'Lang leve de opera' in Cabrio Wildschut Optie< €3; icultuur r 'De Vliegende Hollander' Burgemeester opent vrijdag muziekmarathon van PVO SLAS-poëziewandelingen in landgoed De Paltz Vers fruit Slof 75Wellicht va vah knteh Expo Annet de Langen in de Soester Duinen TJogteiÖm Muzikale vogels op orgel en fluit Appel roombotter aru6KXK Cabrio in zijn nopjes met overkapping llub hoopt rond te 1 Mountainbik WOENSDAG 22 MEI 2002 SOESTER COURANT Zondagmiddag 26 mei, vanaf 15:00 uur 'PROFIL Zondagmiddag in De Open Hof Vrijdagavond in Cabrio Recordpoging in brandweerkazerne uw opticien mag u méér verwachten: Weer bingo bij wijkvereniging Tilingo-Nepra Op 30 mei en 30 juni ^aiwgËSBAG22MËI200Z nu voorJ M 1 Gen VOLLEYBAL (vruchtenbrood gevuld met room en verse appelschijfjes) nu voor JHB JÊ Brede Bibliotheek Soest 1 Film 'Crossroads' Bluesnight met Expo Nadjezjda van Ittersum in park Sonsbeek No man's land' veteranen en het feit of ze wel Meningen van lezers Popcentrum houdt Open Huis Berna Kousemaker, sopraan. De eerste muziekproductie van dit nieuwe seizoen in het Ca- brio-openluchttheater biedt op zondagmiddag 26 mei veel aan wonderschone muziekfrag menten uit diverse opera's. Met een grote verscheidenheid aan solisten, koren en een or kest wordt deze middag tot ie ders genoegen ongetwijfeld één van de hoogtepunten van dit seizoen. Het Cabriobestuur is dan ook zeer verheugd met de medewerking van onderstaande solisten. Berna Kousemaker zal (op verzoek) het spits afbijten met de prachtige aria van Marenka 'Endlich allein' uit 'Die verkaufte Braut' van Smetana. Vervolgens zal de tenor Livio Ga- brielli uit de opera 'Carmen' van Bizet de aria 'La fleur, qui tu m'avais jetée' ten gehore brengen en na de pauze de voor iedereen Elma van den Dool, sopraan. zo bekende aria uit 'Rigoletto' van Verdi: 'La donna mobile'. De bas/bariton Hans de Vries neemt de bekende aria 'Bel offi cier' voor zijn rekening, eveneens uit de opera Carmen. De colora tuur-sopraan Elma van den Dooi zal na de pauze uit de opera Rigo-1 letto van Verdi de wereldberoem de aria 'Caro nome' vertolken. Deze aria's zullen alle begeleid worden op de vleugel door Wybe Kooijmans uit Naarden. Ook is de operaklas van de muziekschool uit Zeist o.l.v. Annelies van Gerven bereid gevonden om uit de opera Carmen o.a. de 'Habancra' uit te voeren. In de opera 'Cavalleria Rusticana' van Mascagni komen drie koren voor: a: koor in de kerk, b: koor voor de kerk, en c: het volk (het publiek). Hieraan werken mee het Toonkunstkoor en -orkest uit Bus- sum, leden van het Julianakoor uit Hans de Vries, bariton. Soest, leden van het Slavisch Koor Byzantium uit Soest en de opera klas uit Zeist. Dit alles staat onder leiding van Marion Bluthard. Afgesloten wordt met vijf koren en aria's (w.o. 'Summertime') uit de opera Porgy and Bess van Gershwin. Aanvang: 15:00 uur. Bij slechte Livio Gabrielli, tenor. weersomstandigheden wordt uit geweken naar de Petrus en Paulus- kerk, Kerkplein 2. Entree: 8,00; kinderen tot 12 jaar 5,00. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de VVV- Soest, Steenhoffstraat 7B, en dro gisterij Sukking, Rademakerstraat 21, Soesterberg. In restaurant De Soester Dui nen (Soesterbergsestraat 188) is vanaf 25 mei een representa tieve selectie te zien van aqua rellen van Annet de Langen uit Soestduinen. De tentoonstel ling duurt tot medio augustus. Annet de Langen groeide op in Hilversum. Op het lyceum werd zij door haar tekenleraar gestimuleerd om met tekenen en schilderen door te gaan. Zij koos echter voor een carrière bij de omroep, waar ze 30 jaar voor zowel radio, als tele visie werkte voor respectievelijk AVRO, TROS en NOS. Sedert enkele jaren heeft zij palet en penseel weer ter hand genomen en heeft zij les van Kitty Mulder. Naast bloemen en landschappen heeft Annet een voorliefde voor het schilderen van de Afrikaanse olifant, waardoor zij gedurende diverse verblijven in Kenia gefas cineerd raakte. Haar werk ken- Annet de Langen. merkt zich door het gebruik van zowel zachte als felle kleuren, waardoor levendige beelden ont staan. De opening vindt plaats op zater dag 25 mei om 12:00 uur en wordt verricht door de burgemeester Janssen. Oc FtETSSPEClALIST Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openlngatljden: dlntdag t/m vrijdag n 9.00 uur tot 19.00 uur ig van 9.00 uur tot 17.00 BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 'Wij zijn er weer; ons pro gramma is uit!' aldus het en thousiaste bestuur van het Soester openluchttheater Cabrio. 'Voor de 9e keer hebben we een groot aantal voorstellingen kunnen programmeren in ons mooie openluchttheater. Onze grote wens, een overdekt po dium, is dit jaar in vervulling gegaan.' Door een ontwerpopdracht te geven aan de T.U. in Delft heeft de gemeente Soest met steun van een aantal sponsors dit pro ject mogelijk gemaakt. Bij het ter perse gaan van dit artikel worden de noodzakelijke voor zieningen hiervoor nog aange bracht. 'Wij verheugen ons er op!', aldus het bestuur. 'Nu kunnen de meeste voorstel lingen - die anders bij regen achtig weer afgelast moeten worden - toch doorgaan; mu ziekinstrumenten en decors ver dragen immers geen regen!' Naast het Colenso Consort o.l.v. Gregory Hubert, treden ook Jean Telder en Martin Slagt op zondagmiddag 26 mei op in de concertserie in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Op het programma staan wer ken van Bach, Handel, Tele- mann en Vivaldi. Van J.S. Bach wordt het 'Sinfonia' uit de Cantate BWV 42 door het Colenso Consort uitgevoerd. Een muziekstuk dat, in tegenstelling tot de meeste cantates van Bach, een instrumentale opening kent en waarin een avondstemming wordt opgeroepen. Jean Telder is solist in het orgel concert nr. 13 van G.E Handel. Aan het vogelgezang in het twee de deel van het concert ontleent het concert haar bijnaam 'De koe koek en de nachtegaal'. Uit het omvangrijke werk van Te- lemann wordt het Concert in G 'Polonois' door het Colenso Con sort gespeeld. Het concert wordt afgesloten met het Fluitconcert 'II Gardellino' van Vivaldi, met een verrassende ope ning waarin de fluitist Martin Slagt het gezang van de distelvink laat horen. Aanvang 16:00 uur. Toegang vrij. De eerste productie van het nieuwe seizoen in het Cabrio openluchttheater wordt op vrij dagavond 24 mei door 'Het Toneelhuis' uit Zeist verzorgd. Zij spelen 'De vliegende Hol lander' van Jan Veldman met het Shantykoor 'Noodtweer' De regie is in handen van Jaco- lien Schepers. Een oude legende komt tot leven in een modern jasje. Een schip dreigt te vergaan. Eens in de ze ven jaar mag de schipper aan land om een vrouw te zoeken die hem trouw is tot in de dood. Als hij deze vindt kan het schip met zijn bemanning alsnog vergaan, want eeuwig leven lijkt op het eerste oog misschien wel aardig maar op den duur wordt het een moedeloze en pijnlijke klus. Op een eiland is een naïeve vrouw, die verliefd wordt op de schipper. Nadat ze zijn portret heeft gezien heeft ze in haar leven nog maar één doel: de vrouw worden van De Soester muziekvereniging PVO houdt in het weekend van 24 mei en 25 mei een '24-uurs marathon' in de brandweerka zerne aan de Lange Brinkweg. De marathon wordt op vrijdag avond om 19:00 uur geopend door burgemeester Janssen en op zaterdagavond om 19:00 uur afgesloten door wethouder Bert Krijger, PVO gaat 24 uur achtereen, zon der onderbreking (behalve sanitai re stops), muziek maken en ieder een die wil komen aanmoedigen of sponsoren is van harte welkom. Deze marathon is een grote klus... maar het wordt dan ook groots aangepakt. PVO heeft zich aange meld voor een recordpoging die opgenomen zal worden in het Guinness Book of Records. De recordpoging staat nu op naam van de 'Screamin Freeman and the World Record Band'. Zij hebben 29 en 30 januari 1999 in het Lyric Theatre te Harrison, Arkansas, USA gedurende 24 uur maar liefst 108 verschillende stukken uitge voerd. PVO gaat tijdens de record poging voor 125 verschillende stukken. PVO hoopt met de marathon vol doende geld 'binnen te spelen' om nieuwe uniformen aan te kunnen schaffen. Het bekende blauwe uni form van PVO is aan vervanging toe! De jasjes vertonen slijtage- plekken en de broeken worden vaal door 'de tand des tijds'. Dè uniformen dateren dan ook van 1989 en hebben regen en wind bij straatmarsen, felle schijnwerpers bij concerten en natuurlijk menig zweetdruppeltje moeten door staan! Kortom: ze zijn echt aan vernieuwing toe. Zo'n uniform, colbertjasje, broek, giletje en strikje kosten veel geld en PVO heeft 70 uniformen nodig. Natuurlijk is er de laatste jaren flink gespaard en gereserveerd; er staat inmiddels de helft op een speciale rekening. PVO wil nu pro beren om de andere helft in een snel tempo op haar rekening te krijgen. Drie jaar geleden - bij het 100-jarig bestaan van PVO - is er ook een marathon gehouden. Ook toen is er 24 uur achter elkaar ge speeld en is er een flink bedrag bij elkaar geblazen t.b.v. het 100-jarig bestaan. Familieleden, collega's, vrienden en kennissen hebben toen gesponsord. Nu heeft PVO ook het Soester bedrijfsleven benaderd voor sponsoring. PVO gaat er voor en hoopt zich in het najaar van dit jaar te kunnen presenteren in gloednieuwe unifor men. Vakmanschap, service, persoonlijke aandacht en een uitstekende outillage. Al deze zaken vindt u bij Wildschut Optiek. Kom daarom eens een kijkje nemen in onze zaak. Bijvoorbeeld voor een oogmeting, een onderhoudsbeurt voor uw bril, vloeistof voor uw enzen, enzovoort. Of om 'zomaar' even rond te neuzen in onze uitgebreide collectie monturen of zonnebrillen. U bent van harte welkom bij Wildschut Optiek. Gediplomeerd Optometrist, lid A.N.V.O. BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGDRUKMETING Zuidpromenade 14, 3768 EM Soest, Tel. 035 - 602 22 12 De nieuwste en modernste oogmeetapparatuur! Scène uit 'De Vliegende Hollan der'. deze man. Zal ze ondanks het kwaad wat als een giftige spin de eilandbewoners in haar kleverige web te lokken, ondanks haar lief de voor de dichter, de dood van haar zuster en de ziekte van haar vader haar doel bereiken om de schipper uiteindelijk trouw te blij ven tot in de dood? Aanvang: 20:00 uur. Entree: 5,00. Bingoliefhebbers kunnen zaterdag 25 mei weer terecht bij de wijkver eniging. Die laat in De Klarinet vanaf 20:00 uur de genummerde balletjes weer rollen. De zaal van het ontmoetingscentrum aan de gelijknamige straat gaat een half uur eerder open. Een bingokaart kost 3,50 euro voor leden en do nateurs en 7 euro voor anderen. Tussen de bedrijven door is er een loterij. ft\\ Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In Europa is lepra al sinds de Mid deleeuwen uitgeroeid. In Nepal is lepra met alle lichamelijke en so ciale gevolgen blijven bestaan. Dat is vooral te wijten aan de geïsoleer de ligging, gebrek aan informatie, armoede, ondervoeding, kortom: er ontbreekt veel. Er leven onge veer 25.000 leprapatiënten. Velen zijn wel genezen, maar hebben een onherstelbare handicap overge houden. Tilingo-Nepra biedt hulp aan deze mensen. Zij draagt de kosten voor de medische verzorging in een te huis voor ouden van dagen en stelt ook haar deuren open voor men sen die een medische behandeling niet kunnen betalen, enz. En dat 'enz.' is nog heel veel meer!. Door hun producten uit Nepal te kopen kan men een bijdrage leve ren aan de allerarmsten die ook graag een menswaardig bestaan willen hebben. Kunstnijverheid, handgeweven textiel, klankschalen, batikkaarten, enz. van deze men sen zijn te vinden in de Wereldwin kel. Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur. 'Die tegen 't ruischen van de blaren niet en kan, en moet in den bosch niet gaan'. Deze be kende versregel van Guido Ge- zelle is het motto voor de poë- ziewandelingen die de Stich ting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) organiseert op 30 mei en 30 juni. Aangemoedigd door het succes van de eerste poëziewandelingen, vorig jaar in de bossen van Pijnen burg, organiseert de SLAS nu twee wandelingen in het landgoed De Paltz te Soestduinen. Het traject is uitgezet in samenwerking met de heer E.S. Raatjes en gids Henk Gerth. Hij vertelt onderweg aller lei bijzonderheden over het prach tige park en medewerkers van de SLAS lezen natuurverzen van be kende Nederlandse dichters. De wandeling start bij de toe gangsweg van De Paltz (auto's par keren aan de overkant!) aan de Van Weerden Poelmanweg en duurt ongeveer anderhalf uur. Aan het eind van de wandeling wordt door de SLAS koffie, thee of een frisje aangeboden in het bezoe kerscentrum van De Paltz, waar ook geluisterd wordt naar carillon- muziek van 'De Reizende Beiaard'. De voettocht staat open voor maximaal 20 deelnemers op don derdagmorgen 30 mei om 09:30 uur, en op zondagmiddag 30 juni om 12:00 uur. Kosten: 5,00 per deelnemer, inclusief drankje. Vrienden van de SLAS betalen 3,50. Aanmelden alleen bij boekhandel Van de Ven, ffl(035) 6012419, fax (035) 6020135, e-mail info.vandeven@libris.nl (ook voor nadere inlichtingen). Tijdig reser veren is aan te raden. De deelnemers aan de poëzie wandelingen in Pijnenburg, vorig jaar, waren zeer enthousiast over het evenement. 'anavond moet er bij Stam/ oVoCo witte rook uit de choorsteen komen ten teken at de club overeenstemming KBeeft bereikt met een nieuwe UVj-ainer voor het eerste dames- eam. Als het klikt tussen de andidaat en de spelersgroep unnen de handtekeningen on- ier het contract norden gezet. len aantal volleybalsters maakte fgelopcn weekeinde reeds kennis iet de potentiële opvolger van lijks dat 5 voer lc in brood- TN' banketbakkiuii Birkstraat 93 - Soest - Tel.601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Willaertstraat 49 6095829 1 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Woensdag 29 mei Drie meisjes uit een klein plaatsje 'KinSSIlflkcS' aan de Amerikaanse oostkust wa- ren op de lagere school hartsvrien dinnen, maar op de middelbare school zijn ze uit elkaar gegroeid. Het drietal bestaat uit de snobisti sche cheerleader Zoe, de zwange re alternativo Mimi en de keurige studiebol Lucy (Britney Spears). Na hun eindexamen hebben ze elk eert goede reden om naar Los An- geles te reizen: Zoe wil haar ver loofde bezoeken, Mimi wil mee doen aan een liedjeswedstrijd en Lucy wil naar haar moeder, die het gezin in de steek heeft gelaten toen Lucy nog heel jong was. Ze reizen mee met muzikant Ben, die ze geen van allen goed kennen. Tij dens de reis merken de drie dat er van hun vriendschap niet veel over is, maar gaandeweg wordt hun band sterker en bloeit er een ro mance op. Aanvang: 14:00 uur. Filmkeuring: alle leeftijden. Nederlands onder titeld. Lengte: 90 minuten. Entree: 3,50/4,50 (volwassenen). Re serveren: Brede Bibliotheek Soest, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest; theaterkassa: 88 6095829; ope ningstijden: ma t/m vi 10:00- 12:30 en 13:30-18:00 uur. Kingsnakes bluesband. Zaterdag 25 mei Gemeen rockende bluesband uiij Zaltbommel die meedogenloos; doordringt tot de kern van de har de en rauwe Chicagoblues uit dtj jaren vijftig. Agressief, onheilspel lend en geladen klinkt de Chicago-j blues, met als belangrijkste ken merken de striemende gitaar en de. versterkte mondharmonica. Df| band schuwt het niet om van Chi- m cago-blues moeiteloos over te op Texas-swing of Fifties-Jump. De oorspronkelijke kern: Erie La- badie, Andre Dieterman en Rob; 1 „mTTrn Lumeij, zet de groep eind '87 op MOUNTAINBIKE Met de toenmalige Hammond-or- - ganist/pianist Roel Spanjers (heeft' ganisi/ puuiisi ivuei opanjcia ^uccii o.a. gespeeld bij Magie Frankie enDierenopvang t Hart is nu spelend bij J.W. Roy) zette deguro rijker geworden dankzij band menig festival op z'n kop je open Soester kampioen- Met zanger/mondharmonicaspekïsc|,appen van de mountainbi- Sven van den Berg uit Zaltbommei^ec|u|[) Midden-Nederland bouwt de band een stevige Kve-re/MBO Het inschrijfgeld var putatie op. The Kingsnakes spelen^ 50'jee,néiners werd afge blues in de stijl van Little Walter,uc int:touin„ The Fabulous Thunderbirds, Les-staan aan deze instelling, ter Butler en T-bone Walker. Het materiaal bestaat uit eigen num-De wedstrijd vond v 8 woensdagavond plaats op u Entree-Bergjes, nabij het Soester Hoog De mountainbikers zaten 6U mint ten op hun fiets. De orgamsati hield rekening met verschillend categorieën, zoals heren, dame mers en covers. Aanvang: 22:00 uur. 10,00; leden 6,50. Maandag 27 mei Detail van de 'Pronte Keramische Godinnenvan Nadjezjda van It tersum. De Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum exposeert haar 'Pron te Keramische Godinnen' bij Inter Art in park Sonsbeek, Arnhem (Tellegenlaan 3). Ook Geert van den Bos is daar present met recen te schilderijen. De tentoonstelling wordt morgen - donderdag 23 mei - om 18:00 uur geopend en loopt door tot en met zondag 30 juni. Bezoekers kunnen er, behalve op maandag, dagelijks terecht tussen 12:00 en 17:00 uur. Het Popcentrum is dé ontmoe tingsplek voor popmuzikanten in Amersfoort. Het Popcentrum om vat de Popschool van Scholen in de Kunst en de Popstudio's van De Kelder en is gevestigd aan de Zwaaikom 29. De Popschool heeft een uitgebreid cursusprogramma dat een breed muziekgebied be strijkt. De vakdocenten zijn zelf ook popmuzikant. Zij kunnen zo wel beginnende als gevorderde, jonge en oude popcursisten verder op weg helpen of nieuwe uitdagin gen bieden. De Popstudio's van De Kelder kun je als band afhuren, al dan niet compleet met backline. Op zaterdag 1 juni, tussen 13:30 en 16:00 uur, kun je komen kijken wat er allemaal te doen is in het Popcentrum. Popcursisten en pop docenten geven optredens en pre sentaties. Toegang gratis. Alle in formatie over het cursusaanbod is te vinden in de nieuwe brochures van Scholen in de Kunst, die in het centrum gratis verkrijgbaar zijn. Wil je nog meer weten, dan staan de aanwezige docenten en cursis ten klaar om al je vragen te beant woorden. Ergens in de puinhoop die ooit Joegoslavië heette zijn de Bosniër Ciki en de Serviër Nino, beiden uit Sarajevo, vastgeraakt in een loop graaf. Het enige dat ze ervan weer houdt elkaar overhoop te schieten, is hun overlevingsdrang. Want een derde man, de Bosniër Cera, ligt in Snelheidsduivel dezelfde loopgraaf op een mijn. Eén verkeerde beweging van zijn kant en de boobytrap ontploft. Franse blauwhelmen treffen de drie mannen in de loopgraaf aan. Van hogerhand wordt echter bevo- Graag wil ik op deze plaats n dank en waardering uitsprei voor de aandacht, toewijding plichtsbetrachting waarmee o politie zich inzet voor onze vei j j heid Eén van de factoren die o len niet m te grijpen - want stel dat bedrci zijn autom, de neutraliteit van de VN m gevaar \a zou komen. Als ook nog een am bitieuze internationale tv-verslag- geefster zich ermee gaat bemoeien, verandert het niemandsland nog meer van een slagveld in een mor bide circusvoorstelling. De oor logsjaren in Joegoslavië kun je on mogelijk hilarisch noemen, en 'No man's Land' speelt zich af in het heetst van de strijd. Toch is bij Danis Thnovic' film een scheve glimlach soms moeilijk te onder drukken. Op wonderbaarlijke wij ze slaagt Tanovic (32) erin om zijn oorlogsfilm als een subtiele tragi komedie neer te zetten, waarin alle betrokken partijen te kijk worden gezet. Een oorlogsfilm zonder gro te actiescènes en helden, maar wel met een briljant scenario, heel sterk acteerwerk, veel zwarte hu mor en suspense van begin tot eind. 'No Man's land' kreeg vorig jaar op het filmfestival van Cannes de prijs voor het beste scenario. Enkele maanden en vele prijzen verder won Tanovic' debuutfilm op filmfestival Rotterdam met ruime voorsprong de publieksenquête, en onlangs werd de film bekroond met de Oscar voor de beste bui tenlandse film. (Bosnië/Frankrijk/ België 2001, 98 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 8S6019577. Scène uit 'No Man 's Land'. listen die het motorgeweld van racemonsters niet weten te be gelen, en die door hun gevaar en roekeloze rijstijl de tnwo van Soest voortdurend belage lk ben, ik geef het eerlijk toe, van die roekeloze rijders dn brute krachten van zijn verva ke Ford Ka niet altijd in bed' heeft. Op plaatsen waar de r maal toegestane snelheid 51 bedraagt, wil ik een enkele wel eens 51 of zelfs 52 km pt rijden. Fout natuurlijk, ik wef helemaal fout! Maar ja, 'het vriend die mij mijn feilen t nietwaar? En gelukkig is de tie in dat opzicht mijn beste die dan ook voortdurend mi len toont. Twee weken geleden nog v ergens in Soest geattendee overschrijding van de toej maximum snelheid van 5 Blijkens de brief die ik ontv ik, ik durf het slechts fluiste bekennen, met wel 54 km over de weg gescheurd! Er oh wonder, gelukkig geen s fers gevallen, maar wel vriendelijk (nou ja, vrie verzocht het lesgeld voor o sus heropvoeding ad 28, maken. Dat bedrag, dat ik natuu veel genoegen heb vol ronduit een schijntje v< waardevolle les. Ne^ ik wij in Soest hepl blij nv met al die wakkere politi en -vrouwen, die ons zo loos en onbaatzuchtig be tegen niets en niemand snelheidsduivels zoals ik dat ik mijn waardering koene en doortastende nu graag ook eens op de uiten. Er

Soester Courant | 2002 | | pagina 10