JAN van ZAL SLAS-poëziewandeling in landgoed De Paltz Dubbel Apollo: grandioos concert in Open Hof 1 juni: Dag voor India Chris Korsmit tekent musici elangrijke mijlpaal renovatie filmhuis Artishock zo-openluchttheater iet-meer oester Orkest schittert met nbekend werk van Bruch 34 AUTOSCHADESPECIALIST Morgenochtend om 09:30 uur Kindernevendienstproject Emmakerk Zomercursussen in de Bereklauw CirLiGhOCK 'Ghost World' tAü UA 1 Meningen ^^vanlezersl Veilig pinnen Droedelen met de Tekenclub PAGINA mmer 11 OENSDAG 29 MEI 2002 rojector FP7 unieke aanwinst SOESTER COURANTcultuur! PAGINA 9 Concert: o.l.v. Ste| iltvionl). APOCLO] Mijn naam is Hans Visser van United Sense. Ais trainer/adviseur bij be drijven laat ik weten, dat menselijkheid het belangrijkste is bij goed ondernemen. Bij Jan van ZAL staan mens en mobiliteit altiid centraal. Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 FOCWA a 'Die tegen 't ruischen van de blaren niet en kan, en moet in den bosch niet gaan'. Deze be kende versregel van Guido Ge- zelle is het motto voor de poë- ziewandelingen die de Stich ting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) organiseert op donderdag 30 mei (en zondag 30 juni). Aangemoedigd door het succes van de eerste poëziewandelingen, vorig jaar in de bossen van Pijnen burg, organiseert de SLAS nu een wandeling in het landgoed De Paltz te Soestduinen. Het traject is uitgezet in samenwerking met de heer E.S. Raatjes en gids Henk Voor een enthousiast publiek en een tot de laatste plaats be zette stoel in de Open Hof, werd donderdag 23 mei een schitterend Dubbel Apollo- concert gegeven. Op het po dium lieten het Soester Man nenkoor Apollo en het Teessi- de Apollo Male Voice Choir uit Middlesbrough zich van hun beste kant zien. Het concert werd opgedragen aan de op 4 mei jl. overleden dirigent van Apollo Soest, Gerard van Dol- der. Ter nagedachtenis aan hem werd geopend met het Ecce. Daar na werd door beide koren het pu bliek Welkom (Wellcome) gehe ten: een speciaal lied, gecompo neerd en gedirigeerd door de inte rim-dirigent van Apollo, Majel Lustenhouwer. Onder zijn enthou siaste en bekwame leiding werd de zaal meegevoerd door verschillen de Europese landen. Liederen als het Russische Swjatyj Boze en het Franse Le Rossignol werden met veel gevoel ten gehore gebracht. Het publiek kon uit volle borst meezingen met een eerbetoon aan ons eigen land: Ik heb u lief, mijn Nederland. Het tweede gedeelte voor de pau ze was voor het Teesside Apollo Male Voice Choff, onder leiding van hun dirigent Gwyn Morris. Met een hymne uit Wales begon nen zij hun optreden op een pro fessionele manier. Bekende liede ren, zoals Exodus en Night van Franz Schubert, werden uitgevoerd in een arrangement van Gwyn Morris. Afgesloten werd met een prachtig duet uit de opera La Tra- viata van Verdi. Tijdens de pauze werd al snel dui delijk dat het publiek genoot. Dit mede door de muziekkeus van bei de koren, waardoor er zeer veel afwisseling was en zij elkaar in hun repertoire prima aanvulden. In het tweede gedeelte werd er naar een absoluut hoogtepunt ge werkt, met o.a. medleys uit Les Miscrabies en lm Weissen Rössl. Het concert werd afgesloten met De beide Apollo 's tijdens het ge zamenlijke optreden in de Open Hof Foto: Bell. de door beide koren gezongen lie deren: The Battle Hymn of the Republic en Domine, Salvam fac Reginam. Het geheel werd in het Nederlands en het Engels op spontane wijze gepresenteerd door Karin de Lange. Na afloop waren de muziekdeskundigen het erover eens dat zowel Middlesborough als Soest heel trots kan zijn op hun Apollo's. De kinderen van de neven- dienst groep 1 t/m 8 van de Emmakerk, SoW-gemeente Soest Noord, zijn aan het spa ren voor India. Zij sparen voor jongeren in Calcutta, die een opleiding van 6 maanden krij gen om telefoons te onderhou den en te repareren. De kinde ren lopen stage bij een bedrijf en een baan is praktisch gega randeerd. Op zaterdag 1 juni organiseert de kindernevendienstleiding een ge zellige middag rond India, met als doel geld in te zamelen voor het project. De middag begint om 15:00 uur en duurt tot 17:00 uur. Wat gaat er allemaal gebeuren? Kinderen staan klaar om uw auto te wassen en uw schoenen te poet sen. Ze zullen van alles te koop aanbieden, zoals popcorn, zelfge maakte bloemenkransen en gewe ven kleedjes. Op een kleine rom melmarkt worden o.a. kinderboe ken en speelgoed verkocht. Fluit- spelende fakirs proberen de Cobra wakker te fluiten en verder worden er een aantal leuke activiteiten ge organiseerd, zoals een kinderpuz- zeltocht, er wordt geschminkt en verkleed en er kunnen hutten wor den gebouwd van hout. Ook kan er naar hartelust worden geknut seld. Er zullen ook dia's van India en Nepal worden vertoond. 'Ze beschouwen me langza merhand als behorend tot het orkest,' zegt Chris Korsmit uit Soest. Hij is sinds enige tijd in eik geval 'kind aan huis' bij de Soester Orkestvereniging, waar hij met name tijdens de repeti ties zijn tekentalent uitleeft. In beginsel tekent hij 'alles wat los en vast zit,' zegt hij zelf, maar hij is toch vooral geïnteresseerd in mensen. Hij schildert ook portret ten, maar net zo makkelijk ook koeien en paarden ais de Bunscho- ter haven of kasteel Groeneveld. Hij wijdt zich overigens lang niet iedere dag aan zijn hobby, omdat hij ook nog op allerlei andere ter reinen actief is. 'Ik schilder altijd op woensdag. Maandagavond ben ik vaak bij de Soester Orkestvereniging te vin den. Hoe dat komt? Ik heb destijds na een uitvoering iemand van het bestuur aangesproken, en er bleek niemand bezwaar tegen te heb ben.' Hij is overigens niet ongene gen ook bij andere orkesten 'op te treden'. Chris Korsmit tekent 'naar waar neming' en werkt dus niet met fo to's, behalve als het bijvoorbeeld om een portret van een overlede ne gaat. De tekening moet direct af zijn, want hem thuis verder uitwer ken doet hij niet graag. Hij heeft intussen een fraaie collectie teke ningen van het Soester Orkest, waarvan de drie musici - twee bla zers en een strijker - die hierbij zijn afgebeeld een mooi voorbeeld zijn. Gerth. Hij vertelt onderweg ailer- Iei bijzonderheden over het prach tige park en medewerkers van de SLAS lezen natuurverzen .van be kende Nederlandse dichters. De wandeling start bij de toe gangsweg van De Paltz (auto's par keren aan de overkant!) aan de Van Weerden Poelmanweg en duurt ongeveer anderhalf uur. Aan het eind van de wandeling wordt door de SLAS koffie, thee of een frisje aangeboden in het bezoe kerscentrum van De Paltz, waar ook geluisterd wordt naar carillon- muziek van 'De Reizende Beiaard'. De voettocht staat open voor maximaal 20 deelnemers op don derdagmorgen 30 mei om 09:30 uur. Kosten: 5,00 per deelne mer, inclusief drankje. Vrienden van de SLAS betalen 3,50. Aanmelden alleen bij boekhandel Van de Ven, £8(035) 6012419, fax (035) 6020135, e-mail info.vandeven@libris.nl (ook voor nadere inlichtingen). In de antroposofische winkel De Bereklauw worden deze zomer weer zomercursussen georgani seerd. Er is een cursus beeldhou wen in speksteen, serpentijn en al bast. Door te luisteren, te voelen en te kijken kom je tot het vorm geven van je eigen unieke beeld. Er wordt gewerkt in kleine groe pen. De begeleidster is mevr. M.M. Kluit-Terborgh. Data: 3, 4, 5 juli. Het is ook mogelijk een schilder cursus te volgen o.l.v. Mieke Fiel- mich. Tijdens deze cursus zoeken we naar evenwicht, harmonie en datgene wat ons beroert en wat moeilijk onder woorden te brengen is. Data: 28, 29, 30 juni en 5, 6, 7 juli. De kunstzinnig therapeute Marije Krul geeft een cursus in nat-in-nat schilderen aan de hand van de mythe van Kreta over de liefde tussen Ariadne en Theseus. Data: 23, 24, 25 juli. Informatie of opgave: De Bere klauw: mevr. W. Hakvoort, Steen- hoffstraat 63, SS6019176. Ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag 10:00-12:00 en 14:00-17:00 uur; zaterdag 10:00-17:00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 3 juni Naar aanleiding van het artikel op 15 mei jl. op de Seniorenpagina over het 'onveilig' pinnen voor ouderen onze reactie. Er is ons nooit om enige reactie of mening gevraagd en aangezien er een aan tal onwaarheden wordt genoemd, vertellen wij nu ons verhaal. Als eerste is het niet een beslissing geweest van de PTT dat het post agentschap gesloten moest wor den, maar van de Postbank. Tot op de dag van vandaag verkopen wij de goederen van de PTT, zoals postzegels, strippenkaarten, abon nementen etc. Ook kan de klant bij ons nog steeds terecht voor het versturen van brieven en pakketjes, zowel voor het binnenland als voor naar het buitenland en men kan zelfs (misschien wel een van de belang rijkste punten) terecht voor het versturen van aangetekende post stukken. Maar dan ook nog, onze geldauto maat, deze zou onveilig voor de ouderen zijn. Wat is tegenwoordig nog veilig? We denken zelf dat we met het plaatsen van de giromaat rekening hebben gehouden met de veilig heid van de mensen. De giromaat staat op een compleet overzichte lijke locatie en dus volledig in het zicht. Wij raden nog altijd mensen af om 's avonds te gaan pinnen, maar zelfs voor de mensen die dat wel doen, hebben we de nodige veiligheid aangebracht, en hebben we 2 zeer grote lampen boven de giromaat gehangen die de auto maat in het volledige licht stelt En dan nog zo'n opmerking, de mensen/ouderen staan er nu hele maal alleen voor, ook dit is NIET waar, want ook nu helpen we de mensen nog met het pinnen, ze komen vragen om hulp en die bie den we ook, totdat ze het pinnen onder de knie hebben. Zoals nu uit vele reacties blijkt, zijn mensen boos en vinden ze het gewoon onterecht dat de Postbank zomaar kan besluiten tot sluiting van het Postagentschap, maar voor iedereen geldt nu, de zaken zijn nu zoals ze zijn, wij zijn erg blij met wat we nu nog kunnen bieden aan de klanten en daar valt echt niets meer aan te veranderen. Hopende hiermee ons verhaal een beetje duidelijk te hebben ge maakt. Primera De Beer De kracht van de reclame ligt in de herhaling Scène uit 'Ghost World'. De combinatie van geflipte, excen trieke personages met prachtige vergeten muziek vind ik geweldig - Simon Field, directeur Internatio naal Filmfestival Rotterdam. Enid (Thora Birch) en Rebecca (Scarlett Johanssen) zijn eikaars beste - en enige - vriendinnen. Eindelijk zijn ze verlost van de High School: de toekomst ligt open. Rebecca wil met Enid op kamers gaan wonen en een baan zoeken, maar Enid heeft nog lang geen zin om aan het echte leven deel te nemen. Met een (on)gezonde dosis cynisme kijkt ze op de wereld en haar me demens neer. In een verveelde bui lijkt het haar wel leuk om een ty pische loser tussen de contactad vertenties vandaan te vissen en hem valse hoop te geven. Het slachtoffer heet Seymour, verza melt rare bluesplaten en is precies de weirdo waar Enid naar zocht. Toch is hij eigenlijk best aardig, en warempel ontstaat er een hechte band tussen de twee. Tot groot ongenoegen van Rebecca. 'Ghost World' is een verfilming van Daniël Clowes' gelijknamige •cultstrip, vol pijnlijk scherpe en hilarische observaties. Stripkenner Zwigoff heeft de toon van de un derground comic op perfecte wij ze weten te vertalen naar het wit te doek. Toch heeft de film nog een andere kant: hij toont de wor steling van het volwassen worden. Rebecca lijkt zich vrij snel aan te kunnen passen aan de normen van de volwassen wereld, Enid zoekt vooral naar haar ware identiteit. 'Ghost World' is een raak portret van de generatie Y why?) die begrijpt hoe onvolmaakt de wereld is, maar daar nog niet mee om kan gaan. (V.S. 2001, 112 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur. 886019577. Vrijdag 31 mei Love Bite en Kill City bij Upstairs De werkgroep jongeren bij Artis- hock gaat bewijzen dat Punk niet dood is. Op de laatste vrijdag avond in mei treden twee klasse- bands van eigen bodem op. Het Arnhemse trio Kill City (voorheen Kill City Rebel) opent de avond. Na een dode periode is de groep meer levend dan ooit. De tien jaar ervaring van deze heren knalt er dan ook uit. Op hun laatste cd 'Son of the Sn', met 79 punten in de Aardschok, klinkt heerlijk rau we Punk Rock 'n Roll dat staat als een huis. De nummers zijn kort maar krachtig, soms punky, dan weer hard rockend door een gie rende gitaarsolo. De rauwe door leefde stem van drummer en front man Egbert Joosten doet denken aan Motörhcad en past perfect in de muziek. Headliner vanavond is Love Bite. Deze band staat garant voor een spetterende live act waar iedere liefhebber van ruige muziek bij kan smullen. De muziek is punk maar dan veel harder en is te vergelijken met The Exploited. Hard, snel en met stevige metal-invloeden door weven muziek, waarbij de gitaar solo's niet vergeten worden. Ieder een van de Shock-Inn generatie zal ze nog wel herinneren van eerde re optredens. Time to bang some heads dus op vrijdagavond 31 mei. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 4,40; voor leden 2,50. Zaterdag 1 juni Iedereen heeft het wel eens gedaan of is nog steeds actief beoefenaar. Velen zullen niet bewust weten dat ze het doen. Wie heeft nooit eens tijdens een telefoongesprek of een vergadering uit verveling krabbel tjes of tekeningen zitten maken met potlood of pen, hoewel het schrijfgerei en het papier eigenlijk bedoeld waren om aantekeningen op te maken? Dit verschijnsel noemt men droe delen. Het woord is afkomstig van het Engelse woord 'doodle' (krab beltje). Zoals gezegd ontstaan deze tekeningetjes vaak gedachteloos, zonder vooropgezet plan. Het is een grafische aanvulling op de ei genlijke aantekeningen. De Tekenclub van Artishock heeft de uitdaging aangenomen om het droedelen uit te werken op groot formaat. Elk lid gaat droedelen op een afmeting van 80 x 80 cm. Omdat het materiaalgebruik ver der vrij is zal ongetwijfeld weer een geweldige creativiteit door deze ervaren club tentoongesteld worden. Iedereen kan hiervan meegenieten in de maandelijkse tentoonstelling bij Artishock. In de maand juni dus ingevuld door leden van de eigen Tekenclub. De tentoonstel ling wordt geopend op zaterdag 1 juni om 21:00 uur in de grote zaal. Daarna zal het huisorkest Perron 5B weer zorgen voor de typische Artishocksfeer waarvan men de hele avond weer kan genieten. De entree is gratis. p woensdag 22 mei bereikte ilmhuis Artishock met de komst van een nieuwe projec tor een belangrijke mijlpaal binnen het grote renovatiepro ject dat dit jaar in uitvoering is. Het gaat hier om een Philips FP7 projector, bouwjaar om streeks 1955, de tijd dat de met uw woonbon Eindhovense fabrikant zonder 3n juist ingevulde wóonbonne .-twijfel de beste filmprojectoren 5ld Bovendien wordt gecont,t ,er wereld produceerde, alle voorwaarden voldoet, o [eer dan 20 jaar is dit soort pro- :toren in productie geweest, on diverse type aanduidingen FP5/6/7/56In een groot aan Bi filhizalen, over de hele wereld trspreid, zijn ze nog volop opera- •neel. De enige reden dat ze in meeste commerciële bioscopen rden vervangen is dat moderne jectoren faciliteiten kregen als tomatische beeldformaatwisse- en andere op afstand bedien- e functies, waardoor één opera-, rr meerdere zalen tegelijk kan dienen. tij alles klopt, wordt in volgoj l irters geldt de leeftijd en i [schappelijke of economisch^ egio Eemland.* s geldt de periode dat mt d het huidig adres, je criteria bovenaan de kand worden uw persoonlijke gege eftijd, gezinssamenstelling e itroleerd met de gegevens uit d. Basisadministratie Persoons de gegevens juist dan wordt d eigenaar/verhuurder aangebc u de woning dan krijgt u via acceptgiro waarmee u de leg er een huisvestingsvergunnin laat eerd voor een woning, dan wor agen na het verstrijken van aenaderd door de verhuurde ibiedingsbrief is het niet mogelij tinnen te bekijken. Het heeft gee te informeren naar uw kanse 4 AANMERKING BENT GEKO EEN WONING ONTVANGT TH! ningtoewijzing van de woningtoewijzinge tgeven in een overzicht. Daarb ven hoeveel reacties er op eer vangen en of de woning aan eei tromer is toegewezen. Ook wor woonduur, de eventuele maal f economische binding en h ide puntenaantal vermeld. Op een inschatting maken van u en dergelijk type woning woonwensen aanpassen. opgeslagen geweest. Daardoor is er relatief weinig gedraaid, zodat er sprake is van een uitstekende conditie. Ook verkeert de projec tor nog vrijwel in originele staat, een zeldzaamheid bij deze project oren. Toch is het exemplaar tech nisch in het geheel niet verouderd. Ten behoeve van de aankoop door Artishock vond een complete op knapbeurt plaats, waarbij er een moderne Xenon projectielamp werd aangebracht. Ook is het ge luidsgedeelte geschikt gemaakt voor Dolby stereo weergave en is de geluidsaftasting voorzien van z.g. roodlicht (binnenkort noodza kelijk bij alle nieuwe films). Om dit mogelijk te maken moesten er on derdelen worden aangevoerd uit Italië, Engeland en zelfs Amerika. De opbrengst van het projectielicht nu betekent een verdubbeling t.o.v. de vorige projector. Het geluid is momenteel nog wel analoog. Digi taal geluid zou wel ingebouwd kunnen worden, doch een dergelij ke ingreep was financieel niet haal baar. 'Maar', zoals filmhuiscoördi nator Martijn Hisschemöller en bestuurslid technische zaken Hans Crane tevreden verzuchtten, 'het is goed om nog wat te dromen over te houden!' Artishock heeft met dit apparaat niet alleen een uitstekende projec tor, die voorziet in een werkelijk uitstekende beeld- en geluidkwali teit, maar ook een uniek stuk Ne derlandse filmgeschiedenis in huis De nieuwe projector in volle glo rie. gehaald. Daarmee is deze stap ge heel in overeenstemming met de doelstellingen van Artishock: zo veel mogelijk mensen in contact brengen met mooie, integer ge maakte films. Met de komst van de nieuwe projector, waar de historie als het ware van af straalt, ontstaat een unieke synthese tussen techni sche kwaliteit en cultuurhistorische rijkdom. Nadat in de zomer de zaal com pleet zal zijn opgeknapt (in samen hang met de geluidsisolerende maatregelen die door Smeeing Beheer in opdracht van de ge meente Soest worden uitgevoerd) kan niets de opening van een schit terend jubileumfestijn in de weg staan op donderdag 19 september. e FP7, het type dat nu door Ar- hock gebruikt gaat worden, was e meest luxueuze uitvoering van e serie en uiterlijk ook de meest aaie. Hoewel het om een Neder- nds fabrikaat gaat, komt dit emplaar uit Engeland. Decen- alang heeft de projector daar enst gedaan in de viewingsruimte an een Britse filmmaatschappij, aarna is het apparaat jarenlang igzoekenden wallen is het mogelijk om o sociale gronden een urgenti verkrijgen. Slechts in een ze I gevallen zal een dergelijke ilechts van toepassing is voor ee; den verstrekt. Informatie hierovei en bij de afdeling Publiekszaker ite, onderdeel huisvesting. hoopt een serieuze klacht moe 3 woningtoewijzing, dan kunt u d ienen bij de gemeente Soesl sie Woonruimteverdeling, Post- CA SOEST. ragen heeft over het toewijzings- unt u daarvoor terecht bij Portaa CW of de afdeling Publiekszake ite Soest. Ook zijn hier informatie kbaar. formatie kunt u ook vinden o .soest.nl, bouwen en wonen erdeling). Afgelopen vrijdag is het Cabrio-openluchttheater an de Soesterbergsestraat voorzien van een fraaie verkapping. Die deed vrijdagavond al dienst tijdens de oorstelling van 'De Vliegende Hollander', maarzon- ag moest de meezing-opera toch een goed heenkomen zoeken in de Petrus en Pauluskerk. Het 'dak'overkapt namelijk wél het podium maar niet de tribune van het niet-meer-zo-openluchttheater. Foto: Soester Courant. •emland bestaat uit de gemeenten aam, Bunschoten, Eemnes, Leus- Woudenberg. I blad door de desbe- ingevulde bonnen of te nen. ken verhuurder, e betrokken verhuurder. te trekken en elkaar aan te vullen. De beide solisten vertolkten de grootse romantiek van het concert meesterlijk, resulterend in ruim 20 minuten ademloos luistergenot, menige traan en een staande ova tie. Het orkest o.l.v. Stephan Pas on dersteunde al dit moois op subtiele en beheerste wijze, misschien voor de luisteraars achter in de zaal soms wat te krachtig waardoor de altviool kon wegvallen. Uw recen sent had daar geen last van want hij genoot het voorrecht van een plaatsje vlak bij de solisten. De meeste van ons zullen het concert voor het eerst gehoord hebben maar beschikken nu over een on vergetelijke ervaring. Solisten en orkest zich kunnen beroemen op een prestatie van formaat. De pro fessionele altviolist Jan Hulst boogt als onder meer voormalig concertmeester van het Neder lands Philharmonisch Orkest en lid van het Koninklijk Concertge bouworkest op een glanzende car rière. Peter Heuwekemeijer con certeerde eerder met de S.O.V. in Weber's Concertino voor klarinet. Beiden bepaalden zij ongetwijfeld de sfeer van deze avond. De orkestvereniging opende haar vooijaarsconcert met Beethoven's Ouverture Leonore, die hij schreef (en enige male herschreef) voor zijn enige opera. Vanavond hoor den wij de derde versie. Het werk Foto: Herman van Dam. stelt hoge eisen aan de dynamiek van het orkest en de dirigent. Zij stelden daarin niet teleur. Na de pauze konden wij wederom genieten van werk van Beethoven, ditmaal in de vorm van zijn 6e Symfonie in F, beter bekend als zijn Pastorale. Dit 3 kwartier du rende werk vergt veel van het or kest met betrekking tot de zuiver heid, de dynamiek maar vooral qok het uithoudingsvermogen. De keuze van dit werk is voor een amateurorkest ambitieus maar zij maakten het waar. Stephan Pas mag terecht trots zijn op zijn per soonlijke prestatie en die van zijn orkest. Zonder afbreuk te willen doen aan de totale prestatie van het orkest verdienen de solistische bijdragen van de violisten Hans Knoppers en Tora Schuurman (concertmeester), de hoboïste Bernadette Heesbeen, de klarinettist Fabian Heilweg, de hoornisten Jeanette de Groot en Jan Harmsen, de trompettist Frans de Vries en de paukenist Paul Stenz een eervolle vermelding in Beethovens werk. Helaas moest de helft van het or kest worden ingehuurd. Het is te hopen dat dit voor de regio Soest unieke orkest erin slaagt binnen kort weer op volle sterkte te gera ken. 3eb.datum:_ 3eb.datum:_ ren) onder de 18 jaar nr: olaats: Dn werk:_ jidige woning: n partner (datum invullen) doorstromer zie spelregels) Eemland. gesloten periode van i Bedraagt uw enkele f nee* tel: behoeve van een gehandi- Duden behorende persoon ï- Soester Orkest Vereniging Peter Heu- (klarinet) en Jan Hulst Programma: Beethoven: ure Leonore 3 in C op. 72; Concert voor klarinet, altviool orkest in e op. 88; Beethoven: 6' Symfonie in F op. 68 'Pastorale'. Ge- boord op woensdag 22 mei in de Petrus en Pauluskerk te Soest. 'e Soester Orkest Vereniging ver- 'ende ons eerder met bekend 'erk van Max Bruch (le vioolcon- iert met Nadia Wijzenbeek najaar !001 en Kol Nidrei met Maarten 'ansen tijdens het jubileumcon cert). Tijdens dit concert stond er :en volslagen onbekend werk van ruch op het programma in de 'orm van een verrassend Concert 'oor klarinet, altviool en orkest in Bruch componeerde het als ver- :genwoordiger van de 3C en laat je generatie romantici 9 jaar voor ijn dood in een tijd dat Schönberg :n Busoni reeds atonale muziek iroduceerden. Een groter contrast is welhaast niet denkbaar. Het :oncert straalt een unieke eenheid an schoonheid, harmonie en ankkleur uit met een thematiek lie je, na eenmaal gehoord te heb- ien, niet meer loslaat. Direct bij aanvang stellen de altviool en de klarinet zich kort voor waarna zij een meeslepend thema met Slavi sche trekken uitwerken door beur telings de leiding te nemen, te be geleiden, te omspelen, tezamen op

Soester Courant | 2002 | | pagina 9