irhoodt GRATIS: zonnebril op sterkte ®l Wildschut Optiek €0,50 Danscentrum Gerla €999,- irg tintje? Woningbouw op terrein van Randstad opnieuw actueel Bedrijven langs Al en A27 Vergunning voor knikkerpotje? ■Lil t WINTERHARDE f VASTE f f PLANTEN SMOREN LEDIKANT (omdat 't feest is....) College steunt DVSB, maar ook schaakclub Bunschoten Brede Bieb gaat weer op zoek naar directeur College protesteert tegen andere frequentie Radio M CURSUS SALSA COUNTRY LINE-DANCE PAGINA 2 AAGD [er m/v IDSTER e Liesjes, im en elia WOENSDAG 24 APRIL 2002 SOESTER COURANT BRASSERIE KEUZEMENU 'Brasserie Schetsplan 15 huizen; informatieavond op 7 mei Feest in. Soest, feest in Hartje-Zuid, feest bij Wildschut Optiek Toon Kort stapt op Tuincentrum 'é1 en Kwekerij Groeneveld Idee voor Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes Soester (18) in kritieke toestand na ongeluk Groep 6 Da Costaschool op bezoek in raadzaal Probleembeki onderzoek Witgoed specialis Service voor alle merken Albert Cuyplaan 198b Soest 6 lessen vanaf vrijdag 24 mei voor beginners 9 lessen vanaf woensdag 1 mei EVFORMATIE-EVSCIIRIJVMI DETEAKSPECIALIST do-vr-zat: Aardbeienslof5/00 j Kijk ook op www.lexverklev.nl r\ 1 jbanketbakkerij! tUNBlEDING: KL. LATEX-MATRAS ELEKTRISCHE LATTENBODEM ASIEL STEITNER LAAPSTUD IQ T A P U T LANGS R I N K w E G 3 3 st.lo.B£MU-Tel 035-60)9600 OP PAGINA 14 \N DEZE KRANT VINDT U NOG MEER PERSONEELS ADVERTENTIES antoor, dat mede n een gezonde i korte termijn een iet cliënten en daten met: oatievaardigheid i honorering met Ister die op fdaging? in samenwerking met bewoners met psycho- ze doelgroep wordt >er week. vacature vooreen n activiteiten verzorgt en 3 huiskamer. itatie richten aan 61 CN Soest. nan, hoofd verzorging, naak uw keuze VJ 2 BETALEN 18,15 Asperges in bladerdeeg met eibotersaus Viscombinatie met groene kruidensaus Kervelbouillon met asperges Roodbaars uit de oven met gesmoorde sjalotten en tijm Ossentong met kappertjessaus en aardappelmousseline In knoflook gemarineerde lamsbout met voorjaarsgroenten Chocoladeparfait met karamelsaus Rabarberstaartjes met crème fraïche Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen "Wer V 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 vmw.hooijervcs.nl -info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Woningbouw op het voormali ge Randstad-terrein aan de Ei kenlaan is weer actueel, nu Teerenstra bv een schetsplan voor 15 huizen heeft ingediend bij de gemeente. Het wordt dinsdag 7 mei toegelicht tij dens een openbare informatie avond, waarvoor direct aanwo- nenden zijn uitgenodigd, maar ook andere belangstellenden of hebbenden welkom zijn. Het bouw- en aannemingsbedrijf uit Heiloo heeft een situatieteke ning, plattegronden en gevelaan zichten afgegeven op het Raad huisplein, die tot 16 mei ter inza ge liggen in het informatiecentrum en bij de balie in de hal van het gemeentehuis. Ruim twee jaar geleden kwamen buurtbewoners van het terrein ook naar een informatieavond. Toen presenteerde Lingens Have een plan voor veertien woningen, een jaar eerder had het een pian voor tien huizen ontworpen. Als het een bouwvergunning zou krijgen, wil de de projectontwikkelaar ook de grondsanering voor zijn rekening nemen. Dat was eens te meer een reden voor het gemeentebestuur om medewerking te verlenen aan een bouwvergunning. Daarvoor moet wel een procedure worden Bij aankoop van een nieuwe bril krijgt u bij ons een complete zonnebril op sterkte* cadeau! Vanaf maandag 29 april. 13.00 uur En dat is nog niet eens alles: Op maandag 29 april, tussen 13.00 uur en 21.00 uur. 10 korting op een zonnebril en... een leuke verrassing voor iedere klant. Bovendien op die dag: van 20.00 tot 21.00 uur 20 korting op contactlenzenvloeistof Zuidpromenade 14, 3768 EM, Hartje-Zuid, Soest. Telefoon: 035 -602 22 12. I Aanbieding geldig tot en met 11 mei a.s. (Moederdag); I niet te combineren met andere lopende akties. gestart bij de provincie, omdat de huidige bedrijfsbestemming moet worden veranderd in een woonbe stemming. De bodem moet eerst worden ge zuiverd, voordat er enige bouwac tiviteit mag plaatsvinden. Teeren stra zou bereid zijn de grond te la ten saneren. Eind jaren tachtig werd verontreiniging vastgesteld met lood, chroom, chloroform en naftaleen, afkomstig van het che misch bedrijf Randstad dat tot in de jaren zestig actief was op het perceel, schuin tegenover station Soest-Zuid. In de periode daarna was er geruime tijd chemisch afval opgeslagen in het oude bedrijfs pand, maar dat is lang geleden weggehaald. Sindsdien is het ge bouw er niet fraaier op geworden en tierde onkruid en ander groen welig op het terrein. Op dit mo ment ziet het er niet uit. In 1999 verleende het gemeente- Het verontreinigde Randstad-ter rein aan de Eikenlaan ziet er bo vengronds verwilderd uit. Foto: Soester Courant bestuur een sloopvergunning voor het gebouw, althans voor het deel boven het maaiveld. Voordat de fundamenten worden verwijderd, moet de grond worden schoonge maakt om verplaatsing van de ver vuiling te voorkomen. Volgens het saneringsplan van twee jaar gele den moeten ook de tuinen van een aantal omliggende woningen wor den afgegraven voor een bodemsa nering. De informatieavond over het nieuwste bouwplan wordt gehou den op dinsdag 7 mei en begint om 19:30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Bezoekers krij gen een presentatie van het schets plan en kunnen vragen stellen en/of voorstellen inbrengen voor een eventuele planwijziging. De 479 euro die resteerden van het fonds kleine sportvoorzie- ningen, gaat naar DVSB. De damclub kan het geld aanwen den voor de aanschaf van een nieuw demonstratiebord, tien digitale klokken en nieuwe damborden met schijven. Het bedrag is natuurlijk ontoerei kend om al deze materialen van te betalen. De dammers hadden dan ook om 2 duizend euro gevraagd, maar zoveel had de gemeente niet meer. Het merendeel van het fonds (jaarlijks 23 duizend euro) was reeds aan andere clubs toege zegd. Soest zal het restant storten op de rekening van DVSB. Wellicht een beetje wrang voor de damvereniging is dat Soest uit een ander potje ('onvoorzien welzijn') 250 euro overmaakt aan En Pas sant, nota bene een schaakvereni ging uit Bunschoten. Deze club gaat een regionaal schaaktoernooi organiseren voor inwoners van twaalf gemeenten, waaronder Soest. Onderdeel daarvan zal een kampioenschap voor de burge meesters van de betrokken ge meenten zijn. En Passant benader de daarom alle gemeentebesturen en vroeg om een bijdrage van 250 euro. Het College heeft dat ver zoek gehonoreerd. De Brede Bibliotheek Soest - de onlangs gefuseerde openba re bibliotheek en het cultureel centrum C-drie - kan weer op zoek naar een nieuwe direc teur. Toon Kort vertrekt en wordt directeur van het provin ciale Centrum Beeldende Kunst in Amersfoort. Kort was sinds oktober vorig jaar ziek. Hij heeft het bestuur van de Brede Bibliotheek nu laten weten dat hij weer beter is, maar tegelijk meegedeeld dat hij een andere baan heeft aanvaard. Tijdens zijn herstel heeft hij de conclusie ge trokken dat een nieuwe 'opdracht' beter voor hem en voor de BBS zal zijn. Het bestuur heeft daar begrip voor, betreurt dat er aan de goede samenwerking een einu Komi en prijst Kort voor zijn inzet om voor de bibliotheek, C-drie en de stich ting Willaert 'een nieuw perspec tief re creëren. Dat is niet zonder slag of stoot ge gaan, aldus BBS-bestuursvoorzit- ter S. Brunekreef in een persbe richt dat vorige week werd ver spreid. 'Korts ambities met de or ganisatie, die we als bestuur deel den, reikten verder dan we hebben kunnen realiseren, hetgeen het voor hem in het bijzonder moeilijk maakte.' Op korte termijn gaat het bestuur op zoek naar een nieuwe directeur. Tot die gevonden is blijft de BBS onder leiding van de huidige inte rim-directeur Willem Otto werken aan de voltooiing van het meerja renplan. il* ^'l. ik ifc i'' A i'«. V V "V V v V V V V V V 200 soorten, per stuk Amsterdamseweg 57A Baarn naast kasteel Groeneveld Tel.: 035-5431102 Iedere zondag en 365 dagen geopend Voor Soester bedrijven die be hoefte hebben aan een nieuwe locatie, ontstaan wellicht nieu we mogelijkheden. De Soester Zakenkring en de Kamer van Koophandel (KvK) hebben hun oog laten vallen op een ter rein in de 'knieholte' van de Al en de A27, tegenover hotel De Witte Bergen. Volgens Ton Voortman van de KvK Gooi en Hemland zouden daar tientallen hectaren beschik baar kunnen komen voor bedrijven uit Soest, maar ook Baarn, Bun schoten en Eemnes. Er zou plaats zijn voor tientallen, misschien wel honderd ondernemingen die (deels) een lokaal karakter hebben. Voortman zei dat vorige week tij dens een lunchbijeenkomst van de Soester Zakenkring. Het is de be doeling dat het idee wordt inge bracht bij de provincie die volgend jaar het Streekplan 2005-2015 zal vaststellen. Voortman wees de Zakenkring erop dat ze in dat verband zelf ook een actieve rol moet spelen rich ting provincie. Met ondernemers organisaties in Baarn, Bunschoten en Eemnes is de Soester Zaken kring al bezig een plan uit te wer ken voor de realisatie van het nieu we bedrijventerrein. Hiervoor is het bureau BRO uit Vught in de arm genomen, dat volgende maand een plan in de openbaar heid brengt. In samenwerking met werkgevers- Als het rijk de beoogde fre quentie-wijziging van Radio M doorzet, dan verwacht de ge meente dat Den Haag ook op draait voor de kosten van een nieuwe calamiteiten-campag ne. Die is dan nodig, omdat de provin ciale omroep een belangrijke rol speelt in geval van rampen. De ra diozender is immers het 'doorgeef luik' voor informatie aan burgers als er ergens iets ergs van grote omvang is gebeurd. Om die reden vinden burgemees ter en wethouders het principieel niet verstandig de frequentie te wijzigen. Ze delen daarin de me ning van de GGS-fractie die an derhalve week geleden aan de bel had getrokken. Enkele jaren geleden werd op gro te schaal voorlichting gegeven om de burgers te wijzen op wat ze moeten doen bij een ramp en dat ze in dergelijke situaties via Radio M op de hoogte gehouden zullen worden. Toen werd veel materiaal verspreid, waarop onder meer te lezen is waar en hoe Radio M kan worden bereikt. Een frequentiewij ziging betekent dat alle folders, brochures, kaarten, stickers en wat al niet meer moeten worden ver vangen en de burgers opnieuw moeten worden voorgelicht. Dat kost geld en bevordert niet de dui delijkheid naar burgers, vindt het College. Het schrijft dat in een brief aan het rijk. Radio M is nu te ontvangen via 100.1 FM. Volgens het rapport ZERO BASE moet de zender wij ken voor Business News Radio, dat volgens het plan overal in het land deze frequentie krijgt. Dit maakt onderdeel uit van een her verdeling van frequenties. Met de verkoop van verschillende frequen ties strijkt het rijk geld op. Radio M zou moeten 'verhuizen' naar 93.1 FM. Het College vindt het beter dat Radio M zijn fre quentie behoudt en Business News Radio naar 93.1 FM gaat. Wordt de wijziging toch doorgevoerd, dan verwacht Soest dat het rijk de kos ten van de campagne compen seert. en werknemersorganisaties heeft de KvK een aantal uitgangspunten opgesteld, waaraan het nieuwe Streekplan moet voldoen. Enkele daarvan zijn dat er voldoende ruimte moet zijn voor economi sche dynamiek in de regiogemeen ten en verbetering van de (ver slechterde) bereikbaarheid. Met de verdeling van percelen op De Grachten, dat momenteel vol op in ontwikkeling is, zijn er bin nen de gemeente Soest eigenlijk geen mogelijkheden meer voor nieuwe bedrijventerreinen. De Za kenkring wijst echter nog steeds op Soesterberg, waar volgens haar wel degelijk de mogelijkheid bestaat om een bedrijventerrein te realise ren. Ook die locatie zal onder de aandacht van de provincie worden gebracht. Verplaatsing van (Soester) bedrij ven naar bijvoorbeeld het Amers- foortse Vathorst zijn volgens de Kamer en de Zakenkring geen reë le alternatieven voor ondernemin gen die op hun eigen gemeente zijn gericht. Wat de Zakenkring betreft, mag ook een deel van de Eempolder worden opgeofferd aan de bedrij venterrein. Het lijkt echter uitge sloten dat daarvoor een politieke meerderheid te krijgen is. In kritieke toestand is een 18-jari- ge Soester vrijdagnacht naar het Utrechts Medisch Centrum (UMC) gebracht. Omstreeks twee uur reed hij op zijn bromfiets de Verlengde Talmalaan af en stak hij pardoes en zonder te remmen de Beukenlaan over. Op de rijbaan werd hij geschept door een auto, bestuurd door een 22-jarige vrouw uit Soest. Toen de politie arriveerde, lag het slachtoffer op het fietspad aan de overzijde van de Beukenlaan. Het kruispunt werd meteen afgezet. Per ambulance werd de jongeman later naar het ziekenhuis vervoerd. verspreid, waarop onder meer te seert. laler naar net zieKenn 'Heb je voor een knikkerpotje op straat ook een vergunning nodig?' Het was een van de vra gen die leerlingen uit groep 6 van de Da Costaschool afvuur den op burgemeester Koos Janssen en wethouder Bart Krol. De kinderen brachten donderdag een bezoek aan het gemeentehuis. Een uur of vijf voordat de 27 raadsleden zich voor hun maande lijkse vergadering op hun op 6 maart verdiende zetel nestelden, mochten de 30 basisscholieren er plaats opnemen. Er moesten dus ook stoelen van wethouders wor den gebruikt en Lieke kreeg een plaatsje naast wethouder Krol, haar vader. Burgemeester Janssen had nog niet gezegd dat het mocht, of de kinderen drukten op het knopje van hun microfoon en veroorzaak ten een kabaal via de luidsprekers. Op zijn beurt drukte Janssen op een knopje, zodat alle microfoons werden uitgeschakeld. 'Dat kan ik ook doen als de raadsleden te veel lawaai maken', aldus de burge meester die vervolgens vertelde over zijn functies. Hetzelfde deed Krol die daarmee meteen in zijn vorige beroep van onderwijzer kroop. Hij was amper een minuut aan het woord, toen vrijwel de gehele klas met de vin ger omhoog zat om het antwoord op de vraag te geven. Zo keuvel de het gezelschap gezellig door en mochten de kinderen een blik in het gemeentehuis werpen tijdens een rondleiding. Het bezoek aan het raadhuis vormde de afsluiting van een project dat groep 6 van de Da Costaschool had gedaan over de gemeente Soest. Een vergunning voor een knikker potje is niet echt nodig. De vragen steller wist overigens al van de Netjes staken de leerlingen hun hand op als ze iets wilden zeggen of vragen. Foto: Soester Courant hoed en de rand, want hij had on langs de gemeente verzocht een knikkerpotje te realiseren in zijn woonomgeving. Aan dat verzoek had de gemeente graag gehoor ge geven. Een ander meisje wist te vertellen dat haar ouders pasgele den wel een vergunning nodig hadden voor een verbouwing van hun huis. Krol toonde aan, dat hij zijn zaakjes kent, want wist meteen haarfijn het adres van de leerlinge op te noemen. Vroeger had je her en derpracht|. ge oud-Hollandse spreukfa j„ de gang hangen, platgeslagen«ijshe_ den waarover je als kind heerliik kon fantaseren en waatt,gl„ nie'|s in te brengen viel: oost thuis bes f, morgenstond heeft goud in de mond, moeders tred is uj, a„e andere te herkennen. Prachtige clichés vol poëzie en nostalgie op hout, geborduurd of achter glas. in dit stramien bedacht burgemeester Janssen een nieuwe slogan:'com municatie is contact'. Dat is het motto waarmee het college van burgemeester wethouders (we hebben er zin in) de komende ja ren aan de slag wil gaan. Helaas het klinkt niet, het heeft geen inhoud, het is nietszeggend. Twee plastic woordjes zonder ka rakter. De communicatie zal wel iets digitaals zijn, het contact be perkt zich tot www punt weefik- veel of tot email apestaartje flau wekul. Het gemeentebestuur mijdt het debat als de pest, durft de bur ger niet in de ogen te kijken en be perkt zich weer gewoontegetrouw tot steekproeven en vragenlijsten. Dat gebeurt dan via een telefoni sche enquête midden in de zomer en we noemen ons kindje 'pro bleembelevingsonderzoek Communicatie is contact. Inspraak is uitde uitkomst is in. 'Op zo'n inspraakavond komen misschien tweehonderd mensen af. Dat lijkt veel, maar op een be volking van 45.000 mensen is dat niet representatief, liet het ge meentebestuur vorige week weten. Dat is nieuw sinds de TOSS-avon- den. Communicatie en contact met de burgers waren volslagen afwezig dit voorjaar in Klaarwater over de plaatsing van nieuwe straatnaam borden. De oude bordjes konden nog makkelijk 25 jaar mee. Op de nieuwe bordjes heeft men alle in formatie over de verzetshelden Gerrit van der Veen, Johannes Post, Hannie Schaft, etc. weggela ten zonder de wijkbewoners te vra gen of ze het daarmee eens zijn. Om allerlei redenen een slechte zaak. Communicatie is contact. Bij Lars Meiners schijn je er cursussen in te kunnen volgen. Alle hoop is nu gevestigd op Hans van Wuijck- huijse, de fractievoorzitter van Ge meentebelangen Groen Soest. Hij is voorzitter geworden van de nieu we commissie bestuurlijke ver nieuwing, die met de burgerij moet gaan praten over de kloof die bestaat tussen burgers en gemeen tebestuur. In een interview in 'Op 't Hoogt' van 10 april, onder de kop 'Politiek moet meer open staan voor wat leeft in de samenle ving', liet hij van tevoren al weten op deze probleembeleving niet de vinger te kunnen leggen. Hans is geen allemansvriend, een beetje introvert. Met 109 voor keurstemmen behoort hij niet tot de favoriete volksvertegenwoordi gers. Hij is een goed raadslid, maar je kunt er geen oorlog mee winnen. Effe geen bestuurlijke vernieu wing. Spreek na de pieptoon maar uw telefoonnummer in, dan bel ik u niet zo spoedig mogelijk terug. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 Enorme collectie teakhouten tuinmeubel Landstraat 45 - Bussum - 035 6952943 www.gardenteak.com 9 J Zolang de voorraad strekt j Van Weedestraat 76 3761 CH Soest J Telefoon 03S-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 ••••••••••••••••••••••••••••••••••••ft

Soester Courant | 2002 | | pagina 3