i nieü! OEWE. Pinksteractiviteiten 75-jarig Odeon 2e PINKSTERDAG GEOPEND VAN 11.00-17.00 UUR Yeel schade bij keukenbrand Courant Raadslid stelt vragen over verlichting monument CDA-kamervragen over overlast A28 tIE Voortaan is stilstaan bij Carolusschool verboden 25° I 19^ 281° 6.80 tademoker Grote inzet gevechtsactie op open dag landmacht woeW°¥ HULPVERLENING Konijn en twee poezen gered in Soesterberg WOENSDAG 15 MEI 2002 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT SERVICE EN PRIJS. MEDISCHE DIENST Underberg Martell Martell Delaforce .nl -IW 4 etages meubelen met lift MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM l KERKDIENSTEN Muziek in Utrecht BETALEN Politiekorps Zeist doet teambuilding op Abrona TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Voorjaarsconcert The Messengers Auto spontaan en onbemand op weg door brand motor Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA. SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Centraal Apotheek (Den Dolder), 88030-2290404. Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00- 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Centraal Apotheek (Den Dolder), 88030-2290404. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, ffi 035-6093666. Net als bij veel andere scholen in de gemeente doet zich bij de Carolusschool aan de Chr. Huygenslaan het probleem voor dat ongewenste verkeers situaties ontstaan op het mo ment dat ouders kinderen naar school brengen en ophalen. Daarom hebben B. en W beslo ten door het aanbrengen van een gele ononderbroken streep langs de Chr. Huygenslaan een verbod in te stellen om hier stil te staan. Tussen de Prof. Lorentzlaan en de school geldt weliswaar een par keerverbod. Dit heeft echter on voldoende effect, want lang niet iedereen trekt zich er iets van aan. Veel ouders die kinderen brengen en halen zetten de auto 'even' stil om hen te laten uitstappen. Dezè situatie is volgens burgemeester en wethouders ongewenst. De auto's ontnemen het zicht en belemmeren de doorstroming. Er zijn trouwens voldoende parkeerplaatsen in de nabije omgeving. Door het nu gel dende parkeerverbod te vervangen door een verbod om stil te staan, aangegeven door de gele streep langs de weg, worden de overzich telijkheid en de verkeersveiligheid verbeterd. Bovendien kan men deze regel beter handhaven. Over deze maatregel is overleg ge voerd en instemming bereikt met de wijkagent en omwonenden, on der wie leden van de bewoners commissie Anth. Van Leeuwen hoeklaan. Met het aanbrengen van de streep is een bedrag van 2.000 gemoeid, exclusief BTW. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351530 De Soldaat Ketting Olivierka- zerne aan het Zeisterspoor in Soesterberg is de plaats waar op vrijdag 14 en zaterdag 15 juni het Opleidingscentrum Logistiek (Oclog) van de Ko ninklijke Landmacht een open huis houdt. De vrijdag is be doeld voor alle medewerkers van de landmacht, de zatèrdag voor belangstellenden uit Soesterberg en andere plaatsen in de regio. Het thema van de open dag in 'Logistiek zorg(t) voor actie!'. Om dit voor de belangstellenden zicht baar te maken, wordt op de tank- Tijdens de gevechtsactie op de open dag wordt ook een Apache in gezet. Foto: Koninklijke Luchtmacht. testbaan nabij de kazerne een ge vechtsactie nagebootst, met de spectaculaire inzet van een AH 64-D Apache gevechtshelikopter van de Koninklijke Luchtmacht. Daarnaast doen aan de actie twee Leopard 2 A5 gevechtstanks, een YPR 765 pantserrupsvoertuig en een infanteriegroep van de Natio nale Reserve mee. Op de open dagen komen verder de disciplines bevoorrading, transport, techniek en onderhoud uitgebreid aan bod. Twee kamerleden van het CDA, Verburg en Eurlings, hebben minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat schriftelijke vragen gesteld over de situatie met betrekking tot de geluidsoverlast, veroor zaakt door het verkeer op Rijksweg A 28 bij Soesterberg. Zij willen met name weten wel ke stappen de minister neemt 'om op de meest korte termijn de al meer dan vijftien jaar in dringend aan de orde gestelde klachten van omwonenden weg te nemen'. Eind vorige maand bracht het Tweede Kamerlid Gerda Verburg een werkbezoek aan Soesterberg. Een belangrijk punt dat daarbij aan de orde kwam waren de klach ten in Soesterberg over de geluids overlast door het verkeer op de Rijksweg A 28 ten zuiden van het dorp. Samen met collega Eurlings stelde Verburg de volgende vragen aan de minister: 1. Bent u op de hoogte van de al meer dan vijftien jaar bestaan de geluidsoverlast (65 decibel) langs de Rijksweg tussen Zeist en Soesterberg? 2. Kunt u een overzicht geven van de momenten waarop aangren zende bewoners en hun organi saties hebben verzocht om maat regelen en wat er met deze ver zoeken is gebeurd? 3. Heeft u ooit overwogen in te gaan op het verzoek om de maximumsnelheid op dit traject van zes kilometer lengte naar 100 km. per uur te brengen dan wel fluisterasfalt aan te brengen? Zo nee, waarom niet? 4. Waarom is in 2001 onderhoud gepleegd aan het zuidelijk deel van de A 28 en wordt nu op nieuw onderhoud gepleegd aan het noordelijk gedeelte zonder dat wordt tegemoet gekomen aan lang bestaande wensen? 5. Hoeveel kost het onderhoud in totaal en kunt u aangeven waar om het twee keer zolang ge duurd heeft als gepland? 6. Welke stappen neemt u om op de meest korte termijn de al meer dan vijftien jaar indringend aan de orde gestelde klachten van omwonenden weg te ne men? Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 SOESTERBERGSEULCOURANT Zoals vele inwoners van Soesterberg inmiddels weten, bestaat muziekvereniging Odeon dit jaar 75 jaar. Dit ju bileum is op 5 april officieel van start gegaan met een jubi leumreceptie in Kontakt der Kontinenten. Inmiddels heeft Odeon ook een jubileumblad verspreid onder de Soester- bergse bevolking, waarin ken nis gemaakt wordt met deze veelzijdige muzikale vereni ging- Op dit moment is Odeon druk be zig met de laatste voorbereidingen voor het groots opgezette jubi leumweekend, dat zal plaatsvinden op 18,19 en 20 mei aanstaande in het Officierscasino aan de Kamp weg in Soesterberg. Het pinkster weekend wordt een druk program ma voor de jubilerende muziekver eniging Odeon. Op zaterdag 18 mei om 15:00 uur wordt de Mu sikverein Biebertal uit Hofbieber (Duitsland) verwacht, 's Avonds om 20:00 uur verzorgt het harmo nieorkest van Odeon onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd een galaconcert in het Officiers Casino aan de Kampweg in Soesterberg. Het concert staat voor de pauze in het teken van 'The Lord of the Rings', naar het gelijknamige boek van J.R.R. Tolkien. Dit meester werk is onlangs verfilmd en werd direct genomineerd voor dertien Oscars. Na de pauze treedt het bekende Roemeens ensemble Ni- colae Pirvu op, samen met het har monieorkest van Odeon. Dit en semble staat garant voor een sfeer vol optreden met vrolijke klanken en karakteristieke melodieën. Op zondag 19 mei, eerste pinkster dag, gaat om 11:15 uur het Frühs- hoppen van start in het Officiers Casino. Op deze zondagochtend zullen het opleidingsorkest, het leerlingenorkest en het saxofoon kwartet van Odeon zich van hun beste muzikale kant laten horen. Tevens brengen de muzikanten van Musikverein Biebertal dan alvast hun muzikale kwaliteiten ten geho re. De reeds eerder aangekondig de Nederlands-Duitse kerkdienst vindt geen doorgang. Op zondag avond, aanvang 20:00 uur, is er in het Officiers Casino een traditio nele Duitse avond, verzorgd door Musikverein Biebertal onder lei ding van Michael Bleuel. Op maandag 20 mei, tweede pink sterdag, nemen beide verenigingen op informele wijze afscheid van elkaar, waarna Musikverein Bie bertal huiswaarts zal keren. Aan vang 11:00 uur, in het Officiersca sino. Alle concerten en optredens tij dens het jubileumweekend van 18, 19 en 20 mei worden gratis aange boden aan de Soesterbergse bevol king. Mede door een extra subsi die van de provincie Utrecht en de gemeente Soest is Odeon in staat de kosten van dit jubileum voor het grootste deel te dekken. In ver band met het beperkte aantal plaatsen in het Officiers Casino heeft Odeon voor de concerten op zaterdag- en zondagavond kaarten beschikbaar gesteld. Als gevolg van de grote belangstelling voor beide concertavonden zijn de kaar ten voor zaterdag- en zondag avond inmiddels uitverkocht. Ech ter, voor het Frühshoppen op Eer- stepPinksterdag en het muzikale afscheid op tweede pinksterdag zijn geen kaarten nodig. Belang stellenden die graag deze optre dens willen bijwonen, zijn welkom op de ochtend van 19 en 20 mei in het Officiers Casino aan de Kamp weg in Soesterberg. De jubileumactiviteiten van Odeon worden in de tweede helft van dit jaar voortgezet. Zo zal het harmo nieorkest van Odeon op zaterdag avond 16 november een concert verzorgen met medewerking van een bekende solist (locatie: Offi ciers Casino). Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tulnteak@hotmall.com kruidenbitter 3-pack cognac VS 0.7 liter cognac VSOP 0.7 liter port 0.75 liter kenspeciaalzaak 14 Soest Tel 035-6012957 ever 1 liter 32, Fax 035 - 602 42 52 goudensnaar.nl SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61, TELEFOON 035 - 601 32 80 HILVERSUM - LEEUWENSTRAAT 47 - TELEFOON 035 - 624 17 94 Zaterdag 18 mei zondag 19 mei maandag 20 mei Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. J. Schutte; communieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra; zwo-dienst Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; koor- en muziekgroep World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six De brandweer van Soesterberg heeft zondagmiddag een brandje geblust dat vermoedelijk door slui ting in de bedrading was ontstaan onder de motorkap van een op het Dorpsplein geparkeerde personen auto. Deze zette zich daardoor spontaan in beweging, stak de straat over en kwam voor De Drie Eiken tot stilstand. De brandweer had aan één straal met toevoeging van schuim voldoende om het vuur te blussen. Hoewel de scha de beperkt bleef tot het motorge deelte, was de auto total-loss. De eigenaar, die op bezoek was bij fa milie in De Drie Eiken, moest dan ook met een ander vervoermiddel naar huis. Voordat de brandweer naar de kazerne terugkeerde, werd het wegdek van de Van Angeren- straat schoongemaakt. Zaterdag 18 mei, Domkerk: con cert in het teken van het 'Hoog lied'; delen uit 'Le Cantique des Cantiques' van Daniel-Lesur en hoogliedmotetten van Melchior Franck, door de zangers van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang: 15:30^uur. Toe- gang vrij. Bij een brand in een woning aan de Mercury in Soesterberg is vorige week voor enkele dui zenden euro's schade ontstaan. De bewoner kon het huis tijdig verlaten. De oorzaak van de brand is niét bekend. Hoewel aanvankelijk het vermoe den bestond dat een niet goed ge doofde sigarettenpeuk in de afval bak in de keuken de brand had veroorzaakt, wordt bijvoorbeeld ook kortsluiting niet uitgesloten. Om die reden stelt de technische recherche van de politie Eemland- noord een onderzoek in. De brand brak omstreeks tien uur uit. De bewoner die op de boven verdieping was, werd gealarmeerd door een klap, vermoedelijk als gevolg van een door de hitte ge sprongen fles die op de koelkast in de keuken stond. Beneden zag hij dat de keuken in lichterlaaie stond. Hij bracht eerst een konijn en twee poezen in veiligheid, alarmeerde vervolgens de brandweer en begon direct zelf het vuur te blussen met behulp van een tuinslang. Daar door slaagde hij erin te voorkomen dat het vuur zich uitbreidde. De brandweer, die snel ter plaatse was, nam het blussingswerk over. Met behulp van één straal waren de vlammen spoedig gedoofd. Als gevolg van de hevige rookont wikkeling moesten de brandbestrij- ders gebruik maken van adem- luchtapparatuur. De schade aan het keukeninterieur was aanzien lijk. Verder liep de hele woning brand-, rook- en roetschade op. Morgen gaat een deel van het po litiekorps Zeist op het terrein van locatie Sterrenberg aan de Amers- foortseweg aan het werk. Ieder jaar kiest het korps een goed doel uit, waar ze met elkaar een dag kun nen doorbrengen. Tijdens die dag worden de contac ten van het team verstevigd en de relatie met het goede doel ge vormd. Dit jaar viel de keus van het politiekorps op Abrona. Daar gaan twintig mannen en vrouwen het dak van de boerderij herstellen. Om 9:30 uur gaat het dak eraf, de lekkages worden gerepareerd en er wordt schoongemaakt. Aan het eind van de dag, om 15:30 uur, speelt het politiekorps een partij tje voetbal tegen de voetbalclub van Orbis, één van de woonvoor zieningen van locatie Sterrenberg. Ook de leden van het college van burgemeester en wethou ders zullen het niet ontkennen dat de verlichting op Koningin nedag van het luchtvaartmonu ment De Vleugel op de hoek Kampweg-Banningstraat het monument letterlijk extra in de schijnwerpers zette en een spe ciaal effect gaf. Of dit ertoe leidt dat het monument in de toekomst permanent verlicht zal worden, is de vraag. Het antwoord daarop zal gegeven worden naar aanleiding van de vragen die het CDA-raadslid An- net Oostrom-Wernsen uit Soester berg aan het college van B. en W. heeft gesteld. Al in de commissie vergadering Sport, Onderwijs en Welzijn van 24 april informeerde zij, mede namens de CDA-fractie, bij de rondvraag of realisatie van verlichting van het luchtvaartmo nument in Soesterberg weer in dis cussie kan worden gebracht. Zij stelde de vraag op dat moment omdat op Koninginnedag het mo nument van 22:00 tot 23:00 uur verlicht zou worden, wat ook ge beurd is. Na het zien van het effect daarvan, is mevrouw Oostrom tot de con clusie gekomen dat het verlichten van het monument echt een verrij king zal zijn. Ook wat betreft het vandalisme zou het een groot voor deel zijn als er een lichtpunt op het monument gericht staat. Om die reden heeft ze het college gevraagd of het bereid is om samen met de ontwerper van het monument, de Amsterdamse kunstenaar Jan de Baat, en de commandant van de Koninklijke Luchtmacht op Soesterberg opnieuw om de tafel te gaan zitten om samen tot een voor alle partijen acceptabele op lossing te komen. De Luchtmacht is bereid om een vandalismebestendige verlichting te realiseren. De energiemaat schappij Remu wil de verlichting van het monument aansluiten op de straatverlichting. Verlichting De verlichting van het monument blijft de gemoederen in Soester berg bezig houden. Het is al sinds de realisering en officiële onthul ling ervan op 1 juli 1998, de 85e verjaardag van de Koninklijke Luchtmacht, door de bevelhebber der Klu, de luitenant-generaal B.A.C. Droste, een heet hangijzer. Tot nu toe heeft het college steeds niet thuis gegeven op de verzoeken uit Soesterberg om verlichting bij De Vleugel aan te brengen. Met name het comité Luchtvaartherin neringsmonument Soesterberg dat in 1996 het initiatief nam om het dorp een blijvende herinnering te geven aan het feit dat het de ba kermat van de Nederlandse (mili taire) luchtvaart is, zette zich in voor een permanente verlichting van het monument. Het comité is er nog steeds van overtuigd dat verlichting oorspron kelijk ook in de planning was op genomen. De gemeente Soest is tot nu toe een andere mening toe gedaan. Daardoor is over deze kwestie een patstelling ontstaan. Om in ieder geval het effect van verlichting te laten zien, werd be- Het monument De Vleugel in Soesterberg dat men graag verlicht wil zien. Foto: Eemland Pers. Ook het CDA-raadslid Annet Oostrom was erdoor gecharmeerd, reden voor haar om mede namens de fractie vragen te stellen aan het college van B. en W. 'Het doet me plezier dat er nu door de politiek op gereageerd wordt,' zegt Piet Taai, één van de initiatiefnemers van de oprichting van het monu ment. "IWee wethouders en een aantal raadsleden hebben zelf ge zien dat het door de verlichting ook 's avonds tot z'n recht komt. Dat heeft kunstenaar Jan de Baat destijds ook gewild. Hij vond dat er "uiteraard" verlichting moest komen en tegelijk dat de omgeving van het kunstwerk aangepast moest worden. Nu de politiek zich er zo duidelijk mee bemoeit, zou ik me kunnen voorstellen dat de ge meente nu anders reageert. Om de kosten hoeft ze het niet te laten. De Koninklijke Luchtmacht wil er graag aan meewerken om aan de wens van velen in Soesterberg en van de luchtmacht te voldoen,' al dus Taai. sloten om het monument op Ko ninginnedag in de schijnwerpers te zetten. Dit leverde inderdaad de uitwerking op die men ervan had verwacht: het monument baadde in een zee van licht en trok al van ver de aandacht. De prominente plaats van De Vleugel werd hier door extra onderstreept. Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE Z00NVAN DE UITVINDER VAN HEUCA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugten.com Bel voor gratis tapijtkleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. 1= l/° p.t. 50x50 cm r^ÉLKE WEEK EEN SOESTEKSJCOUliANT IN DE BUS?^<< Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Het voormalig slotklooster Cena- kel naast het Kontakt der Kontin enten aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg is de plaats waar het gospelkoor The Messengers op zondag 26 mei zijn Voorjaarscon cert geeft. Het wordt georgani seerd in samenwerking met de blues- en rockband Sjenna. Om de uitvoering mogelijk te maken, heeft het koor de gemeente ver zocht een financiële bijdrage van euro 700 beschikbaar te stellen. Burgemeester en Wethouders stemmen hiermee in. De eenmali ge subsidie is mogelijk door een beroep te doen op het budget 'sti mulering culturele activiteiten'. Dealer: Direct na aankomst nam de brandweer Soesterberg het blus singswerk in de woning aan de Mercury over van de bewoner. Foto: Eemland Pers De uitgebrande afvalbak en op de achtergrond het geredde konijn.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17