E Het woord is nu aan Soesterberg I J i BMU mag bouw voortzetten Brandweer werft vrijwilligers in Soest en Soesterberg "BI Aquadraad komt met Kunstagenda 2003 Kanaal 9 gaat op pad in Utrechtse natuur Show- en twirlteam van Odeon valt in de prijzen AGINA 16 rzorgen WOENSDAG 17 APRIL 2002 Voor herinrichting van het Dorpsplein M i JL' a v - M?' -■ J -:>v" i 1111, r h1 v. Kaarten Odeon pas vanaf 1 mei Kantoorpand Montgomeryweg-Koppenlaan KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Talentenjacht op Koninginnedag Bridgedrive op 30 april Informatieavond van voetbalclub 't Vliegdorp Banenmarkten Abrona in april soesterScourant Uitbreiding dringend noodzakelijk Eerste aflevering over Eemland k SPULLENHULP rochure die ers zet, biedt enten voor 'oor een 5-6016251. Iaardij.nl 5 m2) rfecte aterialen en ac- dern, eigentijds 3tage boven de Soest. Indeling: ander en zonnig t diverse inbouw- badkamer met or wasmachine/ aminaatvloer en t is met n heerlijk uitzicht g: B.g.g.: entree, ast, openslaande i. 1e verd.: ruime jr met balkon en balkon. 2e verd.: adkamer met lig- nhuis ca. 400 m3. Jeeltelijk voorzien in (z.o.- ;e woonwijk, vlakbij ïodra u de woning jn op, namelijk: Ivriendelijke ligging. tgevoerd er (ca. 35 m2) met i. 1e Verd.: over- ikamer met 2e Verd.: vaste igericht. Perceels- 35 m3! leze half- it u mee terug in de erstekken en erkers jn turn-key woning! dend aan de achter euren naar de tuin. atuur; gaskookplaat, on en koelkast. Ook iet zuidwesten voor iet trapopgang, toilet ile ouderslaapkamer aan de voorzijde, 3e n2). Moderne badka- en uitgerust met bad, ddoekradiator. Vaste :v-ketel en a.s. voor in het achterdakvlak, ie (ca. 24 m2) is voor- ining ca. 445 m3, ga- &0l0jl me garage ie beschutte veranda achtertuin (zuidwest- inen no-time bent u in van Baarn. Indeling: tetvloer en erker, luxe uken met aansluiting overloop, ruime berg- mer met ligbad, vaste 3 trap naar zolder met geleden volledig gere- 3n van alle eigentijdse ;eelsoppervI. 445 m2. [•Til lent (ca. arkeerplaats en berging t centraal gelegen, luxe iouveraine. Residence -er een heel nieuw con- wonen en tegelijkertijd als het nodig blijkt. Dit het ware een verzeke- llende gedachte! Voorts een liftinstallatie en is ere doeleinden gebruikt t tot uw beschikking. 5em en garderobe, mo- net haardpartij, aanslui- ilaapkamer). Vanuit de .w.) dat uitkijkt over de Luxe moderne keuken ouderslaapkamer is de wastafelmeubel en 2e gelegen op de 1e verd. I 91,66 het zorg basis- SOESTERBERGSEHtCOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Hoewel het niet zo is dat dan alle hobbels zijn genomen, is wel duidelijk dat de herinrich ting van het Dorpsplein in Soesterberg grotendeels staat of valt met de mogelijkheid tot verplaatsing van de Wethouder De Haanschool. Dit is noodza kelijk om het plan financieel en ruimtelijk haalbaar te maken. Anders is het niet mogelijk het plan voor het Dorpsplein ver der te ontwikkelen. 'Is er dus sprake van een "nee", dan gaat de stekker eruit', aldus wethouder Bart Krol (ruimtelijke ordening). Pas als er voldoende draagvlak is voor verplaatsing van de school en hiervoor een geschik te locatie is gevonden, meer cen traal tussen de woonwijken van het dorp, is een belangrijke hindernis genomen en is uitvoering van het plan een behoorlijke stap dichter bij gekomen. Belangrijk in de volgende fase is dat de betrokkenen actief gaan meedenken. Krol verwacht dat dit ook gebeurt. 'Op het moment dat je tegen mensen zegt dat je iets te gen de vlakte wilt gooien om er iets leuks neer te zetten, zijn men sen altijd actief. De traditionele afstand tussen bestuur, politiek, en samenleving bestaat niet als je aan de woonomgeving van de mensen komt. Dan zijn de mensen altijd gemotiveerd om daarover mee te discussiëren. En op het moment dat er iets meer concreets gepre senteerd kan worden, wordt het nog interessanter.' De kans dat het Dorpsplein in de toekomst een ander, eigentijds ge zicht krijgt, is toegenomen nu de commissie ruimtelijke ordening een krediet van maximaal 110.000 beschikbaar heeft ge steld voor het vervolgtraject. Dit houdt in dat de pleinfunctie ge handhaafd blijft; er een gevarieerd aanbod van ongeveer 75 woningen wordt ontwikkeld, de school wordt verplaatst, en de combinatie van functies wordt vastgesteld (zorg, welzijn en recreatie). Tijdens de vorige week gehouden commissie vergadering drong de huisarts P. Creutzberg er met klem op aan in de nieuwe opzet vooral ook reke ning te houden met de bouw van een groepspraktijk van huisartsen om de huisartsenvoorziening in Soesterberg op peil te houden. Meegedacht Nu Bureau Bouwcoördinatie Ne derland (BBN) fase 1 van de her inrichting van het Dorpsplein met een positieve uitkomst heeft afge rond, kan voortvarend de tweede fase in gang gezet worden. Wet houder Krol stelde tijdens een persbijeenkomst over dit onder werp 'dat het Dorpsplein Soester berg uit de samenleving van Soesterberg komt. Daarmee is het een redelijk opvallend project, want meestal gaat op het gemeen tehuis een ambtenaar of een wet houder iets ambitieus bedenken, bijvoorbeeld een nieuw Dorpsplein omdat het er nu niet uitziet. Dan bestaat de kans dat de samenleving 'boe' of 'ah' roept en vervolgens gaan we met elkaar aan de gang. Destijds hebben we, om geld voor de stedelijke vernieuwing te krij gen, een plan (ISV-plan) moeten maken. Toen we daarmee bezig waren kwamen er Soesterbergers, met name dokter Creutzberg, met het verzoek om aan het Dorps plein een gezamenlijke praktijk voor de drie huisartsen te realise ren om deze voorziening ook voor de toekomst voor Soesterberg te verzekeren. Dat is in het door de raad goedgekeurde ISV-plan opge nomen. De verbetering van de kwaliteit van het Dorpsplein komt dus uit het ISV-plan, maar eigen lijk uit een aantal mensen in Soesterberg. Soesterberg heeft al tijd uitermate positief en creatief meegedacht over dit soort plan nen.' Inmiddels is fase 1 dus afgerond; daaruit is gebleken dat het, ook fi nancieel, mogelijk is door slopen en nieuwbouw een aantal functies op het Dorpsplein, inclusief wo nen, op een nieuwe manier neer te zetten. Wel zijn er enkele voor waarden, zoals de positie van de openbare Wethouder De Haan- school. Als hiervoor een andere plek wordt gevonden, kan het Dorpsplein inderdaad nieuw ont wikkeld worden. Dorpshuis Burgstede Wat het Dorpshuis Burgstede be treft is volgens wethouder Krol 'gekeken naar een aantal mogelijk heden, waarbij het college van bur gemeester en wethouders steeds gezegd heeft: de functies die in het Dorpshuis aanwezig zijn, zijn voor Soesterberg van vitaal belang en moeten dus in het dorp aanwezig blijven, maar niet noodzakelijker wijze allemaal geconcentreerd op deze ene plek. Daarmee bedoelen we: er moet altijd een plek zijn waar je kunt toneelspelen en fees ten en partijen kunt organiseren, er moet altijd een bibliothcekvcsti- ging zijn en er moet altijd op een goede manier gesport kunnen wor den zoals dat nu ook in het dorps huis gebeurt. De optie is nooit ge weest: gooi het dorpshuis maar plat en zet er maar woningen neer.' Fase 2 bestaat uit de concrete uit werking van het project waardoor het volgens Krol 'zo rijp wordt dat je het met een maatschappelijke partner, een woningcorporatie of een projectontwikkelaar, kunt gaan ontwikkelen.' Namens BBN zei Lars van Boeckcl dat ten aanzien van het Dorpsplein-plan het gemeentebe stuur ccn vooruitstrevende aanpak heeft. 'Het zegt wat over de ge meente Soest waar het gaat om denken over ruimtelijke ordening, namelijk: laat iedereen mee-parti- cipcren en laat vanuit de bevolking een plan komen. De bal ligt dus bij de mensen die er direct bij betrok ken zijn. Dat is ccn goede en ver standige aanpak, maar tegelijk ook de moeilijkste. Daarom is een goe de communicatie en het zorgvuldig doorlopen van het hele proces van het grootste belang. Er zijn immers verschillende belangen. Die zul je allemaal moeten bundelen en je zult iedereen ervan moeten over tuigen dat er een kwalitatief goed plan te bedenken is waar iedereen beter van wordt. De essentie van het hele onderzoek en het ontwik kelingsplan is dat niemand er op achteruit gaat.' Inbreng Volgens Van Boeckcl kijkt men daar misschien wat wantrouwend naar, 'want een verandering is bij voorbaat een bedreiging voor men sen, die daardoor al gauw neigen naar een passieve en defensieve reactie. Daarom steken we in het onderzoek veel tijd in het pogen mensen van een passieve in een actieve rol te krijgen, zodat ze zien dat hun inbreng prima in een ont wikkelingsplan gerealiseerd kan worden.' BBN heeft nog steeds het gevoel dat men positief staat ten opzich te van het ontwikkelen van een nieuw Dorpsplein. 'Het is alleen doorspekt met allerlei passieve reacties. Dat zal ook nog zo blijven totdat er werkelijk iets gerealiseerd is. En ook dan nog zullen mensen passief reageren, maar ondertussen zijn we wel met de toekomst bezig van dat gebied. Daarvan is ieder een zich wel bewust. Je merkt dui delijk dat, hoewel men passief rea geert, men niet zegt: doe maar niks en laat het maar zo. Men is er wel van overtuigd dat er wat moet ge beuren en dat iedereen daar ook beter van kan worden.' Het vraagt volgens Van Boeckel wel een inbreng van iedereen 'en volgens ons is die inbreng ook aan wezig. Veel belanghebbenden den ken op een goede manier mee over de toekomst van dat kleine gebied. Ondanks bezwaren van enkele middenstanders die aan het Dorpsplein gevestigd zijn is er op basis van een programma voor deze locatie een toekomst, waarbij de kwaliteit van het Dorpsplein zowel in ruimtelijke- als in functio nele zin verbeterd wordt: betere voorzieningen, een betere samen hang,' aldus Van Boeckel. Er is één partij die met de aanpak moeilijk uit de voeten kan, name lijk het Dorpshuis. Het bestuur had veel meer een aanpak gewild waarbij het Dorpshuis centraal staat, 'maar dat past heel moeilijk in ons onderzoek. Wij gaan veel meer uit van: wat kan er en wat vindt u. Voor het Dorpshuis is het tot nu toe moeilijk dit hele project te ondersteunen. Ik denk dat de uitkomsten van het onderzoek dat het Dorpshuis-bestuur zelf heeft laten uitvoeren naar de positie en de toekomst van het Dorpshuis heel goed in de volgende fase in te voegen zijn.' Al met al komt BBN tot de conclusie dat er wel degelijk draagvlak is voor een nieuw Dorpsplein, al zal het communica tietraject met alle betrokkenen nog wel even lastig blijven, volgens Van Boeckel, omdat de mensen nog niet helemaal overzien wat er gaat gebeuren. 'Nadat er in fase 1 is gesproken over de haalbaarheid, moeten de gemeente, de bewoners en andere betrokkenen nu con creet uitspreken wat ze met elkaar kunnen. Alle aspecten, waarvan de huisartsenpraktijk een voorbeeld is, moeten compleet gemaakt wor den. We maken de mensen nu ac tief. En als ze niet actief zijn, dan adviseren we de gemeente gewoon te stoppen. Als we niet in staat zijn met elkaar actief een plan te be denken, steken we er verder geen geld meer in en gaan we er geen ontwerpen voor maken.' Zo ziet het alternatief volume plan voor het nieuwe Dorpsplein in Soesterberg eruit. Nu fase 1 is afge rond, behelst fase 2 een meer con crete invulling van het toekomst beeld. Bij voldoende draagvlak kan dit dan gerealiseerd worden. Bron: BBN. mujmm a m- i Al enige jaren brengt De Amerpoort in Baarn, en in het laatste jaar samen met Abrona uit Huis ter Heide, de Kunst agenda uit. Deze agenda was vanaf het eerste moment een doorslaand succes. De Kunstagenda is gelijk aan elke andere agenda, maar gelardeerd met prachtig werk van mensen met een verstandelijke beperking. De visie bij de Kunstagenda is dat mensen met een verstandelijke be perking, mensen zijn met moge lijkheden. Door de kunst van de mensen uit onze doelgroep in de maatschappij te presenteren in de jvorm van deze prachtige agenda, wordt hun integratie bevorderd. De agenda was in beginsel bedoeld als geschenk voor de medewerkers len relaties van de eigen organisa ties. Het is echter ook mogelijk [voor andere bedrijven en organisa ties de agenda te bestellen voor bij- Voorbeeld het kerstpakket. De igenda kan dan zelfs worden uit- ;cbracht met het eigen logo op de /oorzijdc. 'Ook voor 2003 wordt in Aqua- draad-verband de Kunstagenda uitgebracht. Vanaf heden is het voor iedereen mogelijk een bestel ling te plaatsen voor deze agenda. De agenda is geschikt om weg te geven als relatiegeschenk of voor bijvoorbeeld het kerstpakket. Hier mee wordt een goed doel ge steund. De opbrengst van de Kunstagenda komt geheel ten goe de aan culturele activiteiten voor mensen met een verstandelijke be perking. Aquadraad is het samenwerkings verband tussen Abrona en De Amerpoort. Deze organisaties bie den zorg en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke be perking en hebben vele voorzie ningen in de provincie Utrecht waar een breed zorgaanbod op het gebied van wonen, dagbesteding en vrijetijdsbesteding wordt gele verd. In de eigen schilderateliers bieden Abrona eti De Amerpoort kunstenaars de gelegenheid om vorm te geven aan hun creatieve mogelijkheden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Madeleinc van Slooten, manager Sociaal Cultureel Werk De Amerpoort, 035-6880147. Mailadres: m.vanslooten@amerpoort.nl. Meer informatie over Aquadraad ver strekt Marianne van Ravcnswaaij, Abrona/De Amerpoort, 0346- 359506. Dat er in Soesterberg grote belang stelling bestaat voor de concerten van de 75-jarige muziekvereniging Odeon op zaterdag 18 en zondag 19 mei in het Officiers Casino aan de Kampweg, is wel duidelijk. Bij de aankondiging dat, zolang de voorraad strekt, kaarten hiervoor verkrijgbaar zijn bij drogisterij Suk- king aan de Radcmakerstraat, is namelijk niet vermeld dat kaarten pas vanaf 1 mei klaar liggen. Het gevolg was dat al veel belangstel lenden voor kaarten kwamen. Bouwmaatschappij BMU heeft in overeenstemming met de planvoorschriften het kantoor gebouw aan de Veldmaar schalk Montgonieryweg 23-25 in Soesterberg verbouwd en uitgebreid. Dit heeft de be stuursrechter in Utrecht be paald naar aanleiding van de procedure, die G.P.J. de Kan ter, buurman en wonende aan de Koppenlaan 1, had aange spannen. De Kantcr had met name bezwa ren tegen dc bouwgrens die zijns inziens 50 centimeter te dicht op de erfgrens is getrokken op een stuk grond die bij zijn huis zou horen en waarvan hij op grond van verjaring eigenaar zou zijn. Dus bouwt BMU te dicht op dc erfaf- schciding. Volgens BMU heeft De Kantcr slechts gebruikrecht en is hij geen eigenaar van de grond. Er is geen strijd met de planvoor schriften nu de afstand van twee meter tot de juridische erfgrens in acht is genomen. Ook tegen de bestemming van de bovenste etage van het pand te kende Dc Kanter bezwaar aan. Hij voerde aan dat op grond van dc bouwvergunning en in afwijking van het bestemmingsplan drie la gen kantoorruimte mogen worden gerealiseerd. Weliswaar is dc twee de verdieping aangemerkt als ar chiefruimte, maar deze verdieping voldoet geheel aan de eisen die aan kantoorruimten worden ge steld. Dc rechtbank heeft Dc Kantcr echter in het ongelijk gesteld. Ze is voorbijgegaan aan hetgeen De Kanter als feitelijke erfgrens aan voerde. Met betrekking tot het ge bruik van de tweede verdieping oordeelde de rechtbank dat dit ge schil niet relevant is. BMU hoeft daarom niet te voldoen aan de eis van De Kanter om de (door alle procedures al aanzienlijk vertraag de) bouw stil te leggen. Het ge bouw moet op 1 juli 2002 opgele verd worden. Het show- en twirlteam van muziekvereniging Odeon uit Soesterberg heeft een aantal prijzen in de wacht gesleept. De meest ervaren twirlsters na men deel aan het FKM Kam pioenschap in Nederweert. Met 85,17 punten behaalde het twirlteam een eerste prijs, goed voor de tweede plaats op ditNK. Ook deden ze mee aan een wed strijd voor solisten, ensembles en groepen in Bakel. Diverse twirl sters van Odeon kwamen als solist uit in de tweede en de derde divi sie. Geïnspireerd door diverse soorten film- en musicalmuzick lieten zij allen goede shows zien. Alle solisten van de twirlgroep van Odeon behaalden deze dag een eerste prijs. Linda Jongerius pro moveerde bovendien naar een ho gere divisie. Ook sleepten de twee duo's, het kwartet en het small- tcam. allemaal uitkomend in de derde divisie, ccn eerste prijs in de wacht. In het weckend van 7 april hebben de dames van het show- en twirl team met succes deelgenomen aan ccn concours in Oud-Gastel. Od dit concours traden de twirlsters van Odeon op als solist, als duo en in een kwartetformatie. Wederom keerden ze met diverse eerste prij zen huiswaarts. Bovendien werd het optreden van het duo Woutéra Susebeek (instructrice show- en twirlteam Odeon) en Sandra van den Heuvel gewaardeerd met een eerste prijs met promotie. Tot slot van deze dag gaf de groepsforma tie van het show- en twirlteam acte de presence met een grote show op de muziek van 'Sister Act'. Het optreden werd door de jury ge waardeerd met 83,85 punten, goed voor de eerste prijs. Tevens mocht het twirlteam een uitnodiging in ontvangst nemen voor de Neder landse Kampioenschappen 2002. Op dit moment zijn alle afdelingen van de twirlgroep van Odeon hard aan het trainen voor het komende festival in Eist op 25 mei en het IJsselstrandfcstival in het weckend van 8 en 9 juni. Naar verwachting zal dan ook de mini- en midigroep voor het eerst in wedstrijdverband gaan optreden. Bovendien zal het show- cri twirlteam van Odeon op Koninginnedag (13:00 uur, Dorps plein) ccn optreden verzorgen voor dc Socsterbcrg.se bevolking. Zaterdag 20 april zondag 21 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 dr. P.A.G. Rentinck; eucharistieviering; kinderkoor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; koor/muziekgroep World Outreach Church (info locatie: 0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek in de Steeg (Odijk), 030-6567711. Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00- 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Centraal Apotheek (Den Dolder), 030-2290404. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en RB.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie. 88 35239L Grof vuil, 88 035 -6093666. Een onderdeel van het uitgebreide feestprogramma op Koninginne dag, dinsdag 30 april, is de talen tenjacht voor jong en oud. Deze wordt van 11:00 tot 13:00 uur ge houden op het Dorpsplein. Het evenement is georganiseerd door het Oranje Comité Soesterberg. Ie dereen die een act kan opvoeren, in z'n eentje of samen met ande ren, of het nu gaat om zingen, playbacken, goochelen, dansen of iets anders, kan zich hiervoor op geven. Een jury beoordeelt de ta lenten en kent de prijzen toe. In het programmaboekje dat in heel Soesterberg wordt verspreid, zit een inschrijfformulier. Men kan zich ook aanmelden bij Beebs Tammer, ©351025, of Richard Kenter, ©350623. Diensten Centrum ''De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 In de recreatiezaal van de Drie Ei ken wordt dinsdag 30 april (Ko ninginnedag) een bridgedrive ge houden door BC Soesterberg en het lokale Oranje Comité. Voor 2 euro per persoon kan men mee doen met de drive die om 19:30 uur begint. Deelnemers dienen een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. Ook thuisbridgers zijn wel kom. Opgeven kan tot en met za terdag 27 april bij de heren Berk hof 352581) en Van Dillen (SS 353658). Op maandag 22 april houdt de pas opgerichte voetbalvereniging in het dorpshuis Burgstede te Soester berg een oprichtings- en informa tieavond. De aanvangstijd is 20:00 uur. De bijeenkomst is bedoeld om (toekomstige) leden en belangstel lenden te informeren over de toe komstplannen. Het bestuur zal zich die avond voorstellen en pro beren zoveel mogelijk duidelijk heid naar de toekomst te geven. Onderwerpen die aan de orde ko men zijn onder meer de doelstel ling van de vereniging, het tenue waarin gespeeld zal gaan worden en ook de locatie voor 't Vlieg dorp. P. Hoogendoorn van de ge meentelijke afdeling sport is na mens de gemeente Soest aanwezig zijn om vragen te beantwoorden en zoveel mogelijk duidelijkheid te geven over de locatie die 't Vlieg dorp krijgt toegewezen. In het kader van de wervingsacti viteiten organiseert Abrona twee banenmarkten. Op woensdag 24 april is er een banenmarkt van 15:00 tot 20:00 uur. Deze vindt plaats in Kunst, Lunch en Cadeau te Zeist op dc Montaubanstraat 84. Tijdens deze banenmarkten verstrekt Abrona informatie over het werken in de dienstverlening aan mensen met een verstandelij ke beperking. Er zijn medewerkers aanwezig om vragen te beantwoor den en zij vertellen hoe het is om bij Abrona te werken. Abrona zoekt voor dc zorg: eerst verant woordelijke begeleiders, begelei ders, medewerkers begeleiding, assistent begeleiders, een activitei- tcnbegelcider en vakantiekrachten. Voor dc ondersteunende diensten zoekt Abrona een salarisadmini strateur, een medewerker restaura tieve dienst, een oproepkracht res tauratieve dienst en vakantiekrach ten. Voor de commerciële activitei ten is er een vacature voor een medewerker Kunstuitleen en een vacature voor een kok voor de nieuw te starten brasserie. Op za terdag 20 april is er van 13:00 tot 16:00 uur ook een banenmarkt op locatie de Kosmopoliet te Vleuten. Het adres is Rijksstraatweg 131. ELKE WEEK EEN \^JNDEBUS?^ Neem een abonnc ment: 8,25 per half jaar! fel.(035) 6014152 Om brandweerhulp in de ge meente Soest te kunnen blijven garanderen werven de brand weerkorpsen van Soest en Soesterberg vrijwilligers. Inwo ners van Soest en Soesterberg tussen de 18 en 35 jaar krijgen deze week persoonlijk een brief, waarin ze worden opge roepen zich te melden als vrij williger. Bedrijven in Soest en Soesterberg ontvangen een schriftelijk verzoek van burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen om werknemers enthou siast te maken voor de brandweer. Op woensdag 15 mei om 20:00 uur is voor geïnteresseerde inwo ners uit Soest een informatieavond in de brandweerkazerne aan de Lange BrinKweg, en voor geïnte resseerde Soesterbergers een infor matieavond in de brandweerkazer ne aan de Koppenlaan. De geslaagde wervingscampagne in Soesterberg, afgelopen jaar, heeft drie nieuwe vrijwilligers op geleverd. Daarmee is het korps Soesterberg echter nog niet op sterkte. Ook het korps Soest - dat vorig jaar niet meedeed met de wervingscampagne in Soesterberg - is niet op sterkte. In Soesterberg zijn nog minimaal drie vrijwilligers noodzakelijk en in Soest nog mini maal zeven vrijwilligers. In de avond- en nachtelijke uren en in dc weekenden is de opkomst voldoende, maar overdag begint dc situatie zorgelijk te worden. Uitbreiding van het korps is dan ook dringend noodzakelijk, en er wordt met name gezocht naar in woners die tevens werkzaam zijn in de gemeente. Inhakend op de landelijke campagne van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken 'Van huisvrouw naar brandweer vrouw' doen beide korpsen voor al ook een beroep op vrouwen om zich als vrijwilliger aan te melden. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de brandweer, tele foon (035) 609 33 90. Ook kun nen ze schrijven naar Brandweer Soest/Soesterberg, antwoordnum mer 120, 3760 VB Soest. Inwoners van Soest en Soesterberg zijn welkom op de informatie avond op 15 mei. Voor Soest wordt de informatieavond georga niseerd in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, en voor Soesterberg aan de Koppen laan. Dit voorjaar brengt de televi siezender Kanaal 9 Utrecht een nieuwe reeks van 12 pro gramma's over Utrechtse na tuur en landschappen. Don derdag 18 april is de eerste af levering te zien. Die gaat over Eemland. Eemland is het uitgestrekte polder gebied rondom het riviertje de Eem. Het gebied is een ideale omgeving voor weidevogels en die zijn er dan ook volop te vinden. Het gebied wordt bevolkt door grutto's en kieviten, maar ook door kemphanen. Zorgvuldig be heer is nodig om het deze vogels naar de zin te maken. De serie wordt gemaakt in nauwe samenwerking met provincie Utrecht en tal van natuurorganisa ties. De deur uitstappen en naar je werk gaan. ccn dagelijks terugke rend ritueel cn voor dc meeste mensen een noodzakelijk kwaad. Toch is dc kans eroot dat dc Utrechter iedere ochtend, zonder het te weten, langs bijzondere na tuur rijdt. Je moet erop gewezen worden om je ervan bewust te zijn. En dat is precies wat Natuurlijk Utrecht doet. Elke aflevering is een uitnodiging om eens op een andere manier naar het Utrechtse landschap te kijken en dc natuur op te zoeken. In dc 12 afleveringen komt een breed scala aan onderwerpen langs. Van de natuur :n de nieuw bouwwijk Lcidsche Rijn tot een dansje op golvend trilveen. Van weidevogels in Eemland tot natuur rond dc Utrechtse waterlinie. In iedere aflevering wordt dc hulp ingeroepen van een boswachter of ccn andere kenner van het gebied. Zo ontstaat een compleet beeld van de natuur in de provincie. Teletekst Ook op teletekst en internet wordt aandacht besteed aan Natuurlijk Utrecht. Op teletekst wordt een wekelijks ververste natuuragenda verzorgd. Zo wordt de kijker op dc hoogte gehouden van excursies en wandelingen die gehouden worden in de omgeving. Internet gaat in op de uitzendingen cn verzorgt links naar verschillende natuurorganisa ties. Het adres is: www.omroep- utrecht.nl/natuurlijkutrecht. En ook Radio M besteedt aandacht aan het programma. Kanaal 9 maakte het programma al in samenwerking met provincie Utrecht en natuurorganisaties zo als Staatsbosbeheer, het Utrechts Landschap en Vereniging Natuur monumenten. Het Hoogheem raadschap de Stichtse Rijnlanden is dit jaar aan dat rijtje toegevoegd. Natuurlijk Utrecht is iedere don derdagavond te zien na het pro gramma Kijk op 9. (Eerste uitzen ding rond 18:50 uur, met ieder uur een herhaling tot vrijdagochtend 10:30 uur. De herhalingen zijn on geveer op het halve uur te zien.) kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spuflenhulp.n]

Soester Courant | 2002 | | pagina 17