PUCCINI Visser KT Jongeren laten het afweten fifpjihü-eg 3 Fracties willen meer inzicht in kosten verliesgevend plan GUESS 10% KORTING Alle eendjes zwemmen in het water Van diefstal verdachte agent vecht ontslag bij politie aan COMMUNICEER! Mant^van Zijp ACTUEEL Scholings- en banenmarkt Boeken- en platenmarkt Apollo voor de 15e keer Open Huis Muziekschool WIJ BESTAAN 2 JAAR!! PAGINA 2 BV WOENSDAG 17 APRIL 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 stellingen, uit- of cursisten. iMisnsr oom Atnerlanden BRASSERIE KEUZEMENU Magere opkomst talkshow ontmoedigt Balans niet Witgoed specialis Service voor alle merken JpBom=(?oeSt Te veel drank Reinigingsbedrijf vrijdag na 14:30 uur gesloten J do-vr-zat: Bavaroisetaartje6/25 2 2 Kijk ook op www.lexverklev.nl CARAVANS?? CDA en CU/SGP akkoord met bijdrage van 612.000 Op donderdag 25 april in Amersfoort Lars Meiners Ter kennismaking op de collectie Guess Watches Van maandag 6 t/m donderdag 9 mei Zaterdag 20 april, 10:00-12:00 uur uoMQ-Donna 50% korting op ieder 2e artikel. D&G Advertenties en kopij voor 1 mei vroeg inleveren Acht cafés Gerda Veenman leidt NCRV door Lange Duinen i te Soest, sn hebben wij i. zijn wij op 3e projecten ijk zowel in- als ijk zowel in- als jrde boor/ eventueel een gelijk tg e Nederlandse arkzaamheden xcel arieel e kantine en het ihoonmaak- tijden van jn 11.00 uur tot lobaan). <cundaire arbeids- nt u tijdens kantoor- f tel.: 035-6018267. •-maif: 18,15 Asperges in bladerdeeg met eibotersaus Viscombinatie met groene kruidensaus Kervelbouillon met asperges Roodbaars uit de oven met gesmoorde sjalotten en tijm Ossentong met kappertjessaus en aardappelmousseline In knoflook gemarineerde lamsbout met voorjaarsgroenten Chocoladeparfait met karamelsaus Rabarberstaartjes met crème fraiche Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie -•Her 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Vervolg van pagina 1 Niet minder dan 350 jongeren waren uitgenodigd voor de tweede talkshow. Niet meer dan acht kwanten er woensdag opdagen in De Schoof, net zo veel als er journalisten en foto grafen waren, die bij de eerste gespreksronde nog waren ge weerd door Stichting Balans. De talkshows moeten de gemeen te inzicht geven in de wensen en behoeften van de jongeren. Een van hen was vorige week duidelijk in zijn commentaar. 'Als je steeds wegblijft, heb je geen recht van spreken meer. Ik vind het juist leuk om mijn mening hier te geven.' Medewerkers van Balans waren desalniettemin 'bijzonder tevreden' over de talkshow die een half uur later begon - waarschijnlijk in de hoop dat er nog wat deelnemers zouden binnendruppelen - en er na 40 minuten opzat. 'Er zit groei in', zei Judith Loffeld die de vori ge keer slechts drie jongeren had mogen begroeten, van wie er een tje nota bene als 'undercover' voor een plaatselijke krant was binnen gedrongen. 'Je kunt niet verwachten dat er meer dan 50 jongeren komen. We zijn een proces ingegaan, het is een kwestie van ontwikkelen.' Ook Ccgil Gökalp, die als vrijwil ligster bij het project betrokken is, was blij met de response. De drie andere vrijwilligers met wie ze het bestuur jongeren participatie vormt, bleven thuis vanwege de tentamenweek. 'Zelf heb ik ook tentamens, maar ik kon hier na tuurlijk niet wegblijven', aldus Gökalp die haar uiterste best deed de discussie op gang te houden. Loffeld vindt de conclusies van de twee gespreksavonden tot nu toe representatief. 'Ik spreek op ande re momenten en andere plekken ook jongeren en van hen hoor je dezelfde geluiden.' Aanbevelingen Eind mei, een datum is nog niet geprikt, gaan jongerenwerkers van Balans met enkele deelnemers aan de talkshow naar het College om hun wensen kenbaar te maken. De aanbevelingen zijn: een natuurbad, een jongcrenwebsite, een avond en nachtbus (weekeinden) naar Amersfoort en een jongerencafé. Waarom wachten tot het overleg met het College, terwijl de jonge ren bijvoorbeeld allang een website voor zichzelf hadden kunnen op starten? Loffeld: 'We willen dat de jongeren zelf naar de gemeente gaan om dat te gaan vragen. Deze talkshows zijn de vorm waar ze zelf om vroegen, ze maken het al leen zelf nog niet waar.' Na de zomervakantie volgt nog een sessie van twee talkshows en een ontmoeting met de verant woordelijke wethouder Harry Wit te en mogelijk ook burgemeester Koos Janssen. Als de opkomst dan weer tegenvalt, zal Balans zich be raden of het daarna nog zin heeft op deze manier verder te gaan. Vooralsnog wil de stichting de jeugd een tweede kans geven om mee te doen aan het project, waar voor de gemeenteraad 2300 euro heeft uitgetrokken SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 DE F/C TSSPÊCIALIST Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Opanlngatljden: dlnadag t/m vrijdag an 9.00 uur tol 19.00 uur lag van 9.00 uur tot 17.00 Een Soester die te veel alcohol had gedronken, maar toch achter het stuur van zijn auto was gekropen, is donderdagavond tegen de lamp gelopen. Hij was een van de 178 automobilisten die tussen kwart voor acht en kwart over negen op de Amsterdamscstraatweg een blaasproef moesten doen. De 46- jarige man was de enige die te diep in het glaasje had gekeken (2,5 keer de toegestane hoeveelheid al cohol in zijn bloed). Hii kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Het Reinigingsbedrijf Midden-Ne derland (RMN) is vrijdag 19 april vanaf 14:30 uur niet direct bereik baar meer. Vanwege het afscheid van de directeur, gaat het bedrijf dan dicht. Eventuele meldingen kunnen wel op een bandje worden ingesproken. Vanaf maandag 22 april is het RMN weer van 8:00 tot 16:00 te lefonisch bereikbaar via nummer 6039222. Voor het ophalen van grof vuil kan tussen 8:00-12:00 en 12:30-16:00 worden gebeld naar 0800-7662000. Zolang de voorraad strekt ANKETBAKKERI Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 A.S. ZONDAG GEOPEND VAN 11.00 TOT 16.00 UUR HOBBY-KNAUSen FENDTDEALER 3 TOPMERKEN ONDER 1 DAK EN KEUS UIT 100 OCCASIONS De Cannenburg Caravans De Steiger 13-16, ALMERE 036- 531 34 70 INFO@CANNENBURG.NL Het lijkt erop dat de gemeente raad morgenavond 612 dui zend euro gaat overmaken op de rekening van Van de Grift Onroerend Goed. Daarmee zou bijna de helft worden ge dekt van het verlies (1,3 mil joen euro) dat de onderneming lijdt aan een bouwplan op de hoek van de Dalweg en de Steenhoffstraat. De meeste fracties vroegen vorige week in de commissievergadering het College nog wel om meer in formatie. Ze willen inzicht in de kosten van het plan en hoe die tot stand zijn gekomen. Van de Grift gaat Dierenspeciaalzaak Hilhorst en het woonhuis slopen en iets meer opzij en naar achteren her bouwen. Boven de winkel komt een nog onbekend aantal apparte menten. Grote voordeel voor de gemeente is dat er daardoor ruimte vrijkomt, zodat de gemeente de kruising kan veranderen in een rotonde. Meer dan 600 duizend euro is een hoop geld voor het scheppen van de fy sieke mogelijkheid om een roton de aan te leggen. Maar volgens de In De Flint in Amersfoort wordt donderdag 25 april een scholings- en banenmarkt ge houden. Tussen 14:00 en 21:00 uur presenteren 65 deel nemers hun aanbod van oplei dingen en banen. Voor zowel schoolverlaters als werkzoekenden kan de markt de deur naar de maatschappij zijn. De organisatoren, Centrum Werk en Inkomen Amersfoort en ROC De Amerlanden, hebben wat dat be treft ook gedacht aan mensen die opnieuw aan het werk willen of op zoek zijn naar een andere baan. Een groot aantal zorginstellingen is 25 april van de partij, maar ook bedrijven uit de technische sector en de automatisering zijn vertegen woordigd. Verder kan men er te recht voor onder meer geünifor meerde beroepen, administratieve functies en nog veel meer. Uit zendbureaus en detacheringbedrij- ven zullen eveneens een stand be mannen. Over (bij)scholing kunnen de be zoekers weer bij andere standhou ders hun neus om de hoek steken. De jaarlijkse scholings- en banen markt, die volgende week voor de twintigste keer plaatsvindt, trekt gemiddeld drieduizend bezoekers. De Flint is te vinden aan de Co- ninckstraat 60 in Amersfoort. En leer je mogelijkheden te benutten communicatieve vaardigheden gezond omgaan met conflicten Q> als persoon beter/prettiger functioneren effectiever functioneren in je werk Vraag vrijblijvend een of meer brochure(s) aan. j Betaalbare l workshops voor iedereen Counseling Consultancy Coachmg Van Hamelstraat 67 - Soest Telefoon: 035 - 52 38 567 Fax: 035 - 52 38 568 Geregistreerd bij Nederlandse Associatie voor Counsellrng. European Association for Counseiiing. juwelier Van Weedestraat'145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 verantwoordelijke wethouder Bart Krol (CDA) gaat het hier ook om stedelijke vernieuwing. Immers, appartementengebouw Visserstaete - meermaals in de raad 'één van de lelijkste gebou wen van Soest' genoemd - zal aan een zijde deels uit het zicht worden genomen. En: het zicht op de in gang van de rooms-katholieke be graafplaats aan de Dalweg zal wor den verbeterd. Dat mag best wat geld kosten, vindt Krol. Hij krijgt in elk geval de steun van het CDA die blij is dat het hoekje er straks beter komt uit te zien. Ook ChristenUnie/SGP zette het licht op groen voor de bijdrage in het verlies van het plan bij de krui sing. De andere fracties waren niet di rect negatief, maar vroegen vorige week dinsdagavond om meer in formatie, voordat ze morgenavond een besluit nemen in de gemeen teraad. Sommige leden van de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu spraken hun ver wondering uit over de 'filantropie' van Van de Grift Onroerend Goed, want die lijdt - ondanks de eventuele steun van Soest - nog altijd ruim 700 duizend euro ver lies. Zowel van de zijde van de ge meente als van Van de Grift wordt stellig gesteld, dat er in verband met het bouwplan geen afspraken zijn gemaakt over eventuele andere plannen. De een is nog eigenwijzer dan de andere en ze trekken veel bekijks van voorbijgangers en vooral de bewoners van de flat op de hoek van de Dalweg en de Koningsweg. Zeventien kui kens zwemmen sinds kort in het water van de vijver met de zaag. De apetrotse moedereend komt ogen te kort om haar kroost in de gaten te houden, maar in of rond de vijver houden drie woerden ook een oogje in het zeil. De jongen gaan zoveel mogelijk hun eigen gang om hun betrekkelijk kleine wereld te onderzoeken, maar her groeperen zich pijlsnel bij hun moeder als er maar eentje denkt dat er onraad is. Het komt wel eens vaker voor dat een wilde eend zeventien eieren uitbroedt, maar toch is het bijzon der, laat Piet van Bethlehem van Vogelopvang Soest desgevraagd weten. 'Meestal krijgen ze er een stuk of dertien, maar in elk geval is het bijna altijd een oneven getal.' Volgens Van Bethlehem past een oneven aantal eieren beter in het nest. 'Probeer maar eens een even aantal eieren in een rondje te leg gen en vandaar naar binnen te werken. Dan schuift er altijd een tje uit', aldus de beheerder van het vogelhotel aan de Eemweg. De kans dat een andere eend is verongelukt en de wezen zijn op genomen in een ander gezin, sluit hij vrijwel uit. Bethlehem: 'Wilde eenden crashen niet zo snel. An ders is het met de bergeend. Die legt zijn eieren in konijnenholen in de duinen of de polder en als die zijn uitgekomen trekt hij er op uit. Die krijgen nog wel eens een on geluk en dan worden de kuikens door een andere eend verzorgd, zodat je wel koppels van 21 kunt tegenkomen.' Vorig jaar werd de vijver met de zaag nog leeggepompt, omdat het water was vervuild door een oude accu. In het schone water hebben de kuikens het uitstekend naar hun zin. Op de foto moedereend met zestien van haar jongen. De meest eigenwijze van het stel wilde niet op de foto. Omdat hij geld zou hebben ge stolen uit het politiebureau, werd een Soester agent afgelo pen december ontslagen door de Korpsbeheerder van de Po litie Regio Utrecht. Vrijdag vocht de man voor de Utrecht se bestuursrechter zijn ontslag aan. De agent, die tot december was geschorst uit zijn functie, zou op 29 juli 2000 een bedrag van 110 gulden hebben weggepakt uit een portemonnee die als gevonden voorwerp bij het bureau in Soest was ingeleverd. De portemonnee lag in de kast waar ook andere ge vonden voorwerpen worden be waard. De agent ontkent echter ten stellig ste dat hij degene was die het geld wegpakte. Maar J. Limon, die vrij dag namens de werkgever van de man optrad, stelde dat, hoewel het niet 'honderd procent zeker' is, in middels 'voldoende aannemelijk' is geworden dat de man de dief is. Zo verklaarde een collega van de agent dat deze bij de lunch had gezegd dat hij geen geld had, ter wijl hij daarna in het bezit van een tientje bleek. Volgens diezelfde collega was dat biljet op dezelfde wijze opgevouwen als het geld dat in de gevonden portemonnee zat. Bovendien had wederom dezelfde collega enkele weken na de diefstal een envelop op het bureau gevon den waarin 110 gulden zat. Op het briefje dat bij het geld zat, stond 'gevonden in kast'. Het leek er op dat de dief daarmee zijn misstap wilde rechtzetten, aldus Limon. Handschrift Het handschrift op de envelop en op het briefte zou er op duiden dat het van de geschorste agent af komstig was. Maar Verleun wees er op dat de envelop een al vaker gebruikte dienstcnvelop was. Het was dus niet vreemd dat het hand schrift van zijn cliënt daar op stond. Bovendien zou ook het briefte al bij een eerdere gelegenheid kun nen zijn geschreven, stelde hij. Hij vond het eigenaardig dat het steeds dezelfde collega van zijn cliënt was, die met belastend materiaal tegen zijn cliënt kwam. Naar zijn zeggen was deze man eerder die ochtend alleen op het bureau geweest, en had hij dus de gelegenheid gehad het geld zelf weg te nemen. Om onder de dief stal uit te komen, zou hij vervol gens de schuld op de cliënt van Verleun hebben kunnen schuiven. De raadsman gaf toe dat hij niet voldoende bewijs had voor die theorie om aangifte te doen tegen de collega. Maar, zo stelde hij, het was wel reden om te twijfelen aan de schuld van zijn cliënt. Boven dien wees hij er op dat de straf rechter in oktober had beslist dat er nog verschillende getuigen door de rechter-commissaris moesten worden gehoord. Hij vond dat de werkgever van zijn cliënt op zijn minst de uitkomst van de strafzaak had moeten af wachten. Maar volgens Limon zou het vervolg van de strafzaak nog wel even op zich kunnen laten wachten. De politie wilde in de tussentijd niet iemand in dienst hebben, van wie zo goed als vast stond dat hij gestolen had, aldus Limon. De rechter doet over het ontslag uitspraak op 26 april. Wanneer de strafzaak tegen de agent verder gaat, is nog niet bekend. De jaarlijkse boeken- en pla tenmarkt van Apollo is inmid dels in Soest, maar ook in de wijde omgeving een begrip. Het Soester Mannenkoor houdt de beurs nu al voor de vijftiende keer, van maandag 6 tot en met donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag). Volgens de organisatoren is het niet alleen de grootste markt in zijn soort van de regio, maar kunnen er ook boeken en platen en cd's voor een prikkie op de kop worden ge tikt. Voor wie zijn boekenkast wil aanvullen, of alvast leesvoer voor de vakantie wenst in te slaan, is een bezoek aan de markt een uit gelezen mogelijkheid om toe te staan, uc uocn.cn staan per catego rie ingedeeld, de prijs staat op kleurenstickers. Er zijn titels voor zowel jong als oud. Hetzelfde geldt voor de cd's en platen, waarvan ook in alle genres exemplaren ver krijgbaar zijn. Omdat Apollo niet alle boeken, cd's en platen in een keer kan uit stallen, wordt de markt dagelijks bijgevuld uit het magazijn. 'Het is daarom interessant om iedere dag even te komen neuzen', aldus een van de Apollo-leden. De markt is te vinden in de hal van Gcrard de Groot, naast de fa. Hoka, aan de Ferdinand Huyck- laan. Met oranje pijltjes wordt be langstellenden de weg gewezen. Parkeren mag alleen in de berm en beslist niet op het terrein van Hoka. Er is op zaterdag 20 april Open Huis bij de Muziekschool Soest van Scholen in de Kunst, van 10:00 tot 12:00 uur in het gebouw aan het Kerkplein 1. Het gebouw staat dan bol van het geluid, want in elke kamer kan vol op muziek worden gemaakt. Alle instrumenten waarop de leerlingen les kunnen krijgen liggen of staan klaar om te proberen. Bij de do centen Kan men mu auc viagcn over de lesmogclijkhcden en de instrumenten terecht. Dc Muziekschool verzorgt ook al lerlei oriëntatiecursussen voor kin deren, zoals Muziek en Beweging. Muziek is voor alle leeftijden, en er is al een cursus voor kleintjes vanaf ca. 10 maanden. Dc bezoekers kunnen ook horen hoe het samen klinkt, want verschillende ensem bles zullen zich presenteren. Info: ©033-4622004. BOSS Dit vr.aagt natuurlijk om een feestje, en wie jarig is deelt uit. Daarom willen wij u een fantastische aanbieding doen: Bij aankoop van twee artikelen uit onze nieuwe zomercollectie ontvangt u Geldig in de feestweek van 20 t/m 27 april. Wie wil er niet gezien worden in Puccini! mm: VERSACE jsmcouwE St. Jorisplein, Amersfoort, Tel.: 033 4450064 Dinsdag 30 april (Koninginnedag) valt uit als productiedag. Daarom zal de Soester Courant van woens dag 1 mei reeds op maandag 29 april worden klaargemaakt. Dat heeft gevolgen voor de inleverter- mijn voor zowel advertenties als kopij. Advertenties dienen dan uiterlijk maandag 29 april, om 10:00 uur, in ons bezit te zijn. Kleine rubriekadvertenties wor den tot vrijdag 26 april, 15:00 uur, aangenomen. De 'deadline' voor kopij is vrij dag om 12:00 uur! Kopij over ac tiviteiten die in het weekeinde plaatsvinden, kan tot zondag 28 april, 18:00 uur, worden ingele verd. In alle gevallen wordt de le veranciers verzocht de kopij zo vroeg mogelijk aan ons te geven. Voor zeer dringende (redactio nele) zaken kan mogelijk een uit zondering worden gemaakt, tot maandag 29 april, 9:30 uur. Ook kan het voorkomen dat niet- spoedeisende kopij een weekje blijft liggen. Acht tieners (7 jongens en 1 meis je) adviseren de gemeente over het jeugdbeleid tijdens een halfuur durende 'talkshow' in de Schoof, met als aanlokkelijk thema 'uit gaan en seks'. Aangestaard door acht journalisten/fotografen. 'Wij vragen jullie één voor één wat je liefste wens is op dit gebied', proberen de meest slimme jonge renwerkers, die Balans vorige week in huis had. Zie ook elders in dit blad. Jij mag beginnen. 1 Geef mij maar een gezellig cafee- tje. En wat wil jij? 2 Ja, een café. Nee, niet om de seks. Wat vind jij van een one night stand? 3(onverstaanbaargemompel). Je kunt ook naar een café in Amersfoort of Hilversum. 4 Ja, maar dan moet de gemeente wel een soort discobus laten rijden tot twee uur 's nachts. Een jonge rencafé in Soest is veel beter. 5 Waar je eventueel ook kan dan sen. De Cardinal is te druk en on gezellig. Wat zou jij willen? 6 (Astrid) Een café is leuk, maar ik wil ook een bioscoop waar beken de films gedraaid worden. Niet die duffe, vage films van Artishock. Heb jij ook een wens? 7 Ja, een café. Maar geen alcohol onder de zestien. Anders gaan ze zich maar bezuipen en dat schiet niet op. Jij bent de laatste. 8 Het maakt mij niet zoveel uit. Een leuk cafeetje is prima. Daar moet de gemeente voorzorgen in de Van Weedestraat. Wie klaagt over geluidsoverlast moet niet in een winkelstraat gaan wonen. Dat was het. Jullie zijn fantastisch. Wij zijn zeer tevreden over jullie inbreng. Neem de volgende keer nog een vriendje of vriendinnetje mee, dan groeit de belangstelling vanzelf. Wij schrijven alles op. Vol gende maand brengen wij verslag uit bij het jongerenpanel en die vertellen de gemeente wat er moet gebeuren. Bedankt en wel thuis. In 'Weg van de snelweg de mooi ste plek van Nederland' brengt de NCRV in de uitzending van zater-\ dag 20 april een bezoek aan de Lange Duinen. Gerda Veenman, die er elke dag met haar honden wandelt, speelt er voor gids. Dit seizoen bestaat de serie uit twaalf afleveringen, waarin steeds in een bepaalde provincie het mooiste plekje van drie Nederlan ders onder de aandacht wordt ge bracht. In aflevering 8 is Utrecht aan de beurt. 'Het mooiste van de duinen zijn de luchten. Ze zijn hier veel mooier dan boven de rest van Ne derland', zegt Gerda Veenman tij dens een wandeling door de unie ke zandverstuiving. Andere plek ken die belicht worden, zijn Fort Lunetten in de stad Utrecht en de Boswachterij Austerlitz. Het programma wordt zaterdag 20 april uitgezonden via Nederland 1, aanvang 16:35 uur; de presentatie is in handen van Mariska Hul- scher. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462.3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035 6026894 vmw.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.n| Open: ma t/m vrij van 7.30 -17.00 uur^

Soester Courant | 2002 | | pagina 3