SoVoCo te mat voor gebrand Flash 93 Strohalm naar VVZ of Zwaluwen ;en NVM Stam/SoVoCo verder achterop Te laag tempo kost punten BDC het minst gepasseerd Geen medelijden voor Soest Even schrikken voor MHC SSC met zweet in handen PAGINA 1£ N3 M WOENSDAG 20 MAART 2002 Soester club houdt nog twee puntjes in huis: 2-3 SOESTER COURANT PAGINA 19 NVM [VOLLEYBAL Achterdeur naar regioklasse op kiertje VOLLEYBAL SEC kan geen elftal op de been brengen TAFELTENNIS Shot zet Quick eenvoudig opzij BASKETBAL Red Stars 40 minuten bij de les: 83-74 Directe degradatie of spelen van p/d-wedstrijden Kleinste zege van dit seizoen: 1-2 HOCKEY SCHAKEN Hees laat het afweten in belangrijke wedstrijd Handballers hebben nog kans op derde plek HANDBAL Landskampioen Baronie heeft punten hard nodig VOETBAL zondag y.< UP WÊKÊKI M ippartement ak 1 35 ma letzuidwssten 5D 3bedrijf; ïping; ïisoleerde roldeur 85 www.schoeman.nl eusden. Tiel en Veenendaal Birkstraat 95-97 ians kantoorruimte o vloeropp. van ca. 97 m2 "vicekosten. makelaar Gert Veldhuizen zocht de oor zaak in de week ervoor, waarin Stam/SoVoCo zich volledig had gefocust op DOK en een prachtige overwinning behaal de. De climax in Dwingeloo ging over in een matte trai- ningsweek, waarin Veldhuizen zijn team tevergeefs verma nend toesprak. Een gebrand Flash deed in De Bunt de rest: 2-3. De nederlaag in eigen huis heeft geen gevolgen voor de tweede plaats van Stam/SoVoCo, maar voor Veldhuizen was het wel even slikken. Aan de andere kant zei de trainer/coach: 'Op een slechte dag als zaterdag mag je nog blij zijn met twee punten.' Flash (vierde) overdonderde Stam/SoVoCo, dat de laatste we ken zo goed op dreef was, in dc eerste twee sets: 16-25, 20-25. Tij dens de slagenwisselingen was de thuisploeg niet in staat negatieve zaken om te zetten in iets positiefs. Pas in de derde en vierde set kwam Stam/SoVoCo tot aanvaardbaar volleybal en werd de stand gelijk getrokken: 25-16, 25-21. In de beslissende set kwam Stam/SoVo- Co door onnodige fouten te snel achter met 4-8 om opnieuw langs zij te komen: 9-15. 'We hebben te lang zitten nagenie ten van de overwinning bij DOK. Naar die wedstrijd hadden we de hele voorafgaande week toege- leefd. Op maandag merkte ik al dat er iets mis was, op woensdag was het er nog niet en donderdag heb ik ze erop aangesproken, maar het was de hele week te mat', al dus Veldhuizen die nog een lasti ge laatste serie van vier wedstrij den verwacht. 'We spelen tegen al lemaal teams die nog kunnen de graderen en dan weetje het nooit.' De eerstvolgende wedstrijd is za terdag uit tegen Alterno dat veel lager geklasseerd staat, maar is uit gegroeid tot een 'Angstgegner' van de Soester club. De laatste drie ontmoetingen werden gewonnen door de Apeldoorners. Daarna moet Stam/SoVoCo het nog opnemen tegen Martinus 2 (6 april thuis), Sneek (13 april uit) en Abcoude (20 april thuis). 'Er zit- Albertine de Haan probeert Stam/SoVoCo over het dode punt te tillen. Foto Bell ten altijd een of twee teams bij die ineens tot iets groots in staat zijn, maar wij gaan ervoor om tweede te worden.' Zo er nog stille hoop op de titel was, dan is die na vrijdagavond ook vervlogen, want de heren van Stam/SoVoCo gingen met 4-0 onderuit bij koploper Ge- mini. In Hilversum volleybal den de Soesters tot halverwege de derde set goed. 'Maar we hadden allemaal top moeten zijn om Gemini te kunnen verslaan en dat zat er vrijdag niet in. De individüele kwaliteit gaf de doorslag', zei Jurjan van Slooten. Inmiddels heeft Stam/SoVoCo vijf punten achterstand op Odis dat tweede staat en gezien het pro gramma dat de Soesters nog voor de boeg hebben, zal het lastig wor den die kloof te overbruggen. De achterdeur naar de regioklasse dreigt daardoor in het slot te val len en in dat geval wordt de doel stelling (promotie) niet gehaald. Beseft ook Van Slooten die vindt dat hij wel over een ploeg beschikt die moet/had kunnen promove ren. Als het aan hem ligt, blijft hij daarom aan als trainer/coach om Stam/SoVoCo alsnog naar de re gioklasse te loodsen. Hoewel hij aanbiedingen op zak heeft van clubs uit de promotie klasse tot en met de tweede divi sie, hoeft hij niet zo nodig in zijn eentje hogerop. 'Ik wil hier ge woon een keer promoveren en het liefst van het herenteam een divi- sieploeg maken. Bij mij zelf is het nog niet zo dat ik per se een club van een hoger niveau wil trainen. Ik ben hier nog niet uitgeleerd, verder kijken kan altijd nog. Bo vendien bevalt de sfeer in De Bunt me uitstekend.' Zegt Van Slooten, die als volley baller opgroeide bij de jeugd van de Soester club en in de hoofd macht speelde totdat hij bijna twee jaar geleden Ali Moghadassian opvolgde als trainer/coach. De clubliefde speelt dus ook een rol, maar Van Slooten heeft wel voor waarden gesteld. Zonder zijn ver langlijstje prijs te geven, zegt hij: 'Het bestuur moet zijn afspraken nakomen. Als dat niet wordt gere geld, stop ik met coachen en ga ik alleen nog maar spelen.' Zover bij hem bekend, willen de meeste spelers ook blijven. Van Slooten wil er zelfs een paar bij hebben. 'In de laatste weken is ge bleken dat we op een aantal posi ties krap zitten.' Stam/SoVoCo speelt vanavond een bekerwedstrijd tegen AMVJ 2, dat tweede staat in de derde divi sie. In Amstelveen heeft Stam/ SoVoCo niets te verliezen, maar zaterdag wel. Dan komt AGAVS om 17:00 uur in De Bunt voor de lokale volleybalderby. Tegen de Soesterbergers kunnen de Soesters zich geen setverlies veroorloven, willen ze Odis nog van de tweede plaats stoten. Stam/SoVoCo aast daarnaast op sportieve revanche, want op 8 december bracht AGA VS de toenmalige koploper de eer ste nederlaag (3-2) toe. VOETBAL zaterdag De personele problemen bij SEC hebben zaterdag een dieptepunt bereikt. Twee dagen voor de uit wedstrijd tegen Kockengen werd duidelijk dat de selectie geen elf tal op de been kon brengen, wat vrijdag aan de bond werd meege deeld. Omdat twee spelers last hebben van een blessure en drie teamge noten waren geveld door griep hield trainer Ruud van Rouwend aal nog maar acht mensen over. De lagere elftallen moesten zelf spelen, zodat de Soester geen uit zendkrachten kon inzetten. 'Ik wei ger met acht spelers weg te gaan. Daarom heb ik vrijdag het bestuur gemeld dat we niet kunnen voet ballen. Het bestuur zou de bond inlichten. Zaterdag hoorde ik op de radio zeggen, dat we zijn weg gebleven, maar dat is niet zo. Het is niet leuk, voor Kockengen ook niet, maar het is niet anders. Ik heb al aangegeven dat de selectie te krap is. Met elf man is het al moeilijk, omdat er altijd jongens zijn die het niet een hele wedstrijd volhouden', aldus Van Rouwend aal die een week geleden al meld de dat hij voor 1 april duidelijk heid wil hebben over de breedte van de selectie voor volgend sei zoen. Kan die niet worden gege ven, dan zet hij er na twee seizoe nen een punt achter bij de groen- witten. Van Rouwendaal neemt aan dat de zieke spelers deze week weer be ter zijn Shot heeft gedaan wat het moest doen om enigszins in het spoor te blijven van koploper VTV. Het versloeg Quick'32 met 1-9 en snoepte iets van de achterstand van zeven punten af. De Hilversummers staan stijf on deraan en kwamen zelfs met een invaller op de proppen. Ook Shot moest een beroep doen op een speler uit een lager team, omdat Erik Merkus tijdens een partijtje volleybal zijn enkel had gebles seerd. Paul Roest ging daarom met Mar tin Fransen en Hans van Gooi mee naar Hilversum, won daar twee partijen, maar moest het afleggen tegen Robbert Brom. Dat was het enige verliespunt voor Shot, want Van Gooi en Fransen lieten geen spaan heel van de tegenstanders. I Eindelijk deed Red Stars wat I Dave Batts graag ziet: de hele I wedstrijd geconcentreerd en als team spelen.'Ik hamer er al twee maanden op. De ene wed- I strijd lukt het 15 minuten, dan I 30, dan 20, maar nu voor het eerst 40 minuten/ I De basketballers werden er voor I beloond in dc thuiswedstrijd tegen I Goba: 83-74. Met deze zege door- braken ze een serie van drie neder- ;n. 'Het was geen mooie wed- I strijd, maar wel spannend. En voor I het eerst in het seizoen lukte het I om de hele tijd de concentratie te I bewaren, dat vond ik het belang- I rijkst. Ik heb niet zozeer naar de I wedstrijd gekeken, maar op ande- re dingen gelet', zei Batts. Manfred Dikkers zat weliswaar op de bank bij Red Stars, maar de center kwam bij Batts niet aan spe len toe, omdat hij de training had overgeslagen. Aanvoerder Marco van Maanen en Dennis van Wijk namen de honneurs meer dan voortreffelijk waar met respectie velijk 15 en 22 punten. Het twee tal speelde verdedigend goed en Van Maanen bemoeide zich ook nadrukkelijk met de rebounds. Tegen de andere middenmoter uit de eerste rayonklasse ging Red Stars vrijwel de gehele wedstrijd aan de leiding. Het verschil schom melde tussen dc 4 en 10 punten en vlak voor tijd was de marge niet groter dan 5 punten. De Gorinchemmers maakten zich met name in de tweede helft her haaldelijk schuldig aan onsportief gedrag en tartten vooral in de slot fase de gemoederen bij Red Stars, zodat het spel regelmatig moest worden stilgelegd. Na wat opstoot jes trokken de kruitdampen op en had Red Stars de voorsprong ver groot naar 9 punten. VOETBAL zaterdag Direct degraderen of via extra wedstrijden proberen het vege lijf te redden. Dat is de enige keus die WZ'49 nog kan ma ken in de resterende drie speel ronden in de eerste klasse. Veel zal duidelijk worden op 13 april, wanneer VVZ'49 gast heer is van Zwaluwen, waar mee het de tiende en elfde plaats deelt. Beide clubs verloren zaterdag. VVZ'49 deed dat thuis tegen Zuidvogels dat voor de vijfde keer in anderhalfjaar tegenstander was. In mei vorig jaar was WZ'49 nog te sterk in een beslissingswedstrijd om het kampioenschap. De Huizer ploeg promoveerde later via de na- competitie en doet het dit seizoen aanmerkelijk beter dan de Soes ters. Omdat VVZ'49 er de ploeg niet naar heeft het spel te maken, werd het tempo laag gehouden. Zuidvo gels, dat geen risico's wenste te nemen, paste zich moeiteloos aan, zodat er in de eerste helft weinig momenten waren die in de herin nering zullen worden opgeslagen. Doelrijpe kansen deden zich niet voor. Wat niet wegnam dat de groenwit- ten halverwege in de kleedkamer het gevoel hadden dat er iets te halen viel, maar de tweede helft was nog geen tien minuten aan de gang, toen ze een domper te ver werken kregen. Een Huizer om speelde doelman Pascal Kamer beek en botste daarna tegen een verdediger van WZ'49 aan. Straf schop, oordeelde de scheidsrech ter. Zuidvogels liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde, waarna bij WZ'49 de moed weer in de schoenen zonk. De ploeg kon geen mogelijkheid creëren en kwam 20 minuten voor tijd zelfs met 0-2 achter. Het beoogde slotoffensief van de Soesters kwam er niet uit. Opmerkelijk was dat de enige kaart van de wedstrijd terecht kwam bij de trainer van Zuidvo gels. Hij moest vertrekken nadat hij aanmerkingen had op de lei ding. Liij r tc. -F-y lleeu AOiictiU UC KUUt weer niet mee. De geblesseerde li bero kijkt steeds tijdens de war- ming-up hoe het gaat, maar zater dag moest hij vaststellen dat spe len geen zin had, zodat Gerrit van der Roest zijn positie innam. VVZ'49 moet zaterdag naar Am stelveen dat niets meer te winnen of te verliezen heeft en afgelopen weekeinde zelfs de zege aan hek kensluiter VRC liet. Dan is WZ'49 twee weken vrij, alvorens op 13 april het belangrijke duel met Zwaluwen staat geprogrammeerd. De competitie krijgt zijn eind op 20 april met een uitwedstrijd tegen Veensche Boys dat nergens meer voor hoeft te strijden. Een gevaarlijke strafcorner van Beuningen heeft zondagmid dag onrust gezaaid bij MHC Soest. De onaantastbare kop loper kwam voor het eerst dit seizoen met de schrik vrij. In en tegen Beuningen werd het 1- 2. Na de 7-0 en 10-0 van de afgelo pen weken hadden de withemden de score wel weer kunnen opvoe ren, maar in de afronding had de ploeg nog wel eens pech. Geluk bij een ongeluk was dat de scheids rechter een zuiver doelpunt van Beuningen na een onterecht toege kende strafcorner afkeurde. Met een hoge sleeppush werd dc bal links in het doel gewerkt. De Soes ters beweerden dat de bal daar via de buitenkant van het zijnet was beland en de leiding nam dat over, anders was het 20 minuten voor tijd 2-2 geworden. Soest was in de twaalfde minuut via Tim van Tol op 0-1 gekomen en na 47 minuten maakte Justin van de Born er 0-2 van. Amper twee minuten later kwam Beunin gen terug uit een strafcorner. De ploeg kreeg er nogal wat en dat maakte Soest aan het schrikken. Trainer/coach Matias Slagt: 'Meestal hielden we Beuningen buiten dc 23 meterlijn, maar een maal er binnen kregen ze nogal wat strafcorners en omdat die ge vaarlijk waren, raakten we soms van slag. Het was een spannende wedstrijd. Het zet ons wel weer op scherp en het is goed dat we weer met beide benen op de grond staan. Het ging de laatste weken zo gemakkelijk, dat je misschien on bewust wat gemakkelijker wordt als je een kans krijgt.' De uitwedstrijd van de Soester SchaakClub tegen HSG leek een eenvoudige overwinning te worden. Zowel vooraf als in het begin van de ontmoeting in Hilversum. Maar uiteindelijk hadden de Soesters niet een makkelijke avond. Het werd ternauwernood 3-5 voor de SSC. Gedegen overwinningen van kop man Gerrit Muis, Hugo van Hen gel en Rene Molenaar bezorgden de Soesters een 0-3 voorsprong. Koen Vegter beukte 40 zetten op de betonnen stelling van zijn te genstander, maar kon geen bres slaan. Resultaat remise en een stand. Er leek geen vuiltje aan de lucht, gezien ook de posities van de overgebleven vier partijen. Maar vorig seizoen boog HSG een zelfde stand om in een 4.5 -3,5 overwinning door gigantische mis grepen aan Soester kant cn bij het aanbreken van dc tijdnoodfasc leek üe gcieriicdems zien ie nerna- len. Harry Wilting verloor plotseling zijn greep op de stelling en verloor. Marcel Wijnhof overzag een klei nigheid en verloor. Roderick Loe- ber had een remise voor het grij pen en Bram Otto stond een stuk voor. Maar alle spelers verkeerden in tijdnood. Loeber, in plaats van rustig een remise binnen te halen, besloot tot een winstpoging die gedoemd was te mislukken. Maar de Hilversummer zag de combina tie niet en zo werd de partij alsnog remise: 3-4. Op dat moment gaf Otto zijn stuk weg en belandde in een dame eindspel met een pion minder. Tot grote opluchting van alles wat Soest was, besloot de Hilversummer tot dameruil, daar bij overziend dat het resulterende eindspel een eenvoudige winst voor Soest inhield. Waarna de Soesters alsnog met een 3-5 winst naar huis konden terugkeren na een zenuwslopende wedstrijd. Soest heeft nu, met nog twee wed strijden te gaan twee punten ach terstand op een tweetal koplopers en behoudt een kleine kans op het kampioenschap. VOETBAL zaterdag 'Hef is voor de derde keer daf we er niet staan in een wed strijd, waarin het erom gaat. Als je om je heen kijkt, lijkt het wel een Soester mentaliteit. Als je dat vanaf de kant ziet, is dat heel frustrerend', zei een te leurgestelde Hees-trainer Ron Daselaar na de 1-0-nederlaag bijSVMM. De Maarnaars namen daardoor drie punten voorsprong op de roodwitten, terwijl Ajgon (in ver- liespunten) op gelijke hoogte kwam. 'Hadden we gewonnen, dan hadden we nu tweede gestaan, want Eemdijk heeft weer verloren.' De werkelijkheid wil dat Hees de (gedeelde) vierde plaats bezet, met weliswaar nog uitzichten op de derde en tweede plaats. Daarvoor moeten twee en drie punten wor den overbrugd, anders dreigt de promovendus de nacompetitie mis te lopen. Daselaar had het na zaterdag over 'het falen van het collectief. 'Over negentig minuten hebben we ver diend verloren. Zeker tegen een oude ploeg als SVMM moet je een hoog tempo spelen, anders roep je het onheil over je af. Bovendien speelden we vanaf het begin de lange bal, terwijl je juist tegen zo'n ploeg het middenveld moet ge bruiken.' Laconiek Ondanks alles gaf Hees voor rust geen kans weg en kreeg het in deze drie kwartier zelf wel mogelijkhe den. Brandenburg had tweemaal pech, maar Cees Dorrestein had moeten scoren. Van vier meter af stand tikte hij laconiek de bal rich ting lege doel, waar de paal in de weg stond. De tweede helft was nog geen mi nuut oud of SVMM kreeg een hoekschop en zoals zo vaak bleek Hees allesbehalve sterk bij een spelhervatting. Een Maarnaar mocht koppen en scoorde. Het lukte Hees niet de bakens te ver zetten en bovendien liep Cees Dorrestein tegen een domme, tweede gele kaart aan, zodat hij moest vertrekken. Nadat de thuis club verzuimd had een tweede treffer te 'maken, kreeg Hees de overhand, maar de spelers waren niet scherp genoeg om de gelijk maker te produceren. Tegen VOP (laatste) kan Hees het zaterdag op eigen veld goed ma ken, te meer daar SVMM op be zoek moet bij SVM dat kampioen kan worden. Maar voordat het zo ver is moet Daselaar flink puzze len. Om verschillende redenen mist hij meer dan de helft van zijn basiself: Ed Knies, Bram de Vries, Johan van den Brink, Cees Dor restein, Olaf Reyerse en Krijn Schouten. Bij Smeeing/BDC hebben de scouts van hengelsportvereni ging De Snoekbaars niets te zoeken. De verdediging van de handbalclub is de minst gepas seerde in de eerste divisie A. De doelverdedigers hoefden in 21 wedstrijden slechts 488 maal te 'vissen'. Dat is zelfs minder dan die van de koplopers Kolping en UDSV en Swift Arnhem dat derde staat met een wedstrijdpunt meer dan Smeeing/BDC. Wat de productie betreft hebben zes van de 12 ploe gen het beter gedaan dan de Soes ters die 527 maal scoorden. Daar van is bijna een vijfde voorzien van de handtekening van Arjan Roest. De aanvoerder passeerde zondag de honderd treffers in het duel met CSV dat Smeeing/BDC met 19- 22. In de ogen van trainer/coach Paul van den Deijssel speelde zijn ploeg matig, maar was dat voldoende voor de zevende uit- en dertiende totaalzege. Met nog een wedstrijd te gaan, is Smeeing/BDC voor 99 procent verzekerd van minimaal de vierde plaats en kan het Swift nog op de ranglijst voorbijstreven. In Beukendal moet er dan zondag van Volendam 2 (14:10) worden gewonnen, maar feest wordt het in elk geval, want de club zet de kam pioensteams, waaronder heren 2 en 3 en jeugdploegen, in het zon netje. In de laatste uitwedstrijd van het seizoen speelde Smeeing/BDC niet het beste handbal. CSV was aanvankelijk beter bij de les en nam een 7-4-voorsprong. Dat kwam mede doordat Robert Wij nen en Bas de Pijper onvoldoende druk legden in de opbouw en geen overtuiging hadden bij het afron den. Van den Deijssel greep in, nam een time-out en instrueerde man dekking toe te passen op CSV-op- bouwer Koen Langeveld. De Cas- tricummers werden erdoor verrast en verspeelden de bal herhaalde lijk. In de 21c minuut was het Roest die uit een strafworp met zijn honderdste seizoenstreffer de stand in evenwicht bracht: 11-11. De resterende negen minuten van de eerste helft waren het aanzien nauwelijks waard. Na rust pakte Smeeing/BDC de dekking nog energieker aan, bleef CSV problemen houden met de mandekking en konden de Soes ters vanaf 14-13 het initiatief over nemen: 14-17. De winst leek voor het grijpen, maar de overtalsitua- ties leverden niet het gewenste re sultaat op. CSV kwam zelfs langs zij, maar in de slotfase kregen Bas de Pijper en Olaf van Heusden de geest. Bij de Soesters scoorde Roest er vijf, Van Heusden vier, Koen Smeeing en De Pijper drie, Ri- chard van de Hoef twee, Dave de Jong en Wijnen één. De stand: 1. Kolping 21-34 (+127), 2. UDSV 21-34 (+70), 3. Swift 21-29,4. Smeeing/BDC 21- 28, 5. Quintus 2 21-26, 6. Aal smeer 21-24, 7. CSV 21-21, 8. Hurry Up 21-14, 9. Volendam 2 21-14, 10. E en O 2 21-13, 11. Olympia 21-8, 12. Actief 21-7. Ook tegen regerend landskam pioen Baronie lukte het Soest niet te winnen, maar de blauw- witten scoorden wel voor het eerst sinds 3 februari, zij het op de valreep. Verdediger John van Sliedrecht redde in de laat ste minuut van het duel op de Bosstraat-Oost de eer: 1-3. Na de reeks van 0-2, 0-8, 0-3 en 0-1 was het de vijfde achtereenvol gende én in totaal vijftiende neder laag van de Soester club in de hoofdklasse. Nog acht wedstrijden en dan zit het derde seizoen in het walhalla van de amateurs erop en zal Soest een selectie moeten for meren die stevig in de eerste klas se kan meedraaien. Waar AFC'34 (zondag winst op en bij koploper Hollandia) en SWSMC de laatste weken ineens punten sprokkelen, daar blijft de teller bij Soest op 5 schamele pun ten staan en snakt iedereen naar het eind van de competitie. Niet dat Soest tegen Baronie de kantjes eraf liep. Integendeel. Soest had echter de pech dat de Bredase ploeg al na veertien minu ten met 0-2 leidde. Beide doel punten kwamen van de voet van Rudi Aerts. Toch bleef de thuis club knokken, maar veel kansen kreeg ze niet. Van Sliedrecht was vlak na rust dichtbij een doelpunt, maar zijn kopbal leverde niets op. Vervolgens scoorde Baronie ruim een kwartier voor tijd 0-3 via Roel Willemse. Uiteindelijk kreeg Soest, waarbij trainer Henk van Asch wegens familieomstandigheden voortijdig vertrok, in de laatste minuut een schamel loon naar wer ken. De regerend landskampioen bij de amateurs had de zege hard nodig, want zo goed draaien de Braban ders dit seizoen niet. Nadat de al gehele amateurtitel werd binnen gehaald, vertrokken er nogal wat spelers. Tot zondag bezat Baronie slechts 23 punten en nu bezet het de zevende plaats met 26 punten. Maar de voorsprong op de ploegen uit de gevarenzone bedraagt twee tot zeven punten, terwijl Baronie meer wedstrijden dan de meeste daarvan speelde. Voor Soest maakt het eigenlijk al lemaal niet meer uit, behalve dan dat een overwinning de moraal een duwtje in de rug kan geven. Foto Bell Paul Pashley heeft de bal ge speeld, voordat hem de voet wordt dwars gezet.

Soester Courant | 2002 | | pagina 19