regi ip naar de 50® Avondvierdaagse I luim 14.000 euro voor kunst Voetballers moeten naar Abrona Toch nog kans op verlichting van monument De Vleugel Open Dag Landmacht op Ketting Olivierkazerne Bomen in achtertuin mogen weg, boom in voortuin niet Bezemer verlaat Abrona, moment voor ontmoeting ST iardij o.g. Cfl i/enement in Soesterberg met 440 deelnemers WOENSDAG 12 JUNi 2002 filing voor weeshuizen in Kroatië KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Geen ruimte bij tennis- en korfbalclub Nieuwe educatieve ruimte bij Abrona WIE VAN SOEST HOUDT. LEEST DE INLICHTINGEN: 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest Dolderse' ijke omgeving gelegen houten -recreatiewoning met berqi" ruime tuin rondom. y ng: entree, woonkamer met openslaande deuren, open keu- orzien van koelkast, gasfornuk ibi magnetron, badkamer met 3, toilet en vaste wastafel slaan. met vaste kasten en openslaat ren naar de tuin. Oppervlakte ca. 40 m' en perceeloppervlakte I ,Parkkosten€ 704,50 per jaar arding in overleg. Vraagprijs 89.000,-kJc I Vraagprijs 205.000,- k.k. ïkkelijk en zonnig gelegen mo- royale bungalow -verkeert in te staat van onderhoud- met Ie schuur en een besloten tuin op I den met optimale privacy, ng: entree, ruime hal, toilet, richte woonkamer ca. 32 m2 met )ui naar terras, luxe open keu- et allerlei inbouwapparatuur, lapkamers met kastenwanden, mer met douche en wastafel, en van gas c.v. en optimaal ;erd. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 299.000,-k.k,P nest, Tel. 035 rips.nl 6030025 >or een bezichtiging, ïing bezichtigd of als itbrengt, moet de het eerste met mij ieus belangstelling heeft de -"laar te vragen wat uw positie at kan veel teleurstelling komen. Doet de makelaar u oezegging, dan dient hij deze komen. OESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Krekend op het moment e eerste deelnemers aan Avondvierdaagse in Itrberg maandagavond ■tart gingen, begon het te Tien. Het was dan ook een [te stoet van paraplu's die j het dorp en daarna het Jrok voor de vijf en tien ki- Iter van deze 49® editie van jvandelfeest. Dankzij 440 jiemers konden de organi- len met voldoening vast en dat hun voorbereidende niet voor niets was ge- It. Bit het met dat werk wel mee, Jidc een van hen, H.J. Hag- |r Hij stond in 1954 met zijn lenote aan de wieg van het evenement en mag dus met recht een oude rot in het vak genoemd worden. Samen met hun mede-or ganisatoren, Dick Wels, Bert de Groot, Wim Zindell, mevrouw W. Blueckcns en Bert van de Boogcrt vormen de Hagmeijers een geolied team. Ze zien elkaar bij wijze van spreken elf maanden van 't jaar niet en pas de maand voordat de Avondvierdaagse weer op het pro gramma staat, komen ze bij elkaar om de organisatie ter hand te ne men door de routes vast te stellen en verder alles te regelen dat een vlot verloop van het evenement garandeert. Alleen het weer heb ben ze kennelijk nog niet in de hand... Volgend jaar krijgt de Avondvier daagse in Soesterberg een extra feestelijk tintje. Dan is het voor de 50® keer dat inwoners van Soester berg maar ook een enkeling van daarbuiten de sportieve prestatie leveren door vier avonden lang vijf of tien kilometer te wandelen. Dit jaar doen 440 deelnemers dat, een aantal dat vooral bereikt wordt door het meedoen van de drie ba sisscholen in Soesterberg, de korf balvereniging KVO en een delega tie van De Sterrenberg. Op de laatste dag, morgen, is er op het Dorpsplein het afsluitende de- filé dat wordt afgenomen door het organisatiecomité. Omstreeks ze ven uur Verzamelen alle deelne mers zich bij het luchtvaartmonu ment De Vleugel op de hoek van de Kampweg en de Banningstraat. Van daaruit gaan zowel de lopers van de vijf als de tien kilometer gezamenlijk naar het Dorpsplein. Foto: Eemland Pers de ondersteuning door het Neder landse helikopterdetachement. Investering in toekomst Aalmoezenier Erik van Rosmalen prees de initiatiefnemers van het detachement, dat het kindertehuis anderhalfjaar ondersteuning heeft gegeven. En het dan laten vallen, dat kan niet. Daarom is deze vei ling op touw gezet. De opbrengst ervan is een investering in de toe komst van het kindertehuis en daarmee van het land,' aldus Van Rosmalen. Hij wees erop dat de aankoop van een kunstwerk winst betekent voor drie partijen: voor de kinderen van het tehuis die dankzij een betere accommodatie een betere toekomst tegemoet gaan, voor de kunstenaars die ook buiten hun eigen land naamsbe kendheid krijgen 'en de kans heb ben wereldberoemd in Nederland te worden', en ten slotte voor de kopers van een kunstwerk. Hij be dankte de organisatoren, de vlieg basis Soesterberg, de Rotary Socst- Baarn, bedrijven. De directeur van het Militaire Luchtvaart Museum, dr. J. Jans sen, zei aan het begin van de vei ling dat het museum nogal eens verzoeken krijgt om onderdak te bieden aan evenementen. Meestal is het antwoord 'nee'. 'Maar toen we het verzoek kregen voor het houden van kijkdagen en daarna van deze veiling, hebben we niet lang geaarzeld. Het is een sympa thiek doel, waaraan we graag onze medewerking hebben gegeven', al dus de heer Janssen. Daarna begon de veiling onder lei ding van de heer M.J. Walstijn. De veiling kwam wat moeizaam op gang ('zullen we eerst maar eens oefenen met bieden?' verzuchtte Walstijn) maar naarmate deze vor derde, kwamen er steeds meer bie dingen. Ig steun ik de actie want ariteit kent geen grenzen', Sotiveerde burgemeester IJ.L.M. Janssen zijn steun He veiling van kunstswer- 1 het Militaire Luchtvaart urn in Soesterberg ten be- J van twee weeshuizen in ftië. Zijn collega van de ge- Zeist, R.G. Boekho- Vie inzet op het kind is kerd van een hoog rende- [veiling was een initiatief van de ibndcn militairen van het ndse helicoptersquadron in Kroatië. Ze onderstreepten daar net nog eens extra dat naast een unitaire missie ook humanitaire tiulp niet vergeten wordt. Het de tachement uit Soesterberg had weeshuizen in Split en Kastela ge adopteerd. Voor beide tehuizen, Jiè onder één directie staan, was dc opbrengst van de veiling be stemd, leen bedrag van 14.500 ;u)x>. De organisatoren zullen pro beren om de werken die niet ver- cocht zijn alsnog aan de man te Museum-directeur Janssen over handigt de directrice van de wees huizen rechtseen cheque. In het midden de tolk. brengen. Dat het eindbedrag hoger uitviel dan de opbrengst van de veiling (ruim 13.500 euro), was te danken aan een gebaar van het museum zelf. Door de opheffing, twee maanden geleden, van de perso neelsvereniging 't Luchtschip om dat voor een andere organisatie van sociale bijeenkomsten is geko zen, besloot men het geld dat nog in kas was, 900 euro, ter beschik king te stellen van beide kinderte huizen. De cheque werd in ont vangst genomen door de directri ce van de tehuizen, die samen met twee jeugdige bewoners, Monika en Ante, op uitnodiging naar Soesterberg waren gekomen om de veiling bij te wonen. Zij bedankte via een tolk de heer Janssen en kondigde aan dat er een plaquette zal worden gemaakt waarop de tekst een herinnering zal zijn aan Foto: Eemland Pers. Onder toeziend oog van notaris B. Bokdam uit Soest (rechts) bracht de heer Walstijn de schilderijen aan de man DEST 603 27 38 ÏSFOORT <22 80 51 M Onderweg verwachten ze voor hun prestatie bloemen (en de kinderen ook lekkernijen!) van de thuisblij vers. Na het défilé krijgen ze de traditionele onderscheiding. De uitreiking daarvan gaat iets an ders dan de eerste keer in 1954, weet de heer Hagmeijer: 'We zijn begonnen met twaalf deelnemers. Die gingen van start in Huis ten Halve aan de Rademakerstraat. Bij aankomst op de vierde avond kre gen ze de medaille persoonlijk omgehangen. Daar zijn het er nu een beetje te veel voor'... Zaterdag 15 juni zondag 16 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Geen opgave Zondag 10:30 Communieviering met cantores Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Geen opgave Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 geen opgave World Outreach Church (info locatie: i®0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek (lange dienst), vanaf vrijdag 17:30 uur: Kromme Rijn Apotheek, Bunnik, tel. 030-5571771 Apotheek (korte dienst), zaterdag 10:00-18:00 uur; zondag 12:00- 17:00 uur; maandag t/m vrijdag 17:30-20:00 uur: Centraap Apotheek, Den Dolder, tel. 030-2290404 Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en RB.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, I® 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, 88 035-6093666. Het is een groot gedeelte van de voetbalcompetitie niet mo gelijk dat de voetballers van de jonge Soesterbergse vereniging 't Vliegdorp mede gebruik ma ken van de kleed/clubaccom- modatie van de korfbalvereni ging KVO en de lawn tennis vereniging Soesterberg. De be sturen van deze beide vereni gingen staan bovendien afwij zend tegenover het medege bruik van de kantine door de voetballers. Ze hebben dit duidelijk gemaakt in een gesprek met wethouder Harry Witte van sportzaken. Het bete kent dat de voetballers in ieder geval de eerste twee jaar niet in eigen dorp terechtkunnen. Ze moeten, voorlopig voor twee jaar, uitwijken naar de accommodatie van dc Stichting Abrona (De Ster renberg) aan de Amersfoortseweg in Huis ter Heide. Wel kunnen ze op het sportpark Kerklaan de trai ningen houden. Burgemeester en wethouders had den al besloten om voor de voet balvereniging een veld aan te leg gen op het sportpark Kerklaan. Naar aanleiding hiervan heeft wet houder Witte een gesprek gevoerd met de besturen van de korfbal- en de tennisclub. Zij gaven aan dat medegebruik van de kleedruimte door de voetballers alleen van no vember tot en met maart mogelijk is. Voor wethouder Witte was dit aanleiding om met een vertegen woordiger van de Stichting Abro na contact op te nemen over ge bruik van het voetbalveld en de kleedruimten van Abrona. De stichting stond hier positief tegen over. Dit resulteerde in een con cept-huurovereenkomst voor veld en kleedruimten. Abrona bekijkt intern nog of en op welke wijze 't Vliegdorp ook gebruik zou kunnen maken van de kantine. De gemeente en Abrona hebben overeenstemming bereikt over een tijdelijk gebruik van de Abrona-ac- commodatie door 't Vliegdorp voor een periode van twee jaar met eventueel de mogelijkheid deze periode met nog een jaar te verlengen. Dit neemt overigens niet weg dat in de tussentijd naar een definitieve oplossing wordt gezocht om voetbal in Soesterberg mogelijk te maken. Burgemeester en wethouders wijzen er in dit ver band op 'dat door de gebruikers van sportpark Kerklaan direct na de zomervakantie een plan zal worden gepresenteerd om tot een betere benutting van het sportpark te komen. Voetbal zal hier ook onderdeel van zijn.' Volgens de overeenkomst met Abrona komen de onderhoudskos ten van het voetbalveld voor reke ning van de gemeente Soest. Abro na rekent geen huur voor het veld, wel voor het gebruik van de twee kleedkamers. De kosten die daar naast nog voor rekening van de gemeente komen, kunnen worden betaald uit het krediet voor de aanleg van een voetbalveld op het sportpark Kerklaan. Hiermee is al rekening gehouden in de Voor jaarsnota. Zaterdag wordt een grote drukte in Soesterberg ver wacht omdat dan de Open Dag van de Koninklijke Landmacht wordt gehouden in het Opleidingscentrum Logistiek op de Soldaat Ket ting Olivierkazerne aan het Zeisterspoor. De eerste be zoekers worden om 09:00 uur verwacht, het eind van de Open Dag is om 17:00 uur. De belangstellenden krijgen een uitgebreid en gevarieerd pro gramma voorgeschoteld. Het bestaat uit spectaculaire ge vechtsacties, afwisselende logis tieke demonstraties, een static show van logistiek materieel en historische legervoertuigen. Daarnaast zijn er speciale acti viteiten voor de kinderen. In verband met deze Open Dag zijn enkele verkeersmaatregelen genomen. Om problemen bij de Soldaat Ketting Olivierkazerne op het Zeisterspoor te voorko men is het niet mogelijk daar te parkeren. Ten behoeve van de bezoekers heeft defensie specia le parkeerplaatsen ingericht op de Leusderhei en de Vlasak kers. Daar staan pendelbussen, die een regelmatige verbinding met de kazerne onderhouden. Ook in Soesterberg zelf is een verkeersmaatregel getroffen: het is zaterdag niet mogelijk om vanaf de Kampweg Mercury in te rijden. Anders zou dc kans bestaan dat de wijk binnen de kortste keren dichtslibt door geparkeerde auto's. Men kan deze wijk wel verlaten. Een bewoner van de Kampweg mag wel drie naaldbomen in zijn achtertuin kappen, maar niet de boom in de voortuin. Voor deze ene boom hebben burgemeester en wethouders dan ook de noodzakelijke kap- vergunning geweigerd. De Soesterberger had de vergun ning aangevraagd omdat er in de achtertuin sprake is van scheef groei van de bomen. De boom in de voortuin hangt over het trottoir. Volgens de bomendeskundige van de gemeentelijke afdeling Groen en Milieu die een inspectie heeft uitgevoerd en de aanvraag heeft getoetst aan de nota 'Bomen over bomen' is het probleem van de overlast (overhangen) van de al leenstaande boom in de voortuin op te lossen door middel van op- kronen. Overigens gaat het om een waardevolle, jonge en vitale boom met een hoge levensverwachting. Als hij wordt opgekroond, levert hij geen gevaar op voor de omge ving. De aanvrager was niet alleen ver baasd over de voorgenomen wei gering van de kapvergunning, hij was het er ook niet mee eens. Daarom verzocht hij om inschake ling van een tweede deskundige. Aan dit verzoek is voldaan. Ook deze medewerker van de gemeen telijke afdeling Groen en Milieu is van mening dat de gevraagde kap vergunning moet worden gewei gerd. Burgemeester en wethouders heb ben dit advies opgevolgd. De aan vrager mag dus alleen de drie bo men in de achtertuin kappen, maar moet de boom in de voortuin laten staan. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachten- nummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat num mer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Cou rant op donderdag nabe zorgd. Op vrijdagmiddag 14 juni om 15:30 uur opent Abrona een nieu we educatieve ruimte op de boer derij. Met behulp van een gift van de Soroptimist Club Zeist is op locatie Sterrenberg aan de Amers foortsestraat een nieuwe educatie ve ruimte ontstaan die zeer ge schikt is voor schoolreisjes, thema bijeenkomsten, biologielessen, sei zoenfeesten en kleine educatieve tentoonstellingen over verschillen de plant- en diersoorten. Door het tot stand komen van deze ruimte wordt de omgekeerde integratie voor de zorgvragers van Abrona verder mogelijk gemaakt. De boer derij staat achter op het terrein van locatie Sterrenberg. Na bijna dertig jaar inzet voor Abrona, voorheen Sterrenberg, neemt Wim Bezemer afscheid van deze organisatie. Hij maakt gebruik van de moge lijkheid vervroegd met pen sioen te gaan. De laatste jaren was hij directeur Sociaal Beleid en Ondersteunende Diensten van Abrona. In zijn functie is Bezemer een voorvechter ge weest van een goed sociaal be leid in de gehandicaptensector. Als dank voor de vele betrokken jaren biedt Abrona de vertrekken de directeur een afscheid aan dat in het teken staat van het sociaal beleid in de gehandicaptenzorg. Er wordt een symposium gehouden op donderdag 27 juni 2002 in ver gadercentrum 't Lichtpunt op loca tie Sterrenberg aan de Amers foortseweg. Tijdens het symposium, dat om 15:00 uur begint, houdt dr. J. K. van Dijk. hoogleraar Personeel en Organisatie in de gezondheidszorg aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam een lezing met als on derwerp Vraaggestuurde zorg en personeelsmanagement, een on derschatte zaak? Ook de scheiden de directeur Bezemer zelf houdt een lezing. Zijn onderwerp: Voort durende veranderingen en perso neelsmanagement, de ervaring. Voordat om 16:30 uur de receptie begint, spreekt Nico Peelen na mens de Raad van Bestuur van Abrona een afscheidswoord. Abrona is een christelijke organi satie voor dienstverlening aan mensen met een verstandelijke be perking. Het zorgaanbod, ver spreid over de hele provincie Utrecht, is bijzonder breed en de dienstverlening is flexibel. Zowel kinderen als volwassenen kunnen bij Abrona terecht voor onder meer wonen, logeren, dagopvang, naschoolse opvang, noodopvang, maaltijden, training en thuiszorg. Bijna 1350 mensen maken gebruik van deze diensten. De kans bestaat dat het lucht vaartmonument De Vleugel toch wordt verlicht. Deze wens leeft allang bij een deel van de Soesterbergse bevolking. Alle verzoeken hiertoe werden tot nu toe echter afgewezen. De ge meente venvees daarbij steeds naar het standpunt van de kun stenaar, Jan de Baat, die geen voorstander is van verlichting. Nu lijkt hij, evenals het ge meentebestuur, toch overstag te gaan. De kwestie van de verlichting werd onlangs voor de zoveelste keer aan de orde gesteld, toen door het ge meenteraadslid A. Oostrom- Wernsen (CDA). Zij vroeg het col lege van burgemeester en wethou ders of het bereid was in overleg te treden met de maker van het roest vrijstalen kunstwerk, Amsterdam mer Jan de Baat, en de comman dant van dc vliegbasis Soesterberg, kolonel C.J. Lorraine, om verlich ting van het monument op de hoek Kampweg-Banningstraat mogelijk te maken. In antwoord hierop herinneren burgemeester en wethouders eraan dat Jan de Baat destijds weliswaar vloerverlichting heeft overwogen, maar hiervan om technische rede nen heeft afgezien. Andere verlich ting, van buitenaf, raadde hij dit af. Burgemeester en wethouders stel den het comité Luchtvaartherinne ringsmonument in Soesterberg hiervan uitvoerig schriftelijk op de hoogte. Raadslid Oostrom heeft opnieuw aandacht gevraagd voor verlichting van buitenaf ('een lichtpunt dat op het monument gericht staat'). Zij deed dit mede naar aanleiding van het effect van de tijdelijke verlich ting van het monument op Konin ginnedag. Zij kwam tot de conclu sie dat dit een verrijking was. Ook wat betreft vandalisme zou het een groot voordeel zijn als het monu ment verlicht wordt. De lucht macht is bereid een vandalismebe- stendige verlichting te realiseren. Remu wil deze aansluiten op de straatverlichting', aldus mevrouw Oostrom. Uit navraag bij de lucht macht bleek b. en w. dat deze het aanbrengen van verlichting niet wil bekostigen, maar wel bereid is mee te denken over de wijze waarop Het luchtvaartherinneringsmo nument De Vleugel in Soesterberg, sinds de oprichting ervan onder werp van verlichtings)gesprek. Foto: Eemland Pers. verlichting (op kosten van de ge meente) gerealiseerd zou kunnen worden. Op een vraag van de gemeente heeft kunstenaar Jan de Baat op nieuw te kennen gegeven dat hij geen voorstander is van het van buitenaf verlichten van zijn kunst werken, dus ook van De Vleugel. Anderzijds wil hij niet langer 'spel breker' zijn nu de vraag om ver lichting voortdurend blijft terugko men. Indien men zo graag verlich ting wil, is hij bereid mee te den ken om een kunstzinnig aanvaard bare vorm van verlichting van bui tenaf mogelijk te maken. Mede naar aanleiding hiervan heb ben burgemeester en wethouders besloten in overleg met Jan de Baat, de commissie beeldende kunst en de Koninklijke Lucht macht na te gaan welke vorm van verlichting gerealiseerd zou kun nen worden. Op basis hiervan en als dc kosten bekend zijn, zal een definitief besluit worden genomen.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17