Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan m Goede Vrijdag, een uitstekende dag voor uw bankzaken Van Breukelen 1 Vast-goed Assurantiën Scheidende vrouwen-raadsleden krijgen 'kunstwerk' mee SPOED Prijs politieke 'profeten' Honderdjarige in Honsbergen De verkiezingsuitslag nader beschouwd 1 POLITIEK G lEST? «r PAGINA 5 )or verkoopinformatie: Rabobank Soest-Baarn doet altijd meer dan u verwacht 'Om de enorme leegte te vullen' 3AG1NA 4 WOENSDAG 20 MAART 2002 SOESTER COURANT De Soester Courant zoekt met spoed NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Service bij Schoemaker Rijverbod van 6 uur voor Soester j Eeuwfeest mevrouw H.C.M. Scheuermann-Schultz Niemand had Soest 2002 op meer dan 2 zetels Nog 1 maisonnette te koop (ca. 145 m2) NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architec- tuur een nieuwbouw combiproject gerealiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maison- 1 nettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnettes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a optimale isolatie, stelposten sanitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Voor de beste merken op het f gebied van beeld en geluid. IIW DVD specialist. IIIM f VBO MAKELAAR H ZIEKEN EN GEHAND!- -.ieken en Gehandicapten 28 maart om 14.00 uur in splein 1 te Soest. Hen agenda, adering van 27 februari nde stukken. e vervolg rstrekkingenboek VWG den entegids harte welkom deze verga- r omgaande sturen naar: Gemeente Soest Communicatie Antwoordnummer 120 3760 VB Soest (postzegel is niet nodig) Bij de Rabobank gaan we in dienstverlening altijd een stap verder. Daarom is Rabobank Soest-Baarn, in tegenstelling tot de meeste andere banken, op Goede Vrijdag gewoon geopend*. Van 09.00 uur tot 17.00 uur kunt u voor al uw bankzaken bij ons binnenlopen. Of u nu geld wilt opnemen om op 2e paasdag die leuke bank te kopen, een reisverzekering wilt afsluiten voor uw paasvakantie of met één van onze adviseurs wilt praten over een persoonlijke lening, 'ook op Goede Vrijdag staan wij graag voor u klaar. Tot vrijdag 29 maart a.s..' De Goede Vrijdag-opening geldt voor Kerkplein 9, Soesrerbergsesrraar .50 en Eemnesserweg 26. Officiële openingstijden: maandag r/m vrijdag: 09.00 - 17.00 uur; zaterdag: 09.00 - 12.00 uur (m.u.v. Smitsweg 4). Rabobank De dames in de gemeenteraad kunnen het - als minderheid doorgaans uitstekend met el kaar vinden. Al zitten ze me kaar uiteraard Mn functie' ook wel eens behoorlijk dwars, er is toch een soort zusterschap die de 'raadsvrouwen' - over de partijpolitieke grenzen heen - met elkaar verbindt. Dat bleek ook vorige week weer, toen het gezelschap komende en gaande vrouwen-raadsleden - bui ten het officiële afscheid om - er een gezellig uitje van maakte in het Singer-museum in Laren. Daar zwaaiden de achterblijvers - Joke Mulder, Ans Mann, Ellen Huberts, Margreet van Roomen en Els de Waard - hun oude maatjes Besse- line Gerritse, José Bijman, Ncks Blommers, Olga Duijm en Wil Stekelenburg uit. Dat was al heel gezellig, uiteraard. Het afscheid kreeg een extra lu diek tintje met de aanbieding van een heel speciaal kunstwerk: een stilleven waarin dc maker (Wim Mann) dc 'koppetjes' van de vijf vertrekkende dames heeft ver werkt (plus dat van dc majesteit, zoals ze in de raadzaal tc bewon deren is) en daaraan ook een kijkje op de heilige Soester polder plus een schilderij van Gauguin (daar ging de expositie in Singer o.a. over) heeft toegevoegd. De aanbieding ging vergezeld van een nep-raadsvoorstcl, waarin be sloten wordt tot de oprichting van een PVK (Politieke Vrouwelijke Kunstuitleen). In het heel officieel ogende stuk wordt onderstreept dat de vijf oud-raadsleden het ri sico lopen in een enorme leegte terecht te komen en dat het goed is om in te grijpen en de dames 'perspectief' te bieden. Het is dc bedoeling dat het kunstwerk om de twee maanden rouleert. Het raadsvoorstel rept uiteraard, zoals het hoort, ook over de mi- Het kunstwerk dat langs de vijf vertrokken vrouwelijke raadsleden gaat rouleren. Foto: Soester Courant lieu- en financiële aspecten. Om dat de ruil gecombineerd kan wor den met de dagelijkse boodschap pen is er slechts sprake van een geringe aantasting van het milieu en de kosten zijn ook te overzien: zes telefoontjes per jaar, wat wordt becijferd op 0,12 (lokaal via tele2). Mevrouw Blommers wordt benoemd tot PVK-directeur, met mevrouw Gerritse als secretaris; de dames Stekelenburg, Bijman en Duijm vormen de Raad van Toe zicht. Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Gevraagde koopsom 271.000.- v.o.n. Schoutenkampweg SOEST-ZUID Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind.: entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.; oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c.v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. Alg.: deze woning verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. cai- en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Gevraagde koopsom 317.000,- k.k. Huurprijs 440,- per maand Koninginnelaan SOEST TE HUUR Winkel/kantoorruimte met keuken, toilet, en kelder. Vzv c.v. en eigen energiemeters. Opp. ca 45 m2. Voor meer informatie: kijk op: wfww.huispiein.nl Een 47-jarige Soester heeft maan dagavond een bekeuring gekregen en een rijverbod van zes uur. Hij had 1,1 promille alcohol in zijn bloed, zo bleek tijdens een contro le op de Torenlaan in Baarn. De Soester was de enige van 20 ge controleerde automobilisten die te diep in het glaasje had gekeken. De controle vond plaats tussen kwart voor acht en tien voor half negen in het kader van het project 'Doe nuchter, rij alcoholvrij'. Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Gevraagde koopsom 545.000.- k.k. Van Weedestraat SOEST Midden in het winkelcentrum (A1) van Soestdijk gelegen royaal karakteristiek winkel-woonhuis direct aan de win kelpromenade. Ind.: ruime winkel (ca. 54 m2), hal, toil., grote kelder (ca. 25 m2), magazijn/verkoopruimte (ca. 12 m2) en kantoor (ca. 9 m2). 1e Verd.: overl., ruime woonkm. met open haard, mod. eetkeuk. 2e Verd.: overl., grote slaapkm. (ca. 24 m2), mod. badkm. met ligbad, aparte douche en dubb. v.w.t. en apart toil. Alg.: dit winkel-woonhuis is recent geheel gemod.: o.a. nieuwe plafonds met indirecte verlich ting, c.v.-combiketel, elektra (14 groepen aardlek), hard stenen voorgevel, wandafwerking en vloeren (o.a. granie ten- en houten siervloeren). Tevens heeft dit winkel-woon huis op de 1e verd. nog een groot dakterras. expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! TSELIJKE VEROR. 0 een bekend dat ing is verleend van atselijke Verorde- tal voetbaltoer- ;en van een ge- ar tot 20.30 uur; 1 9.00 uur tot 18.00 i.30 uur; i.00 uur; >.00 uur; r tot 16.00 uur; 00 uur. :n 6 weken na be- n dit besluit een be- jeester en wethou- Bij vijf van de acht politieke partijen hadden ze het juiste aantal zetels ingevuld en daar mee waren ze de beste voor spellers van de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen in Soest. Een VVV-bon ter waar de van 25 euro en een bos bloe men was hun beloning. De winnaars zijn Richard van de Bospoort (hij was donderdag- avond afwezig en staat niet op de foto), de dames J. de Jonge en Macha van Os en de heren P. Jongbloed en Jan Menne. De laat ste was van 1976 tot 1994 raads lid, waarvan zestien jaar als wet houder van onder meer financiën. Vlak voor de installatie van de nieuwe raadsleden kregen de po litieke 'profeten' van burgemeester Koos Janssen een ontvangst in de kleine trouwzaal van het gemeen tehuis. Hij stelde vast dat de uitslag kennelijk toch verrassend is ge weest, want niemand van de 70 deelnemers (Janssen: 'boven ver wachting') aan de prijsvraag van de gemeente had Soest 2002 inge schat op meer dan twee zetels. De nieuwe partij kreeg er vier. Zonder namen te noemen van deelnemers, waren sommige in zendingen zéér verrassend, wat Janssen op de gedachte bracht, dat de inzenders wellicht hun politie ke voorkeur hadden laten spreken. Het voorspellen van de uitslag was een van de activiteiten die de ge meente had gehouden in een po ging de verkiezingen dichter bij de mensen te brengen. ?orlopige voorziening E FESTIVITEIT naken bekend dat in 3,-sport en recreatie- 123a te Soest op 30 1.00 uur uid- en trillingsvoor- nen 6 weken na be- maart 2002) een be- irgemeester van Soest. voorlopige voorziening maken bekend dat zij ider van de Wet milieu- en milieubeheer: De uitslag van de op 6 maart 2002 gehouden gemeente raadsverkiezingen was ronduit spectaculair, en bepaald niet alleen in grote gemeenten als Rotterdam en Hilversum. De 'paarse' partijen trokken bleek weg, de lokalen schoten als na- gelkruid uit de grond. Ook een analyse van de uitslag van Soest kan aan die verschijnse len niet voorbijgaan. Toch wa ren er ook andere interessante ontwikkelingen. Het slagveld overziend valt meteen op dat de geschiedenis zich in Soest in één bepaald opzicht heeft herhaald: in 1994 werd een twee de plaatselijke partij, BAM (Bur gers met een Andere Mening), de grote winnaar met 3 zetels vanuit het niets. Nu is Soest 2002 de gro te winnaar. Beide partijen ontston den door afdrijving uit de CDA- gelederen. (Overigens verdween BAM in 1998 weer.) Soest 2002 zorgde voor een soort Fortuynva- riant: WD en PvdA, maar ook het CDA zelf leverden de nieuwe ling respectievelijk twee en elk één zetel, samen 4. Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) is nu de tweede winnaar. Ging deze eerste plaatselijke par tij (als je tenminste Progressief Soest niet meerekent) in 1998 van 3 naar 5 zetels, nu komt daar nog één bij. Hoewel met 6 zetels nu even groot als de WD, verdrong GGS deze partij in stemmenaantal van de eerste plaats. Een knappe prestatie van een partij die halver wege de rit een wethouder leverde. Harry Witte is daar niet op afge rekend. De VVD, in 1982 nog goed voor 11 zetels, is nu, 20 jaar later, dus bijna gehalveerd. De vorige maal haalde ze nipt een extra zetel bin nen en kwam daarmee toen nog op 8 uit. De PvdA, in het verleden vaak goed voor 5 zetels, viel even eens op een absoluut dieptepunt terug: 2 zetels. Toegegeven, even heeft het ernaar uitgezien dat zij wegens gebrek aan kandidaten niet eens aan de verkiezingen zou deel nemen. De oude garde nam collec tief ontslag, een nieuwe ploeg red de nog te elfder ure. Dat nam niet weg dat de PvdA voor het eerst niet meer de groot ste progressieve partij in Soest is, maar GroenLinks! D66 krabbelde een beetje terug, maar niet genoeg om de terugval van '98 naar één zetel ongedaan te maken. In die treurige positie be landde ook de ChristenUnie-SGP, die er niet in slaagde zijn restzetel van de vorige maal te behouden. GroenLinks Voor GroenLinks is de verkie zingsuitslag toch nog tegengeval len. Leek het er bij de eerste tus senstand op dat de lang begeerde derde zetel kon worden binnenge haald, bij de tweede tussenstand spatte die droom alweer uiteen. En ook ditmaal was GL de eerste die een restzetel misliep. De vier gro ten (GGS, WD, CDA en Soest 2002) kregen er elk één. GL kwam precies 70 stemmen tekort om de laatste restzetel van de VVD af te kunnen snoepen. Aan de medelanders in Soest heeft dat trouwens niet gelegen, integen deel zelfs. Hüseyin Önal, vierde op de lijst van GL, kreeg maar liefst 354 voorkeurstemmen, genoeg om samen met Ans Mann op het Soester pluche plaats te kunnen nemen. Hij passeerde daarmee Jos Tak en Guus Kruis. Ondanks die massale steun voor Hüseyin (in de Daniëlschool aan de Smitsweg maakten alleen al de op hem uitgebrachte stemmen GL tot de veruit grootste partij daar!) kreeg GroenLinks slechts 34 stem men meer dan in 1998, en zakte het percentage van 8,9 naar 8,6%. De vraag zal wel nooit beantwoord worden of het geweld van de 'lo kalen' beter afgeweerd zou zijn als de naam Progressief Soest (of de slogan 'Soest blijft Soest') niet he lemaal van de affiches was verdwe nen... Intussen is de ten opzichte van 1998 2% betere opkomst bij de gemeenteraadsverkiezingen in Soest voor bijna de helft te danken aan de kiezers die Hüseyin Önal voor GL naar de stembus wist te krijgen. Zonder zijn persoonlijke triomf zou GL naar alle waar schijnlijkheid zo'n 300 stemmen hebben verloren, maar net niet zijn tweede zetel. Conclusie De coalitiepartijen GGS, WD en CDA zijn er samen twee zetels op achteruitgegaan. Met in totaal 17 van de 27 raadszetels kunnen zij echter de coalitie voortzetten, wat ook de waarschijnlijkste optie lijkt. De partijen die al voor de rondweg door de polder waren, CDA en PvdA, hebben verlies moeten in casseren, maar dat wordt ruim schoots gecompenseerd door nieuwkomer Soest 2002, een ge heid voorstander. De tegenstan ders - de partijen die het milieu in Soest een goed hart toedragen: GGS, GroenLinks, D66 en Chris- tenUnie-SGP - zijn samen gelijk gebleven met 10 zetels. We moeten vrezen dat door de komst van Soest 2002 de druk zal toenemen om de rondweg aan te leggen. Veel zal afhangen van de VVD, een partij die ooit nog eens een weg dwars over de Eng heeft tegengehouden. Jan Nuijten veg 10). >ezwaar worden inge- :al aan de algemene lesbetreffende algeme- doen. di Beckmanstraat. Daar woont ze sinds 1974, toen ze met haar man uit Amsterdam ver huisde. Haar echtgenoot overleed een jaar later, maar mevrouw Scheuermann bleef op haar zelf wonen en kookt vandaag de dag nog steeds haar eigen potje. Jarenlang was ze bestuurslid van de bewonerscommissie van Honsber gen en de belangstelling voor actu ele zaken is ze niet verloren. Soest heeft er weer een honderd jarige bij. Mevrouw H.C.M. Scheuermann-Schultz vierde vorige week woensdag haar eeuwfeest en kreeg onder anderen burgemeester Koos Janssen en diens vrouw op de koffie in haar woning aan de Wiar-

Soester Courant | 2002 | | pagina 5