Hulleman optiek De combinatie van rendement en zekerheid 1 Alle Soester dansgroepen zaterdag present in Cabrio Job in het openluchttheater Swingend concert van The Messengers 'De langzame tijd' 'Amsterdam Brass' in Cabrio 'Leve de opera' groot succes 'Clown Zapp' met Solo Simpel C soesterSoourant Spetterend jubileumfeest Soester Muziekgezelschap VASTE BEZORGERS 1,00 korting PAGINA^ WOENSDAG 29 MEI 2002 )ans met ons de wereld rond' SOESTER COURANT PAGINA 11 IHERR Kerkdienst zondag 2 juni in Cabrio istf m zwarte ES chitterende branders VOOR O O G Z O R G SCHRAVEMADE B.V. Discussie in kasteel Groeneveld Introductie Robeco Combi Garant jun 02/09 Zondagmiddag 2 juni Voorstelling uitgeweken naar Petrus en Pauluskerk Kindervoorstelling Cabrio op 5 juni Gevraagd SOI5TER§COURAnrr abrio VOORDEELBON: 'Clown Zapp met Solo Simpel' op woensdag 5 juni 2002 14.30 uur) - Ji scombinatie KSDS 2732 jud 199 liter oud 53 liter klasse A legplateaus Adviesprijs 539.- Op zaterdagmiddag 1 juni tre den verschillende dansgroe pen, alle uit Soest, op in het brio-openluchttheater: bal- tstudio Sylvia, dansgroep Ra st, de Turkse dansgroep, de lstoeldansers, stijldansers en tedansers van dansschool ipp en de Soester boeren- nsgroep. iletstudio Sylvia bijt het spits af en laat voor de eerste pauze een jstal dansen zien, o.a. 'Little 'ans', een klassieke dans op mu- |ek van het Zwanenmeer van jjaikovsky, 'Silence', moderne ,s met paarse sjaals en 'Celtic Chorus' een Ierse folklore dans. Daarna treedt de Internationale volksdansgroep 'Radost' op, die dansen uit Frankrijk, Israël en Ita lië laat zien. Vervolgens kunnen de toeschouwers genieten van de prachtige kleding en dansen uit verschillende provincies van Tur kije door de Ttirkse dansgroep o.l.v. Fadim Östoprak. Daarna is de groep rolstoeldansers van dans centrum Sepp aan de beurt. Het rolstoeldansen is een samenspel van een zittende en een staande partner (combi) of van twee zitten de partners (duo). Na een tweede pauze zal danscen trum Sepp zijn beste beentje voor- De Soester boerendansgroep is één de gezelschappen die zaterdag middag aantreden in Cabrio. zetten met Stijldansen w.o. natuur lijk de tango. Ook de Soester Boe rendansgroep is deze middag van de partij in hun prachtige 'Soesder pak'. Tenslotte zullen de Country linedansers van danscentrum Sepp weer nieuwe figuren dansen en deze gevarieerde dansmiddag af sluiten. Aanvang: 13:30 uur. Entree: 2,50. Kaarten verkrijgbaar bij de WV-Soest, aan de kassa van het theater, en bij drogisterij Sukking te Soesterberg. rtrek van de energiepremie, deze !t u terug van uw energiebedrijf rbergsestraat 35A, Soest -n 035-60 29 360 et meest literaire gedeelte n de bijbel is het boek Job. In iet verhaal over de schatrijke eboer Job komen op poëti he wijze indringende levens gen aan de orde. Het gaat er de zin en de oorzaak van t lijden. Is leed altijd het ge Ig van schuld of treft het ook ede mensen? Is de enige pas- nde reactie op rampen er een n berusting? Job raakt daar- er met zijn vrienden in een He discussie en durft het aan jn aan god kritische vragen te llen In de maand maart is in de kerken ira Soest Zuid een project uitge- jerd met het verhaal over Job als ;ma. Daaraan werd deelgeno ten door de Oude Kerk, de Wil- heiminakerk en de Heilige Fami- liekerk. Er werd aan meegewerkt door een kinderkoor en een orkest van jongeren. Op verschillende manieren werd aan de geschiede nis van Job vorm gegeven. Een aantal kerkleden maakte schilde rijen en tekeningen of waagde zich aan het beeldhouwen van plastiek- jes uit zeepsteen. Ook in gedichten werd wat Job overkwam verwoord. Met veel enthousiasme werd eraan gewerkt en de resultaten mochten er zijn. In de laatste van een drie tal kerkdiensten was Job de centra le figuur in een 'kijkpreek', een gedramatiseerd verhaal van zang en spel. Op zondag 2 juni wordt het pro ject afgesloten met een kerkdienst in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat. Die open- luchtdienst is ook in die zin open, dat iedereen die er belangstelling voor heeft, hartelijk welkom is. In aangepaste vorm wordt daar de 'kijkpreek' over Job weer getoond. Elementen uit de drie kerkdien sten krijgen er een plaats in. Het kinderkoor van de parochie van de Heilige Familie, het jongerenor- kest, het vrouwenkoor Amazing Grace en een aantal koperblazers van de muziekvereniging PVO werken eraan mee. De openluchtdienst in Cabrio be gint om half elf. Na afloop ervan is er gelegenheid na te praten. Er wordt gezorgd voor koffie en fris drank. Bij slecht weer wordt de dienst onder dak gebracht in de voormalige Julianakerk aan de Julianalaan. In geval van twijfel over het al dan niet doorgaan van de kerkdienst in de open lucht kan men op zaterdag 1 juni tussen 18:00 en 19:00 uur bellen naar 886016307 of 6035930. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Oogmeetkundige - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten Zaterdag 25 mei jl. vierde het SMG feest met leden en oud leden omdat het orkest 25 jaar bestaat, 's Middags was er een geanimeerde reünie met oud leden en voormalig bestuursle den, waarbij vele herinnerin gen werden opgehaald en er met een groot aantal enthou siaste oud-leden een muziek stuk werd ingestudeerd. Dat werd 's avonds tijdens het ju bileumconcert ten gehore ge bracht. Na veel plezier, eten en drinken (de thuisblijvers hebben wat gemist!!!) toog men naar C- drie waar, na een informele recep tie, het jubileumconcert plaats vond. Voor een goedgevulde zaal met publiek, waaronder de wet houder de heer Krijger, speelde het orkest onder andere een stuk waarbij oud-lid Jorrit van der Kooi als professional fraai trompet speelde. Na een aantal Hongaarse dansen volgde als hoogtepunt van de avond de uitvoering met oud-le den van de New Baroque Suite. Het bijna verdubbelde orkest werd door dirigent Peter Schoenmakers goed in toom gehouden en zo werd het concert op indrukwek kende wijze afgesloten. Een zeer geslaagde avond! fTT") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Voor een uitverkochte zaal gaf gospelgroup The Messengers uit Soest zondagmiddag 26 mei in de Ceciliakapel van het voormalige klooster Cenakel in Soesterberg een fraai con cert. Naast het met grote uit straling zingende koor met so liste Henny Versteeg zorgde de blues/rockband 'Sjenna' voor een fraaie begeleiding. Het solistisch optreden van de band met zangeres Patricia Veer man oogstte algemene bijval. Het zeer gevarieerde programma met arrangementen van P.J. Houtza gers en Johan Kloosterhuis werd daarnaast aangevuld met een pia nosolo van Peter Neeteson, die voor zijn spel een ware ovatie ten deel viel. Het koor zong met verve diverse oude en moderne gospels, o.a. 'Shoes' en 'Can't take a step wit hout you Lord', terwijl ter afwisse ling het Ierse lied 'A1I around my hat' en 'One hand, one heart' uit de West Side Story enthousiaste reacties opriepen. De algehele leiding was in handen van Gert Mannee, die met zijn vakkennis en geestdrift het koor en de band tot prachtige prestaties wist aan te zetten. De prachtige ambiance en akoestiek van de ka pel hebben tevens bijgedragen tot het welslagen van dit concert. J.D. Was er ooit een langzame tijd in Nederland Dat is de kern vraag tijdens de tweede discus siebijeenkomst 'de langzame tijd' die op dinsdag 18 juni 2002 wordt gehouden op Kas teel Groeneveld in Baarn. Het debat wordt ingeleid door Guus Borger, hoogleraar histo rische geografie. 'De langzame tijd' is het tweede debat in de serie 'Ruimte voor ver snellen en onthaasten', een debat- tenreeks over de invloed van tijd op de leefsfeer van de mens en op zijn omgeving. Waarom moet groene ruimte altijd toegankelijk zijn? En waarom altijd gratis? Waarom wordt niet een distributie systeem ontwikkeld waarin Neder- U wilt profiteren van het nu alom verwachte beursherstel. Maar u wilt ook extra zeker heid voor het geval het herstel niet doorzet De Rabobank heeft nu precies de juiste oplossing voor u: Robeco Combi Garant jun 02/09. U profiteert van de koersontwik keling van Robeco aandelenen Rorento (obligaties) en aan het eind van de looptijd bent u in ieder geval verzekerd van een garantiewaarde. Kosteloos inschrijven kan tot 14 juni, 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.rabo- bank.nl of ga naar uw adviseur van de Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctu eren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garan tie voor de toekomst. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank.Onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten te Amsterdam. rabobank.nl Rabobank land maandelijks recht heeft op een bepaald aantal uren natuur? Dergelijke en andere vragen wor den door historisch geograaf Guus Borger gesteld, tijdens een debat over de langzame tijd. Daarbij worden economische ontwikkelin gen in een historisch perspectief geplaatst. Guus Borger is hoogle raar historische geografie aan de universiteit van Amsterdam. Spe ciale aandacht heeft hij voor het Westen van Nederland. Hij schreef onder andere boeken over het Groene Hart. Het debat 'De langzame tijd' wordt gehouden op 18 juni. Het is de tweede bijeenkomst in de de- battenreeks 'Ruimte voor versnel len en onthaasten'. Centraal the ma in deze serie is de ruimte ge zien vanuit de invalshoeken snel; neid en traagheid, versnellen en onthaasten. De debatten zijn be doeld om anders na te gaan den ken over de wijze waarop mensen willen omgaan met de genoemde thema's. Behalve op 18 juni zijn er nog de batten op 17 september, 8 oktober, 12 november en 10 december in Kasteel Groeneveld, Groeneveld 2, 3744 ML Baarn. De bijeenkom sten beginnen om 19:00 uur en duren tot circa 22:00 uur. Kosten: 17,50 voor één debat; 45,00 voor drie debatten. Voor een vol ledig programmaoverzicht en voor reserveringen kan contact worden opgenomen met het reserve ringsbureau van Kasteel Groene veld, 885480994, of e-mail: reserveringsbureau@ifa.agro.nl De debattenserie 'Ruimte voor versnellen en onthaasten' is onder deel van het totaalprogramma 'TIJD' dat van 6 april 2002 tot 5 januari 2003 loopt in Kasteel Groeneveld. Een enthousiaste groep musici, voormalige leden van de Natio nale Brassband (opgericht door Meindert Boekei) en Amsterdams Brass Ensemble, kozen in 1996 de naam 'Am sterdam Brass'. Dit leidde tot bijzondere optredens en con certen op onder meer het Hil- ton Promenade Concert 1997, Amsterdam Brass Festival 1998, het Aquacert 1998 en het Survento Festival. De cd 'Pveverie' werd in 1997 op genomen met o.a. composities van Meindert Boekei. Met de deelna me aan de prestigieuze Nederland se Brassband Kampioenschappen werd 'Amsterdam Brass' tweemaal kampioen in de eerste divisie (2000 en 2001). Van de organisa tie 'Concours National de France de Brassband', ontving Amster dam Brass de eervolle uitnodiging om deel te nemen. Op 28 juni a.s. reist de voltallige band af naar Amboise voor dit festival. Op 2e pinksterdag j.1. werd hiervoor 's avonds nog flink gestudeerd. Sinds 1993 staat 'Amsterdam Brass' o.l.v. Frank van Koten. Amsterdam Brass. Foto Geert Imagres Inc. Naast zijn werkzaamheden als solo-hoboïst van het Radio Filhar monisch Orkest richtte hij in 1983 het Esterhazy Orkest op waarmee hij een 30-tal opera's uitvoerde van o.a. Haydn, Mozart en moder ne componisten. De laatste jaren was hij gastdirigent van het Bra bants Kamerorkest. Aanvang: 14:30 uur. Entree: 6,00. 'Lang leve de opera!' - zo luid de de titel van het 'meezing'- programma met operamelo dieën en -aria's, dat zondag middag in het Cabrio-open- luchttheater moest plaatsvin den. Door de slechte weers vooruitzichten werd tijdig be sloten uit te wijken naar de Pet rus en Pauluskerk. Die zat dan ook behoorlijk vol met een operaminnend publiek, dat op sommige momenten enthousiast mocht en - na enige oefening - ook kon meezingen met de beken de melodieën, zoals o.a. bij het Paaskoor van Mascagni, en het Slavenkoor ('Va Pensiero') en 'It ain't necessarily so' uit Gershwin's Porgy and Bess. De solisten Elma van den Dool, Hans de Vries en Livio Gabrielli waren uitstekend op dreef, en dat gold ook voor Berna Kousemaker, die het pro gramma 'aan elkaar praatte' en tel kens van korte toelichtingen voor zag. Ook het slavisch koor Byzan- tium, het toonkunstkoor uit Bus- sum, leden van het Julianakoor en Foto Bell de Zeister operaklas toonden zich van hun beste zijde. Of er nog een herhaling van deze grote en succesvolle productie in zit is een open vraag. Volgens Ber na Kousemaker is dat vooral een kwestie van financiering (dus sponsoring). In het openluchtthea ter ging de try-out van 'De Vlie gende Holander', waarmee vrij dagavond het spits van het zomer seizoen werd afgebeten, wél door. Er waren enkele tientallen toe schouwers. Daar staat hij dan: Clown Zapp. Met zijn koffertje. Ge heel opgaand in de muziek van de fanfare is hij afgedwaald. Op zijn vraag aan het publiek: Wat zijn jullie aan het doen?' wordt gereageerd met 'Aan het kij ken!' Zapp neemt plaats tussen de kin deren. Nieuwsgierig vraagt hij: 'Wat komt er dan?' 'We komen naar jou kijken!' Uiteindelijk komt Zapp op het podium terecht en maakt met alles wat daar voorhanden is een dwa ze voorstelling. Ruimt op zijn ma nier de kranten op, maakt ruzie met een elastiek en tuimelt over de vloer. Gelukkig maakt hij gebruik van de aanwezigheid van de kinde ren, anders zou de boel aardig in het honderd lopen. Leeftijdsgroep: 4 t/m 8 jaar. Aan vang: 14:30 uur. Entree: 4,00; met kortingbon Soester Courant 3,00. Kaarten verkrijgbaar bij de WV-Soest, aan de kassa van het theater en bij drogisterij Sukking te Soesterberg. Clown Zapp. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140

Soester Courant | 2002 | | pagina 11