iSION OW Dames SoYoCo in de wachtkamer Van den Broek 3e NK marathon Soest betaalt tol voor 2e elftal yesteak Soesterbergse Yao Jie pakt Europese badmintontitel Afscheid WZ'49 van eerste klasse met 3-2-nederlaag Soester Schaakfestival van 9 tot en met 12 mei Revanche SEC op Zebra's WAGEN Oliéoen, Mpps BADMINTON VOETBAL zaterdag Loodgieterswerk VOETBAL zondag Nieuwland wint ook; geen prijsje Soesters ledeste cvaen-id&y de due wxw meuvt 25 fiex daif fa**. VOLLEYBAL VOETBAL VOETBAL zondag niet bijbenen Start en finish op Zuidpromenade Morgenavond Stratenloop ATLETIEK VISSEN Nipt verschil in le viswedstrijd Hta-ll Volleybalsters ronden competitie af met 4-0-zege ATLETIEK lG 27 APRIL 28 APRIL Eemvogels kan in 2e helft Huizen CARAVANS KOPEN? NVM-makelaar zonder zorgen. BADMINTON Nationale titel Ilse Vaessen in dubbelspel HOCKEY Teller bij MHC Soest blijft op negen steken Soester atleet blijft in Rotterdam net boven p.r. Hollandia pakt na rust overwinning: 0-2 021. i j i 1' jpeffi kjJVJKAttr PAGINA -j Yao Jie uit Soesterberg is zon dag Europees kampioen bad minton geworden. De 25-jarige Chinese versloeg onder ande ren meervoudig Europees kampioen en voormalig we reldkampioen Camille Martin uit Denemarken. In Soesterberg woont Jie in bij Fred van Wankum die bij BC Amersfoort haar clubcoach is. Hoewel ze de Chinese nationaliteit heeft, mag ze voor ons land uitko men, omdat ze al twee jaar niet meer voor haar vaderland speelde. In de jaren negentig behoorde ze tot de top tien van de wereld, maar Badmintonster Yao Jie werd bij thuiskomst in Soesterberg feestelijk ontvangen. Clubtrainer Fred van Wankum deelt in de blijdschap. toen ze werd geveld door een rug blessure, verloor ze haar plaats in de nationale selectie van haar land. Inmiddels is Jie weer op de weg terug. Dat bleek al in oktober toen ze tweede werd tijdens de Dutch Open, later werd ze Nederlands kampioen bij de dames, onlangs nog clubkampioen van ons land met BC Amersfoort. Met Oranje kwalificeerde ze zich bovendien voor het WK voor damesteams, dat in mei in China zal plaatsvin den. Inmiddels behoort Jie weer tot de tien beste badmintonsters ter wereld. Het ging allemaal nergens meer om in Nijkerkerveen, waar Veensche Boys met 3-2 won van WZ'49. De Soesters waren een week eerder gede gradeerd, de thuisclub kon niets meer winnen of verliezen. Halverwege stond het nog 2-2. Jordie Brouwer had de stand in evenwicht getrokken. Daarna deed Bas van Doorn dat nogmaals uit een strafschop. Toen Veensche Boys kort na de rust profiteerde van een fout in de verdediging van VVZ'49 en voor de derde keer op voorsprong kwam, geloofden de Soesters het wel. Bij WZ'49 ontbraken Marcel van Essen, Alendar Kurt en Hidde Reitsma wegens een schorsing. Voor Van Essen zit die er nu op, Kurt neemt een wedstrijdschorsing mee naar volgend seizoen, Reits ma twee. Ook Wobbe-Jan Reitsma zal na de zomervakantie eerst vanaf de kant moeten toekijken. Hij kreeg ander halve week geleden rood in het duel met Zwaluwen 30, maar de straf was vorige week nog niet uit gesproken, zodat hij in Nijkerker veen kon meedoen. Installatiebedrijf '^*2; j. cornelisse bv. HJf Telefoon (035) - 601 30 14 Het Schaakfestival Soest eist straks weer vier dagen lang veel aandacht op van meni ge denksporter. De achtste editie vindt plaats van don derdag 9 tot en met zondag 12 mei in het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg. Op Hemelvaartsdag (9 mei) wordt begonnen met het rapid- toernooi dat al sinds 1935 werd gehouden. Tussen 10:30 en 17:00 uur zijn er zeven speel ronden van 25 minuten per per soon per partij. Voor het in schrijfgeld van 5 euro maken de snelschakers kans op geldprij zen (per groep) van 40, 20 en 10 euro. Het echte werk, met een hoofd prijs van 500, begint vrijdag 10 mei. Het weekendtoernooi bestaat eveneens uit zeven ron den, twee op vrijdag, drie op zaterdag en twee op zondag. Per ronde krijgt elke schaker twee uur bedenktijd. Voorts heeft iedere deelnemer het recht om een ronde over te slaan en krijgt hij daarvoor een half punt. De indeling geschiedt volgens het Zwitsers systeem. Deelname kost 20, behalve voor 1GM- en IM-schakers. Zij mogen gratis meedoen. Er zijn prijzen van 500, 350, 250 euro en voor de nymmers vier tot en met acht van 150 euro aflopend tot 25 euro. Tevens stelt Stich ting Soester Schaakfestival ra ting- en jeugdprijzen in het vooruitzicht. Aanmelden voor het rapid- en/ of het weekendtoernooi kan bij Koen Vegter, SS 6014694 of e- mail: kjvegter@planet.nl onder vermelding van naam, adres, rating en eventuele gewenste bye. Het inschrijfgeld dient te worden overgemaakt op 379994100 t.n.v. Stichting Soester Schaakfestival. Speelschema Het speelschema van het week endtoernooi neemt drie dagen in beslag en ziet er als volgt uit. Vrijdag 10 mei 13:00 Aanmelding 14:00 Eerste ronde 19:30 Tweede ronde Zaterdag 11 mei 09:40 Derde ronde 14:00 Vierde ronde 19:30 Vijfde ronde Zondag 12 mei 09:40 Zesde ronde 14:00 Zevende ronde 18:30 Prijsuitreiking opportunistisch en gooiden de bal zo veel mogelijk voor de pot. Vooral in de tweede helft joeg De Zebras op de gelijkmaker, maar Kentie redde knap en telkens was er wel een Soester voet die het ge vaar weerde. Vooral Thimo Tim mer en Benaiza Albay knapten veel werk op. Op zijn beurt kreeg SEC meer ruimte en ook enkele kansen. Na het oversteken van het speelveld stifte invaller Weshley Brons de bal over de doelman en het hek ach ter het doel. Michael van de Broek scoorde wel. Ma de onderkant van de lat stuiterde de bal achter de doellijn, maar de scheidsrechter had dat niet gezien. Hij ging ver haal halen bij de grensrechter van De Zebra's en die had natuurlijk ook niet gezien dat de bal achter de lijn was geweest. In tegenstelling tot vorig jaar pakte SEC geen periodetitel. In theorie was het nog moge lijk, maar dan hadden Nieuw land en De Vecht punten moe ten verspelen. Dat deden ze niet. SEC ook niet, want het won de uitwedstrijd tegen De Zebra's met 0-1. Michael van de Laan maakte na 20 minuten het enige doelpunt van de wedstrijd. De man in vorm haalde de achterlijn en schoot de bal in de verre hoek via de lat en de keeper in het doel. De Hilversummers,' die voor het tweede seizoen worden getraind door René Ribberink, speelden INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 t'an Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Eén helft kon Eemvogels het ge routineerde vierde team van Hui zen bijhouden. De Soesters kwam zelfs viermaal op voorsprong, maar gingen rusten met een gelijke stand (4-4) om vervolgens te moeten toezien hoe Huizen wegliep: 8-14. Een week eerder overkwam Eem vogels hetzelfde. Daarom werd er in de pauze gehamerd dat er geen terugval mocht komen. Maar zo wel verdedigend als aanvallend kwamen de Soesters niet goed meer voor de dag. Via een benut te strafworp van Wim Oldewarris werd het nog 6-5, maar daarna plaatste Huizen een tussensprint en was het verschil gemaakt. Namens Eemvogels scoorde Ward Steffens driemaal, vijf andere korf ballers ieder eenmaal. De ploeg ontvangt zaterdag Dindoa 5 dat op de ranglijst Eemvogels gezelschap houdt. Scholieren, recreanten en wed strijdlopers worden morgena vond weggeschoten voor de Stratenloop van AV Pijnen burg. Evenals vorig jaar zijn de start- en finishlijn getrokken op de Zuidpromenade. Tussendoor banen de deelnemers zich een weg door Soest-Zuid. De scholieren doen dat vanaf 18:00 uur (groepsloop) en 18:15 uur (in dividueel). Om 19:00 uur begint de prestatieloop, waarbij recrean ten en wedstrijdatleten kunnen kiezen uit afstanden van 2800, 5600 en 9800 meter. Dè wed strijdatleten die de lange afstand kiezen, maken kans op geldprijzen van 50 en 35 euro. De winnaar bij zowel de dames als de heren mag na afloop een minuut gratis winke len in C1000. Tussen de looponderdelen door geeft Danscentrum Sepp demon straties en kunnen de atleten geza menlijk een warming up doen. Om het extra aantrekkelijk te maken voor publick, blijft een aantal win kels in de avonduren open. De eerste wedstrijd van de zomer competitie van de Snoekbaars te gewonnen door John Hibbel. Aan de Eem had hij *23 keer beet en kwam hij uit op 6.52 meter vis. Willem van de Kraats, winnaar van de wintercompetitie, kwam drie centimeter te kort om de eerste plaats op te eisen. Met ruim een meter minder eindigde M. van TWillcrt als derde. De zomercompetitie gaat over tien wedstrijden. De deelnemers kun nen twee slechtste schrappen. prestaties WOENSDAG 24 APRIL 2002 SOESTER COURANT Zelf kwamen de Arnhemmers maar tot twee schoten op doel, Martijn Schneider hoefde niet te vissen. Hij en zijn verdedigers heb ben zich ten doel gesteld dit sei zoen onder de twaalf tegentreffers te blijven. Tot dusver incasseerde Soest negen doelpunten en op het programma staat nog maar een wedstrijd, op 12 mei thuis tegen Amersfoort dat tweede staat. Dames Zonder degradatiezorgen konden de dames van de Soester club be ginnen aan de thuiswedstrijd tegen Voordaan. Het duel zou eindigen in de derde achtereenvolgende overwinning voor de hockeysters (3-1). De doelpunten kwamen op naam van Chris-Marije Sudmeijer, Britt Dorrestein en Christine Corsmit. lUS-FENDT dealer 6 ALMERE-HAVEN fijCANNENBURG.Nf allemaal gemakkelijker voor de thuisclub: 25-20, 25-16, 25-21. 'Het collectief stond er toch. We hadden ons doel al bereikt, maar ik zag het al op de trainingen, er werd keihard gewerkt, omdat ze nog een keer wilden knallen', zei Gert Veldhuizen die zaterdag ie dereen liet spelen. Zonder echt goed te spelen, beleefde de ploeg veel spelplezier, vond de trainer/ coach. Of de Veenendaler ook volgend seizoen bij Stam/SoVoCo het roer in handen heeft, is nog niet duide lijk. De club wil hem graag behou den, Veldhuizen zou niets liever willen dan blijven, maar er is nog steeds onduidelijkheid over de fi nanciële mogelijkheden voor het team. Zoals vorige week reeds werd gemeld, is de clubleiding van plan de damesploeg onder te bren gen in een aparte stichting. Om de ploeg goede en zo mogelijk meer faciliteiten te bieden, is geld nodig. Het gesprek dat Veldhuizen don derdag met het bestuur had, lever de hem geen garanties op, zodat er morgenavond weer wordt gespro ken. Waarschijnlijk is het plaatje dan nog niet rond. Er wordt mo menteel hard gewerkt aan het wer ven van sponsors, maar de ver wachting is dat pas over enkele weken bekend is wat de resultaten daarvan zijn. Nu de competitie is afgelopen, is de deur van de spe- lersmarkt wagenwijd open ge gooid. Enige haast is dus geboden, maar het lijkt erop dat Veldhuizen en co. nog enkele weken geduld moeten hebben, voordat duidelijk is hoe de financiële voorwaarden eruit zien. 'Misschien moet ik een gok nemen De speelsters van Stam/SoVoCo luisteren naar Gert Veldhuizen. De vraag is in hoeverre team en bege leidingsstaf intact blijven. Foto Bell en hopen dat alles rond komt. Mijn gevoel zegt dat ik bij Stam/ SoVoCo moet blijven. In dit team zit zoveel van mij, ik wil dolgraag verder met deze ploeg', zegt Veld huizen zelf. Volgens hem is de meerderheid van de volleybalsters ook genegen te blijven en zijn er slechts enkele twijfelgevallen. In de loop van volgende week volgen er meer gesprekken met de speelsters die nu even bijkomen van de com petitieverplichtingen en plaats heb ben genomen in de wachtkamer. Ilse Vaessen is in de U17 klas se Nederlands kampioen bad minton in het damesdubbel ge worden. De Soesterse speelde samen met Wendy Slaats uit Leidschendam. Vaessen speelt al een poosje voor BC Amers foort, maar werd afgevaardigd door de Nederlandse Badmin- tonbond. In de finale leken zij en Slaats op een nederlaag af te lopen. Ze wonnen de eerste set, maar verloren vervolgens tweemaal met 1-7 en kwamen in de vier de game met 0-4 achter. Vanaf dat moment liep het als een trein en werd het alsnog 7-5 en daarna 7-3 voor de kampioe nen. In het enkelspel sneuvelde Ilse Vaessen in de tweede ronde en in het gemengd dubbelspel reikte ze tot de kwartfinale. Het scorebord, waarover MHC Soest sinds anderhalve week beschikt, kan maar tot de ne gen. Wellicht vandaar dat de heren zondagmiddag de teller op negen lieten stoppen. On der gasten (Arnhem) bleef de nul staan. Het was de op een na grootste zege van MHC dat onlangs een keer met 10-0 won. Arnhem mis te door schorsingen nogal wat spe lers die een week eerder een rode kaart hadden gezien. Bovendien arriveerden de bezoekers te laat op de Bosstraat, zodat ze hun war- ming-up moesten missen. Dat kwam ze duur te staan, want bin nen acht minuten kwam Soest via Tim van Tol, Rein Jansen, Wouter van Rensen en Sietze Krijger op 4- 0. Vlak voor rust maakte Jansen er 5-0 van en in de tweede helft werd de score verder opgevoerd door Justin van de Born, Van Rensen, Krijger en nogmaals Van Rensen. Vorig seizoen lag Arnhem nog dwars in de promotiewedstrijden, waardoor Soest de boot naar de tweede klasse miste. Nu was de kampioen tweemaal te sterk voor de Gelderlanders, uit was met 0- 3 gewonnen. Arnhem deed wel zijn best om te blijven hockeyen, maar was niet bestand tegen het combinatiespel van de Soesters. De volleybalsters van de Soester club waren al verzekerd van de tweede plaats in de eerste divisie, maar wilden het seizoen voor ei gen publiek in stijl afsluiten. Abc oude dat geen zin had om te wor den afgedroogd, begon evenwel zeer agressief aan de wedstrijd en leek de eerste set voor het grijpen te hebben (19-22). Stam/SoVoCo greep in en trok de set met 25-23 naar zich toe. Daarna verliep het heden breekt je dat aan het eind op', aldus de medaillewinnaar. Ook Van den Broeks trainer, de voormalige Soester René van Zee was in zijn nopjes. 'Na een aantal mindere marathons was dit weer een goede. Alleen jammer dat het weer niet meezat. Misschien dat we in het najaar weer een snelle marathon opzoeken, maar Dick moet nu eerst herstellen en genie ten van deze prestatie', zei Van Zee die een dag later alweer in de auto zat, op weg naar zijn Oosten rijkse woonplaats Bad Hofgastein. Van AV Pijnenburg waren er meer deelnemers die meededen en de volgende tijden klokten: Berend Drenth 3.07.55, Henk Pronk 3.42.58, Anita Klifman 4.00.37 (snelste Pijnenburg-dame), Marij ke van Zee (4.05.01), B. Damsma 4.14.46, Hans Kleinekoort 4.38.00 (zijn 76c marathon), Evert van de Pol 4.50.37, J. van Beek 5.19.56. Fun Runner Ook HV Fun Runner was verte genwoordigd. Eddie Sevink liep gezamenlijk met zijn debuterende broer Marco door de straten van de havenstad. Het tweetal passeer de het finishdoek op de Coolsin- gel na drie uur, 57 minuten en 56 seconden. De volgende marathon voor de broers is die van Athene (november), maar daarvoor doen ze mee aan een elfstedenloopover 210 kilometer om geld in te zame len voor goede doelen. De dames van Stam/SoVoCo hebben de competitie beëin digd, zoals ze 'em zijn begon nen: met een 4-0-zege op Abc oude. Ditmaal vond het duel plaatsin De Bunt. In Rotterdam is Dick van den Broek als derde geëindigd op de NK marathon. Met twee uur, twintig minuten en acht seconden bleef hij net boven zijn persoonlijk record en net achter zilveren plakwinnaar Hugo van den Broek. Kam pioen werd Luc Krotwaar in 2.10.58. Horst begon op doel, omdat Wes- sel Sennef nog steeds geblesseerd was. Van der Horst, een week eer der al ingevallen, baarde na drie minuten opzien door een straf schop te keren, die was veroor zaakt door Suleyman. De spits was gaan helpen in de verdediging en smashte de bal a la Ron Zwerver bij het doei weg. Het duurde even voordat de scheidsrechter was be komen van zijn verbazing, maar na enkele seconden trok hij toch de gele kaart en wees hij naar de stip. Eigenlijk kregen de blauwwitten in de eerste helft de beste kansen, vooral omdat Hollandia slordig passte en zijn hoge klassering niet kon uitdrukken in goed spel. In de rust bleef de geblesseerde Marco Lam in de kleedkamer achter en betrad Didi Diarra het veld. Een kwartiertje later verving Hoesein Turksefer de nog niet helemaal herstelde Jeroen van Dorrestein. Het was na een uur voetbal dat Hollandia de eerste treffer aante kende en een kwartiertje later stond het 0-2 en was het over en uit voor Soest dat nog twee duels voor de boeg heeft. Op 5 mei moet het op bezoek bij Argon, een week later ontvangt het AFC. Beide te genstanders maken nog kans op de titel. Foto Bell Guy Dekker vecht een luchtduel uit. Een week eerder was hij drie maal trefzeker, ditmaal scoorde hij niet, zijn ploeggenoten evenmin. Op Rotterdamse grond debuteer de Van den Broek in een mara thon. Hij koos ditmaal voor een ander scenario: rustig beginnen en proberen het tempo vast te hou den. Vanaf de vierde kilometer liep hij al alleen, maar de Soester had wel het groepje Nederlanders, dat voor hem liep, in zicht. De achter stand bedroeg slechts tien secon den, zodat Van den Broek ruim voor op zijn schema lag. Vanaf ki lometer 25 begon de groep voor hem uiteen te vallen en kon hij beginnen aan een inhaalrace. Hal verwege lag hij op de 44e plek, uit eindelijk werd hij negentiende en mocht hij op het podium voor de Nederlanders plaatsnemen om zijn eerste medaille bij de senioren in ontvangst te nemen. 'Ik was liever 20e geworden in 2.16, maar de bronzen medaille vergoedt veel. Door de warmte had ik vanaf de 22e kilometer al Dick van den Broek mocht na afloop van de Rotterdam Marathon een bronzen medaille ophalen. heel zwaar met steken in de zij, dus ik ben heel blij dat ik toch nog zo heb kunnen doorlopen. In de be ginfase heb ik toch weer iets te snel gelopen en onder deze omstandig- De 0-2-nederIaag van Soest te gen Hollandia kon de gemoe deren niet onthutsen. De gede gradeerde selectie had vier spelers afgestaan aan het twee de dat moest winnen om in de reserve hoofdklasse te kunnen blijven. Die missie slaagde, het eerste elftal betaalde er graag de tol voor. Omdat Jelle Huizenga, Paul Pas- hley, Pascal Wissink en Gerdo Kuenen niet meededen, moesten Henk van Asch en Johan Staal weer puzzelen met de beschikba re spelers. A-junior Simon van der

Soester Courant | 2002 | | pagina 15