Postbode Dick Sukel uitgezwaaid mm TJogteiSm Verdwenen Soest hervonden 'De avonturen van Reintje de Vos' Plattelandsgenotsknotsen vieren 11-jarig bestaan Nieuw programma jubilerende Volksuniversiteit Soest is uit Waterschap laat dijken in Eemgebied onderzoeken R/ RDER ll 10 *06 UUR s. Verbouwingsplezier staat of valt met voorbereiding 1,00 korting bij Ellemijn PAGINA 8 WOENSDAG 5 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 nd. w vragen, n en voor zen. n onze rairy mix. f. ing. 5D OP ISt PTT-er liep 33 jaar dezelfde wijk Oranje Comité bedankt sponsors Voorlichtingsavond 'Eigen Huis' op 17 juni vof H.G.«=2>ijkman.en zonen Woensdag 12 juni in Cabrio SÖESTERSCOÜRANT ^^openluchttheater Wabrio VOORDEELBON: 'De avonturen van Reintje de Vos' op woensdag 12 juni 2002 (14.30 uur) Fietsstallingen Soest-Zuid Ikidswe a r] Me/nijn fJuilvtoeu/' in Zuid Grandioos tentenfeest en gezellige feestmiddag ■s, Zelfs een cameraploeg was voor hem naar Soest gekomen. Postbode Dick Sukel kon vrij dagavond, thuis kijkend naar het SBS-programma Hart van Nederland, nog eens de bijzon dere dag beleven die hij achter de rug had. Volkomen argeloos was hij 's morgens aan zijn laat ste dag bij PTT Post (nu TPG Post) begonnen, maar die ver- liep totaal anders dan hij zich had voorgesteld. Hij begon de postbezorging in Overhees, op Hees en in Pijnen- burg zoals gewoonlijk op z'n brorn- mer, werd onderweg opgepikt door een rode PTT-auto en eindig- de tenslotte in een koets. Na veer- i tig jaar PTT-dienst, waarvan 33 1 jaar in dezelfde wijk, was er voor Sukel een einde gekomen aan zijn j loopbaan bij de posterijen in Soest. J In de wijken waar hij tientallen ja- ren de post bezorgde, lieten de bewoners hem dan ook niet zo- I maar gaan. Vlaggen, ballonnen, slingers en spandoeken markeer den op z'n laatste dag de route door de wijken, alsof hij die na zoveel jaar niet kon dromen! Het was maar goed dat een collega de bezorging overnam, anders zouden i veel bewoners hun post niet op tijd of misschien zelfs wel helemaal i' niet hebben gekregen, want onder weg moest nogal eens halt worden i gehouden. Hier stond een bewoner klaar met een drankje, daar met een hapje. Nu eens kreeg hij een envelop met inhoud aangeboden, dan weer een andere blijk van j waardering. Zoals het tuinbeeld in de vorm van een postbode, hem I aangeboden door een bewoner van de Insingerstraat. Sukel groeide in de loop der jaren uit tot wat de één 'een markant fi guur' en de ander 'een leuke vent' I noemde. Zelf zei hij met plezier I terug te zullen denken aan de goe de contacten. Het was alsof hij 'één met de mensen was gewor den', zoals hij zelf zei. Dat bleek ook wel uit het feit dat een fout adres of zelfs helemaal geen adres voor Sukel geen bezwaar was: hij bezorgde de post feilloos bij dege ne voor wie die bestemd was. De klok gelijk Jan van de Burg, bewoner van de Insingerstraat: 'Sukel was een ge weldige postbode. Je kon de klok op hem gelijk zetten. Als de post niet op tijd was, wist je dat er een ander liep omdat Sukel ziek was, een vrije dag had of met vakantie was.' Dat het langs de route niet temin feest was, was zeker niet uit vreugde over het vertrek van Su kel, maar juist om hem een onver getelijk dag te bezorgen. Hoezeer zijn werk werd gewaardeerd bleek onder meer uit de lovende teksten op de spandoeken waarmee hij werd uitgeluid. 'Met een lach en een traan zien we Dick Sukel met de vut gaan'; 'Onze post was altijd Dick voor elkaar'; 'Helaas, tot onze spijt ra ken we Dick als onze postbode kwijt' waren een paar welgemeen de afscheidszinnen waarmee een hele wijk z'n postbode uitluidde. Bij de vele cadeaus voor schei dende postbode Dick Sukel was ook een tuinbeeld in de vorm van een postbode, hem aangeboden dooreen bewoner van de Insinger straat. Foto: Eemland Pers Het Oranje-Comité Soest dankt de onderstaande bedrijven voor hun facilitaire of financiële on dersteuning met betrekking tot Koninginnedag 2002. De Jong Van de Geest Ad viesgroep Eetvilla v.d. Brink Bouwbedrijf v.d. Hengel Hooijer - V.C.S. Drukkerij Smit B.V. Tuincentrum 't Vaarderhoogt Aannemingsmaatschappij A.A. van Breukelen en Zonen B.V. ABO Koeltechniek Van Ede Brink Fischer Nederland Krijkamp Den Ouden, ac countants Rabobank Soest Notariskantoor Mr. R.E. Schip pers Advocatenkantoor Schoonder- beek Emmen Smeeing Auto's SNS bank Soest Peko B.V. Voortjes Schilderwerken Jager, Bokdam, de Visser, nota rissen. BANKETBAKKERIJ Voor ti zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhiilp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Op de foto van Verdwenen Soest van 8 mei, de Soester Burger- 1 wacht, zijn niet veel reacties geko- men. Daarom zijn we zelf maar op I' onderzoek uitgegaan. De Vrijwil- ilige Burgerwacht is een Neder- llandse paramilitaire formatie, op- gericht in november 1918, ter ver- cdediging tegen revolutionaire woe lingen. Door de Duitsers tijdens de Ptweede wereldoorlog opgeheven ■en na 1945 niet teruggekeerd, zo [lezen we in de encyclopedie Win der Prins. Soest kende ook zo'n [formatie en die staan hier wellicht gedeeltelijk op de foto. de Soester Courant van 17 laart 1933 lezen we: 'Teneinde de ude Burgerwacht wederom nieuw [even in te blazen, had dinsdag- ivond in 'de Gouden Ploeg' een lenkomst plaats van belangstel- uden, welke goed bezocht was. 'nder de 60 aanwezigen de Bur gmeester en de Inspecteur van jolitie. Het doel van de Burger- ■acht is in tijden van revolutie het 'ettig gezag te beschermen, de jemeentegebouwen te bewaken, Isook de gebouwen van particu- [eren. Het corps vrijwilligers, dat ich hiervoor opgeeft is verdeeld in ee groepen, het gewapende en iet ongewapende gedeelte. Het jewapende gedeelte assisteert de lolitie, het ongewapende deel leemt de plaats in van stakenden in gemeentebedrijven en zorgt 'oor de voedselvoorziening. Dege- le die zich voor het gewapende |eel opgeven moeten kennis heb- ;n van het geweer'. Een maand iter vindt de eerste oefening >laats op het terrein van de R.K. JLO school aan de Steenhoff- traat. We hebben van twaalf leden zes hamen kunnen achterhalen. Op de jovenste rij vlnr: no 3 Gerrit Wes- ".eneng: no 4 met brilletje Chris Uiterwijk; no 5. Teunis Slagboom; no 6. Folkert Lente. Zittend: links, Van de Lugt; midden comman dant, inspecteur korps politie A.F. Scheuder (in 1941 weggevoerd en 2 november 1942 omgekomen in concentratiekamp Neuengamme). De Burgerwacht kwam doorgaans bijeen in de Rembrandtzaal en in de kelder van het gebouw, vertel de mevrouw Uiterwijk. Bij de evacuatie aan het begin van de oorlog heeft de Soester Burger wacht nog wel een rol gespeeld. Eind mei 1940 moest een groot deel van de Soester bevolking wor den geëvacueerd. Oudere Soesters weten zich dat nog goed te herin neren. De Duitsers vielen ons land binnen en rukten allengs op. Soest lag onder de verdedigingslinie Eemland en als deze linie bij de gevechthandelingen zou worden betrokken, stond Soest midden in de vuurlijn. Plannen voor een eva cuatie lagen al een tijd gereed. De Burgemeester A.L. des Tombe deed naar de bevolking een waar schuwingsbevel uitgaan: 'HOUDT U GEREED. De afvoer der Bur gerbevolking kan ieder ogenblik een aanvang nemen. U moet on middellijk alles pakken en verza melen wat u mede moet nemen, zoodat als het bevel komt, U (met uw gezin) onmiddellijk gereed is uw huis te verlaten en af te mar- cheeren. Zodra Uw Groepsleider U ter kennis heeft gebracht, dat de ontruiming gaat beginnen, begeeft U zich terstond naar de aangege ven verzamelplaats en meldt U zich bij den groepsleider. Van dat tijdstip af dient U alle bevelen en aanwijzingen van Wijk- en Groepsleider stipt op te volgen. Na het sluiten van Uw huis levert U de huissleutel(s) met daaraan ge hechte schriftelijke vermelding van naam, straat en huisnummer in bij de Groepsleider. Zorg er voor dat de U verstrekte labels, voorzien van Uw naam, enz. op deugdelij ke wijze aan Uw bagage worden bevestigd. Bij vertrek de hoofd kraan van gas, waterleiding en het electrisch licht afsluiten; branden de kachels dooven.' De Burge meester van Soest, A.L. des Tom be. Negenduizend Soesters evacueer den voor korte tijd naar West- Friesland. Mevrouw Uiterwijk weet zich deze dagen nog goed te herinneren. Ze was in verwachting van het eerste kind. Uiteindelijk werd ze ondergebracht in Hoog- Karspel. De mensen waren hier hartstikke aardig voor haar. Ze werd verwend en kreeg luiers en allerlei spullen voor de baby. Ze heeft de evacuatie ervaren als een kleine vakantie. Haar man Chris bleef achter in Soest. Met veertien dagen waren bijna alle Soester eva cués weer thuis. De baby is geluk kig op Soest geboren. Mevrouw Uiterwijk weet zich ook nog te herinneren dat zij haar man brood ging brengen op de toren van de Oude Kerk. Daar was een uitkijkpost van de Burgerwacht. Het was de bedoeling dat zij over komende vliegtuigen moesten tel len en vliegtuigen op de terugweg naar Engeland werden weer zoveel mogelijk geteld. Alle vliegbewe gingen werden doorgegeven aan coördinator Groart. De wachters hadden een goede verrekijker en er was op de toren ook een tele foon. De heer Cor de Bruin, ook lid van de Vrijwillige Burgerwacht, heeft ook dagen gepost op de toren. Wat vliegverkeer tellen en verder wer den de dagen in ledigheid doorge bracht, aldus de Bruin. Riek Methorst uit De Bilt was als een van de weinige vrouwen ook lid van de Soester Burgerwacht. Dat was zij in De Bilt al. In 1938 trouwde zij met Gijs van Asselt, van beroep pannendekker en ook lid. Ze woonden aan de Koningin- nelaan 130. Riek bezocht ook de bijeenkomsten. Ze had ook een pakje met een kepje kunnen krij gen maar dat wilde haar man niet. De Burgerwacht was er voor de bevolking. Ook bij schaarste en voedselgebrek gaf de Soester Bur gerwacht hulp. In de mobilisatie soldaten onderbrengen was ook een van de taken. Heden 2002 zou je het doel van de Burgerwacht kunnen vertalen met 'meer blauw op straat'. De Burger wacht werd uiteindelijk door de Duitsers verboden en al spoedig viel, volgens mevrouw Van Asselt, de groep van naar schatting veer tig leden uiteen en zorgde ieder weer voor zijn eigen hachje. Steeds meer eigen woningbe zitters verbouwen hun huis. Woongenot speelt een promi nente rol en de kosten voor een verbouwing zijn in de meeste gevallen beter te overzien dan de gevolgen van het kopen van een ander huis. Die verbouwin gen kunnen kleine veranderin gen zijn, zoals een vernieuwde badkamer, maar ook groot scheepse verbouwingen, bij voorbeeld de aanbouw van een serre worden in toenemende mate uitgevoerd. Bij het verbouwen van een woning komt dus meer kijken dan een beetje timmeren in huis en een ander behang op de muur plakken. Wilt u bijvoorbeeld een dakkapel plaatsen om zo de zolder tot een mooie kamer om te toveren, of overweegt u ingrijpendere veran deringen, dan komen er allerlei vragen op u af. Zo moet er worden overwogen welke dingen u zelf doet en welke werkzaamheden worden uitbesteed. Is de verbou wing zo ingrijpend dat een archi tect nodig is? Hoe maak je goede afspraken met een aannemer en is er een vergunning nodig? Al deze aspecten worden belicht tijdens de voorlichtingsavond 'Ver standig verbouwen' die Vereniging Eigen Huis op 17 juni a.s. in Amersfoort organiseert. Behalve de keuze van de architect of aan nemer, komen ook vergunnings procedures, de inhoud van con tracten en de financiering aan de orde. Een bouwkundige van Ver eniging Eigen Huis zal de techni sche kant van de verbouwing be lichten. Hij zal praktische tips ge ven over zaken als het materiaalge bruik, de installaties, isolatie en de afwerking. Als naslagwerk ontvangen bezoe kers van de avond de uitgave 'Ver standig verbouwen', zodat men de zaken thuis nog eens rustig kan nalezen. Het bijwonen van de avond kost, inclusief de uitgebrei de documentatie, 20,00 per huishouden. Wie geïnteresseerd is in het ver bouwen van de eigen woning en de voorlichtingsavond wil bezoeken kan zich schriftelijk, telefonisch of per e-mail aanmelden bij: Ver eniging Eigen Huis, Postbus 735, 3800 AS Amersfoort, 88033-4507633/4507645, e-mail: scholing@veh.nl. AANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN HfrCri if ^CrbétielA 03 GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 De groep 'La Compagnie Orp- hée' met Mare en Elizabeth Belbéoch straatmusici en een jongleur uit Frankrijk spelen dit jaar in een aantal open luchttheaters in Nederland. In het programma zien we hoe Reintje de Vos streken uithaalt met de mees, de haan Canteclaer, de palingkoopman en Isengrin, de wolf, die hij alle probeert te slim af te zijn. De hilarische sketches wor den afgewisseld niet een verhaal tje, zang, muziek en jongleerwerk. De groep geeft vooraf een voor proefje van dit Middeleeuws marktgebeuren op het plein van winkelcentrum 'De Tamboerijn'. Leeftijdsgroep: vanaf circa 6 jaar; ook voor volwassenen. Aanvang: 14:30 uur. Entree: 4,00 (met bon uit de Soester Courant 3,00). Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW-Soest (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Wie regelmatig op station Soest Zuid komt heeft ze waarschijnlijk al gezien: de nieuwe fietsrekken en -kluizen. Om aan de toegenomen behoefte te voldoen zijn de fiets kluizen ruimer en nog veiliger ge maakt. Waar nodig zijn er extra kluizen bijgeplaatst. Bij alle stations in Nederland zijn fietsenstallingen. De meeste sta tions zonder bewaakte stallingen hebben fietskluizen. De kluishuur voor een jaar is 78,00. Op sta tions waar een NS-loket aanwezig is kan men ook per maand huren. Per maand kost de fietskluis 9,00. Voor informatie en het huren van een fietskluis kan men bellen met NS Fiets via 880900-fietskluis/ 0900-343 875 5847 0,20 per minuut). Ook kan men een brief sturen naar NS Fiets, Postbus 2534,3500 GM Utrecht, voorzien van adresgegevens, telefoonnum mer en het station waar men een fietskluis wil huren. Spetterweken Kleed uw spettersnet even anders dan anders Jfc BENIEUWD????? ALLEEN DEZE WEEK 50% KORTING op alle zomerjassen (mt 62 t/m 176) W 30 TOT 50% KORTING in de koopjeshoek W (fmtnj lol zr'e/ix hij ^8^ In het weekend van 8 en 9 juni viert carnavalsvereniging de Plattelandsgenotsknotsen uit Soest haar 11-jarig bestaan. In november 2001 was dat in car- navalsland knotsgekke jaartal al intern herdacht. In verband met de drukte rond carnaval en een grotere kans op mooi weer was ervoor gekozen het grote feest in de zomer te laten plaats vinden. Op zaterdag 8 juni vanaf 20:30 uur zal er in de feesttent op het terrein van Veevoederhandel Eem land aan de Birkstraat te Soest een spetterend tentenfeest plaatsvin den met een optreden van de Dutch Boys. Deze band, bekend van o.a. 'Ik zal nooit meer dronken wezen' en 'Boer Harms', staat ga rant voor een avond vol gezellig heid. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij Veevoederhandel Eemland, 88 033 4618714. Op zondag 9 juni zullen een aan tal carnavalsverenigingen uit Soest en wijde omgeving het vanaf 13:30 uur tegen elkaar opnemen in een grappige onderlinge sport- en spel- competitie. Onderdelen waarop, met als inzet de titel 'de beste car navalsvereniging', de strijd wordt aangegaan zijn onder meer: 'Zwientje Tik', 'Spijkerbroekhan gen' en 'Frikandel happen'. Deze gezellige middag is toeganke lijk voor iedereen en zal muzikaal opgeluisterd worden door Sunway Drive-In. Als extra attractie voor het publiek wordt 'Konijntje Wip' georganiseerd, een spel waarmee prachtige prijzen zijn te winnen. Voor de kinderen is er een spring kussen en ook aan de inwendige mens is gedacht. Het nieuwe programma van de Volksuniversiteit Soest voor het komende najaar, met een groot aantal nieuwe cursussen en lezingen, is uit. Het wordt deze week verstuurd naar alle cursisten van de laatste jaren. Wie het programma niet ontvangt, kan het afhalen bij het kantoor van de Volksuniversiteit, bij de VW- kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, verder in Soest bij de boekhandels, bij ver schillende supermarkten, gezond heidscentra en in het gemeente huis. In september aanstaande viert de Volkuniversiteit Soest haar 25-ja- rig bestaan. Ze heeft eigen kan toorruimte en lesgelegenheid in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 en biedt jaarlijks ongeveer 1200 cursisten gemiddeld 110 cursussen, lezingen en excursies aan. Het pro gramma bestaat uit een aantal ver trouwde cursussen, maar daarnaast is er weer een flink nieuw aanbod. De bekende talencursussen die elke Volksuniversiteit aanbiedt zijn Frans, Engels, Spaans en Italiaans. Nieuw op talengebied zijn dit jaar in Soest Duits voor beginners, Duitse conversatie en een korte cursus Latijn voor oud-gymnasias ten die weer eens Latijnse teksten willen lezen. Voor liefhebbers van de Nederlandse taal zijn er de cur sussen 'Plezier met poëzie', over en met Nederlandstalige gedichten en 'Pennen, vellen en gebakken brieven', een cursus over oude schrijfmaterialen. Op het gebied van algemene ont wikkeling, cultuur en wetenschap is bijvoorbeeld nieuw de cursus Loopbaanontwikkeling. Deze gaat over de vraag of we de eigen capa citeiten en mogelijkheden vol doende benutten. Een andere nieuwe cursus is Praktische astro logie. Met kennis van astrologie kan men meer begrip krijgen over zichzelf of over partner, kinderen en bekenden. Ook is er de cursus Tussen rom melmarkt en antiekzaak, die wordt gegeven door een veilingmeester met veel kennis over de geschiede nis van diverse stijlperioden. In samenwerking met de Volksuni versiteit Laren worden cursussen aangeboden op gebied van filoso fie en muziekgeschiedenis. De cur sus Speelfilmanalyse gaat onder andere over de bedoelingen van filmers, de wijze waarop ze die vormgeven en de technieken die ze daarbij gebruiken. Creatief Onder de rubriek Creatief kunnen genoemd worden de cursussen Pa pier knippen, Ambachtelijk meu belstofferen, Kalligrafie, Een kerst- of wenskaart maken met lapjes stof. Daarnaast staan workshops op het programma zoals Visagie, over persoonlijke make-up; Kies je kleur, met persoonlijk kleurad vies op kledinggebied; Porselein beschilderen; culinaire workshops gewijd aan een bepaald thema en weer een aantal workshops waar in verschillende decoraties ge maakt kunnen worden met vers groen en droogbloemen. Enkele oude vertrouwde cursussen die elke Volksuniversiteit aanbiedt zoals Yoga, Bridge en computer cursussen op verschillende niveaus ontbreken uiteraard niet. En de Volksuniversiteit Soest is een van de plaatsen in Nederland waar al jaren met succes de cursus Vaarbe wijs wordt aangeboden. Ook aan de geschiedenis van Soest wordt dit jaar weer aandacht be steed. De heren De Kam en Van den Dijssel van de Historische Ver eniging Soest verzorgen een lezing over de Historie van de Eng. An dere lezingen gaan bijvoorbeeld over Rome, over de tango, over 400 jaar VOC en over het nieuwe erfrecht in Nederland. Ook kan men een reis door Zuid-Amerika meebeleven. En samen met Artis- hock wordt een concert georgani seerd. Bovengenoemd aanbod is lang nog niet alles. Wie meer informatie wil kan het cursusprogramma aanvra gen. Of naar de Open Dag komen die op zaterdag 7 september wordt gehouden van 11:00 tot 14:00 uur in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Op deze dag zullen zoveel mogelijk docenten aanwezig zijn om informatie te geven over hun cursussen. De Volksuniversiteit is te bereiken op maandag van 13:00 tot 16:00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag van 10:00 tot 13:00 uur. Het cursusprogramma kan buiten deze tijden worden aange vraagd: 88 6022195 of e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Waterschap Vallei Eem heeft onvoldoende gegevens om te beoordelen of de huidige dij ken langs de randmeren in het Eemgebied voldoende sterk en hoog zijn. Daarom start deze week een uitgebreid bodemon derzoek op en bij de dijken in het noorden van het water- schapsgebied. Ook worden alle dijken in het gebied nauwkeu rig opgemeten. Dit voorjaar is bekend geworden dat de dijken waterstanden van 1.00 meter boven NAP bij de Stichtse Brug en tot 1.60 meter boven NAP bij de Nijkerkersluis moeten kunnen keren. Door golf slag kan het water nog hoger ko men. Daarom zullen de dijken aanzienlijk hoger moeten zijn. Als de dijken niet hoog en sterk ge noeg blijken te zijn, moeten ze worden opgehoogd en verbeterd. Maar om dat vast te kunnen stel len is eerst dit onderzoek nodig. Tegelijkertijd loopt het onderzoek naar een mogelijke keersluis bij de Stichtse Brug. Om die mogelijkhe den tegen elkaar af te wegen moet er meer duidelijkheid zijn in de kosten van de dijkverbetering. Op basis van de huidige inzichten wor den die geraamd op circa 20 mil joen euro. Voor het bodemonderzoek is on geveer zeven weken nodig. Het duurt tot half juli. Na de zomerva kantie wordt op enkele plaatsen aanvullend onderzoek uitgevoerd. Het landmeetwerk duurt naar ver wachting een halfjaar. Het onder zoek start bij de randmeerdijk van af Putten tot aan de Eemmonding. Daarna worden de oostelijke Eem- dijk tot het spoorviaduct over het Valleikanaal in Amersfoort en de Wakkerendijk/Meentweg en de Veendijk in Eemnes onderzocht. Als laatste komen de kades langs de Eem, de Laak, de Arkervaart en de Schuitenbeek aan de beurt. In totaal gaat het om 100 kilome ter dijk. Ruim de helft daarvan moet worden opgemeten. De onderzoekers moeten daarbij particuliere gronden betreden. Het waterschap heeft die bevoegdheid op grond van de Waterstaatswet 1900. De eigenaren worden daar over uiteraard wel eerst geïnfor meerd. Ook kunnen wegen tijde lijk worden afgesloten omdat er een boring moet plaatsvinden. Be gin 2003 wil het waterschap een goed beeld hebben van de toe stand van de dijken langs de Rand meren en in het Eemgebied. Het ingenieursbureau Fugro voert het onderzoek in opdracht van het waterschap uit.

Soester Courant | 2002 | | pagina 9