De Saegher nieuwe trainer SoVoCo 'Aftrap' voor sportuitwisseling Mikken vanaf elf meter Sportieve concurrentie Shot toont zich goede gastheer Volleybalinterland in Soest Soest en WZ'49 zien veel spelers naar elders gaan Soestdijk lonkt naar titel <d(e otMÏoomie VOLLEYBAL VOETBAL Sterk bezet toernooi FVS zaterdag 8 juni TENNIS Soest-Zuid haalt weer eens flink uit: 7-1 Duivenberichten Tentoonstelling over Soest-Soest in museum SOEST-SOEST VOETBAL VOETBAL Soest El slaat goed figuur op voetbaltoernooi Soesters bescheiden in Midden Meerkampen TAFELTENNIS j o.g. VOETBAL Beslissing valt mogelijk zondag al TENNIS Sportprogramm^ Mannenteam oefent 15 juni tegen Tsjechië VOLLEYBAL 1 SOESTERÊ3COURANT PAGINA 17 PAGINA 1 WOENSDAG 29 MEI 2002SOESTER COURANT Selectie nog intact; drie anderen trainen al mee "^'•9 !rl-m+1 U* w6<w m jfrÖtfM»» jatuM-i DVS houdt zaterdag 8 juni het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi waaraan wederom een aantal (ex)internationals zal meedoen. In sporthal Beukendal kunnen onder anderen Robbie Hilbers, Patrick Kraak, Pieter Mulders, Mendel Witzenhausen, Anouk Roest en Fatih Halici aan het werk worden gezien. Ook epn leger aan lokale bekend heden in de voetbalwereld komen in actie. Voorbeelden zijn de broers Mustafa en Saban Aksit en Bas Dreef. De eerste twee spelen in een gelegenheidsploeg van René Ribberink, de laatste in een team dat is samengesteld door Antonio van den Hengel en Paul Janmaat. Charles Roest komt met een mix van FC Hilversum 1 en 2 naar Soest. Het toernooi in Beukendal begint om 13:30 en duurt tot 18:30 uur. Soest-Zuid heeft zondag uitge haald tegen Dicke Rijst. In Renswoude won de ploeg op het hard court met 1-7. Alleen Dennis Dieniers kwam in zijn eerste single niet tot winst te gen de enige sterke tegenstan der. Verder was het alleen nog span nend in de heren dubbel, waarin Diemers en Thomas Lagerweij de eerste set in de tie-break moesten afstaan. Het tweetal revancheerde zich door de twee daaropvolgende sets te pakken. Aan de dameskant was er weinig tegenstand van Dicke Rijst dat on deraan in de zesde klasse staat. Marlous Schuyt kon bij haar en kelspel na een half uurtje alweer de baan af: 6-1, 6-0. Maria van den Heuvel was ook vlot klaar. In de mix-partijen bleef er even min iets aan duidelijkheid te wen sen over. Diemers en Schuijt vor men inmiddels een degelijk koppel en kwamen niet in gevaar. Petra Bras en Lagerweij speelden voor het eerst samen, maar hadden niets te vrezen van hun tegenstan ders: 6-1, 6-2. Iets na vieren kon Soest-Zuid alweer de terugreis aanvaarden. Bij Soest-Zuid is Herman Visser nog steeds geblesseerd en is het sterk de vraag of de gewezen aan voerder in deze competitie nog in actie komt. Het eerste zondag team, dat zich geen enkele zorg meer hoeft te maken om degrada tie, speelt 2 juni een thuiswedstrijd tegen Poseidon uit Lelystad en sluit een week later af bij Bos en Duin 4. Wedvlucht: St. Quentin; af stand: 295 kilometer; wind: zuidwest. DE ZWALUW C. Kamphorst 1; Comb. de Bes-de Bree 2; R.W. Grift 5; A. Teunissen 7; Patrick Ingrid 8; Comb. van Egdom 9; E. v.d. Brakel Znn 11; R. Eimers 12; R. v. 't Net 14; R. v. Hornsveld 15; G.M. Schimmel 17; S. v.d. Heiden 20; gebr. de Bruin 22; J. vd Brakel Znn 25; J. Benschop 31; H. Toonen Zn. 35; v. Ginkel Kanters 38; v. Es Rijksen 40; Th. Wigtman 42; H.Huisman 44; P. Kanters 50; H. Vonk 65; H. Vos 72; H. de Bree 78; Weldink/v. Hengstum 85; W. van Dor- restein 123; J. de Jong 125; H. Wolf- sen 130; De Bruin Arnhem 148; R. Voskuilen 165. DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1; Vaessen/Veenend- aal 2; Altenaar/Reijerse 4; Comb. Zijtveld/Krol 5; J.C. Wijnands 7; B. van Gardingen 8; J. Kortland Zn 16; R. v. Groenestein/zn 29; G. Rietveld 33; Z.K.H. pr. Bernard 34; Comb. Westerveld 42; H.C. Rauch 44; H.H. v.d. Veen 48; A. Dijkstra 52; J. v. Gro ningen 62. DANSEN Gerla NVAD-wedstrijd te Duiven. Berry Wienen en Karin Bredewout 3e ball- room (deb. 4); Marco Roskam en Len- ny Kuyer 3C ballroom en 3e latin ame- rican; Roy Meilof en Alyne Oosthof 5e ballroom en 2' latin american; Ronald Besamusca en Ante Moerkcrke 5e bal lroom; Harrie Herfst en Anita van de Hoek 3C ballroom; Eeltjo Kats en Ma rieke de Gier 2C latin american. Over negen dagen komen on geveer tweehonderd Duitse Soesters hiernaartoe voor de periodieke uitwisseling. De af trap is eigenlijk vrijdag reeds verricht door burgemeester Koos Janssen. Hij opende de tentoonstelling over de sportie ve ontmoetingen met de inwo ners van de Westfaalse stad. Het is vijftig jaar geleden dat de eerste uitwisseling plaatsvond. Dat was in Duitsland. Foto's, kranten artikelen, programmaboekjes, bro chures en andere tast- en zichtba re herinneringen aan de uitwisse ling zijn daarom de afgelopen maanden verzameld. Tot en met zondag 9 juni zijn ze te zien in Museum Oud Soest aan de Steen- hoffstraat. Dat is tevens de dag dat de Duit se gasten weer huiswaarts keren na een tweedaags bezoek aan ons dorp. De overwegend jonge Duit sers worden vrijdag rond 18:00 uur verwacht bij sporthal Beukendal en gaan hier in acht takken van sport hun krachten meten met hun Nederlandse leeftijdgenoten. Dat zijn basketbal, dansen, handbal, hockey, softbal, tafeltennis, voetbal en volleybal. Ook staan tekenen en muziek op het programma. Foto: Herman van Dam Verder is er voor de jeugd vrijdag avond een sportspektakel in Spleasure Centrum aan de Dalweg en zaterdagavond een feest in de hal van het RMN aan de Lange Brinkweg. De officiële gasten ko men ook naar deze activiteiten, bezoeken verder zo veel mogelijk wedstrijden en verzamelen zich zondagmorgen in Spleasure Cen trum, waar dan een reünie wordt gehouden voor de mensen die in de loop der jaren betrokken waren bij de organisatie van de uitwisse ling en de sporters die er in 1952 bij waren. Ongetwijfeld brengen de officiële gasten ook een bezoek aan de tentoonstelling. Duizenden strafschoppen zijn woensdagavond genomen op sportpark Eemweg. Ongeveer 130 pupillen en junioren van de vier Soester voetbalclubs deden er mee aan de lokale penaltykampioenschappen. Na een reeks voorronden werd per leeftijdscategorie vanaf de stip de finale gehouden. Voor deze gele genheid nam Bert Gentenaar van NEC plaats tussen de palen. De profvoetballer had weinig antwoor den op de inzetten van Salih Ze- bik van SEC die eerste werd bij de F-pupillen. De overige winnaars waren Gianni van der Braak van WZ'49 (E-pupillen), Jeffrey van Driest van Hees (D-pupillen), Rik de Koning van VVZ'49 (C-junio- ren), Yoessoef Tekin van SEC (B- Foto: Herman van Dam junioren), Rutger van Luytelaar van Hees (A-junioren) en Marlies Stam van WZ'49 (dames junio ren). Van de 21 beschikbare bekers wer den er negen gewonnen door het organiserende WZ'49, vijf door SEC, vier door Soest en drie door Hees. Het was de derde keer dat de Soester penaltykampioenschap pen voor de jeugd werden gehou den. De bedrijfssportcompetitie is weer in volle gang. Inmiddels zitten de drie voorronden van het zaalvoetbal er alweer op (de finale is 3 juni in Beuken dal) en werd gisteravond het 'eendaagse' veldvoetbaltoer- nooi gehouden. Vorige week vond de tweede van vier volleybalavonden plaats, in Beukendal. In actie kwamen teams uit de derde klasse. Hetzelfde ge beurt morgenavond, waarna de negen poulewinnaars op donder dag 6 juni mogen terugkomen om te strijden voor twee plaatsen in de tweede klasse. Op 6 juni spelen ook de bedrijfsteams die in de eer ste en de tweede klasse uitkomen. Het is de 39c keer dat de bedrijfs sportcompetitie wordt gehouden. Aan de drie toernooien doen in totaal 64 teams van tientallen be drijven mee. WZ'49, de zaalvoet- baltak van SEC en volleybalvere niging Stam/SoVoCo staan garant voor de organisatie van het toer nooi dat plaatsvindt onder de vleu gels van de Soester Zakenkring. Zoals altijd is er sprake van spor tieve concurrentie. Foto Bell Twee van de vier volleybalavon den zitten er op. Morgen en volgen de week donderdag wordt het toer nooi voor bedrijven voortgezet. n gas c.v. en geiso- g in overleg. prijs 315.000,- k.k. Laanstraat <t voor vrachtverkeer, isol, toilet en eigen verkeert in uitste- gprijs€ 385.000,-k.k. Heetakker Ier speelse architec- rijstaande villa ligt in 5oest op een rustige locatie omgeven >loten zonnige tuin. m2. Indeling: entree, rderobe, toilet, tuin- mer ca. 45 m2 met >enslaande deuren i keuken met allerlei ur, bijkeuken. Verdie- er slaapkamers, com- net ligbad, douche en vaarding in overleg. gprijs€ 585.000,-k.k. Middelwijkstraat Zowel bij de D- als de E-pupillen is Ajax winnaar geworden van het internationale voetbaltoernooi van Soest. De organiserende club leg de bij de E-tjes beslag op de vier de plaats en werd met de D-ploeg achtste en laatste. De E-tjes begonnen met een 1-0- zege op KV Mechelen, voordat ze met dezelfde cijfers van Ajax ver loren. In de poulewedstrijd tegen het Deense Lyngby trok Soest weer aan het langste eind: 3-0. In de kruisfinales versperde Germinal Beerschot de blauwwitten de weg naar de finale (4-0) en tegen ADO Den Haag verloor Soest (2-0) in de strijd om de derde en vierde plaats. De D-pupillen verloren nipt van Lyngby en behaalden een knap gelijkspel tegen Mechelen, maar door een 4-0-nederlaag tegen Heerenveen, moest Soest gaan strijden om de vijfde tot en met achtste plaats. Tegen FC WV werd het 2-2, maar de ploeg uit Venlo nam de strafschoppen beter. Daarna ging Soest nog onderuit tegen AFC (1-2). Ajax was superieur. De twee Am sterdamse teams speelden samen tien wedstrijden, wonnen er negen, speelden eenmaal gelijk, scoorden 41 keer en incasseerden slechts drie treffers. ste trap naar zolder leerd. Aanvaarding in jgprijs 695.000,- k.k Rembrandtlaan ELKE WEEK EEN t SOESTEftScOURANT; IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per half jaar! tel.(035)6014152 De Soesters en voormalige spe lers van Shot kwamen er niet echt aan te pas, maar de Mid den Meerkampen die de tafel tennisclub zondag hield, zijn een succes geworden. De orga nisatie klopte als een bus, de sfeer was prima. Op de individuele titelstrijd was tweede divisiespeler Gijs Molenaar uit Huizen te sterk voor de overi ge deelnemers. Ook in de finale toonde hij zijn klasse door Hen- driksen van Rega te kloppen met 11-2, 11-4, 3-11,1-6. Het leverde de winnaar 150 euro op. Robert Huisman, die in het verle den voor Shot uitkwam, haalde nog wel de tweede ronde door in de eerste zeskamp als tweede te eindigen. Daarna werd hij uitge schakeld, mede doordat hij condi tie te kort kwam. Arjan Schuiling en Ronald van Velzen van Shot overleefden de eerste ronde niet. Bij de jeugd was René Rietveld redelijk succesvol door twee par tijen te winnen, maar hij drong niet door tot de finaleronden. Wedstrijdleider Martin Briët van Shot was tevreden over het ver loop van de kampioenschappen die dit jaar door Shot mochten worden georganiseerd en dus wer den gehouden in de sportzaal van het Orlandogebouw. 'Het toernooi is in een goede sfeer afgewerkt en het was bijzonder gezellig. Het eni-i ge minpunt was het tegenvallend aantal bezoekers. De mensen die er niet waren, hebben echt wat ge mist, want het tafeltennis was van een zeer hoog niveau.' ndtlaan ligt deze vrij- iuwde villa met zwem- en garage op maar >nd. De woning is in t als winkel-woonhuis zien aan de binnen- intree, woonkamer elruimte), tweede t gaskachel, hal, toilet, uken. Verdieping: vier v. 1 met balkon, badka- v.w. en toilet, berg- de woning staat een rzien van kitchenette, en gazon en een prach- :.v. Aanvaarding in agprijs 727.000,- k.k. I. 035 - 6030025 De transferperiode in het ama teurvoetbal sluit pas overmor gen, maar nu al kunnen wat be treft Soest en WZ'49 de mees te spelerswisselingen worden gemeld. De meest opvallende binnen Soest werd eerder al ge meld: Jordy Brouwer verkast van zaterdag tweedeklasser WZ'49 naar zondag eerste klasser Soest. Soest krijgt er verder Richard Pietersen (Spakenburg) bij en be groet tevens Koen Suters en Peter de Wit (beiden van Elinkwijk) en Jan de Vos die met de nieuwe trai ner Hans de Wit overkomt van Montfoort. Soest, zo was ook al bekend, moet het komend seizoen doen zonder Jeroen Dorrestein die bij Spaken burg wordt herenigd met trainer Peter Visee. Michel Everts gaat la ger spelen en Paul Dreef stopt. Verder vertrekken vijf spelers die een jaar geleden naar de Bosstraat- Oost kwamen. Het gaat om Den nis van der Horst (naar De Meern, waar inmiddels Ruud Vork trainer is geworden), Stephan van Wijk (Hercules), Peter Schrumpf (Kra nenburg), Pascal Wissink en John Sliedrecht. Behalve Brouwer ziet WZ'49 ook Ronald de Rooij en Marcel van Essen het hek achter zich dicht trekken. Het Soester duo gaat naar De Zebra's, waar hun vriend René Ribberink trainer is. Gerrit van der Roest, nog een verdediger, stopt als voetballer, maar gaat de Al van WZ'49 onder zijn hoede ne men. Daartegenover staat de komst van Remco van Veenendaal (FC Hil versum 2, daarvoor SEC-zondag), Walen (Hees), Bulent Kurt en Pieter de Koning (Hoogland) en Henk Baum (HVC). Ook doel man Robert Hagen (Soest) komt naar de Eemweg, maar hij moet eerst herstellen van een dubbele beenbreuk. De club hoopt dat hij zich vanaf november bij de selec tie kan voegen. Ook bij WZ'49 is er een trainers wissel. Steef van der Oosterkamp wordt opgevolgd door Ronald Heerschop die het afgelopen jaar bij Quick actief was. De titel lonkt in de derde klas se voor LTC Soestdijk. De ten nissers spelen zondag thuis te gen Merenwijk en kunnen dan het kampioenschap op eigen park in de wacht slepen. Bij een gelijkspel of een (beperkte) nederlaag kunnen ze dat een week later alsnog doen. Op de zaken vooruitlopen doet Harald Wernsen liever niet. 'We spelen natuurlijk wel tegen de bes te tegenstander. We gaan er vol voor en zien wel waar het schip strandt', aldus de trainer/coach die zondag veertien uur onderweg was met zijn team. In Gouda werd het geduld van de spelers voortdurend op de proef gesteld door het weer. Ze moesten de baan op, de baan af en knok ten, net als hun opponenten, tegen wind en regen. Trage banen en zware ballen waren het gevolg er van. Kennelijk kon LTC Soestdijk beter met deze omstandigheden omspringen dan Be Quick, want er werd met 8-0 gewonnen. Zeven partijen werden in twee sets beslist. Alleen de tweede mix van Erwin van Dijk en Nanda Reems kostte meer tijd. Het tweetal ver loor de eerste set, maar kwam daarna terug via 6-4. In de beslis sende slagenwisseling kwamen Van Dijk en Reems met 1-4 ach ter, maar ze wonnen daarna vijf opeenvolgende games, zodat ze de partij opeisten. Merenwijk, dat derde stond, nam de tweede plaats over van Wad- dinxveen door een 7-0-voorsprong te nemen. De laatste partij kon niet worden uitgespeeld. Ervan uit gaande dat deze wedstrijd ook in 8-0 eindigt, heeft LTC Soestdijk een voorsprong van zes punten op Merenwijk dat zondag naar de Schrikslaan komt. Bij winst is LTC Soestdijk verzekerd van de titel. Eindigt het duel onbeslist, dan heeft de ploeg een week later in Waddinxveen genoeg aan één of twee punten. DONDERDAG 30 MEI Bedrijfssport 19:00 Volleybaltoernooi (Beu kendal) ZATERDAG 1 JUNI Korfbal 13:00 Meeuwen-Eemvogels ZONDAG 2 JUNI Tennis 10:00 LTC Soestdijk-Merenwijk (Schrikslaan) 10:00 TV Soest Zuid-Poseidon (Bosstraat) 10:00 De Geeren 3-LTV Soester- berg (Baarn) De huidige groep is nog steeds in tact, laat manager Jacques Har- denberg weten. Floortje Kok heeft een aanbieding gekregen van ere divisieclub WC, maar geeft tot nu toe aan, dat ze in elk geval nog een jaar bij Stam/SoVoCo wil blijven spelen. Als er al een andere volley- balster zou weggaan, is het omdat ze stopt of in een lager team wil gaan spelen. Gesprekken met de huidige speel sters zijn inmiddels aan de gang. Binnen twee weken wil Harden- berg duidelijkheid hebben over de samenstelling van de selectie die zal worden ondergebracht in een stichting. Doelstelling is promotie naar de eredivisie, al is de club dan niet alleen afhankelijk van de spor tieve resultaten, maar ook van de geldbronnen die kunnen worden aangeboord. Voor dit moment is Hardenberg allang blij dat Stam/SoVoCo er nog in is geslaagd een goede trai ner aan te stellen. Doordat pas laat bekend was dat Veldhuizen zijn biezen pakte, dreigde de club even de boot te missen. Na de compe titie zijn immers de meeste stellin gen al ingenomen. Volgens Har denberg had De Saegher al voor de promotiewedstrijden met Vre- vok gereageerd op de vacature bij Stam/SoVoCo. Dat zijn vorige club de promotie misliep, heeft wel bijgedragen aan de komst van De Saegher naar Soest. Het Nederlands mannen vol leybalteam speelt zaterdag 15 juni in Soest een oefenwed strijd tegen Tsjechië. Stam/ SoVoCo heeft de organisatie van de interland toegewezen gekregen van de NeVoBo. De wedstrijd wordt gespeeld in Spleasure Centrum aan de Dal- weg, waar beide landenteams vrij dag en zaterdag ook zullen trainen. Daarom wordt donderdag een spe ciale vloer in de sporthal gelegd. Oranje bereidt zich voor op de World League wedstrijden die 5 juli in Rotterdam beginnen. Top Volleybal Nederland (TVN) was nog op zoek naar enkele locaties voor de oefencampagne en bena derde Stam/SoVoCo. Volgens Leo Verver heeft de club dat te danken aan het uitstekend verloop van het EK-kwalificatietoernooi voor ju nioren in 2000. 'TVN was daar ui termate tevreden over en ze zocht nu een betrouwbare organisatie. Ze wilden zelfs drie wedstrijden bij ons onderbrengen.' Dat vond Stam/SoVoCo iets te veel van het goede en een te zwa re belasting voor de club en haar vrijwilligers. Besloten werd om één oefenwedstrijd Soest binnen te loodsen. Aan een interland kleven namelijk ook financiële risico's voor de or ganiserende vereniging. Stam/ SoVoCo maakt ongeveer 2000 euro kosten en moet die investe ring terugverdienen aan de recet te. De opbrengst van de kaarten moet echter worden gedeeld met TVN. Een kaartje voor de inter land kost, ongeacht de leeftijd, 5 euro. Stam/SoVoCo moet dus 800 kaarten aan de man brengen om quitte te spelen. Verver verwacht dat dit wel zal lukken. In Soest en wijde omge ving wordt, onder meer via ande re clubs, reclame gemaakt voor de wedstrijd. Hoewel het herenteam de laatste jaren niet meer zulke aansprekende resultaten boekt als in de jaren negentig, kan de ploeg van bondscoach Bert Goedkoop zich nog altijd verheugen op een grote mate van populariteit. Stam/SoVoCo neemt het finan ciële risico voor lief, omdat ze niet altijd de gelegenheid krijgt een he reninterland in Soest te organise ren. Spelers als Richard Schuil, Guido Görtzen, Mike van de Goor, Reinder Nummerdor en Sander Olsthoorn waren immers niet eerder in Soest in actie te zien, althans niet met Oranje. In de ja ren negentig speelde het nationa le vrouwenteam al eens in het toenmalige Aqua Indoor. Het ver loor toen van Rusland. Het oefenduel van de mannen op 15 juni tegen Tsjechië begint om 19:30 uur. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Dolderseweg 3 gelegen houten >ning met berging ndom. oonkamer met er- deuren, open keu- elkast, gasfornuis i, badkamer met ste wastafel, slaap- sten en openslaan- uin. Oppervlakte perceeloppervlakte 704,50 per jaar. rleg. iprijs 89.000,- k.k. Heuvelweg i de Zwijgerlaan ke woonomgeving I onderhouden uit- oning met garage angelegde tuin op g: entree, gang, toi- ie woonkamer ca. loer en open haard, net inbouwappara- iverloop, drie slaap je badkamer met ombinatie en toilet, Ider met twee ka- prijs €255.000,- k.k. Derk de Saegher is de nieuwe trainer van het damesteam van Stam/SoVoCo. Hij werd dit seizoen kampioen met Vrevok in de andere poule van de eer ste divisie, maar miste met de 1 Nieuwegeiners in de nacompe- titie promotie naar de eredivi sie. Maandagavond werden de I financiële puntjes op de i gezet tussen de clubleiding en de oe- fenmeester. I De Saegher (35) trainde voor deze 1 bespreking reeds tweemaal de vol- I leybalsters met wie hij ook al had I gesproken. Zij gaven daarna aan dat ze het wel zien zitten met hem. De jonge trainer wordt voor de I tweede maal de opvolger van Gert 1 Veldhuizen. Na zijn actieve volley- •ilcarrière als speler in onder meer 1 ie ere- en eerste divisie was De I iiegher assistent-trainer van het ierenteam van Vrevok dat in de I eredivisie uitkwam. Twee jaar ge- I leden werd hij hoofdtrainer van de I damesploeg die daarvoor twee jaar onder leiding had gestaan van I Veldhuizen. Nu neemt hij bij I Stam/SoVoCo de plaats in van Veldhuizen die op zijn beurt de I mannen van Ekspalvo uit Dord- I recht onder zijn hoede neemt. Jos Blanken blijft bij Stam/SoVoCo als assistent van De Saegher. In het spoor van de nieuwe trainer zijn twee speelsters van Vrevok naar Soest gekomen om mee te trainen met de selectie. Ook een andere volleybalster doet op proef mee. Het gaat om een spelverdeel- I ster, een passer/loper en een bui- tenaanvalster. Daarnaast is het I management nog op zoek naar een middenaanvalster.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17