Zonnige zomer-rente BRANDSMA AL SC! JAAR IZI\/UYI)SIVIA Mimo terug van weg geweest 5,45 Yves Rocher legt eigen tuin aan Puntzakje geluk, 'k zag twee beren s spin einwnc Tropische toertochten oloemen: yn BEHANG EN VERF HANDEL WANDEL Uw goud is geld waard Weekeinde: Oosterse dagen tuincentrum 't Vaarderhoogt 'Ik ben er eentje van Dé Maatwerkspecialist voor uw interieur! rJSCHIPPER Waarnemingen WOENSDAG 19 JUN[2002 TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Nieuw specialiteitenrestaurant in Soest-Zuid EL it Optiek Z18.00 uur rting I 'Icollectie- r/23.00 uur 1 rting hut Optiek: j Bedrijf ook dicht bij huis actief voor milieu SOESTER COURANT HART VOOR UW WONING. PAGINA 19 Opmerkelijke figuren in Van Weedestraat Morgen afsluiting avondfietsvierdaagse EDING ER NIGHT 1EK ZUID WIMING ONNEN! r tra KORTING 596% (5 jaar vast)* Kruiswijk signeert bij Van de Ven kunst en meubelt Thailand, Birma, en China Rabobank BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND KASTENWANDEN PLAFONDS PARKET MAATWERK KASTENWANDEN KEUKENINBOUW- APPARATUUR KEUKENS 5-#Bax Interieur Mensenwerk Maatwerk Vakwerk Industrieweg 12 (Ind. terrein), 3762 EK Soest, Tel: 035-60 29 468, Fax: 035-60 29 057 Openingstijden: Maandag gesloten. Dinsdag t/m vrijdag 08.30 tot 17.30 uur, zaterdag 09.00 tot 16.00 uur. Rabobank Soest-Baarn doet altijd meer dan je verwacht De laatste bijeenkomst in dit sei zoen van Paso wordt gehouden op maandag 24 juni. Voor deze gele genheid komt Andre Snijder uit Tilburg naar het gebouw van de Vriendschap aan de Nachtegaal- weg. Bezoekers kunnen een foto van een overledene meebrengen, aan de hand waarvan Snijder waar nemingen zal verrichten. Er wordt begonnen om 20:00 uur. Entree 2 euro voor leden, 4,50 euro voor anderen. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de capijcfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUCA TEGELTAPIjT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.0318-S7l225.www.vanheugten.com voor gratis tapijtkleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. I,80 p.t. S0xS0 cm Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 kruimeldeeg. WONE VLAAI jachtelijke vlaaienbakkerij 91 98 - Fax 622 31 92' v DPROMENADEli; I 5) 602 22 12 'Ik vind 't perfect om terug te I zijn in Soest-Zuid. En m'n klanten zijn ook blij.' Dat zegt Mimo Tadros, eigenaar van het nieuwe specialiteitenrestau rant aan de Soesterbergsestraat 37c. De ingang is een beetje 1 verscholen, maar wie eenmaal I binnen is verbaast zich over de I ruimte in de sfeervolle zaak. I Veel Soesters kennen Mimo nog I uit de periode dat hij eigenaar was van De Pyramiden. In 1997 ver- I kocht hij de zaak om zich bezig te n houden met o.a. de import I van Egyptische wijn; later vestig- I de hij zich in Bilthoven, waar nog veel Soester klanten zijn restaurant bezochten, maar sinds maart van 1 dit jaar is hij dus weer 'terug van I weggeweest'. 'Mimo's Restaurant' is sinds het I voorjaar geopend en scoorde met een al goed met de introductie van een nieuw gerecht: shoarma uit de oven. Volgens Mimo is deze shoar ma nóg lekkerder dan die van de grill. Hij heeft het gerecht zelf be dacht, zoals hij eerder de combina tie pizza en shoarma 'uitvond' - I die inmiddels in het hele land 1 wordt nagevolgd. De ovcnshoarma is verkrijgbaar met een speciale saus (zonder knoflook) in verschil lende uitvoeringen: met kaas, 'Ha waï-' (dus met ananas), 'Hot' (met o.a. paprika, peper, uien en cham pignons) en 'Special' (met mozza rella en parmezaanse kaas). Ook de andere gerechten op de verrassend uitgebreide spijskaart van het specialiteitenrestaurant maken duidelijk dat het de gasten (er is plaats voor 53 bezoekers, die elkaar niet op de lip zitten) hier aan niets hoeft te ontbreken. Een grote variatie van koude en warme voorgerechten, o.a. salades, car paccio, diverse soepen en gebak ken champignons of garnalen op toast, natuurlijk ook grillspeciali teiten - shoarma, kabab, biefstuk, lamskotelet, porterhouse steak, Rib-eye, tournedos en spareribs - het is er allemaal, evenals een mooie lijst van gegrilde en gefileer de visgerechten: nijlbaars, tonijn, zalm, tilapia, sliptong en gamba's. Er zijn ook vegetarische alternatie ven en een smakelijk assortiment pita-broodjes. Uiteraard kan men bij Mimo ook uitstekend terecht voor een pizza, die de klant geheel naar eigen smaak en inzicht mag samenstel len. Alle ingrediënten - vlees, vis, groente, kaas, fruit enz. - worden simpelweg apart berekend volgens een overzichtelijk schema, uitgaan de van een basispizza (met tomaat en kaas) van ofwel 25 - voor kin- Qriëren of volwassenen met 'de klei ne trek' - ofwel 31 centimeter doorsnee. Uiteraard is ook de door Mimo ontwikkelde shoarma-pizza verkrijgbaar. Mimo's restaurant is ook een bij zonder geschikte locatie voor bij voorbeeld bruiloften, huwelijksju bilea, familiefeesten etc. Eventueel is de hele zaak te reserveren. Mimo hanteert daarbij een minimum van 35 personen (en niet op zondag). Eten bij Mimo kan trouwens ook heel lucratief zijn: bij elke bestel ling boven de 5,00 ontvangt de klant gratis een zegel; een spaar kaart met 15 zegels geeft recht op een heel staatslot. De zaak is op maandag gesloten, maar alle andere dagen geopend vanaf 16:00 uur. Men kan de ge rechten vanzelfsprekend ook mee nemen naar huis. Mimo's Restau rant is telefonisch te bereiken via 6015555, fax 6025555. Voor eventuele bezorging wordt 1,15 in rekening gebracht. Kijk voor uitgebreide info op: www.schipper-soest.nl De belangstelling tijdens onze feestweek was grandioos! Onze vernieuwde winkel nog niet gezien? Kom dan gauw eens langs voor bijvoorbeeld buitenzonwering. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl Onder tropische omstandigheden is maandagavond de avondfietsvierdaagse van start gegaan. De organi satoren van Tempo Toer konden zich verheugen op een groot aantal deelnemers die gisteren weer op het zadel plaatsnamen en vanavond en morgen hetzelfde zullen doen. Telkens leggen ze ongeveer 25 kilometer af. Ie dere avond wordt onderweg een vraag gesteld. Wie vier juiste antwoorden geeft, dingt morgen mee naar een van de prijzen die onder de goede inzenders worden verloot. De eerste fietsers worden morgen rond acht uur bij Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat verwacht voor een feestelijk en muzikaal onthaal. Er is tevens een beloning voor degenen met de fraaist versier de fiets. Foto Bell Dop van il Zonnebril* op S 6.00 Cyl 2.00) onze speciaal de kollektie! :n geldig 21-6-02 t/m 23.00 uur. ïsterbergsestraat 45- Soest-Zuid ïnhuis Zuidpromenade 9-11 I Tel. 035 - 601 68 77 ernight uur) ontvangt u j traat 49a - Soest f 5 - 602 35 84 De personeelsvereniging van Yves Rocher gaat eigenhandig een tuin ontwikkelen op het (errein aan de Nieuwegracht. De eerste aanzet werd donder- g gegeven door het planten j van een boom en enkele strui- ken. Dat gebeurde tijdens de afsluiting van de zogenoemde KAM-dagen (kwaliteit, arbo en milieu) die de ruim tweehonderd medewerkers twee weken lang in hun greep hiel den. Het cosmeticabedrijf 'van Franse afkomst' is begaan met het milieu en betuigt dat door onder de noe mer Fondation Yves Rocher pro jecten te ondersteunen. Een per manente expositie gaf de mensen van Yves Rocher een idee wat er op afstand allemaal gebeurt. Maar ook dichter bij huis werd het beleid beleden en kwamen direc tie en medewerkers in actie. Met ongekend enthousiasme pikten ze het zwerfvuil uit de directe omge ving op met als resultaat vier vol le zakken. Voor wie het allemaal te veel was geworden, hadden de or ganisatoren van de KAM-dagen een oplossing: een preventieve stoelmassage, waarbij het manue le aspect beperkt bleef tot het aan schakelen van het mechanisme. Ook werd het gebruik van de fiets tijdens het woon/werkverkeer ge stimuleerd. Wie op zijn tweewieler op het werk verscheen of - bij gro te afstanden - ging carpoolen, mocht een stempel ophalen. En ook bij Yves Rocher leverde een volle kaart iets leuks op. Een me dewerkster: 'ik zou vandaag gaan fietsen met een collega die altijd met de auto komt. Hij had zich er helemaal mentaal op voorbereid en zelfs de auto aan zijn vrouw meegegeven. Omdat het vanmor gen zo hard regende, vond hij het toch te gek worden en heeft hij er gens een auto geregeld.' Het twee tal besloot uiteindelijk samen in de auto te stappen, zodat er toch ge stempeld kon worden. In het bedrijfsgebouw werd vorige week een presentatie verzorgd door de Stichting Zilverkruis die kruiden, tincturen en kruidenthee met medicinale werking verkoopt. Deze organisatie kon onlangs - zelfde geldt voor New Age kleding uit India tot Ming uit China. Om het verblijf nog aangenamer te maken zijn er diverse activiteiten, verdeeld over de twee dagen. Kin deren kunnen ballengooien, vissen hengelen en andere leuke dingen doen. Op gezette tijden zijn er op tredens van de dansgroep Arena Budaya Indonesia onder leiding van de Indonesische topdanseres Agustina Rukini. Verder worden er wederom veel demonstraties gegeven. Bezoekers kunnen leren hoe de originele flo- wergarlands (bloemslingers) wor den gemaakt en bij Thailand-spe cialiste Bussaya Lertvilai wordt het fruitcarving gedemonstreerd. Dit alles onder toeziend oog van een levensgrote olifant die meede- int met de prachtige klanken van de traditionele Batjangs: melodi euze muzikale 'meesterwerkjes' die nog mooier klinken wanneer men is neergestreken bij één van de oosterse restaurants. Kortom, vol op genieten in de stijl en ambian ce die het Oosten zo karakteristiek maken. Hollandser kon het decor niet zijn van het straatfestival in de Van Weedestraat. Wolkenpar tijen, voortgedreven door een fris briesje, een zomerse zon en klanken van een draaiorgel en de Eemlander Blaaskapel, fraaier had de winkelkring het niet in scène kunnen zetten. Toch was er iets vreemds gaande in de straat, waar het winkelend publiek werd verrast door een middeleeuwse wonderdokter. Voor elke kwaal die de voetgan gers hem melden, had hij een me dicijn. Dan weer toverde hij een puntzakje geluk, dan weer frisse lucht tevoorschijn, de consulten en de lapmiddelen van de chirurgijn waren gratis. De wonderdokter was zaterdag niet de enige opvallende verschij ning. Wat te denken van de reus die zowel jong als oud vertederde? Telkens als voorbijgangers bij hem bleven staan, ging plotseling zijn buik open en kwam er een beertje uit, die omstanders aanspoorde om 'ik zag twee beren' mee te zingen. De kriebels kreeg menig passant van het spinnenmens die niet al leen opviel vanwege de stelten waarop hij zich voortbewoog, maar vooral de langharige spinnen die hij bij zich had. Clowns waren er ook om de sfeer te verhogen en om figuurballonnen uit te delen. Op twee locaties konden kinderen zich laten schminken, wat een kleurrijke en feestelijke aanblik opleverde. De ondernemers van de Winkel kring Van Weedestraat deden ook een duit in het zakje met tal van aanbiedingen en demonstraties. Zo waren gratis suikerspinnen ver krijgbaar bij Bodyfashion en ver lootte Van Dam Sports een rugzak van Eastpack. De activiteiten stonden allemaal in Zojuist uw droomhuis te koop zien staan en op zoek naar een aantrekkelijke hypotheek? Dat treft! Want indien u vóór 1 juli 2002 bij Rabobank Soest-Baarn een nieuwe hypotheek met een verzekeringsvorm afsluit, profiteert u van wel heel warme rentetarieven: Foto: Herman van Dam Westland inmiddels is gedoopt tot 'Tyvero' (Tuin Yves Rocher). Omdat er veel geld mee is ge moeid om de tuin te realiseren, zal dat in fases worden uitgevoerd. Uiteraard worden de medewerkers er bij betrokken, zei Marijn Algy van de personeelsvereniging. Deze doneerde zelf een bedrag, mocht een deel van het budget van de KAM-dagen afromen en schafte een boom en enkele struiken aan, die donderdag in de grond werden gezet. Het gras zal binnenkort wor den gemaaid. 'Ben jij er eentje van Piet of van Jan?'Hans KruiswijK Kreeg aeze vraag regelmatig voorgeschoteld toen hij zaterdag zijn boek 'De duiven kennen het koren niet meer' signeerde bij Van de Ven. In de boekhandel aan de Zuidpromenade wisselden bezoekers en hij de laatste nieuwtjes uit en wie weet levert dat weer voldoende stof op voor een volgend boek van de Soes ter freelance journalist (ja, dat is er een van de bakker). Van het boek zijn er inmiddels ruim 500 over de toonbank gegaan. Dat is iets meer dan de helft van de oplagen. 'De duiven kennen het koren niet meer' kost 35,00. Op zaterdag 22 en zondag 23 juni wordt tuincentrum 't Vaar derhoogt weer omgetoverd tot een waar Oriëntaals dorp. Twee dagen lang kan volop worden genoten van al het moois wat de Oosterse cultuur te bieden heeft. Het is de zesde keer dat dit evene ment is georganiseerd. Voor ieder een die in oosterse sferen wil ko men, staan de hekken van het ter rein aan de Dorresteinweg van 10:00 tot 17:00 uur wagenwijd open. 1\vee dagen lang wordt het tuin centrum een oosters paradijs waar het zeer aangenaam vertoeven is. Bezoekers kunnen zich op allerlei manieren vermaken. Bijvoorbeeld bij de vele, sfeervolle kraampjes. Allerlei leuke hebbedingetjes, en meubelen uit landen als Indonesië, Nepal er verkrijgbaar. Het- het teken van Vaderdag. In de ge zellige drukte in de Van Weede straat lieten zich echter vooral moeders en kinderen zien. Wellicht omdat vader nog niet mocht zien wat er voor hem werd gekocht, maar wellicht ook vanwege de uit zendingen van de voetbalwedstrij den van het WK. Deze rentepercentages gelden 'zolang de zomer strekt', voor de hypotheekvormen Spaar Zeker, Op Maat en de Flexibele Beleggers Hypotheek. Loop dus snel binnen bij een van onze kantoren of bel voor een afspraak met Bernhard Dijkstra of Vincent Timmer, tel. 035 609 63 19. Genoemde tarieven zijn onder voorbehoud, afhankelijk van renteschommelingen en gelden tot 100% van de executiewaarde door of namens de bank vastgesteld. Het hypotheekbedrag dient vóór 1 oktober 2002 te zijn verstrekt. dankzij een bijdrage van de Fonda tion Yves Rocher - een leemvijver aanleggen. Bij Yves Rocher, dat tijdens de pauzes films vertoonde over veilig heid op de werkvloer, kwamen ook de leerlingen van de protes tants-christelijke basisscholen weer langs. Zij verzorgen sinds jaren de biologische (school)tuin op het ter rein. De grond eromheen ligt al geruime tijd braak en de perso neelsvereniging vindt het nu tijd om daar iets aan te gaan doen. Met enige ondersteuning van een tuinarchitect ontwierp de 'peevee' zelf de tuin die dankzij een prijs vraag én de inzending van Carla Deze jongens lieten zich niet af schrikken door de spinnenmens en zijn 'huisdierenHet publiek kwam zaterdag in de Van Weede straat allerlei opmerkelijke figuren tegen. Foto Bell

Soester Courant | 2002 | | pagina 19