\K 8o; 'Terug in de tijd': niet zomaar een geschiedenisboek... 'Terug naar Soest' in Artishock i op soest! 3i 179,- 75,- 39,' VRIJDAG 10 MEI OPEN HUIS. Jean Dubé geeft concert in kasteel Groeneveld 'Tien dagen voor Nederland' Soest 50 jaar geleden j Verdwenen Soest IJoutique «les fieurs pagina 10 WOENSDAG 8 MEI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 QIAK r<\\ £$yiNKEL m-Tfom-zAML.,' Moederdag Verhalen van Koos Postema gepresenteerd Holiday Inn heet voortaan 'Hilton Royal Pare' I Psychisch WAO, thoe nu verder? Tentoonstelling met werk van Emmy en Ben Joosten COCOON Boutique des Fleurs - Cocoon zijn samen officieel geopend. Daarom houden wij Voor iedere klant hebben wij 'n leuke attentie klaarliggen. Wij rekenen op uw komst. Winnaar Franz Liszt-concours 2002 Gebedsoffensief ook in Soest SCHRAVEMADE B.V. Voor hen die vielen. ELKE WEEK EEN Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest NIDEEEN 34 03 est.nl iksoest.nl .Vrijdag koopavond. Iner Ier met stoominjector. utomatische en teregeling. ïffffffffTl oor het IXIAuilffl 9* KPN prepay met NOKIA 3310 Bellen zonder abonnement. Standby tot 260 uur, spreektijd tot 270 minuten. Superkleine NOKIA design GSM met trilfunctie en spraakherkenning. Dualband. Van 199,- nu Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Ook dit jaar zullen de moeders op Moederdag ongetwijfeld weer vol op in de belangstelling komen. Hoe staat het met de vrouwen in de ontwikkelingslanden? Zeker is het dat vrouwen daar, als ze inge zet worden en een zelfstandig in komen krijgen, direct in aanzien stijgen. Het is ook direct merkbaar in verschillende ontwikkelingen in de omgeving. Vrouwen zijn, meer dan mannen, bereid om te werken en het verdiende geld te besteden aan verbeteringen in het dorp of voor de kinderen. Organisaties voor alternatieve handel moeten ook speciaal aandacht schenken aan het werk voor de vrouw. Op Moederdag worden ook hier de vrouwen speciaal in het zonne tje gezet. Daar staan de vrouwen vaak hele dagen letterlijk in de :on. Veel vrouwen daar verdienen hun geld met het maken van ooie sieraden, manden, weef werk en andere fraaie handnijver- heidsproducten. Ze zijn voor een eerlijke prijs van hen gekocht. Wij hier kunnen hen helpen door deze producten te kopen. Misschien is Moederdag een mooie gelegenheid daarvoor. Kom eens kijken naar wat 'hun handen' gemaakt hebben! Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 6028132: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur. Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SS 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. I Holiday Inn Soestduinen Royal I Pare, zoals het hotel aan de Van 1 Weerden Poelmanweg 4-6 in I Soestduinen tot voor kort heette, I heeft een naamsverandering on- I dergaan. Nu Hilton International I de hotelketen Scandic Hotels AB, 1 die het management verzorgde, I heeft overgenomen is de naam per II mei gewijzigd in 'Hilton Royal IParc Soestduinen'. Verder veran- Idert er niets aan de bedrijfsvoe- Iring. kijzer <ijzer met Ceralon krachtige stoomstoot en Stop! INVENTUM 'Beste Koop' Waterkoker Snoerloze waterkoker op 360° graden draaibare voet. Inhoud 1,7 liter. Met anti-kalk filter en gesloten element. Soest 135-602 68 78 In de WAO op psychische gronden en niet weten hoe nu verder? Men sen die in de ziektewet of WAO terecht zijn gekomen, hebben vaak met een aantal problemen te ma ken. Naast weinig of geen begelei ding vanuit uitkerende en keuren- jde instanties zijn er wétten die isteeds veranderen. Door de com- linatie van het in de WAO zitten en psychische problemen kunnen ensen in een isolement komen, 'anneer deze situatie lang duurt ordt de afstand tot de maat- :happij en de arbeidsmarkt steeds oter. Het is moeilijk om daar, alleen, uit te komen, riet Provinciaal Utrechts WAO- Beraad en het RIAGG Amers foort en omstreken organiseren :en voorlichtingsbijeenkomst voor mensen die te maken hebben met arbeidsongeschiktheid op psychi sche gronden en die niet weten hoe nu verder. De bijeenkomst wordt' gehouden op dinsdag 14 mei van 14:00 tot 16:30 uur te Amersfoort. Tijdens deze bijeenkomst wordt uitgebreid informatie gegeven over mogelijkheden om uit de WAO en uit het isolement te komen en over wettelijke reïntegratiemogelijkhe- den, met de bedoeling de betrok kenen te steunen in hun zoektocht naar wat zij weer aankunnen, of zij stappen richting werk willen zetten of op andere manieren actief wil len worden. Ook wordt er inge gaan op welke mogelijkheden er zijn vanuit de wet REA (Wet Reïntegratie Arbeidsgehandicap ten), waarvan men wellicht gebruik kan maken. De bijeenkomst wordt verzorgd door medewerkers van het Provin ciaal Utrechts WAO-Beraad en het RIAGG, beide onafhankelijke or ganisaties. Wie de bijeenkomst wil bijwonen dient zich aan te melden bij het Provinciaal Utrechts WAO- Beraad, 88030-2880012. Men ontvangt dan een bevestiging en routebeschrijving. Deelname is gratis. 'De bekendste schoolmeester van journalistiek Nederland' - zo typeerde redacteur Peter Klaassens van uitgeverij de Ar beiderspers vorige week de schrijver Koos Postema, wiens boek 'Terug in de tijd' bij boek handel Van de Ven werd gepre senteerd. Dat gebeurde in het bijzijn van fa milie, vrienden en bekenden van de auteur, die sinds enige jaren in Soest woont en de boekhandel van Trees Nelissen in Zuid had uitge kozen voor de doop van zijn boek, dat zeker niet 'zomaar' een ge schiedenisboek is. Het is althans geen droge, dorre opsomming van feiten en jaartallen, maar een echt 'vertelboek', waarin Postema op eigen wijze figuren en gebeurtenis sen uit de vaderlandse historie tot leven wekt. Volgens Klaassens zou het boek overigens ondenkbaar zijn geweest zonder de inspireren de figuur van 'meester Brouwer', van wie Postema in zijn Jagere schooljaren zelf ademloos en sid derend de mooiste verhalen had aangehoord over bijvoorbeeld de Noormannen. Dankzij deze en an dere leraren ging hij voorgoed van geschiedenis - als vertelvak - hou den, een belangstelling die nog versterkt werd door het feit dat hij als 'ukkie' het bombardement van Rotterdam (1940) meemaakte. Tegen de stroom Geschiedenis zit een beetje in 't verdomhoekje, aldus Klaassens. 'We leven in een cultuur van lou ter heden,' citeerde hij, 'en ge schiedenis is tegenwoordig niet veel meer dan een televisiequiz'. Hij bewonderde Postema omdat hij met zijn boek tegen die stroom durft op te roeien en, constaterend dat het gebrek aan historisch besef vooral een kwestie is van gebrek aan kennis, het moede hoofd niet in de schoot legt, maar de verha len doorgeeft zoals hij ze aan zijn (klein)kinderen vertelt. Voor tal van mensen is het boek trouwens een 'feest der herkenning', aldus de redacteur. Postema zelf sprak een kort dank woord in de richting van zijn uit gever en las enkele verhalen voor, o.a. over Domela Nieuwenhuis, de grondlegger van het socialisme in Nederland, het 2000 jaar oude 'meisje van Yde', en het ontroe rende slotverhaal waarin zijn klein dochter Josephine de figuur van Hitier argeloos typeert als 'een president of zo'. 'Terug in de tijd - vaderlandse ge schiedenis in schetsen en portret ten' zou aanvankelijk een andere opzet krijgen. De verhalen van Postema waren bedoeld als onder deel van een ander geschiedkundig boek, maar dat kwam er niet van en daarom werden de 'schetsen' uitgebreid en verzelfstandigd tot een uiterst leesbare bundel, waar in hij met zijn bondige, zeer leven dige verteltrant de mooiste en spannendste verhalen heeft samen- Koos Postema (r.ontvangt het eerst exemplaar van zijn boek uit handen van redacteur Klaassens. In het midden Trees Nelissen van boekhandel Van de Ven. Foto: Soester Courant. 'Koos Postema frist ons geheugen op. Geschiedenisfeiten en verhalen die vroeger tot het standaardpak ket van de gemiddelde Nederlan der behoorden, zijn gaandeweg achter de horizon van een geschie denisloos tijdperk verdwenen. In middels begint het besef te dagen dat wie de historische feiten niet kent de grote samenhang niet ziet,' aldus de aansporende omslagtekst. In 60 verhalen - aangevuld met een heuse 'tijdtafel'! - laat Koos Postema de vaderlandse geschie denis herleven, van de vroegste tij den via (inderdaad) de Noorman nen bij Dorestad, Jacoba van Bei eren, de Slag bij Nieuwpoort, de Zilvervloot, maar ook Rembrandt én Vincent van Gogh, naar Thor- becke, Troelstra en de recente ge schiedenis, met uiteraard veel aan dacht voor de Tweede Wereldoor log, die op hem de diepste indruk heeft gemaakt. In het hoofdstuk over het bombardement van Rot terdam komen overigens ook zijn moeder en andere familieleden aan het woord, zoals er ook een column van Simon Carmiggelt in opgenomen is. 'Terug in de tijd - vaderlandse ge schiedenis in schetsen en portret ten', is uitgegeven bij de Arbei derspers, het telt 270 pagina's met een groot aantal illustraties. Het boek is voor 17,95 verkrijgbaar in de boekhandel. Tijdens een zeer geanimeerde bijeenkomst in Artishock is de tentoonstelling met werk van Emmy en Ben Joosten,' Terug naar Soest', geopend. Deze tentoonstelling is georgani seerd in het kader van het 35- jarig jubileum van de kunste naarsvereniging Artishock en toont werk van de twee kunste naars dat o.a. in Soest is ge maakt. Werner Paans verzorg de de opening. Paans begon zijn openingstoe spraak met een felicitatie aan Ar tishock, 35 jaar geleden begonnen als een kunstenaarsbende, althans zo reageerden de autochtone Soes- ters op de kunstenaarsvereniging in de Gouden Ploeg. Artishock wil de de kunst in Soest een beetje op de kaart te zetten. Maar er was ook aandacht voor andere zaken zoals natuur, politiek en cultuur. Binnen Artishock kwamen allerlei maatschappij kritische bewegingen tot stand, van Actiegroep Zuider Engh-Nee tot Spullenhulp, van D'66 tot de Wereldwinkel en Pro gressief Soest, van Kinderboerde rij tot schildercursussen. Van die-, club was Ben Joosten de eerste voorzitter. Ik mag hopen, vervolg de Paans, dat er in dit jubileumjaar nog een boek verschijnt, samen met een tentoonstelling, over die 35 jaar. Kunstenaar, politicus en organisa tor Ben Joosten, bronsgieter en kunstenaar, trouwde in 1963 met Emmy Eerdmans. Hij werd door haar aangespoord ook te gaan schilderen en zo ontstond het eer ste schilderij van Ben, gemaakt tij dens de huwelijksreis naar Antwer pen. In 1968 werd Ben voorzitter van Artishock en hij bleef dat tot 1973. In dat jaar werd hij lid van de Soester gemeenteraad. Want om wat te bereiken moet je de po litieke weg bewandelen, vond hij. En al die tijd schilderde hij er lus tig op los. Organisator In 1973 werd hij directeur van de Werkwinkel in Wageningen en daar kwamen zijn organisatietalen ten nog meer tot hun recht. Want behalve beeldend kunstenaar bleek Ben ook een groot organisator te zijn, aldus Paans. De tentoonstel lingen Beelden op de Berg in Wa geningen en Tengenenge oud en nieuw bij Kasteel Groeneveld zijn daarvan goede voorbeelden. 'Op mij maakt zijn werk steeds grote indruk,' vervolgde Paans, 'of het nu zijn schilderijen zijn of zijn bronzen beeldjes. Maar echt ver liefd ben ik op zijn druksels, zijn "spelen met letters en zetmate riaal".' Dat Ben Joosten om zijn kwalitei ten als bronsgieter docent wordt in Groningen heeft bijna direct tot gevolg dat hij een monument mag maken voor Hendrik Nicolaas Werkman in zijn geboortedorp Leens. Het werk van deze grote Groningse kunstenaar heeft veel invloed gehad op de kunstenaar Ben Joosten. Het prachtige aaiba re monument bevat alle elementen die de drukker/beeldend kunste naar/dichter Werkman zo bijzon der maakten. In 1957 kreeg Emmerentiana Ma ria Eerdmans bij haar afscheid van de Rijksacademie in Amsterdam de prestigieuze Prix de Rome. 'Op deze tentoonstelling blijkt dat dat niet zonder reden was,' aldus Paans. 'Emmy Eerdmans schildert emotie.' Er zijn bij Ben en Emmy volgens hem grote overeenkomsten in hun manier van kijken en wer ken. 'Sociale bewogenheid en oog voor het detail, dat spreekt uit hun werk. Emmy maakte bijvoorbeeld oorverdovend mooie tekeningen van het blaasorkest waar Ben in speelt. In veel van haar tekeningen en schilderijen, gemaakt tijdens dijkverzwaringswerkzaamheden in de Betuwe, toont zij grote veront waardiging over wat er in rivieren land is gebeurd. En vooral in haar schetsen. In die schetsen ligt ook de kunstenaarsrelatie tussen Emmy, Ben en Hendrik Nicolaas Werkman, de schilder, de drukker van het paradijs en beeldend kun stenaar. 'Terg naar Soest', met werk van Ben en Emmy Joosten, is een prachtige tentoonstelling. LINNEN EN WOONACCESSOIRES f Steenhoffstraat 1-3 Soest Tel. 035 - 6012455 Y P.s. nuchter de V.V.V. op 50 meter afstand! ""L Op glansrijke wijze won de 20- jarige Fransman Jean Dubé op 13 april jl. het 6e Internatio naal Franz Liszt Pianocon cours en werd hem door het publiek op de finale-avond eveneens de Ernst Young Publieksprijs toegekend. Op zaterdag 11 mei a.s. zal deze jonge meester van het verfijnde pianospel een recital geven in kasteel Groeneveld in Baarn. De Baarnse Muziek Kring prijst zich gelukkig met dit speciale extra concert. De beide andere finalis ten, de in 1976 in Rusland gebo ren Ilona Timtchenko (tweede prijs) en de eveneens uit Frankrijk afkomstige 17 jaar jonge Giancar- lo Crespeau (derde prijs), waren ook uit het goede pianohout ge sneden, maar konden niet in de schaduw staan van de winnaar van dit prestigieuze concours. Jean Dubé speelt in kasteel Groe neveld onder auspiciën van de Baarnse Muziekkring werken van Wolfgang Amadeus Mozart (So nate in a, KV 310), Pjotr Iljtsj Tsjaikovsky ('Chant élégiaque' uit Dix-huit morceaux, op. 72 en Dumka, op. 59) en Franz Liszt (Polonaise No. 2, S-223/2; Béné- diction de Dieu dans la solitude, S- 173/3 uit 'Harmonies poétiques et religieuses' en de Hongaarse Rhapsodie No. 2 'Lento a capric cio', S-244/2). In de Hongaarse. Rhapsodie speelt Jean Dubé een door hem zelf gecomponeerde ca dens. Jean Dubé is Fransman, maar werd 20 jaar geleden in Canada geboren. Hij leerde al op vierjari ge leeftijd pianospelen en gaf zijn eerste concert toen hij nog maar vijf jaar oud was. Op zijn negende won hij de eerste prijs tijdens het door de stad Parijs georganiseerde concours 'Jeunes prodiges Mozart a Paris'. Jean Dubé studeerde bij Jacqueline Robin, John O'Connor en Jacques Rouvier en volgde mas- terclasses bij Dimitri Bashkirov, Lev Naumov, Oxana Yablonskaya, Leslie Howard en Rudolf Buch- binder. Voor zijn enorme prestatie in Utrecht won hij eerder prijzen bij andere internationale concour sen: lc Prijs Francis Poulenc Con cours in Brive-La-Gaillarde (1997) en het Jeunesses Musicaies Concours in Boekarest (1998). De Second Grand Prize bij het Olivier Messiaen Concours van Parijs, waar hij eveneens de Yvonne Lo- riod Prize en de Editions Durand Prize won. Als winnaar van het Liszt Concours krijgt hij een tour nee van vijftig concerten in 18 ver schillende landen, alsmede een cd- opname voor het inmiddels zeer bekende internationale cd-label Naxos. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 13,50; CJP/Pas 65: 11,25. Kaarten reserveren: 8B6409392. Het platform Transformations.NL, een strategisch samenwer kingsverband van de gebedsbe weging in Nederland, roept on der de titel '10 Dagen voor Ne derland' op tot een periode van intensief gebed en vasten voor een geestelijke verandering in ons land. Deze nationale ge bedsactie vindt plaats van 9 t/m 18 mei 2002, van Hemel vaart tot Pinksteren, en omvat ook de Tweede Kamer-verkie zingen van 15 mei. Onder de noemer '10 days for Holland' worden christenen in meer dan 120 landen gemobili seerd om mee te bidden. Inmiddels hebben wereldwijd al 25.000 men sen zich opgegeven. Daarmee wor den de '10 dagen' de meest om vangrijke gebedsactie die ooit in en voor ons land is gehouden. 'We geloven dat God een radicale ver andering in het geestelijk klimaat in Nederland wil brengen,' zeggen de organisatoren. Ze benadrukken dat de '10 dagen' niet zomaar een gebedsactie zijn. We geloven dat God dit jaar een aantal dingen wil doen, waarvoor het nodig is dat christenen - jong en oud - nü in gebed hun plaats innemen, naar Hem luisteren en op basis daarvan handelen. Veel mensen voelen al wel aan dat het politieke landschap door de Tweede Kamer-verkiezin gen drastisch zal veranderen. Maar dat is maar één van de verschui vingen die gaan plaatsvinden. We geloven dat God de 10 dagen wil gebruiken om iets te katalyseren, om Nederland als geheel in een stroomversnelling te brengen.' Deelname De oproep resoneert blijkbaar, want hoewel de actie nog nauwe lijks bekendheid heeft gekregen, hebben zich al meer dan tien (gebeds)organisaties en bijna 7000 bidders in Nederland aangemeld. Velen van hen hebben zich boven dien concreet toegewijd om te bid den dat in alle steden en gemeen ten in hun provincie een plaats van gebed komt. Elke gebedsbewe ging, gemeente, organisatie, groep of individu kan aan de '10 Dagen voor Nederland' deelnemen. De visie is dat in elk van de 500 ste den en gemeenten in ons land plaatsen van gebed gaan ontstaan. De '10 dagen voor Nederland' gaan op Hemelvaartsdag van start met gebedsacties in alle uithoeken van het land en worden op de za terdag voor Pinksteren afgesloten met een aanbiddingsmanifestatie in Utrecht. Ook in Soest Gebedsnetwerken in onder meer Brazilië, Zuid-Afrika, Oeganda, Zuid-Korea, de Verenigde Staten, Israël en vrijwel alle landen van Europa worden ingeschakeld. Daarmee is de gebedsactie de meest omvangrijke die ooit in en voor ons land is gehouden. Tot nu toe doen er 25.000 mensen we reldwijd mee aan dit gebed voor Nederland! Ook in Soest doen hier veel mensen aan mee. Tijdens de actie van 9 t/m 18 mei is er elke avond van 19:30 tot 20:30 een tijd van gebed in de Julianakerk aan de Julianalaan. Iedereen is van harte welkom. Een team voorbidders uit Oeganda zal bovendien overko men om de hele maand mei op lo- katie in verschillende plaatsen in Nederland te bidden, zo de chris tenen te bemoedigen, en onderwijs te geven over 'gebed dat leidt tot doorbraken'. Op vrijdagavond 10 mei komt één van deze Oegande- se teams naar de Julianakerk van af 19:30 uur. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Uit de Soester Courant van Dinsdag 6 Mei 1952 Voor hen, die vielen in het tijdvak 1940-'45, in de strijd tegen onrecht en geweld, werd Zaterdag in Soest driemaal een bijeenkomst georga niseerd ter herinnering en over denking. Op drie verschillende plaatsen werd geappelleerd aan het verle den, dat in al zijn verschrikking even weer tastbaar werd. Zo waren we Zaterdagmiddag, te 3 uur, op DE FUSILADE-PLAATS SOES- TERBERG, waar 32 Nederlan ders het leven hebben gelaten. Op de plaats waar zij vielen, had een erewacht van 7 militairen, onder commando van le Luitenant Van Doesen, zich opgesteld toen de lange stoet van deelnemers aan de herdenking naderde. Familieleden der gevallenen, leden van voorma lige illegaliteit, de Burgemeester en zijn echtgenote, de Commandant van de Vliegbasis, Luit.-Kol. Van Rooy, groepen padvinders en pad- vindsters en vele anderen, stelden zich op rondom het grote kruis. De heer J.W. Ooms hield het do- denappèl, waarna 2 minuten stilte in acht werd genomen. Het Soesterbergs Gemengd Koor zong hierna "Ecce quo modo mo- ritur" en na deze zang hechtte de Burgemeester, namens het Ge meentebestuur, een grote krans aan het kruis. Vele anderen legden daarna aan de voet van het kruis hun bloemen neer. Met een défilé langs het kruis nam deze plechtigheid een einde. A.F. SCHREUDER HERDACHT. Te half zeven vond in de hal van het politiebureau de jaarlijkse her denking plaats van het overlijden van de voormalige corpschef der Soester politie, inspecteur A.F. Schreuder. Deze behoorde tot de eerste 77 Nederlandse slachtoffers en stierf op 2 Nov. 1942 te Neuen- gamme. Deze herdenking had plaats in te genwoordigheid van het bijna vol tallige corps, waaronder allen, die onder de heer Schreuder hebben ingediend, alsmede Mevrouw Schreuder-Maltha en haar zoon, de heer F. Schreuder. De corpschef, de hoofdinspecteur C. van Es, herdacht bij de pla quette, waarop de beeltenis van de overledene is vereeuwigd, de heer Schreuder, die de beste jaren van zijn leven (1928 tot 1942) aan het politiewezen te Soest gaf. Na twee minuten stilte hechtte de heer Van Es, namens het corps, een krans van rode en witte bloe men aan de plaquette, waarna ook mevr. Schreuder bloemen plaatste bij de beeltenis van haar echtge noot. IN HET ROSARIUM. Het rosarium, waarin het monu ment voor de gevallenen nog moet verrijzen en waarin, in afwijking van andere jaren, 't houten kruis was geplaatst, was nu de plaats van samenkomst van de stille tochten, welke vanaf drie plaatsen in onze gemeente werden gehouden. Terwijl de kerkklokken hun klan ken in de avondlucht verstrooiden, naderden de deelnemers der drie tochten. Het voltallige gemeentebestuur, personen uit de voormalige illega liteit, familieleden van oorlogs slachtoffers en vele anderen waren aanwezig en nadat vele bloemen aan de voet van het kruis waren neergelegd, werd te 8 uur de twee minuten stilte in acht genomen. Tot slot zong "Apollo" het "Ecce quo modeo moritur" en "Beati mortui", waarmede deze plechtig heid een einde nam. IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per half jaar! tel.(035)6014152 Deze week in Verdwenen een foto van de Burgerwacht. Er staan, naar ons is verteld, enkele Soester mensen op, maar verder weten we er weinig van. Waarvoor een Burgerwacht? Waren het een soort politieagenten of meer mili- weet u iets van een Soester Burger- tairen? Zijn dit echt mensen van wacht, dan willen wij dat graag van een Soester Burgerwacht en wan- u horen. U kunt de informatie neer is deze foto gemaakt? Wie doorgeven via 886012158. Bij zijn deze mensen? Herkent u een voorbaat dank. van deze stoere jonge mannen en

Soester Courant | 2002 | | pagina 11