Ml te koop -m Schoeman MAKELAARDIJ FLOOR Bi Interessante Algemene ledenvergadering van de Rabobank Soest-Baarn Gevraagd VASTE-EN INVAL BEZORGERS nerenp lescheri Een publicatie van de Soester NVM-makelaars. Verrips Makelaardij o.g. M WOENSDAG 5 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 14 212.500.-k.k. 280.000.-k.k. 585.000.- k.k. 995.000.-k.k. NVM TE KOOP Van Wijk T MAKELAARDIJ DE VLIJT WORDT Recordaantal bezoekers WOENSDAG 5 in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 NVM I Soesterberg Jongbloedlaan 21 Goed onderhouden middenwoning met berging en vrijstaande garagebox gelegen in rus tig straatje nabij winkels, scholen en uitvalswegen. Indeling: entree, hal en toilet. Tuinge- richte woonkamer (circa 33 m2) voorzien van plavuizen vloer en open haard. Schuifpui naar de verzorgde achtertuin. Luxe open keuken (circa 15 m2) voorzien van diverse inbouwappa- ratuur. Verdieping: overloop, drie slaapkamers variërend in formaat. Badkamer voorzien van douchecabine, vaste wastafel en toilet. Berging met aansluiting ten behoeve van de wasmachine/droger. Algemeen: Kozijnen voor en achter en de beglazing zijn in 1998 voor zien van geluidsisolerende materialen. Dak van de garage is in 1997 vernieuwd. Dak van de woning en de berging zijn in 1992 vernieuwd. Soesf Tromslagerpad 39 Soest VanBurenIaan11 Aan de rand van Soest, op een rustige locatie in kindvriendelijke woonwijk gelegen uitge bouwde middenwoning met inpandige berging en diepe, aan vijverpartij grenzende ach tertuin met houten tuinhuisje en achterom. Riant vrij uitzicht aan achterzijde! Indeling: voor ingang, hal, toilet, meterkast (8 groepen), inpandige berging (zowel van binnen als van buiten toegankelijk) met aansluitingen voor wasmachine- en droger. Zeer ruime, uitgebouw de woonkamer met balkenplafond, open haard en schuifpui naar achtertuin. De ip 1990 ge realiseerde uitbouw is voorzien van een pannendak met 2 veluxdakramen. In U-opstelling aan straatzijde geplaatste open keuken in lichte kleurstelling (1998) voorzien van diverse apparatuur. Verdieping: overloop, ouderslaapkamer, 2 slaapkamers met uitzicht op vijver partij, badkamer voorzien van 2e toilet, ligbad en wastafel. Zolder: middels vaste trap te be reiken vierde slaapkamer. Stookruimte met c. v.-ketelopstelJing (Vaillant 2002). De parterre is voorzien van isolerende beglazing. Goed onderhouden ruim gezinshuis op zeer aantrekke lijke locatie: scholen, bibliotheek, winkels, openbaar vervoer en bossen op loopafstand! Op zeer aantrekkelijke locatie, in een rustig villawijk in Soestdijk gelegen royaal karakteris tiek geschakeld herenhuis, 1988, met o.a. dubbele garage in souterrain, optimale privacy en ruime besloten tuin met zuidoostligging, perceel 450 m2. Indeling: vooringang, hal, toi let, hardhouten trap naar souterrain en naar verdieping. Dichte inbouwkeuken met diverse apparatuur en eetgelegenheid. Zeer ruime tuingerichte woonkamer van bijna 60 m2 met haardkanaal en schuifpui naar terras en besloten tuin. Verdieping: overloop, 2 (voorheen 3) royale slaapkamers (17 en 15 m2), afzonderlijk 2e toilet, luxe badkamer, dubbele wastafel, ligbad, afzonderlijke douche in lichte kleurstelling. Vaste trap naar zolder met kopgevelra- men, twee grote kamers, veluxdakramen, wastafel en bergruimte. Vernieuwde c.v. combike- tel-opstelling. Indeling souterrain: dubbele garage, provisie-/wijnkamer 21 m2) en grote werkkamer met uitklapraam 23 m2) met voorzieningen t.b.v. aanleg sauna. Optimale iso latie m.b.t. kap, spouw en isolerende beglazing. Huizen Labradorstroom 87 Exclusief hotel-serviceappartement (1996) met ruim terras, loggia, eigen identiteit en op timale privacy. Hoog afwerkingsniveau en optimaal geïsoleerd en beveiligd. Het apparte ment biedt een fantastisch uitzicht over de jachthaven en het Gooimeer. Indeling: entree via hotelreceptie met video beveiligde entree naar lift en trappenhuis. Op 1e etage eigen voordeur met hal, garderobe en toilet. Woonkamer met schuifpuien naar loggia en terras, par ketvloer en open inbouwkeuken met diverse inbouwapparatuur. Studeer-/werk-/logeerkamer met 2e badkamer. Bijkeuken met aansluiting wasmachine. Bergkamer. Aan terras grenzende ouderslaapkamer met inloopgarderobe en badkamer. Diverse vaste kasten en garderobes. Totale vloeroppervlakte appartement circa 240 m2, terras 70 m2. Garage in afgesloten sou terrain tevens bereikbaar per lift. Mogelijkheid exclusieve botenligplaats bij te huren. Servi cekosten hotel ca. 145,- per maand. Servicekosten WE ca. 168,- per maand. Vraagprijs Middelwijkstraat 54, Soest Telefoon 035 - 60 36 282 www.schoeman.nl Makelaars Tevens kantoren in Almere, Amersfoort, Arnhem, Hoofddorp, Houten, Lelystad, Leusden, Nijkerk, Tiel en Veenendaal NVM Soest Rembrandtlaan I Aan de Rembrandtlaan ligt deze vrij staande uitgebouwde villa met zwem bad, guesthouse en garage op maar liefst 930 m2 grond. De woning is in gebruik geweest als winkel-woonhuis en dat is nog te zien aan de binnen kant. Indeling: entree, woonkamer (voor heen winkelruimte), tweede woonka mer met gaskachel, hal, toilet, kelder, woonkeuken. Verdieping: vier slaap kamers w.v. 1 met balkon, badkamer met ligbad, v.w. en toilet, bergvliering. Achter de woning staat een guesthouse voorzien van kitchenette, badkamer en ruime slaapkamer. De tuin is voorzien van een gazon en een prachtige verwarmd zwembad. De woning is voorzien van gas c.v. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 727.000,- k.k. ra HUIS KOPEN? Neem je eigen makelaar mee. Met een NVM-makelaar koopje zonder zorgen VEENBESSTRAAT 138 SOEST Smaakvol 4-kamer appartement (100 m2) op de 4e etage gelegen, v.v. c.v. (1999), met balkon, berging in de onderbouw en fraai vrij uitzicht op vijverpartij en bomen. Het complex is v.v. een lift. Ind: hal, m.k., garderobekast, c.v. kast, L-vormige royale woon-eetkamer (ca. 40 m2), studeer/slaapkamer v.v. balkon (ca. 9 m2), keuken met originele "american kitchen", 2 ruime slaapkamers, toilet met fonteintje, badkamer v.v. ligbad, wastafel en wasm. aansl. Het appartement is licht en ruim van opzet, biedt veel leefruimte en ziet er verzorgd uit. De servicekosten bedragen 148,- per maand. Koopsom 172.500,- k.k. VEENZOOM 5 SOEST Bouwperceel van ca. 1.500 m2 met bouwvergunning! Op één van de mooiste lokaties in Soest gelegen, nabij Wieksloterweg, bouwperceel aan de Veenzoom nabij nr. 5 zeer vrij gelegen! De huidige loods zal worden verwijderd. Via een "eigen" weg (4 meter breed) kan het perceel bereikt worden. Er is een bouwvergunning voor een fraai landhuis te bouwen van 763 m3 en een vloeroppervlakte van 160 m2 excl. garages. Richtlijn aanvaarding 2002/2003. Voorbehoud gunning eigenaar. Koopsom 750.000,- k.k. Bos MAKELAARDIJ O.G. MAKELAARS: H.S. Vries Bosstraat 11, Postbus 347, 3740 AH Baarn Tel. 035 - 541 51 41 Fax 035 - 542 44 15 makelaars Koninginnelaan NIEUWBOUW Twee nieuw te bouwen charmante halfvrijstaande villa's met garage op circa 230 ma met een zonnige j tuin op het zuiden, gelegen op de Ko- ninginnelaan aan de voet van de Laze- rusberg. GEPLANDE OPLEVERING EIND DIT JAAR!!! Indeling: entree, hal, toilet, royale woonkamer van bijna 40 ma, dichte keuken, praktische bijkeuken. 1 e verdieping: overloop, 3 ruime slaapkamers met dakkapel, badka mer, vaste trap naar zolderverdie ping met mogelijkheid voor kamer. NOG 1 TEKOOP EEN UNIEKE KANS IN DEZE PRIJSKLASSE! Koopsom 3-40.335,- v.o.n. Tel.: [035] SCD1 50 50 ra het Huiswerk www.vanwijkmakelaars.nl nvm Soest Torenstraat NIEUWIN DE VERKOOP VYW/W.v Nabij historische Kerkebuurt aantrek kelijk in kleinschalig gebouw op de eerste woonlaag gelegen driekamer appartement met balkon en afz. ber ging in de onderbouw. Indeling: entree, vestibule, hal, toilet, woonkamer met toegang tot balkon met vrij uitzicht, moderne dichte keu ken met inbouwapparatuur, twee slaapkamers, vernieuwde badkamer. Servicekosten 130,- per maand incl. voorschot c.v. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 155.000,- k.k. Burg. Grothestraat 15, 3761 CK Soest, Tel. 035 E-mail: info@verrips.nl 6030025 FLOOR De serieuze manier van werken blijft niet onopgemerkt. Het bedrijf groeit en groeit. Er komt zelfs een tweede vestiging, nu in Baarn. Tijd om even stil te staan. Tijd ook om na te denken over je identiteit. En dan snel weer verder. Verder onder de naam van de motor van het bedrijf, verder onder... 3Gu(seGmridj VAN WEEDESTRAAT 3 - 3761 CA SOEST LAANSTRAAT 45B - 3743 BB BAARN TELEFOON (035) 6016824 - FAX (035) 6027136 TELEFOON (035) 5287010 - FAX (035) 5287011 E-MAIL SOEST@FLOORMAKELAARDIJ.NL E-MAIL BAARN@FLOORMAKELAARDIj.NL INTERNET WWW. FLOORMAKEI.AARDIJ. NL Koos Postema De Algemene ledenvergadering van de Rabobank Soest-Baarn bestond vorige week woensdag avond uit twee uren IP: één voor de pauze en één erna. Een soort communicatieve tweekamp tus sen het bestuur en de directie van een financiële instelling en een radio- en tv-tycoon in de persoon van Koos Postema. De eerstgenoemde colleges zéér thuis in cijfers en visies op zo wel de lokale als de wereldeco nomie, de ander de volle zaal zijn twijfels voorhoudend over de macht en de onmacht van de moderne media. Een boeiende avond met het Groot Kievitsdal als sfeervolle achtergrond. De opkomst, ruim 200 leden, was verheugend. Volgens de goed lei dende voorzitter van het Bestuur, de heer Van Klooster, een record. Ook het feit dat er veel belang stelling bestond van de zijde van vrouwelijke leden stemde tot te vredenheid. Natuurlijk ontbrak het projectie scherm en de bijbehorende dia- apparatuur niet en er was koffie met cake vooraf, een drankje tus sen de twee bedrijven door. De gezellige nazit was al even tradi tioneel als het verrassende ge schenkje bij de uitgang. Een bijna 4 kilo zwaarwegend setje jeu-de- boulesballen, die in beleggerskrin gen wellicht koersballen worden genoemd. Service In zijn openingstoespraak viel de voorzitter bepaald met de deur in huis door het aan de orde stellen van de ontwikkelingen rondom de serviceverlening van de ban ken in het algemeen en die van de Rabobank Soest-Baarn in het bij zonder. Een ieder weet maar al te goed dat de wijze waarop de banken hun diensten aanbieden de laatste jaren sterk aan het ver anderen is. Dat heeft veel, zo niet alles te maken met wat we noe men de sterke opkomst van de virtuele bank, zakendoen, zowel door particulier als zakenman, per telefoon en via Internet. De Ra bobank is op dit gebied zelfs de grootste in Europa. Iedere maand bezoeken meer dan een miljoen mensen de site van de organisa tie. Waar het de openingstijden betreft kan Soest-Baarn bogen op een unieke positie: zij is de enige bankinstelling in haar werkgebied die nog zes dagen per week is ge opend. Telefonisch kan de klant bijna 24 uur achtereen terecht. Groei Zowel het aantal zakelijke als par ticuliere klanten bleek ook nu weer behoorlijk gegroeid, terwijl er per klant meer dienstverlening tot stand was gebracht. Het aantal 'verzekerden-relaties' steeg met 10% en het contingent beleggers nam, ondanks de afnemende po pulariteit van het beursgebeuren, toch nog toe met 5%. Er wordt, zo verzekerde Van Klooster door directie en bestuur van alles aan gedaan om de kwa liteit van de dienstverlening zo hoog mogelijk op te voeren. Het automatengebruik stijgt nog altijd en ook het pinnen in winkels nam na de invoering van de Euro be langrijk toe. De weg die de bank een paar jaar geleden is ingesla gen om het lid worden van de bank te bevorderen heeft even eens tot goede groeicijfers geleid. Er is in het afgelopen jaar sprake geweest van een aanwas van 1300 naar 2600 leden. Kantoren De bouw van een nieuw kantoor in Baarn ondervindt door de re cente bouwstaking helaas wat ver traging. Er wordt gerekend op twee maanden, maar er wordt van alles aan gedaan om die verloren tijd weer in te halen. Leden en andere belangstellenden worden via een eigen medium hierover op de hoogte gehouden. Het kantoor aan de Smitsweg in Soest is onderwerp van een studie die Soestdijk, F C Kuyperstrac Dit luxe afgewerkte 3-k.api renoveerd. Door een perfec jikte kleuren, materiak sprake van een modern, eij 2e etage boven de winkels v van Soest. Ind.: hal, ruime lichte woor balkon (z), moderne open toilet, luxe badkamer met do a.s. wasmachine/ droger. G naaten dubbel glas. Serv.k: Vraagprijs 155.000,= k.k uiteindelijk tot een nieuw bedie ningsconcept, dat vooral de jon gere aan zal moeten spreken, moet leiden. Herbenoemd Na vaststelling van de jaarreke ning 2001, vooraf duidelijk en aan de hand van dia's uiteengezet door directeur Porte, kon ook de aangekondigde statutenwijziging als punt 8 van de agenda snel worden afgehandeld, waarna de herverkiezing plaatsvond van twee leden van het bestuur die af tredend waren, de heren R.A.G. van Klooster en C.H. Wantenaar. Bij de raad van toezicht werd de heer A.T. den Blanken voor een nieuwe periode herkozen. De rondvraag leidde tot een levendig verkeer, dankzij twee strategisch opgestelde interruptiemicrofoons, tussen zaal en directie en bestuur. De vragen werden in alle gevallen onomwonden en tot volle tevre denheid van de stellers beant woord. Opvallend was de opbou wende en meedenkende toon die daarbij aan de dag werd gelegd. Van Klooster kon terugblikken op een goede vergadering en dat deed hij ook, door iedereen, maar vooral de heer Porte en zijn men sen te bedanken voor hun inzet en de geboekte resultaten. De macht en onmacht van de media Het was dit jaar de nationale om- roep-tycoon en sinds 4 jaar Soes ter inwoner Koos Postema, die na de pauze een, naar later bleek, stevige discussieduit in het Rabo- zakje mocht doen. In een in het begin wat jachtig betoog bekende hij de zaal zijn twijfels te hebben over wat wordt genoemd de 'macht of onmacht van de media'. Een wel zeer actueel onderwerp na de bewogen weken rondom alles wat met ons politiek bestel te maken heeft gehad. Ook Postema kon daar niet omheen. Mocht hij al twijfels suggereren bij aanvang, later tijdens zijn aangekondigde vragenkwartiertje, kwam al snel vast te staan dat het met die twij fels wel meeviel en dat hij in ieder geval tamelijk overtuigd was van de betrekkelijkheid van de media le macht. Alles duurt maar kort' en hij lichtte dat toe aan de hand van enkele voorbeelden uit vroe ger tijden, toen de 'Grote Uren U', die de geroutineerde presenta tor in Vara-verband altijd zo door wrocht en overtuigend aan den volke wist te verkopen, het land regelmatig aan de buis kluisterde met wat hij nu noemt 'taboe-on derwerpen'. Hij rakelde de natio naal ontstane huiver op die ont stond na het haringworm-inci dent dat toen werd aangesneden. 'Verkeerd gekaakt' en de uitzen ding over die schoonmaakfout deed de haringverkoop in één klap volkomen stagneren of: de sterilisatie van de man - 'daar sprak je toen toch zeker niet over...'? Maar Koos wel en hel verrassende gevolg was dat niet de man direct dokterwaarts trok, maar de discussie aanging met moeder de vrouw of zij niet be terMacht van de media? Na tuurlijk wel. Een beetje jammer was het dat de causerie zich wat beperkte tot die gevallen die de journalistiek als insteek hadden. De vraag lijkt toch niet zo moeilijk te beantwoorden of (mede) dank zij de media er op tal van gebie den ontzettend veel is veranderd? Mag het dan zo zijn dat er vaak sprake is van kortstondige, com municatieve schokeffecten, vol gens de spreker, de positieve of negatieve uitwerking op Soestdijk, F C Kuyperstraal Karakteristieke helft van e 1900) met uitgebouwde keul eigen terrein. Heerlijk besloti tige ligging aan doodlopen Soestdijk. Ind.: Royale woonk. (ca. 45 inb.kasten. Keuken aan de zonnige tuin. Open trap naai mers met inbouwkasten, bai douche en 2e toilet. Vlizotrap dubb. glas. Inhoud: ca. 315 m Vraagprijs 226.000,= k.k. Soest, Nieuwstraat 58 Dit royale, halfvrijstaande i J (ca. 18 m2) is grondig gerenc achterzijde. De moderne woc liixe badkamer en sfeervolle zorgen voor een optimaal w termijn kan in veel gevallen toch die uitkomt op een speelweic niet worden ontkend. Zonder media, of anders: zonder de mo derne, razendsnelle communica tiemiddelen, zoals tv en radio, maar ook internet, zou onze he dendaagse wereld er vast heel anders uitzien? Dus toch twijfels? Hoe dan ook, de zaal smulde van Postema en toen 'ie vond dat er maar eens vragen moesten wor den gesteld, daalde hij van zijn plek achter het spreekgestoelte af richting zaal en begaf hij zich slen terend en zich ouderwets op zijn gemak voelend tussen het vraag- grage Rabobankleger. Toen her kenden we de oude meester weer... Het onderwerp zou moql hebben kunnen dienen voor een breder opgezet forum, want de' vragen waren lang niet mals: 'Wat vindt u van de invloed die er de manier van berichtgeving uil kan gaan?' en 'Wordt er door d« journalisten wel eens stevig geë valueerd over wat er allemaal ge beurt na vreselijke zaken als bij voorbeeld 11 september en de onlangs vermoorde politicus?' en: 'Hoe ligt het met het verantwoor delijkheidsgevoel van de makers van....?' Koos Postema wist er meestal wel raad mee, grapte zicb er wel eens uit, maar kon ooi menig vragensteller of -stelster recht vanuit zijn hart met toege sneden antwoorden en meningen tevreden stellen. De duur van hei 'uur U' na de pauze dreigde uit te lopen naar de kleine uurtjes dat is misschien voor bank voor Postema een groot compli' ment. Goeie keus, goeie vergade ring. Bijna een gezellig avondje uit... Ind.: hal, toilet, L-vormige woc ken. Kantoor- c.q. speelkame mers, luxe badkamer met ligt aparte wasruimte met a.s. v naar zolder. Inh. ca. 435 m3, f Vraagprijs 294.000,= k.k. >oest, Stadhouderslaan 31 Sfeervolle, vrijstaande villa n locatie! Vanaf de beschutte >ver de zonnige achtertuin ei ?innen no-time bent u in het w 'at van Baarn. nd.: entree, toilet, royale livir uxe keuken v.v. inbouwappar; 'erd.: overloop, ruime bergka: ]e badkamer. 2e Verd.: vaste [)er. Het woonhuis is recent vc ■ien van alle eigentijdse snufji "aagprijs 544.000,= k.k. anderhalf jaar inten 'oorbereiding is het zover. enPark Amersfoort or; Iee|1 op 29 juni 2002 een astische fundraiser ten be 'e van de bescherming var e roofdieren in Uganda. •ens deze exclusieve av Ponstelling is er een penluchtconcert, uitgev °or de 150 leden van het eugd Symfonie Orkest. 'aast de instandhouding vai fe'gde diersoorten op Eurc ■veau door middel van prog 13 s als het European Endanj Pecies Program (EEP) er -Oropean Studbook (ESB), o Ieunt Dierenpark Amersfooi Jnrbeschermingsprojecten i atuurlijke leefomgeving vai re'gde diersoorten. Deze aamde In-situ projecten (op e)' rijn erop gericht om de mgeving van bedreigde dier *n te beschermen. In-situ pr n hebben daarnaast tot doe 'eren terug te plaatsen in het pronkelijke leefgebied mits rr iDJk.

Soester Courant | 2002 | | pagina 14