LTC op eigen kracht 2e klasse 7 m •f wasper <1 VAI^NTIE^gO^^RS UITVERKOOP in w: m-mp- Nederland en Tsjechië trainen ook in sporthal 0 MHC moet wéér 'verhuizen' Stap richting nieuw clubhuis VYZ op sportpark Zonnegloren Rentree na zenuwslopende laatste wedstrijd tennis GaSerij^deHiam lel r John van Dorresteijn met vierspan Oranje naar EK iüjoÉNSDAG 12 JUNT2002~ SOESTER COURANT PAGINA 19 *1 gj+ti fjBtöfl RUITERSPORT In aanloop naar volleybalinterland N</ MODE Duivenherichtenfr BRIDGE Zomerdrives Dakwerken VOLLEYBAL Stam/SoVoCo strikt nieuwe buitenaanvalster ZAALVOETBAL DVS wordt vijfde Bedrijfsvolleybal afgesloten met diverse finales FIETSSPORT Naaldentocht Tempo Toer op 15 juni GOLF Golfers spelen 6 september om lokale titel Adreswijziging vanwege parkeerklachten; club weigert Soest begint met kappen van bomen College akkoord met naamswijziging aan Eemweg VOETBAL in Soest op woensdagmiddag. Aanmelden: tel. 601 41 52 merk PLUS^estaag 1 paar PLUS-merk van onze 'eigen' maken. siropen zijn deze ikorting van maar US-merk artikelen ronder ziet u een L| verschillende keren is Ha- Ipjld VVernsen niet LTC Soest- I jjjk kampioen geworden. Ijlaar niet eerder speelde de ■lictor spanning zo'n grote rol |jl$ zondag in het duel met IjVaddinxveen. 'Dit heb ik nog ■nooit meegemaakt', zei de ten- Ijistrainer na het binnenhalen |vjnde titel in de derde klasse. loe ploeg van de Schrikslaan hing in Waddinxveen voortdurend aan draadje. De kleinst denkbare (5-3) zou voldoende zijn, ■slis als concurrent Merenwijk met lj-0 zou weglopen bij Be Quick. I.Nanda Reems en Karin van Ko- |ningsbruggen speelden evenwel niet op hun best en verloren, net als de kansloze Erwin van Dijk. rrrne,T3"0*achterstand bcS°n LTC het benauwd te krijgen. Voor al toen vta het telefonisch verkeer duidelijk werd dat Merenwijk alle partijen aan het binnenhalen was wisten Wernsen en spelers dat de resterende vijf partijen'gewonnen moesten worden. Arjan de Bruin deed wat er van hem verwacht werd cn hield de ploeg in de race om het kampioenschap. Het damesdubbel werd in drie sets gepakt cn het herendubbel speel de naar het oordeel van Wernsen fantastisch' en bracht de stand in balans: 3-3. Nog steeds mocht ooestdijk geen steekje laten vallen. Daarom nam Wernsen zijn spelers voor de mixen even apart. Om het seizoen nog eens met hen door te nemen en natuurlijk om ze goed te E*Het tweede team van de Eemvogels heeft het veldseizoen afgesloten met met kampioenschap. In de laatste wedstrijd stonden de Soesters tegenover liie enig overgebleven concurrent, Altius 2 uit Hilversum. Eemvogels liet Eer geen twijfel over bestaan wie het best was en won met 1 —6, waarna de Ebbe men konden worden uitgedeeld. Wf\ a'a ft Het mixteam tot en met 12 jaar van LTC Soestdijk is in de competitie op woensdagmiddag de sterkste gebleken. Vandaar dat er een titelfeestje jvfis voor Leonoor Bousema, Lisa van Paridon, Petra van de Linde, Daan Huizinga en Max van Wakeren v.l.n.rDe ploeg stond onder leiding van Harald Wernsen. nkels en zijn estigingen in achten eind dit en. U ziet het, als het PLUS- I Dit jaar weer kampioen. Het meisjesteam tot en met W jaar van LTC Soestdijk wist de eerste plaats in de mmpetitie te veroveren en mag op zaterdag 22 juni Meedoen aan het Utrechts kampioenschap. RichardPrior, RichardKoldewijn, Evert-Jan van de Hengel, Ruben van Ede Weij en C'tske Zaal (v.l.n.r.) hebben zaterdag kunnen juichen. Kort Idaarvoor behaalden ze het kampioenschap in de 4e klasse. Het vijftal J vormt het derde heren team van LTC Soestdijk dat in de zaterdagcompe- I titie uitkwam. prepareren voor de twee finales die nog gespeeld moesten worden. Brian Reijngoud en Mariëlle van Soest hadden de boodschap begre pen en hadden aan twee sets (7-5, 6-3) voldoende om de hoop le vend te houden. Daarna bereikte de spanning zijn climax. Nanda Reems en Van Dijk, inmid dels luid aangemoedigd door he ren 2 dat na de eigen wedstrijd naar Waddinxveen was gesneld, namen via 6-2 een voorschot op het beslissende punt (6-2), maar gingen daarna met dezelfde cijfers onderuit, zodat een derde set no dig was die beslissing zou moeten brengen in de partij, de wedstrijd én de competitie. Het werd 4-1 voor de Soestdijkers en 4-2, toen de regen spelbreker was en de ten nissers een poosje van de baan moesten. Na de hervatting brak Waddinxveen de service van Reems en werd het 4-4. De span ning was te snijden. Erwin van Dijk behield daarna zijn opslag en vervolgens werd de heer van de gasten gebroken. De ontla ding bij alles wat Soestdijk was, kende nauwelijks nog grenzen. 'Het was een hele lange, zware dag', zei Wernsen nadat Soestdijk zijn rentree in de tweede klasse had veiliggesteld. Binnen een jaar keert de club terug in de klasse, waarin het de voorgaande jaren uitkwam. Omdat het eerste mix team van vorig jaar uit elkaar viel en het tweede team daardoor au tomatisch het eerste team werd, besloot de club vrijwillig een stapje terug te doen en de ploeg in de derde klasse in te' schrijven. Nu gaat het zestal - geheel op eigen kracht - alsnog de tweede klasse De Soester John van Dor resteijn is van 28 tot en met 30 juni bij de Europese kampioenschappen pony vierspannen. Hij is geselec teerd voor het Nederlands team dat de in 1999 verover de titel verdedigt. Van Dorresteijn vormt een team samen met vier heren en een dame. Na de veterinaire keuring op 27 juni wordt be kend gemaakt welke drie deel nemers in actie zullen komen op de landerijen rondom San- dringham Estate, het buitenhuis van Koningin Elisabeth II en prins Philip. Binnen de selectie weet de Soester zich omringd door ster ke 'concurrenten'. Op vorige EK's vielen Van der Kamp en Van der Heyden niet alleen met de ploeg in de medailles, maar wonnen ze beiden eenmaal zil ver en eenmaal brons tijdens de individuele kampioenschappen. Het is de vierde keer dat de EK ponyvierspannen wordt gehou den. Nederland werd tot dusver twee keer tweede en won de laatste titelstrijd. Zowel het Nederlands heren volleybalteam als dat van Tsje chië traint deze week in Spleasure Centrum aan de Dal- weg. Daar vindt zaterdagavond de oefeninterland tussen beide ploegen plaats. Morgen wordt in de sporthal een speciale vloer gelegd. Tsjechië traint vervolgens vrijdag van 14:00 tot 16:00 uur en zaterdag van 9:00 tot 11:00 uur in de hal. Oranje be reidt er zich zaterdag van 11:00 tot 13:00 uur voor op het duel dat om 19:30 uur begint. De zaal gaat een uur voor aanvang open. Een en treebewijs kost 5 euro. De organisatie is in handen van Stam/SoVoCo die enkele weken geleden door Top Volleybal Ne derland (TVN) werd benaderd. Om uit de kosten te komen, moet de club ongeveer 800 kaarten ver kopen. Leo Verver heeft geen idee hoeveel toeschouwers er zullen zijn. 'TVN verkoopt zelf ook kaar ten en daar heb ik geen zicht op. De verwachting is dat de meeste mensen zaterdag aan de kassa een plaatsbewijs kopen.' Zuidpromenade 12 - 3768 EM Soest - Tel.: 035 - 602 35 30 VOORJAAR-/ZOMERCOLLECTIE 2002 Wedvlucht: Chantilly; afstand: 385 kilometer; wind: zuidoost. DE ZWALUW Van Es Rijksen 1; H. Toonen Zn. 2; v. Ginkel Kanters 3; R.W. Grift 4; Patrick Ingrid 5; W. van Dorres- tein 6; gebr. de Bruin 9; G.M. Schim mel 10; E. v.d. Brakel Znn 13; Comb. van Egdom 14; A. Teunissen 16; R. v. Hornsveld 25; Weldink/v. Hengstum 30; H. Vos 31; J. vd Brakel Zonen 32; P. Kanters 33; C. Kamp horst 42; S.vd Heiden 45; Comb. de Bes-de Bree 49; R. v. 't Net 50; De Bruin v. Arnhem 66; H. Wolfsen 68; H. Vonk 93; R. Voskuilen 105. Wedvlucht: Brive; afstand: 832 kilometer; wind: zuidoost DE ZWALUW Weldink/v. Hengstum 1; W. van Dor- restein 2; A. Rookhuizen 4; R. v. 't Net 5; H. de Bree 6; v. Es Rijksen 7; A. Teunissen 8; H. Vos 9; J. vd Brakel Zonen 11; Patrick Ingrid 15; R. Ei- mers 19; H. Wolfsen 20; gebr. de Bruin 23; E. v.d. Brakel Znn 34. Ook beginners en thuisbridgers kunnen meedoen aan de zomerdri ves van BC ONI. Deze beginnen op 18 juni en worden dan tot en met 20 augustus elke dinsdag ge houden in de Rank aan de Soester- bergsestraat. De aanvang is 19:30 uur, deelname kost 2,00. Installatiebedrijf ^^™9 j. cornelisse bv. fi=J) Telefoon (035) - 601 30 14 Dit is een teek. In het echt 1,5 mm! Ze zitten in bossen en duinen én... kunnen Lyme ziekte op u overbrengen. Info: 0900-2100022 (Ned. Ver. voor Lyme Patiënten) NEDERLAND TELT TWEE MILJOEN BUIKPATIËNTEN BuikproblemenSurf dan naar www.mlds.nl of bel onze infolijn: 0900-20 25 625 (0,10 p/min) op werkdagen van 14.00 rot 17.00 uur. MAAG LEVER DARM STICHTINO DE MAAG LEVER DARM STICHTING GIRO 2737 Na het vastleggen van trainer/ coach Derk de Saegher heeft Stam/SoVoCo ook een buitenaan valster gestrikt. Het is Meike Mar- tijn, evenals de coach afkomstig van Vrevok. De Soester club is nog bezig om een middenaanvalster aan de spe lersgroep toe te voegen. Daarnaast is besloten dat ze verder gaat met de twee huidige spelverdeelsters, zodat er voor die positie niet ver der zal worden gezocht. Van de selectie van het afgelopen seizoen neemt alleen Marit Fakkeldij af scheid. Zij gaat waarschijnlijk in het tweede team spelen. De rest blijft, aldus manager Jacques Har- denberg. DVS is als vijfde geëindigd op het eigen sterk bezette zaalvoetbaltoer nooi. Winnaar werd All Stars met onder anderen de eredivisiespelers Anouk Roest, Erik de Jongh en Imdat Ilguy. In de finale werd met 3-2 gewonnen van CMB dat was samengesteld door René Ribbe- rink. Van deze ploeg werd Musta- fa Aksit uitgeroepen tot beste spe ler en Niels Landaal tot beste doel man. Qualitech is winnaar geworden van het volleybaltoernooi van de be- drijfssportcompetitie. Het bedrijf werd kampioen in de eerste klas se, nadat het in de finale het gere nommeerde team van Stam had verslagen. Als derde eindigde Krij- kamp 1. In de tweede klasse ging de winst naar Van de Hengel dat onder an dere Verweij, Yves, Midcoat en Smeeing achter zich hield. De negen teams die in de drie voorafgaande weken eerste van hun poule waren geworden in de derde klasse, kwamen voor de tweede maal in actie. De eerste plaats werd opgeëist door het eer ste team van Mercurius. Asbo werd tweede, gevolgd door Tempo Team 2 en Qualitech 2. Zaterdag 15 juni houdt Tempo Toer weer de Naaldentocht, een toerrit over de weg, waarbij de deelnemers kunnen kiezen uit ver schillende afstanden. Gestart kan er worden tussen 8:00 en 9:00 uur voor de 150 kilometer, tussen 9:00 en 10:00 uur voor de 120 kilome ter, tussen 9:00 en 11:00 uur voor de 80 kilometer en tussen 10:00 en 12:00 uur voor de 40 kilometer. De fietsers krijgen een gedetail leerde routebeschrijving mee en zullen onderweg ook aanduidingen tegenkomen. De start is bij het clubgebouw van Tempo Toer aan de Industrieweg, het inschrijfgeld varieert van 1,50 tot 3 euro. De Soester golfkampioenschappen zullen dit jaar worden gehouden op vrijdag 6 september. Ook voor de tiende editie van de lokale strijd wijken de deelnemers uit naar de baan van St. Nicolaasga. Er zal worden gespeeld in de categorieën stableford en strokeplay. Deelname kost 70, inclusief lunch en diner. Inschrijven kan vanaf heden. For mulieren zijn verkrijgbaar bij Van Wijk Makelaars aan de Soester- bergsestraat. Voor meer informa tie kan contact worden opgeno men met Frits Gerth, SB 6032841. De Mixed Hockey Club Soest zit nog geen jaar aan het Eerste Heeserlaantje en wordt nu ver zocht alweer te verhuizen. Naar de Bosstraat. In administratie ve zin, het complex dat in sep tember werd geopend, blijft na tuurlijk gewoon in gebruik. De hockeyclub weigert opnieuw een adreswijziging door te voe ren, stelt secretaris Wim Ros nadrukkelijk. Nu nog voelt MHC Soest de na weeën van de gedwongen verhui zing van de Koningsweg naar het huidige terrein, vorige zomer. Voor (nuts)bedrijven is het kennelijk een hele opgaaf om gegevens in hun systemen te veranderen. Dat de vereniging juist een postbusnum mer heeft, omdat post niet op het sportpark kan worden bezorgd, maakt in de praktijk kennelijk niet uit. Tot driemaal toe stuurde Ros een brief naar bijvoorbeeld de be lastingdienst om de verhuizing naar het Eerste Heeserlaantje nog maar weer eens te melden. Nogal wat instellingen blijken hardnekki ger dan de secretaris. 'En dat wil toch wat zeggen', vindt hij zelf. 'Maar we hebben geen zin om nog langer in een administratieve rompslomp te zitten. Een adreswij ziging gaat jarenlange ellénde ge ven, dat willen we niet en dat heb ben we eerder in een gesprek met de gemeente kenbaar gemaakt.' Parkeren Waarom de gemeente eigenlijk wil dat de club 'verhuist' naar de Bos straat? Omdat bewoners van het Eerste Heeserlaantje hebben ge klaagd dat veel bezoekers van het hockeyterrein de auto in hun straat parkeren in plaats van in de Bos straat. Dat zit zo. De club verkaste vorig jaar naar een deel van het terrein van SEC (Bosstraat-West), maar kreeg van de gemeente als officieel adres het Eerste Heeserlaantje toegekend, met postcode en alles d'r op en d'r an. Daar bevindt zich ook een groot toegangshek dat echter al leen open gaat voor leveranciers en in nood voor de hulpverlenings diensten. Het kleine hek is be stemd voor fietsers en voetgangers. De hoofdingang is evenwel aan de Bosstraat gesitueerd, waar ook de auto's dienen te worden gepar keerd. De gemeente wil de bewoners van het Eerste Heeserlaantje tege moetkomen, maar ziet geen heil in een parkeerverbod, omdat de po litie heeft aangegeven dat ze niet op de naleving van dat verbod kan toezien. Bovendien zou een ver bod de bewoners zelf duperen. De afdeling verkeer van de ge meente heeft nu bedacht dat MHC Soest haar adres moet veranderen in Bosstraat, zodat bezoekers voortaan daar ook naar toe rijden. Het College kiest eveneens voor deze optie. Ter ondersteuning hier van zou het kleine hek aan het Eerste Heeserlaantje ook op slot moeten blijven, behalve als er le veranciers komen. MHC wil het kleine hek toch openhouden voor fietsers en voetgangers. Dirigeren Ros begrijpt niet waarom de ge meente deze keuze maakt. 'Wij in strueren onze eigen mensen en in het boek van de hockeybond diri geren we de bezoekende clubs naar de Bosstraat. Een enkele slechte lezer komt dan toch naar het Eerste Heeserlaantje en Iaat de auto daar dan staan, maar inmid dels hebben we in het eerste sei zoen alle clubs wel een keertje hier gehad. We verteUen hen ook dat ze in de Bosstraat moeten parkeren.' Soms komt het volgens Ros wel eens voor dat ouders hun kind op het Eerste Heeserlaantje afzetten - omdat het van daar minder ver lo pen is - en dan de auto in de berm zetten. 'Maar hetzelfde gebeurt aan de Bosstraat. Er is daar veel te weinig parkeergelegenheid, vooral wanneer de eerste teams van SEC, Soest en ons thuisspelen. Dat heb ben we een paar keer aangekaart bij wethouder Witte, maar hij zegt dat de gemeente het aantal vakken niet wil uitbreiden.' Bij S. O. Soest is weer een stap gezet in de richting van het nieuwe clubgebouw. In het weekeinde werden bij de sportorganisatie de bomen tussen het hoofdveld en veld 2 gekapt. Die moesten wijken voor het moder ne gebouw. Bij wijze van officiële handeling onthul den de vrijwilligers Anke en Leo Rauch het bouwbord op de Bosstraat-Oost. Volgens de planning wordt in de loop van september daadwerkelijk met de bouw begonnen van het club huis dat uit twee lagen zal komen te bestaan. Als al les goed gaat kan het oude paviljoen voor het begin van het seizoen 2003-2004 worden verwisseld voor het nieuwe onderkomen. De naam Zonnegloren gaat niet verloren voor Soest, want binnenkort zal Sportpark Eemweg de naam gaan dragen van het voormalige sanatorium en ziekenhuis. Het College heeft hiermee ingestemd. Henk Strietman van WZ'49 is de bedenker van het idee en opperde het ruim een jaar geleden bij de presentatie van de (verdouw- plannen van de accommodatie van de sportvereniging. 'De naam Zonnegloren dreigde verloren te gaan en wij zijn er geboren, dus ik vind het hartstikke leuk dat we op deze manier de naam in stand kunnen houden.' WZ'49 had altijd een speciale binding met Zonnegloren, want het waren medewerkers van het sanatorium die samen de voetbal vereniging oprichtten. Dat was dus in 1949 en als naam werd Vrien den Van Zonnegloren toepasselijk geacht, afgekort WZ'49. De za terdag tweedeklasser speelde lan ge tijd aan de Ferdinand Huyck- laan, maar verhuisde in de jaren zeventig naar het toen nieuwe Sportpark Eemweg. Onlangs ging de ledenvergadering van de voetbalclub akkoord met de eventuele naamswijziging, zodat een verzoek bij het gemeentebe stuur werd ingediend. Het College vindt het ook prima, zo is vorige week gebleken. Wanneer en hoe de nieuwe naam precies wordt onthuld, is nog niet bekend. Strietman had zelf ge hoopt dat het zou kunnen worden gecombineerd met de heropening van de accommodatie die wordt uitgebreid en gemoderniseerd. De bedoeling was dat dit in september zou gebeuren. Met de werkzaamheden kan ech ter pas eind augustus worden be gonnen, omdat de club eerst de fi nanciële onderbouwing rond moet breien. Van de gemeente krijgt WZ'49 240 duizend euro, de res terende circa 150 duizend euro schraapt de club bijeen door zelf werkzaamheid, tactisch inkopen en een lening. Op stapel staat een aantal acties, zoals een sponsor loop van de jeugd. Particulieren en bedrijven kunnen straks een glazen steen kopen, waarin hun naam wordt gegraveerd en die in een van de muren van de kantine zal wor den gemetseld. Er is om bouwkun dige redenen plaats voor 120 tot 150 stenen die elk 100 euro zullen kosten. Verbouw Van de realisering van de uitbouw aan de buitenkant zullen de voet ballers weinig last hebben, maar voor de verbouw van onder meer de toiletten, de bestuurskamer en de keuken moeten de aannemers perioden benutten, waarin er niet wordt gevoetbald. Dat betekent dat er in de winterstop nog flink gesloopt en getimmerd moet wor den. Strietman hoopt dat het werk in januari of februari volgend jaar gereed is. Dat duurt nog even en daarom lijkt het hem geen slecht plan om het omdopen van het sportpark te combineren met de doop van het boek 'PNEUTAX over Zonneglo ren en Molendael' van Geke van der Merwe-Wouters. Die vindt 12 juli plaats in Museum Oud Soest. Strietman: 'Misschien dat ze het in het programma kunnen inlassen. Maar ja, de naam hebben we, nu zullen we met de gemeente moe ten gaan stoeien over een groot bord.'

Soester Courant | 2002 | | pagina 19