VROEGE VOGELS VROEGE VOGEL AKTIE ifborf Reuma en erfelijkheid. hoe zit dat? Heeren van Brederode Mode Voorjaarsconcert Gospelgroup The Messengers in Cenakel 0900 - 20 30 300 artióuccK iCULTUUR! ZONNESTUDIO - SOEST LS lean Dubé geeft concert n Cenakel Soesterberg 2 HALEN 1 BETALEN pagina f l/OENSDAG 15 MEI 2002 SOESTER COURANT ummer 10 PAGINA 9 ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 comb§3<^ Wandeltocht iVinnaar Franz Liszt-concours 2002 Si I! h KONINGINNELAAN 24 - SOESTDIJK tel: 035-6035744 Oud-inwoner laat Soest van z'n wijnen proeven Vlooienmarkt op de Engh op maandag 20 mei Pinksteren Speurtocht van rangerclub WNF in kinderparadijs Cadeaubon ZATERDAG 18 MEI A.S. véél voor de helft VAN 8.00-12.00 UUR véél voor de helft I KONINGINNELAAN 22 - SOESTDIJK -TEL. 035-6025996 Houd je van dieren? Word dan lid van Kids for Animals! Vraag het De Nationale Reumalijn Rijbewijskeuring Jazz: Benjamin Herman Kwartet Film: 'Familie' Warme maaltijd 55+ in Klarinet Bingo ANBO in OC De Klarinet ?r met uw woonbon I en juist ingevulde woonbonner deld. Bovendien wordt gecontro n alle voorwaarden voldoet, rbij alles klopt, wordt in volgoj starters geldt de leeftijd en d< latschappelijke of economischi i regio Eemland.* ers geldt de periode dat mei op het huidig adres, de criteria bovenaan de kandi t, worden uw persoonlijke gege leeftijd, gezinssamenstelling ei ontroleerd met de gegevens uit dc Basisadministratie Persoons i de gegevens juist dan wordt d( Ie eigenaar/verhuurder aangebo rt u de woning dan krijgt u via d< i acceptgiro waarmee u de lege; /oor een huisvestingsvergunnini Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de Naam: mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x €44,00 per keer S,50 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 57,00 per keer 6,90 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x 80,00 per keer 9,20 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag lidaat ;teerd voor een woning, dan wordi^ dagen na het verstrijken van du benaderd door de verhuurder! inbiedingsbrief is het niet mogelijl binnen te bekijken. Het heeft geer te informeren naar uw kansen] IN AANMERKING BENT GEK0- EEN WONING ONTVANGT U HT oningtoewijzing n van de woningtoewijzingen jegeven in een overzicht. Daarbi even hoeveel reacties er op eenj itvangen en of de woning aan et stromer is toegewezen. Ook won. s woonduur, de eventuele maat-, of economische binding en het inde puntenaantal vermeld. Op die' j een inschatting maken van ujv! een dergelijk type woning en woonwensen aanpassen. ingzoekenden levallen is het mogelijk om op; sociale gronden een urgentie- verkrijgen. Slechts in een zeer al gevallen zal een dergelijke slechts van toepassing is voor een •rden verstrekt. Informatie hierover gen bij de afdeling Publiekszaken jnte, onderdeel huisvesting. 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal FOTO - VIOEO/O Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Stichting Af De Soester Kring Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Natuurgebied 't Hoge Erf is woensdag 22 mei de bestemming van de Soester Kring. Die heeft er een vooijaarswandeling georgani seerd. IVN natuurgids Jan ter Poorten zal de deelnemers rondlei den en van informatie voorzien. Het gebied behoort tot het land goed Pijnenburg dat eigendom is van de erven Insinger. Er staan voornamelijk lariksen en zwarte dennen met hier en daar een ei- ken- en beukenlaan. Op het terrein zijn nog duidelijk de stuwwallen uit de ijstijd te herkennen. De wandeltocht begint om 10:00 uur, vanaf de parkeerplaats aan de achterzijde van restaurant Groot Kievitsdal aan de Hilversum- sestraatweg. Deelname kost 2,30. Bij twijfelachtig weer, tel. 6014403. rhoopt een serieuze klacht mocht Ie woningtoewijzing, dan kunt u die dienen bij de gemeente Soest, ssie Woonruimteverdeling, Post- i0 CA SOEST. /ragen heeft over het toewijzingsr <unt u daarvoor terecht bij Portaal >CW of de afdeling Publiekszaken nte Soest. Ook zijn hier informatie- ikbaar. iformatie kunt u ook vinden op r.soest.nl, bouwen en wonen, erdeling). zemland bestaat uit de gemeenten aarn, Bunschoten, Eemnes, Leus-; Woudenberg. t blad door de desbe- I ingevulde bonnen of te nen. ken verhuurder, e betrokken verhuurder. 3eb.datum:_ aeb.datum:_ ren) onder de 18 jaar dlaats: )n werk:_ jidige woning: n partner (datum invullen) doorstromer zie spelregels) Eemland. gesloten periode van I- Bedraagt uw enkele nee* tel: dehoeve van een gehandi- uden behorende persoon Jean Dubé. [)p glansrijke wijze won de 20- arige Fransman Jean Dubé op "3 april het 6e Internationaal 'ranz Liszt-pianoconcours. >vens werd hem de speciale ïrnst Young Publieksprijs oegekend. Op vrijdag 24 mei al deze jonge meester een reci- al geven in de concertzaal van iet Cenakel in Soesterberg. >e Stichting Cenakel Cultuur )rijst zich gelukkig met dit speciale xtra concert. Jean Dubé speelt in iet Cenakel onder auspiciën van le stichting Cultuur het volgende programma: van Franck de Prélu de, choral et fugue, en van Liszt achtereenvolgens Les jeux d'eau a la Villa d'Este, Nuages gris, Un- stem: sinistre, disastro Grande étu de de Paganini, Valse Oubliée, Sposalizio Sonetto 123 del Petrar- ca Tarantelle di bravura d'après la tarantella de La Muette de Porti- ci. Jean Dubé is Fransman, maar werd 20 jaar geleden in Canada geboren. Hij leerde al op vierjari ge leeftijd pianospelen en gaf zijn eerste concert toen hij nog maar vijfjaar was. Op zijn negende won hij de eerste prijs tijdens het door de stad Parijs georganiseerde con cours 'Jeunes Prodigues Mozart k Paris'. Jean Dubé studeerde bij Jacqueline Robin, John O'Connor en Jacques Rouvier en volgde mas- terclasses bij Dimitri Bashkirov, Lev Naumov, Oxana Yablonskaya en Leslie Howard. Voor zijn enor me prestatie in Utrecht won hij eerder prijzen bij andere interna tionale concoursen: eerste Prijs Francis Poulenc Concours in Bri- ve-la Gaillarde (1997) en het Jeu- nesse Musicales Concours in Boe karest (1998). De tweede Grand Prize bij het Olivier Messiaen Concours van Parijs waar hij even eens de Yvonne Loriod Prize en de Editions Durand Prize won. Concert in het Cenakel, Amers- foortsestraat 18, Soesterberg. Aan vang: 20:15 uur. Entrée: 12,50; CJP/Pas 65+ 10,20. Kaarten re serveren: S80346-332518. ZATERDAG 18 MEI A.S. VAN 08.00-12.00 UUR VEEL KOSTUUMS, KOLBERTS, SHIRTS, JACKS EN BROEKEN Oud-Soester Ilja Gort, inmiddels een topper onder de wijnbouwers in Frankrijk, is zaterdag even terug in zijn geboortedorp, waar hij ook een groot deel van zijn leven heeft doorgebracht voordat hij naar Maartensdijk verhuisde. Hij stelt de inwoners van Soest in de gele genheid om te proeven van de door hem geproduceerde rode, witte en rose wijn. Met zijn wijnen won hij al tal van internationale prijzen, zoals onlangs noh op het internationale wijnfestival in Lon den. Tijdens de speciale wijnpre sentatie die zaterdagmiddag om 16:00 uur begint in de Albert He- ijn-vestiging aan de Burg. Gro- thestraat kan men niet alleen van de wijn (en de hapjes) proeven, maar kan men zich ook laten voor lichten over tal van aspecten van de wijnbouw, waarbij uiteraard het proces van druif tot fles (met als opschrift Ilja Gort, Soest 1951 op het etiket) niet ontbreekt. Er is ook een echte Bordeaux-druiven plukster aanwezig. Maandag 20 mei (Tweede Pink sterdag) wordt op evenemententer rein de Engh een vlooien- en an tiekmarkt gehouden. Verwacht worden 180 handelaren die curio sa, boeken en antiek proberen te slijten. Onder hen bevinden zich ook verzamelaars en antiek hob byisten. De organisatie belooft een groot en gevarieerd aanbod met onder meer glaswerk, meubelen, speelgoed en gereedschap. Voor kinderen is er een gratis kleedjes- markt, zodat ook zij spulletjes kunnen verkopen. Zij kunnen zich opgeven via telefoonnummer 0343-442962. Via dit nummer is ook meer informatie verkrijgbaar over de markt. De entree bedraagt 2 euro 1,80 voor 65-plussers). Traditioneel doen jonge mensen van de gemeente belijdenis van hun geloof met Pinksteren. Dan wordt herdacht dat, na de hemel vaart van Christus, de Heilige Geest is uitgestort. Vanaf dat mo ment werd het geloof verbreid over de gehele wereld. De groei van de kerk, wereldwijd gezien, gaat door. Reden om met Pinksteren, 19 mei, feest te vieren, ook toegankelijk voor belangstellenden van buiten de eigen gemeente, 's Morgens begint de dienst van de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) om 10:00 uur met ds. C. van Breemen (belijdenis) en 's middags om 17:00 uur met ds. P. Groenenberg. Adres: Parallelweg 1. Inlichtingen: 886027898 of 6033470. De jeugdclub van het Wereld Na tuur Fonds (WNF) ontwaakt uit haar winterslaap en start zaterdag 25 mei het seizoen. Dan wordt in kinderparadijs de Vrije Teugel een speurtocht langs de dieren gehou den, van 14:00 tot 16:00 uur. Het WNF bemant dan allerlei kraam pjes en biedt de kinderen de gele genheid zich te laten schminken. De rangerclub houdt elke maand een activiteit voor de jeugd. Later staat er bijvoorbeeld een bezoek aan en een wandeling in de omge ving van De Paardenkamp op het programma. Voor meer informatie over de rangerclub kan contact wor den opgenomen met Hanke Ravesteijn, 88 030-2322329, mail: hanke.ravesteijn@planet.nl of de website van het WNF: www.wnf.nl Steenhoffstraat 9A. tel. 602 8132 Op elke bon staat precies de waar de (in maar de meerwaarde mag er bij bedacht worden. Een Wereldwinkelcadeaubon is een verrassend, origineel en eerlijk ca deau. Verrassend, omdat u ver baasd zult zijn over de verschei denheid aan artikelen die in de Wereldwinkels te koop worden aangeboden. Verrassend ook dat dit op 400 plaatsen in Nederland kan. Origineel, omdat de kwali teitsproducten uit tal van Latijns Amerikaanse landen, Eerlijk omdat de nijverheidspro ducenten, handwevers of zilver smeden een goede, eerlijke prijs voor hun producten hebben ge kregen. Eerlijk ook omdat eerlijke handel een effectieve vorm van ontwikkelingssamenwerking is. Trouwens, als er ergens sprake is van plezier voor twee, dan is het wel bij het geven van een Wereld winkelcadeaubon. De ene is de vriendin of vriend hier en de ande re is de producent daar. Voor het bestellen van deze bon kunt u bij elke Wereldwinkel terecht. Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur. De Soester Gospelgroup The Messengers, onder leiding van Gert Mannée, geeft op zondag 26 mei een voorjaarsconcert in de Ceciliakapel van het kloos ter Cenakel aan de Amers- foortseweg 18 te Soesterberg. Medewerking wordt verleend door de Blues/Rockband Sjenna uit Rhenen mei zangeres Patricia Veerman. De algehele leiding is in handen van Gert Mannée. Het koor zal diverse gospels ten geho re brengen met afwisselend piano begeleiding en samen met de Sjen- na-band. Daarnaast zullen pianist Peter Neeteson en de band Sjenna afzonderlijk instrumentale inter mezzo's verzorgen. Het concert begint om 14:30 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de VW/ANWB (^6012075), The Messengers tijdens een van de repetities. De Gouden Snaar Audio Video (886012132), beide in Soest, en bij alle koorleden. De toegangsprijs bedraagt 10,00; Pas 65 en CJP: 8,00; kinderen tot 12 jaar: 5,00. Kaarten zijn ook verkrijg baar bij het Cenakel voor de aan vang van het concert. Kids for Animals is de jeugdclub van de Dierenbescherming. Als lid ontvang je 6 keer per jaar het clubblad. En word je nu lid, dan krijg je ook nog eens het welkonnstpakket Help de dieren, word lid van Kids for Animals! Bel met 070- 3142 700 of kijk op www.Mdsforanirinals.nl Je kunt natuurlijk ook gewoon de bon invullen. Ja, ik word W van Kids for Animals (0 t/m 18 jaar) K ontvang de acceptgro van €10,- en betaal per kalenderjaar. Daarna ontvang ik het wekomstpakket én 6 keer per jaar het clubblad. Naam: voornaam: jongen/meisje nummer Plaats: Handtekening ouder/ verzorger. Stuur de bon in een envelop naar Ledenadministratie, Antwoordnummer 2106, 2603 VD Den Haag een postzegel mag. maar hoeft niet 0,10 pm op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur De Nationale Reumalijn is een initiatief van de Reumapatiëntenbond en het Nationaal Reumafonds Uw gift op giro 324 is altijd welkom. Maar niet alleen voor ouderen We zijn het zo gewend. Een een maal verkregen rijbewijs moet om de vijfjaar verlengd worden. Het overleggen van een eigen ge zondheidsverklaring is al vol doende. Maar als men 70 jaar wordt, komt er ineens veel meer voor kijken. Het verlengen van een rijbewijs is in Europa sterk verschillend. In ons land is voor het perio diek verlengen van een rijbewijs het overleggen van een eigen ge zondheidsverklaring voldoende. Vanaf de leeftijd van zeventig jaar moet men echter eerst een gezondheidskeuring ondergaan en moet de verklaring door de keuringsarts worden ingevuld. Discriminerend? Al jaren wordt door de oude renbonden hiertegen bezwaar aangevoerd als discriminerende maatregel. Waarom ineens bij de leeftijd van zeventig jaar? Op 69-jarige leeftijd werd men nog bekwaam geacht om een mo torvoertuig te besturen en van de ene dag op de andere wordt hieraan getwijfeld. Maar ook jongere bestuurders kunnen dusdanige gezondheids klachten hebben, die het bestu ren van een motorvoertuig in gevaar kunnen brengen. Deze discussie is nu weer opgelaaid, nadat de Gezondheidsraad aan minister Netelenbos heeft gead viseerd de keuringsleeftijd terug te brengen naar zestig jaar. On derzoeken tonen aan, dat oude re automobilisten minder vaak bij aanrijdingen zijn betrokken dan bestuurders uit andere cate gorieën. Uniformiteit ver te zoeken In sommige landen in Europa zijn periodieke keuringen ver plicht vanaf het verkrijgen van het rijbewijs; andere landen leg gen de grens weer bij 45 of 50 jaar. Alleen Nederland en Zwe den hanteren de meest discrimi nerende leeftijdsgrens van 70 jaar. Het wordt tijd, dat de Europe se Commissie in deze met uni forme regelgeving komt. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 18 mei Een merkwaardig vitale mix van jaren zestig-jazz, latin, easy tune en modenie dance en trip hop. In 1991 studeerde Benjamin Herman cum laude u.m. (Uitvoerend Mu sicus) af aan het Hilversums Con servatorium. Datzelfde jaar werd hem de Wessel Deken Prijs toege kend en nam hij als een van de drie geselecteerde Europeanen deel aan The Thelonious Monk International Saxophone Compe- tition in Washington (V.S.). In 1992 kreeg hij een beurs toegewe zen die hem in staat stelde een halfjaar in New York aan The Manhattan School of Music te stu deren bij saxofonist Dick Oatts. Op het ogenblik maakt hij deel uit van het Michiel Borstlap Sextet, het Piet Kuiters Kwartet en de Fra Fra Big Band. Als leider is hij ac tief in de New Cool Collective en de New Cool Collective Big Band. In zijn Benjamin Herman Trio meet de altist zijn kunnen met bas sist Jos Machtel en drummer Joost van Schaik. Machtel is een fantas tische bassist die ook goed uit de voeten kan op tuba en trombone. Van Schaik heeft ondanks zijn jon ge leeftijd een rijke speelervaring. Hij studeerde bij toppers als Han Bennink en John Engels. De trio- cd 'Café Alto' werd door pers en publiek goed ontvangen. Bezet ting: Benjamin Herman-altsax; Juraj Stanik-piano; Jos Machtel- bas; Henk Zomer-drums. Aanvang: 21:00 uur. Toegang: 7,00 (leden 5,00). Maandag 20 mei Scène uit 'Familie'. Maria Goos bewerkte 'Familie', haar door Het Toneel Speelt met veel succes opgevoerde theaters tuk, tot filmscenario. De regisseur van toneelstuk en film is dezelfde - Van de Sande Bakhuyzen - en ook de acteurs zijn grotendeels dezelfden als in het theater. Maria Goos geniet terechte faam door haar rake dialogen in de televisie series 'Pleidooi' en 'Oud geld', eveneens onder regie van Van de Sande Bakhuyzen. Vader Jan (Van der Vlugt) organiseert voor zijn familie - moeder Els (Laseur), de ruim volwassen kinderen Nico en Bibi (Rietman en Van Eyle) en hun echtgenoten (Blok en Klever) een lang weekeinde in een chalet in winters Oostenrijk. Dat moet een soort afscheidssamenzijn wor den: moeder is ziek en zal niet lang meer leven. Tijdens die reünie komen - het was voorspelbaar - allerlei familiegeheimen op allerlei manieren aan de oppervlakte: kan ker, vreemdgaan, drankmisbruik, onderlinge jaloezie, haat, venijn, maatschappelijke mislukking, on verdraaglijke karakters. Daar valt, vergis u niet, toch nog heel wat bij af te lachen. Maar, zoals dat dan hoort in zo'n familiedrama, de emoties lopen hoog op en uitein delijk barst de bom. 'Familie' verwierf een Gouden Kalf voor het beste tv-drama (eer der ontving regisseur Van de San de Bakhuyzen dezelfde prijs voor zijn 'Bij ons in de Jordaan') en de Prijs van de Nederlandse Filmkri tiek voor de Beste Film. Acteurs: Anneke Blok, Marisa van Eyle, Bart Klaver, Petra Laseur, Mark Rietman, Bram van der Vlugt. (Nederland 2001, 92 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 886019577. Onder het motto 'Samen aan Ta fel' serveert het ontmoetingscen trum De Klarinet op zaterdag 1 juni een warme maaltijd voor 55- plussers. Vanaf 17:00 uur zijn de deelnemers welkom. Eerst kunnen ze een glaasje drinken en vervol gens krijgen ze een warme maaltijd bestaande uit diverse gangen. Wie belangstelling heeft voor de geza menlijke maaltijd kan zich opgeven vóór 22 mei bij de bar van het ont moetingscentrum De Klarinet, 886023139. De kosten bedragen 4,00 per persoon. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt op vrijdag 17 mei een bingo. Er wordt om 14:00 uur begonnen in ont moetingscentrum De Klarinet, de zaal gaat een half uur eerder open. Voor 50-plussers is deelname gra tis, anderen kunnen meedoen te gen betaling van 2,50 per kaart. Iedereen is welkom en elke deelne mer krijgt een consumptie.

Soester Courant | 2002 | | pagina 9