rden tê Visser communicf£R! Wm: Valeriaanstraat vreest meer parkeer- en verkeersoverlast Soesters eerst aan bod bij woningen op mavo-terrein Schaduw over verjaarsdagsfeest van Stichting De Paardenkamp 7 ACTUEEL I Schubertiade anno 2002 Wijkschouwen Smitsveen PAGINA 2 koopt :entrum DAGEN iiek colle WOENSDAG 10 APRIL 2002 SOESTER KALENDER SPULLENHULP Kledingzakken MJ> t. PAGINA 3 Verkoop 'Koningsvaren' start rond zomervakantie w w ♦Van Den Brink: Inschrijven voor Oranje Vrijmarkt kan nog steeds r. «v mWi Zondag 14 april, NPB-kerk Service voor alle merken 450,- WINNEN? BRASSERIE KEUZEMENU - Artishock Lars Meiners DEZE W^K: 5 lange Soesters3,75 dvies t elijk en: rrie. ze te behalen. 10000 ig 13 april e hoortoestellen orenden n er weer bij te leden iden van deze bij of bekijk ook een lekker Kopje 3.00 uur >p vrijdag aanwezig ijn gratis formeren middels GREVE AVANG ECCO LL0YD MEPHIST0 BERKELMANS A SOESTER COURANT O Vervolg van pagina 1 19:00 Voorschouw Smitsveen III, Van der Huchtschool, Vale riaanstraat. 20:00 Lezing F. v.d. Elshout over fuchsia's, Groei Bloei, EHBO-gebouw, Parallelweg 7A, 2,50. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl In de Socster Courant van van daag is bijgevoegd een speciale plastic zak van de Stichting Spullenhulp. Hierin kan kleding worden gedaan en op donder dag 18 april halen medewerkers de kledingzakken op. Mensen die de actie steunen, wordt verzocht de kledingzak op 18 april vóór 8:30 uur op de stoep neer te zetten. Bewoners van bejaardencentra en verzor gingshuizen kunnen de zak in de hal achterlaten. Wie geen zak heeft ontvangen, kan de kleding ook in een ste vige vuilniszak stoppen. Voor meer informatie, 88 6018730. De openingstijden van Spullen- hulp zijn: dinsdag-vrijdag 9:00- 18:00 uur; zaterdag 9:00-12:00 öc^vo TE KOOP Vermeerlaan 45 te Soest Op zoek naar een mooi apparte ment? Wellicht kunt u hier dan eens komen kijken! Dit fraaie 3-kamer appartement (voorheen 4) is ideaal voor starters of kleine gezinnen. Het is gelegen op de 3e verdieping en heeft een berging in de onderbouw. Gunstige ligging ten op-zichte van winkels-, zwembad en NS station. Belangrijke kenmerken sfeervolle woon- eetkamer met laminaatvloer, toog en schouw met moederhaard balkon aan voor- en achterzijde moderne nieuwe keuken 1 slaapkamer met laminaatvloer en vaste kast 1 slaapkamer met houten vloer en vaste kastenwand moderne badkamer met douche en wastafel bouwjaar circa 1960 servicekosten 100,00 per maand vraagprijs 139.000,- k.k, Documentatie over dit mooie apparte ment kunt u vrijblijvend aanvragen. OtMyoC-i-y ■xroov IvtAAfr De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 /""N 37 65 AB Soest NI RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Nog meer parkeer- en verkeer soverlast vrezen omwonenden van de Mavo Soest als op de plek van deze school 32 wonin gen komen te staan. 'Als de ontsluiting van de nieuwbouw niet goed geregeld wordt, kunt u rekenen op felle tegenstand uit de buurt/ Dat zei een van de omwonenden tijdens de informatieavond die Amstelland Ontwikkeling vorige week woensdag hield, en die hon derd belangstellenden, onder wie ook potentiële kopers, op de been bracht. Volgens bewoners van de Valeri aanstraat is het er nu al viermaal per werkdag chaos, omdat ouders hun kind(eren) per auto brengen naar en halen van de Van der Huchtschool die naast de Mavo Soest staat. Als er straks ook nog eens meer woningen staan, zullen deze wagens nog verder in de Va leriaanstraat worden geparkeerd, vreest menigeen. Sommige buurt bewoners klaagden vorige week dat hun uitrit regelmatig wordt ge blokkeerd door de auto's van de ouders. Door in de bocht gele lijnen te trekken op de trottoirrand heeft de gemeente aangegeven, dat daar niet mag worden geparkeerd. Maar stedenbouwkundige A. van Don gen van de gemeente zei dat het een illusie is te veronderstellen, dat de gemeente het probleem, veroor zaakt door de ouders van de Van der Huchtschool kinderen, kan oplossen. Ook de leiding van de Van der Huchtschool maakt zich zorgen over de (verkeers)veiligheid, en dan met name voor de leerlingen, als er nu ook nog eens parkeer ruimte in de Valeriaanstraat ver dwijnt. Een man reageerde met de vraag of de school er wel eens aan heeft gedacht om het brengen van het kind per auto te ontmoedigen. Volgens Amstelland krijgen de twee-onder-een-kapwoningen, waarvan er tien langs de Valeriaan straat komen, allemaal twee par keerplaatsen op eigen erf en een garage. Technisch komt dat neer op 2,5 parkeerplaats, terwijl de parkeernorm per woning in Soest is vastgesteld op 1,4. Deze mede delingen maakten de buurtbewo ners er niet geruster op. De parkeer- en verkeersdruk zal wellicht nog meer toenemen, om dat de Van der Huchtschool gaat uitbreiden. Op dit moment be schikt de bijzonder neutrale basis school over te weinig ruimte. Drie groepen worden daarom onderge bracht in het gebouw van de Mavo Soest. Omdat dit wordt afgebro ken, komen er in het nieuwe schooljaar drie noodlokalen bij de Van der Huchtschool op een nog niet nader bepaalde plek te staan. Daarna wordt zo spoedig mogelijk begonnen met de bouw van drie, misschien zelfs vier permanente lokalen. Heien Als de bouwplannen voor de 32 woningen doorgaan, kunnen de buurtbewoners rekenen op enkele weken overlast als gevolg van heien. Dat zal, gezien de samen stelling van de bodem, waarschijn lijk nodig zijn om de huizen te kunnen bouwen. Amstelland laat nog onderzoek verrichten en zal op basis van het technisch advies maatregelen treffen. Een mede werker van het bedrijf beloofde dat buurtbewoners worden inge licht over de gang van zaken. Op de vraag wat er gebeurt in geval van schade aan andere huizen als gevolg van het heien, werd geen direct antwoord gegeven. Wel werd opgemerkt dat de heiwerk zaamheden wellicht op video wor den opgenomen. Evenmin uitsluitsel kregen de buurtbewoners op de vraag hoe de aan- en afvoer van bouwverkeer zal worden geregeld. Hierover zal Amstelland nog overleg plegen met de gemeente. De bouw van de 32 woningen zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Hangplek De omwonenden vinden het jam mer dat er veel groen moet ver dwijnen, ook al omdat er op het voormalige terrein van kwekerij Van Oest ook nieuwbouw zal ko men. De buurt maakte zich woens dag verder zorgen over hoofdzake lijk het plan om naast de huidige Mavo Soest een jongerenontmoe- tingsplek (JOP) met onder meer een basketbalveld te realiseren. Medewerkers van Amstelland hiel den zich wijselijk afzijdig van de discussie die daarover ontstond tussen omwonenden en Van Don gen van de gemeente Soest, die nog opmerkte dat het hondenuit- laatterrein blijft. Overigens is Amstelland zelf pas drie weken geleden op de hoogte gesteld van het plan voor een hangplek. Ton Rosmöller van Amstelland zei dat hij daar uit commercieel oogpunt niet blij mee is en erover in overleg zal treden met de gemeenfe. De 20 twee-onder-een-kapwo- ningen en 12 geschakelde vrij staande huizen op de locatie van de Mavo Soest worden de eerste twee maanden alleen aan Soesters te koop aangebo den. Pas daarna gaat Amstel land Ontwikkeling de vrije markt op, zo is afgesproken met de gemeente Soest. Wie een huis wil kopen, moet wel een flinke zak vol met geld meene men. Een twee-onder-een-kapwo- ning kost 420 duizend euro, een patiowoning 406 duizend euro. Met de verkoop wordt rond de zo mervakantie begonnen. Omdat er moet worden afgeweken van het bestemmingsplan is een zoge noemde artikel 19 procedure no dig. Hoewel direct omwonenden hiervan op de hoogte worden ge houden, zullen ze de publicaties van de gemeente in de Soester Courant goed in de gaten moeten houden, zodat ze desgewenst tijdig bezwaar kunnen maken tegen de bouwvergunning. Want die, zoveel is duidelijk, zal het College gaan afgeven. Daarna moet ook de pro vincie haar goedkeuring geven, waartegen te zijner tijd ook be zwaar kan worden gemaakt. Als de procedure soepel verloopt en er geen bezwaren worden inge diend, zou Amstelland eind dit jaar kunnen beginnen met de bouw en de woningen een jaar la ter opleveren. Het schoolgebouw van de thuiswerkvrije mavo komt 1 augustus vrij en zal dan zo snel mogelijk worden gesloopt, wat ongeveer twee maanden zal duren. f J Restaurant "a la carte Riant terras in hel bos Lunch t Diner f Receptie Vergaderingen en arrangementen J Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott,4 Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Op woensdag 17 april kan nog worden ingeschreven voor een marktkraam of grondplaats voor de Oranje Vrijmarkt. Medewerkers van de organiserende Hopman Masselman Groep (HMG) zijn daarvoor van 16:00 tot 18:00 uur aanwezig in buurthuis De Praat-> paal aan de Smitsweg. Na de eerste twee inschrijvingen zijn de meeste kramen reeds gere serveerd. Volgens de HMG zijn er nog wel voldoende grondplaatsen beschikbaar. Een grondplaats kost 3,50 en 5,00 borg; een marktkraam 25,00 en 20,00 borg; een marktkraam voor handelaren 50,00 en 30,00 borg. Wie ge bruik wil maken van stroom, kan dit melden. Een aansluiting kost 30,00. Op dinsdag 30 april kan, mits er nog plaats is, ook worden ingeschreven voor een grondplaats. Die kost dan echter 5 euro. De deelnemers krijgen de borg te rug als ze kunnen aantonen dat ze hun plaats of kraam schoon heb ben achtergelaten. De verkoop van alcoholische dranken en activitei ten die in strijd zijn met de wet op de kansspelen zijn verboden. Voor meer informatie: www.hmg- soest.nl of voor dringende vragen: vrijmarkt@hmg-socst.nl Een impressie van de 12 gescha kelde vrijstaande woningen, met vijver, die Amstelland Ontwikke ling langs de zijde van de Konings weg heeft gepland. De 12 geschakelde vrijstaande woningen (kavels van 220 vierkan te meter) komen langs de Ko ningsweg te staan, op circa 38 me ter van de as van de rijbaan. Ertus senin wordt een waterpartij van ruim tien meter breed gerealiseerd. Langs de Valeriaanstraat worden vijf blokken van twee-onder-een- kapwoningen (percelen van 260 vierkante meter) neergezet, daar achter nog eens zoveel. De huizen zijn ontworpen door Eric Fokkema van EGM Architec ten bv. Hij heeft gezocht naar een stijl die het midden houdt van wo ningen uit de jaren '30 en '70. Ze krijgen allemaal drie woonla gen met het hoogste punt op ruim negen meter. Met een knipoog naar de huidige bestemming van het terrein krijgen ze als dak alle een zogenaamde lessenaarskap. Over de indeling van de woningen kunnen de kopers op een aantal punten in overleg treden met Am stelland. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 76.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462.3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur. Vier keer per (werk)dag is het spitsuur bij de Van der de naastgelegen Mavo Soest woningen worden ge- Huchtschool aan de ValeriaanstraatOmwonenden bouwd. vrezen nog meer parkeerdruk als er op de locatie van Foto: Soester Courant Het verjaardagsfeest dat De Paardenkamp vanaf zaterdag gaat vieren, wordt overscha duwd door het nieuws, dat de geplande uitbreiding aan de Birkstraat niet kan doorgaan. In tegenstelling tot de gemeen te en de provincie wil de in specteur voor de ruimtelijke ordening er niet aan meewer ken. Nog dit jaar had De Paardenkamp aan de Birkstraat willen beginnen met de bouw van extra stallen. Daarvoor had ze een paar honderd meter verderop in de richting van Amersfoort, tegenover Veevoeder- handel Eemland, een perceel ge kocht. Vooral dankzij een erfenis van 1 miljoen gulden, die de Stich ting enkele jaren geleden ontving, werd de uitbreiding financieel mo gelijk. Omdat ook de gemeente en de provincie hun medewerking verleenden, leek niets de uitbrei ding in de weg te staan. Totdat de inspecteur dwars ging liggen. Hij vindt het beoogde onderko men voor oude paarden te groot en te hoog. Op de plek waar een stoeterij van zes meter staat, wil De Paardenkamp tot 9 meter gaan bouwen. De reactie van de inspec teur is een forse streep door de re kening van De Paardenkamp die een wachtlijst heeft van ongeveer 300 aanvragen. Op het bestaande complex is ruimte voor bijna 70 bejaarde paarden, in het nieuwe gedeelte zouden nog eens 50 tot 60 viervoeters van hun oude dag kunnen gaan genieten. Jubileumjaar Stichting De Paardenkamp werd in januari 1962 opgericht. Drie maanden later, op 14 april, open de de toenmalige burgemeester mr. S.P. baron Bentinck aan de Birkstraat het verblijf voor oude paarden. Zaterdag 13 april geeft burgemees ter Koos Janssen het startsein voor het jubileumjaar van de instelling. Tijdens deze feestelijke bijeen komst krijgt hij hulp van Grube, de grijze, oudste Fries die momenteel in De Paardenkamp verblijft. Jans sen onthult zaterdag een smeed werk dat is gemaakt door Maarten Tijdens het bewogen leven van Franz Schubert werden er op gezette tijden in zijn huis avon den belegd, waarop een elk die daartoe de behoefte voelde zijn of haar muzikale bijdrage kon leveren. Zo'n bijeenkomst werd door vrienden 'Schuber tiade' genoemd. Een groepje enthousiaste muziek beoefenaars besloot onlangs deze ongedwongen manier van musice ren in ere te herstellen en iedere belangstellende is dan ook van har te welkom in Soest of Baarn om kennis te maken met Franz Schu bert. Aan de hand van zijn muziek, zijn dagboek en zijn brieven zal worden getracht een beeld te scheppen van deze geniale compo nist. Op het programma staan o.a. het bekende 'Standchen' voor vrouwenkoor en sopraan, 'Der Hirt auf dem Felsen' en diverse liederen. Deze keer wordt een bij drage geleverd door het Klein Soester Koor o.l.v. Norien Sie- mons. Verder werken mee: Henk Alting en Oxane Ivashchenko (piano), Caspar Terra (klarinet), Anja van Vliet, Norien Sicmons en Inez Harmsen (sopraan), Peter Tool (tenor) en Serge Michel (cel- lo). De eerste uitvoering zal plaatsvin den op zondagmiddag 14 april om 14:30 uur in de NPB-kerk, Rem- brandtlaan 20 in Soest. De twee de uitvoering is vastgesteld op zondagmiddag 21 april om 14:30 uur in de NPB-kerk, Kampstraat 8 in Baarn. De toegangsprijs is 5,00 inclusief consumptie. Voor reservering kan men bellen met Henk Alting, 88033-4691631. Bewoners van het Smitsveen kunnen op 15, 16 en 17 april deelnemen aan een 'voor- schouw' in hun wijk. De bedoe ling is om samen met leden van het wijkbeheerteam de eigen buurt te controleren op knel punten, onveilige plekken, ver lichting, groenonderhoud, speelplaatsen en andere pro blemen. Voor deze voorschouw is de hele wijk opgesplitst in drie buurten. Op maandag 15 april gaat het om de directe omgeving van de huur- flats aan de Kamperfoeliestraat, Weegbreestraat, Smitsweg en Va renstraat. Verzamel- en vertrek punt voor die bewoners is het Wijkcentrum, vanaf 19:00 uur. Op dinsdag gaat het om de directe omgeving van de Speenkruidstraat en Ereprijsstraat; verzamel- en vertrekpunt achter het Shell-sta- tion om 19:00 uur. Op woensdag 17 april kunnen de bewoners van de Valeriaanstraat en Varenstraat zich om 19:00 uur verzamelen voor een buurtronde vanaf het ver trekpunt bij de Van der Hucht school. Alle bevindingen zullen via een verslag worden gepresenteerd aan de gemeente. Op 7 mei wordt af sluitend een algehele wijkschouw samen met gemeente, politie, be woners, enz. georganiseerd, om alle geconstateerde knelpunten met elkaar te bezoeken. Op 7 mei staat de rondgang per fiets gepland om 19:00 uur, met als vertrekpunt het Wijkcentrum aan de Smitsweg. Voor meer informatie kunnen be woners contact opnemen met het Wijkbeheer, Pieter Henke, Smits weg 311, 886019546. JD ATA p: I D A c T DataDidact Computeropleidingen Kleine groepen, flexibele lestijden, individuele aanpak. Valeriaanstraat 69 3765 EJ Soest tel.: 035-6022826 internet: www.datadidact.nl SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis braikleen app Alle reparaties ao' nw's< Soesterbei<l5estraai3j® Tel. 0?5 - 602 93 60 de Bruin, een van de medewerkers van De Paardenkamp. Belangstellenden zijn om 15:00 uur welkom op boerderij Vosse- veld. De medewerkers zorgen voor koffie, thee, koek en lekkers voor de paarden. Op zaterdag 25 mei volgt de open dag die ditmaal ook in het teken van het jubileumjaar zal staan. Het programma begint dan om 11:00 uur en duurt tot 16:00 uur. De nieuwe bewoners worden dan voorgesteld en de rommelmarkt wordt ook weer gehouden. Begin mei verspreidt De Paarden kamp een jubileumkrant, waarin de veertigjarige geschiedenis uit de doeken wordt gedaan. Daarin zal veel staan over C.J. 't Hart, de man die dieren een warm hart toe droeg en uit idealisme het rusthuis voor paarden stichtte. Het begon destijds met een verwilderd wei land en een oude schuur. Inmid dels is De Paardenkamp uitge groeid tot een professionele op vang die plaats biedt aan 68 vier voeters. Uniek is dat de Stichting volledig draait dankzij de steun van donateurs en begunstigers. Volgens de Stichting is het in ons land uniek dat ze zo lang bestaat zonder afhankelijk te zijn van sub sidies en de commercie. Doe mee met de Soester Logo Puzzel 2002 (Soester Courant 27 februari 2002) 18,15 Salade van Spaanse ham en croutons Huisgemaakte garnalenkroketjes met tomatensaus Lichtgebonden witlofsoep Geroerbakte kalfsbiefstukpuntjes met krabsaus Lamskoteletjes met mintsaus Scholfilet met champignons in bladerdeeg Griesmeelpudding met tutti frutti Walnoot-chocoladevingers met kokosijs Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl De kunstenaarsvereniging Artis hock werd op 4 maart 1967 gebo ren. De conceptie van deze leukste club bij ons op Soest vond negen maanden eerder plaats op de eer ste verdieping van Kerk pad noord zijde 63.1 was there. De oprichters vonden voor hun geesteskind een onderkomen in de Blauwe Kamer van café-restaurant De Gouden Ploeg bij ma en pa Stalenhoef. Het werd een baker mat voor kunst en cultuur. De woorden subsidie en cultuurbeleid bestonden nog niet in het regen tendom van Baron Bentinck. Vic- tor Mol, een actief lid van de nieu we groep, verlootte in de soos loot jes voor taarten om aan geld te ko men. Julia van Schaik bedacht de naam Artishock na een democratische stemming achter de bar waar het bier gutste en de asbakken en kaarsenstandaards soms om je oren vlogen. Beeldhouwers en schilders exposeerden in het feest- zaaltje ernaast, literatoren en mu sici traden op in de Oude Kerk aan de overkant. Thijs van Leer fietste van Bussum naar Soest om hij ons te musice ren. Er werden in de sociëteit le zingen gehouden door Gandalf- auteurs, poëten, politici en weten schappers. In het schoolgebouw naast de Gouden Ploeg startten 'Ateliers Artishock '68' de eerste publieke tekenlessen met Henk Slijper voor de volwassenen en met Hermien de Wolf voor de kin deren. Het door de kunstenaars in de provotijd gekraakte St. Jozefge sticht aan de Steenhoffstraat, waar Otto Prinsen in zijn atelier de prachtigste schilderijen maakte die nu in het gemeentehuis han gen, werd de kraamkamer voor vele organisaties. Zoals de Oranje- vrijstaat in de kelder, de actie groep Zuidereng-Nee, de politieke afdelingen van D66 en Progressief Soest, de Soester Orkestvereni ging, Spullenhulp, de Wereldwin kel, de Kinderboerderij 'De Vrije Teugel', het Filmhuis en C-drie. De eerste film die gedraaid werd in het linkse bolwerk heette 'Z', over het Griekse kolonelsregime, en werd aanvankelijk door de burge meester verboden. Het gemeente bestuur weigerde ook jarenlang het woord gesticht te wijzigen in 'Artishock-gebouw'. Otto van der Mieden hield pop penkastvoorstellingen, Crahay Bloklander organiseerde er klas sieke concerten, er kwamen ballet voorstellingen, spraakmakende exposities van beroemde Neder landse kunstenaars, politieke dis cussieavonden o.l.v. dominee Van Gelder, maatschappijkritische voordrachten op de zondagmor gen met Brani van der Lek, Jan Foudraine, Ischa Meijer en vele anderen. Het Werktheater van de Soester Peter Faber repeteerde in de door de AS-leden gerestau reerde zalen, zoals Henk Meutgeert er nu nog repeteert met zijn Big Band van het Koninklijk Concertgebouw. Artishock was de eerste sociëteit in Soest, die open stond voor 'gast arbeiders' en elk jaar op de Eng bij de Witte Burcht-boerderij voetbal de tegen de Turken, met als scheidsrechter Jan van Steendel- aar. Jarenlang organiseerden de vrijwilligers van Artishock op Ko ninginnedag een wijd en zijd be kend staande Kunstmarkt. De eer ste keer op het pleintje tegenover het oude raadhuis, later op de Eng met allerlei vreemde vogels uit het hele land, zoals de legendarische 'Dolle Mina's'. De bloeitijd van Artishock beleefde de vereniging onder aanvoering van Ben Joos- ten, Emmy Eerdmans en Wil Wil- lemsen. Met jazz, theater, het meerdaagse festival 'Soestock' en het blad 'Soestand'. Honderden bewaard gebleven fo to's, dia's, artikelen, filmpjes en paperassen vertellen het verhaal van een unieke club uit de vorige eeuw, die inmiddels weer groeit en bloeit in deze eeuw met alle activi teiten waarvan elders in deze krant een tipje van de sluier wordt oppj licht. Laat uw computer en teg-_ sie een keer los en ontmoet ge mensen live in Artish^ En leer je mogelijkheden te benutten (D communicatieve vaardigheden gezond omgaan met conflict^' O als persoon beter/prettiger functio^rk effectiever functioneren in d. ^e(s) aan. Vraag vrijblijvend een of meer Betaalbare workshops voor ledereen Van Hamelstraat 67 - Soest Telefoon: 035 - 52 38 567 Fax: 035 - 52 38 568 Geregistreerd bi) Nederlandse ■V voor Counsel||n&i European Assoclation for Counselling. l Zolang de voorraad strekt J Kijk ook op www.lexverkley.nl J L ANKETBAKKERI Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42

Soester Courant | 2002 | | pagina 3