wflHF Brandweer Soesterberg uren in touw voor twee grote branden Speciale penning voor 75-jarig Odeon 1 Oranjefeest kan beginnen t Abrona zoekt vrijwilligers Activiteiten Soesterberg op Koninginnedag PAGINA 22 3TMakelaardij o.g. BJECTEN Soest. 035 -601 61 51 ■L06- 06-022.31.91 Van Buuren verhuizingen bv n opslagloods en bosgebied WOENSDAG 10 APRIL 2002 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Vluchtsimulator in Luchtvaart Museum Soesterbergers dansen in Zeist Cenakel-viering op televisie Voor speelkamp moeilijk lerende kinderen Soesterberg klaar voor Koninginnedag - www.stratermakelaardij.nl SOEST MIDDELWIJK STRAAT 23-25 Te huur en/of te koop centraal gelegen zeer representatieve vrij staande kantoorvilla. Bouwjaar 1907 - Per ceelsgrootte ca. 1.100 m2. Totale oppervlakte ca. 450 m2 BVO KOOPSOM: 1.250.000,- k.k. JRPRIJS: 8.000,- per maand Compleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverhuizingen K10M7JS\ Koningsweg 29 3762 EA Soest Tel.: gratis 06 - 022 31 91 em je eigen makelaar mee. ilaar koop je zonder zorgen OESTERBERGSE )e brandweerkorpsen van Soesterberg, Zeist, Den Dolder n Utrecht (met een adem- uchtcontainer) waren zater- agmiddag betrokken bij de lestrijding van een felle uit- laande brand in een grote op- lagloods van een caravanbe- drijf op de grens van Soester- lerg en Huis ter Heide. De jrandweer zette in totaal vijf- ien stralen in om de metersho ge vlammen de baas te worden. )at lukte pas na uren. De oor aak van de brand en het scha debedrag zijn niet bekend. De brand, die omstreeks één uur jitbrak, ging met zo'n hevige rook- ïntwikkeling gepaard dat de poli- ie een ruim gebied rond de loods :n de caravanopslag ontruimde. )c omgeving werd een tijd lang in iet donker werd gezet. Op de iiide rijksweg Amersfoort-Utrecht vas de rookkolom zo dicht, dat leze gevaar opleverde voor het erkeer. De politie besloot dan tok het verkeer in de richting Amersfoort gedurende twee uur om te leiden. De rook bereikte zelfs het Academisch Medisch Centrum van Utrecht. Vanzelf sprekend moesten buurtbewoners amen en deuren dicht houden, lewoners van een tehuis op het laastgelegen terrein van Abrona Sterrenberg) en van het huis di eet naast de brandende loods moesten hun huis uit. De brandweer van Soesterberg was als eerste ter plaatse. Er was toen nog geen sprake van een uitslaan de brand. De rookontwikkeling en de hitte waren zo intens dat de brandweerlieden onmogelijk dicht bij de loods konden komen. Om dat voor een grote uitslaande brand werd gevreesd, werd direct groot alarm gegeven. Temeer om dat inmiddels duidelijk was dat in de loods enkele gasflessen waren opgeslagen. De brandweer kon die tijdig naar buiten halen. De brandweerkorpsen zetten in totaal veertien stralen en het wa terkanon van Soesterberg in. Het was echter een ongelijke strijd. De vlammen schoten aan alle kanten uit het gebouw en metershoog de lucht in. De brandbestrijders waren daardoor genoodzaakt ademlucht- bescherming te gebruiken. Hoewel aanvankelijk werd ge vreesd dat er sprake was van as best op en chemicaliën in de loods, stelde de regionaal officier gevaar lijke stoffen vast dat er geen gevaar voor de volksgezondheid dreigde, anders dan dat de zware rook voor ademhalingsmoeilijkheden zou kunnen zorgen. Uit voorzorg hield men ter plaatse enige tijd een am bulance gereed, maar deze kon na enige tijd naar de centrale terugke ren. Nadat de vlammen voor het groot ste deel waren gedoofd, stortten delen van het dak en de muren van de loods in. Persoonlijke ongeluk ken deden zich hierbij niet voor. Terwijl Zeist en Den Dolder aan het nablussings- en opruimings- werk begonnen, kon omstreeks halfvijf de eerste wagen van Soesterberg inrukken. Echter niet naar de kazerne maar naar een bosbrand aan de Wou- denbergseweg in Austerlitz. De oorzaak daarvan kan geen andere dan brandstichting zijn, want het vuur woedde op vier plaatsen in hoge dennenbomen. De brand weer van Soesterberg begon direct met het blussingswerk, maar kon het alleen niet af. Korpsen uit de hele regio werden te hulp geroe pen, evenals een speciaal peloton vooi de bestrijding van bosbran den. Er werden in totaal vijftien stralen ingezet van de tankauto spuiten, die gevoed werden met water dat door pendelende voer tuigen werd aangevoerd. Mét ver eende krachten slaagde men erin het vuur na ruim twee uur onder controle te krijgen. Ter controle of Op een gegeven moment sloegen de vlammen aan alle kanten uit de opslagloods. De brandweer stond ondanks de inzet van vijftien stra len machteloos tegen de vuurzee. Foto: Brandweer Soest. de brand volledig was geblust, heeft de brandweer vanuit een he likopter het gebied bekeken. Er ging zo'n acht hectare bos verlo ren. 'Er was gelukkig niet veel wind, anders was het veel beroerder af gelopen,' zei Soesterbergs bevel voerder Gerrit van Ginkel na af loop. 'Een enkele keer kwam er wat wind opzetten en kroop het vuur echt hoog de bomen in. Dan is het beangstigend als je met een brandweerwagen zo dicht bij het vuur staat'. Omstreeks halfacht kon de Soesterbergse brandweer naar huis. Korpsen uit omliggende gemeenten namen de nablussing voor hun rekening. Tijdens de receptie ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de harmonie Odeon in Soesterberg heeft de heer W. van der Flier namens de mu- ziekbond Sint Willibrord waar bij Odeon is aangesloten, aan voorzitter Karei van Geet de speciaal voor dit jubileum ver vaardigde legpenning uitge- eikt. Burgemeester Koos Janssen, in gezelschap van de nieuwe wethou- ler van cultuur, Harry Witte, kreeg iet eerste exemplaar van het jubi- cumblad alsmede een cd, opgeno- nen tijdens de Nederlandse kam- lioenschappen in Hilversum, waar le harmonie van Odeon de natio- lale titel in de wacht sleepte. Namens het gemeentebestuur prak burgemeester Janssen sym- tathie, waardering en felicitaties ïit aan het jubilerende Odeon. Hij loemde degenen die in 1927 het nitiatief tot de oprichting namen vare krachtpatsers. Want hoeveel ;cmakkelijker is het nu niet om ets te beginnen en te organiseren >mdat we het in materiële zin wat envoudiger hebben dan 75 jaar ;eleden. Hoeveel motivatie moe- en die pioniers niet gehad hebben >m in het dorp Soesterberg (wat vas het toen qua omvang, qua 'oorzieningen, qua werk?) de ver eniging te beginnen zoals die zich n de loop der jaren ontwikkeld leeft. Als we dus de felicitaties leven aan Odeon, moeten we dat iame ook doen aan de pioniers, en laarnaast aan al die bestuurders, nusicerende leden, vrijwilligers en ponsoren die als eerbetoon aan lic pioniers ervoor gezorgd heb- •en dat dit jubileum gevierd kan vorden en die hun steentje hebben 'ijgedragen om Odeon op een oede manier op de kaart te zet- en,' aldus de burgemeester. )deon-voorzitter Karei van Geet iad met een welkomstwoord het ubileumjaar ingeluid, 'al is dat ei- lenlijk al eerder gebeurd met de 'verwinning tijdens de Nederland- ie kampioenschappen'. Hij ging <ort in op het ontstaan en de ge schiedenis van de van oorsprong rooms-katholieke muziekvereni ging. In de loop van 75 jaar kwam niet alleen de vereniging tot bloei, onder meer door de komst van een Iajorettenpeloton ('een essentieel nderdeel van Odeon'), maar moeiden ook de prestaties. in 1994 werd het fanfareorkest pmgevormd tot harmonie. 'Daar Jwaren veel Soesterbergers niet ka- ■pot van, want daarmee verander lik het instrumentarium en ver- Idween Odeon uit de straten. Maar I de grandioze prestaties die het har- I monieorkest tot nu toe onder lei- I ding van dirigent Gerrit de Wecrd heeft geleverd, hebben bewezen I dat dit een goede keus is geweest,' aldus Van Geet. Naast de harmo nie bestaat Odeon nu uit een leer lingenorkest, een opleidingorkest en de majorettes. 'Er heerst nu een goede stemming. Daarom geloof ik dat het goed is dat we bepaalde dingen achter ons laten en de blik alleen gericht houden op de toe komst.' De voorzitter prees de in zet van de vele vrijwilligers binnen Odeon. Zij maken het mede mo gelijk dat Odeon (in het Officiers Casino, dankzij de medewerking van kolonel C.J. Lorraine) een galaconcert kan geven ter gelegen heid van het 75-jarig jubileum, een muzikale bijdrage kan leveren aan de tweejaarlijkse sportuitwisseling met het Duitse Soest die dit jaar vijftig jaar bestaat, en bovendien een najaarsconcert kan verzorgen. Van Geet besloot zijn toespraak met het overhandigen aan burge meester Janssen van het eerste exemplaar van het jubileumboek je, dat binnenkort in Soesterberg huis-aan-huis verspreid wordt, en de cd van muziekstukken waarmee Odeon landskampioen werd. Ook sprak nog wedstrijdleider Van der Flier. Hij dook in de geschie denis van Odeon, waarmee hij al 55 jaar een band heeft, dus nog uit de periode dat de vereniging Sint Joseph heette en daarna Muziek vereniging Soesterberg. Met de door (oud-)leden, dona teurs, ondernemers, regionale ver enigingen en instellingen bezochte receptie in het Kontakt der Kont inenten ging het jubileumjaar offi cieel van start. In het Pinkster weekend wordt het 75-jarig be staan groots gevierd. In samenwer king met de bevriende Musikvcre- in Biebertal uit het Duitse Hofbie- ber verzorgt Odeon enkele optre dens. Eerst geeft het harmonieor kest onder leiding van dirigent Gerrit de Weefd zaterdagavond 18 mei een galaconcert in het Offi cierscasino aan de Kampweg. Voor de pauze staat het concert in het teken van 'Lord of the Rings', naar het gelijknamige boek van J.R. Tolkien. Na de pauze treedt het Roemeens ensemble Nicolae Pirvu samen met het harmonieorkest op. Zondagmorgen 19 mei, Eerste Pinksterdag, levert een ensemble van Odeon een muzikale bijdrage aan de kerkdienst in de r.k. Caro- luskerk, aanvang 09:30 uur. Daar na is er gelegenheid mee te doen aan het traditionele frühshoppcn in het Officierscasino, waar de Duitse musici samen met alle afde lingen van Odeon optreden. Zon dagavond verzorgt 'Biebertal' een Duitse avond. Op de ochtend van Tweede Pinksterdag, maandag 20 mei, nemen beide verenigingen op informele en muzikale wijze af scheid van elkaar. COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 13 april zondag 14 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Aniersfoortsestraat 18 10:00 prs. P. Denneman en J. Litjens; eucharistieviering (tv) Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; avondmaal World Outreach Church (info locatie: §3 0346-350458) 10:30 Mark Six Cultuur-wethouder Harry Witte kijkt belangstellend mee als burge meester Janssen de cd en het jubi leumblad van Odeon bekijkt. Foto: Eemland Pers. Alle concerten en optredens in het Pinksterweekend worden gratis aangeboden aan de Soesterbergse bevolking. Zolang de voorraad strekt zijn kaarten voor de optre dens op zaterdag- en zondagavond gratis verkrijgbaar bij drogisterij Sukking aan de Rademakerstraat. Foto: Eemland Pers Van links naar rechts burgemees ter Janssen, commandant vliegba sis Lorraine en cultuur-wethouder Harry Witte naast het bestuur van de jubilerende muziekvereniging Odeon met in het midden voorzit ter Karei van Geet. Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek in de Steeg (Odijk), SS 030-6567711. Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00- 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Centraal apotheek (Den Dolder), SS 030-2290404. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schievéen, Kampweg 50, SS 352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: SS 0900-8844; alarmnummer: SS 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, SS 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, SS 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, SS 352391. Grof vuil, SS 035-6093666. Meer berichten over Soesterberg op pagina 27 In het kader van het Nationaal Museum Weekend op zaterdag 13 en zondag 14 april zullen in het Militaire Luchtvaart Museum aan de Kampweg in Soesterberg vijftig virtuele vliegers de bezoekers hun vakmanschap en behendigheid met personal computer-vluchtsi- mulatieprogramma's tonen. In de beginnershoek kunnen beginnende virtuele vliegers leren hoe zij met dit soort programma's moeten omgaan. De bezoekers kunnen de vorderingen op een groot scherm volgen. Cockpitbouwers laten prachtige staaltjes zien van hun zelfgebouwde cockpits met zeer professionele uitstraling. De bezoekers hebben de gelegen heid op een bijzondere wijze ken nis te maken met heden en verle den van de Koninklijke Lucht macht. Centraal staat daarbij het 322 Squadron dat tijdens de TVee- de Wereldoorlog in Engeland werd opgericht. Er is een '322 wande ling' uitgezet. De routebeschrijving ligt gratis klaar bij de receptie. In relatie tot deze wandeling zal het virtuele 322 squadron simula ties uitvoeren met historische vliegtuigen, waarmee het in de af gelopen tientallen jaren heeft ge vlogen. Vroege vogels maken kans op een gratis 'vliegticket' voor een simulatievlucht in de F-16 cockpit in het Flying Center van het mu seum. Het is zowel zaterdag als zondag geopend van 12:00 tot 16:30 uur. Niet alleen uit Zeist, ook uit Soesterberg was er zaterdagavond belangstelling voor de eerste dans en ontmoetingsbijeenkomst voor 35-plussers in het zalencentrum Rettichini in Zeist. De oprichters van dit nieuwe centrum, waarvan Annie van Geet uit Soesterberg secretaris is, voorzien dat aan zul ke bijeenkomsten een groeiende behoefte bestaat. Dat is de reden dat zij zonder aarzeling voor de eerste drie maanden live muziek hebben geboekt. Na de elfmans- formatie Jatof Swing die zaterdag het spits afbeet, staan optredens op het programma van onder meer The Swinging Notes (13 april en 25 mei), Jazz Steps (27 april en 18 mei), Stable Roof Band (4 mei en 1 juni) en Deuce of Dixie (22 juni). Voortaan kunnen belangstellenden boven de 35 jaar mits stijlvol ge kleed elke zaterdagavond tussen 21:30 en 03:00 uur en met ingang van september ook op zondagmid dag vanaf 15:00 uur in Rettichini aan de Henrictte van Lijndcnlaan 6 in Zeist terecht. Degenen die lid worden, krijgen op zaterdagavond een half uur voor aanvang van de dans- en ontmoctingsavond (dus van 21:00 tot 21:30 uur) exclusief les in actuele dansvormen zoals de salsa-foxtrot, de mcringue en de tango. Op zondag 14 april is er om 10:00 uur weer een eucharistieviering in het Cenakel, die wordt uitgezon den op televisie (Nederland 1). Voorgangers zijn de mediapastores Peter Denneman en Joke Litjens. De zang wordt verzorgd door de schola van het Cenakel o.l.v. Her man Rouw. LI Uautobeohijf 'O—V de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Ieder jaar organiseert Abrona een speelkamp voor zeer moei lijk lerende kinderen. Daar voor is de instelling nu op zoek naar vrijwilligers, omdat deze kinderen gebaat zijn bij een va- kantieopvang waar activiteiten op maat worden aangeboden. Tevens wordt het gezin tijdens de lange zomervakantie een beetje ontlast voor de intensie ve zorg die deze kinderen over het algemeen vragen. Het Speelkamp wordt gehouden op het terrein van locatie Sterren berg in Huis ter Heide. Op dit ter rein kan het Speelkamp gebruik maken van de verschillende facili teiten van Abrona, zoals het zwembad, de sportzaal, de kinder boerderij, het bos en de speeltuin. In de afgelopen jaren was het Speelkamp een groot succes. Mede dankzij de inzet van vrijwil ligers kan het Speelkamp ieder jaar doorgang vinden. Ook voor dit jaar is het Speelkamp nog op zoek naar vrijwilligers. Het Speelkamp vindt dit jaar plaats van 12 tot en met 23 augustus. De vrijwilligers werken samen met professionele begeleiders. De maaltijden en reis kosten worden vergoed. Om nieuwe vrijwilligers een indruk te geven wat het Speelkamp is en wat de begeleiding van deze kinde ren precies inhoudt, is er op woensdag 24 april 2002 een infor matiebijeenkomst. Het programma ziet er als volgt uit: 17:00 uur: mogelijkheid tot het eten van een broodje en een rond leiding over het terrein. 19:00 uur: begin informatieavond. 21:30 uur: einde. Men kan zich tot vrijdag 19 april aanmelden bij Gré de Vries, me dewerker Speelkamp, SS (0346) 359 911. Na aanmelding krijgt men een programma en een routebe schrijving toegestuurd. Na 19 april kan men contact opnemen met Jan Dekkers, coördinator Vrijwilligers werk, SS (0346) 359 321. 08.00-09.00 uur: ludieke reveille (start/finish Dorpsplein) 08.00-17.00 uur: koninginne jaarmarkt (Rademakerstraat en Banningstraat) 09.00-09.45 uur: aubade met burgemeester en wethouders, bal lonnen oplaten, start rode draadspel (Dorps plein) 09.00-16.00 uur: oude ambachten (Rademakerstraat) 09.00-16.00 uur: pony rijden voor kinderen, (Rademakerstraat) 09.00-16.00 uur: demonstraties Koninklijke Luchtmacht (Rade makerstraat) 09.00-16.00 uur: demonstraties Koninklijke Marechaussee (Ban ningstraat) 09.00-16.00 uur: demonstraties Koninklijke Landmacht (Van Odijkplein) 09.00-19.00 uur: Brouwers Borrel Tent (Rademakerstraat) 09.45-11.30 uur: koffiedrinken in 'De Drie Eiken' met burge meester en wethouders 10.00-23.00 uur: kermis (Evenemententerrein Kampweg) 10.00-11.00 uur: concert Muziekvereniging Odeon (Dorpsplein) straattekenen (Dorpsplein) springkussen (Dorpsplein) zeepbak-schat zoeken (Dorpsplein) talentenjacht spelletjes (Dorpsplein) de sensatie: Rocky Fun, (ijsbaan) Elisabeth Dancers, podiumwagen (Rademaker straat) optreden van een clown (Rademakerstraat) dweilorkest 'De Trottoirband', Rademaker- straat/Banningstraat 13.00-13.30 uur: optreden Majorettes (Dorpsplein) 13.00-16.00 uur: zwarte markt voor de jeugd (Dorpsplein) 13.30-15.30 uur: broodbakken (Dorpsplein) 14.30-15.30 uur: Wijks Shantykoor Tussen Rijn en Lek, po diumwagen Rademakerstraat muziek van Small Talk (Dorpsplein) prijsuitreiking in het Dorpshuis door een clown van de talentenjacht, het straattekenen, het rode-draadspel, de versierde fietsen, het schat- zoeken en van de wedstrijd mooiste tuin van Soesterberg 16.00-19.00 uur: de tropische band 'After Midnight' podiumwa gen (Rademakerstraat) 17.00-18.00 uur: nasi uit de militaire veldkeuken (Dorpsplein) 19.15-22.30 uur: bridge drive (De Drie Eiken) 20.00-23.00 uur: muziek van Frec Way (Dorpsplein) 21.00 uur: lampionoptocht, start en finish Dorpsplein 23.00 uur: groots vuurwerk (ijsbaan) 10.00-12.00 uur: 10.00-16.00 uur: 11.00-12.00 uur: 11.00-13.00 uur: 11.00-16.00 uur: 11.15-12.00 uur: 12.00-16.00 uur: 12.00-16.00 uur: 15.00-18.00 uur: 15.45-??.?? uur: Het Oranje Comité heeft in sa menwerking met de Jaar- marktgroep van de Verenigde Ondernemers Soesterberg een groots programma voor 30 april a.s. op poten gezet. De hele dag zal het vliegdorp op zijn grondvesten staan te dreu nen van veel muziek en activi teiten. Het wordt volgens de organisato ren van de Soesterbergse Konin ginnedag weer een ouderwets fees telijk gebeuren. Van vroeger stond het al bekend om zijn uitbundig heid op 30 april en die tijd moest volgens hen weer eens terug ko men. Het was vooral de spontane medewerking van een aantal on dernemers die de stoot gaf naar een dag bomvol activiteiten en veel muziek. Het plaatselijk Oranje Comité organiseerde z'n eigen programma op het Dorpsplein; de zogenaamde Jaarmarkt groep heeft beslag gelegd op de Banningstraat, Kampweg en Rademakerstraat. Daarna werden de beide program ma's in elkaar geschoven en ont stond één groot feest dat nu 30 april a.s. op mooi zonnig weer wacht om uitgevoerd te worden. De traditionele Koninginne Jaar markt is gedeeltelijk verplaatst naar de Rademakerstraat. Het wordt sterk afgewisseld met veel activiteiten voor jong en oud. De ondernemers van de Rademaker straat verzochten de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) al eerder om ook deze straat bij hun Jaarmarktactiviteiten te be trekken. Na toestemming van de gemeente Soest wordt dit jaar een proef genomen op het gedeelte vanaf dc Kampweg lot cn met café De Gouden Leeuw. De markt op de Banningstraat gaat vanaf de Kampweg tot en met dc Banning- hal. De markt bestaat uiteraard uit marktkooplui die zich hiervoor heboen opgegeven, maar ook dorpsgenoten die een kraam huren en dan de hele dag hun eigen spul letjes aan de man/vrouw kunnen brengen. De organiserende groep had op dit punt wel wat meer en thousiasme vanuit het eigen dorp verwacht, maar kennelijk kijkt men eerst de kat uit de boom. Tot 28 april kan men voor die dag van 08:00 tot 17:00 uur nog een kraam huren voor 18 via SS 351252. Verder zijn er vijf kramen met de bekende Oude Ambachten. Voor de jeugd is er ook van alles te beleven, zoals een ponyclub die kinderen uitnodigt voor een ritje, een clown en niet te vergeten Ka bouter Plop. Er is veel zang en muziek van vermaarde muziekge zelschappen. Dc plaatselijke hore ca doet mee en dat zal aan de ter rassen te zien zijn. Rob Brouwer van de Gen. Winkelmanstraat komt met een tent cn terras ter hoogte van benzinestation Van Ekris, die dan geniet van een vrije dag. Tegenover 'Brouwers Borrel Tent' zoals die nu al wordt ge noemd, komt een grote oplegger van de Koninklijke Luchtmacht waarop bijna doorlopend zang en/of muziek ten gehore wordt gebracht. Broodjes, alle soorten vis en vlees en andere zaken zullen de hongerige magen kunnen stillen. En of dat nog niet genoeg is, zul len ook de strijdkrachten duidelijk aanwezig zijn. Dc Koninklijke Luchtmacht van de vliegbasis geeft een static show in de Rademaker straat met veel informatie, ook van het Militaire Luchtvaart Museum. Midden in het programma zal een brandweerwagen van de vliegbasis gillend aan komen stormen om de trots van het dorp, het monument 'de Vleugel' een goede wasbeurt te geven. Direct daarop geeft de Be veiliging van de Luchtmacht een demonstratie op het terrein langs de Kampweg, tussen Dc Vleugel en het kermisterrein. Dan is er de Koninklijke Landmacht die met de modernste Leopardtank en vele andere gepantserde voertuigen op het Van Odijkplein staan. Men kan dit materieel nu eens van heel dichtbij bekijken met deskundige voorlichting. Op de Banningstraat staat de plaatselijke Brigade van de Koninklijke Marechaussee met onder meer het bekende blauwe pantservoertuig dat bij minder prettige dingen moet optreden. Verder alle andere voertuigen cn motoren die zij gebruiken. Het is dc VOS ook dit jaar weer gelukt een kermis op het Evenemententerrein te organiseren waar jong cn oud plezier kunnen beleven in de vele attracties. De stunt van de dag is de 'Rocket Fun', een toestel dat je laat beleven wat zweven en vliegen is. Achter de kermis kan men zich hiervoor melden en als het net zo gaat als elders, loopt het op Koninginne dag van 11:00 tot 16:00 uur storm. De dag wordt om 23:00 uur beslo ten met vuurwerk vanaf dc ijsbaan. Ondanks het feit dat het elk jaar moeilijker wordt, heeft de Jaar- marktgroep van de VOS ook dit weer kunnen realiseren. Voor dit alles moesten diverse vergunnin gen worden aangevraagd bij de gemeente Soest. De organisatoren zijn de scheidende wethouder mw. Neks Blommers bijzonder erkente lijk voor haar geste om de kosten van die vergunningen voor haar rekening te willen nemen. 'Dat scheelt ons inderdaad een slok op een borrel', aldus één van de uit voerenden van de VOS. Op de vraag hoe men zoveel extra activi teiten en soms peperdure kan or ganiseren, zijn ze duidelijk. Voor al dc ondernemers die lid zijn van de VOS werden benaderd voor sponsoring cn dat deden zc enorm. 'En dan hebben we ze nog lang al lemaal niet gehad, dat belooft wat voor het volgend jaar', aldus de VOS-groep. Soesterberg is klaar voor een heel bijzonder feestelijk Koninginnedag 2002.

Soester Courant | 2002 | | pagina 23