1 Tr:;:rr3 Soest viert de Boekenweek nurfit Van de Ven w oemen b.v. Liever dan de liefde Bibliotheek huldigt 'superleners' COMMUNICEER! ~1 BOEKENWEEKI oodmaster "n Anna Enquist schreef het Boeken weekgeschenk. Liefdeslisten JAN van ZAL i Lars Meiners Valentijn en secondelijm (Liever dan de liefde) 2 PAGiN/qj WOENSDAG 20 MAART 2002 SOESTER COURANT PAGINA 13 Morgenavond li literair theater in C-drie Dijsselb.v. f7~ inden udio Eemland al Anna Enquist ODA reldWinkel Voordat u de koffie inschenkt... Ie prijs SLAS-columnwedstrijd over de liefde AUTOSCHADESPECIALIST 3e prijs SLAS-columnwedstrijd over de liefde Kledinginzameling Dorcas 'n succes Gasonderfotd Videofilm over passiespelen Betaalbare workshops voor iedereen 2e prijs SLAS-columnwedstrijd over de liefde DORRESTEBMWEG 72b 3763 LL SOEST •- tverwijdering verken Afvalbewerklng I-, weg- en waterbouw techniek Terreinbeplanting 09 90 00 www.asbogroep.nl Nieuweweg 66, Soest Tel.: 035-609 06 90 STALLATEUR trale verwarming ie installatie ion 035 - 601 24 72 TECHNIEK B.V. 3foon 035 - 601 11 37 raat ZA 601 26 32 t@vbw-g roenplein.nl 1*0 B.V. t Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 t_ Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A Soest-Tel. 601 38 77 urg. Grothestraat 35 - Soest el. (035) 601 Ó0 33 ax (035) 601 37 05 -mail: ifo@de jongaccountants.nl Avw.dejongaccountants.nl Witgoed Service naties van alle merken oraties onder garantie ervice 6 dagen in de week •foon 035 - 602 49 61 oom 35-3766EK Soest veg 70 - 3765 GG Soest foon (035) 60160 30 ERKEND ELEKTROTECHNISCH WAARBORGINSTALLATEUR Soest. Tel. 035 - 602 45 20 De Boekenweek duurt officieel nog tot en niet komende zater dag en ook deze week is er in Soest nog het nodige te bele ven!. Morgenavond donder dag 21 maart - is er een heel bijzonder literair theaterpro gramma in C-drie, waaraan o.a. Liselore Gerritsen en Rob Chrispijn meewerken, evenals presentator Kick van der Veer ('Andermans veren'). In de afgelopen dagen heeft Soest de Boekenweek al op gepaste wij ze gevierd. Op uitnodiging van de bibliotheek en boekhandel Van de Ven - die vanouds voor de slag roomsoesjes zorgde - kwam de 'bekende schrijfster Fleur Bourgon- je vrijdagmiddag naar de theater zaal van wat tegenwoordig de Bre de Bibliotheek Soest genoemd moet worden. De tribune was uit stekend bezet - overigens vooral met dames - en het publiek bleek onder de indruk van het schrijver schap van de frêle auteur, die een kijkje gaf in haar dagelijks 'schrij- *;rsleven'. Voor de pauze las ze o.a. een aantal fragmenten uit haar romans, met name de drie meeste recente (zoals 'Araya'), waaruit naar voren kwam dat Bourgonje haar figuren met grote precisie te kent. Haar verhalen ontstaan meestal op basis van een 'beeld' uit de gewone alledaagse werkelijk heid, dat haar om een of andere reden treft en zich vastzet. Nader hand groeit dat eerste beeld dan uit tot een compleet verhaal. Na de pauze werd er volop gebruik ge maakt van de mogelijkheid om de schrijfster allerlei vragen te stellen. Na afloop moest de schrijfster in de stand van Van de Ven, gezeten achter de snel slinkend schaal met soesjes, heel wat boeken van haar hand signeren. Zaterdagavond telde dezelfde zaal weliswaar wat minder bezette stoe len, maar nu had zich dan ook de 'fine fleur' van de literaire fijnproe vers van Soest verzameld, en dat Foto: Soester Courant Ar ie van Veen leest zijn column 'Liefdeslistenwaarmee hij de eer ste prijs in de column wedstrijd won. Telefoon 035 - 602 93 60 voor de beste keuze! ,w dranken! - 601 24 90 ïidsweg Noord 65 Amersfoort I - 464 34 24 er/Jeep dealer emland en Vallei BOEKENWEEK 2002 - 13-23 MAART BOUW ADVIES B.V. mische keuringen o.g. eleiding Tel. 035-602 31 13 iu voor telecommunicatie tion voor mobiele communicatie /eweg 27-29a, Soest '-Telefax 035-6091009 anhaltelecom.nJ De ijsdragers mus Golfkarton weg 26 - 3762 EC Soest i 035 - 609 53 00 035-609 53 11 PACKAG/NG WKARTON I DISPLAYS ifoort - Tel 033-4643060 - Fax 033-44561683 Familiebedrijf sinds 1938 t- Otten (3e generatie) °.t gebied van •■keringen belt u ons gerust. ioesterberg Dag en nacht bcseikbaar: 0346 - 351223 J Het zinderende verhaal van een verzandend huwelijk. Gratis bij aankoop van ten minste 11,11 aan Nederlandstalige boeken. Zolang de voorraad strekt. www.boekenweek.nl Fleur Bourgonje signeert haar werk in C-drie; op de voorgrond de traditionele schaal met soesjes. Foto: Soester Courant Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 www.libris.vandeven.nl e-mail: info.vandeven@libris.nl zijn er nu eenmaal geen honder den... Onder het motto 'Met alle liefde' - aanhakend bij het thema van de Boekenweek - lazen be kende en minder Soesters op uit nodiging van de SLAS hun favo riete liefdesgedicht, wat een aantal interessante keuzen opleverde. Zo passeerden gedichten de revue van Hans Andreus, Joost van den Vondel, J.W. Scheltema, Martinus Nijhoff, Rutger Kopland, Krijn Peter Hesselink, Herman de Co- ninck, Ingmar Heitze, Ellen War mond, Elisabeth Eijbers, Remco Campert en Jan Visser (die het programma medepresenteerde). De poëzie werd nu en dan onder broken voor muziek van het duo 'Accordéon Mancholique', die be hoorlijk in de smaak viel, en voor de prijsuitreiking van de door de SLAS georganiseerde columnwed strijd over de liefde, waaraan zich Uiteindelijk toch nog iets meer dan een handvol Soester liefhebbers bleken te hebben gewaagd. De jury kende ter plaatse prijzen toe (44, 22 en 11 euro) voor de naar haar oordeel drie meest geslaagde columns, die volgens afspraak in de Soester Courant worden gepu bliceerd. De verrassende winnaars bleken Arie van Veen (le prijs met 'Liefdeslisten'), Simone Wijnands (2e prijs met 'Valentijn en secon delijm') en George Knottnerus (3e prijs met 'Liever dan de liefde'). De SLAS (Stichting Literaire Ac tiviteiten Soest), die de evenemen ten op letterkundig en aanverwant gebied in Soest sinds jaar en dag coördineert, kan in elk geval nu terugkijken op een geslaagde Boe kenweek in Soest. Maar, zoals ge zegd, het is nog niet voorbij. Soes ter literatuurliefhebbers, in de ruimste betekenis van het woord, worden morgenavond dan ook graag verwelkomd in de theater zaal van de 'Brede Bieb' (aanvang 20:00 uur), voor het literaire thea terprogramma 'Soms hoor ik on verwacht...', waarin met Liselore Gerritsen en Rob Chrispijn, bege leid door Alex Roelka (winnaar van de Annie M.G. Schmidtprijs 1999) een brug wordt geslagen tussen de dichtkunst en het lied. Entree: 11,50 (met SLAS-pas, CJP of Pas65: 10,20). 11 J Steenhoffstraat 9'\ (el. 602 8132 Wie ooit op het idee gekomen is om de zaden van de koffiestruik te roosteren en ,er daarna kokend water over te gieten is niet bekend. Wel is bekend dat in de dertiende eeuw in de stad Mekka (Mokka!) koffie werd gedronken. Als han delsgewas dateert het uit de 19e eeuw. Het is wel zo dat tegenwoordig heel wat mensen met koffie 'bezig zijn': ruim 20 miljoen mensen ver dienen hun brood in de koffie. Dat zijn de planters en de plukkers, de vele anderen die zich met het ver voer bezig houden of met het branden en samenstellen van de melanges, enz. Dus tussen oer woudvrucht en algemeen vloeibaar genotmiddel is heel wat gebeurd. De koffie die onder het Max Ha- velaar-keurmcrk verkocht wordt heeft als bijzonderheid dat de pro ducent er beter van wordt. De meerprijs die voor de 'zuivere' kof fie wordt betaald komt zeker ten goede aan de kleine producenten. En als je dat weet smaakt de kof fie toch een beetje anders. Dat is fijn om te bedenken voordat u de koffie inschenkt. Openingstijden Wereldwinkel Soest: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur; SS6028132. In de liefde zijn we allemaal vero veraars. We zijn, vaak zonder het te weten, op jacht. De mannen mogen dan de naam hebben, de vrouwen doen even intensief mee aan het spel dat "De Verleiding" heet. Het woord "list" klinkt na tuurlijk wat beladen, maar is er nou eigenlijk wel een verschil tus sen een onschuldige glimlach en een misschien wat slinkse list om iemand voor je te winnen? De be doeling is in ieder geval hetzelfde. En het begint al vroeg. Hij is drie en zij is drie. Alle twee hebben ze spierwit haar en plaats van hande ling is de zandbak. Ze hebben el kaar vanaf het eerste moment op gemerkt en niet meer losgelaten. Oogcontact van een intensiteit waar volwassenen zich voor zou den schamen! Zij doet de eerste zet. Schoorvoetend gaat ze op hem af, haalt intussen een zakje snoep jes uit haar zak*en vraagt met een zacht, maar poeslief stemmetje: "Wil je er ook een, ik heet Marie ke". Hij is zichtbaar verlegen, maar geniet van elk moment. Na dat hij een beetje onbeholpen het zuurtje in het zand heeft laten val len, herhaalt zij zonder problemen het ritueel. Daarna is het ijs gebro ken, hij zegt dat hij Martijn heet en ze spelen de hele verdere middag samen. En dit gaat goed zolang er zich maar geen leukere Marieke of Martijn aandient. Want als dat wel gebeurt is de kans groot dat Mar tijn, al dan niet listig, werk gaat maken van een nieuwe Marieke, of omgekeerd natuurlijk. Ja, we beginnen vroeg en we hou den het nog lang vol ook. Voor sommigen is zelfs een relatie of een huwelijk nog geen reden om met dit spelletje te stoppen. En zeg zou eens eerlijk: ieder volwassen mens zou toch af en toe nog wel eens een snoepje van een vreemde aan willen pakken. In veel gevallen is dat onschuldige zuurtje dan wel veranderd in gevaarlijk snoepgoed en er zijn momenten en situaties dat we dat niet zo goed beseffen of willen beseffen. Hoe dan ook... we blijven spelen, soms met snoepjes, soms met vuur. Als er veel later in ons leven een tijd aanbreekt dat we weer alleen zijn, komt vaak dat jagersinstinct weer bovendrijven. Meestal is het zo dat we op die leeftijd wat ver geetachtig worden, maar uitgere kend dat ene spelletje onthouden we als de beste! Hij is 81 en zij is 81 en ze hebben spierwitte haren. Vanaf het mo ment dat zij voor het eerst de re creatiezaal binnenkwam heeft hij haar opgemerkt en niet meer los gelaten. Oogcontact waar ze zich op deze leeftijd niet meer voor hoeven schamen. Deze keer doet hij de eerste zet. Hij voelt dat er geen tijd te verliezen is, want het is al een poos geleden dat er zo'n mooie dame in het tehuis kwam wonen en de concurrentie zit ook niet stil'. Zit die Van der Spek van kamer 21 nu ook al naar haar te gluren? Hij staat op en beseft in eens dat hij geen smoesje heeft. Wat zeg je nou zo gauw als je in contact wilt komen? Schoorvoe tend loopt hij in haar richting. Hij moest zich eerst maar eens netjes voorstellen, dat was toch wel het minste dat hij kon doen. "Goedemiddag, ik ben meneer Van Zevenaar, bent u nieuw hier?" Ze kijkt hem aan, nodigt hem uit aan haar tafel en zegt: "Ik ben mevrouw Van Trigt, maar zegt u maar Marieke." En hij, op zijn beurt: "Zegt u dan maar Martijn." Ze kijken elkaar voortdurend aan totdat zij haar tas opendoet, er een zakje snoepjes uithaalt en zegt: "Wil je er ook een, Martijn?" Hij is zichtbaar verlegen, maar geniet van elk moment. Hij kijkt haar weer aan en denkt: "Het leven is een zandbak, waarom zouden we nog niet even spelen?" En op deze manier hebben we in ons leven heel wat snoepjes uitge deeld en natuurlijk ook aangeno men. Het ene verhaal zal wat inge wikkelder zijn dat) het andere en de ene jager is uiteraard de ander niet. Waar het om gaat is het reis doel: dat is namelijk het hart van Marieke of Martijn en hóe je daar komt, of via welke slinkse omwe gen, is totaal niet belangrijk. Eén ding, heb ik inmiddels begrepen, is wél belangrijk: om een oude snoe per te worden moet je jong begin nen. Ik schat zo'n jaar of drie en het liefst in een zandbak. A.van Veen ~J Uü Mijn naam is John Blitz van Compri en ik adviseer promotie artikelen. Promotie voeren heeft pas écht zin als de klant overtuigd is van een goed product. Van Zal heeft mij al jaren overtuigd!! Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 Boemelend in de stoptrein moest ik vechten tegen de slaap. Aan de andere kant van het glas gleden huisjes en weilanden zachtjes voor bij. Afgewisseld met beelden van uit mijn sluimerend onderbewust zijn. "Kaartje meneer?" De vrien delijke maar ferme vraag van de conducteur bracht me weer in de wakkere wereld. Maar het heerlij ke reisritme van het keding keding en het eindeloos nat van het Naar- dermeer voerden me terug naar dromenland. "Had ik eindelijk een jongen aan de haak geslagen, liet hij me zitten voor mijn vriendin". De vrouwen stem klinkt luid en verontwaardigd van achter de bank waar ik op zit. "En", antwoordt een mannenstem op veel rustiger toon, "ben je nog steeds vrienden met die vriendin?" "Het gekke is van wel maar we ontwijken het onderwerp. Wat ze hebben of gehad hebben weet ik niet precies". Mijn belangstelling is gewekt en klaarwakker volg ik het gesprek zonder de sprekers te zien. "Ach, die dingen gebeuren soms. Dat is het leven". "Ja, maar mij overkomt het wel vaak. Mijn eerste liefde was gewel dig. Knap, sportief, eerlijk, gevoel voor humor". "Heeft hij je ook laten zitten?" "Nee, niet echt". "Maar als je hem dan zo leuk vond moetje zo'n jongen vasthouden". "Dat wilde ik ook graag, maar we waren in de dancing, komt ineens een vrouw op ons af. Bleek het zijn vrouw die hem was komen zoeken. Een hele scène over de kinderen thuis en zo. Daar had hij me niks van gezegd. Hij had ook geen ring aan zijn vinger of zo". "Dus toch niet zo eerlijk," infor meert de man voorzichtig, zonder cynisme in zijn stem. "Hij heeft nooit gelogen, ik had het hem ook nooit gevraagd!" Zonder haar te zien weet ik hoe de vrouw op dat moment kijkt. Beetje stuurs kijkt ze langs haar gespreks partner naar buiten. Zonder veel te zien. Een stilte volgt. Daardoor heb ik tijd om na te denken. Prachtig toch dat vrouwen zelfs als ze gedumpt zijn toch vaak positief blijven over een man waarvan ze gehouden hebben. Ondanks alles. Of is dat onzin? Ik bedenk me dat het een beetje dom is om deze vrouw tot alle vrouwen te genera liseren. "Toch mooi hoor van je", zegt de man plots, "dat je zo'n man toch nog verdedigt". "Dat zal ook wel mijn probleem zijn dat ik te goedgelovig ben. Dat zegt mijn moeder tenminste wel eens". "Beter te goedgelovig dan te wan trouwend", zegt hij. "Nee hoor je zult zien dat je met je geloof yan- zelf de ware zult ontmoeten, ge woon geduld hebben". "Gevoelens kan ik nu eenmaal niet verbergen". "Dat is juist goed". "Nou,", herneemt ze kwiek, "ik vind jou bij voorbeeld best wel heel lief." Wat gebeurt er nu, denk ik, en ik spits mijn oren, Keding, keding. Kan ik nu opstaan om te kijken? Hoe staan hun gezichten? Kijken ze elkaar aan? Keding, keding. "Het spijt me heel erg," zegt de man eindelijk bijna fluisterend. "Het spijt me zo, maar het kan niet. Ik... studeer voor priester. Begrijp je?" Keding, keding. De behoefte om te staan, om te kijken, heb ik niet meer. Het is nu slechts wachten, afwachten tot het onvermijdelijke. Het duurt een hele tijd voordat ik weer wat op vang. "Geloof, hoop en liefde", zegt hij naar een bekend woord van Pau- lus, "...maar de meeste van deze is de liefde". Zij zucht en zegt: "Geef mij maar liever dan de liefde alsjeblieft een beetje geluk". George Knottnerus m,:- De boekenweek is een mooie aanleiding om ook eens aan dacht te vragen voor de talloze lezers en lezeressen die mis schien geen boekenkópers zijn, maar wel met grote regelmaat de bibliotheek bezoeken. Ook Soest telt heel veel 'leners' en enkelen van hen verdienen zelfs het predicaat 'superlener'. Daarom had de leiding van de Brede Bibliotheek Soest (zoals de goede oude bieb sinds kort heet) drie leden-leners uitgenodigd om zaterdagmorgen naar de Willaert- straat te komen, waar ze door bur gemeester Janssen in het zonnetje werden gezet. Het bleek te gaan om de dames W.W. Blankestijn, die in het afgelopen jaar maar liefst 485 boeken had geleend, gevolgd door de dames L. Post en R.J. Westen, die resp. 307 en 304 boe ken hadden verslonden. Mevrouw Blankestijn leest - samen met haar man - het liefst streekromans; mevrouw Post is een liefhebster van historische romans en detecti ves en dat laatste genre boeit ook mevroüw Westen het meest, naast informatieve boeken. De burgemeester noemde de da mes ware ambassadeurs van de bi bliotheek. Volgens hem zijn de bi bliotheek en de boekhandel tegen- Afgelopen zaterdag zijn er bij de Emmakerk maar liefst 300 zakken kleding ingezameld voor de orga nisatie Dorcas, die textiel inzamelt voor Oost-Europa. Alle gulle ge vers worden hartelijk bedankt. De stichting is hard op zoek naar een kledingdepot in Soest. Voor infor matie kan men bellen 880182- 385804. Voorlopig kan men kle ding ook inleveren op het adres Adelheidlaan 8 in Baam. De Dor- cas-werkgroep Soest verwelkomt graag nieuwe vrijwilligers die wil len helpen (aanmelden: W. v.d. Linde, 886037255). Op 30 april is de werkgroep present tijdens de Oranjemarkt op de Engh, waar koffie wordt geschonken voor een straatkinderenproject in Moskou. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Het vormings- en toerustingswerk van de Samen op Weg-kerk Soest- Noord organiseert op zondagmid dag 24 maart in de Emmakerk, Regentesselaan 2, een videofilm vertoning over de passiespelen in Tegelen. De laatste dagen van Je zus worden vertolkt door de inwo ners van dit Limburgse dorp. Op een boeiende manier houden ze de toeschouwers een nieuw visie voor. Jezus en Judas, twee vrienden, strijden voor de bevrijding van hun volk. Twee moeders leven in angst om hun zonen te verliezen in het door de Romeinen bezette land. Is het de nieuwe tijd? Of is het van alle tijden dat generaties elkaar niet verstaan? De 2l/i uur duren de videofilm biedt en indrukwek kende beleving van de oorsprong van het christendom. Aanvang: 15:30 uur. woordig geen concurrenten meer maar collega's. Hij vertelde dat in zijn gezin - zes personen - er maar liefst vijf actief lid van de bieb zijn. Hij overhandigde de drie superleners - toevallig alle drie dames - het boekje van de Boe kenweektest met 25 citaten uit de wereldliteratuur, waarvan de her komst geraden moet worden. En bloemen waren er natuurlijk ook. De dames Blankestijn, Post en Westen, met de burgemeester en Gerrit Oskam van de Brede Bi bliotheek. Foto: Soester Courant De kracht van de reclame ligt in de herhaling En leer je mogelijkheden te benutten (J) communicatieve vaardigheden (2) gezond omgaan met conflicten (D als persoon beter/prettiger functioneren 0 effectiever functioneren in je werk Vraag vrijblijvend een of meer brochure(s) aan. Counseling Consultancy Coaching Van Hamelstraat 67 3762 JB Soest. Telefoon: 035 - 52 38 567. Fax: 035 - 52 38 568 Geregistreerd bij Nederlandse Associatie voor Counselling. European Assoclatlon for Counselling. Het origineelste Valentijns-cadeau dat ik ooit heb gekregen'. Dat is, denk ik, toch wel dat mijn vriend je me via veel omslachtige bewoor dingen duidelijk maakte een flin ke 'pauze' in onze relatie in te wil len lassen. Veertien februari, de dag bij uitstek om je geliefde te dumpen. Ik zou willen pleiten voor algehele afschaffing van Valentijns dag. Dat hele gebeuren is toch een door de commercie opgezet com plot, onder het mom van een aan ons opgedrongen en geforceerde 'dag voor geliefden'. Pure com merciële uitbuiting van de consu ment, die het zich maar al te graag laat welgevallen. Want ook al zijn de rozen drie keer zo duur als nor maal en de ansichtkaarten ieder jaar hetzelfde, de fladderende vlin ders in de maagstreek doen alles vergeten. En wat word je dan op brute wijze van je roze wolkje af getrapt bij het zien van een lege brievenbus. Mijn hart maakte even een klein sprongetje toen ik toch, tegen de verwachtingen in, een kaart met hartjes op de voorkant ontwaarde. Ik sloeg de kaart open en las: 'Ik wil je alleen even zeggen wat een enorm mooi meisje je bent. Je bent lief, aardig, grappig...' Zo ging de anonieme afzender nog even ver der (de woorden mooi, aantrekke lijk en zelfs opwindend werden ook nog genoemd) en ik maakte een rondedansje door de kamer. Wat geweldig! Wat ontzettend lief en aandoenlijk! Alleen een beetje jammer dat de kaart niet aan mij was gericht maar aan mijn tiener zusje. Toch had ik nog wel post gekre gen, van de RaboBank. Een reke ningafschrift van een veel te dure broek die ik in een wilde 'laat-ik- mijn-geld-verbrassen-bui' had ge kocht. Niet direct de post waar ik op gehoopt had, nee. Mijn Valen tijn zag er beslist niet rooskleurig uit. Toen ik die ochtend opstond scheen het heldere februarizonne tje nog en met een gezonde dosis vlinders in mijn buik en oogver blindende 'Prodent Whiteglimlach' ging ik op weg naar school waar ik mijn fantastische vriendje weer zou zien. Trots vertelde ik nog aan een vriendin, dat ik de 'date' die ik had met een andere jongen, die mij wel zag zitten, af zou gaan zeggen. "Ja,want met mijn relatie gaat al les zo goed, hem wil ik echt niet kwijt." Maar aan het einde van de dag keerde het tij. De zon hield zelfs op met schijnen en een koude wind stak op. Terwijl we door het gure weer op weg naar het station liepen, staarde hij met norse blik naar zijn schoenen en ik met ver wonderde blik naar hem. Wat zou er nu weer aan de hand zijn? Op het antwoord hoefde ik niet echt lang te wachten. Met een gezicht alsof hij zojuist met een tractor zijn lievelingshondje had platgereden en met een onkruidkrabbertje de resten tussen de voegen vandaan moest krabben, zei hij dat hij niet verder kon met mij. Het lag beslist niet aan mij (ik kon het me al niet voorstellen) maar aan hem. Hij zat met alles in de knoop, vooral met zichzelf, en twijfelde aan alles. Zo had hij nog wat wazige redenen die hij opnoemde en hoewel ik al vermoedde dat het geen gezellige Valentijn ging worden was de toon voor een begrafenis nu definitief gezet. Ik was geschokt, vooral om dat ik zelf wel een Valentijnskaart had gekocht, die ik speciaal had geselecteerd op niet te slijmerige en cliché liefdesboodschappen. Gewoon een vrolijke kaart, niet extreem bijzonder, maar wel spe ciaal omdat ik normaal gesproken uit principiële overwegingen niet aan dat soort onzin doe. Ik begreep echt helemaal niets van hem. Wat wil je nu liever dan de liefde? Gelukkig begreep hij het zelf ook niet en vond hij zichzelf een enorme eikel. Hij hoopte dat ik dat ook zou vinden maar mijn engelachtige, vergevingsgezinde en verliefde zelf won het van mijn bit- chy alter ego. Dus had ik meer medelijden met hem dan met me zelf. Hij opperde gefrustreerd om zichzelf thuis te verhangen, maar ik stelde voor om dan maar ge woon een leuke trein uit te zoeken en zichzelf ervoor te werpen, aan gezien we ons toch al op het sta tion bevonden. Tsja, een sarcasti sche opmerking kan ik niet nala ten. Met een dikke baksteen in mijn maag, die alle, voor zover aanwe zige, vlindertjes acuut had verplet terd, liep ik verslagen weg. Hoe lang zou zo'n zogenaamde 'pauze' duren? Twee dagen, een week, een halfjaar, altijd? Wilde hij dit? Pau ze? Rust? Vrijheid? Liever dan de liefde in elk geval, leek het. Vreemd, bedacht ik me, want vol gens mij is er eigenlijk niets ter wereld wat een mens liever wil dan de liefde, in wat voor vorm dan ook. Ieder mens, jong, oud, lelijk, mooi, intelligent, dom, hetero of homoseksueel, is op zoek naar lief de. Maar de gelukkigen die 'dat' waarnaar ze op zoek zijn ook wer kelijk vinden zijn betrekkelijk zeld zaam. Dat alles bedacht ik me, terwijl ik de laatste Euro's uit mijn porte monnee grabbelde. Ik wist al wat ik ermee zou gaan doen. Met mijn schouders recht naar achteren en de kin omhoog zou ik naar de hobbywinkel gaan, met een stoere zwaai'van mijn arm het geld op de toonbank kwakken en tegen de verkoopster zeggen: "Doe mij maar een extra grote tube secon delijm, ik moet namelijk even een gebroken hart lijmen." Simone Wijnands

Soester Courant | 2002 | | pagina 13