinderen. Geen politieke analyses, beelden van gevechten of dodelijke slachtoffers, het gaat hier alleen om de kinderen. Regisseurs B.Z. Goldberg, Justinc Shapiro en Carlos Bolado volgden van 1997 tot 2000 een aantal negen- tot der tienjarigen uit Jeruzalem, van di verse culturele en etnische achter grond; kinderen van zowel gema tigd als extremistische Palestijnse cn Israëlische ouders. Hoe gaan zij om met het schijnbaar onoplosbare conflict en hoe kijken ze naar hun toekomst? Aan de hand van openhartige ge sprekken, opgenomen in hun eigen woonomgeving, werpen de film makers een bijzonder licht op de haat, woede en vooroordelen die heersen in deze Arabische regio. Omdat kinderen in deze leeftijd doorgaans minder geneigd zijn be leefd of voorzichtig te antwoorden dan oudere tieners, geven de inter views een eerlijk en direct beeld van de omgeving waarin jonge Is raëliërs en Palestijnen worden grootgebracht en van de ideeën die hen door hun ouders worden mee gegeven. Gesproken wordt over vriendjes die zijn omgekomen, een vader die in de gevangenis zit en het opletten op verdachte figuren als je op een bus stapt. Duidelijk wprdt hoe sommigen al op jonge leeftijd hopeloos verstrikt zijn ge raakt in de haat van de regio. Hoe wel de geïnterviewde Israëlische en Palestijnse scholieren op nog geen twintig minuten afstand van elkaar wonen, weten ze bijna niets van elkaar en leven ze in een compleet andere wereld. Goldberg haalt op een gegeven moment Yarko en Daniël, twee joodse tweeling broers, over om een dag door tc brengen met Faraj en Sanabcl, twee Palestijnse kinderen. Ze ma ken stug kennis, maar al snel spe len ze met elkaar alsof ze nooit anders gedaan hebben. Twee jaar later is echter alles weer veranderd. Faraj is gedesillusioneerd en heeft geen hoop dat het ooit nog goed komt. De vredesonderhandelingen zijn voor hem niets meer dan loze beloftes, 'Promises' is een bijzon der belangrijke film, waarin eens temeer duidelijk wordt hoe een dergelijk conflict alle hoop voor kinderen vernietigt. (Verenigde Staten 2000, 100 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, §86019577. Scène uit 'Promises'. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant De juiste combinatie De BeoCenter 2300 is een combinatie van een radio en een cd-speler met een aantal extra programmeerfuncties De titels van maximaal 100 cd's kunnen worden opgeslagen en verschijnen in de display. BANG OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST

Soester Courant | 2002 | | pagina 11