Selectie SoVoCo helemaal rond ïeen klantenbinding van Oranje I SD div. zalen te huur BDC in finale beachhandbal j De schokkende foto T)ogtei6m Soest 50 jaar geleden] Zalencentrum in Soest [handbal I Fun Runner loopt alweer 'binnen' voor goede doel Ledenvergadering beslist 27 juni over stichting VOLLEYBAL j U- ZWEMMEN Irganisatie prima; veel publiek; Nederland onder de maat Mattijs Wijnmalen bijna oppodium na lastige blessure Loodgieterswerk Trainingen in Lange Duinen werpen vruchten af VOLLEYBAL k. SCHRAVEMADE B.V. VISSEN Zonnehemel te huur Extreem weinig vangsten vissers CRICKET Kennismaking met cricketsport heeft 's avonds nog voor verenigingen, vergaderingen, etc. tel. 035 - 53 12 673 of 06 - 502 529 73 3AGINA iinÉNSDAG 19 JUNI 2002' SQESTER COURANT PAGINA 25 artementen- ise met 2 parkeer-^ t geheel nthouse opgele- e nodige sanitaire 2 ruime dakter- jlex is v.v. een lift. \|et het aantrekken van mid- jenaanvalster Marieke Bender ,eeft Stam/SoVoCo de dames- ^ectie helemaal op orde. De jjeuwe speelster van de Soester kwam dit seizoen met Hartinus uit in de eredivisie. 'uiner/coach Derk de Saeger, «neens een nieuwkomer, heeft J(le beschikking over elf volley- dsiers. De groep bleef nagenoeg ^1. Hoewel de spelerscarrousel ■j, steeds draait, heeft iedereen gezegd te zullen blijven, met sondering van Marit Fakkeldij >in het tweede team gaat spelen, ordat Bender vorige week toe- •te op de aanbieding van Stam/ VoCo, was Meike Martij n al in- fjfd. De buitenaanvalster komt, '(llals De Saegher, van Vrevok dat kampioen werd in de andere eerste divisie, maar in de promo tiewedstrijden in het stof beet. In principe is er nog één plek in de selectie over. Mocht elders een speelster alsnog afvallen bij een eredivisieclub, dan zal Stam/ SoVoCo bekijken of zij een ver sterking voor Stam/SoVoCo zou kunnen zijn. Mede doordat De Saegher's voor ganger Gert Veldhuizen in een laat stadium zijn vertrek bekendmaak te, duurde het allemaal lang voor dat de personele invulling van het damesteam rond was. Van de be geleidingsstaf blijft behalve Alfred Zeggelaar iedereen. In overleg met De Saegher wordt bekeken of er een andere conditietrainer zal wor den aangesteld, iets wat overigens de voorkeur van de volleybalsters heeft. Deze en volgende week komt de ploeg nog bij elkaar om vervolgens op 12 augustus de trainingen te hervatten. In september speelt de ploeg een groot aantal oefenwed strijden en toernooien. De Saegh er wil in ieder geval tegen de top vijf van de eerste divisie spelen en onderweg sparren met zoveel mo gelijk eredivisieteams. Op 21 sep tember speelt Stam/SoVoCo in Soest een toernooi met WC en Sliedrecht Sport die beide op het hoogste niveau acteren. Sponsorgelden De Soester ploeg, dit jaar tweede in de eerste divisie, wil op korte termijn ook doorstoten naar de eredivisie en dat kost geld. Mede daarom wil de club het eerste da mesteam onderbrengen in een aparte stichting. De ledenvergade ring heeft inmiddels in principe ja gezegd tegen dat idee, maar wil dat het plan verder wordt uitge werkt, alvorens definitief akkoord te gaan. Er moeten veel zaken worden geregeld, onder meer ten aanzien van onder meer de inboe del, de sponsorgelden. Op donder dag 27 juni is er een extra algeme ne ledenvergadering, waarin de knoop zal worden doorgehakt. Volgens voormalig clubvoorzitter Leo Verver, die secretaris van de stichting zal worden, ziet het er goed uit. Inhoudelijk wil hij even wel nog niets kwijt, voordat het hele plan in kannen en kruiken is. Bekend is wel dat het eerste da mesteam het afgelopen seizoen ongeveer 18, 19 duizend euro kostte. Om hogerop te komen, is aanzienlijk meer nodig. De zoek tocht naar meer sponsors is daar om niet beëindigd. Vanuit de groep was eerder al aangegeven, dat het wenselijk is dat trainingen naar de middaguren worden ver schoven. Dit zou betekenen dat, als de werkgevers daarmee willen instemmen, door de stichting een deel van de salarissen zou moeten worden overgenomen. n Straelenlaan en gelegen karakte- lla ('30). i3. Ind.: entree, toilet, ite (13 m2) met serre ;euken, badk./was- Jerk. middels vaste venselijk. Mattijs Wijnmalen is er niet in geslaagd op het podium terecht te komen van de 100 meter vrije slag. Bij de Nederlandse kampioenschappen voor ju nioren in Kampen eindigde hij als vierde in 57.41. Dat is een opmerkelijke prestatie, omdat de Soester zwemmer een half jaar heeft geworsteld met een rugblessure. Sinds drie weken was hij pas weer in training. Op de 200 meter vrije slag tikte Wijnmalen als negende aan. De resultaten bieden perspectieven voor hem op de nationale sprint kampioenschappen die komend weekeinde in Nieuwegein worden gehouden. Daarbij komt hij zater dag uit op de 50 meter vlinderslag en de 100 meter wisselslag. Later die dag doet de Soester mee aan de 4 x 50 meter vlinderslag met het juniorenteam van AZ&PC. Dit plaatste zich ook voor de 4 x 50 meter vrije slag die zondag wordt gezwommen. Namens de Duinkikkers was Step- hanie Epskamp vertegenwoordigd op de NK. Zij werd vrijdag acht tiende op de 200 meter vrije slag (2.22.18) en zondag elfde op de 100 meter vrije slag (1.04.39) en zal komend weekeinde meedoen aan de NK sprint op de 50 meter vrije slag. Michael Maassen komt uit op de 50 meter schoolslag. Wegens een rugblessure kon Ru ben de Clippelaar afgelopen week einde niet starten op de junioren kampioenschappen. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 In een grijs verleden werd Smeeing/BDC een keertje veldkampioen van Nederland, nu maakt de ploeg kans op het NK beachhandbal op haar naam te schrijven. Ze plaatste zich zondag voor de finale op 30 juni in Lelystad. Dat gebeurde in Cothen, waar vijf tegenstanders een spreekwoorde lijke kuil wilden graven voor de Soesters. De eerste opponent, SV Gemini, zal overigens ook in de zaalcompetitie (eerste divisie) een van de ploegen zijn waarmee Smeeing/BDC dient af te rekenen. Met zand als ondergrond lukte dat alvast, waarbij niet bekend is of de handballers van de Soester club voordeel hebben getrokken uit hun ervaringen in de Lange Duinen. Na winst op Celeritas volgde een nederlaag in de eerste helft tegen Shot dat veel ervaring heeft met beachhandbal. Door de tactiek aan te passen, won Smeeing/BDC de tweede helft wel (zodat beiden een punt kregen), waarna Fortissimo en ASC aan de zegekar werden gebonden. Omdat Shot tussendoor nogmaals gelijk speelde, mocht Smeeing/BDC de beker ophalen die bii de eerste plaats hoort en kan de ploeg zich gaan opmaken voor de landelijke finale. Het damesteam van Smeeing/ BDC boekte tijdens dezelfde voor ronde in Cothen een verrassende overwinning op de eredivisieploeg van Quintus. Beide teams waren poulewinnaar geworden, evenals het tweede team van Quintus dat voorkwam dat Smeeing/BDC er met de eindzege vandoor ging. Zo Bob van de Berge rond een aan val af van Smeeing/BDC dat kans maakt op het Nederlands kam pioenschap beachhandbal. werd de finale op een haar gemist. Het jongens B-team is wel gekwa lificeerd voor de finale. $8) met garage en fraai -w. buiten-zwembad en ih. ca. 550 m3. Ind.: ixe keuken v.v. div. m2, verlaagd eetged. 3 slaapk. (1 met dakter- t ligbad/douche en 1 (v.h. 2) grote zolderk., jit 1932 met vrijstaand ndom. Per-ceelopp. 1.627 ders, entree, hal, toilet, jten vloer en opensl. onkeuken. Verd.: over- 2 slaapk. (1 met opensl. 2t ligbad/ douche. Vaste Meteen prima organisatie en 700 toeschouwers in Spleasure Centrum waren alle voorwaar- J den geschapen voor een heer- lijk avondje volleybal. Maar I het Nederlands team liet het laterdagavond lelijk afweten in i de oefeninterland tegen Tsje- I ïhië. Na vijf kwartier stond het I publiek weer buiten: 20-25, 18-25,19-25. [Dat Bert Goedkoop na afloop zijn hoosheid uitte op zijn spelers, was j neer dan begrijpelijk. Dat de I bondscoach ze sommeerde zich I -Hanen een half uur te verzamelen 4 Hotel de Witte Bergen, voor I vermoedelijk een reprimande, was I lammer voor degenen die gehoopt hadden op een handtekening of misschien wel een foto 'met'. I De wedstrijd op zich was waarde loos, vond Leo Verver van Stam/ gioVoCo dat op verzoek van Top - Volleybal Nederland (TVN) de vriendschappelijke interland had georganiseerd. De 40 medewer kers kregen van Oranje geen vol doening voor hun inspanningen, de 700 belangstellenden geen waar voor hun geld. 'De opkomst was boven verwach ting. Het zag er allemaal goed uit, dat moet toch een stimulans zijn. Nederland wil in de oefenserie ook mensen werven voor de World League die in juli begint, maar je kunt je afvragen of je een verlies zo kunt verkopen. Nederland werd de hal uitgemept, terwijl iedereen natuurlijk had gehoopt op een vijt- setter', aldus Verver. De club hield, dankzij de grote opkomst van het publiek, in elk geval een batig saldo over aan de organisatie. De gemeente had een subsidieverzoek voor een paar dui zend euro afgewezen, omdat er eeen potje voor dit soort evene menten is. Verver, die als troost de hal gratis ter beschikking kreeg, vindt dat Soest wel geld voor top sport apart zou moeten leggen. Maar ondanks de sportieve tegen valler overheerste na afloop toch een goed gevoel bij Verver en de club. 'Wij hebben toch het gevoel dat we het met z'n allen hebben klaargespeeld. De ballenjongens en -meisjes, de medewerkers aan de kassa, de begeleiders op de tri bune, degenen die de vloer hebben gelegd, iedereen heeft zijn steentje bijgedragen. Onze klant TVN was tevreden en zei dat ze graag naar Soest komt. De mensen van Spleasure Centrum vonden het ook leuk. Voor hen was het de eer ste keer dat ze zoiets meemaakten. Alleen de wedstrijd was niet goed, maar dat is het enige waarop we als organisatie geen invloed heb ben.' Als TVN nog eens vraagt of Stam/SoVoCo een oefenwedstrijd van het nationaal mannenteam wil organiseren, zal Verver zich eerst eens achter de oren krabben. Aan de andere kant hoopt hij dat TVN, gezien de goede ervaringen in O.VS- Honderden mensen waren naar Spleasure Centrum gekomen, maar boeien konden de Nederlandse vol leyballers niet in het oefenduel met Tsjechië Foto Bell Soest, te zijner tijd ook eens met het voorstel komt om hier een kwalificatiewedstrijd voor een groot toernooi te laten spelen; of misschien een duel voor de World League. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Dertien leden van sportvereni ging Fun Runner hebben on- I langs deelgenomen aan de es tafetteloop in Friesland, waar alle elf steden werden aange daan. Er werd bijna 200 kilo meter afgelegd, terwijl Martijn Groenendaal en passant de helft daarvan nog eens op de fiets aflegde. Eddy Sevink beet 's morgens om vijf uur het spits af voor het traject Leeuwarden-Sneek. Daar werd het stokje overgenomen door Caroline Sevink en vervolgens door Ton Witkamp, Marco Sevink, Robert Kos, Carla Witkamp, Wim Sevink, Berrie Sevink, Remko Sevink, Bert Jansen, Ingrid Sukel, Martijn Groenendaal (na zijn fietstocht) en Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de maanden juli en augustus SOESTERÜC0URANT Aanmelden: tel. 6014152 Ad van de Brul die Leeuwarden weer binnenliep. In de hoofdstad verzamelden alle 110 teams zich om gezamenlijk de laatste vier kilometer naar de finish af te leggen. Die werd om 21:30 uur bereikt. Met de deelname aan de estafette loop verdiende Fun Runner geld voor het project 'Run Climb for Children 2002'. Deze actie wordt in augustus voortgezet, wanneer Eddy Sevink, Martijn Groenend aal, Anita Tijmense, Frank Smit en Sjaak en Lineke van Dam in Ecu- ador drie vulkanen gaan beklim men. Het zijn flinke jongens van 5018, 5809 en 6310 meter hoog. Sponsors voor het goede doel zijn nog steeds welkom. Ze kunnen bellen naar 0346-262262. Wedvlucht: Morlincourt; af stand: 331 kilometer; wind: westzuidwest. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 De kracht van de reclame ligt in de herhaling ir (vanaf 1 okt. 2002), goed gelegen met vrij uitzicht, ca. 375 m3. Ind.: entree, rd en plavuizen vloer v.v. euken. Verd.: overloop, 4 i/aste trap naar 2e verd., voor een stel/alleenstaande I Hef Algemeen Dagblad, de Te- I 'egraaf en de Volkskrant publi- I berden op de voorpagina het I "itgestrekte dode lichaam van I Hm Fortuyn, die kort tevoren 1 was vermoord door vijf kogels I ^geschoten uit een zwaar hand- I ^urwapen. van lezers van de drie kran- maakte hun afschuw ken- ir aan de diverse redacties en een aantal liet het protest verge zeld gaan van het opzeggen van tot abonnement. fotograaf Robin Utrecht beende dat hij de schokkende Plaat moest maken, toen hij ille gaal op het mediapark te Hilver sum was gekomen. Hij was in dienst van het Algemeen Neder lands Persbureau (ANP). De plaat heeft de vraag weder om actueel gemaakt: wat is de ^n van een dergelijke, weerzin wekkende, schokkende foto? 'les onthullende tekst was dan voldoende. De jour- nalist maakte overduidelijk dat de politicus die zoveel aandacht wist te trekken, lafhartig was vermoord. Er werd zelfs verteld waar het slachtoffer was geraakt en dat de schutter tijd had gehad meermalen de trekker over te halen. In de tijd van mijn journalistie ke werk - dat begon 55 jaar geleden - was het ongeschreven wet dat er beslist geen foto met dodelijke slachtoffers werd ge- Ik'weetniet meer precies wan neer dit verbod werd opgehe ven. Met mij zullen zeker vele ouderen het betreuren dat er sindsdien meer wordt tegemoet gekomen aan de algemene sen satiezucht. Persoonlijk ben ik van mening dat meer medege voel met de slachtoffers' en de nabestaanden de krant meer goed zou doen dan dergelijke schokkende foto's. Henk Koster, redacteur Senioren Nieuws 10 J Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit ziek zijn geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of mor een ander geef'! gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Af/ voor woensdagmiddag Aanmelden: tel. 6014152 G.M. Schimmel 1; Comb. de Bes-de Bree 2; R. v. Hornsveld 3; H. Toonen Zn. 4; gebr. de Bruin 5; H. Vonk 8; V. Es Rijksen 9; H. Huisman 10; J. vd Brakel Zonen 12; Comb. van Egdom 13; E. vd Brakel Znn 14; Patrick Ingrid 16; H. Wolfsen 20; W. van Dorrestein 29; S. v.d. Heiden 33; R. v. 't Net 40; P. Kanters 41; A. Teu- nissen 42; Th Wigtman 52; C. Kamp horst 58; H. Vos 72; R. Voskuilen 74; J. de Jong 79; v. Ginkel Kanters 87; Weldink/v. Hengstum 114; De Bruin I v. Arnhem 115; J. Benschop 126. DE VRIENDSCHAP B.G. Schimmel 1; Altenaar/Reijerse 2; B. van Gardingen 3; Vaessen/Veen- endaal 4; Comb. Zijtveld/Krol 5; R. v. i Groenestein/zn. 6; J.C. Wijnands 9; H.C. Rauch 16; J. v. Groningen 18; Comb. Westerveld 19; J. Kortland Zn 26; G. Rietveld 33; A. Dijkstra 47; Z.K.H. Pr. Bernhard 4° Wedvlucht: Bourges Station; afstand: 609 kilometer; wind: west. Uit de Soester Courant van Dinsdag 17 Juni 1952 met gezichtsbruiner 3 Weken 89,- 6 weken 148,- (ookvoor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 MILITAIRE OORLOGS SLACHTOFFERS VRAGEN AANDACHT. De oorlog 1940-1945 bracht over ons land een toestand, welke wij sinds eeuwen niet hebben gekend dit had o.m. tot gevolg, dat wij het leed niet zo konden ontvangen, als in andere landen, die in 1914-1918 het oorlogspad aan de lijve voel den. Wij hadden slechts weinig ervanng in het doen omvormen van oud- strijders, die verminkt uit de strijd kwamen. Wij hadden en hebben geen industrie, die zorg draagt voor het ontwerpen en het maken van prothesen. De oorlog was in 1945 voorbij, doch daarna kwam Nederland voor bergen moeilijk heden te staan, moeilijkheden die toch opgelost moeten worden. Veel burgerzin en liefdadigheid konden niet alles doen en het was begrijpelijk, dat de mil. Oorlogs slachtoffers in ons land zich aan eensloten in de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers en samen vele moeilijkheden over- wonnen en zullen overwinnen. Deze bond verleent bemiddeling tussen werkzoekende militaire oor logsslachtoffers en de Departe mentale instanties, de bond springt in de bres om de pensioenmoge lijkheden en moeilijkheden op te lossen; de bond helpt haar zwaar verminkte leden niet alleen aan werk doch verschaft daarbij de moderne prothesen, die het werk verrichten mogelijk zullen maken, deze bond zal het niet rusten voor dat de Nederlandse jongens, die op de Grebbeberg, in Indië en in Korea hun plicht deden, van inva lide stakkers tot volwaardige ar beidskrachten zijn omgevormd. Deze bond met veel leden doch te weinig donateurs wil binnenkort in onze gemeente appeleren aan hen, die de oorlog als valide mens heb ben overleefd en het is de afdeling Gooi-Utrecht, die daartoe, op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern hard, in het openluchttheater, een bijeenkomst organiseert, waarin men kennis kan nemen van het werk van deze bond. Het hoofdbe stuurslid-propagandist, de Soester kapitein J. Linzel, wiens roemruch te daden uit de oorlóg algemeen bekend zijn en in Korea zwaar ge wond werd, zal daar o.m. spreken. Mocht hij tengevolge van een de zer dagen plaats gehad hebbende operatie niet in staat zijn zijn spreekbeurt te vervullen, dan zal in zijn plaats spreken de oud-majoor A. Paans alhier. De voorzitter van de afd. Utrecht- 't Gooi, de heer J'.G. Matthijssen, tevens leider van de arbeids-thera- peutische afdeling in het revalida tiecentrum "Waardenburg" in Doorn, vervult eveneens een spreekbeurt. De toneelvereniging "De Maskera de" uit Soesterberg zal, onder re gie van de heer Veerman, opvoe ren "Het Witte Paard" een blijspel in Tyroler costuums, terwijl de Koorvereniging "Semper Avanti" alhier, onder leiding van Lex Kar- semeijer, een zangprogramma zal uitvoeren. Dat hij aan 70 centimeter vis vol doende zou hebben voor de zege in de eerste divisie had Nol Luijer nooit kunnen bevroeden. Maar er werd zaterdag aan de Eem zo wei nig gevangen door de wedstrijdvis sers van de Snoekbaars, dat elke vis die toehapte er een was. Slechts dertien van de 24 deelnemers aan de vijfde zomerwedstrijd hadden succes, niet meer dan 25 keer werd er iets aan de haak geslagen. Het was voor de meesten dan ook een lange zit. Van alle vissers deed Jan Lievestro het nog het best. Hij kwam uit op 1,70 meter, dankzij In samenwerking met de bond houdt de Cricket Club Baarn za terdag 22 juni een kennismakings dag. Iedereen vanaf 10 jaar kan gratis meedoen. Gediplomeerde trainers, onder wie enkele ex-inter- nationals, geven clinics en aan de hand van spelvormen wordt ge tracht duidelijk te maken dat deze sport niet zo ingewikkeld is als menigeen wellicht denkt. Er is ook een gezamenlijke lunch ingepland. De ontvangst is in het clubhuis van de Baarnse hockeyclub op sport park De Geeren aan de Geeren- weg in Baarn. Voor aanmelding en informatie kan contact worden opgenomen met Chris Smith, ffi 5411021. R. Eimers 1; J. v.d. Brakel Zonen 2; R.W. Grift 3; Comb. de Bes- de Bree 5; Comb. van Egdom 8; W. van Dor restein 9; gebr. de Bruin 10; A. Teu- nissen 17; R. v. 't Net 18; E. vd Bra kel Znn 19; G.M. Schimmel 31; H. Huisman 33; v. Es Rijsen 36; H. Wolfsen 43; H. Vonk 50; TH. Wigt man 51; H. Toonen Zn. 73; H. Vos 74. DE VRIENDSCHAP J C. Wijnands 1; B.G. Schimmel 2; G. Rietveld 3; Comb. Zijtveld/Krol 5; B. van Gardingen 7; H.H. v.d. Veen 8; Holdijk/v.d. Linden 9; Altenaar/Re ijerse 13; Z.K.H. Pr. Bernard 15. De Duinkikkers Kring Speedo Finale. Maaike de Boer: 100 meter schoolslag 1.39.97; 100 meter rugslag 1.28.82; 100 meter vrije slag 1.22.03; 100 me ter vlinderslag 1.35.86; 200 meter wis selslag 3.11.91. Anne Cukier: 100 meter schoolslag 1.39.74; 100 meter rugslag 1.36.62; 100 meter vrije slag 1.20.33; 100 me ter vlinderslag 1.37.32; 200 meter wis selslag 3.15.48. Eline Schoenmaker: 100 meter vlin derslag 1.33.44. Jos Schimmel: 100 meter schoolslag 1.33.05; 100 meter rugslag 1.23.17; 100 meter vrije slag 1.10.72; 100 me ter vlinderslag 1.19.58; 200 meter wis selslag 3.02.45. Sven van Zanten: 100 meter schools lag 1.39.36; 100 meter rugslag 1.26.02; 100 meter vrije slag 1.22.20; 100 me ter vlinderslag 1.30.66; 200 meter wis selslag 3.14.50. Wendy Spijker: 100 meter wisselslag 1.37.58; 100 meter vrije slag 1.29.41; 50 meter vlinderslag 48.64; 100 meter rugslag 1.45.12; 100 meter schoolslag 1.46.73. Anoek Goethals: 100 meter vrije slag 1.29.20. Romy Spijker: 100 meter vrije slag I 1.30.89. Niels Schimmel 100 meter wisselslag 1.32.67; 100 meter vrije slag 1.26.10; 50 meter vlinderslag 47.06. I Brent Elemans: 200 meter wisselslag 3.27.78; 100 meter schoolslag 1.51.28; 50 meter vlinderslag 41.75; 100 meter vrije slag 1.23.80. Connor Elemans: 200 meter wisselslag 3.36.14; 100 meter schoolslag 2.01.73; 50 meter vlinderslag 43.40; 100 meter vrije slag 1.29.11.

Soester Courant | 2002 | | pagina 25