Soest EB fiü' GRATIS: zonnebril op sterkte Joesters weer in Roemenië Pincode op apparatuur Bang Olufsen iMG timmert aan de weg kFishiGe schenk van stichting Braamhage fros ||Kunst voor Residence Souveraine Turks Kinderfeest op 2 scholen Veel belangstelling voor diamantslijpdemonstratie 1 35 CULTUUR! Wildschut Optiek Mets: wijn, koffie en thee, bonbons en geschenken 'Genieten' bij Dima, Gommers en Le Saladier PAG is BONI DAG! Excursie TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Bij Expert Schoemaker Klachten bezorging Soester Courant Parallelweg 19 ■^SÜjjLoENSDAG 1 MEI 200? 1 50 1 r ilmfilet n zachte vissaus l IH 70 ■Tliffrn"' PAGINA 11 'Good Bear' i/of H.G. «=«3ijkman en zonen SOESTER COURANT Desmond Tutuschool en De Klimop wennen aan elkaar Feest in Soest, feest in Hartje-Zuid, feest bij Wildschut Optiek Delicatessenafdeling verdwijnt Vrijdagavond 3 mei, vanaf 19:00 uur i rudjak saus 1 20 teiten V Bij juwelier Martin van Zijp lulp bij kerkbouw in Motru >v SOEST illaties GascMderfoud (omdat 't feest is....) ers en het affervoordeligst. oor onze dagaanbiedingen. Dagelijks op verschillende veilingen voor u in. ^DAG 6 MEI GROENTEDAG 1.98 S°AG 7 MEI BROODDAG (OREN 2.26 horen 2 26 OENSDAG GEHAKTDAG o.o.? G VLEESWAREN VOORDEELDAG 3ERHAM 0>45 'EN GEHAKT Q 45 Het Soester Muziek Gezel schap (SMG) start deze week zijn jaarlijkse ledenwerfactie. Door middel van grote posters, die op vele plekken in Soest 'Zullen worden geplaatst, wil -;het SMG amateur-muzikanten attent maken op de mogelijk heid om samen te musiceren in ^rkestverband. Dit jaar is bovendien een bijzonder jaar voor het SMG, want het or- kest viert zijn 25-jarig bestaan. Dat zal worden gevierd met een reünie Op zaterdag 25 mei 2002, gevolgd goor een jubileumconcert in C- Brie (Brede Bibliotheek Soest) waaraan leden en oud-leden zullen Beelnemen. De oprichters van het SMG had- Hen op 21 juni 1977 een duidelijk poel voor ogen. Zij wilden een nuziekvereniging waarin het ple zier in het maken van muziek voorop zou staan. Eén keer in zijn bestaan heeft het orkest meege- daan aan een concours. 'Wij wil- {den wel eens weten waar wij pre- Rcies stonden', herinnert oud-diri- gent Herman Wilderdijk zich. Maar hij voegt daar meteen aan toe dat muzikaal plezier niets te maken heeft met de klasse waarin een orkest is ingedeeld. Wilderdijk leidde het orkest de eerste zeven jaar en werd na deze periode, als dank voor zijn bijdra ge aan de muzikale scholing van vele orkestleden, tot erelid be noemd. De huidige dirigent, Peter Schoenmaker, die inmiddels al en kele maanden met het orkest de stukken aan het repeteren is voor de grote reünie, formuleert het muzikale doel van een amateuror kest als het SMG als volgt: 'Het geeft juist voldoening om iets voor elkaar te krijgen. Dan krijg je het gevoel dat het ons is gelukt om het muziekstuk te spelen.' De oprichters, van wie erelid Henk Lotze nog steeds actief is, wilden van het SMG een orkest maken dat een eigen plek zou krijgen in het muzikale leven van de ge meente Soest. Maar verder is het SMG overal te vinden geweest. In zijn 25-jarig bestaan heeft het or kest zo'n 125 concerten verzorgd op diverse podia. Naast het jaar lijkse optreden voor leden, dona teurs en andere belangstellenden De afdeling Soest van Vrouwen van nu houdt woensdag 8 mei haar laatste bijeenkomst voor de zomer vakantie. Deze keer brengen de dames een bezoek aan het water zuivering-bedrijf te Soest. De rondleiding door mevrouw Weber begint om 9:30 uur en vindt plaats in het bedrijf, geves tigd aan de Maatweg 10. Daarna, om ongeveer 12:00 uur wordt er een pannenkoek gegeten (voor ei gen rekening) in de De Smickel aan de Lange Brinkweg. Ook niet- leden zijn welkom. Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE Z00NVAN DE UITVINDER VAN HEUGA TECELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugtcn.com Bel voor gratis tapijtkleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. l,'° p.t. soxso cm Enige tijd geleden heeft Bang Olufsen haar audio- en vide oproducten voorzien van een pincodebeveiliging. Het sys teem is vergelijkbaar met de startblokkering van een auto. Als de netspanning een paar minu ten van het apparaat is geweest, kan deze pas weer worden ge bruikt nadat de persoonlijke pin code is ingevoerd. Er kan vijf maal een onjuiste pincode worden inge voerd. Hierna moet drie uur wor den gewacht, alvorens het invoeren opnieuw kan worden gestart. Op deze manier is het voor 'onbevoeg den' praktisch onmogelijk Bang Olufsen-apparatuur te gebruiken. Het toegepaste systeem is het re sultaat van langdurig overleg tus sen Bang Olufsen Denemarken, de Deense politie, verzekerings maatschappijen en de raad voor misdaad-preventie en is vanaf sep tember 2000 met succes als proef op de Deense markt geïntrodu ceerd. Een groot voordeel van een dergelijk systeem is dat het niet meer loont een product, dat is voorzien van een pincodebeveili ging te stelen. Als de pincode niet bekend is zal het, met 8 uur per dag proberen, gemiddeld ruim een jaar duren om het product in wer king te stellen. Informatie bij Expert Schoemaker, Burgemeester Grothestraat 9, 88 6010344. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. ezer dagen verblijven Henk ^esteneng, Marije Westeneng, fieters Maasse en Erwin Rou- oor uit Soest weer in Roeme- lië. Ze helpen daar ds.CIeciu j Motru bij het bouwen van sen nieuwe kerk. De nieuwe kerkzaal is bijna klaar; &an kan het oude kerkgebouw (foto) eindelijk gesloopt worden. Dan moeten ook de waterleiding en de elektriciteit nog aangelegd worden, dus er is genoeg te doen. Ds. Cleciu kan de hulp uit Neder land uitstekend gebruiken. Hij heeft het toch al druk genoeg. In het afgelopen jaar heeft hij elf ker ken geopend. Vanuit Soest zijn de afgelopen maand vijf deuren, een complete pui (een deur met twee raampar- tijen) en 20 ramen met kozijnen naar Roemenië verstuurd. De helft van de ramen wordt gebruikt voor een schooltje in een nabijgelegen zigeunerdorpje. Giften zijn altijd welkom op bankrekening 35.99.14.500 van de Stichting Dia- conia Romania. Soest-Tel. 035-601 52 88 Ter kennismaking met de nieu we juwelier in Soestdijk, orga niseerde Juwelier Martin van Zijp zaterdag jl. een unieke dia- mantslijpdemonstratie in de zaak aan de Van Weedestraat Op de Koningsweg ontstond vrij dagmiddag een aanrijding, toen een 72-jarige automobilist uit Soest geen voorrang gaf aan een 21-jarige Baarnse. In haar auto zat een jongetje die, evenals beide be stuurders, met de schrik vrij kwam. Omdat hij zo was geschrokken, kreeg de jongen van de politie een beer. Deze 'Good Bear' wordt va ker uitgereikt aan kinderen die bij een ongeval betrokken zijn ge raakt. Op ludieke wijze demonstreerden twee Amsterdamse meesterdia- mantslijpers de fijne kneepjes van het diamantslijpen. Elke bezoeker werd getrakteerd op een glas champagne met onderin een flon kerende steen. Vaak was dit een imitatie, maar bij een aantal bezoe kers werd de zaterdag opeens zeer lucratief toen er een echte briljant in hun glas bleek te zitten. De meeste 'vinders' lieten hun briljant gelijk door Juwelier Martin van Zijp in hun eigen sieraad verwer ken of lieten hiervoor speciaal een nieuw sieraad ontwerpen. Groot was ook de belangstelling voor de prijsvraag, waarbij 100 Euro viel te verdienen. Ruim 180 gasten leverden hun deelnamefor mulier in. Vanaf 1 mei kan men bij Juwelier Martin van Zijp verifiëren wie de gelukkige winnaar is. GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 En dat is nog niet eens alles: Op maandag 29 april, tussen 13.00 uur en 21.00 uur. 10 korting op een zonnebril en... een leuke verrassing voor iedere klant. Bovendien op die dag: van 20.00 tot 21.00 uur 20 korting op contactlenzenvloeistof Zuidpromenade 14, 3768 EM, Hartje-Zuid, Soest. Telefoon: 035 -602 22 12. Aanbieding geldig tot en met 11 mei a.s. (Moederdag); niet te combineren met andere lopende akties. Joost Mets, vijfde generatie van het sinds 1866 in Soest ge vestigde bedrijf, gooit het roer om. Tot nu toe werden er in het voormalige gemeentehuis aan de Van Weedestraat drie activi teiten tegelijk gebracht. Wijn, delicatessen én de befaamde koffie theesalon. Gedwon gen door hardnekkige proble men bij het vinden van vol doende vakbekwame mede werkers heeft Mets een lastige keuze moeten maken. Hij neemt binnenkort met pijn in het hart afscheid van de delicates senaf deling. Daar zijn de perso neelsproblemen het grootst. Al een aantal jaren lukte het niet om naast de zeer trouwe groep extra mede werkers te vinden die wat liefde voor dit mooie assortiment konden opbrengen. Joost Mets is er wel wat door aangeslagen. 'Ik neem afscheid van de delicatessen met pijn in het hart. Want de combina tie ervan met wijn was uniek.' Toch zit hij niet bij de pakken neer, integendeel. Na een voor de klan ten aantrekkelijke opruiming van de delicatessen gedurende de laat ste twee weken van de maand mei gaat de winkel even dicht tot don derdag 27 juni. De koffie thee salon blijft overigens gewoon open, en 'het zonnigste terras' van Soest dus ook. Wat zal er dan te zien zijn op 27 juni? Joost Mets licht een tipje van de sluier op. 'We gaan er een zeer mooie wijnkoperij van maken. Driehonderd wijnen uit de hele wereld. Gezellig, trendy, informa tief en vooral gericht op service. Met boeken, glazen, karaffen, ex clusieve wijngeschenken en na tuurlijk altijd veel wijnen in de ac tie, waarmee de klanten uitgebreid kennis kunnen maken. Verder wil hij kwijt dat er nu meer aandacht kan komen voor geschenken. Niet alleen in december, voor Sint en Kerst, maar ook het hele jaar door. 'Koffie (Italiaanse van Illy), een uitgebreide collectie thee en de befaamde Leonidas bonbons blij ven ook. Met de salon gaan we te rug naar de basis met exclusieve koffie en thee!', aldus Joost Mets. Ook dat is goed nieuws, want het is voor veel Soesters een vast ont moetingspunt geworden. De mooiste artikelen om uw tafel te verfraaien van Dima; een selectie heerlijke wijnen van Wijnhandel Gommers; een proeverij van diverse hapjes en amuses van Le Saladier. Op vrijdagavond 3 mei is er volop gelegenheid om te komen ge nieten van al dit moois en heer lijks. Hier doet u ideeën op voor als u zelf thuis gasten ont vangt. die u eens op een andere manier wilt verwelkomen. Le Saladier zal ter plekke diverse hapjes en lekkernijen bereiden om te proeven. Tevens kan men u al les vertellen over de hapjes, sala des en buffetten die besteld kun nen worden. Wanneer u op deze avond bestelt krijgt u bovendien een smakelijke attentie! Dima presenteert een bijzonder assortiment om deze hapjes te pre senteren. Maar zal ook (bij mooi weer) een demonstratie buiten ver zorgen van de nieuwste Barbecook BarbeQues (met het unieke aan- maaksysteem). Tevens wordt een demonstratie van een serie prach tige espresso-machines van Jura verzorgd. Alleen tijdens deze avond zijn er diverse aantrekkelij ke aanbiedingen, zoals wijnglazen, karaf, amuselepels, enz. Leon Gommers selecteert bij de heerlijkheden de bijpassende wij nen. Deze zijn ook direct te koop en/of te bestellen. Alleen op deze avond natuurlijk nog scherper ge prijsd. Een goede gelegenheid om uw wijnvoorraad weer eens lekker aan te vullen! En de drie winkeliers hebben nog diverse andere aantrekkelijke aan biedingen in petto! Maak dus even tijd om vrijdagavond langs te ko men aan de Van Weedestraat 48. U zult er geen spijt van krijgen! Groot feest was het vorige week voor de leerlingen van De Klimop en Desmond Tutus chool, de twee openbare basis scholen die vanaf 2004 onder een dak verder gaan in het Breed Educatief Centrum aan de Smitsweg. Het Turks kinderfeest groeide dinsdag uit tot een internationaal feest dat begon aan de Molenstraat met onder meer optredens van leerlingen die op de saz speelden, playbackten, gedichten voorlazen of iets anders deden. Het ontging de imam van de Turkse moskee niet: 'ik ben zo blij dat in Soest het kinderfeest wordt gevierd op deze scholen met kinderen van verschil lende nationaliteiten.' Hij bedankte *de locatiedirecteuren, de dames Kemp en Fritsz, met een bloeme tje. Daarna werd er een vossenjacht gehouden, die de kinderen via de Engh naar De Klimop bracht. Er konden letters worden verdiend, waarmee een slagzin moest wor den gemaakt. De oplossing luidde: kinderfeest vier je samen. Smikkelen en smullen op het schoolplein van De Klimop aan de Weegbreestraat. Voordat de kinderen zich tegoed konden doen aan allerlei lekker nijen, bereid door de ouders, gin gen ze aan de slag om wandkleden te maken. Van de zestien delen worden er twee gemaakt, voor bei de scholen een. Die worden over een paar jaar meegenomen naar het nieuwe onderkomen aan de Smitsweg en krijgen het motto 'op weg naar de toekomst'. lid van de eS y1 3 li Vereniging van W& I te. Nederlandse Installatiebedrijven deling iST TEL. 035-6019954 Bij aankoop van een nieuwe bril krijgt u bij ons een complete zonnebril op sterkte* cadeau! Vanaf maandag 29 april. 13.00 uur I herinnering aan het voor- jtlige verzorgingscentrum jraamhage, waar nu Residen- I Souveraine staat, blijft be- ■ard met een kunstwerk, dat schonken is door de beheers- ichting Braamhage. Afgelo- In donderdag werd het op z'n nats gezet. Het kunstwerk is een sculptuur van Frans en Marja de Boer Licht veld uit Ouderkerk aan de Amstel. Het zal t.z.t. nog wel feestelijk 'onthuld' worden. Gekozen is voor een plek waar de bomen het zicht erop niet al te zeer zullen belem meren, goed zichtbaar vanuit het gebouw en vanaf de rotonde en de Beek en Daalselaan. Het is een min of meer abstracte vogel - als symbool van vrijheid, licht en lucht - met een hoogte van ca. 9,6 me ter, in de kleuren geel, wit en zil ver. Het beeld is uitgevoerd in staal, geheel gelast en inwendig verstevigd. Volgens de kunstenaars gaat de sculptuur met zijn dynami sche open vorm een 'dialoog' aan met het gebouw en de omgeving. Het Soester Muziek Gezelschap waren dat onder meer concerten in bejaardentehuizen, winkelcentra, de Amersfoortse dierentuin en tij dens jaarmarkten. Plezier in muziekmaken loopt dus als een rode draad door de 25-ja- rige geschiedenis van het orkest. Dat neemt niet weg dat het SMG ernaar streeft op een goed ama teurniveau te musiceren. 'Met nij vere studie kan ook een amateur gezelschap kwaliteit en homogeni teit bereiken,' schreef een recen sent over het SMG naar aanleiding van een concert. Het SMG is thuis in uiteenlopen de muziekgenres. Dat varieert van het bekende repertoire voor har monieorkesten tot swingende big band muziek. Ook musicals beho ren tot de vaste muziekkeuze van het orkest. Belangstellenden wor den van harte uitgenodigd eens nader kennis te maken met het or kest, zijn dirigent en de muziek door het bijwonen van een repeti tie. Dan kan elke maandagavond van 19:10 tot 21:30 uur in Het Gildehuis, Steenhoffstraat 46 (ach ter museum Oud Soest).

Soester Courant | 2002 | | pagina 11