ituur len 4 tot i% SEIZOENS - OPRUIMING tot 50% i KORTINGEN RAD O )©N Stichting Muziekkring Eemland viert eerste lustrum Norien Simons zingt en speelt viool op eerste cd Poëziewandeling in de Paltz Soest 50 jaar geleden aruihocK I Addo Stuur In workshop Van de Ven/Van Oosten VANAF VANDAAG VOORJAAR/ZOMER Op alle jacks en truien Waterschap kan best meer dames in bestuur hebben PAGINA 10 WOENSDAG 5 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 I J Grondleggers Miek en Kitty van Ee erelid Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen Digitale fotografie en beeldbewerking *KOSTUUMS*COLBERTS*JACKS*JASSEN*PANTALONS PULLOVERS POLO'S*SHORTS*SWEATSHIRTS *SURVIVALVESTEN SURVIVALBROEKEN* WOMENSWEAR Samen met gitariste Marijke Rodriquez Kinderparadijs De Vrije Teugel Playbacksliow en bingo INKEl usr ffisry/<<&.- Wereldwinkel, een goede zaak Vrouwenraad legt bezoekje af TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Uit de Soester Courant van Vrijdag 6 Juni 1952 Feestweek in Augustus Zaterdag 8 juni Videoportretten Wouter Hasebos Maandag 10 juni 'Lord of the Rings' Talent gezocht voor open podium :uken- ing n), Soest, sandag gesloten, 30-17.30 uur. .00-16.00 uur. k ijken in\ Showroom meer dan 000 m' •xclusieve verken leverbaar garantie o meldt zich met derweg. U besluit tion aan te doen. links liggen. Uw nden, rekent een bent de gelukkige t evenzo zuinige ■3 2.2 TiD is lever- id./20.000 km/jr.). jord 65, 43424. Switzerland igh-tech keramiek en saffierglas. UWEUER 541 59 37 Afgelopen zondag werd bi] de Muziekkring Eemland het eer ste lustrum gevierd. Zo'n hon derddertig vrienden van de stichting kwamen op het feeste lijk evenement in Hilton Royal Pare af. Het feest werd opge luisterd door een zesmans Kle- zmergroep die de zaal in ver voering bracht. Na het optre den volgde een historische te rugblik op vijfjaren Muziek- en Wijnconcerten. Op 16 maart 1997 organiseerden dc Van Ee's het eerste concert in de toen net geopende wijngroot handel op het industrieterrein in Soesterberg. De heer van Ee, nog niet zo lang met pensioen, ging als rustend ingenieur in de wijnhandel en besloot maar meteen zelf een gebouw hiervoor te ontwerpen. Hoewel de buitenkant een zakelij ke uitstraling had, werd het interi eur juist zeer sfeervol aangekleed met een echte wijnkelder en gezel lige zitjes om het proeven nog aan genamer te maken. Een van de eerste wijnproevers bleek een pro fessioneel altviolist te zijn die di rect de goede akoestiek van de wijnproefkelder opmerkte. Daar moest iets te doen zijn in de com binatie van muziek en wijn. En zo besloten Mick en Kitty van Ee in hun wijnproefkelder eens in de zes weken Muziek- en Wijncon certen te organiseren. Na twee ja ren succesvol concerten te hebben georganiseerd, werd het tijd voor een meer professionele structuur waarmee een zekere toekomst kon worden ingeslagen. Hiervoor werd een plan gemaakt, waarbij de hoofdelementen bestonden uit een formele stichting, vrienden van de stichting, een artistieke commissie met klassieke muziekkenners, een comité van aanbeveling en spons oren die het initiatief een warm hart toedragen. Zo geschiedde. De stichting telt op dit moment meer dan tweehon derd vrienden en heeft haar onder dak inmiddels gevonden bij een van haar sponsors, Hilton Royal Pare Soestduinen. De concerten worden nog steeds op de zondag middag onder de naam Muziek- en Wijnconcerten gehouden. Elk entreebewijs geeft recht op een glas wijn of een frisdrank. Voor geïnteresseerden is er altijd na af loop gelegenheid om van een fan tastisch concertbuffet te genieten. De afgelopen week maakten meer aan tachtig concertgangers gebruik van het concertbuffet. Ook werd zondag door de artistieke commis sie het programma voor het nieu we jaar gepresenteerd. Gezien de uitbreiding van de hui dige accpmmodatie kan de Mu ziekkring gelukkig de toenamestop van nieuwe vrienden opheffen en 'nieuwe vrienden' de gelegenheid geven zich aan te melden. Opgave kan bij de secretaris/penningmees ter Bert Smit, p/a Prunuslaan 2, 3768 BH Soest, ©6019815. Programma 6 oktober 2002, 15:00 uur: Reicha Quintet (houtblazers); Es- ther de Graaf, fluit; Jan Jimkes, hobo; Willem van Laar, klarinet; Jaap van der Vliet, hoorn; Jan Be rend Kan, fagot; werken van o.a. Arpad Balazs, Franz Danzi, Darius Milhaud en Luciano Berio. 3 november 2002, 15:00 uur: De 'Fancy' Fiddlers o.I.v. Coosje Wijzenbeek; strijkersgroep be staande uit 20 jonge talentvolle leerlingen o.I.v. vioolpedagoge Coosje Wijzenbeek; werken van Schubert, Mozart, Wieniawski en Handel. 15 december 2002, 15:00 uur: 'kerstconcert', Erika Waardenburg, harp; Ernest Rombout, hobo, en leerlingen; sfeervolle muziek van diverse componisten in kerstsfeer. 12 januari 2003,15:00 uur: Ivo Janssen, pianorecital; werken van o.a. Bach, Debussy, Chopin en Schumann. 2 februari 2003,15:00 uur: Trio Suleika (pianotrio); Frederieke Sayes, viool; Maurice Lammerts van Bueren, piano; Pepijn Meeuws, cello; werken van o.a. Schumann en Brahms. 9 maart 2003, 15:00 uur: Het Romeo Kwartet (strijkkwartet); Cindy Albracht, viool; Juijen Soe- ting, viool; Constantijn van de Mick en Kitty van Ee krijgen uit handen van de voorzitter Bob van den Hoogen (l.) de oorkonde beho rend bij het erelidmaatschap Foto: Hans Zwakman Wetering, altviool; Teye Hylkema, cello; werken van o.a. Beethoven en Schubert. 30 april 2003, 15:00 uur: 'Ko ninginnedagconcert'; Jeugd Con certeert; programma wordt nader bekend gemaakt. 25 mei 2003,15:00 uur: 'Vrien dendag'; bijzonder concert alleen voor 'Vrienden' van de Stichting; details zijn nog een verrassing www.socsteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Soester Onderlinge Hebt u ook wel eens vol bewon dering gekeken naar al die websites en homepages vol kleurige plaatjes? Óf u afge vraagd: hoe doen ze dat toch, die leuke effecten maken? Als u wilt kunt u dat binnenkort ook! Op uitnodiging van Boekhandel Van de Ven en Willem van Oosten Fotografie komt Addo Stuur op woensdagavond 12 juni een work shop geven. Stuur is o.a. bekend geworden door zijn computerboe ken voor kinderen. Met zijn boe ken voor senioren heeft hij menig een over de drempel van het digi tale tijdperk getrokken. Alle door Addo Stuur geschreven titels zijn geschreven volgens de Visual Steps methode, ontwikkeld in samen werking met de Universiteit 7\ven- te. Net als in zijn boeken zal hij op deze instructieve en inspirerende avond stap voor stap uitleggen hoe foto's digitaal bewerkt kunnen worden. Alles komt aan bod: in voeren van foto's via de scanner, de digitale camera, bewerken van foto's, het afdrukken op papier, fotomontage en -trucage etcetera. Aanleiding voor zijn komst naar Soest is het verschijnen van een speciale editie van het boek "Digi tale fotobewerking met Ulead Photo Express', compleet met de benodigde software en een een voudige camera (Trust familvc@m 200,8MB), zodat men desgewenst nog dezelfde avond aan de slag kan gaan. Ook van de medewerkers van Wil lem van Oosten kan men deze avond informatie verwachten. Zij kunnen alles vertellen over de voors en tegens van de digitale fo tografie en zullen graag wat zaken demonstreren. Ook hebben ze een heel bijzondere aanbieding in pet to. Belangstellenden zijn welkom van af 19:45 uur bij restaurant De Soester Duinen, Soesterberg sestraat 188. Het eerste kopje kof fie of thee is bij de prijs inbegre pen. Toegangsbewijzen (SS 5,00) zijn te koop bij Willem van Oosten Fotografie en Van de Vens boek handel, beide in Winkelcentrum Hartje Zuid. W ^^^^Zuidpromenade BENVENUTO DIMAGGIO TAILORHOFF FRANS MOLENAAR Soesterbergsestraat 49A 3768 EB Soest 035-602 35 84 Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort 033-476 68 93 In de loop van de volgende week ligt de eerste cd in de win kel van Norien Simons. Met zang en op de viool levert de Soesterse een belangrijke bij drage aan de muziek, waar in ook gitariste Marijke Rodriquez-Mell een rol speelt. 'Tarara' heet de cd die vrijdag in Leusden wordt gepresenteerd. Te horen zijn veel Spaanse stukken, alle geïnspireerd op de Flamenco. Daarnaast speelt het duo werken van onder anderen J. Dowland en F. Gragnani. In sommige nummers zingt Norien Simons en wordt ze begeleidt door de gitaar. Andere tracks bestaan uit viool en gitaar, terwijl er ook gitaarsolo's op de cd staan. Het tweetal kent elkaar van de Muziekschool in Leusden, waar beiden als docent werkzaam zijn. Norien Siemons geeft er vioolles, Marijke Rodriquez leert er mensen gitaar spelen. In Soest geniet No rien Simons verder bekendheid als onder anderen dirigent van het Klein Soester Koor. De cd Tarara is vanaf maandag of dinsdag verkrijgbaar bij De Gou den Snaar aan de Soesterberg sestraat en VIAL aan de Zuidpro menade. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Op woensdag 12 juni is er bij de Vrije Teugel een playbackshow en een bingo, van 14:00 tot 16:00 uur. Kosten: 2,50. Wie wil mee doen aan de playbackshow kan zich opgeven bij één van de mede werkers van Kinderparadijs de Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, ©6018136. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Tussen het Westerse publiek en de producenten in het Zuiden is via de Wereldwinkels een band ont staan. Met duizenden vrijwilligers in de Nederlandse Wereldwinkels wordt tussen de 400 winkels en de duizenden vestigingen elders een duurzame keten gesmeed. Het gaat om het grote assortiment aan sieraden, kleding, kunst, exotische artikelen en uiteraard voedings middelen. Naast de verkoop van producten zetten de Wereldwinkels zich in voor betere handelsvoorwaarden in de internationale handel. Bij de handel van de Wereldwinkels houdt men rekening met de mens en de omgeving waar deze zijn/ haar werkzaamheden verricht. Er wordt heel goed gekeken naar de arbeidsomstandigheden, gelijke behandeling van vrouwen en man nen en aandacht voor het milieu. Via de importeurs worden de pro ducenten met raad en daad ter zij de gestaan. Bovendien wordt hun zekerheid geboden voor een lang durige handelsrelatie. Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ©6028132: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:Qj) uur. Vrouwen zouden zich beschik baar moeten stellen voor een bestuursfunctie van het Water schap Vallei en Eem. Nu is er slechts een dame in vertegen woordigd, maar volgend jaar zijn er weer verkiezingen. Het kwam ter sprake tijdens het bezoek dat het Vrouwenberaad vorige week aflegde aan het kan toorgebouw van de organisatie in Leusden. Dijkgraaf Van de Lan- gemheen ontving het Soester ge zelschap met koffie en voorlichter Henk Kobben bood de dames een kijkje in de keuken van het Water schap en vertelde het een en ander over de taken en het werk. Zo hoorden de vrouwen uit Soest tot hun verbazing dat de Praamgracht een zeer belangrijke natuurlijke afwateringsfunctie vervult. 'We kij ken voortaan met andere ogen naar dit 'onnozele' stroompje bij Leden van de Vrouwenraad luis terden aandachtig naar de uiteen zetting over het werk van het water schap Vallei en Eem. het paleis', aldus een van de leden van de Vrouwenraad. De dijkgraaf maakte natuurlijk duidelijk dat de waterschapsbelas ting, zoals zuiveringsheffing en in- gezetenenomslag, dringend nodig zijn om het werk te kunnen blijven dóen. Daarna wees hij ook op de magere vertegenwoordiging van dames in het bestuur. Om mee te dingen naar een bestuursfunctie dient men een aanbevelingsbrief op te sturen naar Waterschap Val lei en Eem, die is voorzien van minimaal tien handtekeningen. Enige bestuurlijke ervaring is aan te bevelen, kennis van zaken is niet echt nodig. Dat leer je gauw ge noeg, was de mening van de dijk graaf en de voorlichtingsambte naar. Onder auspiciën van de SLAS (Stichting Literaire Activitei ten Soest) werden in het jaar 2001 op het landgoed Pijnen burg twee poëziewandelingen uitgezet. Op grond van de des tijds met deze bijzondere wan deltochten geoogste bijvalsbe tuigingen heeft de SLAS beslo ten deze succesformule dit jaar opnieuw te hanteren. En dus werd op donderdag 30 mei jl. opnieuw poëtisch gewandeld. Onder ideale weersomstandighe den en de vakkundige leiding van natuurgids Henk Gerth werd, op het schitterende landgoed De Paltz van de heer E.S. Raatjes, door een gezelschap van ruim twintig perso nen genoten van alle aan dit cultu rele recept inherente ingrediënten: bewegen, opnemen van zuurstof, stilstaan in bewondering, luisteren naar gedichten. Dit alles over een in artistieke patronen en in speel se wandellijnen aangelegd par cours dat zijn oorsprong vindt bij een antieke lantarenpaal'. In een brochure die de gemeente Soest in het jaar 2000 aan de Open Monumentendag wijdde, las ik - onder de foto van de betref fende lantarenpaal - de woorden: 'De geboorte van de bestrating op het landgoed' en enige pagina's verder de zinsnede: 'Op een ver hoging in de bestrating ontspringt van onder een lantaarnpaal, de bron vanwaar de boogvormige be strating op het hele landgoed uit waaiert. Deze woorden, gevoegd bij mijn persoonlijke indrukken ter plekke, inspireerden mij tot het schrijven, in dichtvorm, van het navolgende geboorteverhaal. Bezint eer u aan kamerbreed tapijt begint! r;. Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol i tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUOA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugten.com Bel voor gratis tapijtkleureninfo! Poëziewandeling (3) (Geboorte) Statig, vanuit een uitgestulpte navel, steekt als een fallus de lantaren hoog; stevig verankerd, onderhuids, in zavel, staart hij het kraambed aan, zijn glazen oog bewaakt d'in steen verstarde barens weeën, die stadig voorwaarts rollen zij aan zij. Ragfijn als rokjes eerst van frêle feeën, dan breed als brandingsgolven, rij na rij klokken zij uit in kloeke klinkerpaden naar geitenweitje, faunahuis, cascade, het bos, het veld, hun leven tegemoet. De wandelaars, onthutst, slaan alles gade; geen hunner in de zonbeschenen stoet had zó'n sacraal geboortefeest bevroed. Op 30 juni a.s. organiseert de SL\S nogmaals een Paltz-wande- ling. Aangezien deze reeds volge boekt is wordt het uitzetten van een derde wandeling overwogen. Wie belangstelling heeft kan zich voor nadere informatie wenden tot boekhandel Van de Ven. Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. l/° p.t. 50x50 cm Zoals wij reeds eerder hebben ge meld, zal in Augustus een feest week, worden georganiseerd door de Winkeliersvereniging "Soest" in samenwerking met de V.V.V., wel ke in het teken van het bruidspaar zal staan. Thans hebben de plannen vastere vorm aangenomen en is besloten, deze week te houden van 11 tot en met 16 Augustus. Het programma, hetwelk de Winkeliersvereniging zal verzorgen, omvat het navolgen de: Etalagewedstrijd. Er zal een etalagewedstrijd worden gehouden, waarbij de etalages in het teken zullen staan van het Bruidspaar. Een jury zal de etala ges branche-gewijs beoordelen. Braderie. Op Woensdag 13 Augustus zal, van 2 tot 10 uur n.m., een brade rie oftewel een marktverkoop wor den gehouden op het terrein van de winkelbeurs aan de Middelwijk straat. Het terrein wordt feestelijk versierd en verlicht, terwijl de Soester winkeliers van achter een marktkraam hun waren zullen ver kopen. Verschillende attracties zul len deze markt nog verlevendigen. Openluchttheater. In het openluchttheater zal op Donderdag 14 Augustus een bij zondere avond worden georgani seerd. Bruidsparen van die week zullen meedoen aan een levend ganzenbordspel, terwijl het pro gramma wordt aangevuld met an dere attracties. De V.V.V. neemt, met de winkeliersvereniging, vier avonden voor haar rekening in het Het park zal feeëriek worden ver licht en op Maandag, Dinsdag, Vrijdag en Zaterdag zal een aan trekkelijk en modern programma worden uitgevoerd. Een gondel vaart voor bruidsparen in de vij vers van dit park en een show van bruidcostuums door de eeuwen heen zal worden gehouden. Muziek-concours. In de feestweek zal ook een mu ziek-concours van dorpskapellen plaats vinden. Van heinde en ver heeft "RV.O." hiervoor reeds in schrijvingen ontvangen. Specifieke muziekkorpsen, in klederdracht, zullen op Zaterdag en Zondag in de week om de hoogste eer strij den. Dit voorlopige programma, het geen nog aangevuld zal worden, zal vreemdeling en inwoner tonen, dat Soest met zijn tijd meegaat en aangenomen mag worden, dat alle winkeliers hun medewerking aan deze feestweek zullen geven. BEWUSTELOOS DOOR GAS VERGIFTIGING. De heer A.v.D. alhier is in de douchecel door uitstromend gas bedwelmd geraakt doch door snel ingrijpen aan de dood ontsnapt. Mevr. v. D. hoorde, toen zij langs de douchecel kwam, gekreun. De deur van de cel was op slot en daar geen antwoord kwam op haar vra gen, drong een zoon door een klein raampje naar binnen, waar hij zijn vader in bewusteloze toe stand aantrof. Medische hulp was spoedig ter plaatse en het gelukte de heer D. tot bewustzijn te bren gen. De oorzaak moet worde ge zocht in een klein defect in de lei- ding. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Op de maandelijkse jazzavond van Artishock dit keer geen live mu ziek maar twee videoportretten. De eerste gaat over de bekende cellist Ernst Reijseger. Dit portret is in 1993 vervaardigd in opdracht van de NOS en op initiatief van Wouter Hasebos. De rode draad in de film is een aantal solo-improvi saties van Reijseger. Deze worden afgewisseld met opmerkingen over improviseren, componeren, over speeltechniek en over de noodzaak om prachtige noten te spelen. De film laat ook opnamen zien van het concert dat Reijseger gaf met mede-improvisatoren in de Carte Blanche-serie van collega YoYo- Ma in het concertgebouw. Voor de liefhebbers is Reijseger live te zien in Artishock op 14 december van dit jaar. Deze video geeft gelegen heid om Reijseger in 52 minuten alvast nog beter te leren kennen. Het tweede portret gaat over Han Bennink. Hij speelt 26 minuten solo in een witte ruimte. Hierin I improviseert hij op trommels van hout en laat hij zien dat zelfs een kartonnen doos swingt. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00; leden 5,00. Scène uit 'Lord of the Rings'. Met de verfilming van Tolkiens beroemde trilogie 'In de ban van de ring' schrijft regisseur Peter Jackson geschiedenis. Nooit eerder werden drie films tegelijk opgeno men en was het filmbudget zo groot. De verbeelding van het ver haal, dat zich afspeelt in Midden- Aarde, het rijk dat J.J.R. Tolkien tot in details in zijn verhalen heeft beschreven, was een monsterklus. De opnamen duurden anderhalf jaar en vroegen bet uiterste van de duizenden spelers, figuranten, technici en overige medewerkers. Het resultaat mag er zijn: het eer ste deel van de trilogie, 'The Fel- lowship of the Ring', is een visu eel overdonderend, spannend en aangrijpend avontuur dat de vele liefhebbers van de boeken, maar ook de niet-ingewijde kijkers, niet zal teleurstellen. In de vrij uitgebreide introductie worden de plaats, tijd en omstan digheden die het verhaal bepalen uit de doeken gedaan. Hobbit Bil- bo Balings heeft een bijzondere ring in zijn bezit die hij moet af staan aan zijn erfgenaam Frodo. Van de tovenaar Gandalf krijgt hij de geschiedenis van de Ring te horen: het kleinood behoort toe aan de duivelse vorst Sauron, die het ten koste van alles wil terug vinden om zijn wereldheerschappij te vervolmaken. Tijdens een door Gandalf en elfenkoning Eirond voorgezeten vergadering besluit men dat een bondgenootschap tus sen alle volken van Midden-Aarde moet worden gesmeed om Sauron te verslaan. Dat kan alleen door de ring te vernietigen in het vuur van Saurons vulkaan. Die reis zal wor den geleid door Gandalf en ieder volk zal met een afgezant verte genwoordigd zijn. Zo volgen wij de lotgevallen van dit wonderlijke gezelschap, dat grote ontberingen doorstaat op hun gevaarlijke reis naar Mordor, het rijk van het kwaad. De aanvankelijke afstand tussen de leden maakt langzaam plaats voor diepe en onvoorwaar delijke vriendschappen. In zijn debuut, 'Heavenly Creatu- res', liet Peter Jackson al wat zien van zijn animatiekunst, in 'In de ban van de ring' pakt hij pas goed uit. Het wachten is nu op de twee volgende delen. (USA/Nieuw Zeeland 2001, 180 min.) Aanvang 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, ©6019577. Op vrijdag 28 juni organiseert Upstairs, de werkgroep jongeren van Artishock, een open podium. Er is die avond ruimte voor tien acts. Per optreden is ongeveer 20 minuten tijd gereserveerd, vol doende om een goede impressie van je capaciteiten te geven. Gele genheidsformaties kunnen die avond een nieuwe ervaring opdoen en serieuze muzikanten krijgen een mooie opstap naar meer. Beide categorieën zijn welkom. De pro gramma mensen van Upstairs zijn uiteraard aanwezig dus kijk niet verbaasd als je een volledig optre den aangeboden krijgt. Deelname gebeurt op inschrijving zodat Upstairs een goed overzicht krijgt van het aanbod en aan de hand daarvan een avondindeling kan maken. De inschrijving is gra tis maar je moet wel wat te bieden hebben. Geef duidelijk aan wat je wensen zijn ten aanzien van licht en geluid. Upstairs hoopt op veel eigen repertoire maar covers zijn ook welkom. Inschrijving of meer informatie bij: Artishock-Upstairs@hotmail.com, of bel met ©6013052 (Bart) k

Soester Courant | 2002 | | pagina 11