t LG eringe Niese: 'een bedrijf met God' 10% KORTING Koos Postema signeert boek bij Van de Yen MAAK KENNIS MET LG speel mee in de sb# Workshops van Lars Meiners Q OMEGA Cliënten zijn tevreden over dienstverlening van RIO rriGE 29 april iSCCN Randstad geeft 26e editie uit van nuttige Werkpocket Diamantslijpdemonstratie bij Juwelier Martin van Zijp Ma^Kvan Zijp SCHRAVEMADE B.V. IN SOEST lakeiaars EZORGERS Hartje Zuid viert dit jaar Koninginnedag op 29 april pagina 11 Gastspreker bij christelijke zakenmensen CBMC TOP TECH! •\,TEÖÖ. 128.000.-k.k. -€ 167.500,-k.k. -€ 215.000.-k.k. - 359.000.- k.k. Zaterdag 27 april Zaterdag 27 april op alle diamanten sieraden 'Terug in de tijd' - 585.000.- k.k. maandag Witgoedspecialist vanaf 17.00 tot 21.00 uur Soest locatie Soesterbergsestraat 35 A, Soest Tevens spectaculaire soda club demonstratie Maak uw eigen frisdrank Digitally yours 'Mensen communiceren vanuit machteloosheid Man vernielt autobanden uit ergernis PAGINA; WOENSDAG 24 APRIL 2002 SOESTER COURANT •kamerappartement (voorheen 4) metvrii it van onderhoud en is geheel voorzien van opartement beschikt over een berging m de oilet en halDoorgebroken woonkamer met wastafel en douchecabine. Twee slaapka- vde keuken in lichte kleurstelling voorzien voning is deels voorzien van isolerende be- bedragen 147,- per maand inclusief voor- kappartement (ca. 100 mJ exclusief balkon) ;sen van de Utrechtse Heuvelrug. Het appar- i en is gelegen in een goed onderhouden ap- ar vervoer. Gunstige ligging met vrij uitzicht ee met intercom, trapopgang/lift. Entree, rui- keuken, toilet, badkamer met ligbad, wasla- ier mei aangrenzende eetkamer met toegang imers, Woonkamer is voorzien van zonne- rging in de onderbouw. Servicekosten ca. igerichte royale midden-eengezinswoning vijver, terras, berging en achterom. Nabij uit ree, meterkast, vernieuwd toilet. Luxe open )i-magnetron, koelkast, gaskookplaat en veel ihele breedte van de woning met houten vloer pkamers. Badkamer voorzien van ligbad, al' I. Vaste trap naar 2e verdieping. 2e Verdie- over de gehele breedte van de woning. Berg- uimte met wasmachine-drogeraansluiting. re gezinswoning in rustige en kindvriendelijke 120 m2. garage, voor- en achtertuin met optimale pri- r. Indeling: vooringang, hal, toilet en trapkel- er voorzien van open haard met nieuw haard- bouwapparatuur en close-in boiler. Bijkeuken royale slaapkamers, waarvan 1 met balkon, ligbad, douche, wastafel en 2e toilet. Zolder: Hing, veluxraam en veel bergruimte. Aantrek- :holen, bossen en uitvalswegen gelegen. In- 'Het geloof zit niet in mijn ge nen, maar mijn medewerkers helpen mij, zodat ik geen sche ve schaats rij. Wij willen dat ons bedrijf de wijsheid van God weerspiegelt. Daarom lebben wij de Tien Geboden leidraad gekozen voor ons Irijf.' Dat zei Anton Niese, dent-comniissaris van endorganisatie TopTech ding op een bijeenkomst christen zakenmensen (CBMC Soest). Hij was ervori- eek als gastspreker. richtte het bedrijf in 1990 amen met zijn vrouw begon anuit de garage een eigen uit bureau. De van huis uit s-katholieke Niese was opge- jid in een omgeving waar het tillep van de fiscus eerder applaus ^^afkeuring opleverde. Na een Eoektocht langs Boeddhisme itisme raakte hij zo depres- t hij een einde aan zijn leven rde te maken. Op dat mo- jtKpt helden twee christenen aan zijn flat. Dat gesprek was een Ifièrpiint. Maar het vrome voorne men om met God een nieuw leven tffl te bouwen stuitte op de weer- iwfcstige praktijk van het uitzend- werk. Toen hij de kans kreeg zijn eigen bureau te starten, koos hij er vbor om eerlijk te zijn. Als er een geschoolde loodgieter gevraagd ^ferd, leverde hij geen schoolverla- tt. Hij deed niet mee aan de vol- gèns hem in de uitzendbranche gebruikelijke smeergeldpraktijk ^Hecn groot project te verwerven. Het eerste jaar ging het geweldig goed, toen brak de oorlog in Irak Bpen zakte de markt in elkaar. De druk om terug te vallen in de oude praktijken was groot, maar Niese hield stand en overleefde. een CBMC seminar leerde hij om de Tien Geboden, die Mozes OT de berg Sinaï van de almachti- ^Bneekrceg, toe te passen in zijn bedrijf. Deze tien woorden van (fod zijn voor hem en zijn mede werkers een bedrijfscode gewor den. Het tiende gebod waarin God de mens verbiedt het bezit van een ander te begeren komt in de Nie- sé code terug als: 'Wij gunnen de ander zijn verworven bezit. In onze branche is het niet ongebruikelijk dat mensen bij je worden wegge kaapt. Een opdrachtgever belde mij op. Hij kon via een ander bu reau een heel goede medewerker krijgen. Hij wilde die graag hebben maar dan via TopTech. We zijn daar niet op in gegaan, omdat we föy leról van 6c «vanng CB van ouderen- h«t individu t"008 het niet ethisch vonden om perso neel bij onze concurrent weg te halen.' Niese ervaart in de praktijk dat de klanten zijn werkwijze erg op prijs stellen. Een grote klant reageerde op de vraag van een NRC journa list: 'Of TopTech een bedrijf met God is weet ik niet, maar ze zijn het eerste bedrijf in de uitzend branche dat begrijpt wat ik nodig heb en rekening houdt met mijn bedrijfscultuur. Ze doen wat ze zeggen, ze zijn geloofwaardig.' Het is niet altijd eenvoudig zegt Niese: 'Een aantal van onze flexwerkers weigerde te werken op een bouw project, waar de arbeidsomstan digheden onveilig waren. Wc had den hen geleerd om onveilige si tuaties te melden. De aannemer vond dat we niet flauw moesten doen, het bouwproject was bijna gereed. Het gevaar om deze klant te verliezen en een naam in de markt te krijgen dat we 'moeilijk doen' was groot. Gelukkig veran derde de klant de onveilige situa tie en konden onze mensen weer aan de gang.' Het betoog van Niese maakte veel los bij de aanwezigen, die op uit nodiging van CBMC Soest aanwe zig waren. Veel leidinggevenden herkenden de praktijkdilemma's en wilden hier verder over praten. CBMC biedt hen daartoe de gele genheid via Ronde Tafel Teams, gespreksrondes en een seminar 'Bijbelse principes in bedrijf. Als internationale organisatie met meer dan 10.000 leden wereldwijd is CBMC een interessant netwerk, een bron van kennis en daadwer kelijke hulp voor mensen die ver antwoording dragen in het be drijfsleven. Vorige week is de 26e editie van Randstad Werkpocket versche nen. Dat is een handzaam na slagwerk voor bedrijven, instel lingen, werkenden en werkzoe kenden en bevat nuttige infor matie over werken en werk. De Werkpocket, waarvan de eerste editie in 1976 werd uitgegeven, volgt de loopbaanontwikkeling: van studeren en solliciteren tot een flexibele baan en van carrièreplan ning tot aan het genieten van de oude dag. Ook onderwerpen als wettelijk verplicht aantal vakantie dagen, verzekeren, de cao, werken in het buitenland en het nieuwe belastingstelsel komen ruim aan bod. Mensen die via Randstad aan een baan proberen te komen, krij gen de Werkpocket gratis. Petra Kerkwijk van Randstad 'Soest: 'De Werkpocket is sinds jaar en dag het standaardwerk op het gebied van sociale zekerheid en werk. Het is in feite het ultieme bewijs van onze arbeidsmarktdes kundigheid, en dat al 42 jaar lang. Op www.randstad.nl staat een on line versie van de Werkpocket, die regelmatig wordt bijgewerkt. Randstad Nederland is met ruim drieduizend medewerkers en 320 vestigingen in ons land een van de meest vooraanstaande dienstverle ners op het gebied van uitzenden en detacheren op de arbeidsmarkt. Op zaterdag 27 april 2002 is in dc onlangs geopende zaak van Juwelier Martin van Zijp op de van Weedestraat 145 een bij zondere diamantslijpdemon stratie te zien. Twee gerenommeerde meester- diamantslijpers komen speciaal uit de Diamantstad Amsterdam om dit te laten zien. Deze twee vak mensen laten het publiek op hun eigen, soms humoristische wijze, uitgebreid kennis maken met deze tak van diamantbewerking. Tevens laten zij een aantal exclusieve ge kleurde diamanten en slijpvormen zien. Juwelier Martin van Zijp no digt u bij deze uit om onder het genot van een glas sprankelend vocht voorzien van een 'schitte rende' verrassing onze zaak te be wonderen. Daarnaast maakt iede re bezoeker kans op een cadeau bon ter waarde van 100. juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 ffT") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 'We herkennen de jaartallen nog wel, maar hoe zat het ook alweer?' Dat is het motto voor 'een feestelijk uurtje U' op woensdagavond 1 mei bij boekhandel Van de Ven, waar mee onze plaatsgenoot Koos Postema - zijn naam heeft geen toelichting nodig - het geheugen der aanwezigen zal opfrissen. Postema signeert daar zijn pas ver schenen boek 'Terug in de tijd'. De ation, winkels en uitvalswegen gelegen roya ler/ijk gelegen garage, besloten tuin met ter- ng en optimale privacy. Alarmbeveiliging. In- I toilet, vaste Irap naar verdieping en droge lachine/droger. Woonkamer met erker, luxe inlng en lichtinval en open doorgang naar In- erdieping: overloop mei royale voor- en ach- i en balkon. Vernieuwde badkamer met luxe hator. Kleine s/aapkamer (kleedkamer). Zol- ie zolderkamers, twee dakkapellen en vlizo- •telling en veel bergruimte. Aantrekkelijk ge- ci r s ■nersfoort Lelysiad nendaal 1ELDEN: JON 035 601 41 52 LG Electronics. Wereldmerk voor: wasmachines, koelkasten, audio en video, televisies, plasmaschermen, computerschermen, magnetrons, stofzuigers. presentatie daarvan gebeurt in sa menwerking met boekhandel Van de Ven en uitgeverij de Arbeiders pers. Belangstellenden zijn die woensdagavond welkom aan de Zuidpromenade 1 van 19:30 tot 21:00 uur. De geschiedenis als tv-quiz, grote aandacht voor de herdenking van de VOC, alles wijst erop dat de (vaderlandse) geschiedenis zich mag verheugen in een hernieuwde belangstelling. Daarin past ook het boek dat Koos Postema schreef en waarin alle verhalen die vroeger bekend werden verondersteld de revue passeren, van de Noorman nen bij Dorestad tot de provobe weging. Postema herinnerde zich de smakelijke verhalen die hij op school tijdens geschiedenisles op gedist kreeg en bracht ze bijeen in 'Terug in de tijd - vaderlandse ge schiedenis in schetsen en portret ten'. 'Wie communiceert, houdt in de allereerste plaats het eigen belang in de gaten. Er is geen menselijke activiteit te beden ken waarin men zo makkelijk in de verdediging springt als bij het communiceren. Dat móét wel tot wrijvingen leiden, en dat doet het dus ook massaal." Dit zegt Lars Meiners, geboren en getogen Soester. Hij heeft een bu reau voor counseling, consultancy en coaching. Hij begeleidt mensen, zowel in de particuliere als in de bedrijfssfecr. Volgens Meiners communiceren ontzettend veel mensen vanuit machteloosheid. 'Ze lopen gere geld vast op de tegenstand die an deren bieden. De chef bijvoorbeeld die je je vrije dagen niet gunt. Win kelpersoneel dat niet even naar het magazijn wil lopen om te kijken of het product dat jij zoekt toch in voorraad is. Moeder die een hele dag zwijgt om haar kind te straf fen. De auto die zich er toch vlak voor je tussenwurmt in een file. Wat ga je dan doen, in dat soort gevallen? Het personeelslid meldt zich ziek. De klant begint de vak kenvuller uit te schelden. Het kind gaat zielig doen om moeder week te maken. En jij gaat in de laatste kilometer van de file op de buip- per van de auto voor je rijden. Eén ding hebben ze gemeen: al die mensen zoeken min of meer ge stresst naar een mogelijkheid om niet ten onder te gaan aan het be lang van een ander.' 'Die verdedigende houding ont neemt je het zicht op de enige ge zond werkende doelstelling bij het communiceren: in gelijkwaardig heid tot overeenstemming komen. En dat is voor de meesten nog een hele toer. Want hoevelen bekijken anderen niet in een groot-klein- verhouding? De ander is dan gro ter dan jij. In zo'n relatie commu niceer je per definitie onvolko men.' In zijn workshops 'Communicatie ve vaardigheden' en 'Gezond om gaan met conflicten' maakt Mei ners korte metten met deze hou ding. 'Niet als 'doctor Phil' in de shows van Oprah. Dat gebullebak is geen toonbeeld van een gezon de manier van communiceren. Nee, in mijn workshops benader ik m'n gesprekspartners op een ge lijkwaardige manier. Ik daag ze ook uit eenzelfde houding aan te nemen. In die setting gaan we eerst op zoek naar de wijze waarop ze gewend zijn te communiceren. Die manieren gaan we vervangen door heldere strategieën. Uitgangspunt daarbij is dat ze leren om direct, op feiten gebaseerd met anderen om te gaan. En ik geef ze mee hoe ze daarbij op een goede manier voor zichzelf kunnen opkomen zonder hun gesprekspartner in de verdedi ging te jagen.' Volgens Meiners is het leven veel aangenamer als je op een gezonde manier communiceert, en in een gelijkwaardige houding met con flicten kunt omgaan. 'De mensen met wie je te maken hebt, worden 'minder bedreigend, beter te 'heb ben'. Je hoeft niet meer zo op je hoede te zijn. Heerlijk. Ik denk dat je daar ook beter van gaat slapen.' Meiners organiseert niet alleen workshops. Hij is ook counselor, voor mensen met psychosociale problemen. Sinds 1996 onder steunt hij in zijn praktijk mmsen met uiteenlopende klachten als angsten, fobieën, somberhe^ re lationele strubbelingen, problemen op het werk, en noem maar op. 'jk geniet van dat werk. Ik haateer een heldere methode, gebaseerd op de moderne leer van de cognitieve gedragstherapie. Met de cliënten samen analyseer ik hun gedrag, en werken we toe naar beter werken de gedragsvormen. Daarnaast spinnen we het denkpatroon uit. Vaak zie je dat problematisch functionerende mensen bepaalde thema's onrealistisch bekijken. We gaan de realiteit opzoeken, en die krachtig neerzetten. Mijn methode staat met de beide pootjes op de grond. Geen gezweef.' Daarnaast is de Soester ook coach voor mensen die in hun bedrijf ver der willen komen. En hij adviseert directies en managementteams, bijvoorbeeld over de te hanteren manier van leidinggeven. Tot slot springt hij in bedrijven tussen strij dende partijen, met het oogmerk conflicten op te lossen. Wat hem drijft? 'Belangstelling voor mensen natuurlijk. Maar ook: nieuwsgierigheid. En een sterke doel- en resultaatgerichtheid. Ik leg er een eer in om met mensen een stapje verder te komen. Mijn motto: betrokkenheid, en diep gang. Mijn uitgangspunt: behoud van zelfstandigheid. Ik neem het van niemand over. Ik ben in dit werk begeleider, geen leider.' Meiners is gevestigd aan de Van Hamelstraat no. 67, SS 52 38 567. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 Amersfoort Wie geïnteresseerd is in historische informatie over Amersfoort, kan dinsdag 7 mei een dialezing van mevrouw W. Planjer bijwonen. Zij is uitgenodigd door de huisvrou wen en komt volgende week naar Brandpunt in Baarn. Ze vertelt details over de geschiedenis van de keistad en neemt de aanwezigen mee voor een tocht door de stad, terwijl iedereen kan blijven zitten. De aanvang is 14:00 uur. Fietstocht Vrijdag 10 mei gaan de huisvrou wen weer fietsen vanaf de parkeer plaats tegenover paleis Soestdijk. Het vertrek is om 10:00 uur, on derweg is er koffie en men is voor de lunch weer terug. Dit jaar viert winkelcentrum Hartje-Zuid Koninginnedag weer eens anders. Niet op dins dag 30 april, maar op maandag 29 april onder de naam 'Night Before'. Op deze dag zijn de winkels open vanaf 13:00 tot 21:00 uur. Via ac tiebonnen in het bekende oranje boekje zijn heel aantrekkelijke aan biedingen op de kop te tikken. De boekjes worden deze week in Soest verspreid. De Rabobank Soest-Baarn spon sort het oranje boekje. Indien u in de week van Koninginnedag een Rabo Regenboogrekening opent voor uw kind of kleinkind, dan ontvangt men eenmalig een extra inleg van 5 euro. Deze aanbieding geldt van maandag 29 april tot met zaterdag 4 mei 2002. De kortings bonnen in het boekje zijn geldig op maandag 29 april, vanaf 16:00 uur. 's Avonds is er vanaf 19:00 uur een kookdemonstratie, georgani seerd door Boekhandel Van der Ven, in een tent op het plein. De bekende tv-kok Lonny Gerungan zal zijn kookkunsten demonstreren bij het bereiden van Indonesische gerechten en zijn nieuwste kook boek signeren. Banketbakker Jan Dogterom is open op Koninginnedag voor oranjegebak van 8:00-10:30 uur. De overige winkeliers van Hartje- Zuid hebben dit jaar vrij op Ko ninginnedag. Coristellation «Midbar» Diamanten lunet. Parelmoeren wijzerplaat. DIAMANTAIRS-JUWELIER Laanstraat 18, Baarn, Tel: 035 - 541 59 37 Een 29-jarige Soester is aangehou den voor het plegen van vernielin gen op de Industrieweg. Hij liep donderdagavond tegen de lamp, kort nadat hij banden van auto's had lek gestoken. De politie hield daar toezicht, om dat er de laatste tijd regelmatig iets kapot werd gemaakt op het oude industrieterrein. Rond half een 's nachts zagen surveillanten dat een man stil stond bij enkele gepar keerde wagens. Na enige tijd liep hij verder. Daarop gingen de agen ten kijken bij de auto's, waar de man zojuist had gestaan en toen hoorden ze lucht uit banden ont snappen. Te voet werd de verdachte achter haald en bij de fouillering trof de politie een priem in de kleding van de Soester aan. De man bekende de vernielingen. Hij had ze ge pleegd, zei hij, omdat hij zich er aan ergerde dat auto's op het hon- denuitlaatterrein worden gepar keerd. Hij moest mee naar het po- litinUnrnnn norln. nndnrfnnlr Cliënten van het RIO (Regio naal Indicatie Orgaan) Eem- land geven voor de dienstverle ning een gemiddeld rapportcij fer van 7,3. Dat blijkt uit het evaluatieonderzoek dat werd uitgevoerd in opdracht van het portefeuillehoudersoverleg So ciale Zaken van het Gewest Eemland. In dit overleg participeren de wet houders van Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg. Het Rio Eemland blijkt sterk te scoren op het gebied van klanttevredenheid en geïntegreerd werken. Sinds 1 januari 1998 is elke gemeente in Nederland verplicht om, al dan niet in regionaal verband, een on afhankelijk Regionaal Indicatie Orgaan op te richten. Het RIO indiceert mensen met een zorgvraag op het gebied van verzorging, verpleging, thuiszorg en voorzieningen die worden ver strekt in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Aanvragen voor een voorziening komen via het zorglo- ket van de gemeenten binnen bij de indicatieadviseur van het RIO. De indicatieadviseur beoordeelt diens aanvraag in de regel op ba sis van een huisbezoek aan cliënt en brengt een indicatieadvies uit. Een RIO verstrekt geen zorgvoor zieningen. Na een positief advies van het RIO hebben het zorgkan toor en de diverse aanbieders van zorg de verantwoordelijkheid de Het portefeuillehoudersoverleg Sociale Zaken heeft bij de oprich ting van het RIO in 1998 besloten om na een aantal jaren een evalua tieonderzoek te laten verrichten om te onderzoeken of de keuzen die bij de totstandkoming van het RIO werden gemaakt nog opti maal zijn of kunnen worden verbe terd. Het onderzoek werd uitge voerd door Adviesbureau Q-con- sult. Tevredenheid Het gemiddelde rapportcijfer dat voor de dienstverlening van het RIO Eemland werd gegeven, is een ruim voldoende (7,3). Het percentage voldoendes is boven dien meer dan 90%. Cliënten zijn tevreden over de behulpzaamheid en deskundigheid van de indicatie adviseur. Ook zijn ze te spreken over de duidelijkheid van de brief met het indicatieadvies. 85% is daarover (zeer) tevreden. Opval lend is dat mensen die minder te vreden zijn over dc dienstverlening van het RIO over het algemeen jonger zijn dan 65 jaar. Ook men sen waarvan een aanvraag niet werd gehonoreerd, waren vaker minder tevreden over de dienstver lening. Verbeterpunten liggen er op het gebied van de snelheid van verwerking van aanvragen. 26% van de respondenten geeft aan hiermee niet tevreden te zijn. Eén van de sterke punten van het RIO, zo blijkt uit het rapport, is het geïntegreerd werken. Dat wil brede deskundigheid ontwikkelen dat zij alle soorten aanvragen kun nen afhandelen, dus zowel ver- pleeg- en verzorgingshuiszorg en thuiszorg als aanvragen in het ka der van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Op deze manier kunnen vragen beter in één keer worden afgehandeld en kan beter zorg op maat geleverd worden. Daarnaast streeft het RIO naar het koppelen van een indicatieadviseur aan een cliënt, zodat deze zoveel mogelijk met een en dezelfde per soon te maken krijgt. Uit het eva luatieonderzoek blijkt dat het RIO Eemland erin slaagt de meeste cliënten die meer dan eens een aanvraag indienen, steeds dezelfde indicatieadviseur toe te wijzen. Voor de cliënt is het prettig om steeds met dezelfde persoon van doen te hebben. Voor de indicatie adviseur betekent het dat deze kennis van zaken moet hebben over een breed terrein, want in 46% van de gevallen vragen men sen meer dan één voorziening aan. Verbeterpunten In het rapport staat een aantal aan bevelingen genoemd. De aanbeve-t lingen hebben vooral te maken met de interne organisatie, de sa menwerking met ketenpartners en verdere verbetering van de klant gerichtheid t.a.v. specifieke doel groepen. Het RIO zal genoemde aanbevelingen uitwerken in een verbeterplan en dit in de komen-

Soester Courant | 2002 | | pagina 11