SOEST EN SOESTERBERG Spelregels Hester Koning: 'Ik ben wel eens bang geweest' Belangrijke n filmhuis Artii Niet-meer-z< Soester Orl onbekendi WOENSDAG 29 MEI 2002 SOESTER COURANT PAG|NA WOENSDAG 29 MEI 2002 volgnummer 11 PORTAAL EEMLAND Helaas is er deze week geen overzicht van de resultaten woningaanbod. Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen GARAGES/BERGRUIMTEN AANBOD SCW AANBOD OVERIGE VERHUURDERS WONINGEN VOOR OUDEREN WONINGAANBOD SOEST SOESTERBERG verschijnt om de 14 dagen in dit blad. Projector FP7 unieke i WOONBON WONINGAANBOD Reacties op woningen in bovenstaande rubriek kunt u zenden aan Portaal Eemland Laanstraat 84,3762 KE SOEST Reactienummer 1.092 Reactienummer 1.095 Adres De Gouden Ploeg 36 Adres Weegbreestraat 585 Wijk Soest-Centrum Wijk Smitsveen Type portiekwoning, 2' etage Type galerijwoning, 3° etage Aantal kamers 1 Aantal kamers 4 Kale huur 242,11 Kale huur 348,08 (prijspeil 1/7/02) (prijspeil per 1/7/02) Servicekosten 52,44 Servicekosten 22,59 Bruto huurprijs 294,55 Bruto huurprijs 370,67 Leeg per 17 juni 2002 Leeg per 1 juli 2002 Voorzieningen service kosten incl. c.v. Voorzieningen c.v., buurtbeheerder, Bijzonderheden geen balkon Bijzonderheden geen VOORWAARDEN Bestemd voor uitsluitend starters VOORWAARDEN t/m 24 jaar (peildatum Bestemd vdor starters en 29 mei 2002) doorstromers Aantal personen 1 Aantal personen 1 of meer personen Gezamenlijk Gezamenlijk bruto inkomen maximaal 1.406,72 bruto inkomen eenpersoonshuishou den max. 2.042,01 meerpersoonshuishou- Reactienummer 1.093 den max. 2.155,46 Adres Smitsweg 137 Wijk Smitsveen Type galerijwoning, 6' etage Reactienummer 1.096 Aantal kamers 4 Adres De Gouden Ploeg 38 Kale huur 285,74 Wijk Soest-Centrum (prijspeil per 1 /7/02) Type benedenwoning Servicekosten 20,08 Aantal kamers 3 Bruto huurprijs 305,82 Kale huur 375,90 Leeg per 3 juli 2002 (prijspeil 1/7/02) Voorzieningen c.v., buurtbeheerder, lift, Servicekosten 52,44 balkon Bruto huurprijs 428,34 Bijzonderheden geen Leeg per direct Voorzieningen c.v., tuin VOORWAARDEN Bijzonderheden onderrijdbare keuken, Bestemd voor starters en douchezitting, beugels, doorstromers 1 hendelkraan, ver Aantal personen 1 of meer personen hoogde toiletpot, oprij Gezamenlijk bordes naar tuin bruto inkomen eenpersoonshuishou VOORWAARDEN den max. 2.042,01 Bestemd voor starters/doorstromers, meerpersoonshuishou- uitsluitend voor kandi den max. 2.155,46 daten met een handi cap,of een tot het huis houden behorend per Reactienummer 1.094 soon met een handicap Adres Weegbreestraat 387 Aantal personen 1 of 2 Wijk Smitsveen Gezamenlijk Type galerijwoning, 2" etage bruto inkomen eenpersoonshuishou Aantal kamers 4 den minim. 1.406,72 Kale huur 348,08 en maximaal (prijspeil per 1/7/02) 2.722,68; meerper- Servicekosten 22,59 soonshuishouden Bruto huurprijs 370,67 minimaal 1.769,74 en Leeg per 1 juli 2002 maximaal 2.949,57 Voorzieningen c.v„ buurtbeheerder, Bijzonderheden Toewijzing geschiedt balkon na overleg Gemeente Bijzonderheden geen Soest VOORWAARDEN Bestemd voor uitsluitend starters Reactienummer 1.097 t/m 22 jaar (peildatum Adres Kamperfoeliestr. 137 29/05/02) Wijk Smitsveen Aantal personen 2 of meer personen Type galerijwoning, 1e etage Gezamenlijk Aantal kamers 4 bruto inkomen maximaal 2.155,46 Kale huur 381,65 Bijzonderheden kandidaten t/m 22 jaar (prijspeil per 1 /7/02) zonder kinderen Servicekosten 13,03 komen niet in aanmer Bruto huurprijs 394,68 king voor huursubsidie Leeg per 1 juli 2002 Voorzieningen Bijzonderheden VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Gezamenlijk bruto inkomen c.v, buurtbeheerder, balkon, lift verhoogde toiletpot, beugels in douche starters en doorstromers 1 of meer personen, 50 voorrang eenpersoonshuishou den minim. 1.406,72 en maxim. 2.722,68; meerpersoonshuishou- den minim. 1.769,74 en maximaal 2.949,57 Reactienummer Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen Bijzonderheden VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Gezamenlijk bruto inkomen 1.098 Kamperfoeliestr. 161 Smitsveen galerijwoning, 3e etage 4 381,64 (prijspeil per 1/7/02) 13,03 394,67 1 juli 2002 c.v., buurtbeheerder, balkon, lift verhoogde toiletpot, beugels in douche starters en doorstromers 1 of meer personen, 50 voorrang eenpersoonshuishou den minim. 1.406,72 en maxim. 2.722,68; meerpersoonshuis- houden minimaal 1.769,74 en maxi maal 2.949,57 Reactienummer 1.099 Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen Bijzonderheden VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Gezamenlijk bruto inkomen W. Beckmanstraat 314 KI aar water portiekwoning, 2° etage 3 (was 4) 399,28 66,17 €465,45 1 augustus 2002 c.v., balkon, serv. kosten incl. stookkosten wand woonkamer/ slaapkamer verplaatst starters en doorstromers 1 of meer eenpersoonshuishou den minim. 1.406,72 en maxim. 2.722,68 Meerpersoonshuishou- den minimaal 1.769,74 en max. 2.949,57 Ze is weer terug in Soest, Hes ter Koning. Ze ging in februari voor drie maanden naar Israël en de bezette Palestijnse gebie den, als 'burgervvaarnemer' voor de organisatie United Ci- vilians for Peace. In die perio de heeft ze de lezers van de Soester Courant regelmatig op de hoogte gesteld van haar be levenissen. Ze viel, populair gesproken, met haar neus in de boter, want juist in de afgelopen maanden laaide het geweld tussen Israël en de Pales- tijnen weer hoog op. De plaatsna men zijn de Nederlandse tv-kijker inmiddels ook vertrouwd gewor den, en Hester zat er als het ware middenin. 'Ik vond het wel zwaar, vooral op het eind, toen we in het vluchtelingenkamp Jenin waren. Daarvan is een groot deel volledig verwoest; je kon op sommige plaatsen nauwelijks meer zien dat er huizen hadden gestaan. De Ver enigde Naties mochten er niet in. Ik ben ook in het ziekenhuis ge weest. Daar was bijvoorbeeld een Palestijnse vrouw die bij een bom bardement uit een helikopter ge wond was geraakt. Ze had de ogen van een dode en staarde me volko men emotieloos aan... Dat gezicht zal ik niet gauw vergeten...' Ze vond de aanblik van Jenin schokkend. 'Hele stukken waren gewoon platgewalst. Maar de vrouwen waren vastbesloten om hun huis op diezelfde plek te her bouwen. Daar heb ik enorme be wondering voor gekregen.' Knop om Hester geeft toe dat ze wel eens bang is geweest. 'Als de Israëlische soldaten begonnen te schieten draaide ik meestal een knop om, als het ware. Je eerste gedachte is dan: doorlopen, en snel ook, maar als het dan voorbij was dacht je: oef, dat was wel even gevaarlijk. In het begin ben ik, als er geschoten werd, wel eens in huilen uitgebar sten. Van de schrik natuurlijk, maar ook omdat het zo'n krank zinnige situatie is. Op den duur raak je er wel aan gewend...' Direct geweld met dodelijke slachtoffers heeft ze gelukkig niet van nabij meegemaakt, maar ze heeft wel een aantal demonstraties gezien, waarbij het leger keihard optrad tegen de deelnemers. De 'opdracht' waarmee ze naar Is raël ging heeft ze, samen met haar collega-waarnemers van UCP, tot een goed einde gebracht, vindt ze. 'Het ging er vooral om de bekend heid met de situatie daar te vergro ten. We zijn een paar keer mee geweest met een voedseltransport, ook tijdens het uitgaansverbod. Dan had je in elk geval een zeke re bescherming. En ik heb zelf veel kontakt gehad met een Israëlische vredesorganisatie, die zich verzet te tegen de vernietiging van Pale stijnse huizen. Het is heel nuttig om Israëli's te ontmoeten die op recht naar vrede zoeken, al lijkt die nog heel ver weg. Als buitenstaan der kon ik zowel met Israëli's als met Palestijnen omgaan.' Vijanddenken Of haar kijk op de situatie daar nu veranderd is weet ze niet zeker. 'Ik denk eerlijk gezegd dat het alleen maar moeilijker is geworden om een oplossing te bereiken. De haat en het wantrouwen zijn alleen maar gegroeid; de kinderen kun nen het niet bevatten maar ze ne men het vijanddenken gewoon over van hun ouders...' Ze is wel blij dat ze weer veilig thuis is, maar ze vond het toch ook heel moeilijk om daar weg te gaan. 'Dus misschien ga ik wel weer te rug, over een poosje...' Ze wil in elk geval een paar maanden in Nederland blijven, maar daarna 'trekt' het buitenland weer. Ze gaat zich binnenkort in elk geval bezig houden met het schrijven van sol licitatiebrieven en hoopt dan in haar eigen vak - milieukunde - aan de slag te kunnen. In de tus sentijd wil ze voor UCP beschik baar zijn voor lezingen of presen taties over haar belevenissen in de afgelopen maanden. 'Je ziet dat een groot deel van de wereld pas reageert op zulke situa ties als de eigen economische be langen worden aangetast. En er zijn grote verschillen. Kennelijk mag het ene land zomaar zelf be palen of de VN erin mag, en een ander land moet dat maar toelaten. Wat de Nederlandse politiek zou moeten doen? Dat kan ik als UCP-waarnemer niet zeggen, al heb ik er natuurlijk voor mezelf wel een paar ideeën over. Het zou in elk geval niet slecht zijn om het tot nu toe gevoerde beleid eens ter discussie te stellen...' www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Hieronder volgt het aanbod voor de garages en andere verhuurbare eenheden. Indien u belangstelling heeft, kunt u gebruik maken van de woonbon. U kunt zich voor maximaal 2 garages/ bergruimten inschrijven. De volgorde van toewijzing wordt als volgt bepaald: 1. Tot de eerste groep behoren de huurders van Portaal Eemland, die in het blok wonen waar de garage is gelegen. De woonduur van de huurder is bepalend voor de toewijziging. 2. Tot de tweede groep behoren de huurders van Portaal Eemland, die in de wijk wonen. 3. Tot de derde groep behoren de overige kandidaten; toewijzing geschiedt djn.v, loting. Reactienummer Hobbyruimte 20 A Adres Wijk' Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per A. Cuyplaan 4-98, 2e etage De Engh 24,97 0,00 24,97 7 juni 2002 Reactienummer Garage 226 Adres Wijk Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Varenstraat 202-260 De Engh 51,85 0,00 51,85 direct Reacties op woningen in deze rubriek kunt u zenden aan SCW T.a,v. H.F. Amsing, Postbus 700, 3800 AS Amersfoort Reactienummer Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen VOORWAARDEN Bestemd voor 2.014 Huis ten Halve 24 kom-Soesterberg galerijwoning 3 (2 slaapkamers) 340,70 19,59 360,29 25 juni 2002 lift, parkeervoorziening Aantal personen Gezamenlijk bruto maandinkomen starters/doorstromers, voorrang voor 50 maximaal 2 personen alleenstaande maxi maal 2042,01, meerpersoonshuishou- den maxim. 2155,46 Reacties op woningen in deze rubriek kunt u zenden aan afdeling Publiekszaken, Postbus 2000, 3760 CA SOEST Reactienummer Adres Plaats Type Aantal kamers Kale huur Stook+serv.kosten: Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Bruto maandinkomen 3.053 Simon Stevinlaan 91 Soesterberg portiekflat 4 - 2e etage 374,55 26,09 400,64 1 augustus 2002 CV, balkon, zonder lift starters/doorstromers max. 4 min. 1630,25 inkomen partner telt niet mee Reactienummer Adres Plaats Type Aantal kamers Kale huur Stook+serv.kosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Bruto maandinkomen 3.054 MARIENHORST Burg Grothestr. 78-309 Soest (Soestdijk) serviceflat derde etage (uitzicht dr. de Voslaan) 2 421,98 103,69 525,67 1 juli 2002 CV, lift, balkon, alarmering, huismeester starters/doorstromers max. 2 Welke woningen komen In de krant Alle vrijkomende huurwoningen in Soest of Soesterberg met een maandhuur van maximaal 541,36. Als u de krant thuis wilt ontvangen dient u zich te abonneren. Er zijn ook losse nummers verkrijgbaar op 16 verkooppunten. U kunt zich telefonisch als abonnee melden onder nummer 035 6014152. Vestigingseisen Om met succes te kunnen reageren op de aangeboden woningen dient u te voldoen aan een van de vestigingseisen die voor de gemeente Soest gelden. U voldoet aan de vestigingseisen als u minimaal 3 jaar in de regio Eemland* woonachtig bent of als u economisch gebonden bent aan de regio. Als u in de afgelopen 10 jaar een aaneengeslo ten periode van 6 jaar woonachtig bent geweest in de regio voldoet u ook aan de voorwaarden. Voor bepaalde groepen, zoals bijvoorbeeld gepensioneerden worden geen vestigingseisen gesteld. Meer informatie hierover kunt u verkrijgen bij de woningcorporatie en de gemeente. Echtscheiding Indien u als gevolg van echtscheiding bent aangewezen op vervangende woonruimte gel den speciale regels. Om in aanmerking te kunnen komen voor woonruimte dient u te beschikken over het echtscheidingsvonnis of over een zogeheten voorlopige voorziening van de rechtbank. Reageren met de woonbon De woningen in de krant zijn ingedeeld naar de eigenaar van de woning. Heeft u belangstelling voor een woning van Portaal Eemland, de SCW of van de Drie Eiken te Soesterberg, dan zendt u de volledig ingevulde woonbon rechtstreeks naar de betreffende eigenaar. Heeft u belang stelling voor een woning van de overige verhuurders dan stuurt u de bon naar de gemeente. U wordt verzocht op de linker bovenzijde van de enveloppe "woonbon" te vermelden. Het heeft geen zin correspondentie met de bon mee te zenden, deze wordt niet in behandeling genomen. U dient de bon binnen vijf dagen na het verschijnen van de krant in te zenden. Per keer kunt u maximaal twee woonbonnen inzenden. Voor uw eerste keus dient u de originele woonbon te gebruiken. Voor uw eventuele tweede keus een fotokopie. Voorwaarden Voor alle woningen gelden bijzondere voorwaar den. Uw inkomen moet passend zijn bij de huur van de woning. Voor sommige soorten woningen gelden aanvullende voorwaarden voor wat betreft de samenstelling van uw huishouden of uw leeftijd. Voldoet u niet aan de in de advertentie gestelde voorwaarden, dan heeft het geen zin op de betreffende woning te reageren; uw verzoek wordt dan niet behandeld. Starters/doorstromers Bij de woningtoewijzing is het onderscheid tussen starters en doorstromers van groot belang. U bent doorstromer als u bij verhuizing een woning achterlaat in de regio Eemland* die volgens het bepaalde in de Huisvestingsver ordening Soest weer toegewezen kan worden aan een woningzoekende die zich in de ge meente Soest mag vestigen. De maandhuur van de achter te laten woning mag niet hoger zijn dan 541,36. Bij een koopwoning mag de kale koopsom niet hoger zijn dan 87.125,80. Als u niet tot de doorstromers gerekend kunt worden dan bent u een starter. Op woensdag 22 mei bereikte Filmhuis Artishock met de komst van een nieuwe projec tor een belangrijke mijlpaal binnen het grote renovatiepro ject dat dit jaar in uitvoering is. Het gaat hier om een Philips FP7 projector, bouwjaar om streeks 1955, de tijd dat de Eindhovense fabrikant zonder Wat gebeurt er met uw woonbon Alleen volledig en juist ingevulde wóonbonne twijfel de beste filmprojectoren worden behandeld. Bovendien wordt geconir; ter wereld produceerde, leerd of u aan alle voorwaarden voldoet r woonbon, waarbij alles klopt, wordt in volgorc Meer dan 20 jaar is dit soort pro- gezet. Voor starters geldt de leeftijd en c. jectoren in productie geweest, on eventuele maatschappelijke of economisch der diverse type aanduidingen binding aan de regio Eemland.* (FP5/6/7/56). In een groot aan tal filmzalen, over de hele wereld Bij doorstromers geldt de periode dat me verspreid, zijn ze nog volop opera woonachtig is op het huidig adres. tioneel. De enige reden dat ze in Als u volgens de criteria bovenaan de kano de meeste commerciële bioscopen datenlijst staat, worden uw persoonlijke gegs werden vervangen is dat moderne vens zoals leeftijd, gezinssamenstelling e projectoren faciliteiten kregen als woonduur gecontroleerd met de gegevens uitos automatische beeldformaatwisse- Gemeentelijke Basisadministratie Persoon;. ijng en andere op afstand bedien- gegevens. Zijn de gegevens juist dan wordt c bare functies, waardoor één opera-, woning door de eigenaar/verhuurder aangebr. teur meerdere zalen tegelijk kan den. Accepteert u de woning dan krijgt u via q bedienen, gemeente een acceptgiro waarmee u de lege. De FP7, het type dat nu door Ar- ad 42,43 voor een huisvestingsvergunnin tishock gebruikt gaat worden, was kunt betalen. de meest luxueuze uitvoering van de serie en uiterlijk ook de meest Selectie kandidaat fraaie. Hoewel het om een Neder- Bent u geselecteerd voor een woning, dan wok- jands fabrikaat gaat, komt dit u binnen 10 dagen na het verstrijken van d exemplaar uit Engeland. Decen- reactietermijn benaderd door de verhuurde nialang heeft de projector daar Zonder een aanbiedingsbrief is het niet mogeli; dienst gedaan in de viewingsruimte de woning van binnen te bekijken. Het heeft gee Van een Britse filmmaatschappij, zin tussentijds te informeren naar uw kansei Daarna is het apparaat jarenlang ALS U NIET IN AANMERKING BENT GEKC MEN VOOR EEN WONING ONTVANGT I GEEN BERICHT 111 opgesla er relal er spra conditi tor noj een zei oren. T nisch ir Ten bel Artishr knapbc moderi werd a luidsge voor E de gel z.g. ro< kelijk 1 mogeli derdel Italië, De opl nu bet de voi mome taal g kunne keingi baar. nator bestui Crane goed i te hoi Artisl niet al tor, d uitstel teit, n derlai Resultaten woningtoewijzing De resultaten van de woningtoewijzinge worden weergegeven in een overzicht. Daarb wordt aangegeven hoeveel reacties er op ee woning zijn ontvangen en of de woning aan ee, starter of doorstromer is toegewezen. Ook word, de leeftijd, de woonduur, de eventuele maal schappelijke of economische binding en bf daarbij behorende puntenaantal vermeld. Op dt manier kunt u een inschatting maken van ui kansen op een dergelijk type woning e:, eventueel uw woonwensen aanpassen. Urgente woningzoekenden In extreme gevallen is het mogelijk om oi> medische of sociale gronden een urgentie verklaring te verkrijgen. Slechts in een zee beperkt aantal gevallen zal een dergelijki verklaring, die slechts van toepassing is voor ee' flatwoning, worden verstrekt. Informatie hierove kunt u verkrijgen bij de afdeling Publiekszake: van de gemeente, onderdeel huisvesting. Klachten Indien u onverhoopt een serieuze klacht mocf hebben over de woningtoewijzing, dan kunt udir- schriftelijk indienen bij de gemeente Soes1. Adviescommissie Woonruimteverdeling, Post Afgelopen vrijdag is het Cabrio-oper bus 2000, 3760 CA SOEST. aan Soesterbergsestraat voorzien vai overkapping. Die deed vrijdagavond al die Vragen voorstelling van 'De Vliegende Hollander Indien u nog vragen heeft over het toewijzings daR moes! de meezing-opera toch eengoec systeem dan kunt u daarvoor terecht bij Portas Eemland, bij SCW of de afdeling Publiekszake: van de gemeente Soest. Ook zijn hier informatie folders beschikbaar. Uitgebreide informatie kunt u ook vinden o( internet: www.soest.nl, bouwen en wonen woonruimteverdeling). Het Gewest Eemland bestaat uit de gemeente: Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leus den, Soest en Woudenberg. De woonbon moet binnen 5 dagen na verschijning van dit blad door de desbe treffende verhuurder zijn ontvangen. Onvolledig of onjuist ingevulde bonnen of te laat ontvangen bonnen worden niet in behandeling genomen. Voor 1 e voorkeur de originele bon inzenden naar betrokken verhuurder. Voor 2e voorkeur een kopie van de bon inzenden naar de betrokken verhuurder. Reactienummer aangeboden Woning: ADRES: Geb.datum:_ _Geb.datum:_ Naam voorletters Naam echtgeno(o)t(e of partner Huishouden bestaat uitvolwassene(n) en kind(eren) onder de 18 jaar Huidige adres nr: Postcode Telefoon privé Woonplaats: Telefoon werk:_ Soort woning huidig adres: koop huur* Bruto maandinkomen Huur huidige woning: Inkomen partner Bent u doorstromer ja nee Zo ja, u woont op uw huidige adres sinds: (datum invullen) Als u geen doorstromer bent dan bent u starter, (voor begrip doorstromer zie spelregels) Kruis aan welke van onderstaande situaties voor u geldt: woont op dit moment langer dan 3 jaar in het Gewest Eemland. heeft in de afgelopen 10 jaar gedurende een aaneengesloten periode van 6 jaar in het Gewest Eemland gewoond. bent economisch gebonden aan het Gewest Eemland. Bedraagt uw enkele reisafstand woon-werk-verkeer meer dan 75 KM? ja nee* Naam en adres werkgever:. tel: Zijn er in uw huidige woning bepaalde voorzieningen ten behoeve van een gehandi capte aangebracht? ja nee* Zijn er in verband met de handicap van een tot het huishouden behorende persoon in uw woning bepaalde voorzieningen nodig ja nee* Datum: '^Doorhalen wat niet van toepassing is. Handtekening: Concert: Soester Orkest Vereniging te o.l.v. Stephan Pas. Solisten: Peter Heu- D wekemeijer (klarinet) en Jan Hulst gi (altviool). Programma: Beethoven: m Ouverture Leonore 3 in C op. 72; m Bruch: Concert voor klarinet, altviool en orkest in e op. 88; Beethoven: 6' Symfonie in F op. 68 'Pastorale'. Ge hoord op woensdag 22 mei in de Petrus en ftjuluskerk te Soest. De Soester Orkest Vereniging ver wende ons eerder met bekend werk van Max Bruch (lc vioolcon cert met Nadia Wijzenbeek najaar 2001 en Kol Nidrei met Maarten Jansen tijdens het jubileumcon cert). Tijdens dit concert stond er een volslagen onbekend werk van Bruch op het programma in de vorm van een verrassend Concert voor klarinet, altviool en orkest in e. Bruch componeerde het als ver- tegenwoordiger van de 3C en laat ste generatie romantici 9 jaar voor zijn dood in een tijd dat Schönberg en Busoni reeds atonale muziek produceerden. Een groter contrast is welhaast niet denkbaar. Het Iconcert straalt een unieke eenheid van schoonheid, harmonie en Iklankkleur uit met een thematiek die je, na eenmaal gehoord te heb- I ben, niet meer loslaat. Direct bij aanvang stellen de altviool en de I klarinet zich kort voor waarna zij Ieen meeslepend thema met slavi- sche trekken uitwerken door beur- telings de leiding te nemen, te be- geleiden, te omspelen, tezamen op

Soester Courant | 2002 | | pagina 8