HAIR Oranje gebak Sophia van Amersfoort knteh 'Muziekoversteek' zeer geslaagd Hans Gerretsen nieuwe voorzitter VVD Soest Heeren van Brederode Mode \OEBÉE De mens achter de politicus (3) j Gerard van den Deijssel Het Laer-strijktrio voor Muziekkring Eemland Lezing Ben Joosten over beeldhouwers Zimbabwe PAGINA 6 WOENSDAG 24 APRIL 2002 SOESTER COURANT _P%A 7 tardij! mr WASSEN KNIPPEN DROGEN NU€ 20 HEREN KNIPPEN NU 15 SOCIETY NU 35 Ook voor diverse soorten geopend van 8.00-12.00 Eerste 'Spoordal-monoloog' op 5 mei Communiceren, teruggebracht tot de juiste proporties expert schoemaker Tweetal bekladt diverse objecten Initiatief is voor herhaling vatbaar Rijverbod 4 uur Gemeentehuis 2 dagen dicht 'Campagne 2006 al begonnen' op Koninginnedag gesloten maar maandag 29 april tussen 13.00 en 16.00 uur geopend Maandag 29 april geopend van 11.00 - 18.00 uur Dinsdag 30 april gesloten. Koninginnelaan 24 - Soestdijk ede gebruikte FIETSEN, itsshop Soesterberg, Ra makerstraat 17, tel. 0346 - 15 64. nt u ontevreden over de ng v. zaken op de BASIS- IHOOL? Zou u ook de orkeur geven aan klein- naliger 'privé-onderwijs'? aag uw reactie (namens n niet-tevreden ouder) aan Salomo 2000, Pb 2079, 00 CA Amersfoort. or TAPIJT (op voorraad), rdijnen, etc. Michel Riet- Id, Nieuwstraat 13, Soest. 1.035-5238324. Openings- len: ma. 13.00-18.00; vrij .00-18.00 en 19.00-21.00; t. 10.00-17.00 of op af raak. ote boek-PLATENMARKT. jollo Soest 6-9 mei v. 8.30- u. F. Huyckln 22. ORLOG ER E PA R ATI ES. egarandeerd goed! urwerkmakerij Westeneng, en Blieklaan 48, tel 035- 311766. oor diverse relaties zoeken ij WOONHUIZEN en/of inkelpanc'en..Wilt u uw wo- ing en/of winkelpand verko en? Neem dan contact op iet Van Breukelen, Vastgoed Assurantiën, Koninginne- ian 40, tel.6017962. 'IANOLES, keyboardles, or- jelles. Op privéles krijgt u alle landacht en leert u snel en iegelijk een toetsinstrument gespelen. Gratis proefles! Ook huis les! U krijgt les van een jrvaren, enthousiaste, gedi- Dlomeerde muziekleraar. Bel Deler Loef, tel. 035-6027330. SOESTER COURANT- RECLAMEKRANT n dakdekkersbedrijf i Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk i Keuken- en badsanitair Dakbedekking or nieuwaanleg en J technische installaties. ?urenbrothure die ijnwerpers zet, biedt ngrediênten voor p! Bel voor een xatie 035-6016251. <ST»T houd verkerend elegen op de 5e etage met over de bossen van land- v.v. dubbele beglazing en en een eiken parketvloer, ikast en intercomsysteem, e eetkamer (voorm. slaap- in gebruik te nemen) en aratuur. vergroot werkblad letje komt u in het slaap- Dk. aan de achterzijde, 2e toilet met fonteintje en re- stelling met douchecabine, i droger. Woonopp. ca. 90' schikt over een lift en is in ichilderd. Servicekosten: ;t. ad. 38,57). [•TST 455 m3) is deze )eze middenwoning met zicht over een park. In de school en openbaar ver- m toilet, zeer royale living assief eiken parketvloer. inbouwapparatuur. Tuin en professioneel aange- met inbouwkast, badka- ïlmeubel, 3 slaapkamers, older met bergkamer voor <amer (ruim 23 m2) voor- leel voorzien van isolatie- toeite waard om een blik PIST gebouwde, half- larage, zonnige tuin en riant energiezuinig gebouwd, is 'oonwijk met veel aandacht andelijk en bosrijk gebied. i garage, modern zwevend 2) met openslaande deuren <en v.v. inb. app. 1e verd: ■ketel, 2 ruime slaapkamers, as (ca. 40 m2), luxe badka- elmeubel en 2e toilet, natte /ale tuin aan voor- en ach- )m en zij-entree. De woning onderhoud! Inhoud ca 485 >t extra baden/of slaapka- nzijde biedt unog meer dan n is beslist een bezichtiging Tussen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je steeds vaker en luider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een we kelijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mens ach ter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin en keukenvragen. Deze week: Gerard 'Mack' van den Deijssel van GGS, raadslid van oktober 1991 tot maart 1994 en daarna sinds juli 1996, lid van de raadscommissies al gemene bestuurszaken (ABZ) en financiën en openbare wer- ken(FOW). Al ruim 26 jaar werkt Gerard van den Deijssel voor defensie. In de periode dat Srebenica werd ingenomen door de Serviërs, was hij als lid van de medezeggenschapsraad nauw betrokken bij 150 reorganisaties van diverse onderdelen van de landmacht en zat hij in die hoedanigheid vaak dicht bij de toenmalige legertop. De sociaal zeer bewogen Soester wil beslist niet goed praten dat er informatie is achtergehouden over de aanleiding voor het men selijk drama in de moslim-enclave. Maar als de schuldvraag ter sprake komt, moet volgens hem verder worden gekeken dan al leen Dutchbatt en de Nederlandse verantwoordelijken. 'Ik ver trouw de Fransen niet en destijds zaten er Ghanezen, van wie sommigen geen woord Engels spraken. We waren afhankelijk van anderen, omdat we in de bevelstructuur veel te lage rangen hadden. Er is veel meer fout gegaan. Alleen al dat er vijf encla ves rond het vijandelijk gebied werden ingericht. Dat doe je toch niet? We zullen toch nooit alles te weten komen, wat er is ge beurd', aldus Van den Deijssel voor wie het kabinet vorige week niet had hoeven opstappen. 'Dat had Voorhoeve in 1995 meteen moeten doen.' Leeftijd: 46. Burgerlijke staat: 'still searching', mag ik een contactadvertentie plaatsen? Huisdier: geen tijd voor. Beroep: netwerkbeheerder bij Mi nisterie van Defensie, Instituut voor Keuring en Selectie. Andere activiteiten (buiten raads werk): secretaris bewonersvereni ging 't Hart, bestuurslid Vereni ging Huurders Overleg Soest (V.H.O.S.), huurderslid namens de Nederlandse Woonbond in de Huurcommissie Ressort Utrecht/ Amersfoort, kaderlid ABVAKA BO FNV (lid van diverse landelij ke adviescommisies Arbeidsvoor waarden, Defensie en DICO), se cretaris afdelingsgroep Defensie Amsterdam. Divers vrijwilligers werk en kabeltekstredacteur voor de gezelligste voetbalvereniging van Soest: vv Hees (beetje recla me mag toch?). Wat ik vroeger wilde worden: tsja van alles, ben zelfs bij een beroeps keuzeadviseur geweest. Zij wilden mij de boekhoudkundige kant op hebben, want ik had affiniteit met cijfers, maar ben toch 24 jaartech- nisch en functioneel bestandsbe heerder geweest van het grootste personeelsinformatiesysteem van Nederland. Ontbijt: 3 boterhammen (wald- korn) met vleeswaren, een kop thee en/of glas melk. Krant/tijdschrift: de regionale kranten, de Soester Courant en de internetedities van de landelijke kranten; zaterdags: Telegraaf, Volkskrant en NRC. Tv/radioprogramma: 6 uur jour naal actualiteiten, sportprogram ma's en hoofdzakelijk films die ik moet opnemen, omdat ik moet vergaderen; als ik thuis aan het werk ben TMF. En de Stem van M en Sport op M van onze Soesters Anthon van der Neut en René van den Berg. Boodschappen: zaterdags om 08.00 uur de weekboodschappen, meestal bij Hoogvliet, en doorde weeks de buurtwinkel van Harrie Janmaat. Hobby: bowlen, kaarten en andere In een tuk-tuk langs de ruïnes van paleizen en tempels in Sukothi, een van de oude hoofdsteden van Thailand. sporten kijken en zie vraag ande re activiteiten. Humor: bijna alles, maar niet ten koste van anderen. Ik hou van la chen en gein. Vakantieland: meerdere, maar een parelwit strand met een mooie blauwe zee en een eenvoudige bungalow, duikbril en wat kleuri ge vissen en koraalriffen voor scu- ba diving is een topper. Favoriete plekje van Soest: in het verleden het Soester Natuurbad; nu de polders, 't veen, de duinen, de bult, de bossen bij w Hees. Na een drukke dag behoefte aan: mijn bank en mijn afstandsbedie ning van de tv. Ze kunnen me wakker maken voor: Thais eten. Mijn haren staan overeind als: ik ze verkeerd kam. minder dan 3 Beaufort; anders ae auto. Ik hou me op de achtergrond als: gezien mijn postuur lukt mij dit nooit. Inspiratie krijg ik van: mijn omgeving en andere perso nen. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: een kannibaal. Ik denk het liefst terug aan: de vakanties aan parelwitte stran den in Z.O. Azië. Een nacht lang kan ik door bomen over: de vreemde, gekke dingen en goe de en slechte kanten van Thailand (ik ben het wandelend verkeersbu reau van Thailand). Oerdom van mij was: dat hou ik liever privé. Soest over 4 jaar.. Ik blijf thuis voor: ik blijf bijna nergens voor thuis maar stel altijd heeft een buitenzwembad en wel prioriteiten. Ik verplaats me bij voorkeur per: fiets (Sparta Beetle) in Soesi, maar i.v.m. hartproblemen alleen bij goede voorzieningen voor de jeugd. En hopelijk een Brede Bi bliotheek die kostendekkend draait. Van 25 Van 19 Nu 10% korting op ALLE L'Oreal shampoo's Aanbiedingen uitsluitend geldig in de maand mei 2002! HIGHLIGHTS BINNENKORT OPEN "TRENDIES" HAIRSTYLING KERKSTRAAT 44 SOEST 035 - 6012175 BRINKSTRAAT 4 BAARN 035 - 5417060 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Vorig seizoen kon Soest kennis maken met het Laer-strijk- kwartet, een ensemble dat gro tendeels bleek te bestaan uit le den van het Antonio-kwartet, bij de trouwe bezoekers be kend door hun vrijwel jaarlijks optreden in de Muziekkring. Na het uittreden van een van de leden en na het toetreden van de violiste Jeannelotte Hertzberger is men verder gegaan onder de naam het Laer-kwartet (Laren is de woonplaats van de meeste leden). Maar wederom moest een lid zijn medewerking staken omdat door de bezuinigingen van onze staats secretaris van Cultuur, Van de Ploeg, zijn werkkring - het operet te-orkest - werd opgeheven. Daar door zag hij zich gedwongen een andere werkkring te zoeken. De keuze was nu óf een andere twee de violist óf als trio verder gaan. Tot het laatste werd besloten, van daar dus het Laer-trio: Jeannelot te Hertzberger, viool; Jan Hulst, altviool; en Barbara Miller, cello. Het programma begon met Schub erts trio in Bes gr.t. uit 1927, een betrekkelijk weinig gespeeld jeugd werk, na de korte pauze gevolgd door het trio in c kl.t. opus 9 nr. 3 van Beethoven. Zoals te verwach ten viel van musici met zo'n grote staat van dienst in de kamermu ziek, werden beide werken met overgave en grote inzet gespeeld. Het publiek, dat het Beatrix Audi torium tot de laatste stoel bezette, reageerde enthousiast en werd be loond met een deel uit de Serena de voor strijktrio opus 8, eveneens van Beethoven. De meeste bezoekers bleven nog lang napraten onder het genot van een glas wijn., Jammer, dit was weer het laatste zondagmiddag- concert in de serie 'Muziek en wijn' 2001-2002. Het programma voor het komende seizoen wordt binnenkort bekend gemaakt op een middag die speciaal en alleen toegankelijk is voor de Vrienden van de Muziekkring Eemland. J.W. De beeldend kunstenaar Ben Joosten (71) uit Dodewaard houdt op zondagmorgen 5 mei in Artishock van 11:00 tot 12:00 uur een lezing met dia's over beeldhouwers uit Zimbab we. Onlangs verscheen van zijn hand het omvangrijke en rijk geïllustreerde boekwerk 'Lexi con. Sculptors from Zimbabwe. The first generation'. Ben Joosten was in 1967 de eerste voorzitter van Artishock en expo- Emmy Eerdsen en Ben Joosten. De BeoCom 2 ziet er anders uit, voelt anders aan en klinkt anders dan de doorsnee-telefoon en gedraagt zich bovendien anders. De nieuwe draadloze BeoCom 2 nodigt uit tot een goed gesprek, terwijl hij comfortabel in uw handpalm rust. Gemakkelijk te bedienen door zijn tiptoetsen en display en deze vertelt u zelfs hoe u dat moet doen. Aan elke eerste BeoCom 2 kunnen vijf handsets worden toegevoegd, die elk weer toegang hebben tot de opgeslagen telefoon nummers en verdere informatie. A LIFE LESS ORDINARY Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG 6. OLUFSEN seert, ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de vereniging, tot 20 mei samen met zijn echtgenote Emmy Eerdmans in het Artis- hock-gebouw aan de Steenhoff- straat. In 1973 werd de Soester bronsgieter directeur van de KEO- Werkwinkel in Wageningen. Bij zijn vertrek daar in 1987 ontving hij van het Ministerie van WVC de Bronnerpenning voor zijn bijzon dere inzet voor kunst en kunstzin nige vorming. Hij was de eerste Nederlander die in de negentiger jaren Zimbabwaanse beelden van serpentijn, opaal en springstone naar ons land haalde en de beeld houwers in het Afrikaanse land bronsgieten leerde. De lezing van Ben Joosten in Soest is de eerste in een nieuwe reeks 'Spoordal-monologen', die Artis hock op zondagmorgen gaat orga niseren. Dit initiatief is een uit vloeisel van de Cultuurprijs 2001, die Artishock van de gemeente ontving. Deze prijs, a raison van 1500 euro, wordt hiertoe de ko mende jaren aangewend. De filmzaal van Artishock is 5 mei open vanaf 10:30 uur. Toegang 2,00; leden 1,00. Direct na de lezing is de tentoonstelling 'Terug naar Soest' te bezichtigen waarbij Ben Joosten en Emmy Eerdmans aanwezig zullen zijn. Twee jongens uit Soest zijn zater dagnacht op heterdaad betrapt door de politie toen ze graffity spoten op de Stationsweg. Met zwarte inktstift bekladden zc diver se objecten. De politie die het tweetal van 17 en 18 jaar oud om kwart voor drie in de gaten kreeg, hield de jongens aan en voorzag ze van een proces-verbaal. Zondag 21 april werd de eer der in deze kolommen aange kondigde 'Muziekoversteek', een initiatief van de bekende Soester zangpedagoge, Berna Kousemaker, Frans Wertwijn van het SBK en Rob van Es van Radio Soest, gehouden in res pectievelijk het NPB-kerkje en het PVO-gebouw aan de Rem- brandtlaan. De initiatiefnemers kunnen terug zien op een geslaagde muziekmid- dag, waarbij het publiek kon over steken van de ene naar de andere locatie. Het programma werd iets anders dan was aangekondigd, want de vioolsoliste Wilma Thalen liet het te elfder ure afweten en ook het Dorothea-blokfluitensem- ble moest wegens onderbezetting verstek laten gaan. Maar er bleef nog genoeg te genieten over. In het PVO-gebouw opende het Saxofoonkwintet om 14:00 uur het programma met prachtige sonore samenklank en tezelfder tijd begon in de NPB-kerk een ad hoe Vrou wen-vocaal ensemble onder lei ding van Berna Kousemaker, met aan de piano Gert Muts, die een uitstekende begeleiding verzorgde. Het koor begon met een zeer ver dienstelijke uitvoering van het 'Tantum ergo Sacramentum' van Fauré, gevolgd door 'Gebet' van Hiller en het overbekende 'Stand- chen' van Franz Schubert. Jammer, dat de soliste niet over voldoende ademsteun beschikte, waardoor haar solo niet vloeiend genoeg was. Maar een moedige poging was het wel! Het Heidewegtrio bracht twee werken van Mozart en sloot daarmee dit deel af. Het trio 'SHE', bestaande uit twee traverso-fluiten en een violoncello, bracht werken van Bach, Mozart en Haydn op professioneel niveau. Daar viel veel te genieten, vooral het samenspel tussen de twee flui- tistes was goed uitgebalanceerd. Een bezetting van viool, fluit cn cello zou nog meer recht hebben gedaan aan de vertolkingen! Het Soester Byzantijns Kleinkoor onder leiding van Frans Wertwijn was een ietsje onderbezet, maar 'ondanks de aanwezigheid van slechts één bas (men kwam met 2 sopranen, 2 alten, 2 tenoren, 1 bas) wist het ensemble toch nog tot een mooi afgewogen samen klank te komen. Zoals bekend van het SBK, bracht men weer de prachtige liturgische muziek uit de Russische traditie op kerkslavische teksten. In het PVO-gebouw kon men genieten van het 'Willaerf- strijkkwartet en een koperkwartet, buiten het eerdergenoemde Saxo foonkwintet van PVO. Op beide locaties was de opkomst van het publiek - ondanks het mooie weer - heel goed te noe men en gaf men veel blijk van waardering voor het gebodene. Foto Bell Radio Soest maakte opnamen, die te zijner tijd zullen worden uitge zonden. Men raadplege daanoe de programmavermeldingen van Ra dio Soest in deze courant. Samen vattend kan men concluderen dat de 'Muziekoversteek' geslaagd mag worden genoemd, een heel leuk initiatief dat voor herhaling vatbaar is! ELKE WEEK EEN^ (sOESTERSoCTOwj IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Op een rijverbod van 4 uur en een proces-verbaal is een 41-jarige vrouw uit Soest maandagnacht ge trakteerd door de politie. Ze liep, beter gezegd reed rond midder nacht tegen de lamp bij een alco holcontrole op de Amsterdamse straatweg. Uit de test bleek dat ze 0,95 promille alcohol in haar bloed had zitten, terwijl voor een be stuurder maximaal 0,50 is toege staan. Het gemeentehuis is maandag 29 en dinsdag 30 april (Koninginne dag) gesloten. Dat is meegedeeld door de afdeling voorlichting. Ook op donderdag 9 (Hemelvaartsdag) en vrijdag 10 mei blijven de deu ren van het raadhuis dicht. Tijdens een algemene leden vergadering op 17 april jl. heb ben de leden van de VVD Soesf/Soesterberg de 48-jarige Hans Gerretsen gekozen als nieuwe voorzitter van het be stuur. Gerretsen is reeds vele jaren lid van de WD en was tot voor kort actief als secreta- De nieuwe voorzitter (getrouwd, drie kinderen) is in het dagelijks leven directeur/eigenaar van een Technische Handelsonderneming op importgebied. Hij volgt Harry Snel op, die wegens verhuizing uit Soest zijn inmiddels 7-jarige voor zitterschap noodgedwongen moest beëindigen. Naast Harry Snel werd er ook af scheid genomen van twee andere bestuursleden. Mevrouw A. Spet- ter-Borcherding nam na vele jaren actief te zijn geweest binnen het bestuur afscheid en werd opge volgd door mevrouw M. Dubour- cq-Lette. Ook de penningmeester, Peter Hoebee, die onlangs werd gekozen in de gemeenteraad, nam afscheid. Zijn functie werd overge nomen door Harry Wulffraat. Te vens werd Paul Frijling gekozen in het bestuur. Hij zal de functie van secretaris gaan vervullen. Paul Frij ling is enige jaren actief binnen de WD Soest/Soesterberg o.a. als mede-organisator van de WD- 'denktank' De Derde Kamer, de maandelijkse politieke discussie avond in Fusions. Hij stond op de 9e plaats op de kieslijst voor de raadsverkiezingen. Tandje bij In zijn met humor doorspekte ope ningsrede spoorde de nieuwe voor zitter de raadsleden van de WD aan hun inzet van de afgelopen ja- Hans Gerretsen. ren gestand te doen en, als het even kan, er een liberaal tandje bij te zetten. 'We hebben namelijk wat zetels terug te halen bij de volgen de raadsverkiezingen in 2006', al dus Gerretsen, die een dringend beroep deed op de VVD-raadsle- den om 'serieus en constructief om te gaan met berichten uit de Soester bevolking. 'Doe watje zegt is het credo. Met andere woorden: luister, handel en communiceer te rug. Geef de burger de aandacht die men vraagt.' Overigens wil dat volgens Gerret sen niet zeggen dat men de burgers altijd gelijk moet geven. 'Als iets echt niet mogelijk blijkt, dan moet dat gewoon duidelijk worden uit gelegd, neem daar dan ook de tijd voor. Door in deze raadsperiode te laten zien dat de WD staat voor haar zaak én de burgers, komen die zetels vanzelf weer terug.' Voor het bestuur van de WD is de campagne voor de raadsverkiezin gen 2006 dus al begonnen.

Soester Courant | 2002 | | pagina 7