e~9€235°ouur Dans met ons de wereld rond Midzomernachtconcert Wie vangt duifje? "Clown Zapp" met Solo Simpel HIMIMNIWBf Hexagon Ensemble ereeng€63oouur "Amsterdam Brass" Cj£I> I3ö-Wömr V iiJllkPJÜUMLy^JiiilU De avonturen van Reintje de Vos PAGINA 4 ;s. ursisten. n juni. naam datum: zaterdag 1 juni datum: vrijdag 21 juni aanvang: 22.30 uur entree: 7,00 concert datum: zondag 2 juni reünie. aan. en adres in. Het Hexagon ensemble werd in 1991 opgericht en speelt als sextet in de volgende bezetting: fluit, hobo, klarinet, fagot, hoorn en piano. Naast talrijke concerten in Ne derland was het Hexagon en semble ook in België, Engeland, Duitsland en in de Verenigde Staten te horen. Vijf blazers en een pianist die zich afwisselend tot een piano sextet of kleinere bezetting formeren. Zes verschillende musici, waar van ieder zijn eigen partij speelt en zijn eigen persoonlijke bij drage levert. Hoe ze dan toch tot een eenheid geraken? In de muziek is dat... het geheim van de Muze. Deze productie wordt moge lijk gemaakt door financiële ondersteuning van de SNS- Bank te Soest. datum: zaterdag 29 juni aanvang: 14.30 uur entree: 6,00 kinderen 4,00 - met bon Soester- of Baarnesche Courant 3,00 PAGINA 5 Zapp neemt plaats tussen de kinderen. Nieuwsgierig vraagt hij: 'Wat komt er dan?' 'We ko men naar jou kijken!' Wordt gespeeld door Stichting Kindercomedie uit Lieshout. Een Comedia dell'arte door kinderen. Colombine is een mooie, spon tane meid, maar ze taalt niet naar de heren, die een oogje op haar hebben: Pantalone de vrek, Capitano de mannetjesputter, Dottore de blaaskaak en Arlequino de flirter. In kleurige kostuums en met halfmaskers op het hoofd spe len de acteurs een speelse en beweeglijke voorstelling vol grappen en misverstanden. WOENSDAG 15 MEI 2002SOESTER COURANT Meindert Boekei. Met de deel name aan de prestigieuze Ne derlandse Brassband Kam pioenschappen werd 'Amster dam Brass' tweemaal kampioen in de eerste divisie (2000 en 2001Van de organisatie 'Con cours National de France de Brassband', ontving Amsterdam Brass de eervolle uitnodiging om deel te nemen. Op 28 juni a.s. reist de voltallige band af naar Amboise voor dit festival. Sinds 1993 staat 'Am sterdam Brass' o.l.v. Frank van Koten. Naast zijn werkzaamhe den als solohoboïst van het Ra dio Filharmonisch Orkest richtte hij in 1983 het Esterhazy Orkest op waarmee hij een 30-tal ope ra's uitvoerde van o.a. Haydn, Mozart en moderne componis ten. De laatste jaren was hij gast- dirigent van het Brabants Kamerorkest. datum: woensdag 5 juni aanvang: 14.30 uur entree: 4,00 - kinderen met bon Soester- of Baarnesche Courant 3,00 Daar staat hij dan: Clown Zapp. Met zijn koffertje. Geheel op gaand in de muziek van de fan fare is hij afgedwaald. Op zijn vraag aan het publiek: 'Wat zijn jullie aan het doen?' wordt ge reageerd met 'Aan het kijken!' Gelukkig maakt hij gebruik van de aanwezigheid van de kinde ren, anders zou de boel aardig in het honderd lopen. Leeftijdgroep: 4 t/m 8 jaar. Vanmiddag treden verschillende dansgroepen voor u op, allen uit Soest. We beginnen de middag met Balletstudio Sylvia, die voor de eerste pauze een zestal dan sen laat zien. Daarna treedt de Turkse dansgroep o.l.v. Fadim Östoprak op. Vervolgens gaan we kijken naar de groep rolstoel dansers van danscentrum Sepp. Het rolstoeldansen is een samenspel van een zittende en een staande partner (combi) of van twee zittende partners (duo). De volgende groep is de Internationale volksdansgroep 'Radost'. In iedere plaats is er wel een pleintje waar men kan dansen. Deze groep laat zien hoe men in Frankrijk, Israël of Italië danst. Na een tweede pauze zal dans centrum Sepp zijn beste been tje voorzetten met Stijldansen w.o. natuurlijk de tango. Ook de Soester Boerendansgroep is deze middag van de partij in hun prachtige 'Soesder pak'. Ten slotte zullen de Country linedansers van danscentrum 'Sepp' weer nieuwe figuren dan sen en deze gevarieerde dans- middag afsluiten. datum: woensdag 12 juni aanvang: 14.30 uur entree: 4,00 - kinderen met bon Soester- of Baarnesche Courant 3,00 De groep 'La Compagnie Orphée' met Mare en Elizabeth Belbéochstraatmusici en jong leur uit Frankrijk spelen dit jaar in een aantal openluchttheaters in Nederland. In het programma zien we hoe Reintje de Vos stre ken uithaalt met de mees, de haan Canteclaer, de paling koopman en Isengrin, de wolf, die hij allen probeert te slim af te zijn. De hilarische sketches worden afgewisseld met een verhaaltje, zang, muziek en jongleerwerk. Leeftijdsgoep: vanaf circa 6 jaar volwassenen. Een enthousiaste groep musici, voormalige leden van de Natio nale Brassband (opgericht door Meindert Boekei) en Amsterdam Brass Ensemble, kozen in 1996 de naam 'Amsterdam Brass'. Dit leidde tot bijzondere optredens en concerten op onder meer het Hilton Promenade Concert 1997, Amsterdam Brass Festival 1998, het Aquacert 1998 en het Survento Festival. De CD 'Reverie' werd in 1997 opgeno men met o.a composities van Uiteindelijk komt Zapp op het podium terecht en maakt met alles wat daar voorhanden is een dwaze voorstelling. Ruimt op zijn manier de kranten op, maakt ruzie met een elastiek en tuimelt over de vloer. Dat valt niet goed bij de heren, want ieder van hen meent toch de enige aangewezen kandi daat te zijn. Ze sluiten een wed denschap, wie het duifje in de netten van zijn charmes zal kun nen vangen. Dan begint een hilarisch spel, waarin ze zichzelf overdreven uitsloven voor 'Duifje' en ondertussen elkaar tegenwerken, waar ze maar kunnen. Uiteindelijk geeft Colombine zich met haar hart en ziel aan Zanni, de doofstomme vogel verkoper, de enige, die niet ach ter haar aan zit.

Soester Courant | 2002 | | pagina 29