mm mmm mmmmm Wereldwil namens d< iiimira SlNSDAG 24 APRIL 2002 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 24 APRIL woensdag 24 april 2002 ia m s er m es Europese Werelds *e Mld W£fiMËl VERORDENING GEMEENTE SOEST 2000 Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (03S) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl Op woensdag 15 mei 2002 van 's morgens half acht tot 's avonds negen uur, kunnen alle kiesgerechtigde raai 8 S ee" St8m uitbrengen voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- Binnenkort valt de oproepingskaart in uw brievenbus. lesgerechtigde Soesters die op 3 mei nog geen oproepingskaart hebben ontvangen, kunnen contact opne men met de Afdeling Publiekszaken van het Gemeentehuis, Raadhuisplein T, tel. (035) - 60 93 411) innenkort wordt de lijst met de namen van de kandidaten en politieke groeperingen die deelnemen aan de iweede Kamerverkiezingen huis aan huis bezorgd. Iemand anders laten stemmen (volmachtbewijs) Als kiezer kunt u iemand anders voor u laten stemmen. U kunt iemand machtigen door de verklaring op de achterkant van de oproepkaart in te vullen en te ondertekenen. Deze volmacht is uitsluitend mogelijk wan neer u en de gemachtigde in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven de nummers van de stemdistricten op de oproepingskaarten moeten gelijk zijn) De gemachtigde moet de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen in het op de oproepings kaart vermelde stembureau. Per stemming kan iemand maximaal voor twee andere personen stemmen. Wanneer u en degene die u wilt machtigen niet in hetzelfde stemdistrict zijn ingeschreven, maar in een ander stemdistrict in Nederland, kunt u schriftelijk verzoeken tot het stemmen bij volmacht. Dit kan met een formulier dat verkrijgbaar is bij de afdeling Publiekszaken. Het formulier moet uiterlijk 1 mei 2002 bij de af deling Publiekszaken van de gemeente Soest binnen zijn. Wanneer het verzoek wordt ingewilligd, ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Ook in dit geval moet de gemachtigde de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Stemmen in een ander stembureau (kiezerspas) Op de oproepkaart staat waar u moet stemmen, maar u kunt dit ook doen bij een ander stembureau in Ne derland. Vraag daarvoor een formulier aan bij de afdeling.Publiekszaken van de Gemeente Soest. Het ingevul de formulier en eventueel de oproepkaart moet uiterlijk op 1 mei 2002 bij de afdeling Publiekszaken binnen zijn. Ook hier geldt dat u al een aanvraag kunt indienen voordat u uw oproepingskaart hebt ontvangen. U kunt ook mondeling verzoeken om in een ander stembureau te stemmen. Dit kan tot uiterlijk 10 mei 2002 bij de afdeling Publiekszaken van de Gemeente Soest. Neem wel uw oproepingskaart en een geldig identiteitsbewijs mee. Zowel bij een schriftelijke als bij een mondelinge aanvraag wordt u in het bezit gesteld van een zogeheten 'kiezerspas'. Blinden en slechtzienden Mocht u blinden en/of slechtzienden kennen, wilt u hen dan van het bovenstaande op de hoogte brengen. Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Soest is een cassettebandje verkrijgbaar. Hierop staan de namen van de kandidaten en politieke groeperingen die deelnemen aan de verkiezingen van de van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. In de gemeente Soest brengt u uw stem uit via een elektronisch stemmachine. Snel en makke lijk. Hoe werkt het elektronisch stemmen? Met uw oproepingskaart gaat u 6 maart tussen 7.30 en 21.00 uur naar het stembureau dat op uw oproepingskaart staat. Het stem bureau is altijd bij u in de buurt. Wanneer u het stembureau bin nenkomt, ziet u drie mensen ach ter een tafel zitten. Dat zijn de le den van het stembureau. Aan de persoon in het midden, de voorzit ter, geeft u uw oproepingskaart. De tweede persoon zoekt uw naam op in het kiesregister. Staat u naam op deze lijst, dan ontvangt u een volgnummer. Dit volgnummer geeft u aan de derde persoon achter de tafel. Hij of zij zorgt dat uw volgnummer wordt inge voerd in de stemmachine. Daarna kunt u uw stem uitbrengen. U loopt naar de stemmachine. Op het bedieningspaneel van de stemmachine ziet u verschillende kolommen staan. Boven elke kolom staat een nummer en de naam van een politieke partij. Bedenk eerst op welke politieke partij u wilt stemmen. Zoek de naam van deze partij op het paneel op. Drukt u nog geen toets in. Dat komt pas later. Onder de naam van deze partij ziet u een lijst met toetsen. Op elke toets staat een naam. Dat zijn de kandida ten van deze partij: de mensen op wie u kunt stemmen. U kiest nu één van deze kandidaten uit. Dat kan de persoon bovenaan de lijst zijn, maar ook een persoon in het midden of onderaan de lijst. Druk nu op de toets met de naam van uw keuze. De naam van degene die u heeft gekozen, verschijnt in het venster. Controleer of dit de naam van uw keuze is. Geeft het venster inderdaad uw keuze aan? Druk dan op de rode stemknop, dat is de grote knop rechts van het venster. U heeft nu gestemd. Voor een blanfo-Ttem^rukt u op de blancotoets links van het venster. Vervolgens drukt u op de rode stem- I. U heeft nu blanco gestemd. knop. h Hs moeeliik'dat u zich vergist bij het kiezen van een kandidaat. U heeft bijvoorbeeld de verkeerde kandidaat ingetoetst Dat is geen probleem. Zolang u de rode stemknop nog niet heeft ingedrukt, kunt u uw fout nog rv/klfmu doen door de hersteltoets in te drukken die links van het venster zit. Daarna kunt u opnieuw uw keuze voor een kandidaat maken. Tot slot drukt u dan de rode stemknop in. U heeft nu gestemd. e mei gaat u zeker stemmen. Op uw oproepingskaart staat waar u uw stem kunt uitbrengen. Er n^wpp nieuwe stembureaus, (stemdistrict 22) bij de Postduiven Vereniging 'De Zwaluw1 aan de Konings- Zijn twee (stemdistrict 27) Sporthal De Banninghal in Soesterberg (voorheen het Officiers Casino). ropliHenro Souveraine aan de Inspecteur Schreuderlaan 2 te Soest - voorheen bejaardencentrum Braamha- k nnk een stembureau ingericht (stemdistrict 3). S h.nf cfemdistrict 22 (de Postduiven Vereniging 'De Zwaluw1) bereiken via de inrit gelegen naast het BP tanStion aan de Koningsweg of via de Zuidergracht en de Nieuwegracht. ,_n de Disselboom, Dorresteinweg nummer 68 t/m 139, Dorsvlegel, Egge, Evenaar, Gareel, Herders- r uLfrfoHerine Hooihark, Korenzicht, Lamoen, Ooshout, Ploegschaar, Sloothaak of Veenpad dan kunt u Lmen hii de Postduiven Vereniging 'De Zwaluw' aan de Koningsweg 23 te Soest (Stemdistrict 22). nf 7. aan de 't Zwarte Wegje, Apollo, Aviatik, De Brik, Farman, Gemini, Hermes, Het Zeisterspoor, Kamer- r Ih nnneslaan Mercurv, Morane, Richelleweg, Rumpler, Simon Stevinlaan even nummers 2 t/m 90 en one- g Trnmers 1 t/m 95 Spad Vliegtuiglaan, W Stuutlaan, Wostok of Zuiderweg dan kunt u uw stem uitbren- gTn in Sportha! De Banninghal, Banningstraat 3A te Soesterberg (Stemdistrict 27). Bent u minder mobiel? Slecht ter been? Maakt u gebruik van een rolstoel? En kunt u geen beroep doen op buren, familie of kennissen? Dan kan de Regiotaxi u gratis naar het stembureau brengen. Wilt u op 15 mei gebruikmaken van de Regiotaxi? Dan dient u zich tot en met 13 mei 12.00 uur aan te melden bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 34 28, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en of u rolstoelgebruiker bent. De Regiotaxi zal dan contact met u opnemen en af spraken maken over het tijdstip waarop u wordt opgehaald. BEKENDMAKING EINDUITSLAG TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN Bent u ook benieuwd hoe Soest gestemd heeft?. Kom dan 15 mei 's avonds naar de raadzaal in het gemeen tehuis. Direct na de sluiting van de stembureaus op 15 mei om 21.00 uur komen de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen per stembureau binnen in het gemeentehuis. Wij hopen u te ontmoeten de 15de 's avonds. COMMISSIE SOW De commissie Sport, Onderwijs en Welzijnszaken vergadert woensdag 24 april om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda o.a.: Vaststelling agenda. Spreekrecht over niet op de agenda vermelde onderwerpen. Stand van zaken planningkalender Woonwagencentrum De Meent/rapportage Stade COMMISSIE ABZ De commissie Algemene Bestuurszaken vergadert maandag 13 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. Agenda o.a.: Verslag van de commissie ABZ d.d. 8 april 2002. Wijziging bestuursstructuur gewest Eemland Uitgangspunten l&A beleidsplan 2003-2004 Begroting 2003 Brandweer Regio Utrechts Land COMMISSIE RVM De commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu vergadert dinsdag 14 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda o.a.: Uitbreiding King's Home Plan van aanpak Hoofdwegenstructuur COMMISSIE FOW De commissie Financiën en Openbare Werken vergadert donderdag 16 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda o.a.: Financieel Jaarverslag 2001 Sociaal Jaarverslag 2001 Burgerjaarverslag2001 Voorjaarsnota 2002 De volledige agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in de INFOhoek in de hal van het gemeente huis. Spreekrecht Publiek 1Vanaf één kwartier vóór de aanvang van de commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt dan wel het naar voren brengen van een niet op de agenda vermeld onderwerp. 2. Voor de behandeling van de agendapunten geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid over niet op de agenda vermelde onderwerpen kort en bondig hun mening aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De vragen/opmerkingen/toelichting van inspreker die betrekking hebben op wel geagendeerde onderwer pen kunnen naar voren worden gebracht bij aanvang van de behandeling van het betreffende agendapunt. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon/groepering. 4. De commissie kan de door insprekers gemaakte opmerkingen bij haar beschouwingen betrekken. 5. Degenen, die in eerste instantie van het spreekrecht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht vooraf gaande aan de bespreking in tweede instantie het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 6. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de in sprekers vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vul- lep. 16 april 2002 Beroepsbegeleidende leerweg in de kinderopvang BBL-Leerlingen bij wijze van proef (pilot) in alle kinderdagverblijven binnen de gemeente Soest in fezef fen. Verzoek van Stichting Nederland - Ankara tot éénmalige bijdrage van 200,00 Verzoek Stichting Nederland - Ankara afwijzen in verband met het ontbreken van de financiële middelen. Verzoek tot subsidie van de agrarische werkgroep Gelderse Vallei Verzoek tot subsidie van de agrarische werkgroep Gelderse Vallei afwijzen in verband met het ontbren- gen van de financiële middelen. Verzoek van de damvereniging Soest/Baarn voor subsidie uit het budget "kleine sportvoorzieningen" Damvereniging Soest/Baarn een subsidie ter beschikking stellen van 479,— ten behoeve van de aan schaf van dammateriaal, dit ten laste van het budget "kleine sportvoorzieningen". Restauratie orgel Emmakerk te Soest Geen subsidie toe te kennen aan de commissie orgelfonds (van de federatieve wijkgemeenten SOI/I/- Soesf Noord) voor de restauratie van het orgel van de Emmakerk te Soest, omdat de algemene subsidie verordening dit niet toelaat. Herbenoeming bijzondere ambtenaren burgerlijke stand De dames Van der Veldt, Voogd en Nekker (herbenoemen tot buitengewoon ambtenaar van de burger lijke stand voor de raadsperiode 2002-2006. Verzoek schaakvereniging En Passant uit Bunschoten tot subsidie voor het organiseren van een regionaal schaakkampioenschap Toekennen subsidie schaakvereniging En Passant van 250,— voor de organisatie van een regionaal schaakkampioenschap en dit ten laste brengen van "onvoorzien welzijn". Bouwaanvraag 020185. Het plaatsen van tijdelijke units t.b.v. kantoor en kinderopvang aan de Graanakker 11 Dit wordt geen goede oplossing gevonden. Derhalve geen medewerking verlenen aan artikel 17 W.R.O. Bouwvergunning weigeren. Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO voor het bouwen van een aangebouwd bijgebouw en het gebruik daarvan voor woondoeleinden op het perceel Irenelaan 25 in Soest (20178) Medewerking verlenen aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 3 WRO na ondertekening van een standaard planschadeovereenkomst. - Publiceren en 4 weken ter inzage leggen. - Bij geen zienswijzen vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO en bouwvergunning voor het bquwen van een bijgebouw en het gebruik daarvan voor woondoeleinden op het perceel Irenelaan 25 verlenen. Voorstel ontwerp-bestemmingsplan Klaarwater 2002 Zienswijze 1 van de heer Van Dijk voor wat betreft de uitbreiding van zijn woning alsnog gegrond verkla ren. Definitie seksinrichting niet aanpassen; "seksbioscoop, seksautomatenhal, sekstheater" dus handha ven in de omschrijving. Bouwaanvraag voor het bouwen van een kleed- en clubaccommodatie op het perceel Bosstraat 137 voor Sportorganisatie Soest. Artikel 19 WRO-procedu're starten en het bouwplan met verzoek om vrijstelling publiceren. VERVOLG BEKENDMAKINGEN VAN UW GEMEENTE LEES VERDER OP PAGINA 5 aangevraagde kapvergunningen 12 april 2002 tot en met 18 april 2002 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Colenso 161-7 coniferen en 1 hulst - Ereprijsstraat 187 - 1 berk - Nieuweweg 29a - 5 coniferen - Wieksloterweg wz 15-8 sparren en 1 els - B. Ballotlaan 41-1 berk - Koninginnelaan 69 - 1 conifeer - Kerkdwarsstraat 16-1 es - Bazuin 22 - 1 boom - Colenso 55 - 1 sierkers - Huygenslaan 107-1 boom - Kostverlorenweg 5 - 1 berk - Dennenweg 9 - 1 boom - Parklaan 51 - 1 es Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093643. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 12 april 2002 tot en met 18 april 2002 Datum verzending 19 april 2002 - Laanstraat 50 - 1 berk - Nieuweweg 30a - 1 krulwilg - W. Pyrmontlaan 71-1 conifeer - Molenweg 75a - 1 berk - Wieksloterweg wz 15 - 3 douglassen - Van Hamelstraat 47-2 naaldbomen - Wieksloterweg wz 17 - 1 boom Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. ONTHEFFING Burgemeester en wethouders maken bekend dat ontheffing is verleend van artikel 5.4.2. van de Alge mene Plaatselijke Verordening aan: Atletiekvereniging Pijnenburg en Triatlonvereniging De Schieter voor het houden van de 3e Soester Bos- marathon in Soest op 20 oktober 2002. Voor nadere informatie kunt u terecht bij mw. J. Nu- velstijn, telefoon 035-6093643. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit admini stratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: 1In verband met de 21ste Soester Avondvierdaag se vanaf 17.00 uur tot 21.30 uur van maandag 27 mei tot en met donderdag 30 mei 2002 door middel van a. bord El van bijlage I van het RW-90 een par keerverbod in te stellen op: - de Varenstraat, tussen de Koningsweg en de Veenbesstraat; - de Veenbesstraat, tussen de Smitsweg en de Varenstraat. b. bord E2 van bijlage I van het RW-90 een stopverbod in te stellen op de Koningsweg, het deel tussen de Eigendomweg en de Va renstraat; c. bord Cl 2 van bijlage I van het RW-90 geslo ten te verklaren de Valeriaanstraat, het deel vanaf de Varenstraat tot naast huisnr. 132; 2. Voor zover er in het programma van de Avondvierdaagse geen wijzigingen plaatsvin den welke van invloed zijn op de verkeersaf wikkeling, dat de onder 1 genoemde ver keersmaatregelen ieder jaar ten tijde van de Avondvierdaagse van kracht zullen zijn. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit be zwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopi ge voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslis sing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 109,- voor een natuurlijk persoon of 218,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet be stuursrecht is van toepassing. Op meer dan 350 plaatsen in heel Nederland voeren Wereld winkels op Europese Wereld winkeldag, zaterdag 27 april, bijzondere acties namens de koffieboeren. Natuurlijk doet ook Wereldwinkel Soest mee. Zij vraagt daarmee aandacht voor de miljoenen gezinnen in de wereld die leven van de kof fie, maar die door de huidige koffiecrisis niet meer rond kunnen komen. Zo kan iedereen bij de Wereldwin kel Soest, Steenhoffstraat 9a (bi het postkantoor), op zaterdag 2' april terecht voor een heerlijk* 'Cafe Corazon', een fluweelzacht* origine-koffie, direct van de koffie boeren in Nicaragua! De Wereld winkel schenkt dat kopje gratis Het koffielied, speciaal voor di dag gearrangeerd, zal dan te hore zijn en verder kan men vanzelf sprekend een bezoekje brenge aan de winkel met al haar aantrek kelijke en diverse producten. Koi dus langs! De wereldmarktprijs voor koffi ligt op een absoluut dieptepun Met de huidige wereldwijde kom* DE VOLGENDE BOUWVERGI BOUWPLAATS NR Acacialaan 18 Apollo 174 Choristenpad 100 De Beaufortlaan 2 Eikenhorstweg 4 Ganzetrek 3 Ganzetrek 5 Gemini 6E Goudwesp 3C Groenling 51 Koperwiek 61 Lamoen 11 Lange Brinkweg 2' Schrikslaan 7( Soesterbergsestraat 49 Valeriaanstraat ong. Veldweg Verlengde Talmalaan 1 De bouwaanvraag voor het 3-2002 en gepubliceerd op De stukken kunt u inzien in zaken), geopend elke werkd DE VOLGENDE BOUWVER BOUWPLAATS Beukenlaan N 5( Birkstraat 1 De Genestetlaan Dolderseweg Eemweg Generaal Winkelmanstraat Groenling Heetakker Insingerstraat Jnsingerstraat Korteweg Oude El ong. Peter van den Breemerwe^ Schrikslaan Van Hamelstraat Van Mecklenburglaan Van Weedestraat 23 Op grond van de Algemen dienen. Als u een bezwaarschrift w houders van Soest, Postbu DATUM worden ingediend De stukken kunt u inzien zaken), geopend elke wer

Soester Courant | 2002 | | pagina 4