WV-kantoor bij drogisterij Sukking Conflict bouwproject over strook van 50 centimeter reatief markt weer gezellig Feestelijke start kinderdagverblijf /erwoods, ms, Bestuur vol plannen voor ijsbaanterrein Hollandse Heli Helden in Luchtvaartmuseum 22.000.-k.k. '24.000.- k.k. PARTNERS Voortzetting activiteiten in Soesterberg verzekerd Tweede Paasdag markt Banninghal KERKDIENSTEN Verkeerscontrole Cenakel-viering op televisie Kerkdienst met jubilerend koor Muziek in Utrecht MEDISCHE DIENST HULPVERLENING De Linde in Soesterberg nu officieel in gebruik PAGINA- IJK d 3-kamer HOEKAPPARTEMENT !t Soest. He! appartement is zee, een berging in de onderbouw voorzien van douche en wastafel iets mei toegang lol balkon. Uiige jkasl mei wasmachine-aansluitinn llen bedragen 138,-permaand ouden energiezuinige hoekivo- =igen terrein. Deze ruime gezins ier en beglazing en staat op loop- eiliging, gang, meterkast, toilet m ichlerlwn. Open luxe inbouwkeu- koel-vriescombinatie, combimag- rterre is voorzien van een houten jkamer in lichte kleurstelling met i zolder met velux -dakraam, was- dere kamers Algemeen: de wo- ilairen verdere inventaris. Ideaal 3 U R E A U WWW.vmp.nl tiet ingang van maandag 1 ipril is het nieuwe VVV-kan oor Soesterberg gevestigd in drogisterij Sukking aan de lademakerstraat. De char mante uitbaatster Claudia is ieel tevreden met deze uitbrei- ingvan haar winkel. n 1926 kende Soesterberg z'n ei- cn VW 'Soesterbergs Bloei', •en actieve groep die bijvoorbeeld iok vecht voor vertegenwoordigers 11 de gemeenteraad. Dat lukte in 932. Er werden drie Soesterberg- e raadsleden gekozen. In haar re- lame prijst de VVV het dorp oesterberg aan als 'één der choonste parels in het diadeem an de Stichtse Lustwaranda'. In 932 wordt dank zij haar activitei- :n het vliegdorp door duizenden indgcnoten bezocht, die met vol- bewondering de capriolen van e toenmalige tweedekkers volg en. Bij het begin van de oorlog yerd de vereniging verboden en aarna niet meer opgericht. Jaren- ing had Truus Majoor een soort 'W-kantoor in haar sigarenzaak p de hoek Rademakerstraat met e Prof. Lorentzlaan. Maar toen zij aar zaak daar eindigde was het fgelopen met de Soesterbergse WV. n 1990 benaderde Piet Taai het oester VW-bestuur met de vraag waarom het Soesterberg niet in de ctiviteiten betrok. Huidig voorzit- ;r en oud-wethouder Günther 'lomp had daar als antwoord op: Als jij zitting neemt in ons bestuur uilen die activiteiten ruime aan- acht krijgen'. Zo is het tot op de ag van vandaag gebleven. Eerst 'erd restaurant De Tuin het nieu- 'c WV-kantoor, later ging het ver naar Boekhandel Marjolijn. clen hebben bij haar de bekende W-cadeaubonnen gekocht. Veel reemdelingen kregen er de meest iteenlopende informatie. Marjo- in gaf echter te kennen dat ze die extra drukte niet meer aan kon. Daarom ging men op zoek naar een opvolger. De jonge uitbaatster Claudia van Drogisterij Sukking werd bena derd. Ze wilde wel precies weten wat zo'n WV-kantoor inhield. Ze zag zeker iets in het nieuwe VW- kantooï Soesterberg. Bij de foto hoek was nog ruimte voor het op slaan van de benodigde VW-bro- chures. Een bord en een vlag van de WV zullen het pand heel snel accentueren als het plaatselijk WV-kantoor. Naast landelijke en regionale informatie kan men bij Claudia en haar medewerksters terecht voor uiteraard de bekende WV-cadeaubonnen, maar ook voor andere cadeaubonnen. Inwo ners van het vliegdorp en passan ten kunnen daar wandel- en fiets routes in en om Soesterberg ver- De vier medewerksters van dro gisterij Sukking in Soesterberg die met ingang van 1 april ook VVV- informatie geven: van links naar rechts Claudia, Techilda, Cindy en Astrid. Foto: Eemland Pers. krijgen met niet te vergeten de kunstroute. Het is een scala van mogelijkheden die de inwoners van Soesterberg, maar vooral de genen die van buiten komen, kun nen ontvangen. 'Uiteraard moeten we ons wel even eigen maken met de vele mogelijkheden, maar ik verwacht dat dit geen enkel pro bleem zal opleveren', aldus een enthousiaste Claudia. WV-kan toor Soesterberg, met ingang van 1 april -en dat is geen grap- te vin den in Drogisterij/Parfumerie Suk king aan de Rademakerstraat. Jiet gaat maar om een strook |van vijftig centimeter breed, naar Soesterberger G. de Kan jer en de BMU-groep, die aan |iet verbouwen is op de Veld- Jiaarschalk Montgomeryweg in Soesterberg voeren er de ene jechtszaak na de andere over. worige week bestreed De Kanter bij de bestuursrechter in Utrecht jüe bouwvergunning die de ge- Tecnte Soest heeft verleend voor pt kantoor van de Stichting huiszorg. jolgens zijn advocaat, J. Menk- feld, heeft de gemeente die posi- pve beslissing verleend op basis lm foute informatie. De BMU- ffoep zou verzuimd hebben te Belden dat het eigendom van die pook grond werd betwist. Menk- fcld betoogde dat de BMU-groep dicht op de erfgrens bouwt en |t klopt als die strook van vijftig Intimeter van De Kanter zou zijn. laar dat is het moeilijke punt. |er dagen eerder streden beide Brtijen om het eigendom van die strook grond bij de civiele rechter in Utrecht. Advocaat Menkveld, raadsman van De Kanter, stelde dat die strook van vijftig centimeter breed voor iedereen die voor het huis van De Kanter staat heel duidelijk bij diens huis hoort. Volgens het kadaster behoort de strook toe aan het perceel aan de Montgo meryweg. Sinds 1977 is die strook echter gebruikt door bewoners van de Luitenant Kapellenweg. Vol gens Menkveld is de strook door verjaring nu eigendom van de hui dige bewoner en dat is De Kanter. En dus bouwt de BMU-groep te dicht op de erfafscheiding. Raadsman M. Klijnstra bracht daar tegen in dat je volgens het recht niet kunt weggeven wat je niet be zit. De Kanter is, net als de vorige bewoners, slechts houder van die strook. Bovendien is volgens Klijn stra voor het bestemmingsplan al leen de kadastrale afscheiding van belang en daar houdt de bouwer zich keurig aan. Die bouwer verloor overigens al een zaak aan De Kantcr. In eerste instantie werden bestaande kan toorgebouwen opgeknapt, die stonden nog veel dichter bij het huis van de Soesterberger. Dat mocht volgens het overgangsrecht. De Kanter wist echter hard te ma ken dat het overgangsrecht niet van toepassing was en dus moest de BMU-groep die verbouwing staken en een bouwvergunning aanvragen. Voor deze nieuwe ver bouwing is alles heel precies opge meten, maar nu komt de verbou wing toch weer te dichtbij in de ogen van De Kanter. Raadsman Klijnstra voegde daar aan toe dat het niet uitmaakt wie eigenaar is van de strook, volgens het bestemmingsplan mag er ge bouwd worden. De gemeente Soest en de BMU-groep vonden ook nog dat De Kanter wel op het allerlaatste moment naar de rech ter was gestapt, terwijl hij al heel lang wist dat er gebouwd werd. Die bouw is overigens al bijna af gerond. De bestuursrechter en de civiele rechter doen op 28 maart uit spraak. B De creatief markt die zaterdag in het ontmoetings- Intrum van De Drie Eiken aan het Dorpsplein werd Vhouden, stond helemaal in het teken van de lente en Etsen. Veel van de aanbiedingen in de kraampjes had- in daarop betrekking, zoals de soms zeer bijzondere iunst)bloemstukjes en kaarten. Maar ook andere lobbyisten trokken de aandacht met hun uitingen van jnis vlijt, zoals de houtsnijwerken en de maker van Joppenmeubeltjes. De aanbieder van bijzondere stenen mineralen had eveneens niet over gebrek aan be langstelling te klagen. Verder boden de makers van mnder meer sieraden en poppen- en babykleertjes hun Mroducten aan. Op Tweede Paasdag, maandag 1 april, wordt in sporthal Banninghal aan de Banningstraat in Soester berg een vlooien/antiekmarkt ge houden. De hal staat dan tot de nok gevuld met de meest uiteenlo pende artikelen. Er zijn ruim 100 deelnemers aanwezig op deze markt, die duurt van 10:00 tot 17:00 uur. Een vlooien/snuffelmarkt is een evenement waarop particulieren hun overtollige tweedehands arti kelen verkopen. Iedereen die iets heeft aan te bieden kan er een kraampje huren. Veel inwoners uit omliggende gemeenten hebben zich al opgegeven. Er is een grote variatie aan aanbod, waaronder boeken, glaswerk, meubelen, speelgoed, curiosa, antiek, gereed schap enz. Ook wordt klein antiek te koop aangeboden. Er is voldoende (gratis) parkeer gelegenheid. Voor inlichtingen over dit evenement kan men con tact opnemen met 88 0343- 442962. Bij een verkeerscontrole op de Banningstraat zijn woensdag twaalf automobilisten bekeurd. Ze droegen geen veiligheidsgordel. Een andere bestuurder ging op de bon, omdat zijn aanhanger techni sche gebreken vertoonde. De po litie hield de controle tussen half drie en vier uur. De paaswake van zaterdag 30 maart (23:00 uur) in het Cenakel wordt uitgezonden op televisie (Nederland 1). Voorgangers zijn de mediapastores Peter Denne- man, Joke Litjcns en Ben Verber- ne. De zang wordt verzorgd door de Schola van het Cenakel o.l.v. Herman Rouw. In november van dit jaar bestaat het zangkoor van de Sint Carolus Borromeus-parochie in Soester berg 165 jaar. Het is daarmee net zo oud als de parochie zelf. Ter viering van dit unieke jubileum wordt op zondag 31 maart, eerste paasdag, een plechtige viering ge houden in de parochiekerk aan de Rademakerstraat 75, aanvang 10:30 uur. Tijdens de viering brengt het gemengde zangkoor naast de vaste gezangen de feeste lijke mis van Perosi ten gehore. Ie dereen is welkom om deze bijzon dere dienst mee te vieren. Zaterdag 30 maart, Domkerk: ver volg 'Passicproject' met een ge deelte uit 'De Lamentationae Jere- miae Prophetae' van Emilio de Cavalieri (ca.1550-1602) en een aantal Responsoria van Carlo Ge- sualdo, door de zangers van het solo-ensemble van de Domcanto rij, de Cantores Martini, m.m.v. Domorganist Jan Jansen, gambist Jan Goorissen en luitist David van Ooijen. Aanvang: 15:30 uur. Toe gang vrij. De belangstelling voor de markt was opnieuw groot. Het is altijd een drukbezocht evenement, dat door het zeer gevarieerde aanbod nooit verveelt. Voor de bezoe kers is het een uitgelezen gelegenheid om elkaar in een gezellige omgeving te ontmoeten. Voor organisatrice Irmgard Lensink, die zelf haar aquarellen met natuur- onderwerpen aanbood, was het opnieuw een geslaagd feest, dat nog volop in de belangstelling staat en daar om een vaste plaats heeft gekregen op de evenementen kalender van De Drie Eiken. Op de foto bekijken enkele bezoekers een aantal bij zondere stenen. Foto: Eemland Pers. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne- veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Woensdag 27 maart t/m zondag 31 maart Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Woensdag 19:00 aalm. R. v.d. Vring; boeteviering; gemengd koor Donderdag 19:00 aalms. R.v.d. Vring en J. Schutte; eucharistieviering; dameskoor Vrijdag 15:00 (kruisweg) aalm. J. Schutte, ds. R. Zandstra en ds. M.A.A. Nawijn; 19:30 zie Vredekerk Zaterdag 20:30 (paaswake) aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; ge mengd koor Zondag 10:30 aalms. R. v.d. Vring en J. Schutte; Latijnse hoogmis (125-jarig bestaan gemengd koor) Rooms-katholiek, Cenakel, Amersïoortsestraat 18 Zaterdag 23:00 paaswake (tv-uitzending) Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Donderdag 19:30 ds. M.A.A. Nawijn; avondmaal; 19:30 Drie Eiken; avondmaal Vrijdag 19:30 aalm. J. Schutte, ds. R. Zandstra en ds. M.A.A. Na wijn; Zondag 10:00 ds. R. Zandstra en ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Vrijdag 19:00 ds. H. Henstra Zondag 10:30 ds. H. Henstra; koor- en muziekgroep World Outreach Church (info locatie: ®0346-350458) Zondag 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Versteeg (Zeist), 88 030-69557 22. Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Apotheek Soesterberg, Rademakerstraat 25,® 334000. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 3 52391. Grof vuil, 88 035-6093666. Eerste paasdag, zondag 31 niaart, gaat het ijsbaanter rein weer open. Uiteraard niet voor schaatsfanaten, maar voor skeeler- en bas ketballiefhebbers. Maar ook voor andere vormen van ontspanning kan men er te recht. De entree bedraagt een euro per dagdeel, een abonnement kost 20 euro voor het hele seizoen, dus tot en met de maand sep tember. Het is de bedoeling dat er weer allerlei skeelerattributen ge plaatst worden, zoals springtoe- stellen. Het bestuur probeert ook enkele nieuwe attributen toe te voegen, met name speel toestellen voor de kleineren. Binnenkort kunnen ook de ouderen op het verharde speel terrein terecht, want er wordt momenteel gewerkt aan de aan leg van een jeu de boulebaan. Voorzitter Ab Blokzijl twijfelt er niet aan dat dit initiatief aan slaat. Hij heeft al veel reacties van mensen die lid willen wor den en zelfs een club willen be ginnen. 'We hopen de baan nog deze zomer klaar te hebben'. Blokzijl: 'We zitten vol plannen, maar die kunnen natuurlijk niet allemaal in één keer uitgevoerd worden.' Om in ieder geval fi nancieel in staat te zijn de plan nen te realiseren, wil het be stuur rond het terrein een om heining van reclameborden aan brengen. Binnenkort worden de Soesterbergse bedrijven aange schreven om hieraan mee te doen zodat de vereniging vol doende financiële basis heeft om het terrein te optimaliseren en er echt een centrum van ont spanning van te maken. Het bestuur van de ijs- en skeelervereniging is bovendien druk in de weer met de verbou wing van het schuilhok, waar van onder meer het dak lek was. Op donderdag 25 april houdt de vereniging haar jaarvergade ring. De agenda hiervoor wordt nog bekendgemaakt. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Het Militaire Luchtvaart Mu seum aan de Kampweg presen teert op maandag 1 april (Tweede Paasdag) in samen werking met het Pandemonia Science Theater de dynami sche voorstelling 'Hollandse Heli Helden' rondom de Search and Rescue helikopter (Alouette III) van de Konink lijke Luchtmacht. De voorstelling wordt gegeven in het Flying Center, vorig jaar okto ber feestelijk geopend. Pandemonia Science Theater is met deze productie en met de voorstelling 'Bob van Staeveren's vlieginstructie' vaker te gast in het Militaire Luchtvaart Museum. In 'Hollandse Heli Helden' gaan de bezoekers terug naar 1976. Ze zijn getuigen van een Search and Re scue operatie van de Koninklijke Luchtmacht. De piloot en zijn boordmonteur maken op Terschel ling de Alouette III startklaar voor een reddingsactie boven de golven van de Noordzee. De voorstellin gen zijn voor jong en oud. Ze du ren ongeveer een half uur en zijn te zien om 13:00, 14:00 en 15:00 Het museum is normaal gesproken gesloten op maandag, zaterdag, Eerste Paasdag, Koninginnedag, Eerste Pinksterdag, beide Kerstda gen en Nieuwjaarsdag. Het kinderdagverblijf De Lin de aan de Chr. Huygenslaan is zaterdag op feestelijke wijze of ficieel in gebruik genomen. Dit gebeurde door de onthulling van het naambordje door oud wethouder Neks Blommers, die onder meer kinderopvang in haar portefeuille had. Voor de kleintjes (maar ook voor de ouders!) was vooral een ritje met de antieke brandweerauto van het Soesterbergse brand weerkorps een hoogtepunt. Een trotse directrice Janny Lam- mertse herinnerde eraan dat de gemeente Soest anderhalfjaar ge leden een exploitant zocht voor een nieuw te bouwen kinderdag verblijf in Soesterberg. 'Onze nieuwsgierigheid was gewekt. Het was meer het idee van: hoe zou zo'n procedure nou gaan in plaats van de illusie te hebben dat je zelf de exploitant zou kunnen worden. Vandaag staan we hier en we kun nen zeggen dat we een goed pro duct leveren.' De Linde is een onderdeel van een groter project met zes twee-onder- een-kap-woningen aan de Rade makerstraat, de nieuwe Carolus- school en een aantal woningen langs de Chr. Huygenslaan. Me vrouw Lammertse had grote waar dering 'voor de wijze waarop de gemeente openstond voor onze in breng aan ideeën. De bouw van het dagverblijf zelf was een leer zaam proces omdat aan de kinder opvang zoveel eisen en normen worden gesteld dat je af en toe door de bomen het bos niet meer ziet. We wilden in elk geval, voor uitlopend op de Wet Basisvoorzie ning Kinderopvang, dat alles tot in de puntjes geregeld zou worden.' Naast enkele andere belangrijke punten moest het gebouw een ge zellige en harmonieuze uitstraling krijgen. 'Dat is volgens mij wel ge lukt, al was het echt een klus om zoiets voor elkaar te krijgen,' aldus mevrouw Lammertse. Zij bedank te iedereen die een steentje had bijdragen aan de totstandkoming van De Linde. Ten slotte bood zij de medewerksters een presentje aan. Ontplooien Mevrouw Blommers, die de porte feuille kinderopvang had, merkte op dat er de laatste tijd veel over kinderopvang wordt geschreven. 'En wat word je dan niet onzeker als je als ouder het belangrijkste wat jc hebt toevertrouwt aan een team van zulke leuke jonge mei den. Dan krijg jc toch af en toe wel eens je twijfels, want er zijn aller lei theorieën over. Ik geloof dat ouders uustekena aanvoelen wat ze voor hun kinderen belangrijk vinden. Zij willen dat hun kinde ren zich kunnen ontplooien. Dat kan in een kinderdagverblijf, nu ook in Soesterberg, hoewel dat ei genlijk een beetje te klein is om zelf een kinderdagverblijf te kun nen vullen.' Iedere ouder heeft volgens me vrouw Blommers, als het maar enigszins kan, recht op ikinderop- vang in het eigen woongebied. 'Daarom ben ik er trots op dat we na een zeer zorgvuldige procedu re een organisatie hebben gevon den die klein maar ambitieus is, die heeft bewezen dat het niet gaat om het snelle, grote geld maken.' Ze zei dagelijks mensen langs te krijgen 'die wel even een kinder dagverblijf willen starten. Dat soort mensen willen we hier liever niet hebben.' Wat de organisatie achter De Lin de betreft zei mevrouw Blommers voornamelijk te hebben gekeken naar het verhaal van deze mensen. 'We kunnen met tevredenheid zeg gen dat we nu een exploitant heb ben gevonden die begrip heeft voor wat wij zoeken in een kinder dagverblijf: de plaats die aanvul lend aan de ouderlijke zorg en de ouderlijke leefomgeving ervoor zorgt dat het kostbaarste bezit dat wij in Nederland hebben, onze kinderen, de kans krijgt zich op een manier te ontplooien, waarvan ik denk dat dit veel eerder had moeten komen. Het is namelijk heel belangrijk dat kinderen leren zich in een groep te ontplooien. Dat is zo waardevol dat jc zou wensen dat deze mogelijkheid er voor je kind was zelfs als je niet zou werken.' Met de wens dat iedere ouder, 'sa men met het team, de ruimte vindt om die opvang te verzorgen die past bij uw opvatting over op groeien', besloot mevrouw Blom mers haar openingstoespraak. Voordat het gezelschap naar bui ten ging voor de onthulling van het naambordje, wees namens de ouderraad Robert Meulenbroek op het bestaan van die raad en de functie ervan voor vooral de ouders: 'Wij zijn er voor u'. Voor dat hij de eerste nieuwsbrief van de ouderraad overhandigde aan Janny Lammertse en hoofdleidster Ingrid Davelaar, stelde hij de leden van de raad persoonlijk voor. Na de onthulling van het naam- De officiële openingshandeling bij kinderdagverblijf De Linde was de onthulling van het naambordje door oud-wethouder Neks Blom mers Foto: Eemland Pers. bord, kwam de antieke motorspuit van het Soesterbergse brandweer korps de Chr. Huygenslaan inrij den om met de kinderen en hun ouders een ritje door het dorp te maken, een feestelijke afsluiting van een feestelijke morgen. Foto: Eemland Pers. Voor de kinderen van kinderdag verblijf De Linde was het zaterdag extra feest, want ze mochten een rit je maken met de antieke brand weerauto van Soesterberg. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41

Soester Courant | 2002 | | pagina 19