J n j Visser PVO breekt wereldrecord! 2,25 d tj intratuin TUIN ZONDAG 34,95 Avondvierdaagse aan de gang Vrijdag Zomerschoon voor scholen Soest/Soesterberg Veel visite op De Paardenkamp 0,50 0/pjdgü,eg 7 ACTUEEL T u? 1 Kwaliteitsimpuls Soest i Boterkoek 55,° ef weer' van Zijp WINTERHARDE VASTE PLANTEN PAGINA^ WOENSDAG 29 MEI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 IS egen ITANT (M/V) JRO IE 115 muziekstukken in 24 uur BRASSERIE KEUZEMENU Bommelding in de trein Gemeentehuis op 5 en 6 juni beperkt open socsterScourawt Utrechter bekent twaalf inbraken per stuk naar Intratuin Amersfoort 2414 Deelnemers; morgen défilé langs raadhuis Ook nieuwe bewoners op jubileum open dag Verkeersreligie HOLLANDSE NIEUWE RUUD SMIT jgggHEHHi Witgoed specialis Service voor alle merken Tuincentrum en Kwekerij Groeneveld :K: haassatévlees >00 gram >t Vleescentrum 3760 DC Soest ;traat35 Soest 6033 37 05 dejongaccountants.nl I accountants.nl el fstandig werkzaam >est. Iden- en kleinbedrijf, ctie van: i of in de toekomst ms kantoor: aarrekeningen; irisadministraties; mers en particulieren; ling, bedrijfs- ïdernemer. ig MEAO en/of MBA enkort afstuderen aan •orkeur. in goed salaris met m overeenkomstig en wij hun sollicitatie DC Soest its.nl e onafhankelijke verzeke- J van risicobeheer, verze- Kenmerkend voor onze sering. Hiertoe werken wij andelijke activiteiten rich- kleinbedrijf en de (semi)- >p zoek naar een jonge m zowel onze binnen- als ;ken met onze klanten om breiden. hijning van deze adver- im vitae te sturen aan itbus 3060, 3760 DB DIVIDUELE THIJISHULP i een door de overheid er- ij gegroeid naar een profes sie provincie Utrecht en t onze kantoren in Soest en :n wij voor ons kantoor in 4 uur) utomatiseerde relatie- een secretaresseopleiding Excell) en u weet uw weg dienstverlenende instelling, ïit, inventiviteit, regelen en Van vrijdag 24 mei om 19:00 uur tot zaterdag 25 mei tot 19:00 uur heeft de muziekver eniging PVO een 'concert' ge geven in de brandweerkazerne. Geen gewoon concert natuur lijk, want die duren doorgaans niet langer dan een paar uur. De leden van de harmonie van PVO hebben een poging ge daan om een wereldrecord te breken en daar zijn ze glansrijk in geslaagd. Om één minuut voor zeven open de burgemeester Janssen het eve nement door een minuut lang op de pauken te roffelen. Exact om 19.00 uur klonken de eerste klan ken van één van de 115 muziek stukken die uiteindelijk gespeeld zijn. De poging om in het Guin- ness Book of Records te komen werd ondernomen met het uitein delijke doel om geld via sponsors binnen te krijgen voor de aankoop van nieuwe uniformen. Het oude record lag bij een Amerikaanse band; zij speelden in 24 uur tijd 108 nummers, 4 muzikanten hiel den het vol om 24 uur te spelen. De regels waren streng: per uur mochten de muzikanten 5 minuten pauzeren, pas na 8 uur was er een gezamenlijke pauze van een kwar tier en tussen elk muziekstuk mocht niet meer dan 30 seconden gewacht worden. Uiteindelijk heb ben 31 van de 49 mensen die mee deden de volle 24 uur gespeeld. En dat is een geweldige prestatie, vooral voor Gerrit Riezenbos die met zijn 76 jaar de oudste deelne mer was. Om de twee uur werd de dirigent afgewisseld door een collega, er waren in totaal vijf dirigenten. De eigen dirigent Peter Rieken was solidair met de orkestleden en maakte de 24 uur ook vol door, als U kunt een keuze maken uit een voorgerecht hoofdgerecht en nagerecht 18,15 Mousse van gerookte paling met gerookte zalm Serranoham met chorizo en aardappelsalade Vélouté van asperges met ossentong Asperges met gegrilde beemham en sinaasappel béarnaisesaus Gepocheerde eieren op asperge salpicon gegratineerd met kaas Verse heilbot met kervelsaus Meloen met gemarineerde frambozen Chocolade ijs met bananen en rum Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) Brasserie "r°Wer 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soestcrduinen.nl VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uwtuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 76.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soe6t Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur, j hij niet hoefde te dirigeren, de trompetsessie te versterken. Leden die het niet vol konden houden speelden ter ondersteuning af en toe weer mee. Supporters Een mooi moment voor de spelers was toen het 's morgens licht werd. De helft zat er toen echter nog lang niet op. Belangrijk was dat er steun kwam vanuit het publiek, ook gedurende de nacht waren er trouwe supporters. Klarinettiste Helmie Sanders kreeg 's morgens van haar echtgenoot een compleet ontbijtje en daarna liep hij langs met de geruststellende woorden die hij op een groot vel papier had geschreven: 'Ik heb de keuken op geruimd'. Trompettist Retze Faber haalde op een gegeven moment een blokfluit tevoorschijn om wel door te kunnen spelen maar toch zijn pijnlijke lippen even te ontlas ten. Sommigen speelden hun lip pen tot bloedens toe stuk. Geluk kig gaven de slagwerkers Matthijs Hoebe en Ruben Smeets af en toe een flinke drumsolo weg om de blazende muzikanten weer even te sparen. Eén van de klarinettisten kon niet meespelen omdat zijn vrouw net was bevallen van hun derde kind je. Wel kwam hij beschuit met muisjes trakteren, waarop het or kest twee minuten lang 'Lang zal ze leven' speelde. Volgens de re gels moest elk muziekstuk name lijk minimaal twee minuten duren. Precies om 19:00 uur gaf de jury het sein dat er gestopt mocht wor den onder groot gejuich van het Zaterdagavond zeven uur: het zit erop! De Soester Muziekvereniging PVo heeft het wereldrecord gebro ken. De muzikanten - sommigen doodmoe, anderen opmerkelijk fit - steken hun vreugde over dit histori sche wapenfeit, goed voor het Guinnes Book, niet onder stoelen of banken. Foto: Bell. publiek, dat met bloemen klaar stond voor de mensen die deze enorme prestatie geleverd hadden. Volgens de wethouder van Cul tuur, Bert Krijger, die het evene ment officieel beëindigde door zijn handtekening onder een document te plaatsen, was dit weer één van de redenen waarom het zo fijn is om in Soest te wonen. Dank In de eerste plaats waren er na tuurlijk de muzikanten. Maar dif alles was niet mogelijk geweest zonder alle helpers (de jury en de catering) en de gastmuzikanten die kwamen ondersteunen. PVO be dankt ook de sponsors, zij die in geld maar niet minder degenen die in middelen gesponsord hebben. Met name de fysiotherapeuten Ad Quik en Bep Rademaker, die waakten over het welzijn van de spelers d.m.v. massages, vloeibare paraffine en het zorgen voor vol doende frisse lucht. Heel veel dank ook aan de brandweer voor onder dak en steun. Het eerste optreden van PVO zal alweer donderdagavond zijn tij dens de intocht van de Avondvier daagse. Het zal een van de laatste optredens zijn in het oude uni form. In de routebeschrijvingen die de scholen hebben ontvangen van de plaatselijke regelingscom missie van de avondvierdaagse, is een foutje geslopen. Het gaat om de 5 kilometer die van avond wordt gelopen. De juis te route is als volgt: Mavo Soest - ra Valeriaanstraat (167-213) - rd Amnestylaan - ra Eigendomweg - ra Konings weg - Varenstraat oversteken - ra Dalweg - Dalweg oversteken - Haverweerd - la Klaarwater- weg - Johannes Poststraat - Wiardi Beckmanstraat - Jan de Rooijstraat - ra Vrijheidsweg - la Laanstraat - la Dorrestein- weg - rotonde rd - Hofstede- ring - la Hofstedering - la Hof- stedering (33), ra Koningsweg, verkeerslichten tweemaal rd - la speelveld Overhees - Konings weg oversteken - ra Varenstraat - Mavo Soest. Maandagmiddag werd om streeks 13:30 uur door een treinpassagier gemeld dat hij een briefje had gevonden waar op stond dat er een bom in de trein lag. De politie werd ge waarschuwd en liet de passa giers uitstappen bij station Soest. De politie stelde een on derzoek in, maar er werd niets aangetroffen. Na een kleine ver traging kon de trein zijn weg weer vervolgen. In verband met een interne per soneelsbijeenkomst op woens dag 5 juni én het afscheid van gemeentesecretaris drs. W.P. de Kam op donderdag 6 juni is het gemeentehuis op deze dagen vanaf 13:00 uur gesloten. Ook de wekelijkse avondopenstel ling komt op donderdag 6 juni te vervallen. Het Centrum Werk en Inkomen, dat in de hal van het gemeentehuis gevestigd is, is eveneens op donderdag 6 juni vanaf 13:00 uur gesloten. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS ^Jn Soest voor de^. Aanmelden: tel, 6014152 Een 21-jarige Utrechter heeft twaalf woninginbraken bekend, waaronder zes inbraken in de ge meente Soest. De man werd op 1 mei in Utrecht aangehouden toen hij in een in Soest gestolen auto reed. In het voertuig werden spul len aangetroffen die afkomstig wa ren van een woninginbraak in La ren. De man werd overgedragen aan de politie van Gooi- en Vecht streek en later verhoord door re chercheurs van het politiedistrict Eemland-Noord. Op het politie bureau maakte hij voor zichzelf schoon schip en bekende elf ande re inbraken in Soest, Hollandse Rading, Den Dolder en Blaricum. Bij een inbraak in Den Dolder nam hij een televisie weg. Om het apparaat makkelijker te vervoeren stopte hij de tv in een kliko en ging ermee naar het NS-station. Met kliko en al nam hij de trein naar Utrecht. Eenmaal thuis pakte de Utrechter de televisie uit de kliko en zette de kliko aan de straat. Vervolg van pagina 1 Tijmen Koelewijn (Soest2002) ageerde flink tegen de College plannen en vroeg opheldering over een aantal zaken uit het verleden, zoals de opvallend sterk gegroeide post gladheidsbestrijding, waarop hij van het College geen bevredi gend antwoord kreeg. Hij pleitte hartstochtelijk voor een zuiniger beleid en een 'pas op de plaats', maar op de andere fracties maak te dat weinig indruk. De raad sloot zich wel grotendeels aan bij de woorden van GGS-fractievoorzit- ter Hans van Wuijckhuijse, die in een tamelijk fundamenteel betoog over individualisering, eigenbelang en gemeenschappelijke verant woordelijkheid uiteindelijk pleitte voor een hardere aanpak van aller lei overtredingen. 'Juist een tole rante maatschappij moet grenzen stellen aan asociaal gedrag.' Hij vond dan ook dat de mogelijkhe den voor bestuurlijke handhaving - boetes, sancties - moesten wor den uitgebreid, met name voor het dumpen van huisvuil, graffiti, snel- Zolang de voorraad strekt Kijk ook op www.lexverklev.nl BANKETBAKKERI Van V/eedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 U HET GROENE WARENHUIS 2 juni zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Intratuin Nijkerk is gesloten. Tête-a-téte bank, (vurenhout). Van 57^0 nu y 95 Dekenkist, kunststof, verrijdbaar. Van 65v0tf nu QQ Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. heidsovertredingen etc. Hij wilde dat het College met concrete voor stellen zou komen en burgemees ter Janssen beloofde dat. Jongeren De meeste raadsfracties gingen met grote tegenzin akkoord met het voorstel om de jeugd van Soest (wie dat dan ook mogen zijn) 10.000 euro te geven om een aan tal van hun wensen (wat die dan ook mogen zijn) te honoreren. Volgens wethouder Harry Witte zou het anders zonde van alle tijd en geld zijn die al besteed is aan de jongerenpanels (waarvoor uitein delijk ca. tien jongeren waren ko men opdagen). 'Met dit geld kun nen de jongeren aan elkaar moti veren wat ze willen uitgeven en waarvoor,' aldus Witte in een van zijn meest raadselachtige opmer kingen. Hij vond 10.000 euro ove rigens geen bedrag 'om van je stoel te vallen'. Dat de jongeren niet meer willen praten als er geen geld op tafel komt was diverse raadsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Wim Roest (D66) sprak in dat verband zelfs van 'chantage' en Ellen Hu- berts (WD) noemde het 'een mentaliteit die de onze niet is'. Alleen Roder van Arkel (GGS) vond het een goed gebaar 'naar de jeugd toe' en Teun Middelkoop (Soest2002) vond het onzin om over zo'n klein bedrag te zeuren terwijl er bij andere gelegenheden makkelijk miljoenen worden uitge geven. Wel eiste hij een duidelijke verantwoording achteraf. Nou ja, de jongelui moeten maar met plan nen komen en die aan de raad voorleggen, vonden sommigen. Of misschien nog beter: de politiek zoekt de jongeren een keer op. Rondweg Bij de discussie over de voorjaars nota en de hoofdwegenstructuur - het voorgenomen onderzoek naar de rondweg dat een paar ton moet gaan kosten - kwamen oude te genstellingen opnieuw aan het licht. Volgens Tijmen Koelewijn (Soest2002) is dat dure onderzoek alleen zinvol als ook de optie van de 'grote rondweg' (langs het spoor naar Amersfoort) wordt meegenomen. Hij kreeg daarbij geen steun van de andere fracties, al bleken o.a. D66 en GroenLinks sowieso tegen het onderzoek en wilde de PvdA er niet meer dan 50.000 euro voor uittrekken, om dat er al genoeg onderzoek is ver richt. De rest van het geld kon vol gens fractievoorzitter Eric Ber- voets beter besteed worden aan het oplossen van bestaande verkeers knelpunten. De door PvdA en Soest2002 ingediend moties kre gen geen steun. h Voor de 21e avondvierdaagse zijn maandag 2414 wandelaars op pad gegaan. Zover bekend kwamen ze allemaal heelhuids over de streep na hun eerste 5 of 10 kilometer. Het aantal deelnemers ligt onge veer op het gemiddelde van de laatste jaren. Tweeduizend van hen doen in groepsverband mee, voor namelijk met scholen. Onder de wandelaars bevindt zich een jubi laris die voor de 25e keer meedoet aan de avondvierdaagse. Maandag trok de stoet richting Baarn. Onderweg werd ze even opgeschrikt door een korte, maar hevige hagelbui, maar dat mocht de pret niet drukken. Gisteren werd de westgrens van Soest be wandeld. Voor vanavond (let op de nieuwe route die hiernaast is afgedrukt) kunnen de deelnemers zich opmaken voor een tocht door onder meer het Smitsveen, Klaar- water en de Boerenstreek, terwijl ze morgen natuurlijk afsluiten met het défilé langs het gemeentehuis. In verband hiermee wordt morgen gezamenlijk gestart om 18:00 uur en trekt de sliert mensen rond half acht langs het Raadhuisplein. De muzikale begeleiding wordt ver zorgd door PVO, het fanfarekorps Excelsior uit Putten, de mars- en showband Jong Beatrix uit Hilver-' sum en een blaaskapel. Het is de laatste keer dat de avondvierdaagse gebruik kan ma ken van de Mavo Soest als vertrek en aankomstpunt. De school gaat Volgende week dicht en zal in de zomer worden gesloopt om plaats te maken voor woningbouw. De plaatselijke regelingscommissie van de Soester avondvierdaagse is nog op zoek naar een nieuwe locatie. 'We hebben verschillende opties, maar van alle moet goed worden bekeken of het geschikte uitgangs punten zijn', aldus Henk Krops. Op vrijdag 31 mei is het weer Zomerschoon-dag voor de ba sisscholen in het gewest Eem- land. In Soest/Soesterberg doen dit jaar 13 van de 21 ba sisscholen mee aan de vijfde editie van de actie Zomer schoon. De actie beslaat twee dagen, waar bij de vrijdag bestemd is voor de basisscholen en de zaterdag voor wijken, buurten, straten en buurt bewoners. Op 31 mei gaan de scholieren in Soest/Soesterberg aan de slag om de school en de schoolomgeving zomerschoon te maken. Zo'n 2000 paar handen zullen, verspreid over de dag, zwerfvuil ruimen rondom de scho len en in de wijken. Veel handen maken deze gigantische klus licht. Maar er wordt natuurlijk niet al leen schoongemaakt. Rondom de actie zijn er dit jaar ook weer extra educatieve activiteiten georgani seerd door Milieucentrum de Kwekerij (gemeente Soest). Een aantal groepen heeft bijvoorbeeld een radiospotje gemaakt. Deze zijn voor en na de Zomerschoondagen te horen in het radioprogramma 'Soest actueel' (Radio Soest). An dere groepen maken zelf een pos ter. Beide activiteiten hebben tot doel om iedereen die het maar hoort of ziet aan te sporen om geen zwerf vuil op straat achter te laten. De posters zullen, na de Zomer schoondagen, verspreid door de gemeente op posterborden worden opgehangen. Verder zullen twee groepen 8 op 31 mei aan het werk gaan in de Soester natuur. Ze gaan op twee locaties jonge opslag weg halen, zodat de heide zich daar beter kan ontwikkelen. Ook deze laatste activiteit is Zo merschoon, want met alle genoem de activiteiten, inclusief het zwerf vuil ruimen, hopen we dat de deel nemende kinderen zich meer be trokken zullen voelen bij hun leef omgeving en zich bewust blijven van hun eigen mogelijkheden om bij te dragen aan een leefbare, vei lige en mooie woonomgeving. Daarbij kan het nog gezellig zijn ook om eventuele problemen sa men aan te pakken! Op zaterdag 1 juni zijn de volwas senen die zich hebben aangemeld met hun buren, buurt of bewoners- vereniging aan de beurt. Zoveel verjaardagsvisite als za terdag heeft De Paardenkamp misschien wel nooit gehad. Een grote schare mensen be zocht boerderij Vossevelt aan de Birkstraat tijdens de tradi tionele open dag die ter gele genheid van het veertigjarig bestaan een bijzonder tintje kreeg. Urenlang werden de bezoekers - net als de bewoners het gehele jaar door - in de watten gelegd. Tal van (extra) activiteiten waren er georganiseerd. Zoals de demon straties van dierenarts Gepco van Bronckhorst, de poppenkastvoor stellingen, de muzikale optredens, maar ook de gebruikelijke rom melmarkt. Niettemin was en bleef een van de hoogtepunten het voorstellen van de nieuwe bewoners, ditmaal zes in getal. Want hoewel een open plaats op De Paardenkamp altijd het gevolg is van een sterfgeval, doet het de mensen deugd als er weer bejaarde paarden een plekje kunnen krijgen in het rusthuis aan de Birkstraat. Miranda (21), Paul (23), Pandor- re (27), Spook (28) en Olivier Foto Bell (29) waren dit keer de gelukkige viervoeters. Vier decennia nadat de toenmali ge burgemeester mr. S.P. baron Bentinck De Paardenkamp aan de Klein Engendaalweg opende, is de instelling nog springlevend. Dat konden de honderden belangstel lenden zaterdag nog eens met ei gen ogen aanschouwen. Een straatmadelief was vroeger een vrouw die haar lichaam in de openbare ruimte aanbood voor geld. Het was een lichtekooi die lekker goedkoop leurde met lief de, waarmee ze de mannen op straat het hoofd op hol joeg. Oude woorden verdwijnen en nieuwe woorden doen hun intrede. Weet u wat het moderne woord straatjuweel betekent? Nee, het is geen dure dame, die openlijk naar rijke heren lonkt. Wel staat ze goed zichtbaar op straat voor de snelle weggebruiker, die langs het gele bord scheurt met 'verkeerssi tuatie gewijzigd'. Kaarsrecht, opgetut in zwart-witte kleuren, staat ze als een verkeers remmer op een halve betonnen schijf te pronken op de rijweg, te gen het trottoir aan, vlak bij een bocht. Levensgevaarlijk voor de argeloze passant. Straatjuweel wordt ze genoemd in het jargon van haar verkeerssoute- neur. 's Avonds staat ze in de kop lampen van de voorbij rijdende automobilisten te schitteren als een pornoster. Volgens een regio naal dagblad wil 'cultuurwethou der' Harry Witte nog vijftien van deze dellen langs de straten in Soest plaatsen. Zijn favoriete stuk heet Clementi ne Expérience. Haar sprak ik zo onopvallend mogelijk aan op de Clemensstraat en vroeg fluiste rend hoeveel ze kostte en wat ze voor mij als verkeersdeelnemer kon betekenen. 'Duizend euro, inclusief BTW, schatje. Ik gooi alle remmen los en breng je het hoofd op hol.' 'Je staat voor paal,' bracht ik te berde. 'Niemand trekt zich wat van je aan. Wat is dan nog de zin van je bestaan?' hijgde ik opgewonden. 'Heet geloof houdt mij op de been. Ik geloof in één Almachtige Ver keersveiligheid. Ais ik dat geloof niet had, zou mijn leven geen zin hebben en zou mijn bestaan leeg en troosteloos zijn, zoals Kierke- gaard al zei. Ga je met me mee?' 'Als je daarmee bedoelt: "vind je dat ook?", dan zeg ik nee.' Schichtig maakte ik mij uit de voe ten. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 1° kwaliteit visspecialiteiten SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 ik juwelier Official dealer van o.a.: Boccfa Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Cuess Tissot Tevens sietaden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 A A A A A A AA AA A A A VV VWWV W '»?V '1^ 200 soorten, per stuk Amsterdamseweg 57A Baarn naast kasteel Groeneveld Tel: 035-5431102 Iedere zondag en 365 dagen geopend A A .44 AA-ll J'c j'i. A A J',

Soester Courant | 2002 | | pagina 3