W IÉI Raadsprogramma Soest staat bol van de vanzelfsprekendheden Visser Buurt: geen trek in hangplek Ook wethouders onderscheiden i ACTUEEL! Oude coalitie gaat gewoon door Kortsluiting veroorzaakt brand in REMU-huisje •$- -fc Soest: 'Opknappen terrein te voortvarend uitgevoerd' m WOENSDAG 27 MAART 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 BRASSERIE KEUZEMENU paasbrunch y 1eEN 2e PAASDAG f GEOPEND "X 0,50 Bestuursrechter moet oordeel vellen 'We hebben al lawaai van skatebaan en winkelcentrum' DEZE WEEK: NIEUW Kardinaalschnitte.. 4,95 |p'banketbakkeri]| Kantoor S.C. 1 april dicht Krakers weer in boerderij College-onderhandelingen afgerond .4, Vernieuwing Witgoed specialis Service voor olie merken 18,15 Salade van Spaanse ham en croutons Huisgemaakte gamalenkroketjes met tomatensaus Lichtgebonden witlofsoep Geroerbakte kalfsbiefstukpuntjes met krabsaus Lamskoteletjes met mintsaus Scholfilet met champignons in bladerdeeg Griesmeelpudding met tutti frutti Walnoot-chocoladevingers met kokosijs Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie Reserveer nu voor de brunch op één van beide Paasdagen. Bel voor informatie over onze beide dagen 19,50 p.p. 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Soester Courant elke woensdag een belevenis! TE KOOP Vermeerlaan 45 te Soest 0p zoek naar een mooi apparte ment? Wellicht kunt u hier dan eens komen kijken! Dit fraaie 3-kamer appartement (voorheen 4) is ideaal voor starters of kleine gezinnen. Het is gelegen op de 3e verdieping en heeft een berging in de onderbouw. Gunstige ligging ten opzichte van winkels, zwembad en NS station. Belangrijke kenmerken sfeervolle woon- eetkamer met laminaatvloer, toog en schouw met moederhaard balkon aan voor- en achterzijde moderne nieuwe keuken 1 slaapkamer met laminaatvloer en vaste kast 1 slaapkamer met houten vloer en vaste kastenwand moderne badkamer met douche en wastafel bouwjaar circa 1960 servicekosten 100,00 per maand vraagprijs 139.000,- k.k. Documentatie over dit mooie apparte ment kunt u vrijblijvend aanvragen. i/t, /wvtó' De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Coroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 765 AB Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 D> Vervolg van pagina 1 Afgesproken werd ook nog dat de voorzitters niet zullen meetellen als leden van de commissies, zodat grote fracties in sommige commis sies zelfs met drie leden vertegen woordigd zullen zijn. Ans Mann deed nog een poging om juist de 'oppositiefracties' het voorzitter schap te laten vervullen, maar dat voorstel kreeg geen warm onthaal. Aan de kandidaatstelling van waarnemend voorzitters wilden de onderhandelaars hun vingers op dit moment nog maar liever niet branden, dus dat punt wordt een maandje uitgesteld. Minder steun In de nieuwe gemeenteraad zal, volgens de duale principes, veel meer dan vroeger sprake zijn van een echte 'oppositie'. Dat zal voor sommigen in de raad nog wel even moeten wennen. In elk geval is de politieke steun voor het nieuwe raadsprogramma - dat uiteraard uitgangspunt is voor het beleid van het nieuwe College - aanzienlijk minder breed dan in het verleden. In de vorige raadsperiode weiger de alleen D66 het beleidsprogram ma te ondertekenen; nu zien ook GroenLinks en Soest 2002 ervan af om zich aan het '50 punten ver haal' te committeren. Volgens Middelkoop (Soest 2002) waren er in het programma te wei nig voor hem herkenbare elemen ten terug te vinden - afgezien van de voorbehouden die hij toch al had laten aantekenen - en hij zag dan ook geen reden om zijn hand tekening te plaatsen. Ans Mann (GL) had niet alleen problemen met de tekst van het programma, maar vooral ook met de geest die er volgens haar uit opsteeg. Van de bestuurlijke vernieuwing, waarover twee jaar hard was nagedacht, zag ze veel te weinig terug; van de ge wenste cultuuromslag was hele maal geen sprake, meende ze. 'Al les blijft bij het oude, het monisme wordt feitelijk voortgezet.' Voor Wim Roest (D66) zet het pro gramma de deur naar de door hem verfoeide rondweg wagenwijd open, en dat was Voor hem het belangrijkste breekpunt. Oppositie? De andere lijsttrekkers tekenden het programma wel, ook Eric Ber voets van de PvdA, die aanvanke lijk de nodige vijven en zessen had en - afgezien van zijn voorbehou den op het punt van de rondweg en de woningbouw - zich nadruk kelijk het recht voorbehield om in de komende tijd 'oppositie te voe ren', zoals hij letterlijk zei. Ande ren hielpen hem snel uit de droom: je kunt niet tegelijk én het pro gramma ondertekenen én opposi tie willen voeren. Bervoets hield het er - na ruggespraak met zijn achterban - maar op dat hij met voorstellen zou komen om even tueel alle punten in het program ma 'te concretiseren en aan te scherpen'. Nou, dat mocht van de anderen, en dus zette ook Bervoets zijn handtekening, evenals Chris van Vuuren (ChristenUnie-SGP). Een deel van Overhees heeft vorige week woensdagnacht zonder stroom gezeten. Reden was kortsluiting in een mid- denspanningsruimte van de REMÜ aan het Pijperpad. Die veroorzaakte een kleine explo sie, waarna het gebouw uit brandde. Omdat er op de kabels in het REMU-huisje 10.000 volt staat, liet de brandweer het vuur bewust zijn gang gaan. Spuiten met water zou de brandweerlieden waar schijnlijk fataal zijn geworden. De gebouwtjes van de REMU zijn speciaal erop gebouwd, dat ze bij calamiteiten kunnen uitbranden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Uiteraard werd er voor gezorgd dat de vlammen zich niet zouden verspreiden. De omgeving werd afgezet en omdat de brand ge paard ging met hevige rookontwik keling, werd omwonenden geadvi seerd deuren en ramen te sluiten. Pas toen de spanning van de ka bels was afgehaald, kon de brand weer het vuur met poederstralen doven. Rond middernacht, een uur en drie kwartier na de melding, waren de twaalf lieden de brand meester. De herstelwerkzaamhe den van de REMU namen wat langer in beslag. De omvang van de schade is niet bekend. X WINTERHARDE VASTE PLANTEN jü V 200 soorten, per stuk X Tuincentrum en Kwekerij 'f Groeneveid Amsterdamseweg 57A Baarn naast kasteel Groeneveid Tel.: 035-5431102 Iedere zondag en 365 dagen geopend De gemeente Soest was dolge lukkig toen hij het perceel aan de Hooiweg kocht, vertelde Soester II. Holswilder dinsdag op de zitting van de bestuur ders in Utrecht. 'Als jij het koopt, wordt het mooi opge knapt', zou een ambtenaar zelfs tegen hem hebben gezegd. Groot was dan ook de boosheid van Holswilder toen de gemeente hem in augustus aanschreef, dat hij op het terrein iets te voortvarend te werk is gegaan. Volgens de ge meente heeft de Soester zonder vergunning wegen verhard, een paardenbak en een longeerbak met omheining aangebracht. De ge meente wil dat hij alle zaken ver wijdert die er in strijd met het be stemmingsplan zijn neergezet. De gemeente legde ook nog een dwangsom op van honderddui zend gulden. Holswilder stapte naar de be stuursrechter in Utrecht. Hij is het niet met de gemeente eens. Hij stelde dat hij alleen maar onder houd heeft gepleegd aan bestaan de, vervallen zaken. De wegen la gen er bijvoorbeeld al vertelde hij. Die zijn op luchtfoto's alleen niet te zien, omdat ze bedolven waren. Volgens het overgangsrecht mocht hij die dan ook opknappen. Bovendien heeft hij steeds overleg gevoerd met allerlei ambtenaren op het gemeentehuis en die zou den mondeling hun goedkeuring aan zijn plannen hebben verleend. De sfeer op de zitting werd er niet prettiger op toen de vertegenwoor diger van Holswilder buurman Hilhorst ervan beschuldigde dat hij had geklikt bij de gemeente. Vol gens die vertegenwoordiger zijn de buren jaloers op het mooie terrein van Holswilder terwijl het bij hen een rommeltje is. De gemeente ontkende dit. Verte genwoordiger Hagen stelde dat een gemeentelijke controle had uitgewezen dat er van alles niet klopte aan de Hooiweg. Op het terrein mag alleen een agrarisch bedrijf worden uitgeoefend. De bouwwerken van Holswilder zijn volgens de gemeente in strijd met het landelijk karakter. Bovendien heeft Holswilder tot ergernis van de gemeente ook nog eeri stal neergezet terwijl hij al wist dat hij in de gaten werd gehouden. Buurman Hilhorst vertelde op de zitting dat hij inderdaad bezwaren heeft tegen de bouwsels van Hols wilder, maar hij is pas mee gaan procederen toen de gemeente al had ingegrepen. Het heeft volgens hem met jaloezie helemaal niets te maken. De uitspraak is op 2 april. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. Bewoners van de Kornet en het Minstreelpad staan niet be paald te juichen om het plan voor een hangplek op de Dorpsstreek. 'We hebben al la waaioverlast van de skatebaan en het winkelcentrum en nu moet er ook nog een hangplek komen', zegt een van hen. Tijdens een zogenoemd 'huiska- meroverleg' mochten de omwo nenden, per woonerf, maandag avond in beslotenheid van gedach ten wisselen met burgemeester Koos Janssen, die verantwoordelijk is voor de openbare orde en wet houder Harry Witte die met wel zijn is belast. Uit het overleg werd ten tweede male duidelijk dat de bewoners niet blij zijn met het plan van de gemeente. 'We hebben er een hard hoofd in, we zitten 's zomers vaak al om ne gen uur 's avonds binnen vanwege het lawaai. De vrees van ons is dat we nog meer overlast zullen heb ben', aldus een bewoonster van de Kornet, die de indruk heeft dat de gemeente weliswaar in goede sfeer overleg voert met de betrokkenen, maar stellig van plan is om vóór de zomer de hangplek neer te zetten. Daarvoor moet een bouwvergun ning worden afgegeven en dient de wettelijke procedure te worden gevolgd. Op maandag 8 april komt het plan voor de hangplekken (ook bij de Mavo Soest en aan de Vrijheidsweg) ter sprake in de commissie algemene bestuursza ken (aanvang 19:30 uur in het ge meentehuis). Er zullen dan zeker buurtbewoners gebruikmaken van het spreekrecht en het zit er daar na dik in, dat er bezwaren zullen worden ingediend, als de gemeente de plannen doorzet. 'Het is ons wel menens.' Afspraken Een omwonende van de Dorps- streek begrijpt wel dat er wat moet gebeuren voor de jongeren, maar verwacht niet dat een hangplek het probleem oplost. Het is de bedoe ling dat de jongeren een convenant ondertekenen en zich aan de af spraken houden, maar de bewoon ster twijfelt of jongeren daaraan gehouden kunnen worden, want wie zegt dat alle jongeren zich neerleggen bij het convenant. De burgemeester vertelde de be woners van het Kornet dat de jon geren een kans moet worden gege ven. Mocht na anderhalf jaar blij ken, dat ze er toch problemen ver oorzaken, dan zouden de hang plekken kunnen worden verwij derd. Een buurtbewoner: 'Laat ze Op de Dorpsstreek, waaralska- tevoorzieningen en een trapveld lig gen, moet een hangplek komen. De bewoners van onder meer de Kor net (achtergrond) staan niet te jui chen en vrezen dat ze nog meer la waaioverlast te verduren krijgen. Foto: Soester Courant dat dan ook maar in een contract of een overeenkomst gieten.' Vorige zomer was er herhaaldelijk overlast van jongeren in winkel centrum Overhees. Daar mogen de jongeren zich niet meer groepe ren. Dat zal in de algemene plaat selijke verordening worden vastge legd en de politie zal streng toezien op naleving ervan, zo is beloofd. Verder zou er sprake van zijn dat C1000 een bouwvergunning krijgt om de sluis in het winkelcentrum dicht te bouwen, zodat de jeugd zich daar niet meer kan samen scholen. Om te voorkomen, dat de klanten dan moeten omlopen of - rijden, zouden ze via de super markt het plein van het centrum kunnen bereiken. Een alternatieve locatie of oplos sing is nog niet aangedragen, al zou een van de buurtbewoners hel idee hebben opgevat om de hang plek vlakbij het Orlandogebouvs aan de Di Lassostraat te laten neerzetten. Geldig do-vr. en zat. Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 Het kantoor van de Soester Courant is maandag 1 april ge sloten en dat is beslist geen grap. Vanwege Tweede Paasdag valt er een productiedag uit. Vandaar dat wij verzoeken ko pij en advertentiemateriaal zo vroeg mogelijk aan te leveren, bij voorkeur vóór vrijdag 29 maart, 12:00 uur. Kopij voor de redactie dient ui terlijk maandag 1 april om 12:00 uur te zijn aangeleverd. Voor advertenties is de deadli ne dinsdag 2 april, om 10:00 uur. Voor kleine, rubriekadver tenties, bestemd voor de editie van 3 april, geldt dat ze vrijdag vóór 15:00 uur moeten zijn aangeleverd. Deze moeten con tant worden afgerekend. Vervolg van pagina 1 De nieuwe eigenaren hebben de buurtbewoners een brief geschre ven over de gang van zaken. Daar in schrijven ze onder meer: 'Zo lang er geen bouwvergunning is, hebben de krakers wettelijk recht daar te wonen. Als eigenaren van de kavel willen wij ons veront schuldigen voor eventuele overlast, maar wij hopen dat u begrijpt dat wij hier niets aan kunnen doen. Liever hadden wij inmiddels be gonnen met het bouwen van een mooi huis, waar wij zelf nog jaren hadden willen wonen.' De echtparen beraden zich mo menteel over wat ze met de grond gaan doen. De College-onderhandelingen werden pas afgelopen zater dagochtend afgerond, omdat de discussie over het raadspro gramma voor de komende vier jaar toch wat meer tijd vergde dan aanvankelijk was veron dersteld. Echt opzienbarende zaken kwamen niet aan de orde, of het moest zijn dat de PvdA met steun van Soest 2002 pleitte voor bouwen aan de 'rafelranden' van Soest, met name in het gebied Jachthuis laan en de 'Buitenbrink' (rond weg). Dat gaat overigens niet door. Andere partijen verklaarden zich gedecideerd tegen het 'oprekken' van de bebouwingscontouren. VVD-lijsttrekker Bert Krijger liet weten nog wel mogelijkheden te zien in het gebied Lange Brink- weg-Noord (bij de Grote Melm- weg). In Soesterberg zien alle par tijen behalve GGS wel mogelijkhe den tot uitbreiding met 800 wonin gen, al moet dat dan ook - tegen de zin van Middelkoop (Soest 2002) - 'getemporiseerd' gaan plaatsvinden. Bovendien moet ei compensatie in 'groen' worden ge vonden. Eerder hadden de lijsttrekkers o.a. gesproken over Molendael, het behoud van de polikliniek in Soest en het ambulancevervoer. Dat leidde niet tot onverwachte inzich ten en uitspraken. Wel kreeg het CDA ruim bijval voor zijn plan voor een 'hospice': een instelling waar mensen aan het eind van hun leven kunnen worden opgevangen en verpleegd. CDA en CU-SGP maakten nog eens nadrukkelijk een voorbehoud bij het beleid ten aanzien van de coffeeshop: die moet gewoon weg, vonden Krol en Van Vuuren. Ook ontstond er opnieuw een ri tuele discussie over de invoering van 'diftar', zoals al zo lang wordt bepleit. Van Vuuren stelde voor de tekst uit het vorige beleidspro gramma (q998) maar ongewijzigd over te nemen. De partijen willen nu in elk geval serieus bekijken hoe het elders geregeld is, want dat Soest tot de 20% van de gemeen ten in Nederland behoort waar nog geen gedifferentieerd tarief voor de huisvuilinzameling bestaat is toch een beetje 'achterlijk'... De aanvankelijke tekst dat zo'n sys teem niet tot tariefsverhoging voor dc burgers zou mogen leiden werd overigens weer heel snel ingeslikt. Ook over het groenbeheer sprak het gezelschap nog wijze woorden, nadat Middelkoop (Soest 2002) voorzichtig had gepleit om ook eens te denken aan niet-ecologi- sche middelen. 'Dus gif', stelde Roest vast. 'Dat woord heb ik niet in de mond genomen,' aldus Mid delkoop. Kroketten De woensdagavondonderhandelin gen werden onderbroken door een welkome traktatie van de WD, die het gezelschap royaal van kro ketten voorzag. Sommigen veror berden wel twee of drie exempla ren, en nog was het niet op... Dat gaf de onderhandelaars in elk ge val weer voldoende spirit voor de volgende ronde, die gewijd was aan de financiën. Iedereen was ui teraard voor een 'sluitende' begro ting. De meesten omarmden ook het voorstel van Chris van Vuuren (CU-SGP) om bij eventuele over schotjes ook eens te kijken naar het lijstje van niet-gehonoreerde wensen uit het bekende 'telefoon boek' bij de begroting. Ook werd er nog heen en weer gepraat over de samenstelling van de rekenka mer (die de uitvoering van het be leid achteraf moet controleren). Bart Krol (CDA) zette een beetje een domper op de algemene eufo rie door erop te wijzen dat het waslijstje aan wensen - handha ving in 30-kilometerzones, bestrij ding 'scharrigheid', actualisering bestemmingsplannen, beeldkwali teitsplannen, wij kperspectiefplan- nen en onderzoek rondweg, om maar wat te noemen - heel veel geld zullen gaan kosten. De meeste onderhandelaars willen de OZB overigens pas verhogen als het echt niet anders kan- Gevulde koeken Omdat de agenda nog lang niet was afgewerkt besloten de lijsttrek kers om zaterdagmorgen om negen uur door te gaan. Daar passeerde het hele raadsprogramma, zoals dat in de tussentijd door gemeen tesecretaris Wim de Kam weer op onnavolgbare wijze was geformu leerd, nog eens de revue, zodat de onderhandelaars precies konden weten waartegen ze ja of nee zou den zeggen. Dat leverde uiteraard weer de nodige discussies op, nu onder het genot van gevulde koe ken. Maar nadat diverse fracties hun voorbehouden (de 'sterretjes') bij onderscheidene punten hadden laten aantekenen kon toch einde lijk worden vastgesteld dat Soest een nieuw raadsprogramma heeft - al staat dat dan bol van de van zelfsprekendheden - en dat het gemeentebestuur de komende vier jaar weer helemaal 'vooruit' kan. (De volledige tekst van het nieuwe raadsprogramma is elders in deze krant opgenomen.) Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openlngatljdan dlntdag t/m vrijdag 9.00 uur tot 19.00 Bert Krijger (WD), Harry Witte (GGS) en Bart Krol (CDA) zijn gisteravond niet al leen tot wethouder gekozen, maar ontvingen ook nog eens een koninklijke onderschei ding. Volgens het nieuwe duale systeem in de gemeentepoli tiek maken ze namelijk als wet houder geen deel meer uit van de raad. Wie twaalf jaar in de gemeente raad heeft gezeten en daarna af scheid neemt, krijgt een lintje, en het drietal kwam daarvoor dus in aanmerking. Krijger die vroeger al een poosje politicus in 's Grave- land was, zat de afgelopen 20 jaar in de Soester raad, waarvan de langste tijd als fractievoorzitter. De laatste acht jaar was hij tevens nes tor van de raad. Krijger, die giste ren plaatsnam op de wethouders- stoei van de vertrokken Neks Blommers, werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Krol kwam in 1990 op 25-jarige leeftijd in de raad, was van '94 tot '98 fractievoorzitter en de laatste vier jaar wethouder van onder meer ruimtelijke ordening. Voor zijn raadsperiode richtte hij in Soest de jongerenafdeling van het CDA op en tot hij wethouder werd, gaf hij les aan het Eemland College. Hij blijft wethouder en stapt in de lijn van het dualisme uit de gemeenteraad. Krol werd be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Net als Witte die eveneens in '90 zijn entree in de raad maakte en ruim tien jaar fractievoorzitter was van GGS, totdat hij in augustus 2000 wethouder werd van onder meer sport, onderwijs en welzijn. Harry Witte (GGS). Bert Krijger (VVD). Bart Krol CDA). Acht jaar kleurloze gemeentepoli tiek in Soest is op 6 maart gevoelig op de vingers getikt. Zie de analy se van Jan Nuijten in de Soester Courant van vorige week. De oude coalitie van WD, CDA en PvdA verloor samen vier zetels. De nieu we partij met vier zetels winst zou moeten puin ruimen, maar dat lukt niet nu de VVD, het CDA en GGS hun gevestigde posities be houden. De liberalen verloren twee zetels en hielden er dankzij een restzetel (nog maar) zes over. De christen democraten raakten één zetel kwijt en hielden er met een restze tel nog vijf over. GroenLinks kreeg meer stemmen dan de PvdA, die onder de bevolking nog nooit zo veel steun had verloren. Ze stonden alle tijdens de 'verkie zingsstrijd' met hun hakken in het zand van de rondweg. En ziedaar, na tien dagen is er plotseling een poldermodel gecreëerd: uitstel van de beslissing, een onderzoek, een experiment, een kostenra ming, een berekening van de mi lieuschade, overleg met de provin cie en een volksraadpleging. Het kan toch allemaal maar. Harry Witte heeft het uitstekend gespeeld. Met behulp van zijn fa natieke achterban, met de van mij 'geleende' progressieve leuze SOEST BLIJFT SOEST (sinds 1974) en met de p.r.-kwaliteiten van zijn vriendje Ton Paauw win nen de groene belangenbeharti gers elk referendum over de rond weg in 2003. Zeventien raadsleden van de 27 gekozen volksvertegenwoordigers kunnen de komende vier jaar ach terover leunen nu hun wethouders van GGS, VVD en CDA de dienst uitmaken. Volgens het nieuwe wetsvoorstel dualisering gemeen tebestuur mogen raadsleden al leen nog maar het College 'contro leren' en moeten ze zich meer on der het gewone volk begeven. Van beide aspecten kwam in het mo nistische stelsel tot nu toe al weinig of niets terecht, dus met drie wet houders uit hun eigen midden zal er niet veel veranderen. Het recht van interpellatie, initiatief en amendement bestond ook al in het oude systeem, maar heeft u er veel van gemerkt? Wie bindt de kat de bel aan over de beschuldiging van de 'klokkenlui der', die beweert dat er kapitalen over de balk zijn gesmeten bij de aanbesteding van rotondes en oversteekplaatsen in Soest? Een onafhankelijke Rekenkamer is broodnodig. Alle hoop is na 6 maart gevestigd op de oppositie (10 raadsleden) van 'Soest 2002', GroenLinks, D66 en PvdA. De enige politicus in dit rijtje die verstand heeft van financiën is here Teun comes. Van het rekenwonder Hans van Wuijckhuijse (GGS), nagel aan de schatkist van grandmother Blom mers (VVD) destijds, verwacht ik geen tegengas. Harry, Bert en Bart zitten op ro zen. Ze kunnen volop hun gang gaan in het dualistisch besturen als verschillende raadshevoegdheden aan hen worden overgedragen. Het enige dat verandert is de ron de tafel in de raadzaal. Er komen nog drie zetels hij voor drie nieuwe raadsleden. De tafel sluit nu aan de ene kant aan bij de B W-tafel en er blijft aan de andere kant een kleine doorgang open naar het midden van de raadzaal. Enkele partijen hebben een andere plek gekregen van de burgemeester en dat is het dan. Wilt u meer weten over dat verma ledijde dualisme, luister dan vrij dagmorgen naar 'De Hangtafel' op Radio Soest. Zie elders in dit blad. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2002 | | pagina 3