Wat u over de pasfoto moet weten ijstijd Hulpverlening vastgelegd 1 Hondenbelas J RDEEL! op 't Hoogt >5 per stuk We zijn zo goed mogelijk voorbereid op ing: UPF1LET lakker lakker Houd uw leefomgeving schoon OP 'T HOOGT PAGINA 1 RVIRENS eek ie gratis! ortrng nizaden aanslag Ver an d er t in aangifte HONOEN&ELkSTlNC Hondenpoep ergern s nummer I - FOUT FOUT DEZE MAAND: MEER INFORMATIE o *on 25 cm hoog kon kor, ook in rotstiiinon clt aan de slaggrot 3762 AV Soeiv Telefoon: (035) 609 34 o» E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Een ramp heeft veelal enorme gevolgen voor omwoners en omgeving. Kijk maar naar de vuurwerkramp in Enschede. Gebeurt er een ramp, dan moeten politie, brandweer en GGD onmiddellijk in actie komen. Dat moet wel worden gecoördineerd, anders kunnen de hulpverleners niet adequaat Aan hulpverlening mogen geen grenzen zijn. Commandant Lorraine van de vliegbasis staat daarom open voor samenwerking tussen partners en stimuleerde de totstandkoming van het ramp bestrijdingsplan Vliegbasis Soesterberg. "Toen de Amerikanen hier waren - het Amerikaanse 32 squadron was in Soesterberg gestationeerd - was de vliegbasis een bastion", vertel Lorraine. "Nu zijn er werken. Gebeurt er op vliegbasis Soesterberg of in de onmiddellijke omgeving een ramp, dan zijn afstemming, overleg, afspraken en coördinatie met onder meer politie brandweer, GGD en buurgemeenten vastgelegd in een rampbestrijdingsplan een ramp stelt burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen van Soest. "Gebeurt er iets ernstigs in onze gemeente, dan treden meteen allerlei draaiboeken in werking. We mogen niet voor verrassingen te komen staan. Daarom zijn de draaiboeken geen papieren tijgers. Meerdere keren per jaar oefenen we met alle betrokkenen de ene keer op locatie en de andere keer in een zogenaamde laboratoriumsituatie. De ramp en het hele hulpverleningstraject wordt dan nagespeeld Op deze manier weten we dat de afspraken in de draaiboeken werken en kunnen we als er echt een ramp gebeurt direct op adequate wijze handelen." geen beperkingen meer als het gaat om hulpverlening door niet-militaire instanties. Het terrein is wat dat betreft helemaal open. Het is al voorgekomen dat de brandweer van Soesterberg ons heeft geholpen. In de Amerikaanse tijd was dat vrijwel ondenkbaar. Het rampbestrijdingsplan Vliegbasis Soesterberg beperkt zich niet tot een ramp op de vliegbasis zelf maar ook buiten de hekken. Er is geen verschil in draai boek. "Het plan is openbaar", licht Janssen toe 'ledereen kan het inzien, bijvoorbeeld via onze website www.soest.nl. Ook het calamiteitenplan van een onderdeel van het rampbestrijdingsplan, is open baar. Door deze openbaarheid kunnen inwoners en belangstellenden weten wat ze kunnen verwachten. Op deze manier leggen we ook publieke verantwoording af. Samenwerking en vertrouwen. Burgemeester Boekhoven van Zeist, commandant Lorraine van de vliegbasis en burgemeester Janssen van Soest (v.l.n.r.) ondertekenen het rampbestrijdingsplan Vliegbasis Soesterberg. RAMPENBESTRIJDINGSPLAN Het rampbestrijdingsplan is ondertekend door burge meester Janssen, zijn Zeister collega burgemeester R. Boekhoven en commandant C. J. Lorraine van de vlieg basis. Het plan is een formalisering van afstemming, overleg, afspraken en coördinatie. Voordat het plan officieel is ondertekend waren er al contacten en afspraken tussen beide gemeenten en de vliegbasis. Als zich een ramp voordoet, is de burgemeester van Soest coördinerend bestuurder. De plaatselijke verantwoor delijkheid gaat dan naar de loco-burgemeester van Soest. De burgemeester van Zeist wordt direct ingelicht. Hij besluit wie aan de coördinerende beleids staf wordt toegevoegd. Bij afwezigheid van de burgemeester van Soest is de burgemeester van Zeist de coördinerend bestuurder. "Dit benadrukt de bijzonder goede collegialiteit", zegt Janssen. "We geven elkaar vertrouwen om er samen tegen aan te gaan en een eventuele ramp zo snel mogelijk onder controle te krijgen, waardoor de gevolgen beperkt blijven." Dan staat u geregistreerd bij de gemeente Heeft u een hond En betaalt u nog géén hondenbelasting? uan Dent u verpuent uw nona 01 nonaen geven bij de gemeente Soest. U staat dan geregistreerd en ontvangt een aangifte hondenbelasting ffe Aoe.r\ BOLS JONGE GRAANJEVER literfles Dan kunt u een fikse boete krijgen. Die kan oplopen tot 100 procent van hét verschul digde bedrag. De hondenbelasting bedraagt per twaalf kalender maanden 54,60 euro en voor elke volgende hond 81 euro. Kennels geregistreerd bij de Raad van Beheer op Kynologisch gebied in Nederland betalen 274,20 euro. Meer informatie: afdeling Belastingen, telefoon (035) 609 35 08. „en kost" minder p-oen Voor een rijbewijs of paspoort heeft uw pasfoto's nodig. De pasfoto moet aan bepaalde eisen voldoen. Komt u met verkeerde pasfoto's, dan kan de gemeente Soest u niet helpen. Om dat voorkomen is het belangrijk te weten aan welke eisen de foto moet voldoen. Heeft u een hond? Ja? Dan laat u uw hond ook ar laat u uw hond z'n behoefte doen? Op plekken waar andere mensen in de poep kunnen stappen? Öf Heeft u geen hond? Dan heeft u vast wel eens.in de hoi Hondenpoep op de stoep is ergernis nummer I In Soest kunt u uw hond uitlaten op zogenoerr nen. Op losloopterreinen kan uw hond naar f Op uitlaatterreinen kunt u uw hond aangelijnd uimt u de poep op? mdenpoep gestapt. i mag de poep blijven liggen. De gemeente maakt er regelmatig schoon. Op de borden kunt u zien of h< it- en losloopterrei- rennen én poepen. Op beide terrei- honden verboden Loopt u met uw hond ergens anders in Soest, dan mjget plasticzakje mee in uw jaszak. Bij dierenspeciaalzaken de poep opruimen. Gelukkig hoeft u niet lang met het genoeg vuilnisbakken in de gemeente Soest. Laat u de betrappen en zelfs bekeuren. U zult begrijpen dat honden niet overal we speelterreinen en scholen is het voor hond' borden met daarop de tekst 'verb WOONT U IN DE BOERENSTREEK? In de Boerenstreek zijn op dit m< gemeentelijke website www.soest.nl kunt U op uitlaatstroken liggen. Nog niet alle Hondenpoep op de stoep is ergernis nummer I Dat is jammer en helemaal niet nodig. Heeft u klachten I af een losloopter- u de hondenpoep zelf opruimen. Neem altijd een kunt u speciale zakjes kopen. Met die zakjes kunt u volle zakje in uw hand te lopen, want er staan poep liggen, dan kan een politieman of -vrouw u ^ij winkelcentra, n. Roodomrande even dat aan. ken. Op de rt zien waar die erealiseerd. ruimen is een kleine moeite. Meldpunt Woonomgeving (035) 609 36 66. II et gebeurt nogal eens", zegt Ton Kuijt van de I I afdeling Publiekszaken, "dat mensen aan de balie komen met schoolfoto's of foto's die van een vorige gele genheid over zijn. Die kunnen we op grond van de Paspoort Uitvoeringsvoorschriften Nederland niet accepteren." Volgens de PUN moeten pasfoto's aan de volgende eisen voldoen: de pasfoto is in kleur of zwart-wit; de pasfoto is van een recente datum; de pasfoto geeft een goed gelijkend beeld van de aanvrager; de pasfoto is origineel. Het gebruik van een repro ductie of een eerder gebruikte foto is niet toegestaan; de pasfoto is 3,5 bij 4,5 centimeter. Aan de manier waarop u wordt gefotografeerd, zijn ook eisen gesteld. - Het gezicht moet recht van voren, tegen een lichte, egale achtergrond zijn gefotografeerd en in de breedte ongeveer 2 centimeter van de afbeelding in beslag nemen. - Beide ogen moeten zichtbaar zijn, eventueel achter een bril met doorschijnende glazen. Het dragen van een donkere bril op de foto is niet toegestaan, tenzij u aantoont dat dit om medische redenen noodzakelijk is. Het hoofd moet onbedekt zijn of u moet aantonen dat godsdienstige, levensbeschouwelijke of medische redenen zich hiertegen verzetten. - Als het hoofd wordt bedekt, moet het gezicht zicht baar blijven. De vaste rubrieken: Meldpunt Woonomgeving, pagina 2 Groen bij u om de hoek, pagina3 Duurzaam Soest, pagina3 Verder: Interview met Hans van Wuijkhuljse, fractievoorzitter Gemeentebelangen Groen Soest, pagina2 Niet gedogen, maar handhaven, pagina 3 Zomerschoon, pagina 3 illkWW.ietftsstjll Bezoek www.soest.nl Luister naar Van het Raadhuisplein, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur, herhaling elke zondag van 11,00 tot 12.00 uur, Radio Soest, kabel FM 107.9, via de ether FM 105.9 Kijk op teletekst, Omroep Amersfoort, pagina's 151 toten met 173 Kijk naar Tekst-TV op Omroep Amersfoort Bel de Informatietelefoon, telefoon (035) 609 36 65 Lees Op 't Hoogt, wekelijks met bekendmakingen elke woensdag in de Soester Courant (abonnemen ten), maandelijks de voorlichtingskrant, eveneens in de Sqester Courant (huis-aan-huis verspreiding). WEKELIJKS EN MAANDELIJKS Er zijn twee vormen van Op 't Hoogt. Elke week publiceert de gemeente Soest in de Soester Courant de bekendmakingen over bijvoorbeeld kapvergunningen, bouwvergunningen en de Wet Milieubeheer. Deze Soester Courant valt alleen op de mat van inwoners die een abonnement hebben op de Soester Courant. Heeft u geen abonnement? Dan kunt u de Soester Courant elke donderdag gratis verkrijgen in de hal van het gemeentehuis. Wees er snel bij, want op is op. De voorlichtingskrant Op 't Hoogt verschijnt elke maand, behalve in de zomermaanden, eveneens in de Soester Courant. De Soester Courant wordt dan huis-aan-huis verspreid. De voorlichtingskrant verschijnt op 15 MEI, 19 JUNI, I I SEPTEMBER, 9 OKTOBER (BEGROTINGSKRANT), 13 NOVEMBER EN I I DECEMBER.

Soester Courant | 2002 | | pagina 11