I 2 Buurtpark langs de Koningsweg Gemeente pakt overlast door (hang)jongeren in 3 fases aan Even veilig spelen Kruising moet veiliger worden Vi§ser JJU JBJJ 20.00 nif tttkev z. van Zijp Pakket van wensen van bewonersclub Soest-Zuid PAGINA 2 lepakket mmmm STER STER mrmmm nekrant WOENSDAG 12 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 5-6012424 BRASSERIE KEUZEMENU m HOLLANDSE NIEUWE 1 we<?r' RUUD SMIT Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Tegen overlast jongeren; geraamde kosten 650 duizend euro Beheerteam in Overhees; start overleg in Klaarwater Snelheidscontrole tVEN EEN ANDER LEVEN Portugal „am-pp Gran Canaria v.a. 349,- pp Turkije ya.«9,-IiP Vertrekpunt Man heeft vijf maal te veel alcohol op TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN soestebScour/uht Inritconstructies op Albert Cuyplaan bij Dalweg Torso 7000 Euro voor de Hartstichting sn met -gebr. drumsticks- >r. spareribs Vleescentrum vooraanstaand leveran- nes. i in geheel Midden rakken weet en even- uder dan 18 jaar. contact opnemen. naar een i omgaan? 3 op. 3TDIJK 87 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 18,15 Mousse van gerookte paling met gerookte zalm Serranoham met chorizo en aardappelsalade Vélouté van asperges met ossentong Asperges met gegrilde beemham en sinaasappel béarnaisesaus Gepocheerde eieren op asperge satpicon gegratineerd met kaas Verse heilbot met kervelsaus Meloen met gemarineerde frambozen Chocolade ijs met bananen en rum Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 'Brasserie teler 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soestcrduinen.nl VOOtr De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Op zee gekaakt en licht gezouten Bij óns vakkundig schoongemaakt en altijd vers van hst mes Uiteraard 1e kwaliteit visspecialiteiterï Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Een buurtpark langs de Ko ningsweg niet een vijver, een basketbal/voetbalveld met kooiconstructie, zitbankjes, een fontein en een hondenuit- laatterrein. Daarmee wil het College twee, eigenlijk drie vliegen in één klap slaan. Kos ten: 650 duizend euro. Het park moet de structurele op lossing worden voor de overlast die jongeren al jaren veroorzaken op en rond het basketbalveldje aan de Weegbreestraat. Omdat op die plek geen alternatief kan worden geboden, wil het College uitwijken naar het huidige hondenuitlaatter- rein, annex speelveldje tussen de Koningsweg en de Valeriaanstraat. Bij mooi weer kunnen er gewoon gymlessen worden gegeven. Ande re buurtbewoners kunnen ook pro fiteren van het park, waarvan het uitgangspunt is dat er een goede voorziening voor de jongeren komt. Van een hangplek of een Jongeren Ontmoetingsplek (JOP) praat men op het gemeentehuis liever niet meer. 'Er komt in geen geval een vervallen bushalte te staan. We willen structurele kwa liteit', zei Harry Witte vrijdag tij dens de presentatie van het plan aan de pers. Bijkomstig voordeel van het plan is dat de extra vijver de overstort van water ten goede komt en dat de kwaliteit van het water erdoor verbetert. De vijver kan worden aangelegd naast en met een duiker verbonden aan de vijver die Amsteliand Ont wikkeling realiseert in het bouw plan voor 32 woningen, dat vanaf het najaar zal worden uitgevoerd. Aan de andere zijde van het park worden zeventien woningen op het voormalige Van Oest terrein ge bouwd. Procedures Omdat er voor het park procedu res moeten worden gevolgd, wil het College zo snel mogelijk een tijdelijke voorziening realiseren op het huidige basketbalveld van de Mavo Soest, waarvan het gebouw in de zomer zal worden gesloopt. De geraamde kosten van het plan (inclusief het verwijderen van het veld aan de Weegbreestraat en de tijdelijke voorziening bij de mavo) zijn de gemeente niet meegevallen. Een goedkopere variant, zonder vijverpartij en fontein, zou onge veer 410 duizend euro kosten. Burgemeester Koos Janssen: 'het College vindt dat we nu de kwali teit van de openbare ruimte best een impuls mogen geven.' De raadsfracties kunnen er in de commissie algemene bestuursza ken van maandag 17 juni op rea geren. Als de commissie instemt met een park, komt er in elk geval nog een informatiebijeenkomst voor buurtbewoners en andere be langhebbenden. Het College hoopt in september met de uitvoering te kunnen beginnen. Stuurgroep Het plan is het resultaat van de Stuurgroep Jeugd en Jongeren, waarin naast de jongeren ook de gemeente, de politie, Stichting Ba lans en een ondernemer zitting hebben. Er is veel overleg geweest en er zijn afspraken gemaakt die uiteindelijk tot een convenant moeten leiden over het gedrag van de jongeren. De politie zal streng toezien op de naleving van de re gels, iets wat de laatste tijd al ge beurt op de Weegbreestraat en wat er volgens Janssen en Witte toe heeft geleid dat er veel minder overlast is voor de omwonenden. Op het veldje bij de Mavo Soest worden tijdelijk baskets aan de bor den bevestigd. In het najaar verhui zen de jongeren richting de Ko ningsweg. Om praktische, organisatori sche en wellicht ook financiële redenen is het voor de gemeen te onmogelijk om alle drie structurele gevallen van straat overlast door (hang)jongeren in één klap op te vangen. Daar om heeft de gemeente priori teiten gesteld en worden de problemen gefaseerd en vooral in overleg met alle belangheb benden aan de kaak gesteld. Omdat de overlast op en rond het basketbalveld aan de Weegbree straat het langst speelt, heeft deze locatie de hoogste prioriteit gekre gen (zie artikel over buurtpark Koningsweg). Maar ook de soort gelijke problemen in Overhees (Tamboerijn Dorpsstreek) en Klaarwater (park achter Honsber- gen) staan volop in de aandacht. Na diverse 'huiskamergesprekken' met omwonenden over een 'hang plek' op de Dorpsstreek, heeft het Op de Birkstraat heeft de politie vorige week dinsdag een snel heidscontrole gehouden. Tussen kwart voor twee en kwart voor vier passeerden 1955 voertuigen, waar van er 44 harder reden dan 50 ki lometer. College een pas op de plaats ge maakt. Nog deze maand zal er een wijkschouw in Overhees worden gehouden en voor de zomervakan tie wordt een beheerteam samen gesteld. Jongeren, buurtbewoners, politie en Balans krijgen daarin vertegenwoordiger(s) en mogen ideeën voorleggen aan de gemeen te over de (her)inrichting van het terrein, waarbij overigens nu al min of meer vast staat, dat er niet te veel groen mag verdwijnen. Nu is er een skatebaan en een speelveld, terwijl aan de zijde van de Brede Bibliotheek een parkeerterrein ligt. Het is niet uitgesloten dat de par keervakken (gedeeltelijk) in de planvorming betrokken worden. Wat er ook uit de bus komt rollen, een afgedankte abri of iets van dien aard, zal de gemeente niet plaatsen op het trapveld. Burgemeester Koos Janssen en wethouder Harry Witte hebben vertrouwen in een goede afloop. De afgelopen maanden spraken ze geregeld met jongeren, buurtbewo ners, politie en medewerkers van de Stichting Balans over de proble matiek van overlast op straat door jongeren. Daarbij bleek dat bewoners van de Kornet en het Minstreelpad zich nu al zorgen maken over het inten sieve gebruik van het veld en de skatebaan op de Dorpsstreek en er niet op zitten te wachten, dat daar ook nog eens de jongeren bijko men die de vorige zomers voor overlast zorgden in winkelcentrum Tamboerijn. Het is duidelijk dat de belangen botsen. Burgemeester Koos Janssen heeft dat in de gesprekken ook gemerkt en pleit ervoor dat de verschillen de groeperingen in redelijkheid met elkaar praten en vooral niet het algemeen belang uit het oog verliezen. Volgens hem is de situa tie in de afgelopen drie maanden, waarin het overleg plaatsvond, overigens kolossaal verbeterd. Dat wil hij graag zo houden, zodat er gezamenlijk een structurele verbe tering kan worden gerealiseerd. Wiardi Beckmanstraat Nog deze zomer komen er ook 'huiskamergesprekken' met alle belanghebbenden rond het park achter Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Daar hebben om wonenden eveneens regelmatig geklaagd over de overlast die jon geren veroorzaken. Het overleg zal, volgens burgemeester Koos Janssen, ongeveer drie maanden in beslag nemen, daarna kunnen er plannen voor een oplossing wor den gesmeed. Mogelijk dat er voor de jongeren een voorziening langs de Vrijheidsweg komt, maar dat zal moeten blijken. 8 daagse vliegreizen incl. hotel/appartement Vertrek in juni SN.| inkstruut 13-15, Bmini - Saiirdmjraiit Jfi. I.mvn - C. vun Artisttflslrnflt 101. Hilversum Achterbaan 19. Huizen - v.m Wa-dfstrmit 58, Ziihlpromcnadv 21, Soest juwelier Official dealer van o.a.: Boccia Martinshof Bouchard Maurice Lacroix Diamonde Prisma Festina Seiko Finish Ti Sento Guess Tissot Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat i45, Soest - Telefoon (035) 6(^2 06 70 Met een alcoholpromillage van vijfmaal de toegestane hoeveelheid is een Soester in de nacht van zon dag op maandag gaan autorijden. Kort na middernacht zag de poli tie hem rijden op de Birkstraat. Ze hielden hem staande en lieten hem blazen, waarna bleek dat de 41-ja- rige man te diep in het glaasje had gekeken. Hij moest zijn rijbewijs meteen afstaan en kreeg een pro cesverbaal mee. In het verleden is de man reeds verschillende keren aangehouden wegens rijden onder invloed. Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE Z00NVAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-571225, www.vanheugten.com Bel voor gratis tapijtkleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels, Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. l,so p.t. 50x50 cm GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Minder vracht- en sluipver- keer, meer controles en on derhoud, nieuwe fietsroutes. De bewonersvereniging Soest-Zuid heeft de straat speeldag van vorige week aangegrepen om een lange wensenlijst op het bordje van verkeerswethouder Har ry Witte te leggen. De kinderrijke, maar ook auto- rijke buurt kent nog veel knel punten die naar de smaak van de bewonersvereniging moeten worden opgelost. Volgens haar zijn meer fysieke maatregelen nodig in de 30-kilometerzones, omdat er nog steeds door veel automobilisten te hard wordt gereden. En daardoor kunnen de kinderen niet veilig buiten spelen. De vereniging constateert ken nelijk ook dat veel kinderen per auto naar school worden ge bracht. Komen er veilige fiets routes, dan zouden ze eerder zelfstandig naar school kunnen gaan. Gescheiden fietspaden en oversteekplaatsen op drukke hoofdwegen zijn voorzetten die de vereniging geeft. Verder moet de gemeente het sluipverkeer tegengaan. Vanaf de Ossendamweg wordt 's mor gens vooral gebruik gemaakt van de route Schoutenkamp weg, Plasweg, Heideweg en Dennenweg en vervolgens de Van Beuningenlaan en Barto- lottilaan of de Soesterberg sestraat. Het spreekt voor zich dat in dat verband gepleit wordt voor het realiseren van een be tere doorstroming op de hoofd wegen van Soest. De politie zou meer moeten toezien op de naleving van al lerlei regels, zoals de gesloten verklaring tijdens de spits van de spoorwegovergang op de Den Blieklaan. Ook het (verbo den) linksaf slaan vanaf de Birkstraat de Bartolottilaan in, of het maken van een U-turn bij deze kruising verdient de aandacht van de politie. Als het aan de vereniging ligt, wordt va ker opgetreden tegen het parke ren van auto's en het stallen van containers op de trottoirs. In de petitie stelt de bewoners vereniging dat het vrachtverkeer in de wijk moet worden ont moedigd en dat onderhoud no dig is aan met name de Foeken- laan en de Esdoornlaan. Fiet sers zijn de dupe van de slech te staat waarin deze rijbanen zich bevinden. O Vervolg van pagina 1 De politiewagen vervulde even eens een rol. Kinderen mochten er plaatsnemen achter het stuur, de pet opzetten, de sirene laten loeien en zelfs een kogelvrij vest aantrek ken. De pret kon niet op. Toch had de straatspeeldag ook een serieuze insteek: de verkeers veiligheid. Zo stond er een vracht wagen van Ben Becker opgesteld om de kinderen en de ouders erop te wijzen hoe gevaarlijk het is om naast zo'n gevaarte te fietsen. Dit in verband met de 'dode hoek' voor de chauffeur. Knelpunten Verder hadden de kinderen op school, evenals de bewonersvereni ging (zie hiernaast), zelf een lijst van vijf knelpunten samengesteld, die werd overhandigd aan wethou der Harry Witte. Ze pleitten voor onder meer kinderveilige routes naar de scholen met goede over- steekmogelijkheden op de Ossen damweg, het vrijhouden van trot toirs en het tegengaan van sluip en vrachtverkeer. Dankzij een hele rits sponsors kon er limonade worden geschonken en werd het vuur aangestoken om worstjes te barbecuen. Voor de oudere bezoekers van de straat speeldag was er zelfs een terrasje ingericht. 'Het was werkelijk een groot succes', reageerde José Voet namens de organisatoren. De kin deren, om wie het allemaal ging, zullen het ongetwijfeld met haar eens zijn. Ze moeten nu echter weer uitkijken als ze buiten spelen. De straatspeeldag in Soest-Zuid is mede mogelijk gemaakt door: Mas Nederland geluidstechniek, Fysio/Fitness Promotions, Transport bedrijf Ben Becker, Voet Bomenbeheer, Het Blauwe Druifje, Optiek Wildschut, Ben de Bruin Rijwielspecialist, Witgoedspecialist, Hapé Electrics, Buckard Invest Vastgoed, Henx b.v., Green Health, Edskes, Hoveniersbedrijf Laar, Timmerbedrijf Piepenbroek, Brandsma, Ellemijn Kidswear, Provak Ceelen, Bouwmaatschappij Uyland, Makelaar Deelen, De Kaasspecialist, Eetvilla van den Brink, Van Oosten Foto Service, C-1000, Van de Ven, De Goudreinet. met speciale dank aan de wijkagent van Soest-Zuid en de scholen De Ludgerus en de Werveling. Vanwege het aantal ongevallen met letsel dat er de laatste jaren is gebeurd, wil de gemeente de kruising van de Dalweg en de Albert Cuyplaan veiliger ma ken. Beide aansluitingen van de Albert Cuyplaan krijgen een zogenaamde inritconstruc tie. Van 1997 tot en met 1999 raakten zeven mensen gewond bij een on geluk op de kruising. Dat betekent dat de locatie in de boeken kwam als 'black spot', zoals te doen ge bruikelijk als ergens in drie jaar tijd meer dan zes ongevallen met licha melijk letsel plaatsvinden. In totaal vonden er in dezelfde periode achttien aanrijdingen plaats. In de meeste gevallen werden deze veroorzaakt door verkeer dat van uit de richting Soestdijk kwam en de Dalweg opreed. 'Dat verkeer heeft net vijf hobbels moeten ne men. Na de laatste hobbel zijn de bestuurders opgelucht en rijden ze in relatieve hoge snelheid het laat ste stukje naar de Dalweg, waarna ze vervolgens snel rechtdoor rijden of afslaan', aldus verkeerskundige Ad van Wanroij van de gemeente. Ongevallen die letsel veroorzaken zijn maatgevend voor de gemeen te, de conflicten met louter mate riële schade worden niet in de af wegingen voor verkeersmaatrege len meegenomen. De kruising kwam dan ook op de lijst van knelpunten te staan. Aan vankelijk bedacht de gemeente dat een rotonde de oplossing zou kun nen zijn, maar bij nader inzien werd dat niet nodig geacht. Nu is gekozen voor de inritconstructies. Dat betekent dat het verkeer van af de Albert Cuyplaan vóór de kruising nog een drempel moet nemen. Het fietspad langs de Dal weg zal over deze brede verhoging lopen, net als de T-spIitsing van de Molenstraat en de Nieuweweg. De voorgestelde inritconstructies kunnen de goedkeuring wegdragen van het wijkbeheerteam de Engh. Tijdens een onlangs gehouden wijkschouw werd de maatregel met de leden besproken en iedereen kon zich er in vinden. Bij die ge legenheid werd ook overeengeko men dat de inritconstructies van de Rubenslaan en de Van Goyenlaan op de Dalweg worden aangepast. De kosten hiervan zijn verwerkt in het krediet van 148 duizend euro dat het College aan de gemeente raad vraagt. De raadsfracties kun nen dinsdag 18 juni reageren in de commissie ruimtelijke ordening en op donderdag 4 juli tijdens de raadsvergadering een besluit ne men. Op de kruising ontstaan veel conflictsituaties. Reden voor de ge meente om in te grijpen. 'Mijn werk hier in Zambia is zin vol. In Soest had ik als raadslid wel eens het gevoel me bezig te hou den met zaken die nul komma niks relevantie hadden.' Dat zei Nel Koster tegen de Soes ter jounalist Jan Postema, die haar heeft opgezocht in 'City of Hope', dat tien kilometer ten zuiden ligt van de Zambiaanse hoofdstad Lusaka. 'City of Hope' is een com plex gebouwen, akkertjes, een ba- nanenbosje en wat braakliggend land omringd door een hoge muur. Daar werkt zij al vijftien maanden in dienst van VSO (Vo- luntary Services Overseas) aan de gezondheidszorg van de meisjes die er verblijven en werkt ze aan een voorlichtingsprogramma over aidspreventie. 'Veel meisjes hier zijn misbruikt. Een van de meisjes bleek besmet te zijn met syfilis. Dat komt door iemand uit de familie. Daar kan ik me ontzettend kwaad over maken. Als ik zo'n vent in mijn handen krijg ben ik in staat om eigenhan dig zijn ballen af te knijpenluidt het onderschrift onder een prach tige foto in een regionaal dagblad waarop ze glorieert te midden van haar zwarte meiden. Ik hoor het haar zeggen. In haar zesde rondschrijfbrief ver haalt ze uitgebreid over de proble men die ze ondervindt. Maar ook over de leuke en spannende avon turen die ze meemaakt, bijvoor beeld tijdens een vakantietrip die ze maakte en een reis naar Zanzi- bar. Haar optimistische karakter, haar doorzettingsvermogen en haar humor houden haar op de been. Ze heeft een jaar bijgete kend. 'De tijd vloeit als water door mijn vingers. Is de toekomst een herha ling van het verleden of een men geling van heden en verleden?' verzucht ze. 'Je hebt de neiging wat filosofisch te worden. Vooral als de avonden stil zijn en je buiten naar de zonsondergang zit te kijken, zonder gestoord te worden door de televisie en het dagelijkse we reldgebeuren.' Gelukkig zijn er vele vrienden en kennissen in Soest en elders, die haar financieel steunen. Voor dat geld (giro 5608662 o.v.v. Melk voor Nel (k), P.C.H. Koster, van Broeckhuijsenstraat 15 te Benne- kom) wordt niet alleen Thobsia gekocht, maar zijn er ook twee huisjes gebouwd. Verder is een fonds in de maak voor meiden die naar het voortgezet onderwijs gaan. 'Er blijft geen dollar aan de strijkstok hangen en iedere dollar wordt zeer nuttig besteed. Samen met de zusters zijn we enorm dankbaar voor al dit geld. Maar er blijven grote noden en zonder donoren kunnen we eigenlijk niet. Schroom niet, maar blijf storten', schrijft het Nederlands Hervorm de ex-gemeenteraadslid van GroenLinks. Aan Jan Postema vertelde ze: 'Er zit in een van mijn groepen een zeventienjarig meisje dat echt wel van wanten weet, maar nog steeds denkt dat een kind via de anus op de wereld komt. Het mooiste zou zijn als ik over een model van een torso kon be schikken. Zo'n ding uit een biolo- gielokaal waar je de organen uit kunt halen en je ruimtelijk inzicht verschaft van onderbuik. Maarzo iets bestaat hier niet.' Is er iemand onder de lezers van deze krant, die zo'n torso op de kop kan tikken? Misschien kun nen haar oud-collega's uit de Raad dan de verzendkosten finan cieren. Want zo'n opmerking over ons dorp van 'nul komma niks' pikken we toch niet? Voor meer inlichtingen en reac ties: Joke Akkerman-Koster, SS 0315-415655. De Soester bevolking heeft 6.991,98 euro geschonken aan de Nederlandse Hartstichting. Dat ge beurde tijdens de 'hartweek' die van 21 april tot en met 27 april werd gehouden en toen vrijwilli gers aan huis collecteerden. Het bedrag van de opbrengst werd vrij dag bekend gemaakt door de stichting die de gulle gevers en na tuurlijk de collectanten dankbaar VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - V7.00 uur.

Soester Courant | 2002 | | pagina 3