Wim de Kam: 'Het ging mij om de inhoud, niet om de franje...' K Visser Scholen halen de bezem door eigen omgeving en de natuur Ophejfings- uitvertcoop 2 halen, 1 betalen ij intratuin L BL i /ZCPZföCZZ) o 33 orefts" Mafjp^ari Zijp WOENSDAG 5 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 Gemeentesecretaris gaat met pensioen Brandweerkazerne 5 en 6 juni dicht vanaf 13:00 uur BRASSERIE KEUZEMENU "f 'Brasserie "ester Tweeduizend leerlingen steken handen uit de mouw SOfSTER/COURANT Witgoed specialis Service voor alle merken EVEN EEN ANftER LEVEN Zomer in Zeeland nu met 50% korting 151 5^ Vertrekpunt %^TARCA VISIONARY 1 flsti rmm ctrnsmsa mm I i Te veel alcohol HOLLANDSE NIEUWE RUUD SMIT visspecialiteiterï Wim de Kam DE TUIN- EN R0ZEND0KTER houdt spreekuur op zaterdag 8 juni. Morgen, donderdag 6 juni, neemt de gemeentesecretaris van Soest, drs. Wim de Kam, afscheid. Hij maakt gebruik van de mogelijkheid om er op z'n 57ste uit te stappen, na ruim veertig jaar in overheids dienst, waarvan de laatste zes tien in Soest. Het gemeentebe stuur zwaait dan een man uit die in die zestien jaar nadruk kelijk zijn stempel zette op het reilen en zeilen van het ge meentelijk apparaat, maar al tijd zoveel mogelijk op de ach tergrond bleef. 'Eigenlijk een beetje een schimmige figuur,' geeft hij toe. De voorspelling dat hij het ooit tot directeur van het gemeentelijk be drijf van Soest - daar komt de baan in feite op neer - zou schop pen, zou hij waarschijnlijk niet ge loofd hebben toen hij op zijn fiets je, na het voltooien van de Mulo in Wissenkerke, vanuit zijn geboorte dorp Kamperland (Noord-Beve land) elke dag op en neer fietste naar Domburg op Walcheren. Hij was daar aangesteld als leerling ambtenaar. Hij moest daarvoor tweemaal per dag met het pontje naar Veere (pas in 1961 werd het Veerse Gat afgesloten met de eer ste dam van de Deltawerken) en dan nog 15 kilometer op de fiets. Afzien, dat heeft hij toen wei ge leerd. Wim de Kam ontwikkelde zich vermoedelijk daardoor tot een doordouwer, zoals velen hem leer den kennen. Dat hij in de 'ambtenarij' terecht kwam was min of meer per onge luk. Eigenlijk wilde hij in zijn jon ge jaren journalist worden, maar er waren geen vacatures in die tijd. Rotterdam was financieel niet haalbaar en dus solliciteerde hij in Goes en Domburg. Zo trad de op een na jongste telg uit het gezin van een gereformeerde landarbei der met tien kinderen (hij had ze ven zussen boven zich - 'nee, ik heb daar zeker geen trauma's aan overgehouden; we hadden een leuk gezin') op zeer jonge leeftijd in overheidsdienst, om dat 42 jaar vol te houden. De ontsluiting van Zeeland door het Deltaplan was een zegen, con stateert hij. 'Daardoor had je ook het gevoel dat je kon uitvliegen.' Zeeland trekt nog wel; hij komt er nog regelmatig met vakantie of om speurwerk te doen in de Zeeuwse archieven, maar er wónen... dat zeker niet meer. Hij is aan Soest verknocht geraakt. 'Castricum (zijn vorige standplaats) was ook heel mooi en ik mis hier het strand nog wel eens, maar we zijn nu in Soest geworteld en wonen aan de Emmalaan, straks misschien de Residence Souveraine, heel erg naar onze zin.' Het afscheid van de gemeente doet de nuchtere Zeeuw niet veel, zo lijkt het. Hij heeft de laatste dagen het gevoel gehad dat hij aan een lange vakantie gaat beginnen, zegt hij. 'Nee, ik heb er geen spe ciale gevoelens bij. Het is wel goed dat het nu zover is. Ik ben al een pookje aan het afbouwen, in de zin dat je bepaalde dingen niet meer oppikt. Dat proces begint al als je zegt dat je weg gaat...' 'Invloed' Zestien jaar geleden volgde hij in Soest zijn voorganger Kruitwagen op. Dat was nog 'onder Paul Scholten', een term die de indruk wekt dat de gemeentesecretaris zich als een dienstvaardige dienaar aan het gezag van de burgemees ter onderwerpt. Volgens ingewij den is het meestal precies anders om geweest, maar De Kam zelf benadrukt een- en andermaal dat zijn macht (hij spreekt liever over 'invloed') nooit verder reikte dan de Soester politiek hem toestond. 'Natuurlijk is er een voortdurende wisselwerking tussen ambtenaren en bestuurders, maar het hangt ook af van de personen met wie je te maken hebt. Een gemeentese cretaris moet altijd op de achter grond blijven. Er zijn natuurlijk wel eens grote of kleine conflicten met burgers of met het College, maar dan moetje als secretaris ver standig zijn en niet te veel naar buiten treden. Bestuurders willen altijd publiciteit; daar moet je als ambtenaar niet aan beginnen, want dan delf je altijd het onderspit...' Toch was zijn invloed zeer goed voelbaar bij tal van politieke kwes ties en ontwikkelingen, zoals bij voorbeeld de Collegevorming en de samenstelling van het beleids programma na de gemeenteraads verkiezingen. De gemeentesecreta ris wil niets horen over een 'pro gramma-De Kam', maar het is een onloochenbaar feit dat hij de for muleringen in dat programma ge heel voor zijn rekening heeft geno men, ondanks, of eerder: dankzij de afstandelijke manier waarop '(in)formateur' Harry Witte de onderhandelingen leidde. Nee, dat is echt een misverstand,' legt hij uit. 'Het is om te beginnen al niet zo dat ik het met alle pun ten eens ben. Bovendien: als de politici het er niet mee eens zijn zeggen ze heus wel nee. Ze hebben Gemeentesecretaris Wim de Kam, zich hier staan de houdend aan een van de doorhem bewonderde ku- bussen van Marijke de Goeij; volgens hem 'de draden van de samenleving die zich bovengronds met elkaar verbinden. Foto: Soester Courant. volop de gelegenheid om de amb tenaren voor hun karretje te span nen, als ze tenminste weten wat ze willen, maar dat weten ze niet al tijd... In de marges van die onze kerheid zoek ik de randen op van wat ik zelf denk dat goed is, maar het is niet zo dat je de dingen dan volledig naar je hand kunt zetten.' Dat neemt niet weg dat het op sommige momenten ook naar zijn eigen overtuiging wel heel goed uitkwam dat hij erbij was. 'Neem de veelbesproken Zonnegloren- deal. Bart Krol was er aanvankelijk helemaal niet zo'n voorstander van. Een jaar tevoren was er al ge doe over Royal Pare en Zonneglo ren. Er dreigde iets uit te lekken en toen hebben we de hele zaak stil gelegd. Ik heb op de achtergrond wel een beetje meegestuurd om het de richting op te krijgen die we uiteindelijk zijn ingeslagen. Nee, het is natuurlijk niet mijn deal. De oorspronkelijke gedachte was van Wiebe Meilof, maar er was iemand nodig die het idee zou uitwerken en ook een consistente ambtelijke lijn kon uitzetten. Dat lukte me door hier en daar een beetje te drukken en het in operationele zin te laten gebeuren. Maar ook hier alleen omdat de politiek me die ruimte gaf.' Het is dus de gemeenteraad die de grenzen aangeeft van de macht van de gemeentesecretaris, maar veel daarbij hangt af van de kwaliteit van de raadsleden. De Kam wil daar niet veel over zeggen en lie ver ook geen namen noemen, met uitzondering van die van de D66- er Adriaan Pothuizen, volgens hem een raadslid dat destijds zeer gro te invloed had. 'Pothuizen sprak met gezag; de raad luisterde naar hem.' Ook van de huidige CDA- wethouder Bart Krol wil hij wel gezegd hebben dat hij hem 'een heel sterk politicus en bestuurder' vindt. 'Mensen als Pothuizen en Krol zijn vaardig in het debat, ze kennen hun zaakjes en hebben een goed ontwikkeld politiek gevoel...' Burgemeester heeft hij nooit willen worden. 'Het burgemeesterschap heeft politiek niet veel om het lijf; de meeste burgemeesters zijn de politiek gevoelige portefeuilles kwijtgeraakt. Maar het is een zwaar representatief beroep. Mij ging het altijd meer om de inhoud, niet om de franje. Wethouder - dat vind ik wél een leuk beroep...' Was hij geen gemeentesecretaris geweest, dan had hij volgaarne ac tief deelgenomen aan het politie ke spel. 'Ik heb er altijd van geno ten. In de raad heb ik dikwijls zit ten popelen om aan de discussie deel te nemen. De Collegeverga deringen waren wat dat betreft al tijd interessanter; dan mocht ik volop meedoen.' De Kam is niet gevoelig voor aller lei 'modegrillen' in het openbaar bestuur. Je zult hem dan ook geen overspannen verhalen horen hou den over bijvoorbeeld openheid en openbaarheid. 'Soest heeft een re delijk open cultuur,' stelt hij vast. 'Er komt in elk geval heel wat op tafel, maar we moeten niet de in druk wekken dat er vanaf nu geen zaken meer achter de schermen worden afgekaart. Dat kan haast niet anders. Neem de Zonneglo ren-deal weer; als die onderhande lingen in de openbaarheid waren gekomen was de hele zaak mis lukt.' Controlitis Ook het dualisme zal geen grote veranderingen in het reilen en zei len van de gemeenteraad teweeg brengen, verwacht hij. 'De wethou ders blijven opereren op basis van een raadsmeerderheid. Dat er van tijd tot tijd stevige politieke druk wordt uitgeoefend op de fracties hoort erbij. Dat verandert heus niet in het duale stelsel en het ge beurt op landelijk niveau toch ook; op het moment suprème neemt men in Den Haag ook z'n toe vlucht tot allerlei bilateraaltjes. Collegefracties moeten natuurlijk geen stemvee worden, maar ik ge loof niet dat alles van nu af aan 'transparant' gaat worden. Dat is gewoon een modewoord, in strijd met de werkelijkheid. Net als die zogenaamde afrekencultuur, die ik maar aanduid als de controlitis...' Al dat gecontroleer en gekritiseer, soms tot ver achter de komma, zal de politiek algauw spuugzat wor den, voorspelt hij. 'En de kiezer zit er ook niet op te wachten. Die re kent bij de verkiezingen wel af met de politiek, want het gaat niet al leen om het proces, maar nog steeds om de inhoud.1' Een gemeentesecretaris zit midden in een krachtenveld waar tegenge stelde belangen, zowel intern als extern, soms fors tegen elkaar in werken. 'Als je daarin de balans weet te vinden kun je je werk re delijk goed doen, en ook zoals je het misschien zelf het liefste wilt.' Hij weerspreekt in dat verband overigens met klem dat de kwali teitsimpuls van 1 miljoen euro, waarmee de gemeenteraad onlangs akkoord is gegaan, een soort 'ca deautje' van hem aan zijn mede werkers is geweest. 'Het is dom weg hard nodig. Er is de. laatste jaren structureel geweldig bezui nigd op de ambtelijke organisatie, die met dit geringe aantal mensen toch grote prestaties heeft gele verd. Daar moet je dan gewoon niet kinderachtig over doen. Maar het lijkt natuurlijk een geweldig bedrag, vandaar ook dat de raad in het begin een beetje tegenspel gaf.' Hij geeft toe dat er zijnerzijds wel 'een beetje regie' achter zat. 'De tijd is gunstig: het begin van een nieuwe raadsperiode, een over schot op de jaarrekening, een raad die zelf de nodige ambities heeft - dan moet je de tijdgeest aanvoelen. Het gaat trouwens om een inciden teel bedrag; er is geen ruimte voor structurele uitbreiding. Ik ben het daarmee eens; je moet altijd op je hoede zijn voor de groei van de bureaucratie.' Tegenspel Hij is het absoluut oneens met de stelling dat het, ondanks alle poli tieke druktemakerij, in werkelijk heid de ambtenaren zijn die de wereld en dus ook de gemeente Soest regeren. 'Maar een beetje tegenspel tegen de politiek en de waan van de dag is natuurlijk altijd goed. Politici volgen nu eenmaal vaak de modetrends. Kijk maar naar de privatisering; die wordt over tien jaar wel weer terugge draaid, denk ik. En je ziet het ook in de discussie over handhaven of gedogen. Na een paar rampen wordt er opeens geroepen om een krachtige overheid en raakt de ge doogcultuur in het verdomhoekje. Maar al die aandacht voor hard optreden wekt verwachtingen die de politiek niet kan waarmaken. Zo roept ze de teleurstelling van de burgers al bij voorbaat over zich af. Het is simpelweg niet mogelijk om alle geboden en verboden te handhaven, en het is ook niet wen selijk. Er moet een beetje ruimte blijven. Handhaving van de wetten is niet het hoogste; ook de mazen van de wet zijn belangrijk, zeker als het om mensen gaat...' Wat hij de komende tijd gaat doen? Een leuke bijbaan heeft hij al: sinds 1 mei is hij voorzitter van de bezwaar- en /beroepscommis sie bij de gemeente Apeldoorn. 'Het is leuk om het recht bij te houden,' zegt de man die op later leeftijd nog afstudeerde in de cul turele wetenschappen. 'Het be langrijkste is misschien wel dat je je inleeft in wat de mensen erva ren. Dat moet natuurlijk altijd, maar bestuurders zijn algauw te veel onderdeel van het systeem; zo'n commissie prikt dat dan ge lukkig wel eens door. Soms moet je ook dwars tegen alles durven ingaan, maar dat vereist een moed die veel mensen niet hebben.' Hij zal zeker ook meer tijd beste den aan het voorzitterschap van de Historische Vereniging en Radio Soest. Voor de ene club gaat hij zich, samen met Gijs van Brum- melen, storten op een inventarisa tie van het museum ('dat wordt een enorme klus') en voor de an dere hoopt hij programma's te kunnen maken, naast de 'histori sche' interviews voor het project Mondelinge Geschiedenis. 'Mis schien ga ik ook wel meedraaien in Soest Actueel; dat heb ik nog niet overlegd.' Daarnaast is hij vast van plan om filosofie te gaan studeren, vooral 'als persoonlijke verrijking', en tenslotte is er zijn kleindochter van een halfjaar oud, voor wie hij beslist meer tijd wil vrijmaken. 'Dat geeft heel veel vreugde, met een dimensie die er tot nu toe niet was.' Voor het noodzakelijke plaatje wil hij tenslotte wel op de foto met de kubussen van Marijke de Goeij, de niet door iedereen begrepen en gewaardeerde 'kunst' bij het ge meentehuis. 'Kunst komt tot leven in de perceptie van de beschouwer. Je ziet de draden van de samenle ving zich, uit de grond omhoogge- komen, als het ware met elkaar verbinden. Er zit iets van kracht, kleur en flexibiliteit in, en onder linge verbondenheid...' In verband met de interne perso neelsbijeenkomst op woensdag 5 juni en het afscheid van gemeen tesecretaris drs. W.P. de Kam op donderdag 6 juni is naast het ge meentehuis óók de brandweerka zerne op deze dagen vanaf 13:00 uur gesloten. U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 18,15 Mousse van gerookte paling met gerookte zalm SerTanoham met chorizo en aardappelsalade Vélouté van asperges met ossentong Asperges met gegrilde beemham en sinaasappel béarnaisesaus Gepocheerde eieren op asperge salpicon gegratineerd met kaas Verse heilbot met kervelsaus Meloen met gemarineerde frambozen Chocolade ijs met bananen en rum Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Vegen, schoffelen, prikken, op rapen. Leerlingen van dertien basisscholen staken vrijdag de armen uit de mouw om de om geving van hun school schoon te maken. Sommigen van hen trokken zelfs natuurgebieden in om zwerfvuil en groenafval op te ruimen. De kinderen zetten daarmee een punt achter de actie Zomerschoon die de gemeente voor het vijfde achtereenvolgende jaar hield. In totaal deden ongeveer tweedui zend scholieren mee aan het schoonmaken. In de afgelopen weken hadden kinderen van de Achtbaan en de St. Carolusschool radiospotjes ge maakt voor Radio Soest om de bevolking van Soest te wijzen op de actie. Beide scholen maakten tevens - evenals de Desmond 1\i- tuschool en de Klimop - posters. Een aantal daarvan zal vanaf van daag in verschillende billboards in Soest te zien zijn. In de Eng gingen sommige kinde ren van de Desmond Tutuschool de straat op om mensen te inter viewen over hun straat. Of ze hun woonstraat schoon en veilig vin den, of ze er prettig wonen, of ze last hebben van verkeerslawaai, of ze de buurt veilig vinden en nog veel meer vroegen ze de bewoners. De uitkomsten werden vrijdag aan wethouder Harry Witte uitgereikt. Hij beloofde te bekijken of er - zoals een aantal mensen wil - op de rijbaan van de Molenstraat een aparte fietsstrook voor fietsers kan komen, bijvoorbeeld in de vorm van rood gemarkeerde banen. Ook Witte verzoeken binnen voor speelplaatsen, maar deze en ande re onderwerpen komen reeds aan de orde in het wijkbeheerteam de Eng. Johan Simon van de gemeente was nauw betrokken bij Zomerschoon, bezocht vrijdag een aantal scholen en kwam tot de conclusie dat zo wel leerkrachten als leerlingen po sitief reageerden op de actie. 'Het was overal goed verzorgd. Voor kinderen is het goed en leuk om dit te doen. De actie is actief en concreet en na een uurtje vinden ze het ook wel weer goed geweest. Daarom gingen in veel gevallen de klassen om de beurt aan de slag.' Foto Bell Dit meisje van de Achtbaan is helemaal klaar om (Zwerf)afval te gaan ruimen. GEVRAAGD VAKANTIE BEZORGERS] in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat35a Tel. 035 - 602 93 60 Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Weekend of |mid-(week in bungalowpark Roompot Beach Resort, Klein Poelland of Oe Soeten Haert Deze aanbieding is geldig t/m 12 juli 2002 Brinkstraat 13-15, Baarn Naardcrstraat 16. Laren - C. van Amstclstraat 101, Hilversum Achterbaan 19, Hulzen - van Weedestraat 58, Zuidpromenade 21, Soest U ontvangt het goedkoopste artikel GRATIS. De uitverkoopprijzen blijven gelden. Onze collectie is al 25% tot 60% afgeprijsd. 1 Multimedia PC met CD-rom, CD-brander en DVD-speler f Z ZT7 '..kijk snel verder In deze uitgave Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462, 3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. speciaalzaak voor damesmode Soesterbergsestraat 32A, Soest, Tel. 035-6013182 De politie heeft een man uit Amersfoort een rijverbod opge legd van vijf uur. De rechter zal binnenkort bepalen welke straf hem zal worden opgelegd. De man reed vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag door Soest en werd staande gehouden voor een blaastest. Het bleek dat hij 1,25 promille alcohol in zijn bloed had, tweeënhalf keer meer dan is toegestaan. Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van het mes Uiteraard 16 kwaliteit 1 we*r- van weedestraat 149 soest 035-6015288 Onze gemeente neemt morgen af scheid van gemeentesecretaris drs. W.P. de Kam (57), die zestien jaar de politieke top in ons dorp van advies heeft gediend. Maar geluk kig neemt De Kam (zeg maar Wim), die in de oorlog op een ei land werd geboren, geen afscheid van Soest. 'Morgen mag ik', zegt hij zelf, 'het masker van het ambt afdoen en als een grijze duif, die nog niet is ge klokt door de ouderenbonden, vrij rondfladderen in en boven Soest.' Achter het ambtelijke masker ver bergt zich een zeer professionele, invloedrijke dienaar van de lokale macht. 'Ik voel me thuis bij de overheid. Ik houd van politiek', liet de Kermispotentaat (sterren beeld Leeuw) onlangs in een inter view weten. Achter hetzelfde masker gaat een regent onder de ambtenaren schuil, die in zijn vrije tijd culture le wetenschappen studeerde, ge voel heeft voor de relativerende humor van Thomasvaer (zie foto), maatschappelijk actief is en zich straks stort op een studie filosofie. Hij is een 'Kammiaanse' woord kunstenaar, houdt van chaos, was 't liefst journalist geworden, schudt zijn teksten moeiteloos uit de mouw en houdt met het groot ste gemak een zinvolle speech van twintig minuten uit zijn blote hoofd. Het is ongelofelijk hoe één en de zelfde secretaris vier jaar lang (1986-1990) een Totalitair Regi me van WD, CDA en PvdA kon sturen, daarna vier jaar (1990- 1994) de Verlichting kon begelei den om vervolgens weer acht jaar (1994-2002) de Regressie van WD, CDA, PvdA/GGS te advi seren. Over de Svende', die in de Soester geschiedenis bekend staat als de Praagse Lente, stelde hij in een in terview in het gemeentelijke be drijfsblad 'Signalen' vorige maand: Het meest bijzondere college was toch dat van 1990 tot 1994. Met D66 en Progressief Soest en zonder de WD, als uit vloeisel van de Nacht van Menne (CDA). Die jaren stonden uitdruk kelijk in het teken van nieuwe im pulsen en een nieuwe cultuur'. Met alle vier burgemeesters die hij hier meemaakte en met alle wet houders in die zestien jaar kon hij goed opschieten. Hij bemiddelde succesvol in de kwestie Uyland, die het oude gemeentehuis voor 1990 niet meer in mocht, en hij had een zwak voor Toontje van Doorn, de grootste kwajongen on der de Soester ondernemers. Maar hij laat zich in Soestduinen ook toespreken door een figuur als Gmelig Meyling. Onbegrijpelijk. Of, zoals Albert Verwey dichtte: Ik zie de mens, maar ik begrijp hem □iet; Hij eet van 't leven al wat lekker smaakt, En proeft van él zijn passies: zijn mond raakt Iedere vrucht, die iedre hand hem biedt'. Eén van de redenen dat ik Wim de Kam hoog heb zitten is o.m. een kenmerkende uitspraak van hem in 'Signalen' van december 2001: 'Er is nog een wereld te winnen door Soest in het buitengebied te rug te geven aan de natuur en bin nen de bebouwde kernen ook ruimte te bieden voor de cultuur. Kunst kan daarbij een geweldige inspiratiebron zijn. Daarom spreek ik de hoop uit dat 'de le vensbron van Soest' niet alleen in beweging wordt gebracht en ge houden door middelen voor breedtesport, maar ook door diep- ten-investeringen in kunst en cul tuur. En tijdens het dromen en denken is het goed om de handen aan 'de ploeg' (of alles wat daar mee te vergelijken valt) te slaan om te verzorgen wat het zwaarst weegt. In de pendelbus tussen denken en doen gedijt de openba re zaak het best.' Bedankt, Wim! Je hebt het begre pen. HET GROENE WARENHUIS Heb je vragen over verzorgen, snoeien of bemesten? Kom dan op zaterdag 8 juni naar Intratuin, want dan beantwoordt de tuin- en rozendokter al je vragen over planten en hun verzorging. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. juwelier Official dealer van o.a.: Bocda Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70

Soester Courant | 2002 | | pagina 3