K- Heilig vuur bij Stam/SoVoCo gedoofd Henk van Asch moet puzzelen Kampioenschap ligt zondag voor het oprapen voor MHC Spannende strijd SY Eemland SEC nu kansloos voor prijs k IS® #lpjll i [volleybal I Red Stars springt in derby te slordig om met kansen ^1NA_24 WOENSDAG 10 APRIL^2002 1 - 1 Martinus 2 komt met ex-internationals naar Soest SOESTER COURANT PAGINA 25 Soest verliest van individueel beter Kranenburg: 1-4 VOETBAL zondag ZAALVOETBAL DVS blijft grillig presteren in eerste klasse TAFELTENNIS Koploper VTV 2 door Shot aan lijntje gehouden KORFBAL Eemvogels trekt aan langste eind in matig duel Sanitair Hockeyers ook op jacht naar officieuze titels HOCKEY Tijs van der Steen en Simone van Dorresteijn jeugdkampioen SCHAATSEN tKNVB stuurt drie waarnemers naar Ardahanspor VOETBAL zondag s.v. WZ'49 - ZWALUWEN'20 €450,-WINNEN? Shooters in vierde kwart langszij: 72-74 BASKETBAL in -i villa J ms lrns 'Qi'iQ sgen den-' v.f.V- pkarner aan de npan- ipenen -Vürmi- mras, e met mtr], laap- achikt oer 'dhou- [Martinus doet het al jaren zo. I Het leidt jonge speelsters op in 1 het tweede team, maar als de- Igradatie dreigt, wordt een blik I ex-internationals opengetrok ken om de plek in de eerste di- ■visie veilig te stellen. Stam/ |$oVoCo ondervond het zater- gin De Bunt: 1-3. I\let onder anderen de gelouterde ■Vera Koenen waren de Amstelve- Tys (tiende) een maatje te groot löor de Soester ploeg (tweede). lyïm/SoVoCo is volgens trainer/ |ffach Gert Veldhuizen al een ■naand niet meer het SoVoCo van ■je periode daarvoor. 'Het frisse, ■^bevangene is er vanaf. Ongelo- ■jejijk dat zo'n goede ploeg niet kan ■genieten van de spanning en te leurstellend dat we de killer-men- ■üliieit missen.' Inde eerste twee sets had Stam/ SoVoCo niets in te brengen. Daar- leidde de thuisploeg met 23-19 et 24-21, maar kwam er toch weer paniek in de tent. Niemand durf de nog verantwoordelijkheid te temen, iedereen maakte fouten en de twee wissels die Veldhuizen toepaste en zijn time-out hadden geen effect: 24-26. Daarna moch- tenzijn volleybalsters toch nog een puntje pakken. 'Je kunt het competitievervalsing noemen', reageerde Veldhuizen op despclerswisselingen bij Martinus 2. 'Ze gaan er prat op dat ze de jeugd in het tweede opleiden. Nou, ik heb een jonge speelster gezien, de rest is oude hap. Martinus is natuurlijk een club met een rijk verleden en kan altijd een beroep doen op een grote groep topspeel- sters. Eigenlijk speelden we tegen een eredivisieteam. Maar het is een beetje flauw om daar nu op af te geven. Ze doen het al jaren zo.' Ondanks de nederlaag heeft Stam/SoVoCo nog steeds de tweede plaats in handen, al slonk de voorsprong naar twee punten en kan het zich geen misstappen meer veroorloven, wil het deze positie consolideren. Op het pro gramma staan nog een uitwedstrijd tegen Sneek (zaterdag) en een thuiswedstrijd tegen Abcoude (20 april). Bij het herenteam is de glans er ook vanaf. Het heilige vuur is ge doofd, nu de promotiekansen zijn gedegradeerd naar de archieven. Bovendien kampen veel volleybal lers met kleine blessures en be schikte Juijan van Slooten daar door de laatste weken nauwelijks over een complete ploeg tijdens de trainingen. Het optelsommetje kwam uit op een 3-1-nederlaag bij het beschei den tweede team van Gemini dat met de hoofdmacht de titel gaat veroveren. De jonge Richard Zon derland was de enige fitte buiten aanvaller bij Stam/SoVoCo dat Reina Wïeberdink moet heel diep door de knieën om de bal van de vloer te houden. Het mocht uitein delijk niet baten tegen een handje vol oud-internationals van Marti nus 2. Foto Bell met 25-21,18-25, 25-20 en 25-19 duidelijk verloor. Voor de heren rest nog de thuis wedstrijd van komende zaterdag tegen Salvo'67 dat tegen degrada tie knokt. De wedstrijd begint om 17:00 uur in De Bunt. Daarna is de bckerkampioen klaar voor dit seizoen. In de kleedkamer nodigde Henk van Asch zijn spelers uit om voor het bord te komen staan en te vertellen hoe het zou moeten. Nadat een stuk of vijf over technische aspecten had gesproken, zei Stefan van Wijk: We moeten er gewoon honderd procent tegenaan. En dat is precies wat de trainer wil de horen. Gedegradeerd en nog vijf wedstrij den spelen. Het is geen benijdens waardige situatie voor spelers en trainers van Soest. In elk geval was de druk eraf en bespeurde Van Asch een gemoedelijke sfeer. Om dat kennelijk Kranenburg - dat de eerste periodctitel op zak heeft - ook niet meer zo nodig moest, was er volgens Van Asch zelfs sprake van gezelligheid. Soest verloor wel, voor de zeventiende maal: 1-4. De kwaliteit van enkele spelers van Kranenburg, zoals de gebroeders Grünholz en Abbenhuis, gaf zon dagmiddag de doorslag op de Bos straat-Oost. Paal en lat stelden het vonnis uit voor Soest dat na een half uur toch op achterstand kwam, toen Wessel Sennef bij het uitkomen verkeerd timede en drie spelers op de doel lijn het schot niet konden keren. Twee minuten later was het alweer gelijk, nadat Peter Schrumpf was gevloerd en Dennis van der Horst de strafschop had benut. Direct na rust werd het 1-2, een kwartier la ter 1-3 en vlak voor tijd 1-4 door een lob van Edwin Grünholz. Bij Soest debuteerde Nikky Tim merman in de hoofdmacht. Het was pas zijn tweede wedstrijd, na dat hij anderhalve maand geleden na een zware blessure weer was gaan trainen. Van Asch posteerde hem in het centrum van de verde diging, waar hij het in de ogen van de trainer 'perfect' deed, totdat hij na een half uur met kramp werd gewisseld. Paul Pashley, die was 'uitgeleend' aan het tweede en er al een duel had opzitten, kwam het veld in, evenals Wresh Koroglu. Schorsingen Hoewel de schorsingen - tegen de verwachting in - nog niet binnen waren, moest Van Asch zondag reeds puzzelen, want John van Sliedrecht had zich ziek afgemeld en Jaap ten Haaf had vrijdagavond geblesseerd het trainingsveld verla ten. Het tweede krijgt momenteel de hoogste prioriteit, omdat het zich moet handhaven in de reser ve hoofdklasse en het vierde kon evenmin worden leeggeplukt, om dat het kampioen kon worden en werd. Het tweede won ook, maar is nog niet veilig en dus zal dit elf tal zo veel mogelijk worden ver sterkt met spelers als Jeroen van -Veenendaal uit het vierde, die-Van Asch ook weer graag zou willen gebruiken. Komend weekeinde zijn vier spe lers geschorst en anderen gebles seerd. De uitwedstrijd tegen SWSMC wordt echter op verzoek van de Schiedammers zaterdaga vond gespeeld. Bij het ter perse gaan van deze krant was het aan- vangstijdstip nog niet bekend. Dat biedt weer extra mogelijkheden voor Van Asch die ongetwijfeld een beroep zal doen op spelers uit de lagere elftallen. DVS blijft grillig presteren. Vrijdag versloeg de eersteklasser het hoger geklasseerde Annour met 1-3, maandag werden de Soesters ver nederd door het lager-gerangschik te Ter Haar Boys: 9-2. In de derby tegen Annour behaal de DVS na vijf duels zonder over winning eindelijk weer eens drie punten. Zodoende revancheerde de ploeg zich voor de 4-5-neder laag in de heenwedstrijd. Topsco rer Marcel van Essen had met twee treffers en een assist een groot aan deel in de verdiende zege. De Amersfoorters scoorden in de slot fase pas tegen. Drie dagen later was een counter end Ter Haar Boys te sterk voor DVS. Bij rust leidde de thuisploeg al met 4-1. DVS-leider Gert Aal- derink wilde zich niet verschuilen achter de absentie van Michiel Kok, Luits Houkes, Michel Vlas winkel en Van Essen. 'We toonden geen scherpte en de inzet liet te wensen over.' Met slechts een wis sel op de bank was het voor DVS in alle opzichten behelpen. In de voorlaatste wedstrijd heeft Shot koploper VTV 2 deels be dwongen. Nadat een week eerder met 4-6 was verloren, werd het nu 5-5 tegen de ploeg die daarmee wel het kampioenschap officieel veilig stelde. VTV 2 speelde opnieuw met in valler Marco Gruter en de Soesters profiteerden daar optimaal van. Marcel Jansen, Hans van Gooi en de van een blessure herstelde Erik Merkus waren allen te sterk voor hem. Jansen sloeg de twee andere punten op fraaie wijze binnen door Eling in de derde game te kloppen (22-20) en door alle ballen van koprnan Woe te blokken. Vrijdagavond gaan de tafeltennis sers naar Over 't Net in Amers foort om de competitie af te slui ten en waarschijnlijk (wederom) als tweede te eindigen. In de zaal waren Eemvogels en Antilopen 4 aan elkaar gewaagd, op het veld ook, al bakten beide teams er zaterdag niet veel van aan de Staringlaan. De Soesters won nen de thuiswedstrijd met 10-8, maar daarmee was alles gezegd. Via Ward Steffens, Kathja Rauch en Willem Oldewarris (strafworp) werd het snel 3-0, daarna scoorden de gasten tegen en moesten ze met zeven spelers verder, omdat een van de dames geblesseerd uitviel en er geen invallers waren meege reisd naar Soest. Het niveau van het duel zakte zienderogen en halverwege was het pas 4-2 voor de Soesters. In de tweede helft was er geen verbete ring zichtbaar.- ómdat- de twee ploegen om de beurt scoorden, kon Eemvogels aan het eind de marge van twee doelpunten conso lideren. Een week eerder had Eemvogels kansloos met 15-9 ver loren van Dalto. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 MHC Soest kan zondagmid dag, rond tien voor vier, het kampioenschap van het eerste herenteam gaan vieren. Er moet in de 70 speelminuten daarvoor worden gewonnen van Kromhouter. Bij winst zijn de withemden niet meer te ach terhalen door deze ploeg, als mede Arnhem en Amersfoort die daarna nog naar de Bos straat komen. Als het kampioenschap zondag in de wacht wordt gesleept, gaat MHC Soest nog op jacht naar wat officieuze titels. Met een vetera- nenteam van Baarn is het de eni ge ploeg in de gehele KNHV-com- petitie die nog geen wedstrijdpunt verloor. Op dit moment schijnt het met acht tegentreffers ook de minst gepasseerde ploeg te zijn. In 17 duels werd twaalfmaal de nul ge houden, een keertje scoorde de te genstander (Beuningen) drie keer. Wellicht dat de hockeyers ook het meest productief zijn, want in tot dusver 17 duels maakten ze 78 doelpunten, waarvan onlangs tien tegen Mezen. 'We gaan ons straks maar met dat soort statistieken bezighouden om scherp te blijven', aldus Matias Slagt die met zijn team nog drie thuiswedstrijden op het program ma heeft staan. Daarin ontmoet MHC Soest de nummers twee tot en met vier van de ranglijst en gaat eindelijk weer het echte werk be ginnen. Met de komst van Krom houter is Soest gewaarschuwd, want uit werd een benauwde 1-2- zege geboekt. Met dezelfde cijfers werd in november Amersfoort ver slagen, dat op 12 mei een punt 'achter de competitie komt zetten. Tüssendoor bezoekt Arnhem het nieuwe complex aan de Bosstraat. Vrijbrief Het gemak waarmee MHC Soest dit seizoen het vijandelijke doel vindt, is voor veel zwakke ploegen in de derde klasse een vrijbrief om negatief te hockeyen. Culemborg, dat in oktober met 6-0 was afge droogd, beperkte zich zondag tot verdedigen en roeide de bal voort durend zo ver mogelijk weg. Een maal kwamen de gastheren voor een strafcorner naar het doel van Soest, maar daar bleef het bij. Soest, dat vrijwel de gehele wed strijd in en rond de cirkel van de Culemborgers vertoefde, kreeg wel twintig stralcorners, maar scoorde daar niet eenmaal uit. Dat was deels te wijten aan het belabberde veld, maar ook door slecht inspe len of stoppen of omdat de bal door de verdedigers en/of keeper werd gekeerd. Het enige doelpunt van de wed strijd viel in de vijfde minuut van de tweede helft. Het was Tim van Tol die zich daarbij tot matchwin ner liet kronen. Dames Drie zeer belangrijke punten pak ten de dames in Culemborg in. De gelijknamige opponent werd met 1-3 verslagen. Dat gaf Soest meer lucht voor de komende confronta tie met Doorn dat op de elfde plaats staat en dus dreigt te degra deren. Soest staat tiende, maar heeft nu een voorsprong van zes punten. De ploeg kwam in Culemborg achter, maar Merion van Asch zorgde voor de gelijkmaker. Een kwartier na rust bracht Natalie Corsmit de Soesters op voor sprong en vijf minuten daarna be zegelde Anne van het Woud de overwinning. Op het nippertje van de slui ting van alle kunstijsbanen werd vorige week het jaarlijkse clubkampioenschap van de jeugd van schaatsvereniging Eemland verreden in Nijme gen. Onder toeziend oog van Rintje Ritsmanen Bob dekjong- wonnen Tijs van der Steen en Simone van Dorresteijn de Van Asch Bokaal. De jeugdschaatsers wilden alle maal graag laten zien wat ze waard zijn en reden vol overgave de 80 meter als eerste afstand en het vol le rondje (333 meter) als tweede afstand. Deze tijden werden bij el kaar opgeteld om zo te bekijken wie per leeftijdscategorie de snel- sten zijn. Bij de meisjes 7/8 jaar is dat Esmé Boomkens (1.04,7), bij de jongens 7/8 jaar Davide Bade (1.23,2). Puck de Ridder (1.07,1) mocht de gouden medaille bij de meisjes 9 jaar ophalen, terwijl Ar jan Schoenmaker (55,7) dit bij de jongens mocht doen. Hij werd hij op de voet gevolgd door Douwe Hellinga (55,7) die het zilver op mocht halen. Ook bij de meisjes 10 jaar was het spannend: Jenna Ver melen was maar iets langzamer (59,6) dan de winnarps van het goud Josefien van de Wielen (57,4). Dit geldt niet voor Tijs van der Steen, hij bleef zijn concurren ten bij de jongens 10 jaar ver voor en ging voor goud met 51,5. Bij de meisjes 11 jaar was de spanning te snijden tussen Simone van Dorres teijn (56,0) en Simone de Millia- no (56,7). Bij de jongens 11 jaar was het stuivertje wisselen met de cijfertjes: Wijnand Haak won in 52,3, terwijl Jelmer van Velzen 2C werd in 53,2. Ook Rogier Haak zat er dicht bij en won met 54,8 het brons. Nikke van den Hoek en Lieke van de Pol streden voor het goud en zilver waarbij Nikke als eerste over de streep kwam (57,5 voor Nikke, 58,0 voor Lieke). Jes se Zijlstra ging ook zeer snel over de streep (51,9) en eiste het goud op bij de jongens 12 jaar. Lindy Klinkhamer won het goud in de speciale categorie met 1.09,7. Naast de uitslagen per leeftijdsca tegorie werd een totaalklassement gemaakt om te bekijken wie 'over all' het snelste is. Meisjes: 1. Simo ne Dorresteijn, 2. Simone de Mil- liano, 3. Josefien van de Wielen, 4. Nikki van den Hoek, 5. Lieke van de Pol. Jongens: 1. Tijs van der Steen, 2. Jesse Zijlstra, 3. Wijnand Haak, 4. Jelmer van Velzen, 5. Rogier Haak. Sommigen van deze rijders maken volgend jaar deel uit van de wed- strijdgroep en namen alvast een voorbeeld aan tweevoudig olym pisch kampioen Jochem Uytden- hage met wie ze na de huldiging enkele rondjes schaatsten. Door een scheidsrechter aan te [stellen die normaal wedstrij den in de eerste klasse fluit en [soms in het betaalde voetbal de Ivlag hanteert, wilde de KNVB Kich ervan verzekeren dat Ar- Jlahanspor-SEC niet uit de [hand zou lopen. De bond stuurde ook nog eens drie graarnemers naar Utrecht. Waar drie weken geleden in Soest zowel binnen als buiten het veld van alles gebeurde, daar bleef het ditmaal in de Domstad rustig. 'Mijn complimenten aan de KNVB', zei Balthus Burgman na afloop, maar over zijn eigen ploeg kon hij na de onnodige 2-1-neder laag weinig goeds melden. SEC moest winnen om mee te blij ven doen om een prijs, Arda hanspor had de punten nodig in de strijd tegen degradatie, maar een felle strijd bleef achterwege. Mis- Pakt WZ zijn laatste strohalm? Zaterdag 13 april a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: SMURFIT Mercurius BV Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners - ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Boutique des Fleurs - Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode schien speelden onbewust de erva ringen van de recente ontmoeting tussen beide teams mee, toen drie Utrechters van het veld werden gestuurd en er na de wedstrijd commotie ontstond. Burgman vond zijn spelers in de eerste helft echter te lief. Deze pe riode werd ongelukkig afgesloten door SEC, want in de allerlaatste minuut verlengde Ronald van Dor resteijn een vrije trap met de punt van zijn voet en verdween de bal achter zijn eigen doelman Fred Kcntie: 1-0. Na de rust, waarin Burgman tot meer felheid had gemaand, speel de SEC met drie man in de achter ste lijn. De gelijkmaker viel meteen na de hervatting. Uit een vrije trap. vanaf 20 meter joeg Raymond van de Hoed de bal in het kruis. De bal bleef precies in het zesje steken. Om een schlemielige manier gaf SEC na 65 minuten voetbal de wedstrijd uit handen. De groenwit- tcn waren in de aanval, maar speelden de bal terug naar achte ren, naar de voorstopper en naar de back. Die verspeelde de bal en enkele tellen later was het 2-1 voor Ardahanspor die de voorsprong daarna niet meer in gevaar zag komen. v 'Meer zat er daarna niet meer in, dus we gaan bloedeloos naar het eind van de competitie', aldus Burgman die nog drie wedstrijden met zijn elftal moet spelen. Don derdag haalt SEC een wedstrijd in bij PVCV (20:00 uur), drie dagen later krijgt het koploper Rivierwij- kers op bezoek en de week erna gaan de Soesters op de thee bij Rcné Ribbcrink, de trainer van Dc Zebra's. Doe mee met de Soester Logo Puzzel 2002 (Soester Courant 27 februari 2002) Red Stars had zaterdagavond de tiende overwinning moeten boeken, maar uitgerekend in de streekderby tegen Shooters lieten de heren zich de kaas van het brood eten. De Soesters stonden de meeste tijd voor, maar verspeelden de leiding in het laatste kwart aan de Bun- schoters: 72-74. Dat topscorer Guido La Rose en Marcel Slagter er niet bij waren, dat deed volgens Dave Batts niet ter zake. De trainer/coach had even overwogen zich zelf achter de hand te houden, maar vond uitein delijk dat het de wedstrijd was voor de spelers om te winnen of te verliezen. Wel haalde hij Peter van der Neut erbij om af en toe spel verdeler Tommy van Eeten af te lossen. Dat het duel uitliep op een neder laag had de ploeg volledig aan zichzelf te wijten. Shooters, dat dit seizoen nauwelijks potten kan bre ken, stond halverwege nog met tien punten achter, maar profiteer de daarna van het slechte richting gevoel van Red Stars. Batts telde tenminste acht simpele scorings kansen onder het bord, die niet werden benut. 'Dat zijn normaal 16 punten', stelde Batts nuchter vast. In dc tweede helft kwam Manfred Dikkers er ook niet meer aan te Foto Bell lussen een woud van armen dreigt de bal uit het zicht te geraken. Dennis van Wijk (links) van Red Stars lijkt de beste papieren te heb ben om de 'vrucht' te plukken, maar de Bunschoten lachten het laatst. pas. Hij speelde de bal telkens te rug naar buiten en vormde geen bedreiging meer in de bucket. Al leen Frank van der Wal stak er nog bovenuit door ontzettend veel re bounds uit de lucht te graaien. Shooters kwam in de beginfase van de vierde periode voor het eerst op voorsprong en liep - dankzij de missers van Red Stars - uit naar een voorsprong van maxi maal 9 punten. Een press bracht Red Stars nog tot twee punten en in de slotseconde waagde Van Ee ten een poging voor de gelijkma ker. Waar hij eerder dit seizoen op dezelfde wijze matchwinner werd met een magistrale driepunter, daar miste hij dit keer. Dames De dames brachten een lichte schokgolf teweeg door voor het eerst sinds jaren te winnen van Crackeijacks: 58-55. Red Stars speelde pittig en fysiek en zette de guards van de Amersfoorters vanaf het begin onder druk. Bovendien werd de passlijn naar de lange speelster van Crackerjacks vaak afgesneden. De gasten kwamen daardoor niet in hun spel en wer den op een ruime achterstand ge zet. Dat bleef zo totdat Red Stars in de derde periode in een dipje terecht kwam en het verschil in het begin van het laatste kwart nog maar vier, vijf punten was. Op dat mo ment hervond Red Stars zich, wat resulteerde in de winst. Daarmee eindigen de basketbalsters deze competitie op de derde plaats. ELKE WEEK EEN SOESTER§COURAnrt\ Vs-^. JN DE BUS?, Neem een abonm ment: 8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2002 | | pagina 25