regio Juwelier Martin van Zijp vestigt zich in Soestdijk usser Woon-infodag voor iedereen die prettig wil wonen i 'De kunst van het genieten' EHBO Soest viert 75 jaar SLAS-poëzieconcert over het landschap TJogteiöm 7 HANDEL S WANDEL Voorproefje bij Le Saladier Rita Pouw schrijft boek over verharen van honden WOENSDAG 10 APRIL 2002 SOESTER COURANT Nieuwe eigenaars in zaak Van Weedestraat PAGINA 17 Zaterdag 20 april bij de Rabobank OPENINGSACTIE "van Zijp Hemelpoort op aarde Beledigende taal Zaterdag 14:00-18:00 uur Nu ook VERKOOP ZONNEBANKLAMPEN ZONNESTUDIO - SOEST Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 1 PROFIL- Workshops KvK voor startende ondernemers Museumweekend in Kasteel Groeneveld Vertelochtend voor ouderen Inloopochtend bijstandsvrouwen Districtsvaardigheidstest in Beukendal Woensdag 17 april, gemeentehuis Medium bij Paso njjn Nederlandse nMfl Vereniging van Hq|| Huisvrouwen Fietsen voor een bezichtiging oning bezichtigd of a]s uitbrengt, moet de >k het eerste met mij serieus belangstelling heeft de ikelaar te vragen wat uw positje Dat kan veel teleurstelling orkomen. Doet de makelaar u toezegging, dan dient hij deze te komen. SOEST 5 603 27 38 ERSFOORT 422 80 51 l M Sinds kort heeft de juweliers zaak aan de Van Weedestraat nieuwe eigenaars. Het zijn Martin en Corine van Zijp, die de bekende winkel van Aaron Sassoon hebben overgenomen. Direct na Pasen gingen de deu ren open van de zaak, waarvan met name het interieur groten deels is vernieuwd. Ook de be veiliging is totaal gemoderni seerd. Martin van Zijp heeft al twintig jaar ervaring in het juweliersvak; eerder was hij bedrijfsleider in o.a. Leusden, Huizen en Naarden. Toen zich in Soest de gelegenheid voordeed om een eigen zaak te beginnen greep hij, samen met zijn vrouw Corine, die kans met beide handen aan. Hoewel niet afkom stig uit een juweliersgeslacht - zijn vader was kapper - stond het voor hem al in zijn middelbare-school- tijd vast dat hij deze kant op wil de. Hij houdt van zijn vak. 'Ik heb altijd plezier gehad in een beetje priegelen en prutsen en daarnaast ben ik dol op de natuur. Dat kun je in dit beroep uitstekend combi neren, want edelstenen en edele metalen zijn natuurlijk volop na tuurproducten, en nog mooi ook...' Sieraden, zegt Martin, geven sjeu aan het leven. Hij creëert ze zelf ik. In z'n vrije tijd schetst hij ont- jen voor ringen, oor- en hals- pidcn, die hij dan vervolgens zelf vervaardigt of ook wel door collega's laat maken. 'Het is een góed gevoel als je onder je handen iets moois ziet ontstaan.' Ook hor loges interesseren hem, en dan vooral de precisietechniek. 'Siera den worden in het algemeen nog steeds meer gedragen door vrou wen, maar mannen hechten vaak aan een mooi horloge.' Goud, zilver, diamanten - hun schoonheid en bijzondere waarde zijn de eeuwen door onomstreden. Toch is er zelfs op het gebied van edelstenen sprake van modetrends. Zo worden tegenwoordig ook zwarte diamanten, die vooral in de industrie werden gebruikt, in siera den toegepast. Martin: 'Van alle diamanten die ze vinden is maar tien procent geschikt.' Hij is trots op wat hij zijn eigen 'atelier-collec tie' noemt. De zaak heeft daarnaast een breed, deels ook 'trendy' merkenpakket. Op het gebied van sieraden bij voorbeeld 'Ti Sento' (zilver met gekleurde stenen), die deze zomer als 'hót' worden aangeduid, en 'Fi nish' (zilver en goud), sieraden van de Finse ontwerpster Rita Hakela, die Martin en Corine in Soest ex clusief aan de man/vrouw bren gen. Bekende (horloge)merken zijn 'Guess', 'Boccia' (titanium, dus anti-allergisch), Tissot, Mauri- ce Lacroix, Bourchard en Festina. 'We hebben horloges in alle prijs klassen,' aldus Martin en Corine, 'van pakweg twintig tot vijfduizend euro. En op het gebied van siera den hebben we een hele brede col lectie, van een kinderringetje tot een halscollier.' Diamantslijpers en een schitterende verrassing Martin en Corine van Zijp, de nieuwe juweliers in de zaak aan de Van Weedestraat 145. Foto: Herman van Dam. Martin en Corine vinden Soest een mooie plek. 'We kregen hier direct al een prettig gevoel. We gaan het hier prima naar onze zin krijgen, wisten we.' De hele maand april vieren ze de opening van de zaak met bijzondere aanbiedingen (zie ook de advertenties in de Soester Courant), maar op zaterdag 27 april is er iets bijzonders te bele ven. Dan komen er twee echte meesterdiamantslijpers - een in Nederland bijna uitgestorven be roep - naar de juwelierszaak aan de Van Weedestraat, die het oude ambacht komen demonstreren. Dat gebeurt tussen 09:30 en 17:00 uur. Alle klanten krijgen dan ook een glas 'sprankelend vocht' aan geboden, waarin ook een bijzonde re, 'schitterende' verrassing is ver werkt. In de bodem bevindt zich namelijk een zirconia ('synthe tische diamant'), maar in enkele glazen zit een echt, briljant gesle pen diamantje! Het glas mag uiter aard mee naar huis. Daarnaast is er ook een prijsvraag in de winkel waarmee de deelnemers kans ma ken op een cadeaubon van 100. De zaak aan de Van Weedestraat 145 is op maandag de hele dag gesloten. De dagelijkse openings tijden zijn van dinsdag tot en met donderdag 09:30-18:00 uur; vrij dag 09:30-21:00 uur; 09:30 tot 17:00 uur. lef Plus 2002 terras gezellig dagje uit, daar hore|^ 3 horecavoorzieningen t, ;peels terras met vele voorzien! n een uitgebreid assortiment 'oersmogelijkheden Langhout Reizen heeft j iaal voor alle bezoekers een >ersaanbod samengesteld. taalt voor het vervoer naar roericahal en weer terug ;J uw woonplaats inclusief de ingsprijs 27,50 (excl. jl veringskosten 2,00 per n9 ongeacht aantal perso- Er zijn 45 opstapplaatsen. met een groep van meer 20 personen komt kunt u ï'gen opstapplaats aange- "neer informatie en reserve- 1 ku"t u bellen met (0800) of kijk op de site Jctiefplus.nl, klik dan op kersinformatie en vervol- °P de link vervoersmoge- ien. mene informatie: Americahal Apeldoorn. I: donderdag 25, vrijdag 26, erdag 27 april 2002 Wijden: 09.30-17.00 uur n9sprijs: 12,00 <eeft u de digitale klok buiten bij Rabobank Soest-Baarn aan het Kerkplein in Soest al zien aftellen? Dat doet die klok tot [zaterdag 20 april aanstaande, want dan start de speciale Woon-infodag bij de Rabo bank. Van 10:00 uur tot 14:00 uur kunt u bij de bank binnen lopen om u te laten informeren over alles wat met wonen te maken heeft. U wilt optimaal genieten van uw huis en wilt weten wat er zoal mo gelijk is? Dan is de Wooninfo-dag een evenement dat u niet mag mis sen. Het enthousiaste team van rpabobank Soest-Baarn heeft ie- 'dereen die actief is op het gebied van wonen, voor deze dag bijeen- gebracht. In de eerste plaats zijn er liypotheek adviseurs, financieel adviseurs en assurantie adviseurs van Rabobank Soest-Baarn aan wezig. Daarnaast is er een notaris 'H^rtcgenwoordigd, kunt u een ge sprek aanknopen met een aanne mer, binnenhuisarchitect, badka merspecialist of makelaar. Of u laat u informeren door een tuinar chitect, keukenspecialist of bevei ligingsexpert. 'Het wordt een ge weldige dag voor iedereen die zich wil laten informeren en inspireren op het gebied van wonen', zegt fi- lancieel adviseur Mirjam van der leer. 'Wij hebben dc tweede eta- vrijgemaakt en laten bezoekers de lift door een heuse piccolo tegeleiden!' Assistent adviseur Ina angeenbrug vult aan: 'De dag is icel laagdrempelig opgezet. Je unt op het Kerkplein in Soest ge heel vrijblijvend binnenlopen, mdkijken, luisteren. Je hóeft niets geeft zelf aan als je meer infor- itie wenst.' Voonspecialisten ^Rabobank Soest-Baarn heeft de F bedrijven met zorg geselecteerd. De binnenhuisarchitecten geven I volledige interieuradviezen. De I badkamerspecialist heeft bijzonder I badkamermeubilair met onder an- I derc baden op pootjes in het assor timent. De keukenspecialist ont werpt keukens geheel op maat. Er I liggen brochures over gemeentelij ke regelgeving zoals wat nodig is bij (vcr)bouw. De politic is aanwe- l zig om advies te geven over de optimale beveiliging van uw huis. 'Als de beveiliging van uw huis goed is geregeld, dan krijgt u van de politie een speciaal keurmerk en van de Rabobank 10% korting op de rubriek 'wonen' binnen de 'alles in één polis'!', zegt Mirjam van der Meer. De makelaar stelde samen met de Rabobank een leuke prijsvraag sa men. 'Makelaar Verrips heeft de taxatie verricht van een woning hier in de omgeving. Alle gegevens over het huis worden gepresen teerd op de Woon-infodag en naar aanleiding van die gegevens kun nen bezoekers een schatting doen van de verkoopwaarde van die woning.' Degene die het dichtst bij de uiteindelijke waarde zit, wint een prijs. 'Wat die prijs precies in houdt, houden we nog even ge heim', zegt Mirjam van der Meer geheimzinnig. Ieder half uur wordt er een lezing gegeven door een adviseur van de Rabobank en door de aanwezige notaris. 'In die lezingen behandel ik de hypotheken OpMaat en SpaarZeker, terwijl mijn collega, financieel planner Ewout Jansen, zich bezighoudt met de LeefOpti- maal hypotheek', vertelt hypo theek adviseur Vincent Timmer. Die lezingen over verschillende hypotheekvormen zullen u duide lijkheid verschaffen over dc ver schillen en vooral ook een indruk geven welke hypotheek het beste bij u past. 'Natuurlijk is een hypo theek wel iets dat per persoon ver schilt; echt maatwerk dus. Daarom lopen diverse hypotheek adviseurs, financieel adviseurs en assurantie adviseurs rond aan wie bezoekers alles kunnen vragen over hypothe ken, maar ook bijvoorbeeld over wat te doen met de overwaarde van een huis. Komt het moment minder gelegen, dan is er uiteraard de mogelijkheid een afspraak te maken', aldus hypotheek adviseur Bernhard Dijkstra. In de lezingen die de notaris geeft, komt zijn rol bij de aankoop van een huis uitge breid aan de orde. En terwijl u rus tig rondkijkt en naar de lezingen luistert, wordt er uiteraard ook voor uw kinderen gezorgd. De Woon-infodag is zeer geschikt voor mensen die dc woning van hun dromen al hebben gevonden en nog zoeken naar een passende hypotheek of zich willen oriënteren over inrichting en eventuele ver bouwing. Kunnen woningzoeken den (of zich nog maar net op de huizenmarkt oriënterende mensen) ook naar de Woon-infodag? 'Jaze ker', zegt Ina Aangeenbrug. 'Juist ook voor hen is het zeer geschikt. Je kunt je hier prima oriënteren. De makelaar en al die andere spe cialisten kunnen woningzoekenden goed op weg helpen met besluiten wat ze nu precies willen en zoe ken.' 'Interessant voor woningzoeken den is de presentatie door aanne mer Van de Grift van het nieuw- bouwplan van 16 woningen op het voormalige terrein van tuincen trum Van Oest in Soest', vertelt Mirjam van der Meer. Geïnteres seerden in het project 'Van Oest' kunnen zich op 20 april tijdens de Woon-infodag direct inschrijven voor een van de woningen aan het water. De aannemer zal het project met uitgebreide tekeningen pre senteren aan het publiek. Aanko mend hypotheek adviseur Wijnand Vossestein vertelt over een project in Baarn: 'Voor bezoekers uit Baarn is de maquette van het nieuwbouwproject aan de Eem- nesserweg in Baarn, 'Legemaat Staete', wellicht interessant. Een aantal woningen van dit project is nog te koop.' Voor het project 'Le gemaat Staete' geldt dat er al een inschrijflijst is, maar toekomstige bewoners dienen wel aan een aan tal voorwaarden te voldoen. 'Ver meldenswaard voor dit project is dat wij een speciaal rentetarief hebben, een nieuwbouwkorting', aldus financieel adviseur Karin Witpaard. Rabobank Soest-Baarn kent u als de bank die middenin de samenle ving staat. Een bank met een ver trouwd gezicht en één die echt bij haar klanten betrokken is. Dc Woon-infodag is daar een goed voorbeeld van. De bank is 20 april aanstaande trouwens ook gewoon geopend voor uw dagelijkse bank zaken; precies zoals u van Rabo bank Soest-Baarn gewend bent. Maar vergeet vooral niet even op die tweede verdieping te gaan kij ken. zilveren sieraden Bij aankoop van een Charizzma collier de ARMBAND voor de HELFT VAN DE PRIJS juwelier Van Weedestraat 145, Soest Tel. (035) 602 06 70 Op zondagmiddag 14 april preekt ds. M.H. Oosterhuis in de geref. kerk vrijgemaakt over de hemel op aarde. Preciezer gezegd: over de hemelpoort op aarde. En dan vooral over de bewaking daarvan. De hemel op aarde kun je vinden in de preken en in doop en avond maal. Tenminste: als je in God ge looft. Daarop ziet de bewaking toe. Ter stimulering. Waarom moet dat zo en hoe werkt dat dan? Kom zondag om 17:00 uur luisteren naar ds. Oosterhuis. Adres: Paral lelweg 1. Meer informatie: 885826448. Op de Stadhouderslaan werd vrij dagavond een 17-jarige inwoner van Hilversum aangehouden. De jongeman riep beledigende taal toen de politie passeerde. Hierop werd hij aangesproken en nam de politie hem een alcoholtest af. In het politiebureau kwam een pro millage van 1 naar voren. In het proces-verbaal werd naast dit over matig alcoholgebruik ook de bele diging meegenomen. Heeft u binnenkort een gele genheid waarbij u uw culinaire zorgen uit handen wilt geven? De chefkok van Le Saladier heeft - naast het bestaande as sortiment - diverse voorjaars suggesties. Op zaterdag 13 april presenteert Le Saladier, de traiteur van Soest, van 14:00 tot 18:00 uur alle mo gelijkheden om een feest tot een onvergetelijke gebeurtenis te ma ken. Van de lekkerste hapjes en de mooiste salades tot en met een aantal seizoensspecialiteiten (zowel warme als koude gerechten) - de bezoekers kunnen alles zien en ui teraard proeven! Een paar voor beelden: overheerlijke zomerse sa lades, diverse amuses, mousses van o.a. zalm, lamsvlees, asperges en een vegetarische mousse, diverse warme luxe hapjes en een paar heerlijke zomersoepen. Bij Le Saladier vertelt men u graag uitgebreid over alle mogelijkheden. Op bestelling kunnen gerechten worden verzorgd voor gezelschap pen van 2 tot 200 personen. Naast het proeven van alle gerechten kan men uiteraard ook gewoon terecht voor de overheerlijke maaitijden (inclusief voor- en nagerechten) die vanaf 13 april ook in het teken van het voorjaar zullen staan! Le Saladier is gevestigd aan de F.C. Kuyperstraat 3, SS6024664 (www.iesaladier.nl). Openingstij den: maandag t/m zaterdag 11:30- 19:00 uur; zondags gesloten. 'Stop het verharen van uw hond' heet het boek dat Rita Pouw uit Soest heeft geschre ven. Het bevat meer dan twee honderd pagina's met veel tips, uitleg en adviezen over de wij ze waarop de huid en de vacht van de hond moet worden be handeld en verzorgd. In het boek komen daarbij de meest uiteenlopende rassen aan de orde. Ook gaat Rita Pouw uitge breid in op aspecten als voeding, beweging en de verzorging van ge bit en het schoonmaken van ogen en oren. Ze geeft uitleg over para sieten en wat men tegen ongedier te op honden kan doen. Het meest unieke aan het boek is FlETSSPCIAI Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Opanlngatl/den: dingdag t/m vrl/dag art 9.00 uur tot 19.00 uur lag van 9.00 uur tot 17.00 De Kamer van Koophandel houdt in samenwerking met ondernemer Rob Schippers twee workshops voor startende ondernemers. 'Hoe kom ik aan klanten' is dc titel van de bijeenkomst die op woensdag 17 april plaatsvindt. Schippers gaat dan in op het hoe en waarom van marktonderzoek, het herkennen van kansen en bedreigingen in de markt en het optimaal benutten van de mogelijkheden. Kosten: 50,00 inclusief broodjes. Loca tie: KvK, Printcrwcg 6, Amers foort (16:00:21:30 uur). Op donderdag 25 april volgt de workshop 'Startpunt eigen bedrijf, waarbij allerlei zaken aan de orde komen, waarmee de beginnende zelfstandige rekening moet hou den. Kosten: 25,00. Locatie: KvK, Melkpad 26, Hilversum (19:30-22:00 uur). Meedoen kan alleen indien men zich vooraf aanmeldt bij Erika van Bclzcn van de KvK, 38 033- 4535700, fax. 033-4535750, c- mail: volgens Rita Pouw zelf, dat het de methode bevat van aanpak en stoppen van constant en/of over matig verharen van honden. De Soesterse heeft hiervan haar spe cialiteit gemaakt. In Nederland en België is ze met ruim 35 jaar praktijkervaring een gerenommeerd hondentrimster. Ze heeft een eigen trimsalon en runt het Adviesbureau voor vachtver zorging en verhaar- en vachtpro blemen bij honden, dat is gevestigd aan de Den Blieklaan. Ook geeft ze workshops. Vanavond is/was Rita Pouw te zien in het televisie programma 'Alle dieren tellen mee'. 'Stop het verharen van uw hond, is verkrijgbaar door 30 euro 3,50 verzendkosten) over te ma ken op giro 9184768 t.n.v. Advies bureau Vachtverzorging Honden te Soest. Voor meer informatie, SS 6012855. In ontmoetingscentrum de Klari net wordt donderdag 18 april voor de tweede keer een vertelochtend gehouden voor ouderen. Iedere aanwezige krijgt de gelegenheid te praten over zijn of haar belevenis sen tijdens de crisistijd in de jaren dertig. Belangstellenden kunnen tussen 10:00 en 11:30 uur ervarin gen uitwisselen. Vorige maand was er een soortge lijke bijeenkomst, waarbij de oude ren elkaar vertelden over hun jeugd- en schooljaren. Ook ge beurtenissen daarna kwamen naar boven. Minder leuke, maar ook fij ne herinneringen uit die tijd wer den uitgewisseld. Alle 55-plussers zijn welkom om op 18 april naar het ontmoetingscentrum aan de Klarinet (tel. 6023139) te komen. Vrijdag 12 april houdt het Comité Vrouwen in de Bijstand weer een inloopochtend. Vanaf 10:00 uur kunnen bijstandsvrouwen terecht in het Internationaal Vrouwencen trum aan dc Smitsweg 311. De bij eenkomst duurt tot 12:00 uur. Voor meer informatie, 886023549. Kunstliefhebbers, natuurge- nieters en fijnproevers kunnen op 13 en 14 april hun hart op halen in Kasteel Groeneveld. Aanhakend bij het thema van het museumweekend 'de kunst van het genieten' zet Kasteel Groeneveld zich in om de zin tuigen te prikkelen. Als 'spe cial' is er zelfs een kleine wijn proeverij, waarbij de proevers op het verkeerde been worden gezet. Onder het motto van 'de kunst van het genieten' is het in het museum weekend op 13 en 14 april voor iedereen op alle fronten genieten in Kasteel Groeneveld. Zinstrelend voor het oog zijn de tentoonstellin gen in het kasteel en het park. Zoals de tentoonstelling 'Land schap Partnerschap', die zaterdag 13 april van start gaat. Over de volle lengte van het landgoed van Groeneveld hebben twaalf kunste naars installaties gemaakt, die wandelend of per fiets bekeken kunnen worden. De installaties brengen de verhouding tussen mens en landschap én mens en natuur in beeld. In Kasteel Groe neveld zijn de ontwerpschetsen voor deze installaties te zien. Spe ciaal voor het museumweekend zijn op zondag 14 april fietsen bij het kasteel te huur voor 5,00. Bij de huur van een fiets wordt het Groeneveldblad met plattegrond van de tentoonstelling verstrekt. Nieuw is ook de tentoonstelling met kunstwerken van 'Estella den Boer en Else Lohmann, een artis tieke vriendschap in Baarn'. Estel la den Boer werd in 1912 geboren en woonde en werkte het grootste deel van haar leven in Baarn. In haar vroege werk neemt het land schap een belangrijke plaats in. Na de oorlog ontmoette ze Else Loh mann. Deze kunstenares geboren in 1897 in Bielefeld behoorde in de jaren twintig tot de expressio nistische avant-garde in Berlijn. Onder haar invloed ontwikkelde de kunst van Estella den Boer zich in de richting van de abstractie. Een andere nieuwe kunsttentoon stelling 'What time is made of van Olga van Rhede van der Kloot le vert zowel ironisch als bespiege lend commentaar op tijdsbeleving. Olga van Rhede van der Kloot geeft op beide dagen tijdens het museumweekend van 14:00 tot 16:00 uur schilderles aan kinderen van 9-12 jaar. Speciaal wordt aan dacht besteed aan het tijdsverloop in de natuur en het landschap. Er wordt buiten gekeken en binnen geschilderd. Voor jonge kinderen is er 'Kruip uit je huid' van kunstenares Othi- lia Verdurmen. Kinderen van 4 tot 8 jaar kunnen 's middags deze aai bare en avontuurlijke kinderten toonstelling bezoeken. Othiiia maakte deze succesvolle tentoon stelling op basis van een sprookje van de gebroeders Grimm. Een prinses vlucht voor haar boze va der die haar wil uithuwelijken. Met een magische mantel verandert zij in een pelsdiertje. Zo belandt ze als keukenhulp in de hofhouding van een knappe prins... Voor de allerkleinsten gaat het feest rond '100 jaar Pieter Konijn' nog even door op kleine schaal! Op de speelzolder kunnen zij al hun zin tuigen gebruiken. Ook de andere zintuigen komen aan bod. Oorstrelend is dc verras sende rondwandeling Klankschap door het park. Met een walkman kunnen bezoekers genieten van klassieke muziekfragmenten, uit gekozen door Han Reiziger en met commentaar van Hanneke Groen teman. Tijdens het museumweek end is deze wandeling, die normaal 3 40 kost, gratis. Eveneens voor het oor zal op zondag 14 april, ver spreid over de middag, het saxo foonkwartet Concordia optreden. Om ook de smaakpapillen te prik kelen is als toegevoegde serieuze grap een kleine wijnproeverij geor ganiseerd met een zintuigenspel. Vanaf 15:00 uur zijn bezoekers welkom aan de wijntafel in het kasteel. Uiteraard kunnen fijnproe vers het hele weekend terecht in het vernieuwde restaurant of op het zonnige terras. Voor meer informatie en ope ningstijden kan contact worden opgenomen met Kasteel Groene veld te Baarn, S85420446. N.B. Voor de kinderschilderlessen van Olga van Rhede van der Kloot graag van te voren reserveren bij het reserveringsbureau van het kasteel, 885480994, of e-mail: reserveringsbureau@ifa.agro.nl, in verband met het beperkte aantal plaatsen. In het kader van het 75-jarig bestaan van de EHBO- afdeling Soest werden op haar initiatiefin samenwer king met het District Utrecht afgelopen zaterdag de vaardigheidsproeven voor EHB Ó-teams georganiseerd in sporthal Beukendal. Na de start streden negen ploe gen om de eerste plaats. De vaardigheidstesten werden afgenomen in zgn. boxen, waar diverse EHBO-hande- lingen werden beoordeeld door EHB O-docenten. Uit eindelijk behaalde de ploeg van Houten met 40 pun ten de eerste plaats, gevolgd door Utrecht 2 met 33 pun ten. Burgemeester Janssen reikte de wisselbeker uit. De ploeg uit Houten mag op 24 en 25 mei als afgevaardig de van het District Utrecht naar de landelijke vaardig heidsproeven, die in Drente worden gehouden. De ju bilerende afdeling Soest mag terugzien op een geslaag de dag. Het instrumentale gedeelte van het SLAS-poëzieconcert in de raadzaal van het gemeentehuis op woensdagmiddag 17 april om 16:00 uur, wordt verzorgd door het Soester duo Gerrie Jonker (fagot) en Annedee Jaeger (gitaar). Zij spelen com posities over het landschap. Gerrie Jonker (1964) studeerde in 1988 af aan het Utrechts Conser vatorium met als hoofdvak blok fluit en studeerde daarna een aan tal jaren fagot aan het Conservato rium in Zwolle. Zij speelde in ver schillende orkesten en kamermu- zickensembles, zoals het barokor- kest Apollo, waarmee zij een aan tal cd's opnam. Met ingang van het nieuwe seizoen is ze te horen in de enige cobla buiten Catalonië: Co- bla Principal d'Amsterdam. Annedee Jaeger (1972) studeerde in 1996 af aan het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam op klassiek gitaar. Daarnaast beoefen de zij dc flamenco onder leiding van Ricardo Mendeville. In 1989 volgde zij de flamencocursussen in Cordoba. Met haar klassieke re pertoire maakte zij van 1993 tot 1996 deel uit van een gitaartrio en sinds 1998 van het Duo Toccantc. Het poëtische deel van dit SLAS- conccrt wordt ingevuld door dc Haagse concertzanger Mare Drost met gedichten over' -natuur en Gerrie Jonker. Annedee Jaeger. landschap. Presentatie: Jan Visser. De toegang is gratis. Dit concert, dat door Radio Soest wordt uitgezonden, is een bijdrage aan World Poetry Day, die elk jaar door het internationale PEN Con gres in april wordt georganiseerd. Het thema 'Landschap' heeft alles te maken met de uitreiking van de Rinke Tolmanpoëzieprijsvraag ('Terug naar dc Natuur'), die aan het eind van deze maand door de burgemeester geschiedt. Eveneens in het raadhuis. Op maandagavond 15 april is het uit Utrecht afkomstige medium Willemien Tripplaar te gast bij Paso. Zij verzorgt waarnemingen aan de hand van een foto van een overledene. Aanvang; 20:00 uur, clubgebouw 'De Vriendschap' Nachtegaalweg 8a. Entree voor le den 2,00; niet-leden 4,50. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal BANKETBAKKERIJ Voor u ze/tof voor ten ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Secretariaat, tel. 601 52 83 I Op vrijdag 12 april gaan de huis vrouwen weer fietsen. Om 10:00 uur wordt gestart vanaf de par keerplaats tegenover palcis Soest dijk. Bij twijfelachtig weer, gg 6017418. Dromen In ontmoetingscentrum KlaarWatcr aan de Wiardi Beckmanstraat wordt dinsdag 16 april een lezing gehouden over dromen. Dat zjjn uitingen van het on(dcr)bewuste. Alle indrukken die opdoet, alle gedachten en ervarin! gen komen 's nachts bijeen in een droom. Dan krijgt alles wat overdag is binnengekomen kans om verwerkt te worden. De lezing begint om 14:00 uur. de

Soester Courant | 2002 | | pagina 17