Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan I 1.LOS DAG [acïïjëêlT Bert Krijger 'Alle wensen van kleine mensen' worden vervuld bij Baby Beer Literaire lezing over Poolse dichters D^nen^chter^^oliïicu^ó^^^ ^Teak^ Sarden, Paardenkamp blikt terug in jubileum nieuwsbrief Andere openingstijden bij Wonnink Zonwering Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Playbackshow bij soos verstandelijk gehandicapten Slotfeest op 25 mei in Wijkcentrum Smitsveen pagina 15 mei 2002 CURSUS B irbecues >ecialist Ruit repareren en kenteken graveren Nieuw hoofdkantoor in Amersfoort Nieuwe baby/peuterzaak aan Kerkstraat voor verkoopinformatie: Gevraagd VAKANTE- BEZORGERS Soester Courant Mini-roosjes in Van Weedestraat Morgenavond in Artishock Poëziewandelingen Klachten bezorging Service bij Schoemaker te Soest nicatie 09 34 55 300@soest.nl 3st.nl APVERGUNNINGEN ot en met 9 mei 2002 ïn voor een kapvergunning zijn 3 -1 den en een aantal tanje I ,1 eik ulst 1 conifeer, 1 vliegden, 4 eiken ;sdoorn spar 4 - 4 bomen J|\ irrAnVM $ft\ par en enkelen douglassparren in hun belangen te worden ge- tuele vergunning kunnen dit ijk binnen 4 weken na deze be naken bij de afdeling Groen en te Soest, Postbus 2000, 3760 imer 035-6093643. GUNNINGEN )t en met 9 mei 2002 nei 2002 Joorn 1 conifeer en 1 den pinus 'n tegen het genomen besluit n na verzending van het be- ingediend bij het college van ouders van de gemeente 760 CA Soest. WOENSDAG 15 MEI 2002 •uders maken bekend dat zij in het kader van de Wet mi- angen: >ortbedrijven milieubeheer: ïrniek). sgebouwen milieubeheer: T Post) geen bezwaar worden inge- ingen zullen aan de algeme- bij de desbetreffende alge- :uur voldoen. eersopleidingen <N Soesl Tel.: 035-6016621 «1 maandag 27 mei. mei 13.30 uur. >n: tel. 601 66 21 d leverbaar derland! SOESTER COURANT Tussen politici en burgers gaapt een gat. Hoor je steeds vaker en luider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een we kelijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mens ach ter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin en keukenvragen. Deze week: Bert Krijger van de WD, raadslid van 1982 tot 2002 en sinds twee maanden wethouder van personeel en or ganisatie, financiën, grondza ken, economische zaken, socia le zaken, ouderenbeleid, WVG, maatschappelijke dienstverle ning en een aantal welzijnsza ken. Leefijd: 58 jaar. Burgerlijke staat: gehuwd. Huisdier: nog maar twee katten. Beroep: wethouder; tot aan 27 maart jl. adjunct directeur GBIO (bevorderen scholing en vorming ondernemingsraden). Andere activiteiten: evenementen commissie Historische Vereniging Soest/S'berg. Wat ik vroeger wilde worden: huis arts. Ontbijt: zelden. Krant/tijdschrift: alle regio- en lo kale kranten Algemeen Dagblad. TV-Radio-programma: Radio Bergeyk. Boodschappen: doe ik, voor mijn vrouw en mijzelf. Hobby: doe het zeiven en motor rijden. Humor: met woorden, graag 'droog'. Vakantieland: USA en Thailand. Favoriete plekje in Soest: mijn achtertuin. Na een drukke dag behoefte aan: stomme film op TV die ik morgen weer vergeten ben. Ze kunnen mij wakker maken voor: kapucijners met piccalilly. Mijn haren staan overeind als: kinderen dieren mishandelen. Ik blijf thuis: als mijn dochters komen. Ik verplaats me bij voorkeur: nog altijd per auto. Ik hou me op de achtergrond als: ik van een zaak nog niet voldoen de weet. Oerdom van mij was: in 1990 op een oud-wethouder te vertrouwen. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: Mieke Swinkels. Ik denk het liefst terug aan: vakantie in de USA, met all- wheel-drive de bergen in. De mobiele service van Automark is komende vrijdag (17 mei) van 09:00 tot 17:00 uur weer present op het parkeerterrein bij het post kantoor (Steenhoffstraat). Men kan er terecht voor het (gratis) in specteren en repareren van de voorruit vanaf WA+ (groene kaart meenemen), maar ook voor het kenteken graveren 15,00 per auto), met een speciale reflectie- laag 5,00 extra. De aanbieding geldt niet voor verzekerden bij Centraal Beheer. Klaar terwijl u wacht! Dealer: Vraag de gratis catalogus aan: Bel 035-6022768 of e-mail tuinteak@hotmail.com NATUURLIJK WONEN SOEST BURG. GROTHESTRAAT IA. SOEST. TEL. 035-6022768 Tegenover de HEMA Uitgebreide collectie 4- Kristallen karaffen 4- Glaswerk Gedecoreerde serviezen o.a. kippen-, paarden-, herfst-, rozen decor e.v.a. Promotie-artikelen U kunt nu in onze professionele showroom uw kerstpakketten zelf samenstellen De Tromslager Steenhoffstraat 58 - Soest Tel. 035-602 28 71 www.tromslager.nl Geen minuut getwijfeld: vandaag bracht Bert Krijger zijn stem uit op de WD. 'Gewoon op de nummer 1 van de lijst', aldus de li beraal in hart en nieren. Wat er kan worden verbeterd? 'Dat is moeilijk kort samen te vatten, maar we moeten een les leren van Pim Fortuyn en ervoor zorgen dat de politiek veel dichter bij de mensen gaat staan, nu is het nog te veel een gesloten circuit', laat Krijger via zijn mobieltje weten. 'Ik ben onderweg om een route uit te stippelen voor een tocht van de Historische Vereniging.' Het is een van de 'ontelbare' vrijwilligersactiviteiten die Krijger deed/ doet. Ondanks zijn drukke werkzaamheden en raadswerk, vond hij altijd nog vrije uurtjes om de Seizoensmarkt te organiseren, actief te zijn binnen de Stichting en later Vereniging Jumelage Soest-Kozle, de Narre Knollen, voetbalvereniging SEC en nog veel meer. Ook in zijn wittebroodsweken als wethouder, een func tie die meer tijd kost dan hij dacht, is hij actief in het plaatselijke verenigingsleven. 'Dat kan, als het maar zuiver gescheiden is van het politiek werk.' Als wethouder verbaast hij zich nog dagelijks over zaken die hij tegenkomt. 'De eerste 100 dagen moetje gebruiken om alle hoe ken van je portefeuille te leren kennen. Ik hou nu een dagboek bij van wat me allemaal overkomt.' De leukste foto, vindt Bert Krijger zelf. Op 20 februari verbond hij als 'eenmalig' ambtenaar van de burgerlijke stand zijn dochter Nicole en Mark Buitenhuis in het echt. 'Niet eerder vond ik de raadzaal gezellig en intiem. Een nacht lang kan ik door bomen over: de buitenkant van Soest afronden. Inspiratie krijg ik van: praten met de voeten op tafel over 'hoe het zou moeten'. Als ik iemand iets zie stelen, dan: kijk ik hoe groot hij is en ga er des noods achteraan. stil van: paardendressuur. emotioneel van: momenten in de Surpriseshow. .....romantisch van: schapen op de Eng. Soest over 4 jaar... heeft nog veel van dezelfde 'problemen', omdat er zo veel op lossingen zijn dat een keuze zo moeilijk blijft. Voorbeeld: het moet gezelliger winkelen worden in de van Weedestraat. Maar de auto's moeten de straat niet uit, je moet los de krant kunnen kopen. Beide kanten bereikbaar, tijdig be voorraad maar niet te lang laden en lossen, doorgaand verkeer er uit, maar geen andere weg om het verkeer op 'los' te laten en toch moet het gezellig worden. Ik zal mijn best doen. PAGINA 5 In de jubileumuitgave van de Nieuwsbrief blikt De Paarden kamp terug op de afgelopen veertig jaar. Vier decennia, waarin een initiatief van C.J. 't Hart uitgroeide tot een profes sioneel rusthuis voor paarden, dat volledig draait op giften en donaties. Op zaterdag 25 mei wordt de veer tigste veij aardag uitgebreid gevierd tijdens de open dag. Dan worden niet alleen zes nieuwe bewoners (van 21 tot 29 jaar) verwelkomd, maar zijn er ook tal van activitei ten op boerderij Vosseveld aan de Birkstraat, zoals een rommelmarkt van elf tot vier uur. Om 11:00 uur wordt begonnen met het 'verweiden' van de paar den, dat altijd een mooi gezicht is. Het kleine weitje is speciaal inge richt voor kinderen die zich kun nen laten fotograferen met een paard. Voor hen wordt om 14:30 uur een poppenkastvoorstelling tussen het stro gegeven. Om 12:00 en 15:30 uur zijn er demonstraties onderzoektechnie ken door dierenarts Gepco van Bokhorst bij de traveille, de be- handelbox. Voordat de nieuwe paarden wor den begroet om 14:00 uur, is er vanaf 13:00 uur muziek van het KZH Muziekgezelschap uit Zeist, dat om 14:45 uur nog eens van zich zal laten horen. Tijdens het gehele programma zijn koffie, thee, limonade en de traditionele gevulde koek gratis verkrijgbaar. Bezoekers van de jubileum open dag zullen ongetwijfeld mensen met een camera en geluidsappara tuur zien rondlopen. Deze mensen zijn bezig aan de nieuwe video over De Paardenkamp. Een voor proefje ervan is 25 mei te zien in de videoruimte achter de Hooi berg. De video is te bestellen door 24,95 over te maken op post banknummer 631624 o.v.v. 'video'. De Soester journalist Jan van Steendelaar is op zijn beurt bezig aan het jubileumboek dat in okto ber zal verschijnen. Hij is in de ar chieven gedoken en zal gaan ver halen over mensen die van paar den houden en betrokken waren bij De Paardenkamp. De Stichting heeft in de afgelopen week de jubileumuitgave van de Nieuwbrief rondgestuurd. Daarin komen verschillende mensen aan het woord, zoals Ton en Corrie de Lijster die De Paardenkamp als hun tweede huis zien. Ook is een stukje te lezen over Clazina Isings die met haar zus Hermine nauw betrokken was bij de dierenbe scherming toen De Paardenkamp werd opgericht en nog steeds ge regeld Vosseveld bezoekt. Informatie over De Paardenkamp is te verkrijgen bij het secretariaat, 83 6025462, of op de website: www.paardenkamp.nl of per e- mail: Bij Wonnink Zonwering Soest gevestigd aan de Nieuweweg 66 - gelden sinds kort nieuwe openingstijden. Dat heeft voor al te maken met de opening van het nieuwe hoofdkantoor in Amersfoort. Net over de gemeentegrens tussen Soest en Amersfoort (het viaduct bij Birkhoven over en dan links) ligt de nieuwe hoofdvestiging van Wonnink. Het filiaal in Hoogland, waar het bedrijf inmiddels behoor lijk uit zijn jasje was gegroeid, ver dwijnt. De nieuwe Amersfoortse vestiging telt maar liefst 260 vier kante meter showroom, plus kan toor en magazijn. Wat men op het gebied van zonwering ook maar bedenken kan is daar te zien en te koop! Er is o.a. complete stalenka- mer waarin men naar hartelust kan combineren met diverse materialen en kleuren en er is bovendien een videopresentatie met alles wat er aan zonwering - binnen en buiten - voorhanden is, voorzien van de nieuwste technische snufjes. Er werken 18 monteurs in de buiten dienst en 11 medewerkers in de Sinds vorige week is de nieuwe baby- en peuterzaak aan de Kerkstraat 84 officieel open. Waar eerst Alie's baby- en peu tershop gevestigd was is nu Baby Beer het paradijs voor alle baby's en peuters van Soest (en natuurlijk ook een beetje voor hun vaders en moeders). 'Baby Beer' is een goed getroffen naam. Niet alleen heeft de winkel een flinke collectie knuffelberen in voorraad, maar de naam verwijst ook naar de beide eigenaressen: de schoonzusjes Sabine en Miranda de Beer, van de bekende familie De Beer (van de tabakswinkels in Soest-Zuid en Overhees). Sabine heeft zelf inmiddels twee kinderen, Kevin en Daan, die in de wande ling waarschijnlijk ook wel eens als 'beertjes' aangesproken zullen wor den. 'Dit is wel héél wat anders dan si garetten verkopen,' vinden de da mes. 'Dit is heel leuk en afwisse lend. We zijn allebei dol op kinde ren en je zou dus kunnen zeggen dat we van onze hobby ons werk hebben gemaakt. We hebben er zelf in elk geval heel veel plezier in, en de reacties van de klanten zijn heel erg positief.' Onder het motto: 'Alle wensen voor kleine mensen' biedt Baby Beer een meer dan complete col lectie baby- en peuterartikelen, van de eerste flesjes en spenen tot pot jes voor de zindelijkheidstraining, en zo'n beetje alles wat daar tus sen zit tot de kinderen zo'n twee a drie jaar zijn. Ook kinderwagens (buggy's) en maxicosi's, speelgoed voor in de box, en allerlei (kraam)cadeauartikelen in ver schillende prijsklassen - te kust en te keur. En wie er dan nog niet uit komt kan altijd 'uitwijken' naar een speciale Baby Beer-cadeau- bon. Binnenkort staat er in de win kel ook een bijzondere machine, Soester Courant overal thuis is Soest en Soesterberg Sabine en Miranda de Beer bij de zaak aan de Kerkstraat 84. Foto: Soester Courant waarmee namen geborduurd kun nen worden op bijvoorbeeld laken tjes, omslagdoeken en t-shirtjes. Het apparaat moet op dit moment nog geïnstalleerd worden. Babyboom? Baby Beer is in feite de enige baby- en peuterspeciaalzaak van Soest, stellen Sabine en Miranda vol trots vast. Sinds ze geopend zijn constateren ze overigens tot hun vreugde en verbazing dat er in Soest een soort 'babyboom' aan de gang lijkt te zijn. 'We zien op het ogenblik eigenlijk alleen maar dik ke buiken... en dat vinden we heel erg leuk!' De openingstijden van Baby Beer (Kerkstraat 84, S86031326) zijn: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m donderdag 09:30-13:30 en 13:30-17:30 uur; vrijdag 09:20- 12:30 en 13:30-20:00 uur; zater dag 09:30-17:00 uurü verkoop en de administratie. De openingstijden zijn: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m vrij dag 10:00-17:00 uur; zaterdag 10:00-16:00 uur. In de komende dagen vindt de officiële opening plaats. De vestiging aan de Nieuweweg in Soest is weliswaar een stuk kleiner dan het Amersfoortse hoofdkwar tier, maar blaast onder leiding van Simon Kielliger en Sacha Hilhorst toch zijn partijtje mee op zonwe- ringgebied. 'We kunnen op de be scheiden veertig vierkante meter hier natuurlijk niet alles laten zien, maar gelukkig is Amersfoort nu heel dichtbij,' aldus Simon. Er is wel sprake van een verande ring in de Soester openingstijden: behalve op maandag (dat was al zo) is het filiaal aan de Nieuweweg nu ook gesloten op dinsdag en woensdag. Op donderdag, vrijdag en zaterdag is de zaak geopend van 10:00 tot 17:00 uur (op vrij dagavond ook van 19:00-21:00 uur). Buiten het seizoen (zeg maar van september tot maart) is de zaak in Soest ook zaterdags ge sloten. 'Maar we zijn hier altijd be reikbaar; de telefoon - 035- 6090690 - staat op die dagen altijd rechtstreeks doorgeschakeld,' aldus Simon. Binnenkort is het trouwens ook mogelijk hem per e-mail te bereiken (simon@wonnink.com). Schoutenkampweg SOEST-ZUID Gevraagde koopsom 270.000,- k.k. Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind.: entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.: oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c.v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. Alg.: deze woning verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. cai- en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Weteringpad SOEST Op modern bedr. terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr. hal is o.a. v.z.v. krachtstr. install., toil. groep met keuken, verlichtingsapp. en alarmin- stall. Perceeloppervl. 234 m2. Gevraagde koopsom 215.000.- k.k. Nieuw in de verkoop Sophialaan SOEST Op goede locatie gèlegen karakteristieke helft van dubbele villa (1930) met garage en royale achtertuin. Perceelsopper vlakte 365 m2. Ind.: vestibule, hal, toilet, kelder en ruime woonkamer. Verd.: overloop, badkamer en 3 ruime slaapka mers. Zolder: vaste trap en mogelijkheid voor 2 slaapkamers. Alg: deze villa moet geheel gemoderniseerd worden. Gevraagde koopsom 420.000.- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.'. (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 De soos voor verstandelijk ge handicapten houdt maandag 27 mei een playbackshow in de Schoof aan de Molenstraat. Traditioneel wordt het seizoen op deze muzikale wijze afge sloten. Van september tot en met mei ko men de leden elke maandagavond bij elkaar in het buurthuis. De in houd van deze bijeenkomsten, die wordt begeleidt door vrijwilligers, is uiteenlopend. De leden bewijzen telkens dat ze creatief zijn en van muziek houden. Momenteel zijn ze bezig met het instuderen van hun nummer en het belooft de 2T een Vrolijke draaiorgelklanken klonken zaterdag door de Van Weedestraat. De gelijknamige winkelkring pak te weer uit vanwege moederdag. Een speciaal bloementeam ging de straat op om de vrouwelijke con sumenten te verrassen met een mini-roosje. Deze geste werd van zelfsprekend enthousiast ontvan gen door de dames. Ieder jaar wor den zij in de Van Weedestraat al de dag voor moederdag verwend. Garant daarvoor staat telkens de Winkelkring Van Weedestraat. leuke avond te worden, voor iede re deelnemer is er een herinnering, terwijl de nummers een, twee en drie een beker mee naar huis mo gen nemen. De jury weet zich nu al opgezadeld met een zware taak. De organisatie van de playback show doet een oproep aan de Soester bevolking om 27 mei te komen kijken en luisteren. De toe gang is gratis en er wordt om 20:00 uur begonnen; rond de klok van half elf is het programma ten einde. De lezing van de Amersfoortse letterkundige Jef van de Sande morgenavond (donderdag 16 mei) om 20:00 uur in het Artis- hockgebouw, wordt onderbro ken door de voordracht van en kele gedichten. Deze verzen van de Poolse dich ters Wislawa Szymborska (Nobel prijs 1996) en Zbigniew Herbert worden gelezen door bestuursle den van de SLAS en de werkgroep Literair van Artishock.Wislawa Szymborska schreef in 1923 (ver taling Gerard Rasch): De wonderlijkste drie woorden Wanneer ik het woord Toekomst uitspreek, vertrekt de eerste lettergreep al naar het verleden. Wanneer ik het woord Stilte uitspreek, vernietig ik haar. Wanneer ik het woord Niets uitspreek, schep ik iets dat in geen enkel niet-bestaan past. De toegang morgenavond bedraagt 5,00; voor leden van Artishock en de Vrienden van de SLAS: 3,50. De komende zomer organiseert de Stichting Literaire Activiteiten Soest opnieuw twee poëziewandelingen. Die waren vorig jaar in Pijnenburg een groot succes. Deze keer worden de poëziewande lingen gehouden in het prachtige landgoed De Paltz en vinden plaats op donderdag 30 mei en op zondag 30 juni. Meer informatie hierover is morgenavond verkrijgbaar in Artishock of telefonisch: ®6014283. Zaterdag 25 mei houdt Stich ting Balans in samenwerking met de Turkse vereniging en de Kinderkaravaan een afscheids feest ter gelegenheid van de sluiting van het wijkcentrum in Smitsveen. Het feest wordt ge organiseerd voor alle bewoners in Smitsveen, zodat zij afscheid kunnen nemen van het wijk centrum dat jarenlang een ont moetingsplek voor velen is ge weest. Het wijkcentrum aan de Smitsweg zal plaats moeten maken voor het Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 Audio-Vtdeo Breed Educatief Centrum. De ac tiviteiten die nu nog in het wijk centrum plaatsvinden, zullen voor lopig verder gaan in de Klimop school en de Desmond TUtu school. Tijdens het feest zijn er verschil lende activiteiten en demonstra ties, zoals een kinderkermis, de monstraties, barbecue en een bin go. Er zal een terras worden opge bouwd waaromheen deze en nog andere activiteiten zullen plaats vinden. Het Internationaal Vrouwencen trum houdt tegelijkertijd voor vrouwen en kinderen naast het af scheidsfeest ook het slotfeest. Daar zullen diverse activiteiten plaats vinden, zoals verven met henna, zang, dansen, schminken en speel goedverkoop. Voor kinderen van 0 t/m 4 jaar is er kinderopvang ge regeld in de dependance van Vluchtelingenwerk. Het afscheidsfeest en het slotfeest beginnen om 13:00 uur en zullen eindigen om 17:00 uur. De toe gang is gratis. ELKE WEEK EEN k. socsterScourant J IN DE BUS? Neem een abonnement: tel. (035) 6014152 Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog na bezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordappa raat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgen de dag in de namiddag be zorgd. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige eparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar' - eitner! @i Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2002 | | pagina 5