HAIRSOCIETY Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Hulleman optiek M BB Corrie ging er honderden voor s n Brugklassers van Griftland rennen voor tehuis in India Gert Nijhoff 7 ACTUEEL r D^nen^^htei^^oliticu^^^^J LVD Programma Paardenkamp op open (jubileum)dag Veiling Hollandse Nieuwe voor 't Fierhuis in Soest UW sluit goed seizoen af Van Breukelen m Vast-goed Assurantiën 12 mei 2002 _PAGlfsi/\ j/VOENSDAG 22 MEI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 De Paardenkamp viert zaterdag 40-jarig bestaan IR garantie Dankzij Soester Zakenkring en horeca Jubilarissen en zelf kaas maken Service bij Schoemaker HEREN KNIPPEN NU €15, WASSEN KNIPPEN DROGEN NU 20,- Laatste 'kans' notoire inbreker voor verkoopinformatie: Leerlingen zoeken vanaf morgen sponsors voor actie <S> VOOR O O G Z O R G Winkeldieven in kraag gegrepen r%È e Soest nicatie )9 34 55 I00@soest.nl :st.nl lissen politici en burgers gaapt ;n kloof. Hoor je steeds vaker i luider roepen. In een poging eze afstand te verkleinen, stelt e Soester Courant in een we- elijkse serie de raadsleden en ethouders voor. Nn eens niet oor een politiek onderwerp an te snijden, maar door op oek te gaan naar de mens acta- ;r de politicus; eenvoudig aan e hand van huis-, tuin- en keu- e 11 vragen. )eze week: Gert Nijhoff van oest 2002, raadslid sinds 14 itaart 2002 en lid van de cora- nissies ruimtelijke ordening, ■o Ikshuis'vesting en milieu RVM) en sport, onderwijs en velzijn (SOW). Gebrek aan tijd is er de oorzaak van dat alle rails, treinstellen en andere attributen nog in dozen zijn verpakt. 'Maar ik loop wel beurzen af en ik heb het plan om een nieuwe baan op te zetten', zegt Gert Nijhoff die van jongs af aan liefhebber is van spoorweg modelbouw. In het 'echt' volgt hij de ontwikkelingen binnen de Nederlandse Spoorwegen op de voet, maar de gouden tip om de problemen op te lossen, heeft hij niet. 'Ik ben niet deskundig. Ik zou zeggen: als alle treinen om het half uur rijden en er heeft er een vertraging, dan laat je er een vervallen, maar dat schijnt te makkelijk te zijn.' In zijn jonge jaren wilde hij profvoetballer worden, maar zover zou hij het niet schoppen. 'Met m'n voeten ging het aardig, maar ik kreeg hoofdpijn van het koppen en ben gestopt toen ik een jaar of 20 was.' Kopzorgen krijgt hij, twee maanden na zijn verkiezing, ook al een beetje van de manier waarop de raadsleden discussië ren. 'Mijn eerste indruk is dat het raadswerk meer tijd kost dan ik dacht. Dan heb ik het over het werk thuis, maar ook in de verga deringen, bijvoorbeeld door al die herhalingen van zetten. Als iemand zijn standpunt heeft uitgelegd, hoeft dat voor mij niet nog een keer.' <ONINKLIJKE :n aanvragen ;n ter gelegenheid van Konin- linklijke Onderscheidingen uit- :h verdienstelijk hebben ge- eving. De uitreiking is altijd een Voor degenen die er achter <ken zijn, is de uitreiking van afsluiting van een lange perio- •ok de termijn voor het aanvra- >r Koninginnedag 2003. st contact op te nemen met de meester drs. J.J.L.M. Janssen, -Ike gegevens moeten worden voorwaarden moet worden g een kans van slagen te ge- inzake bezwaarschrift eige- Je tegen aanschrijving be ng Middelwijkstraat 57-59 Van der Hoeven ongegrond 'an de familie Jansen ge- Ti door De Lasenberg ken een begroting van kosten 'e benodigde materialen in te en te onderzoeken welke 'jr van die materialen er zijn t voorvloeien. Na ontvangst erzoek opnieuw in overwe- rlening bouwvergunning en i van een dubbele woning 36-38 te Soest (regnr. 'uw P- van Rhosenbergh, zo- -f van 3 maart 2002, die is 2002, niet-ontvankelijk ver- jeeftijd: 58 jaar. urgerlijke staat: gehuwd, puisdier: hond helaas onlangs in- Tslapen. eroep: bouwkundige, ndere activiteiten: bestuurslid [lichting De Drie Eiken Soester- >rg- Vat ik vroeger wilde worden: petballer. Ontbijt: Brinta. Trant/tijdschrift: Amersfoortse pïourant, Spoorwegmodelbouw. Tv/radioprogramma: Studio Sport, Kopspijkers, Dit was het nieuws. Boodschappen: niet. Hobby: spoorwegmodelbouw, bil- irten, luisteren naar jazz, kijken har sport. Humor: een dag niet gelachen, is en dag niet geleegd. Vakantieland: Frankrijk. Favoriete plekje in Soest(erberg): Be omgeving van 't Soester Hoogt. a een drukke dag behoefte aan: just, op de bank of in de tuin. kunnen me wakker maken foor: :amppot andijvie, ijn haren staan overeind als: er geheime agenda's worden bijge- ïouden. k blijf thuis voor: sen zieke huisgenoot. Ik verplaats me bij voorkeur per: auto. Ik hou me op de achtergrond als: er gediscussieerd wordt met de [lakken in het zand. Oerdom van mij was: dat ik ooit ben beginnen te roken. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: mijn horloge om. Ik denk het liefst terug aan: de periode van de eindexamen feesten. Jders maken bekend dat zij i het kader van de Wet mi- ngen: en voor motorvoertuigen iustrieweg (Maro B.V.). ambachtsbedrijven mi- 12 (INTEC Food Enginee- [een bezwaar worden inge- gen zullen aan de algeme- j de desbetreffende alge- ur voldoen. Twintig graden onder nul: met bontmuts naast een tolk en een Russi sche collega techneut. Midden jaren negentig verbleef Gert Nijhoff zes maanden ten noorden van Moskou om er mee te werken aan een bouw project. 'Ongeacht of je het met de ander wel of niet eens was, bleef er res pect voor de manier van werken, eikaars standpunten en gewoonten. Dankzij deze omgangsvorm is er resultaat geboekt, een omgangsvorm die ook in de politiek navolging verdient. Een nacht lang kan ik doorbomen over: de mooie dingen in het leven. Inspiratie krijg ik van: muziek en kleur. Als ik 100 euro op straat vind, dan: zoek ik de eigenaar; vind ik die niet, dan koop ik een partij straat kranten of iets dergelijks. stil van: goede muziek. emotioneel van: goede muziek. romantisch van: mooie kleuren. Soesterberg over 4 jaar... ...is een levendige gemeenschap. ien Bovaggarantie en arantie op motor, n aandrijfassen. 'ine, d.tilauw-fnet, alarmg 19755 -8.758 ■C.C. Navigaöe/TV. tel, audïo 44597 C. cruise contr., boorcomp., lm-velgen32.400 -€31.700 b€12.210 1 €13.386 c airb., leer/stof int13.386 contr., lm velgen, eL ramen20.500 (beak, cenr.vergr. g 9 959 imen, stbekr.4 452 et, LPi, aircog 3 545 S1*-1990 ttc, regensensor, trekhaakg 14.250 lirco, trekhaak, woodline, centr verg. 7.250 compleet....g 18.900 ,en-€14.700 €21.000 zeer compleetg27.i81 C.C, 310 pk, zeer compleet€28.310 •'er/stof int, roofrails, txwdcomp.38.900 romp. el.ramen, lm velgeng 21.6OO 'lm velgen, spoiler, etramen€19.286 1 velgen, el. ramen, cenr.verg.16.500 km. E.C.C., - LMV€15.928 :ST, 035-603 70 47 □est.nl In Engeland en Zwitserland bestond het al, een rusthuis voor oude paarden. Dierenlief hebber C.J. 't Hart vond dat een geweldig idee en nam het initiatief om in Soest ook zo'n voorziening van de grond te krijgen. Dat er honderden be langstellenden waren op de openingsdag had hij niet in zijn stoutste dromen kunnen be vroeden. Het was zaterdag 14 april 1962 toen wijlen burgemeester S.P. ba ron Bentinck de 34-jarige pony Corrie uit Markelo inschreef als eerste bewoner van De Paarden kamp. Dat was aan de Klein En- gendaalweg, waar de familie Det- mers spontaan grond beschikbaar had gesteld en de heren Rasch en Majoor voor boxen hadden ge zorgd. Het bleef niet bij dergelijke gestes. Het bestuur van het Van der Huchtfonds zegde een structurele bijdrage van 250 gulden per jaar toe, de Nederlandse Dierenbe scherming deed 100 piek in het zakje en ook particulieren trokken de portemonnee of kwamen met een geschenk. Iemand anders stond 50 kilo haver af, weer een ander beloofde de eerste maand verzorging van Corrie voor zijn re kening te nemen. Voorzitter P.M. Wijsmuller en se cretaris en initiator 't Hart konden hun geluk niet op en een trend was gezet. Tot op de dag van vandaag rooit De Paardenkamp het zonder subsidies van de overheden dank zij giften en bijdragen van instellin gen, maar vooral van particulieren. Kennelijk zijn de woorden die ba ron Bentinck veertig jaar geleden sprak, nog niet vergeten. 'Paarden verdienen dit, want zij zijn altijd een grote steun voor de mens ge weest en toonden zich altijd goe de kameraden.' Hij herinnerde eraan dat paarden soms na trouwe dienst een treurig einde beleefden, maar dat door het initiatief van 't Hart en de hulp van velen daarin verandering kon ko men. Bentinck stelde dat zeer op prijs en vond het prachtig dat veel bezoekers waren gekomen, maar ook dat ruiters en amazones van de maneges The Boomerang uit Soest en Slootegraaf uit Den Dol- der de opening opluisterden. Ben tinck vond dat Corrie wel iets weg had van een filmster, omdat ze be slist nooit eerder zoveel belangstel ling had gekregen. De Paardenkamp bleek geen een dagsvlieg en ontwikkelde zich in snel tempo en verhuisde naar de Birkstraat, waar het is uitgegroeid tot een professionele instelling die plaats biedt aan 68 bejaarde paar den en pony's. Corrie ging honder den paarden voor. Als gevolg van de steeds verder gaande mechanisatie zijn er nu geen werkpaarden meer in het rusthuis. De laatste overleed in 1996, zegt Reinier van Valkenhoef Vanwege de lange wachtlijst heeft de stichting verderop aan de Birk straat, tegenover Veevoeder Eem- land, een terrein gekocht. Daar wil ze stallen bouwen voor nog eens 50 paarden. Dat is mogelijk gewor den, vooral doordat enkele jaren geleden een nalatenschap van meer dan 1 miljoen gulden werd ontvangen. Maar: het ministerie van vrom ligt dwars, dit in tegen stelling tot de gemeente die al een bouwvergunning afgaf. Het woord is nu aan de provincie die moet zeggen of ze akkoord gaat met de noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan of zich alsnog achter het ministerie schaart. De Paardenkamp viert za terdag het 40-jarig bestaan met een gevarieerd pro gramma op boerderij De Vosseveld aan de Birkstraat. De halfjaarlijkse open dag staat helemaal in het teken van het jubileum en krijgt gestalte tussen 11:00 en 16:00 uur. De gehele dag is er een rom melmarkt en kinderen kunnen er onbeperkt terecht op het weitje dat speciaal voor hen is ingericht en waar ze zich kun nen laten fotograferen met een pony of paard. De rest van het programma ziet er zo uit. 12:00 Demonstratie onder zoektechnieken door dierenarts Gepco van Bokhorst in de be- handelbox. 12:30 Poppenkastvoorstelling tussen het stro. 13:00 Muziek van het KZH Muziekgezelschap uit Zeist. 14:00 Voorstellen van de zes nieuwe bewoners: halflinger merrie Miranda, WPN ruin Oli- vier, half Arabier Pandorre, WPN ruin Pascal, Shetlander Paul en WPN merrie Spook. 14:30 Poppenkastvoorstelling tussen het stro. 14:45 Muziek van KZH Mu ziekgezelschap. 15:30 Demonstratie dierenarts Gepke van Bokhorst. Volgens het Amerikaans sys teem wordt dinsdag 28 mei in restaurant Fusions aan de Bur gemeester Grothestraat het eerste tonnetje haring geveild. De opbrengst gaat naar 't Fier huis, een tehuis voor zwakbe gaafde kinderen, dat nog moe ten worden gebouwd. Het is de tweede keer dat de Soes ter Zakenkring en de afdeling Soest/Soesterberg van de Konink lijke Horeca Nederland op deze manier geld vergaren voor een goed doel. Vorig jaar werd 4000 gulden verdiend voor De Blauwe Vogel aan de Bosstraat. Ook toen werd 'eerste Hollandse Nieuwe' geveild. Burgemeester Koos Janssen heeft toegezegd zorg te dragen voor een goed verloop van de Amerikaan se veiling. Volgens dit systeem hoeft de laatste bieder niet het vol le pond te betalen. Iedereen legt steeds het bedrag in, waarmee hij het vorige bod verhoogt. Op deze wijze dragen alle bieders een steentje bij aan het tehuis dat plaats moet gaan bieden aan 12 personen. Het project wordt on dersteund door de Rotary Soest/ Baam. De bijeenkomst in Fusions is al leen bestemd voor genodigden. Zij verzamelen zich vanaf 18:00 uur om de Hollandse Nieuwe te proe ven en weg te poetsen met een glaasje Corenwijn. De veiling be gint om half zeven. Met onder andere de huldiging van drie jubilarissen heeft de Unie Van Vrijwilligers (UW) het seizoen afgesloten. De da mes gingen ook aan de slag op Kaasboerderij Staelenhoef. Aan de Birkstraat werden de leden aan het werk gezet en mochten ze gezamenlijk hun eigen kaasje ma ken. Dat werd als prettig en leer zaam ervaren. Daarna schoven "de vrijwilligers aan voor een lunch, waarbij vice- voorzitter Agaath de Widt de da mes H. van Wijk, Miep Buehre en Jeantje Viets bedankte voor het feit dat ze al meer dan 30 jaar werkzaam zijn geweest voor de UW. De UW startte in het afge- Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleurervtv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Uitgebreide collectie ■Cr Kristallen karaffen Glaswerk 4- Gedecoreerde serviezen o.a. kippen-, paarden-, herfst-, rozendecor e.v.a. A Promotie-artikelen U kunt nu in onze professionele showroom uw kerstpakketten zelf samenstellen De Tromslager Steenhoffstraat 58 - Soest Tel. 035-602 28 71 www.tromslager.nl van 19,- van 25,- Aanbiedingen uitsluitend geldig in d maand mei 2002. KERKSTRAAT 44 SOEST 035-6012175 Een 19-jarige man uit Soest is vrij dag door de rechtbank in Utrecht veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf, waarvan de helft voor waardelijk. De rechtbank achtte bewezen dat de verdachte in de laatste maanden van het vorig jaar in Soest zeven inbraken heeft ge pleegd. Tegen de verdachte was twee jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Met deze straf wil de rechtbank, hoewel de Soester al een lang strafblad heeft, hem een laatste kans geven om aan een sys tematisch daderproject mee te wer ken. Gevraagde koopsom 199.000,- k.k. Gareel SOEST Aan de rand van de nieuwbouwwijk "de Boerenstreek" vrij en rustig gelegen moderne middenwoning met berging (1997) en grote zonnige tuin (155 m2). Ind.: hal, toilet m.k., ruime woonkamer met plavuizen vloer, mod. keuken (oven, kookplaat, afzuigkap). Verd.: overloop, douchecel, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3) en ruime bergzolder. De woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is tevens voorzien van dubbel glas, plavuizen vloer gehele begane grond, zonneboi ler en veel bergruimte. Beetzlaan SOEST In Soestdijk, nabij scholen en openbaar vervoer gelegen, uit stekend onderhouden helft van dubbel woonhuis (1988) met garage en besloten tuin. Ind.: hal, toilet, L-vormige woon kamer, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. kookplaat, koelk., vriesk., afw.machine, magnetron). Verd.: overloop, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3), badkamer met ligb. en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met mog. voor extra slaapkamers. Gevraagde koopsom 290.000,- k.k. Gevraagde koopsom 270.000,- k.k. lopen jaar nieuwe projecten op in verzorgingshuis Mariënburg en Residence Souveraine. In september pakken de vrijwilli gers de draad weer op en daarbij kunnen ze hulp gebruiken van nieuwe leden. 'Wie voor de UW werkt, maakt anderen en zichzelf tevreden. Bovendien horen de le den bij een neutrale, goed gestruc tureerde organisatie, waarin saam horigheid een grote rol speelt', al dus secretaris Janny Tilma. Wie belangstelling heeft of meer informatie wenst, kan bellen naar 6018945. UVV-dames snijden de melk, waaraan stremsel is toegevoegd, om de vaste en vloeibare stof te schei den. Schoutenkampweg SOEST-ZUID Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind.: entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.: oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c.v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. Alg.: deze woning verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v. cai- en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Sophialaan SOEST Op goede locatie gelegen karakteristieke helft van dubbele villa (1930) met garage en royale achtertuin. Perceelsopper vlakte 365 m2. Ind.: vestibule, hal, toilet, kelder en ruime woonkamer. Verd.: overloop, badkamer en 3 ruime slaapka mers. Zolder: vaste trap en mogelijkheid voor 2 slaapkamers. Alg: deze villa moet geheel gemoderniseerd worden. Gevraagde koopsom 420.000.- k.k. Weteringpad SOEST Op modern bedr. terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr. hal is o.a. v.z.v. krachtstr. instali., toil. groep met keuken, verlichtingsapp. en alarmin- stall. Perceeioppervl. 234 m2. Gevraagde koopsom 215.000.- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl VBO [10 MAKELAAR Koninginnelaan 40 Soest TeL: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Vanaf morgen trekken brug klassers van het Griftland Col lege er weer op uit om sponsors te zoeken. Inwoners van Soest kunnen ze dus aan de deur ver wachten. De bedoeling is dat de leerlingen geld inzamelen voor een tehuis van kinderen die aan lepra lijden of hebben geleden, in India. Dat doen ze door op vrijdag 31 mei deel te nemen aan een spon sorloop. Hoe meer geldschieters, des te meer er kan worden overge maakt naar kindertehuis Udayan dat in een sloppenwijk van Calcut- ta staat. Het bestaat sinds 1970 en er wonen momenteel 300 kinderen van 4 tot en met 18 jaar. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Oogmeetkundige - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten Docent Nederlands Peter Hofland was er vorig jaar met zijn vrouw voor een maatschappelijk project van het retailbedrijf Merison dat de actie van het Griftland College ook zal sponsoren. Hofland raak te diep onder de indruk. 'Het was een ontroerende ervaring: zingen de en dansende kinderen die ons met bloemenkransen begroetten. De levensvreugde straalde van hen af en dat met hun achtergrond. Udayan verdient daarom onze vol ledige steun.' De kinderen in het tehuis krijgen een opleiding, verantwoord voed sel, kleding en medische verzor ging. Dat gebeurt allemaal in een ontspannen en gezonde omgeving, die het tegenovergestelde is van de wijk, waar ze zijn geboren. In de overvolle sloppenwijken le ven de mensen in onhygiënische omstandigheden en hebben de mensen de grootste kans besmet te raken met de leprabacterie. De ziekte openbaart zich met pig- mentvlekken en gevoelloosheid, maar de mensen hebben geen geld om zich te laten behandelen. De volgende fase is dat vingers en te nen afsterven. Men is dan niet al leen gehandicapt, maar wordt ook sociaal buitengesloten. Geïnfec teerde kinderen worden door Uda- kunnen worden behandeld. Als de leprabacterie is uitgeschakeld, is het van belang dat de kinderen goede voeding krijgen en in een gezonde omgeving leven, zodat de ziekte geen nieuwe kans krijgt. Dankzij de opleiding kunnen de kinderen later zichzelf en hun fa milie onderhouden. Daar is geld voor nodig en daarom gaan de brugklassers volgende week vrijdag hardlopen op de at letiekbaan van AV Pijnenburg. Tot die tijd gaan ze de straat op en de deuren langs om sponsors te zoe ken. Van de opbrengst kan Uda yan geneesmiddelen, leermiddelen en opleidingen voor de kinderen betalen. Op station Soestdijk zijn in een trein twee mannen aangehouden, die daarvoor in Baarn diefstal in een winkel hadden gepleegd. Ge zien was dat ze op de trein naar Soestdijk waren gestapt en aan de hand van het signalement kon de politie daar ingrijpen. Het betreft Utrechters van 22 en 31 jaar. Tij dens het verhoor biechtte een van hen ook twee andere diefstallen r de be aied va w CD 1 Steenhoffstraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudcnsnaar.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 5