OESTERBERGSE I Muzikale hoogtepunten bij Odeon TT dito klem onder vrachtwagen geleden! 't Vliegdorp toch naar Abrona Rally op vliegbasis Soesterberg Meer natuur in routes van Avondvierdaagse Abrona is op zoek naar materialen voor recreatie r n WOENSDAG 22 MEI 2002 KERKDIENSTEN Gemeente onderzoekt herindeling sportpark Kerklaan MEDISCHE DIENST HULPVERLENING De kracht van de reclame ligt in de herhaling choemaker is al meer dan 55 jaar dé vakzaak in Soest op gebied van ld-geluid- ïhoud.app. technische mensen verzorgen slle service n garantie. dat is pas zekerheid. Duitsers en Roemenen bij jubilerende muziekvereniging Soest 2002 wil stortplaats weer openstellen 0800 - 0432 [en, nen COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 nntie.ni A Soester 19060 Onderlinge 'rijdag 24 Mei 1952 ed kwam, mede dank zij hulni onderduikers. )51 werd niet minder dan ronH 1 0.000 M3. gas afgeleverd ER OORLOGSTUIG GE 4DEN *"B j de Beckeringhstraat werd ii perceelbos de kop van een i aangetroffen, waarin de tijd ing nog volledig aanwezig 1 De politie nam maatregelen tiet gevaar te elimineren enl schuwde de Mijnen-oprui-1 sdienst. r VOOR 8 UUR ZWEM-1 komt veelvuldig voor, dat fJ ïlustige lieden op werkdagen i| voor 8 uur het Natuurbad ïken en daar zwemmen. 5 echter verboden, ook al is abonnementhouder, daar er ,'een toezicht is. Op werkda- :an niet vóór 8 uur v.m. wor- ;ezwommen, en des Zondags oor 12 uur. 3IEBEURZEN EN- TOE- EN J ouders, resp. voogden van ïgen die hun studie willen zetten aan een gymnasium, n, H.B.S., middelbare han- hool, middelbare nijver- ;chool of kweekschool en die nmerking komen voor een ;beurs of toelagen, wordt be- gemaakt, dat ze hun aanvra- ïet toelichting binnen 2 we- j het college van Burgemees- Wethouders kunnen dienen MDWEER IN ACTIE brandweer moest Woensdag naai uitrukken. Een heide- je aan de Paltz behoorde tot erkterrein van de Soester- brandweer, die dan ook het igswerk verrichtte. arm, gemaakt voor een kam- nt, welke te Soestduinen in zou staan, leverde ook geen >p, daar ook een stukje hei bij deze tent in brand was :t, doch door kampeerders blust. de maal kwamen de vrijwil- niet tevergeefs. Zij blusten nevelspuit achter "Zonne- een perceel bos en hout- waardoor de schade tot 35,- beperkt bleef. [)e vrijwillige brandweer van Soesterberg is in de vroege och- jend van Tweede Pinksterdag feen uur in de weer geweest om een automobilist te bevrijden die op de A 28 bekneld was geraakt na een botsing met een achtwagen. De bemanning van de traumahelikopter uit Nijmegen verleende hierbij nedische assistentie. riet ongeluk gebeurde maandag morgen even na half zeven. Zowel personenauto, bestuurd door een 29-jarige inwoner van Weert, de uit Litouwen afkomstige rrachtwagencombinatie reden in de richting Utrecht. Ter hoogte van "»lag Soesterberg heeft de Veerter vermoedelijk de snelheid van de vrachtwagen onderschat. Mogelijk doordat hij op het aller laatste moment een uitwijkma- noeuvre heeft gemaakt, botste hij in volle "vaart met de linkerkant van zijn auto tegen de rechterach- terkant van de vrachtwagen. De klap kwam zo hard aan, dat de personenauto vast kwam te zitten en nog tientallen meters werd meegesleurd voordat de vrachtwa gen tot stilstand kwam. Door de kracht van de aanrijding werd de bestuurder van de personenauto naar achteren geslingerd en kwam op de achterbank terecht. Een toe vallig passerende brandweerman en een arts verleenden eerste hulp en waarschuwden de hulpdiensten. De brandweer van Soesterberg was snel ter plaatse, maar moest zeer omzichtig te werk gaan om het ernstig gewonde slachtoffer te kun nen bevrijden. Na een uur was dat De brandweer had een uur nodig om het beknelde slachtoffer uit het wrak te bevrijden. gelukt en kon de man met ernstig hoofdletsel per ambulance naar het Utrechts Medisch Centrum worden gebracht. Hij werd opge nomen op de afdeling intensive care. Volgens de laatste berichten is zijn toestand stabiel. Samen met de brandweer van Zeist heeft de Soesterbergse brandweer, nadat het wrak van de personenauto was verwijderd, het wegdek schoongemaakt. Geduren de de afhandeling van het ongeval waren beide rijstroken van de A 28 richting Utrecht een kleine drie uur afgesloten. Het verkeer werd via de afslag Soesterberg en de Richelleweg omgeleid. Zaterdag 25 mei zondag 26 mei Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 aalms. R. v.d. Vring en J. Schutte; eucharistieviering; kinder koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek de Sluis (Driebergen), SS0343-514849. Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00- 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Apotheek Soesterberg,Rademakerstraat 25, §80346-334000. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en RB.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, §§352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 35033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. 't Vliegdorp zal de komende twee seizoenen zeer waar schijnlijk toch op het terrein van Abrona gaan voetballen. Sportwethouder Harry Witte hoopt dat vandaag kort te slui ten met de zorginstelling die zich welwillend heeft opge steld. Tot deze verrassende mededeling kwam Witte donderdagavond, kort nadat KVO-preses Frans van Dil len de grote bezorgdheid van zijn club had verwoord over het plan dat 't Vliegdorp een veld zou krij gen op het korfbalterrein. De weerzin van KVO was bekend op het gemeentehuis, vandaar dat er toch weer contact was opgeno men met Abrona over het gebruik van het veld dat daar ligt. 'Dat is ook een prima locatie en dan zijn we af van de problemen met KVO en 't Vliegdorp. Dat is beter dan dat we het plan er doordouwen', aldus Witte. Als de wethouder vandaag een akkoord bereikt met Abrona, en daar gaat hij vanuit, dan zal de ge meente het voetbalveld een een malige opknapbeurt geven. Dat kost 8 duizend euro, exclusief nieuwe doelpalen. Daarnaast neemt de gemeente het jaarlijks onderhoud voor haar rekening. Maar al doet ze dat drie jaar, dan zijn de totale kosten nog lager dan bij de aanleg van een nieuw voet balveld bij KVO (37 duizend euro). Over kleedruimten en een eventuele kantine werd donderdag niet gesproken. Deze week voert Witte ook over leg met de KNVB over de locatie bij Abrona. Hij denkt dat de voet balbond enkele ontheffingen moet verlenen, maar kan zich niet voor stellen dat de bond daar moeilijk over zal doen, omdat 't Vliegdorp een startende vereniging is. Voorlopig zal de club twee jaar bij Abrona gaan spelen. In deze pe riode gaat de gemeente met KVO, LTV Soesterberg, de skischool en 't Vliegdorp bekijken in hoeverre het sportpark aan de Kerklaan een herinrichting kan ondergaan. Tij dens eerdere gesprekken zou zelfs al eens het idee van een omniver- eniging zijn geuit, wat betreft de huidige gebruikers. Het is de be doeling dat als de oprichting van 't Vliegdorp aanslaat, deze vereni ging er ook een permanente plek krijgt. Van Dillen vindt dat prima, maar wil wel een fysieke afscheiding tus sen KVO en de voetbalclub. 'Als je een voetballer vraagt wat hij van korfbal vindt, dannou, vult u het zelf maar in. En als u het niet weet, vraag het dan maar aan Mart Smeets, die maakt wekelijks recla me voor onze sport.' Dat voetbal en korfbal niet samen gaan, werd door een aantal fracties niet onderschreven. Volgens CDA- er Henk Koning gaat dat in zijn vorige woonplaats Nijeveen al de cennia lang uitstekend en speelt de korfbalclub er zelfs in de hoofd klasse. Misschien dat dit KVO dan ook wel gaat lukken met 't Vlieg dorp als voordeurdeler, daagde hij Van Dillen uit. 'Dan moeten er eerst meer woningen in Soester berg worden gebouwd, zodat er een grotere instroom van jeugdle den kan komen', gaf Van Dillen hem van repliek. De korfbalvoorzitter kreeg min of meer een standje van WD-ster Ellen Huberts. 'Vanavond was uw verhaal genuanceerd, maar in uw brief schreef u steeds: wij eisen dit en wij eisen dat. Dat is niet de toon waarop gesproken moet worden. 'De brief was scherp, maar als je voelt dat je wordt overvallen, bijt je soms van je af, aldus Van Dil len die daarna tevreden de raad zaal verliet. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: S§1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8 352391. Grofvuil, 88 035-6093666. Het afgelopen Pinksterweek end stond voor Muziekvereni ging Odeon uit Soesterberg volledig in het teken van haar 75-jarig bestaan. Samen met de muzikanten van Musikvere- in Biebertal uit Hofbieber bracht Odeon de afgelopen da gen veelvuldig z'n muzikale kwaliteiten ten gehore. Alle festiviteiten vonden plaats in het Officierscasino in Soester berg, dat dankzij de medewer king van commandant Lorrai- ne van de vliegbasis Soester berg speciaal voor deze gele genheid ter beschikking was gesteld. Het feestweekeinde van Odeon ging zaterdagmiddag rond half vier officieel van start met de ontvangst de Duitse gasten. De bus werd onthaald door de muzikale klan ken van Odeon. Bier en schnaps waren volop voorradig om het dor stige reisgezelschap welkom te he ten op Soesterbergse bodem. In aanwezigheid van onder ande ren burgemeester Koos Jansen en wethouder Bert Krijger en hun echtgenotes verzorgde het harmo nieorkest van Odeon 's avonds een zeer geslaagd galaconcert. Voor de pauze stond het optreden in het teken van 'The Lord of the Rings'. Reeds bij de ingang van het Offi cierscasino werden de bezoekers ontvangen door Gandalf, de tove naar uit het verhaal 'In de ban van de Ring'. Even verderop waren Hobbits (dwergmensen) te bewon- ieren bij hun Hobbithuisje. Tevens vas de grote zaal van het casino )mgetoverd in de sfeer van het 'erhaal met prachtige schilderin gen en een boven het podium zwevende' reusachtige gouden ing met daarop de tekst '75 jaar in le ban van Odeon'. )nder leiding van dirigent Gerrit e Weerd wist het harmonieorkest e volle zaal 45 minuten lang te iscineren met het muziekstuk 'The Lord of the Rings' van Johan de Meij. De vijf delen werden stuk voor stuk op een uitstekende wij ze ten gehore gebracht. Ieder de tail was zorgvuldig uitgewerkt. Door deze bijzondere uitvoering van dit muziekstuk wist het har monieorkest de aandacht van het publiek tot op de laatste noot op te eisen. Een daverend applaus volgde. Dirigent Gerrit de Weerd kon met recht trots zijn op zijn muzikanten. Na de pauze speelde Odeon sa men met het Roemeens ensemble Nicolae Pirvu een vijftal muziek stukken, waaronder Hora ca la Caval, Tinka en Czardas. Het pu bliek was zichtbaar enthousiast bij het horen van deze vrolijke, ex pressieve klanken. Bovendien werd het publiek op deze avond verrast met een bijzondere uitvoering van het muziekstuk 'Adios Nonino' van Astor Piazzola met als solist op sopraansaxofoon Aegon Smit. Onderscheiding Op deze avond was er tevens ge legenheid voor een aantal officiële momenten. Zo was W. van der Flier namens de muziekbond Sint Willibrord aanwezig om een on derscheiding uit te reiken aan Mare Notermanns die dit jaar 25 jaar lid is van Odeon. Tevens reikte Van der Flier de wimpel en penning uit aan de voorzitter Karei van Geet van Odeon vanwege het feit dat het harmonieorkest aan het begin van dit jaar Nederlands kampioen is geworden in de ere-afdeling. Op zondagmorgen, Eerste Pink sterdag, was er plaats voor het tra ditionele Frühshoppen. Er werd die ochtend een afwisselend pro gramma gespeeld in samenwerking met de muzikanten van Musik- verein Biebertal. Het publiek kon genieten van onder meer het oplei dingsorkest en het leerlingenorkest van Odeon. Beide orkesten, onder leiding van Gerrit de Weerd, lieten Odeon-voorzitter Karei van Geet (links) applaudisseert voor het ca deau van de muziekvereniging Bie bertal uit Hofbieber, een handge knoopt kleed, aangeboden door voorzitter Helmut Bleuel (rechts naast Van Geet). Foto: Eemland Pers. zich van hun beste muzikale kant horen. Bovendien gaf het saxo foonkwartet van Odeon acte de presence en gaven de Duitse mu zikanten al een voorproeve van de Duitse avond. Bovendien was er gelegenheid voor de voorzitters van beide verenigingen om een geschenk uit te wisselen. Musik- verein Biebertal kreeg uit handen van de voorzitter van Odeon een goed gevulde mand met drank. Voorzitter Helmut Bleuel van Bie bertal bood Odeon een handge knoopt kleed aan ter gelegenheid van haar jarenlange vriendschap met de vereniging. Zondagavond was wederom het Officierscasino goed gevuld met publiek in verband met het optre den van de Duitse muziekvereni ging. De muzikanten uit Hofbieber hadden met hun traditionele Duit se muziek de stemming er al snel in. Het orkest, onder leiding van dirigent Michael Bleuel. Het jubileumweekeined werd maandagochtend afgesloten met een gezamenlijk optreden van Odeon en Biebertal. Het informele samenspel van de Nederlandse en Duitse muzikanten maakte het ge heel tot een gezellig afscheidscon cert, waarna de Duitse gasten weer huiswaarts keerden. Odeon kan met tevredenheid terugkijken op een zeer geslaagd jubileumweek- einde. Foto: Eemland Pers. Dirigent Gerrit de Weerd had een afwisselende taak door de leiding over zowel de harmonie als het op- leidings- en leerlingenorkest van het jubilerende Odeon. Als het aan Soest 2002 ligt, wordt de stortplaats in Soesterberg hero pend. Het korte pleidooi kwam van Tijmen Koelewijn tijdens de behandeling van het financieel jaarverslag 2001. Daarin staat dat de verwerking van het grof huisvuil vorig jaar 265 duizend euro duur der uitviel voor de gemeente, een stijging van 21 procent. Als een van de redenen wordt de sluiting van de Soesterbergse stortplaats genoemd. Dat is op zich al aanlei ding om het besluit te heroverwe gen, vindt Soest 2002. Maar ook het feit dat de bevolking van Soesterberg de sluiting een onver teerbare zaak vindt, is voor de par tij reden geweest de kwestie aan te zwengelen. Het voorstel van de nieuwe partij zal op de agenda worden gezet van een van de komende commissie vergaderingen, beloofde burge meester Koos Janssen. Alle frac ties kunnen dan hun mening ge ven. Op zaterdag 25 mei, met als uitwijkdatum zondag 26 mei, is er op vliegbasis Soesterberg sprake van een aantal vliegbe wegingen. De vliegbasis is eindstation voor de Inter Servi ce And Civil Air Rally (ISA- CAR). Ongeveer 120 merendeels sport vliegtuigjes, kleine militaire- en burgervliegtuigen brengen die dag een bezoek aan de basis. Een bij zondere bezoeker is de historische DC-4 Skymaster. De ISACAR wordt om de twee jaar gehouden. Tijdens de rally worden de naviga- tievaardigheden van de vlieger of crews getoetst. Van de Koninklijke Luchtmacht zelf nemen een Cougar, een Chi nook, een Alouette III, een Bol- kow, een PC-7 en twee Apache helikopters deel aan het evene ment. Bij de vorige ISACAR, in 2000, wist een team van het Soes terbergse 300 squadron met een Cougar transporthelikopter beslag te leggen op de eerste plaats. In het verleden werd al Vaker gebruik gemaakt van Soesterberg. Een burgeruitvoering van de DC-4.Skymaster, waarvan ook een militaire uitvoering bestond. Dit toestel draagt de registratie van Martin Air Charters. Eemland Pers. De Avondvierdaagse in Soesterberg wordt dit jaar ge houden van maandag 10 tot en met donderdag 13 juni. De wandelaars op de 10 kilometer kunnen dit jaar weer genieten van de 'tocht der tochten' over de Vlasakkers. De Stichting Vrienden van Abrona is voor de zorgvragers van twee woonvoorzieningen op de locatie Sterrenberg op zoek naar een poolbiljart en een hometrainer. Abrona werkt op basis van de ta rieven die door de overheid en de zorgverzekeraar zijn vastgesteld. Daaruit worden alle standaardac tiviteiten bekostigd. Het gevolg van deze financiering is echter dat voor allerlei projecten, met name de 'leuke dingen', geen budget be schikbaar is. In de officiële beoor deling valt een aantal activiteiten buiten de boot, terwijl Abrona de zelfde activiteiten noodzakelijk vindt voor de ontwikkeling van zorgvragers, voor hun persoonlijke groei of voor hun integratie in de samenleving. Bijzondere activitei ten zouden een integraal deel van de zorg moeten zijn. De Stichting Vrienden van Abrona probeert dergelijke projecten te realiseren en inmiddels zijn er vele met suc ces afgerond. Onlangs heeft Figi uit Zeist een piano geschonken aan woonvoor ziening De Zon op locatie Sterren berg in Huis ter Heide. Wie thuis nog een hometrainer of een poolbiljart heeft staan die ei genlijk niet gebruikt wordt, kan deze 'stoffige' materialen een nieuw bestaan geven. De zorgvra gers van Abrona zullen heel blij zijn met deze spullen. Ook ande re spullen die over zijn, kunnen uiteraard goed worden gebruikt. De Stichting Vrienden van Abro na zal er een goed plekje voor zoe ken! Men kan contact opnemen met Cecilia Grootveld, afdeling PR, Communicatie en Fondsenwer ving. Het telefoonnummer is (0346) 359 220. Nico Booy, bewoner van De Ster renberg, gesteund door twee fans, achter de pas gekregen piano. Vorig jaar kon deze route niet ge lopen worden, omdat het terrein vanwege de MKZ-crisis gesloten was voor het publiek. Verder zijn er in diverse routes (onder andere naar Het Witte Huis en De Kozakkenput) wijzigingen aangebracht, zodat de lopers nog meer mooie stukken natuur kun nen ontdekken in de bossen rond om Soesterberg. Inschrijven voor de Avondvier daagse is mogelijk van 5 tot en met 8 juni van 18:00 tot 20:00 uur op de Koppenlaan 22 in Soesterberg. Dit geldt voor zowel individuele personen als groepen. De kosten bedragen 3,50 per deelnemer. Inschrijven bij de start op 10 juni is ook mogelijk. De kosten bedra gen dan 4,00 per deelnemer. Het vertrekpunt is Dorpshuis Burgstede en de starttij d voor de 5 en 10 kilometer is 18:30 uur. Op donderdag 13 juni 2002 vindt de traditionele intocht door Soesterberg plaats. De wandelaars verzamelen zich na het lopen van de laatste route rond 19:30 uur op de ijsbaan op de hoek van de Ban- ningstraat/Kampweg. De muzika le begeleiding tijdens de intocht wordt verzorgd door de Drumfan fare "Jonathan" uit Zeist. Inlichtingen over de Avondvier daagse kunnen worden ingewon nen worden op telefoonnummer 0346 - 35 17 05. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit ziek zijn geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving

Soester Courant | 2002 | | pagina 9