Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Henk Koning De sirene heeft u iets te vertellen! Diamanten bruidspaar Adama De mens achter de politicus (8) 1 Vacaturelijnbus bezoekt werkgevers in Soest Praten over groeninrichting Boerenstreek op 4 juni Van Breukelen Vast-goed Assurantiën PAGINa 4 mei 2002 WOENSDAG 29 MEI 2002 SOËSTER COURANT PAGINA 5 Onder invloed (1) Vacatures met voorrang behandeld I 1 VAÉ111 Jaarlijkse test woensdag 5 juni Dé Maatwerkspecialist voor uw interieur! Onder invloed (3) Bingo bij SEC Nieuwe wijkchef politie Soest Onder invloed (2) voor verkoopinformatie: Service bij Schoemaker soest atie 34 55 )@soest.nl :.nl Tussen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je steeds vaker en luider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een we kelijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mens ach ter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin en keukenvragen. Deze week: Henk Koning, frac tievoorzitter van het CDA en lid van de raadscommissies alge mene bestuurszaken (ABZ) en sport, onderwijs en welzijn (SOW). juders maken bekend, dat zij ning ingevolge de Wet milieu- ;en van: louwhuis, Lange Brinkweg 87 sievergunning voor een var- i/ergunning zullen voorschrif- ter bescherming van het mi- alsmede de aanvraag en an- hebbende stukken liggen ter tot en met 26 juni 2002: kamer 2.29 op werkdagen 50 uur de Willaertstraat 49b tijdens n kan een ieder gemotiveerde iINGEN tegen het ontwerp van n bij het gemeentebestuur A, SOEST). Deze worden I. Wanneer een indiener van verzoekt, worden zijn per- bekend gemaakt. Dit verzoek <ertijd met de bedenking bij /vorden ingediend. JDELING in persoon of bij ge- EN inbrengen op een openba- heid wordt geven tot een ge- ergunningaanvrager wordt ;enodigd. Indien u van deze ilt maken verzoeken wij u vóór aak te maken. likking kan later slechts wor- ;ene die binnen de gestelde eeft ingebracht, tenzij wordt idelijkerwijs niet in staat is ge- igen in te dienen, dan wel de ikt van het ontwerp. ouders maken bekend, dat bij 2 is besloten over te gaan tot rgunning ingevolge de Wet mi- de Breemerweg 9 te Soest. richtingsvergunning voor een it afvullen van luchtvaartcilin- Van Roomen, Grote Melm- /isievergunning voor een agra- vergunningen zijn voorschrif- :herming van het milieu. s andere daarop betrekking en ter inzage van 30 mei 2002 kamer 2.31 op werkdagen jr. jn kan BEROEP worden inge- Leeftijd: 57 jaar. Burgerlijke staat: gehuwd. Huisdier: geen. Raadslid sinds: 1999 in Soest, daarvoor al in Nijeveen. Beroep: resource manager, auto matiseringsdeskundige. Andere activiteiten (buiten raads werk): voorzitter kerkenraad, ABNAMRO. Wat ik vroeger wilde worden: geen idee Ontbijt: een boterham met kaas in de auto. Krant/tijdschrift: Trouw. Tv/radioprogramma: NOVA. Boodschappen: doet Marijke. Hobby: raadswerk. Humor: brengt mensen bij elkaar. Vakantieland: Midden Oosten in vredestijd. Favoriete plekje van Soest: Oude Utrechtseweg 26. Hij is vandaag niet meteen naar de viswinkel gerend voor de Hol landse Nieuwe. Hoewel Henk Koning maar wat graag zijn tanden zet in een zoute haring, wacht hij er geduldig tot zaterdag mee. De in Nieuwe Pekela geboren CDA-er kwam via 'omzwervingen' in Soest terecht. Na zijn HBS-tijd en militaire dienst verhuisde hij in de jaren 60 naar Amsterdam, waar hij van dichtbij de demonstra ties meemaakte. 'Als belangstellende toeschouwer, ik deed er niet aan mee', aldus de christen-democraat. 'Van de regentenpe riode naar meer inspraak, boeiend vond ik dat.' Later streek hij neer in het rustige Nijeveen met drieduizend zielen, waar Koning voor de Christelijke Groepering de gemeenteraad instapte. 'De raad bestond uit zeven leden, wij hadden er vier, Gemeentebelan gen drie. Commissievergaderingen waren er niet, we deden alles in de raad. Verder kende je elkaar zo goed, je kwam elkaar tegen bij de kruidenier. Of daar de zaken werden beslist? Nou, je zou soms de indruk hebben gekregen.' Gediscussieerd werd er natuurlijk ook, bijvoorbeeld over de zon dagsrust. 'Het was er allemaal erg overzichtelijk, gezellig, leuk en aardig. In Soest is de politiek veel volwassener, maar je kunt geen gemeente met de andere vergelijken', aldus Koning voor wie po litiek een hobby is. 'Als wethouder ben je beroepsmatig 60,70 uur per week met politiek bezig, dat is me wat al te veel.' Na een drukke dag behoefte aan: lui onderuit gezakt tv kijken. Ze kunnen me wakker maken voor: een zoute haring. Mijn haren staan overeind als: mensen alleen met eigen belang bezig zijn. Ik blijf thuis voor: niets. Ik verplaats me bij voorkeur per: auto. Ik hou me op de achtergrond als: het te persoonlijk wordt. Als ik 100 euro op straat vind, dan: stort ik dat op mijn rekening. Als ik iemand iets zie stelen, dan: ben ik verontwaardigd. Ik denk het liefst terug aan: mijn eerste raadsperiode in Nijeveen. Een nacht lang kan ik door bomen over: de zin van het leven. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: een wethouder. Inspiratie krijg ik van: het Evangelie. stil van: mooi landschap/na- tuur. emotioneel van: een wandeling door Amsterdam (oud). romantisch van: idem. Na het opstellen van de algemene beschouwingen stapt Henk de Koning met partijgenoten in een roeibootje voor een tochtje over de Eem. De zwaaiende fractievoorzitter wordt hier vergezeld door Martin Oosterveen, Bart Krol en Margreet van Roomen. Soest over 4 jaar... ...is 'samen verantwoordelijk'. J Vrijdagochtend werd een 43-jarige lautomobilist uit Almere gecontro leerd op de Burgemeester Gro- thestraat. De agenten constateer den dat de man alcohol had ge dronken en op het bureau blies hij tl,25 promille. Tegen hem is een proces-verbaal opgemaakt en hij l een rijverbod van vijf uur. De MKB-vacaturelijnbus be zoekt op vrijdag 7 juni a.s. be drijventerrein Weteringpad e.o. in Soest. Een informatie consulent informeert werkge vers over de MKB-vacaturelijn en de plaatsing van - bij voor keur - allochtoon personeel. Ook is materiaal beschikbaar over diverse personeelsvraag stukken. Werkgevers kunnen eventueel ook hun vacatures melden bij de consulent. De MKB-vacaturelijnbus maakt deel uit van het MKB-minderhe- denproject. In dit project werken MKB-Nederland, de CWI's (voor heen arbeidsbureaus) eri de over heid samen om het personeelste kort in het mkb terug te dringen. Werkgevers die hun vacature(s) melden bij de gratis MKB-vacatu relijn 0800-8001 kunnen rekenen op een snelle en intensieve bemid deling. De vacatures worden met voorrang behandeld door één van de 250 adviseurs van de MKB- projectteams van het CWI, die speciaal voor dit project zijn sa mengesteld. De aanpak wordt Sinds anderhalf jaar met groot succes toegepast. Er zijn inmiddels ruim 64.000 vacatu res bij de MKB-vacaturelijn ge meld. Een dikke 53.000 werkzoe kenden hebben via het MKB-pro- ject een baan gevonden, waaron der bijna 46.000 allochtonen. De MKB-vacaturelijn wordt op tal van manieren onder de aandacht van MKB-bedrijven gebracht. Da gelijks rijden drie vacaturelijnbus sen - herkenbaar aan het groen blauwe logo en de slogan: de MKB-vacaturelijn, dat werkt - langs bedrijventerreinen en winkel centra om werkgevers te informe ren over dit initiatief. Verder ont vangen MKB-werkgevers regelma tig nieuwsbrieven en brochures en worden artikelen in branche- en vakbladen geplaatst. Ook verschij nen regionale AanBodkranten met de profielen van geschikte en be schikbare kandidaten om de zoek tocht van MKB-werkgevers naar personeel te vereenvoudigen. De vacaturelijnbus is aanwezig op bedrijventerrein Weteringpad e.o. op vrijdag 7 juni van 10:00 uur tot 16:00 uur. De bus is niet bedoeld voor werkzoekenden. Zij kunnen voor een baan contact opnemen met het CWI. :urs; die aantonen dat zij redelijker- geweest tegen de ontwerp ingen in te brengen, kingen hebben tegen wijzigin- an van de beschikking ten werp daarvan zijn aangebracht;! kingen hebben ingebracht te- :hikking. t worden gericht aan de Afde- ik van de Raad van State, post- ■Gravenhage. i kunnen een verzoek doen tot ORLOPIGE VOORZIENING, eens binnen de genoemde aan de voorzitter van de hier- ling van de Raad van State. Deroep/verzoek om voorlopige achten verschuldigd, werking na afloop van de be- >r die datum een verzoek is ge- een voorlopige voorziening, lan niet in werking voordat op ouders maken bekend dat zij i het kader van de Wet milieu gen n recreatie-inrichtingen mi- >1 te Soest (La Route). geen bezwaar worden inge ving zal aan de algemene ij de desbetreffende algeme- lur voldoen. n: afdeling groen en milieu, 'Burgemeester en wethouders hebben een aanlegvergunning verleend voor: 1het dempen van een sloot en de aanleg van 4 dammen. De te dempen sloot ligt tussen de perce len die kadastraal bekend zijn bij de gemeente Soest onder nummer B - 585 en B - 747. De aan te leggen dammen liggen ten zuiden van de spoorlijn, gelegen achter de woning aan de Hooiweg 2 in Soest. (verzenddatum: 15 mei 2002) 2. het graven van een sloot en het dempen van twee sloten, perceel B - 953, gelegen ten noorden van de A.P. Hilhorstweg en het aanleggen van een kavelpad, perceel C - 4184, gelegen ten noor den van de Birkstraat. (verzenddatum: 15 mei 2002) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet het bezwaarschrift worden ge- ïcht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de aanlegvergunning worden ingediend. Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor:: 1het slopen van een peuterspeelzaal, Beetzlaan 32 (verzenddatum: 15 mei 2002) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet het bezwaarschrift worden ge richt aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. De sirene gaat: een waarschu wing. Er is iets aan de hand! Wat? Het kan van alles zijn. Gevaarlijke stoffen die vrijko men bij een brand, een zwaar omgeval... In elk geval heeft die sirene u iets te vertellen. Ga daarom naar binnen en zet ra dio of tv op de lokale zender (Radio M, etherfrequentie 100,1 FM en TV Kanaal 9en wacht verdere instructies af. De sirene is een hulpmiddel om mensen te waarschuwen voor een ramp. Maar soms gaan rampen zo snel dat de sirene te laat komt. Als er een vliegtuig neerstort. Of als zich een grote explosie voordoet. Dan is het kwaad al geschied en heeft een sirene weinig zin meer. Tenzij... Tenzij u gewaarschuwd moet worden voor de gevolgen van zo'n ramp. Giftige stoffen die dreigen vrij te komen. Of nog meer explosiegevaar. Uw lokale radio- of tv-zender vertelt u wat er precies aan de hand is. En welke maatregelen u verder moet nemen. Zoals gezegd: de sirene is een hulpmiddel om u te waarschuwen. Maar niet het enige. Het kan ook zijn dat er een radiowagen door de straat komt. Of de politie bij u aan de deur. Belangrijk is in elk geval dat u de instructies van de lokale of nationale autoriteiten opvolgt. Belangrijk voor uw eigen veilig heid. Jaarlijkse test Elk jaar, op de eerste woensdag van juni, worden de sirenes in Ne derland getest. Dit jaar gebeurt dat op 5 juni, 's middags om 12 uur. Die test is nodig om na te gaan of de apparatuur nog allemaal goed werkt. De gemeente, de eigenaar van de sirene, zou dat ook op een ander willekeurig tijdstip kunnen doen. Alleen: dan zou u ervan kunnen schrikken. U zou dan kun nen denken dat er iets ernstigs aan de hand is. Want als de sirene gaat is er iets ernstigs aan de hand. De test van de sirenes op 5 juni herinnert u er ook aan dat u moet weten wat u moet doen als de si rene gaat. U leest dat in de folder 'Weet wat je moet doen als de si rene gaat'. U kunt de folder afha len bij de receptie in de centrale hal van het gemeentehuis, bij het postkantoor of bij de bibliotheek. De informatie is echter ook te vin den op de website van de gemeen te: www.soest.nl Afgelopen week zijn alle huidi ge inwoners van de Bóeren- streek door middel van een nieuwsbrief uitgenodigd voor een informatieavond op dins dag 4 juni om 19:30 uur in het gemeentehuis van Soest. Op deae avond kunnen alle aanwe zigen duidelijk maken welke functies zij graag in de Bóeren- streek vinden thuishoren. Hieronder vallen de groenvoorzie ningen, speelvoorzieningen en straatmeubilair van met name het park, het biezenveld, de derde fase en het resterende deel van de tweede fase. De gemeente vindt het erg belangrijk bewoners bij de inrichting van deze delen !te be trekken. Misschien willen de be woners een voetbalveld, een speel tuin of een doolhof waar ze kun nen spelen. Of misschien is een leuke crossbaan of een ligweide wat ze graag willen. Tevens kun nen bewoners zich deze avond op geven J Vöör deelname aan een tweetal' belanghebbendengroepen (tot en met 21 jaar en ouder dan 21 jaar). Alle plannen, gemaakt door de opgerichte werkgroep 'Groenin richting Boerenstreek', zullen op frequente tijdstippen worden ge presenteerd aan deze belangheb bendengroepen. De personen die lid zijn van een van deze twee groepen kunnen gedurende het hele project deze plannen van commentaar voorzien, suggesties doen ter verbetering en opmerkin gen plaatsen voor het vervolgtra ject. Op deze wijze werkt geduren de het hele project een groep be woners van de Boerenstreek actief mee aan de totstandkoming van de inrichting van deze wijk. Ook toekomstige bewoners van de Boerenstreek worden van harte KASTENWANDEN PLAFONDS PARKET MAATWERK KASTENWANDEN KEUKENINBOUW- APPARATUUR KEUKENS Kijk voor uitgebreide info op: www.schipper-soest.nl Mensenwerk Maatwerk Vakwerk Industrieweg 12 (Ind. terrein), 3762 EK Soest, Tel: 035-60 29 468, Fax: 035-60 29 057 Openingstijden: Maandag gesloten. Dinsdag t/m vrijdag 08.30 tot 17.30 uur, zaterdag 09.00 tot 16.00 uur. In de nacht van zondag op maan dag hield de politie op de Ko ningsweg een 31-jarige man aan die met te veel alcohol op achter het stuur zat. Omstreeks 02.00 uur vroegen de agenten hem mee te werken aan een blaastsst. Daarbij bleek dat de man te veel alcohol had gedronken. Ademanalyse aan het bureau wees uit dat hij 0,65 promille in zijn bloed had. Wette lijk is maximaal 0,5 promille toe gestaan. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. uitgenodigd op deze avond aanwe zig te zijn en deel te nemen aan een belanghebbendengroep. Zij kunnen de nieuwsbrief aanvragen bij de afdeling Groen en Milieu op telefoonnummer 035-6093674, uiteraard worden zij dan geïnfor meerd over het verdere verloop van het project. De planning is om dit jaar de in richtingsplannen voor het park en de tweede fase gereed te hebben, zodat in 2003 een start gemaakt kan worden met de uitvoering. De inrichtingsplannen voor het bie zenveld worden in 2003 gereed gemaakt, zodat daarmee eind van dat jaar gestart kan worden. Te vens zullen de plannen voor de derde fase ia bet jaar 2003 met een doorloop naar 2004 tot stand komen. Deze plannen kunnen zo dra de bouw van deze fase gereed is worden uitgevoerd. De gemeente hoopt dat veel bewo ners van de Boerenstreek bereid zijn deel te nemen aan de belang- hebbehdéngróepen én - aanwezig kunnen zijn bij de informatie avond. Om een overzicht te hou den op hoeveel mensen aanwezig kunnen zijn bij de informatieavond wordt aan de (toekomstige) bewo ners gevraagd zich hiervoor op te geven. Vragen kan men stellen aan Debby van den Herik, vormgever van de afdeling Groen en Milieu, en projectcoördinator van dit pro ject, op 886093676. Installatiebedrijf Fj j. cornelisse bv. y| Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 Komende vrijdag, 31 mei, is er weer een bingo in de kantine van SEC aan de Bosstraat. Aanvang: 20:00 uur. Er worden tien ronden gespeeld, plus een ëxtra ronde. Er is voor 450,00 aan prijzen. Peter van Duijvenbode is met in gang van 1 juni de nieuwe politie- wijkchef in de gemeente Soest. Hij volgt op die datum Evert van Oos- tenbrugge op. Van Oostenbrugge werkte vanaf 1998 als wijkchef in Soest. Hij vertrekt naar het politie district Binnensticht, waar hij de functie chef Recherche gaat bekle den. Van Duijvenbode is momen teel chef Noodhulp in het district Eemland zuid. In de gemeente Soest zijn twee wijkchefs werk zaam. In de nacht van zaterdag op zon dag heeft de politie een 43-jarige man uit Soest aangehouden omdat hij met te veel alcohol op achter het stuur zat. Omstreeks 01.20 uur hield de politie de man staande en vroeg hem om te blazen. Daarbij bleek dat hij te veel had gedron ken. De man werd aangehouden en meegenomen naar het bureau voor een ademanalyse. Deze wees uit dat hij 1,85 promille alcohol in zijn bloed had. Tevens bleek dat de auto niet APK-gekeurd en niet verzekerd was. Ook was de man niet in het bezit van een geldig rij bewijs. Hij kreeg een proces ver baal en zijn auto werd in beslag ge nomen. Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. IIW DVD specialist. nut ÊÊmÊEEFAË 4 Steenhoffstraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudcnsnaar.nl Gevraagde koopsom 270.000,- k.k Gevraagde koopsom 199.000,- k.k. Gevraagde koopsom 290.000,- k.k. v L Schoutenkampweg SOEST-ZUID Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind.: entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.: oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c.v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. AJg,: deze woning verk. in uitst. st. v. onderh. en is o.a. v.z.v, cai- en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Gareel SOEST Aan de rand van de nieuwbouwwijk "de Boerenstreek" vrij en rustig gelegen moderne middenwoning met berging (1997) en grote zonnige tuin (155 m2). Ind.: hal, toilet, m.k., ruime woonkamer met plavuizen vloer, mod. keuken (oven, kookplaat afzuigkap). Verd.: overloop, douchecel, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3) en ruime bergzolder. De woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is tevens voorzien van dubbel glas, plavuizen vloer gehele begane grond, zonneboi ler en veel bergruimte. Beetzlaan SOEST In Soestdijk, nabij scholen en openbaar vervoer gelegen, uit stekend onderhouden helft van dubbel woonhuis (1988) met garage en besloten tuin. Ind.: hal, toilet, L-vormige woon kamer, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. kookplaat, koelk., vriesk., afw.machine, magnetron). Verd.: overloop, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3), badkamer met ligb. en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met mog. voor extra slaapkamers. Weteringpad SOEST Op modern bedr. terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr. hal is o.a. v.z.v. krachtstr. install., toil. groep met keuken, verlichtingsapp. en alarmin- stall. Perceeloppervl. 234 m2. Gevraagde koopsom 215.000.- k.k. Gevraagde koopsom 420.000.- k.k. Sophialaan Op goede locatij villa (1! Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl van dubbele ertuin VBO MAKELAAR Koninginnelaan 40 Soest Tel: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Burgemeester Janssen en zijn echtgenote hebben afgelopen zondag de felicitaties namens het gemeentebestuur en de be volking van Soest overgebracht aan de heer en mevrouw Ada ma, die in de familiekring hun diamanten bruiloft vierden. Zestig jaar geleden gaven Herman Adama (85) en Marijke Brandsma (80) elkaar het jawoord. Soest kent hen vooral van de bekende kle dingzaak aan de Soesterberg- sestraat in Soest-Zuid. Op zijn 16e was Herman Adama daar al werk zaam in de textiel- en kledingzaak van de heer Ran, bij veel oudere Soesters nog welbekend, op het pleintje waar later het busstation verrees en nog later het nieuwe winkelcentrum Zuidpromenade. Bij het 'Handelshuis', zoals de zaak heette, werd hij op den duur bedrijfsleider en samen met zijn compagnon Joop ten Berge (tot 1964) bracht hij de zaak tot bloei. Twintig jaar geleden trok hij zich terug uit de zaak, waarin hij inmid dels samenwerkte met zijn oudste zoon Gert-Jan. Ook mevrouw Adama leverde jarenlang haar bij drage aan de zaak, met name in de damesafdeling die tot halverwege de jaren tachtig bestond. Het nage slacht van het diamanten bruids paar telt drie zonen en een doch- ter en inmiddels negen kleinkinde- Het bruidspaar Adama, geflan keerd door burgemeester en me vrouw Janssen. ren. Ze zijn beiden nog redelijk gezond. Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMRerf Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2002 | | pagina 5