HAIRS0CIETY Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Erepenning voor Wim de Kam ■I n Ellen Huberts T)ogtei6m 'Tegen zinloos geweld' Griftland loopt 6863 euro bijeen voor kindertehuis Inloopmiddag bij X-Change Van Breukelen Vast-goeci Assurantiën PAGINA 4 WOENSDAG 12 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 juni 2002 'Budgettair neutraal' afscheid gemeentesecretaris 75;727 6 ICCO verdubbelt opbrengst Miomom Filmavond, computercursus en meer WASSEN KNIPPEN FÖHNEN car«Hi i r«Hn m roor verkoopinformati Speciale tegel in hofje Parklaan DE TEAKSPECIALIST Service bij Schoemaker oest itie 14 55 @soest.nl til VERGUNNINGEN en met 6 juni 2002 oor een kapvergunning zijn >esterberg - 6 eiken en 1 berk 2 berken lifeer en 10 coniferen bes 1 eik jders maken ter voldoening el 28, lid 6 van de Wet op bekend, dat gedeputeerde trecht op 28 mei 2002 het irberg-Oost 2001, vastge- aad op 17 oktober 2001, it uitzondering van: oor wat betreft de zinsnede tisch pornografische aard e zinsnede "seksbioscoop, stheater" gronden gelegen binnen nwege het grondlawaai van rg- erde staten en het bestem ing van 13 juni 2002 gedu- ameentehuis aan het Raad- planologie en bouwen nd iedere werkdag van emeentelijke INFOhoek in ïuis (gedurende de gebrui- de dependance Publieks- oesterberg (geopend don- ur) en in de plaatselijke ïoesterberg, (gedurende tijden) voor een ieder ter Ikeuring kan beroep wor- i grond van artikel 27, eer- Wet op de Ruimtelijke Or- e staten heeft gewend, ie aantoont dat hij redelij- iweest overeenkomstig ar- e lid van de Wet op de t gedeputeerde staten te >uding van goedkeuring worden ingesteld. gesteld gedurende de vo- 2S weken bij de Afdeling Raad van State, Postbus sn schorsende werking, het beroepschrift, het snkomstig het bepaalde in t op de Ruimtelijke Orde- is na afloop van de be- inde de beroepstermijn voorziening is ingediend eling bestuursrechtspraak at geval treedt het besluit dat verzoek is beslist. ïun belangen te worden ge ile vergunning kunnen dit binnen 4 weken na deze be ken bij de afdeling Groen en Soest, Postbus 2000, 3760 ler 035-6093643. JNNINGEN t en met 6 juni 2002 2002 Liimenboom - 1 boom ren i/erleende kapvergunning: arenstraat 202/260 - 1 eik ïdsbergen 79 - 1 acer cam- tegen het genomen besluit na verzending van het be- ïgediend bij het college van jders van de gemeente 50 CA Soest. Tussen politici en burgers gaapt een kloof. Hoor je steeds vaker en luider roepen. In een poging deze afstand te verkleinen, stelt de Soester Courant in een we kelijkse serie de raadsleden en wethouders voor. Nu eens niet door een politiek onderwerp aan te snijden, maar door op zoek te gaan naar de mens ach ter de politicus; eenvoudig aan de hand van enkele huis-, tuin en keukenvragen. Deze week: Ellen Huberts van de WD, raadslid sinds 1990 en lid van de raadscommissies sport, onderwijs en welzijn (SOW) en algemene bestuurs zaken (ABZ). Leeftijd: 46 jaar Burgerlijke staat: ik woon samen met Leo. Huisdier: de huismuisonge wenst aanwezig. Beroep: diëtist, 24 uur in zieken huis Eemland/MCM. Andere activiteiten (buiten raads werk): huishoudelijke activiteiten, sporten. Wat ik vroeger wilde worden: sportdocent. Ontbijt: 1 snee knackebrood met kaas, glas sinaasappelsap en een kop thee. Krant/tijdschrift: Telegraaf en Amersfoortsc Courant (andere kranten worden niet bezorgd in het landelijk gebied), Soester Courant i (per post), Gezondheidsnieuws, Opzij, Body en Mind, Voeding, Ned. Tijdschrift voor diëtisten, Diabc, blad van de VNG, 'Politiek' (WD). Tv/radioprogramma: tv: crimi's, Baantjer, Spangen, documentai res, praatprogramma's, Nova; ra dio: in de auto sky radio. Boodschappen: bij Albert Heijn en C1000, Aldi soms. Hobby: sporten, yoga, stijldansen, naar de sauna gaan, een goed boek lezen. Humor: hou ik van, bijvoorbeeld de persiflage van o.a. Frank de Grave in Kopspijkers en leuke tv- reclames ('Van Lunteren!') Vakantieland: Nieuw Zeeland/ Frankrijk. Favoriete plekje van Soest: waar ik woon in het landelijk gebied; daar na: de Kerkebuurt. Na een drukke dag behoefte aan: met de benen op tafel en een glas port de dag evalueren met mijn man. Ze kunnen me wakker maken voor: liever niet wakker maken, tenzij Mijn haren staan overeind als: ik uit mijn bed kom. Ik blijf thuis voor: bezoek van familie en goede vrien den. Als diëtiste van Medisch Centrum Molendael en Ziekenhuis Eemland is Ellen Huberts indirect betrokken geweest bij de naamgeving van de gefuseerde ziekenhuizen. Ze is erg blij met Meander (ioop van de rivier') Medisch Centrum. 'Het geeft de verbondenheid aan tussen de locaties van Amersfoort, Soest en Baarn. Ze worden verbonden door de Eem. Deze naam spreng er voor mij uit. En Medisch Centrum dekt de lading meer dan zie kenhuis (Eemland-red.), omdat je ook poliklinisch werkt', aldus Huberts die als lid van een werkgroep advies mocht uitbrengen aan de directie over de namen die een bureau had bedacht. Over de kleurstelling en het logo (een kronkel die de rivier en het artsenteken voorstelt) is ze eveneens tevreden. Ze hoopt dat de fusie van de ziekenhuizen verder soepel kan wor den afgewikkeld. Op haar afdeling is de samenwerking van begin af aan zonder problemen verlopen, vertelt de diëtiste die zelf geen zoetekauw en ook geen echte snoeper is, maar op zijn tijd wel iets hartigs lust. 'Toen ik net diëtiste was, ging ik er zelf strakker mee om, tegenwoordig wat gemakkelijker.' Ellen Huberts - in het dagelijks leven diëtiste bij Meander Medisch Cen trum Molendael, daarnaast actief namens de VVD in de Soester politiek - in haar thuishaven in het landelijk gebied. Ik verplaats me bij voorkeur per: auto. Ik hou me op de achtergrond als: dat nodig is. Oerdom van mij was: een niet winnend staatslot kopen. Als ik 100 euro op straat vind, dan: ga ik eerst bedenken wat ik er al lemaal mee zou willen doen en ga het vervolgens melden bij de poli tie. Ik geef het niet af op het buro, want komt er niemand voor dan Ik denk het liefst terug aan: onze vakantie in 2001 naar Bali, Australië en Nieuw Zeeland. Een nacht lang kan ik door bomen over: de zin van het leven. Inspiratie krijg ik van: o.a. een goed gesprek. Ik zou niet op een onbewoond ei land willen aanspoelen met: Alleen aanspoelen op een onbe woond eiland lijkt me het allererg ste. Niemand om mee te praten, te ruziën etc etc. stil van: rampen als op 11 sep tember 2001, maar ook van het vele leed dat sommige mensen treft. emotioneel van: onrecht dat mensen aangedaan wordt. romantisch van: lekker eten, met een wijntje en mooie muziek. Soest over 4 jaar... is nog steeds een dorp waar het fijn is om te leven. Alle afdelingen van de ge meente Soest hebben zich uit gesloofd om het afscheid van 'hun' gemeentesecretaris Wim de Kam een permanente plek in de herinnering te geven. En anders kreeg het die wel door de gemeentepenning van Soest die de trotse De Kam ontving uit handen van burgemeester Koos Janssen. Of de aangespannen koets, waar mee hij en zijn vrouw Leny 's mid dags bij hun woning aan de Em- malaan waren opgehaald; de toe spraken die met lofuitingen aan eengeregen waren, de cadeaus, het optreden van Thomasvaer en Pieternel (De Kam deed dat zelf jarenlang op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente) met het Refe rendumlied van Jan Visser, maar vooral ook de moeite die de amb tenaren zich hadden getroost om De Kam uit te zwaaien, moeten hem goed hebben In een vrije interpretatie op Wie Kent Miljonairs presenteerde Jan de Booy alias Robert ten Brink de bekende quiz, waarin alle afdelin gen op ludieke wijze De Kam een vraag voorschotelden. Ooit was De Kam achter de schermen stand-by om als vraagbaak te dienen voor hoofd financiën Rien van Vliet die als kandidaat van Wie Kent Miljo nairs in de studio zat (maar jam mer genoeg niet op de stoel bij Ten Brink terechtkwam). Daaruit werd het idee geboren om de kennis van De Kam over het ambtelijk apparaat in al zijn, facet ten te testen. 'Hoe zwaar weegt een advies?' 'Wat is de gemiddel de WOZ-waarde van een woning in de Emmalaan?' 'Hoeveel kost een kroket in de bedrijfskantine?' Het waren enkele van de vragen die hem na de meest uiteenlopen de sketches en liedjes werden voorgelegd. De ambtenaren in de tent fungeer den als hulplijn, maar De Kam zou De Kam niet zijn geweest als hij het in eerste instantie niet allemaal zelf probeerde op te lossen om zo doende telkens een letter te verdie nen voor het woord dat hij moest ontrafelen. Uiteindelijk had hij toch de hulp van de zaal nodig om 'budgettair neutraal' te ontcijferen. Zoef de Haas Iedereen bewaart kennelijk ook dierbare herinneringen aan De Kam die bij de onvermijdelijke vergelijkingen werd afgeschilderd als onder meer een (Zoef de) Haas. Deze kwam van oud-burge meester Gmelig Meyling met wie De Kam ruim vier jaar samen werkte in Castricum, vlak voordat hij in 1986 naar Soest kwam. Hij vertelde dat De Kam toen al door de gangen rende met papieren in zijn hand, op weg naar een afde ling van de gemeente. De Soester Een zakdoekje tegen de 'emoties' voor Wim de Kam wordt uitgereikt door een van de afdelingen van de gemeente. ambtenaren hadden weinig tot geen fantasie nodig om de anek dote in beeld om te zetten. De Kam was de gemeentesecreta ris van de doortimmerde adviezen, waarin nooit enige twijfel zat. Of hij zei: ik weet het niet (maar dat kwam zelden voor) of hij stelde een doordacht advies op, schetste directeur Jaap van Gent van de gemeente die evenals Gmelig Mey ling, raadsnestor Hans van Wuijck- huijse en natuurlijk burgemeester Janssen aan het woord kwam tij dens het officiële deel van het af scheid. De laatste roemde onder meer de deskundigheid, de vak kennis en flexibiliteit van de schei dende gemeentesecretaris die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de Soester samenleving. Dat was ook de reden dat De Kam de erepenning van de gemeente en de bijbehorende oorkonde kreeg uit gereikt. De Soester werd donderdag bedol ven onder de cadeaus. Van het ambtelijk apparaat, de raad en het College kreeg hij bijvoorbeeld een digitale videocamera. Zoals beslist vaker in de afgelopen zestien jaar had De Kam het laat ste woord. In zijn dankwoord werd zijn vrouw natuurlijk niet door hem vergeten. Uttayetn De sponsorloop van het Grift land College voor het kinderte huis Udayan in Calcutta heeft 6.863 euro en 81 cent opgele verd. Het bedrag wordt boven dien verdubbeld door ICCO, de interkerkelijke organisatie voor ontwikkelingssamenwer- king. De opbrengst werd donderdag in de aula van het schoolgebouw overhandigd aan mevrouw W.L. Gravendeel van de Stichting Uda yan. Deze draagt er zorg voor dat het geld op de juiste plaats terecht komt en ter plekke goed wordt besteed. In het tehuis in India wor den ongeveer 300 kinderen opge vangen van ouders die aan lepra lijden. Een aantal kinderen lijdt zelf ook aan deze ziekte of is er inmiddels van genezen. Ze krijgen medische verzorging, een oplei ding, onderdak en goede voeding. Het is de bedoeling dat ze later hun eigen families kunnen onder houden. De Stichting komt voort uit het Retailbedrijf Merison dat de spon sorloop van het Griftland College heeft ondersteund. Het was Peter Hofland, docent Nederlands aan het Griftland College, die het pro ject introduceerde. Hij was namens Merison vorig jaar bij Udayan op bezoek geweest. Het gevolg was dat twee weken geleden 270 brugklassers van de scholengemeenschap twaalf minu ten lang - tegen betaling van zelf- gezochte sponsors - renden over de atletiekbaan van AV Pijnen burg. In de tussentijd zocht Hofland contact met ICCO, waarvan hij weet dat het werkt aan 'een wereld waarin geen armoede en onrecht heerst'. ICCO bundelt haar krach ten met andere organisaties en projecten die zijn gericht op ont wikkelingssamenwerking. De orga nisatie beloofde spontaan de op brengst van de sponsorloop te ver dubbelen. Daardoor kan kindertehuis Uda yan bijna 14 duizend euro tege moet zien. Steenhoffstraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl Tienercentrum X-Change houdt voortaan elke woensdag een inloopmiddag in de Schoof aan de Molenstraat met onder meer internetten, poolbiljarten en tafeltennis. De bezoekers hebben dan wel een pasje no dig, waarop hun pasfoto is be vestigd. De pas is verkrijgbaar voor 2,50, uiteraard moet ook een foto wor den ingeleverd. De kaart is het hele jaar geldig, maar per inloop middag moet 1 euro entree wor den betaald. Internetten is dan mogelijk voor 50 eurocent per kwartier, poolbiljarten kost 50 eu rocent per spel en ook voor tafel tennis vraagt Stichting Balans geld: 50 cent per half uur. Verder kun nen de deelnemers aan de inloop middagen muziek luisteren, met elkaar kletsen of spelletjes doen. Iedere dinsdagmiddag is er vanaf 16:00 uur een computercursus aan de gang bij C-Change. De lessen duren een uur en deelname kost 2,50 voor 5 lessen. Geleerd wordt hoe te werken met Word, Windows en Excel, terwijl men ook kan internetten of spelletjes spelen. Gekookt kan er elke donderdag van 16:00 tot 17:30 uur. De deel nemers betalen 1,50 euro per keer en kunnen dan tevens mee eten. Op vrijdag 14 juni houdt X-Chan ge een filmavond. Op het doek wordt vanaf 19:00 uur 'Als kat en hond' geprojecteerd. Een kaartje kost 1 euro. Een karaoke staat vrijdag 28 juni op het programma. Ook deze be gint om 19:00 uur in het buurthuis aan de Molenstraat. De entree be draagt 1,50 euro. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 T 44 SOEST 03SE, 601217 - ENKELE STREPEN OP DE BOVENLAAG DEZE AKTIE IS GELDIG VAN 1/6 TOT 31/6 2002 DEZE AANBIEDING IS NIET GELDIG MET ANDERE ACTIES EN DE STEMPELKAART Gevraagde koopsom 270.000,- k.k. Gevraagde koopsom 199.000,- k.k. Gevraagde koopsom 290.000,- k.k. JQujl Schoutenkampweg SOEST-ZUID Kindvr., nabij winkels, scholen en bossen gelegen, helft v.e. dubb. woning met kantoorruimte, berging en tuin. Ind.: entr., toil., rm woonkm met parketvl., gr. luxe eetkeuken met plav. vloer (met vl.verw.), inb.app. (o.a. koelk., vriesk., gask.pl., afwasm., afz.kap, combi-magn.) en opensl. deuren naar tuin. Luxe douchecel met wast.meubel en designradia tor. Verd.: oudersl.km met vaste schuifdeurkast, c.v.-ruimte en 2 kl. slaapkm. Zolder: vlizotr. naar 4e sl.km met dakkapel. Alg.: deze woning verk. in uitst. st v. onderh. en is o.a. v.z.v. cai- en telef.aansl. in de geh. woning en kant.ruimte, combi- c.v., dubb. glas, ged. isol. Perceelsopp. 255 m2. Gareel SOEST Aan de rand van de nieuwbouwwijk "de Boerenstreek" vrij en rustig gelegen moderne middenwoning met berging (1997) en grote zonnige tuin (155 m2). Ind.: hal, toilet, m.k., ruime woonkamer met plavuizen vloer, mod. keuken (oven, kookplaat, afzuigkap). Verd.: overloop, douchecel, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3) en ruime bergzolder. De woning verkeert in zeer goede staat van onderhoud en is tevens voorzien van dubbel glas, plavuizen vloer gehele begane grond, zonneboi ler en veel bergruimte. Beetzlaan SOEST In Soestdijk, nabij scholen en openbaar vervoer gelegen, uit stekend onderhouden helft van dubbel woonhuis (1988) met garage en besloten tuin. Ind.: hal, toilet, L-vormige woon kamer, luxe keuken met inbouwapp. (o.a. kookplaat, koelk., vriesk., afw.machine, magnetron). Verd.: overloop, 2 ruime slaapkamers (v.h. 3), badkamer met ligb. en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met mog. voor extra slaapkamers. Weteringpad SOEST Op modern bedr. terrein, nabij uitvalswegen, gel. bedr.hal v. ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedr. hal is o.a. v.z.v. krachtstr. install., toil. groep met keuken, verlichtingsapp. en alarmin- stall. Perceeloppervl. 234 m2. Gevraagde koopsom 215.000.- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.huispiein.nl VBO lijf, Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl Bouwbedrijf Peter van Asch v.o.f. Grote Melmweg 7B - 3764 AZ Soest Telefoon: 035 - 6024060 - Fax: 035 - 6020640 Er is nog nooit gevochten, toch ligt er sinds vrijdagavond een stoepte gel 'tegen zinloos geweld'. Een aantal bewoners van de Parklaan wil op deze manier zijn adhesie betuigen voor de landelijke actie. Het gaat om de mensen van nummer 76 en daaromheen, die samen over een binnen hof je beschikken. Daar heeft de speciale tegel een plaatsje gekregen. R. Bos is een van hen. Hij werd geattendeerd op de actie door restaurant Van den den Brink die enkele maanden geleden een soortgelijke tegel legde en een sponsoractie op touw zette die 5 duizend euro opleverde. Als klant werd Bos ingelicht over de mogelijkheid een tegel aan te schaffen en daar na staken hij en zijn buurtbewoners de koppen én wat euro's bij elkaar. 'Geweld is hier gelukkig niet van toepassing, maar je ondersteunt er wel de actie mee. Vandaar. Bovendien is het een goed excuus om met elkaar weer eens een wijntje te drinken, want we ondernemen wel vaker activi teiten met elkaar. Vlietlaan 56-60 - Bussum - 035 6952934 www.gardenteak.com Het adres voor al uw Kraampakketten ïF Kraamkado's Ontbijtpakketten Sarahpakketten Abrahampakketten Opkikkerpakketten U kunt nu in onze professionele showroom uw kerstpakketten zelf samenstellen De Tromslager Steenhoffstraat 58 - Soest Tel. 035-602 28 71 www.tromslager.nl GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: teL 6014152 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoudelijke apparatenten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, telefoon of I.S.D.N. defect?; wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2002 | | pagina 5