Visser i mg Bouw slijterij stilgelegd aan Burgemeester Grothestraat Cel geëist tegen Soester (19) Nieuw fenomeen gemeente: eigentijds burgerjaarverslag Boeken- en platenmarkt van Apollo draait op volle toeren p/st O.00 1 ACTUEEL VARN VHULPEN foord (amer. DE TEAKSPECIALIST I I fSQpy Open dag met jubileum bij veertigjarige Paardenkamp De Boshoeve wil uitbreiden na sluiting Keepers Lodge VOOR MOEDERDAG *10% KORTING 10% KORTING 10% KORTING Mmmfvan Zijp Voor Moeder srl PAGINA 2 epakket WOENSDAG 8 MEI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 er JEDERDAG onze TOP 6 tten etc) idjes) 3t hele korrel) irood) loembrood) erwennen odje rijk aan iook€ 0.95 KRACHTEN €14,95 €4,98 €12?5 €9,95 €11,45 €12?5 €lO,49 €14,95 €9?9 €7,49 €6,49 ^425 BRASSERIE KEUZEMENU zelf uw kaas afsnijden Naastgelegen pand vertoont schade 'Bekende' verdachte ontkent zeven inbraken Statistisch overzicht gemeente Zaterdag 25 mei van 11:00 tot 16:00 uur Witgoed specialis Service voor alle merken Grotere rijbakken en 30 extra stallen slavenarmbanden Guess-watches diamanten sieraden k. m •Aardbeienhart-vlaai9/95 Kijk ook op www.lexverklev.nl r\ De zwakste schakel Dé Maatwerkspecialist voor uw interieur! Morgen laatste verkoopdag aan Ferdinand Huycklaan rg SCHIPPER Bushokjes beklad 1en rb. worstje - de - gebr. spareribs Vleescentrum ker gezond!!! 135-6017355 3 afdelingen ie worden er ocht. <un je jezelf opgeven tel. 035-541 45 45 goede. Staatkundig Gereformeerde Partij ST tmbard 75 cl x."Tj 18,15 Asperges in bladerdeeg met eibotersaus Viscombinatie met groene kruidensaus Kervelbouitlon met asperges Roodbaars uit de oven met gesmoorde sjalotten en tijm Ossentong met kappertjessaus en aardappelmousseline In knoflook gemarineerde lamsbout met voorjaarsgroenten Chocoladeparfait met karamelsaus Rabarberstaartjes met crème fraïche Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie oester 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nJ U mag op de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag bij de kraam van Kaasboerderij "De Staelenhoef' (1 1/2 pond) Doet u dat tot op 10 gram nauwkeurig, dan is het stuk kaas van u Zit u ernaast, dan bent u de koper- Tot ziens op Hemelvaartsdag! Kaasboerderij "De Staelenhoef" Birkstraat 123 - Soest Tel.035-6013781 Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Op last van het gemeentebe stuur is sinds enige tijd de nieuwbouw stilgelegd van slij terij Ben v.d. Linden aan de Burgemeester Grothestraat. Dat gebeurde nadat er in het naastgelegen pand schade was geconstateerd, die door de bouw lijkt te zijn veroorzaakt. Het zou daarbij gaan om scheuren en een verzakking van de muren van het pand waarin de kopieers hop Esnew gevestigd is en het daarboven gelegen woonhuis. De exacte schade en de omvang daar van is niet bekend. Dat wordt on derzocht in opdracht van de verze keringsmaatschappij van slijter Ben v.d. Linden, die zijn winkel tijdelijk aan de overkant (Van Weedestraat) heeft gevestigd. Van der Linden betreurt de gang van zaken bijzonder. 'Het is heel vervelend voor de buren, en ik heb het er zelf ook knap moeilijk mee.' Hij is erg geschrokken van het feit dat er hier en daar al gesproken is over een schade die in de 'tonnen' loopt, zoals iemand van het ge meentehuis zou hebben gezegd. 'Ik heb begrepen dat de buitenmuren drie centimeter zijn verzakt. Mis schien is vijzelen een oplossing, maar dat weet ik niet.' De eerste tekenen van schade ont stonden enkele weken terug, toen er ten behoeve van de bouwput een damwand in de bodem werd getrild, tot 7,5 meter diepte. Vol gens het bouwplan mocht daarbij een bepaalde waarde niet worden overschreden en dat is ook niet gebeurd, aldus Van der Linden. Volgens hem is het naastgelegen pand, dat eigendom is van opticien Hulleman en uit 1910 stamt, ooit inwendig zo verbouwd dat er waarschijnlijk een draagmuur ver wijderd is. 'De scheuren zitten in het oude gedeelte, geloof ik.' De kwestie is nu in handen van de verzekering, maar Van der Linden hoopt dat de zaak snel wordt op gelost. 'De opening van de nieuwe zaak staat gepland in november, maar ik vraag me op dit moment zelfs af of dit jaar nog haalbaar zal zijn.' De bouwput (achter de schutting) en het pand links daarvan, waar aan schade zou zijn veroorzaakt door de nieuwbouw. Foto: Soester Courant. Wegens zeven inbraken is te gen een 19-jarige man uit Soest maandag bij de rechtbank in Utrecht twee jaar gevangenis straf geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk met reclas- seringstoezicht. De officier van justitie achtte de inbraken, eind vorig jaar, bewezen. Op 16 december werd de verdach te gestoord, toen hij probeerde in te breken in een woning aan de Spinet. De bewoner zag dat er een bovenlicht was opengebroken en er ook nog een man in de tuin stond. Het statistisch overzicht 2001 van de gemeente is gereed. Hierin staan gegevens over on der meer het aantal inwoners en woningen. Ook wordt aan de hand van tabellen de loop van de bevolking weergegeven. De cijfers over geboorten, sterf te, huwelijken, vestigingen, ver trekken en geregistreerde vreemdelingen zijn er ook in te rug te vinden. Net als bijvoor beeld cijfermatige informatie over het onderwijs, de brand weer en de verkiezingen. Belangstellenden kunnen het overzicht voor 21,50 kopen in de hal van het gemeentehuis. Volgende week staat een be knopte samenvatting in de Soester Courant. Nu al is een verkorte versie van het statistisch overzicht te zien op de website van de gemeen te: www.soest.nl Enorme collectie teakhouten tuinmeubelen Landstraat 45 - Bussum - 035 6952943 www.gardenteak.com De halfjaarlijkse open dag van De Paardenkamp wordt zater dag 25 mei opgeluisterd met tal van extra activiteiten. Dat heeft alles te maken met het veertig jarig bestaan van het rusthuis aan de Birkstraat. Tussen 11:00 en 16:00 uur is er van al les te doen. Voorstellingen, muziek, demon straties en een tentoonstelling zijn te horen en/of te zien. Bezoekers kunnen in de kramen van de ge bruikelijke rommelmarkt snuffelen en de speelweide wordt speciaal voor kinderen ingericht. Hier kun nen ze zich ook gratis laten foto graferen met een pony. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Natuurlijk worden ook weer nieu we bewoners van De Paarden kamp verwelkomd en voorgesteld. Het aantal is afhankelijk van het aantal beschikbare plaatsen bij de instelling die 68 bejaarde viervoe ters van een oude dag laat genie ten. De vraag is zo groot, dat de wachtlijst met meer dan 200 paar den is gesloten. De Paardenkamp heeft inmiddels wel grond aangekocht, vercjerop aan de Birkstraat, tegenover Vee- voederhandel Eemland. Daar was voorheen een stoeterij gevestigd. Dankzij onder meer een royale gift van 1 miljoen gulden kon de Stich ting dat kopen. Ze wil er nieuwe poststallen bouwen, die plaats bie den aan nog eens ongeveer 50 paarden. De gemeente en de pro vincie vinden dat prima, maar nu ligt het ministerie van volksge zondheid, ruimtelijke ordening en milieu (vrom) dwars. Het wachten is op de reactie daarop van de pro vincie. De Paardenkamp laat de feest vreugde niet bederven en gaat on verdroten voort met de organisatie van de jubileum open dag op 25 mei. Dan zal ongetwijfeld ook stil worden gestaan bij wijlen C.J. 't Hart. Uit idealisme richtte hij in 1962 het rusthuis voor paarden op. Wat begin met de bevlogen idea len van één man, een verwilderd weiland en een oude schuur, is uit gegroeid tot een professionele in stelling. Vier decennia lang draait De Paardenkamp louter op giften en donaties van trouwe begunsti gers. Overheidsgelden en andere subsidiestromen komen er niet aan te pas. Die man werd een stukje verder op aangesproken door de politie, die hem 'ambtshalve' herkende. De verdachte vluchtte en verstopte zich in de struiken. De politie trof hem aan met zijn sokken over zijn handen. 'Het was koud', vertelde hij maandag aan zijn rechters. 'Waarom hij dan geen sokken aan zijn voeten droeg', vroeg die rech ter. Vezels van die sokken vond de politie later op het beschadigde raampje. De verdachte vertelde verder dat hij niets met de inbraak te maken had. Hij was op weg naar een af spraak had met een vriend. Waar om hij dan voor de politie was ge vlucht, vroeg de rechter. De ver dachte vertelde dat hij wel wist dat hij werd gezocht. Dat klopte ook, want bij een inbraak twee weken eerder aan de Ereprijsstraat was hij herkend door een buurmeisje. Dat meisje zag een jongen waarbij ze op de lagere school in de klas had gezeten uit het huis van haar bu ren komen. Bij die buren was in derdaad ingebroken en onder meer een gsm gestolen. De verdachte ontkende ook inbra ken op de Paulus Potterlaan, de Weegbreestraat, de Kamperfoelie- straat, de Ereprijsstraat en de Pie- ter de Hooglaan. Die laatste laan wist hij niet eens te vinden in Soest. Toch was in een woning aan de Pieter de Hooglaan een sigaret tenpeuk gevonden waarop DNA werd aangetroffen dat overeen kwam met het DNA van de ver dachte. 'Die peuk was er door de politie neergelegd', stelde de ver dachte. Ondanks al die ontkenningen wil de de verdachte, die sinds 1998 ieder jaar wel een keer veroordeeld is, wel meewerken aan het project Stelselmatige Dader Aanpak. Twee jaar geleden is een ander project mislukt. Maar de reclasse ring denkt dat de verdachte dit keer wel gemotiveerd is. Officier van justitie Y. Hopman twijfelde daar een beetje aan. 'Waarom zou het nu wel lukken', vroeg Hopman zich af. Maar Hop man vond de verdachte ook nog erg jong, dus was ze bereid om hem nog een kans te geven en eiste daarom een deel van de straf voor waardelijk. Raadsman Havermans stelde dat de politie alle ontlasten de verklaringen uit het dossier had gelaten. Bovendien was het DNA- onderzoek niet rechtmatig ge weest, betoogde de advocaat. Uitspraak 20 mei. Manege De Boshoeve wil nieuwbouw plegen op het ter rein aan de Jachthuislaan. De gedachten gaan uit naar twee grotere binnenbakken en ze ventig nieuwe stallen, waarna de huidige twee bakken en 40 stallen kunnen worden afge broken. Eigenaar Laseur hoopt daarmee een oplossing te kunnen bieden aan paardenhouders die door de sluiting van Keepers Lodge aan de Bosstraat op zoek moeten naar een nieuw onderkomen. Op de locatie van Keepers Lodge zullen wonin gen worden gebouwd. Hoewel er nog geen bouwplan is en dus evenmin een bouwaanvraag is ingediend, heeft het College in eerste instantie afwijzend gerea geerd. Dat gebeurde naar aanlei ding van een tekening van de bui tenkant van het nieuwbouwplan, die was bestemd voor de wel standscommissie. 'Er is gezegd, dat ze de paarden sport het liefst zoveel mogelijk aan de Bosstraat houden, maar dan is het vreemd dat ze wel akkoord gaan met een plan om een mane ge aan de Bosstraat te sluiten', al dus een woordvoerster van De Boshoeve. Ze moest de reactie van de gemeente uit een regionaal dag blad vernemen. De Boshoeve is echter nog volop bezig met de ontwikkeling van het plan. 'Er komt een groot stallente- kort in Soest en hier is ruimte ge noeg. De gemeente zou toch blij moeten zijn dat we oude gebou wen vervangen voor mooie, nieu we stallen en binnenbakken. We hopen dat we met de gemeente tot overeenstemming kunnen komen.' Dat de sportieve prestaties van De Boshoeve vooralsnog niet te lijden hebben van deze ontwikkelingen, bleek zondag toen de jeugd car- rouselgroep kampioen van Neder land werd (zie sportpagina). Alle openingsaanbiedingen nog één keer op herhaling! op alle gouden op de collectie op alle *Bij aankoop van een zilveren Charizzma collier de armband voor de helft van de prijs Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 11 mei 2002 jix rrtiiui Van Weedestraat 145^Soest - Telefoon (035) 602 Of 9M Geen brei van woorden, geen gortdroge cijfers en opsom mingen van ambtelijke verha len, maar een levendig boek werkje met speels, maar over zichtelijk gerangschikte hoofd stukken geven een beeld van Soest in het jaar 2001. Het gaat hier om het eerste burgerjaar verslag uit de geschiedenis van onze gemeente. Opvallend is dat niet alleen het bestuur en het gemeentelijk appa raat aan het woord komen, maar dat ook aan de hand van verhalen en opmerkingen van burgers het afgelopen jaar geschetst wordt. De eerste uitgave van het nieuwe fe nomeen heeft de titel 'Ontmoetin gen' meegekregen. Die slaat op het contact tussen het gemeentebe stuur en de burgers. De betrokken heid van de bevolking bij het be stuur en andersom staat dan ook centraal in het burgerjaarverslag. Inwoners van Soest doen hun zegje over onder andere de TOSS-bij- eenkomsten die vorig jaar werden gehouden, diverse vormen van in spraak, het verkeer en het wijkbe heer. Ook (ex)vertegenwoordigers van adviescommissies en de bur gerlijke werkgroep bestuurlijke vernieuwinggeven hun mening over zaken, waarbij ze betrokken waren. De opmerkingen variëren van positief tot negatief kritisch. Volgend jaar is - als gevolg van het nieuwe duale stelsel - elke ge meente wettelijk verplicht zo'n burgeijaarverslag te maken. Burge meester Koos Janssen vond het een goed idee om er maar meteen mee te beginnen, omdat het duale stelsel inmiddels van kracht is. Soest is daarmee een van de, zo niet dé eerste gemeente met een burgerjaarverslag. De ambtenaren Evert de Kruijf en Miriam Winkel hebben er volgens burgemeester Janssen een invulling aan gegeven, die eigentijds is te noemen. 'Door in plaats van het gebruikelijke verslag ook de bur gers aan het woord te laten. Hun bijdragen zorgen voor balans in de verantwoording afleggen aan de burgers', aldus Janssen. In het verslag legt hij persoonlijk verantwoording af voor hetgeen hij het afgelopen jaar allemaal heeft gedaan. Een overzicht geeft nauw keurig aan welke activiteiten, jubi lea en evenementen hij in 2001 heeft bezocht, hetzelfde geldt voor de openingen en andere officiële handelingen die hij verrichtte en met welke instanties, organisaties en bedrijven hij in contact was. Het is de bedoeling dat er volgend jaar in het burgerjaarverslag soort gelijke overzichten komen van de wethouders. Zij hadden dat tot dusver kennelijk niet voldoende bijgehouden om nu reeds een op somming te kunnen geven.' Janssen vindt het belangrijk dat zulke informatie is terug te vinden, zegt hij desgevraagd: 'Het geeft maatschappelijke activiteiten een plaats in de samenleving en het geeft recht aan deze activiteiten.' Daarnaast wijst de burgemeester op de noodzaak van het contact tussen bestuurder en burger. 'Per soonlijke ontmoetingen bevorde ren het maatschappelijke invoe lingsvermogen van de bestuurder en de beïnvloedingsmogelijkheid door de burger, daarvan ben ik overtuigd', schrijft hij in het ver- Over het burgerjaarverslag zegt hij: 'We hebben geprobeerd het zo toegankelijk mogelijk te schrijven. Of het de ideale mix is, weten we niet. Het is een beetje een avon tuur. Het zal ongetwijfeld voor verbetering vatbaar zijn, daar mag de burger ons op aanspreken. Het zal verder ontwikkeld worden.' Het burgeijaarverslag is te lezen via de website van de gemeente: www.soest.nl Tevens is een exemplaar op te ha len in de hal van het gemeentehuis en de bibliotheek. Ook kan het burgeijaarverslag telefonisch wor den besteld, £8 6093411. o Zolang de voorraad strekt pS BANK ETB AKKERIJ Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 Vier van de vijf collegeleden wa ren aanwezig bij de gezellige, drukke opening van de prachtige Artishock-expositie 'Terug naar Soest' van Ben Joosten en Emmy Eerdmans op Koninginnedag. Zie elders in dit blad. Burgemeester Janssen, gemeente secretaris De Kam en de wethou ders Witte en Krijger (op zondag middag 12 mei tussen 3 en 5 uur zelf suppoost in de tentoonstel lingszaal) genoten zichtbaar van de kunstuitstalling. Niet aanwezig was de heer Krol, wethouder van versierde fietsen, ballons en kof fiedrinken. Bart Krol heeft com municatie in zijn portefeuille, een zorgenkindje. In een publicatie van zijn stafdienst over de bezoek jes van de collegeleden aan de di verse activiteiten die dag stond achter Artishock vermeld: 'pro gramma onbekend'. Heel Soest was door alle persverhalen, tot in het boekje van het Oranjecomité toe, op de hoogte van wat er in het Artishock-gebouw gebeurde die middag. Maar blijkbaar niet de voormalige afdeling 'Voorlich ting'. De persberichten zijn minimaal, vaak niet onderbouwd en 'Op 't Hoogt' is nog steeds niet te lezen. Het gemeentelijke radioprogram ma 'Van 't Raadhuispleinen het bedrijfsblad 'Signalen' worden in gevuld met heel veel politiek koek- happen en ambtelijk macrameeën. Wethouder Krol wil er iets aan doen. In zijn regeringsverklaring van 18 april zei de wethouder: 'Communicatie is een centrale lijn in de komende jaren. Bij alle be slissingen moet de gemeentelijke organisatie en het college zich voortdurend afvragen wie op welk moment, met welke boodschap en op welke manier moet worden be naderd'. En even verder: 'Kwaliteitscom municatie die u van dit college mag verwachten heeft ook echter zijn consequenties. Die ziet u voor een deel al terug in de voorjaars nota, maar ook in de stukken over de tweede kwaliteitsimpuls. Pro fessionele overheidscommunica tie heeft wel zijn prijs.' Het beroemde prijskaartje, dat al tijd ergens aanhangt. Daar was ik al bang voor. Nog meer geld naar het eigen ge meentewinkeltje na alle kostbare, geldverslindende verbouwingen voor de één-loket-gedachte. Het gat in de hand van wethouder Krol wordt steeds groter. Het is te hopen dat de nieuwe raadsleden er niet intrappen. Goe de communicatie is geen kwestie van meer geld, maar van een bete re organisatie. Van deskundigheid en betrokkenheid. De gemeente lijke samenleving is geen 'digitaal trapveldje' van netwerkers, maar een levende dorpsgemeenschap van mondige burgers en alerte be stuurders. Wie op zoek is naar oude boe ken en platen kan morgen nog terecht op de jaarlijkse markt van Apollo, in een van de ruim ten van de fa. De Groot, naast Hoka aan de Ferdinand Huycklaan. Het mannenkoor begon maandag morgen met de jaarlijkse markt en draaide meteen op volle toeren. Binnen een uur stonden de men sen in een rij voor de kassa. 'In het begin komen meestal de handel aren, die gaan soms met wel zeven dozen vol weg', aldus een van de zangers die organisator Piet Luci- ën een handje helpt. De maandag is doorgaans de druk ste dag, hoewel het op Hemel vaartsdag (morgen) ook nog storm loopt. Veel mensen pakken de markt dan mee tijdens hun tocht over de Oude Ambachtenmarkt die op een steenworp afstand tien duizenden mensen opslokt. De voorraad van Apollo is dit jaar geheel 'nieuw'. Vorig jaar werden alle boeken die overbleven opge kocht door een handelaar. Dit jaar beschikte Apollo echter over al weer bijna tienduizend romans en ander leesvoer en duizenden el pees. Ze komen van bejaardente huizen, van kennissen en familie en anderen. Het komt regelmatig voor dat mensen iemand van Apollo bellen, omdat ze boeken kwijt willen. Zijn de boeken niet meer geschikt voor de verkoop, dan gaan ze bij het oud papier, zodat ze toch wat opleveren. Belangstellenden hoeven niet bang te zijn dat de tafels en kisten mor gen leeg zijn. Er zijn genoeg boe ken en platen in voorraad om de schappen steeds bij te vullen. Apollo vraagt met 50 eurocent tot 2 euro zeer vriendelijke prijzen voor de tweede-, misschien wel derdehands artikelen. Het geld komt goed van pas en wordt ge stort in een van de fondsen van het koor, dat op die manier zijn ruim honderd leden kan voorzien van kostuums, maar ook middelen heeft om bijvoorbeeld een Engels koor te ontvangen, waar het voor heen bij op bezoek was. 'Van de contributie betalen we de zaal ruimte en de muziek, de andere uitgaven worden van deze inkom sten gedekt', aldus een lid. Foto: Soester Courant Stapels boeken, maar ook bak ken vol met platen bepalen deze week de markt van Apollo. KASTENWANDEN PLAFONDS PARKET MAATWERK KASTENWANDEN KEUKENINBOUW- APPARATUUR KEUKENS Kijk voor uitgebreide info öp: www.schipper-soest.nl l^.#Bax Interieur Mensenwerk Maatwerk Vakwerk Industrieweg 12 (Ind. terrein), 3762 EK Soest, Tel: 035-60 29 468, Fax: 035-60 29 057 Een 16-jarige jongen uit Soest is maandag aangehouden, omdat hij verschillende bushokjes heeft be klad met een viltstift. Hij moest zijn teksten zelf verwijderen en werd voorgedragen aan bureau Halt, dat hem een alternatieve straf zal opleggen. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl I Open: ma t/m vrij van 7.30- 17.00 uur.

Soester Courant | 2002 | | pagina 3