Kjfi "Lorca Trio" Tijl Uilenspiegel io "She" e Amsterdam Klezmerband BHBBEEBS EDRIJF Drie eenakters Ouder dan eeuwenoud Winston Scholsberg vertelt Anansiverhalen De gehakt ballen-oma Hoe het kwam dat de schildpad man de dikke dame liefhad rg Soest 'e unies. ies, m, rnachting. renovatie - restauratie] PAGINA 6 NSDAG 15 MEI 2002 concert datum: zondag 14 juli aanvang: 14.30 uur entree: 6,00 Toneelvereniging WIK (Barneveld) speelt: 'Vertel me nog een verhaaltje... zing een liedje...' van Jean Lenox Toddie Deze eenakter geeft herkenbare dialogen weer tussen een moe der en haar dochter. De eenak ter begint als de dochter vijfjaar is en eindigt wanneer de moe der inmiddels bejaard is gewor den. Hun relatie gedurende die jaren komt op een verrassende manier voorbij. Een stuk met heel veel herkenbare momen ten. Paljas Berwater (Huizen) speelt: 'Dog-accident' van James Saunders Twee heren en een hond. Is de hond door de aanrijding gedood of leeft hij nog? Dat is de vraag waar deze twee heren zich tij dens de lunchpauze mee bezig houden. Of is er misschien meer aan de hand tussen deze twee collega's en vrienden? Koninklijke Rederijkerskamer Jan van Beers (Utrecht) speelt: 'Open Huwelijk' van Dario Fo Een man en een vrouw in een huwelijk. Een man in actie bui ten het huwelijk. Een vrouw in reactie binnen het huwelijk. Het 'open huwelijk' lijkt in deze situa tie het laatste redmiddel voor beide partners. In theorie lijkt het allemaal prachtig, maar is het dat ook in de praktijk? Heden en verleden van dit huwelijk geven daarop het antwoord. n öervoo rstelling datum: woensag 17 juli aanvang: 14.30 uur entree: 4,00 - kinderen met bon Soester- of Baarnsche Courant 3,00 THEATER KLEP Is een voorstelling gebaseerd op een Griekse mythe over Pro- metheus en Pandora: Er was eens een tijd dat er wel goden waren, maar nog geen sterfelijke wezens. Zeus, de oude koning, zit hoog verheven op zijn troon en ziet neer op de leegte der aarde. Na eeuwenlang gepeins besluit hij de leegte op te vullen. Hij schept de eerste goden Pro- metheus en Epimetheus. Met hen begint het verhaal van het ontstaan van de wereld... Tijdens deze voorstelling komen zéven poppen op verrassende wijze tevoorschijn. Door het af wisselende spel met de levens grote figuren en handpoppen ontstaat er een boeiend verhaal voor jong en oud. Een voorstelling voor kinderen vanaf 5 jaar. datum: zondag 4 augustus aanvang: 14.30 uur entree: 6,00 Sonja van Lier - sopraan, Michael Benedik - klassiek gitaar, Adrian Elissen - flamenco gitaar, Het Lorca Trio is speciaal opge richt voor het Lorca Festival Utrecht 1998 en wegens succes gecontinueerd. Het trio speelt composities van Manuel de Falla en Frederico Garci Lorca; dit jaar worden er ook enkele Zuid-Amerikaanse composities vertolkt w.o. een tango. k i n dervoors tel li n5 datum: woensdag 7 augustus aanvang: 14.30 uur entree: 4,00 - kinderen met bon Soester- of Baarnsche Courant 3,00 muzikanten) van weleer werden in brede kring gewaardeerd van wege hun prachtige spel en grote muzikale virtuositeit. Klezmer muziek heeft dan ook veel overeenkomsten met zi geuner- en balkanmuziek. Sinds de oprichting van de AKB in 1996 door altsaxofonist Job Chajes heeft de band een stormachtige ontwikkeling door- kindervoorstelling datum: woensdag 10 juli aanvang: 14.30 uur entree: 4,00 - kinderen met bon Soester- of Baarnsche Courant €3,00 SOESTER COURANT PAGINA 7 datum: woensdag 24 juli aanvang: 14.30 uur entree: 4,00 - kinderen met Beeldend theater 'Oe Muzen' bon Soester- of Baarnsche Courant 3,00 tNTOREN IEKEN EINIGING Als mama en papa samen een dagje uitgaan, moet Josje naar oma en dat is voor de eerste keer... Josje vindt haar 'gehakt ballen-oma' helemaal niet aar dig. Gelukkig heeft haar oma veel geduld, een wonderjas en zelfs een levende pop. De lo geerpartij wordt voor beiden een feest. Een voorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar. Een dikke dame komt aangere den op haar koestep. Ze stalt haar spulletjes uit, spant haar waslijn, bouwt haar tentje, zet de bloemetjes buiten en maakt een lekker kopje thee. Ze is zo druk bezig dat ze niet ziet dat een mannetje op een schildpad naar haar kijkt. Met behulp van de kin deren uit het publiek probeert de man haar hart te veroveren. 55 - 601 22 96 lest Winston Scholsberg is drummer, danser, acteur, organisator, pre sentator en verhaten-verteller. Hoe Klaas Uilenspiegel uit Damme vertrok en te Brugge stierf en hoe zijn zoon Tijl leerde koord dansen. Hoe zijn zoon Tijl Uilenspie gel geboren en op één dag driemaal ge doopt werd. Hoe Uilenspie gel te Meche- len een ezel leerde lezen. Drie hoofd stukken uit de legende van Tijl Uilenspiegel die verhalen over een nooit verge ten vlegel. Tijl en zijn makker Lamme Goedzak halen potsen uit. Koorddansen leer je niet zo maar en een ezel leren lezen? Tijl en Lamme Goedzak zijn erg nieuwsgierig of er vandaag de dag nog potsen uitgehaald wor den. Er zit vast iemand in het publiek die ook op één dag drie maai gedoopt is. Leeftijdsgroep: 5 t/m 12 jaar. irs van Soest e.o. is en verenigingen milieugroepen 1 leerkrachten/docenten rn: zondag 30 juni y 14.30 uur e: 6,00 is een bijzonder trio met dwarsfluiten en een cello, repertoire varieert van Ba- tot twintigste-eeuwse mu- Maar 'She' brengt meer: en de muziek door krijgt de schouwer op verrassende en htige wijze informatie over de tergrond van een componist zijn muziek. SHE bestaat uit: Mirjam van r Maas (dwarsfluit en verso), Erna van Hees arsfluit), Marijke Hess (Cello). turn: zondag 7 juli nvang: 14.30 uur tree: 6,00 Ml Pejri, zijn vertellingen rond Surinaams kettingrijm... en an dere verhalen. jren) ot 16.30 uur. gemaakt. In no time is de band in Amsterdam niet meer weg te denken door de vele optredens op pleinen en in parken. De rest van Nederland volgt dan al snel: in 1999, 2000 en 2001 op het Oerolfestival, in 2001 het Lowlands festival en hun optre den geldt als dé verrassing in het Noorderslagfestival. Ook toerde de band door Slovenië, Zwit serland, Italië en Tur kije. De AKB slaagt er in klezmer (tussen de schuifdeuren van daan te halen en hun muziek) een flinke dosis STREET- CREDIBILITY mee te geven en staat ga rant voor een spette rende liveshow. Job Chajes - zang en raps, alt sax, Janfie van Strien - klarinet, Gijs Levelt - trompet, Joop v.d. Linden - trombone/ percussie, Henk Jan van Minnen - accor deon, Jasper de Beer - contrabas, Alec Kopyt - percussie en zang. e Amsterdam Klezmer Band Oost-Europese Joodse uziek met zigeuner en balkan vloeden. Klezmer is van oor- prong dans- en feestmuziek oals het gespeeld werd in Eu- opa op bruiloften en feesten oor de eeuwen heen. En niet Heen joodse bruiloften! De lezmorim (reizende beroeps-

Soester Courant | 2002 | | pagina 31