ïn? 5,- iop Beelden van Oude Ambachtenmarkt Rechtszaak over uitzetting HAIRSOCIETY D3I\KB* Dubbele huwelijksprimeur 2e PINKSTERDAG Vi§ser ons advies ook. |0p° ACTUEEL! Sfeervol Soester plaatje HANGGERANIUM Gebr. J Metaal 'Brasserie PAGINA 2 lepakket ntiewerk! ren. ASSISTENTE Atork B.V. ting illectie .'/onderhoud en •-specialist ïlle merken Keulen 035 - 601 29 98 WOENSDAG 15 MEI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 Spelregels Meningen van lezersl Ambachtenmarkt werd succes BRASSERIE KEUZEMENU Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Historie, handel, hoefgetrappel en geschuifel Uitgeprocedeerde asielzoeker heeft geen papieren Morimvan Zijp HEREN KNIPPEN NU€ 15,- WASSEN KNIPPEN DROGEN NU 20,- Smaak is persoonlijk, brillen - contactlenzen banketbakkerij Tientallen condoleances Pim Fortuyn Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Harry Witte ambtenaar burgerlijke stand naar Amersfoort en Nijkerk Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. J.C. Corver overleden ♦Van Den Brink: Emmy De échte Tiroler Tuincentrum 1 en Kwekerij Groeneveld Enorme collectie teakhouten tuinmeubelen >nen arb. worstje - ade - gebr. spareribs Vleescentrum jlaan 2, Soest 035)603 64 80 www.randstad.nl Office zou mooi zijn) ulltime ervaring, in de leef- t/ij doen ietstech- el voor 1 gat te van enwildoenen (end). Zij krijgt vaste werkperiode. 3013182 K OP VAKANTIE! aats bij het post- wel van 09.00 tot JTOMARK! i dit blad. Om in aanmerking te komen voor plaatsing moeten brieven voor de rubriek 'Meningen van lezers' zijn voorzien van de naam van de afzen der. Daarnaast is het de bedoeling dat de inhoud betrekking heeft op activiteiten of ontwikkelingen die te maken hebben met Soest De maximale toegestane lengte is 300 woorden. De redactie van de Soester Courant is verantwoordelijk, noch aanspra kelijk voor de inhoud van de brie ven. Uite-raard behoudt de redactie zich het recht voor om van deze spelregels af te wijken, brieven in te korten of te weigeren. Het bestuur van de Stichting Markt Oude Ambachten is zeer tevreden over het verloop en het succes van de 26e editie van de Oude Ambachtenmarkt. Dit resul taat had niet bereikt kunnen wor den zonder de inspanningen, in welke vorm dan ook, van velen. Bij deze wil het bestuur dan ook dank zeggen aan de Palz- en Eemgeu- zen, de vrijwilligers van de Schaapskooi, de Warmbloed Paar- denfokvereniging Eemland, de Soester Boerendansgroep, dans school Gerla, gymnastiekvereni ging De Springbokken en wandel vereniging Olympia. Een bijzonder woord van dank gaat uit naar de sponsors: de heer en mevrouw Van de Grift, bouwbedrijf Van de Grift, glashandel Van Ede, aanne- mings- en wegenbouwbedrijf H.S. Hendrikse Zn. BV. en notaris kantoor R. Schippers. Stichting Markt Oude Ambachten U kunt een keuze maken uit een voorgerecht hoofdgerecht en nagerecht 18,15 Mousse van gerookte paling met gerookte zalm Serranoham met chorizo en aardappelsalade Vélouté van asperges met ossentong Asperges met gegrilde beemham en sinaasappel béarnaisesaus Gepocheerde eieren op asperge salpicon gegratineerd met kaas Verse heilbot met kervelsaus Meloen met gemarineerde frambozen Chocolade ijs met bananen en rum Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 In de Kerkenbuurt waren ze donderdag weer van alle markten thuis. Historie, handel en hoefgetrappel gingen hand in hand. Voetje voor voetje schuifelend trok een eindeloze stroom mensen langs de kramen en bezienswaardigheden. De organisatie was er opnieuw in geslaagd een groot aantal ambachtslieden naar Soest te laten komen, zoals de vlasster (linksboven) en de koperslager (rechts). Op de foto boven is te zien hoe druk het was. Op dit weiland konden de bezoekers nog redelijk uit de voeten, maar de nauwe straten van de Ker kenbuurt stroomden al snel vol. Mag de gemeente Soest bin nenkort een uitgeprocedeerde asielzoeker uit zijn woning aan de Smitsweg zetten? Die vraag legde de gemeente woensdag voor aan de Utrechtse kortge dingrechter. De man, die sinds begin 1993 in Nederland verblijft, heeft na ver schillende procedures te hebben doorlopen, geen verblijfsvergun ning gekregen. Daarom moet hij volgens de Immigratie- en Natura lisatiedienst (IND) Nederland ver laten. Om naar zijn geboorteland Alge rije terug te kunnen keren, moet hij beschikken over een paspoort van dat land, of in ieder geval andere documenten waarmee hij het land kan in reizen. De man beschikt niet over die papieren, zo bleek woensdag. Volgens de Vreemdelingendienst is dit te wijten aan de man zelf. Ad vocate S. Janssen wees er namens de gemeente op dat het beleid dan is dat de gemeente niet langer woonruimte beschikbaar stelt aan de betreffende asielzoeker. Dus vroeg zij de rechter om toestem ming om de woning van de man te - laten - ontruimen. Maar raads man M. van Wezel stelde namens de man dat het helemaal niet zijn eigen schuld is dat hij niet over de benodigde papieren beschikt. Volgens Van Wezel weigert de Al- juwelier Official dealer van o.a.: Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 van 19,- van 25,- Aanbiedingen uitsluitend geldig in de maand mei 2002. KERKSTRAAT 44 SOEST 035-6012175 topmerken monturen advies op maat Smitsweg 30 Soest Telefoon 035 - 601 86 26 gerijnse ambassade de meeste aan vragen voor documenten. Naar zijn zeggen had zijn cliënt wel de gelijk een verzoek gedaan om de papieren te verkrijgen, maar had hij ze niet gekregen. Bovendien wees hij er op dat de man een beroepsprocedure had aangespannen tegen het besluit van de gemeente om hem uit zijn woning te zetten. Van Wezel vond dat de uitkomst van die procedu re moest worden afgewacht, voor dat het daadwerkelijk tot ontrui ming zou komen. Daarnaast voer de hij aan dat de gemeente onvol doende 'spoedeisend belang' had om een kort geding aan te span nen. Naar zijn zeggen is er, door het inkrimpen van de stroom asiel zoekers de laatste tijd, voldoende huisvesting in Nederland om ieder een op te vangen. Maar volgens Janssen moest de woning wel degelijk snel worden gebruikt om andere asielzoekers, die nog niet zijn uitgeprocedeerd, te huisvesten. Zij meende dat de man geen aanvraag voor de papie ren bij de Algerijnse ambassade had gedaan. Zij wees er op dat de Vreemdelingendienst de man had gevraagd om een schriftelijke be vestiging van de ambassade, dat hem de papieren waren geweigerd. Die bevestiging had hij nooit gege ven, aldus Janssen. Maar Van We zel stelde dat ook dat de schuld was van de ambassade, en niet van zijn cliënt. De rechter doet uitspraak op 21 mei. Voor u telf of voor een onder geef't gebak met liefde non elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Tientallen Soesters hebben vorige week het condoleanceregister voor Pim Fortuyn getekend. Het boek is woensdagavond naar zijn familie gestuurd. De gemeente had het dinsdag op een speciale tafel in de hal van het gemeentehuis gelegd. Dat was gedaan op verzoek van een burger. Daarna schreven meer dan vijftig mensen een persoonlijk woord in het register. In Amersfoort werden vorige week woensdag en vrijdag de verkie zingsborden verwijderd. In het Soester College is het niet aan de orde geweest om hetzelfde te doen. Tegelijk met de Oude Ambach tenmarkt verzorgde de Warmbloed- paardenfokvereniging Eemland (WPE) op Hemelvaartsdag een de monstratie ploegen, zaaien en oog sten op de Eng, zoals het vroeger toeging in Soest. Olga Goezinnen nam er een kijkje. Dat leverde dit nostalgische en sfeervolle Soester plaatje op... Foto: Olga Goezinnen-Slagter www.soesteronderlinpe.nlinfo@soesteronderlinee.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Dat wethouders en raadsleden van tijd tot tijd - met speciale bevoegdheid - optreden als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand is ook in Soest geen nieuw verschijnsel meer. Wél als dat buiten het gemeentehuis gebeurt. In dat opzicht was de huwelijksvol trekking van Semmy Prinsen en Wilma Louwenaar in Artishock dus al een primeur, want voor zo ver bekend is er tot dusver nooit eerder in Soest buiten het gemeen tehuis getrouwd, en zeker niet in de grote zaal van Artishock. Sem my speelde - ais 'huismeester' van Artishock - bij zijn huwelijk dus een soort thuiswedstrijd. En omdat het Harry Witte was die de offi ciële plichtplegingen voor zijn re de wethouder van o.a. onderwijs, welzijn e een dubbele primeur, want dat had gedaan. Harry Witte (in toga) legt achter kening nam was er zelfs sprake van welzijn en cultuur ook nooit eerder de katheder in Artishock de verbin- ur. want dat had gedaan. tenis tussen Semmy en Wilma vast. Wij zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. In zijn woonplaats Driebergen- Rijsenburg is, naar vorige week bekend geworden is, op 5 mei j.1. overleden de heer Johannes Carl Corver, oud-lid van de Tweede Kamer en weduwnaar van de oud-burgemeester van Soest, mevrouw J.M. Corver- van Haaften. Hij bereikte de leeftijd van 96 jaar. De heer Corver werd op 24 ok tober 1905 in Amsterdam ge boren. Hij maakte aanvankelijk carrière in het toenmalige Ne derlands Indië, maar keerde in de jaren dertig terug naar Ne derland, waar hij o.a. bij het mi nisterie van Sociale Zaken werkte en later directeur werd van de Sociale Dienst in Vlis- singen. Tijdens de Duitse bezet ting dook hij onder. Na de be vrijding werd hij directeur van het Arbeidsbureau in Middel burg. Hij was enkele jaren raadslid in Vlissingen. In 1954 werd hij benoemd tot hoofdinspecteur-directeur Ar beidsvoorziening in Noord- Holland. Hij was vervolgens o.a. wethouder in Heemstede en van 1959 tot 1969 Tweede- Kamerlid voor de WD. Van 1961 tot 1977 was hij kroonlid van de Sociale Verzekerings raad. Daarnaast was hij gedu rende een reeks van jaren be stuurlijk actief in het landelijke Rode Kruis. In 1972 vestigde het echtpaar Corver zich in Soest, waar hij o.a. voorzitter was van de Fede ratieve Raad Bejaardenzorg (voorloper van de SWOS) en bestuursvoorzitter van Zonne gloren. Zijn echtgenote was tot 1 januari 1980 burgemeester van Soest. Zij overleed enige jaren geleden. X Restaurant "a la carte"\ Riant terras in het bos Lunch X Diner Receptie X Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid X Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott,4 X Peter Spier X uw gastheren X Soesterbergsestraat 122 X 3768 EL Soest X Telefoon 035 - 601 27 06 X Telefax 035 - 601 97 18 Een paar honderd mensen hebben lot nu toe de expositie Terug naar Soest' van Ben Joosten en Emmy Eerdmans gezien en bewonderd. Zondag 19 mei a.s. is de laatste dag in Artishock. Een groot aan deel in de voorbereidingen van deze tentoonstelling was in han den van Emmy. Elke dag belde ze wel een keer op over de affiches, de uitnodiging, de persberichten, de foto's, de inrichting, de opening en noem maar op. We wisten het van te voren. Geen komma, geen kleurtje en geen let tertype ontgaat haar. De directeur van het Museum Henriëtte Polak in Zutphen, waar Emmy Eerd mans (70) dit jaar een grote over zichtstentoonstelling van haar ge hele oeuvre heeft gehouden, had dezelfde ervaring. 'Als we 's mor gens binnen kwamen op kantoor ging de telefoon en zeiden we te gen elkaar: dat is Emmy, neem jij hem maar op'. Emmy Eerdmans is een perfectio nist en dat wil ze laten merken. Als je niet van haar grote talent en prachtige schilderijen en tekenin gen houdt, word je helemaal dol. Ze is een bijzondere kunstenaar en een aparte vrouw. In 1957 kreeg ze bij haar afstude ren aan de Rijksacademie in Am sterdam de gouden medaille van de Prix de Rome voor schilder kunst. Na een reis door Italië ves tigde Eerdmans zich begin jaren zestig in Antwerpen. Daar ont stond de expressieve stijl die zich in Soest voortzette. In 1974 ver huisde ze met Ben en hun zoon Egbert naar Dodewaard. In hon derden, misschien wel duizenden schetsen, heeft ze haar leven vast gelegd. Aan het begin van de jaren negentig ontdekte ze met haar echtgenoot het Afrikaanse Zim babwe. Ook daar heeft ze de om geving in haar talrijke schetsboe ken weergegeven. Prachtige im pressies. Zo ontstond in vijftig jaar zwoegen een schatkamer vol geschilderde en getekende herinneringen aan havens, sluizen, boerderijen, dijk verzwaringen, de Brassband Soli Deo Gloria, huiselijke taferelen en aan Tengenenge. Haar werk maakt deel uit van collecties van het Koninklijk Huis, museum Valkhof, het Schloss Mayland bij Kleef en talrijke particuliere ver zamelingen. De expositie Terug naar Soest' is één van de hoogtepunten in het ju bileumjaar van Artishock. Mor gen is Karen Pas in het culturele bolwerk aan de Steenhoffstraat uw gastvrouw in de mooiste tentoon stellingszaal van Soest (ingang op zij). Vrijdag wordt u opgewacht door Marije Jonker, zaterdag door Dita Valkenet en zondag door Heieen van Soest. Nog vier dagen slechts van drie tot vijf uur. De toe gang is gratis. Een schitterend overzicht van haar gehele oeuvre is te zien in Tussen oog en hand'. Een uitgave.van Sun in Nijmegen. Landsfraat 45 - Bussum - 035 6952943 www.gardenteak.com A A A A js't A A jfL A jgt. A A Jft, nu 7 stuks slechts.. Viele Griisse aus dem Zillertal! DerJohann jlü'/ 1* 4* 'I* Amsterdamseweg 57A Baarn naast kasteel Groeneveld Tel.: 035-54311 02 Iedere zondag en 365 dagen geopend -f?" -f'- -r?1

Soester Courant | 2002 | | pagina 3