Foto Swager beste Fotopluszaak Luxeprobleem bij Smeeing/BDC GROETEN UIT BAARN O Midzomernachtfeest Hartje zuid voor herhaling vatbaar Rijke oogst de Springbokken JAN van ZAL OMEGA RAD O GUCCI swcitchn GUESS ORIS ESPRIT PULSAR 111 KI feküHH Galerij der kampioenen Bea Kendziorra opnieuw de snelste in duathlon nee. even. iworstelLetv? rhet idios® Park" Geen metaal, wel goede tijden voor Mattijs Wijnmalen TRIATHLON Pieter Paul Swager: 'het is een extra kroon op je werk' KORFBAL ZWEMMEN Stephanie Epskamp TENNIS Galerij der kampioenen VAKANTIE BEZORGERS SOESTEBicOURANT Van der Hucht bij korfbal 4e van provincie ZAALVOETBAL René Ribberink preses van DVS BREITLING RAVM0NDWEIL FESTINA BALMAIN SEIKO fes keepers in selectie van eerste divisieploeg HANDBAL ZWEMMEN Duivenberichten Twaalf club- en tien individuele titels TURNEN DE ZWALUW R. v. Hornsveld 1; Weldink/v. Heng- stum 2; E. v.d. Brakel Znn 3; De Bruin v. Arnhem 4; S. v.d. Heiden 5; G.M. Schimmel 6; R.W. Grift 7; gebr. de Bruin 8; Patrick Ingrid 10; Comb. van Egdom 11; R. v. 't Net 13; V. Es Rijksen 14; H. Toonen Zn. 15; R. Voskuilen 17; Th.Wigtman 21; Comb. de Bes-de Bree 25; A. Teunis- sen 30; H. Huisman 36; C. Kamphorst 37; H. Wolfsen 43; J. de Jong 44; J. vd Brakel Zonen 52; H. Vos 65; P. Kanters 92; H. Vonk 93. DE VRIENDSCHAP J. Kortland Zn 1; H.H. v.d. Veen 2; A. Dijkstra 3; Altenaar/Reijerse 4; Vaessen/Veenendaal 5; J.C. Wijands 7; Comb. Zijtveld/Krol 8; G. Rietveld 9; B. van Gardingen 12; Comb. Wes- terveld 13; H.C. Rauch 14; R. v. Groe- nestein/Zn 15; B.G. Schimmel 18; Z.K.H. Pr. Bernhard 21. 2.0 n Sepia-, Black CAM0ÈA ACTIE :IJS VAN EEN ontwikkelen en enfilm D STREKT De korte afstanden (Vitesse) zitten er op, zodat de Vriendschap vorige nek het klassement kon opmaken. Kampioen in de A-groep werd B. Schimmel die een zeer kleine voorsprong had op de combinaties Vaessen- Veenendaal en Zijtveld-Krol. In de B-groep ging de titel naar 'good-old' Jan van Groningen die onder anderen Henk van de Veen (tweede) en de koninklijke duiven van prins Bernhard achter zich liet. Met een medaille is Mattijs Wijn malen niet teruggekeerd van de Nederlandse kampioenschappen sprint. Maar hij liet wel van de in 1987 geboren zwemmers de op twee na snelste tijd ooit noteren op de 50 meter vrije slag; 25.49. In het sterke deelnemersveld bij de jeugd leverde het hem vrijdag de negende plaats op. Een dag later werd hij negentiende op de 100 meter wisselslag. Van zijn leeftijd genoten moest hij er slechts drie laten voorgaan. Óp de 50 meter vlinderslag viel hij evenmin in de prijzen. Zeven jongens van 15 wa ren sneller dan Wijnmalen, maar het verschil tussen de nummer 1 en 10 was minder dan een secon de. Met het jongens juniorenteam van AZ&PC eindigde de Soester zo wel op de 4 x 50 meter wissel als de 4 x 50 meter vrij in de midden moot. Na een overwinning in Dedem- svaart in het nationale dua- thloncircuit heeft Bea Kend- ziorra van triathlonvereniging De Schieter in de duathlon van Lelystad opnieuw beslag ge legd op de eerste plaats. Bij de dames 40-plus finishte ze in 2 uur, 34 minuten en 55 secon den. De 10 kilometer lopen ging in 49:02, waarna 40 kilometer op de fiets werd afgelegd in 1 uur en 20 minuten. Op de afsluitende 5 kilo meter lopen klokte zij een kleine 26 minuten. Tien andere Schieters waren zater dag actief in de kwart triathlon van Hellevoetsluis, die meetelt voor het onderlinge zomer clubkam pioenschap. Op de olympische af stand (1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen) was Dennis Moerman de snelste van het Soester gezelschap: 2.08.30: goed voor de 22ste plek in het totaalklassement. Kort daar achter finishte de steeds beter in vorm komende Jan Stehouwer in 2:09:59, slechts 11 seconden later gevolgd door Erik den Ouden. Nog gewend aan de afstanden op de achtste triathlon, kwam junior Chris Rietveld in de tweede loop ronde de man met de hamer te gen; hij finishte desondanks in 2:14:07. Dick Goijert, recent vier de Nederlander op de hele van Lanzerote en afgelopen vrijdag nog heel snel in de Eemmeerloop (33 kilometer in 2 uur en 16 minu ten) ontdekte in Hellevoetsluis eindelijk een grens en klokte 2:14:40. Kees Rietveld passeerde de meet in 2:28:53. Eerste Schieterdame werd de van een armblessure terugkomende Annemarie Arkema in 2:32:55. Zij werd op minder dan een mi nuut gevolgd door Kathy Rider. Philippe Terheggen sloot de Schie ter gelederen in 2:35:58. Fred ter Horst moest na 5,5 kilometer van wege een klapband opgeven. Ger- rit Willigenburg klokte op de acht ste triathlon in Hellevoetsluis 1 uur 20 minuten en 43 seconden. Van de circa 140 bij Fotoplus aangesloten handelaren in ons land is Foto Swager uitgeroe pen tot de beste. Volgens de le veranciers steekt de zaak aan de Van Weedestraat er boven uit als het gaat om onder meer assortiment, presentatie, servi ce én natuurlijk het vakman schap van Pieter Paul Swager. 'Je weet natuurlijk wel hoe je eigen zaak er voor staat, maar dit is wel een extra kroon op je werk, door deze waardering weet je waarom je het doet. Het geeft ook de toege voegde waarde van je winkel aan. Ze kijken naar je etalage, je recla meactiviteiten, echt naar alles', zegt de trotse ondernemer die een jaareerder ook al tot de drie geno mineerden behoorde, maar toen OjTnaast de eretitel greep. Het wel aan dat de uitstekende werkwijze van Swager een stevige structuur heeft. Het is de leveranciers, die aan de hand van tien criteria hun beoor deling gaven, kennelijk niet onop gemerkt gebleven dat er niet alleen veel verschillende artikelen te koop zijn in de winkel, maar dat Pieter Paul en zijn medewerkers tevens garant staan voor duidelijke uitleg, goede adviezen en een breed sca la aan activiteiten, zoals bruidsre portages. In de studio achter de winkel kunnen foto's worden ge maakt van groepen tot wel 25-30 personen. In de winkel is een gro te afdeling ingericht voor de tradi tionele fotografie, maar ook voor het digitale werk. Gloednieuw Dat Pieter Paul Swager na het ver krijgen van de eretitel niet op zijn lauweren gaat rusten, blijkt wel uit het gloednieuwe digitale fotolab waarover hij sinds kort beschikt. 'We kunnen alle bestanden afdruk ken. Of het nu de Smartmedia, de Compact Flashcard, de Memory Stick of een andere kaart is, dat maakt niet uit', zegt Swager. De foto's worden afgedrukt op Kodak Royal papier in, al naar gelang de wens van de klant, de formaten 10x15, 13x18, 20x30 en binnen kort zelfs op 30x45. Hoewel de filmrolletjes nog steeds de meeste populariteit genieten, neemt de digitale fotografie een enorme toevlucht. Mensen willen de foto's echter niet alleen op hun beeldscherm zien, maar ook in hun handen of fotoboek kunnen heb ben. Swager speelt daarop in en zet de foto's voor de klanten met een ook maar even op een cd. 'Omdat de meeste mensen met een iets oudere computer thuis geen cd-brander hebben.' Feest Swager wil zijn verkiezing van Fo toplus samen met zijn klanten vie ren en pakt daarom de komende vier weken uit met tal van activi teiten en aanbiedingen. Een aantal digitale camera's mag voor een 'leuke prijs' de deur uit en sommi ge worden zelfs op de koop toe voorzien van accessoires en toebe horen. In de winkel worden de ko mende weken rugzakken en dart borden weggegeven, kinderen krij gen een ballon mee. En wie in ge noemde periode een digitale Fuji- camera aanschaft, maakt kans op een vaart met een luchtballon die nog deze zomer zal opstijgen. De gulle bui van Swager kent geen grenzen, want bij het ontwikkelen van kleurenfilmrolletjes geeft hij de tweede afdruk gratis erbij en wie ze ook nog eens op een cd gezet wil hebben, kan dat tegen een voordelig tarief laten doen. 'Maar de consument hoeft niet bang te zijn dat alles op fotografisch gebied straks digitaal is. De traditionele fotografie zal nog lang stand hou den', aldus Swager. Speciaalzaak De 36-jarige ondernemer werkt al de helft van zijn leven in de zaak die zijn vader in 1960 begon. Dat was aan de Burgemeester Gro- thestraat, op de hoek met de Em- malaan. P. Swager opende daar een winkel en ontwikkelde op zol der al zwartwitfoto's die enkele dagen later alweer konden worden opgehaald. Achter de winkel had Swager een fotostudio ingericht. 'Het was een kleine zaak, maar wel een speciaalzaak. Mijn vader ver kocht ook al verrekijkers', zegt zoon Pieter Paul die zich nog her innert hoe hij als klein jochie met de grote glansmachine foto's be werkte. Begin jaren zeventig verhuisde Swager de zaak naar een nieuw pand aan de Van Weedestraat, waar het bedrijf tot op de dag van vandaag in meerdere opzichten een vertrouwd adres is. Niet voor niets ontving Pieter Paul Swager onlangs een wisselbeker die hij op grond van zijn onderscheiding een jaar mag bewaren. Op de bijbeho rende oorkonde staat vermeld dat Foto Swager de meest actieve, po sitieve en zeer klantvriendelijke fotoplusser is. cs toont Pieter Paul Swager de van Nederland een jaar lang in de die hij als beste fotoplusser etalage mag laten staan. Tijdens de NK sprint voor jeugd is Stephanie Epskamp in de midden moot geëindigd. De 14-jarige zwemster van de Duinkikkers werd in 30.04 38c op de 50 meter vrije slag. Op de NK speedo (t/m 12 jaar) start komend weekeinde Jos Schimmel op de 100 meter vlin derslag. Hij is reserve op de 100 meter vrij. Op de 100 meter schoolslag mogen van de Duinkik kers Eline Schoenmaker en Wen- dy Spijker proberen een medaille te halen. Min of meer onverwachts is het meisjesteam van TV Soest-Zuid kampioen geworden. Doordat de koploper op de laatste wedstrijd dag verloor, gingen ineens de on derlinge resultaten tellen en die vielen uit in het voordeel van Chrissie Smeeing, Mandy van Foe- ken, Tessa Vermeulen en Linda Kaptein. Ze mogen hierdoor vol gend jaar in de eerste klasse van de landelijke competitie gaan spelen. Toen het goede nieuws het sport park aan de Bosstraat bereikte, waren de kampioenen reeds ver trokken. Het lukte niet meer om het team op de plaat te zetten. Gevraagd in Soest voor de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 6014152 Bij de 5C en 6C klassers is de De Achtbaan vierde geworden op het provinciaal korfbalkampioenschap. In de poule werd met 2-0 verloren van de later kampioen uit Drieber gen, dat in tegenstelling tot de Achtbaan over 'echte' korfballers beschikte. Niettemin werd de tweede plaats bereikt, waarna de strijd om de derde en vierde plaats verloren ging. In de oudste groep van de basis scholen werd Soest vertegenwoor digd door de Van der Huchtschool Overhees. Deze ploeg was zwaar ingedeeld en nam afscheid met een vierde plaats in de poule. René Ribberink is de nieuwe voor zitter van DVS. Hij volgt Gert Aal- derink op, die het voorzittersschap niet meer kan combineren met zijn werkzaamheden. Aalderink blijft wel behouden voor het bestuur. De zaalvoetbalvereniging is nog op zoek naar een nieuwe coach voor het eerste team. Na drie seizoenen stopt Bert van Doorne ermee. 1884 EMPORIÖ^^MANI 0R0L0GI VjW DIAMANTAIRS - JUWELIER Laanstraat 18, Baarn, Tel: 035 - 541 59 37 \\s het gaat om keepers kampt Paul van den Deijssel met een luxeprobleem. De trainer/ coach van Smeeing/BDC heeft voor komend seizoen de keuze uit vijf doelverdedigers en kan eventueel ook een beroep doen opBertonKemp. De nieuwkomers in de toch al bre de selectie zijn Wouter Jacobs (24) die van HVN/Nieuwegein komt, en de 26-jarige Franscal Udo die afgelopen seizoen bij WVGV on der de lat stond. Bovendien is Manasse Wisse, die vorig seizoen vroegtijdig afhaakte, teruggekeerd; Mark Vermaak en Dennis de Rijk zijn gebleven bij de ploeg die het minst gepasseerd werd in de eerste divisie A. De rest van de selectie, die een jaar geleden werd aange vuld met ruim tien nieuwe veld- spelers, is intact gebleven. Smeeing/BDC krijgt in het nieu we seizoen 26 competitiewedstrij den voor z'n kiezen. Dat komt door de herindeling, waarbij de twee poules van de eerste divisie zijn samengevoegd in een groep van veertien teams. Om dat te be reiken werd dit jaar een verzwaar de degradatieregeling toegepast. Smeeing/BDC handhaafde zich op voortreffelijke wijze door als vierde te eindigen. Vanaf 21 september zal Smeeing/ BDC zeven nieuwe tegenstanders ontmoeten. Dat zijn Gemini uit Zoetermeer, HEC uit Den Haag, Groene Ster uit Zevenbergen, White Demons uit Berkel Enschot, DES'72 uit Papendrecht, De Ga zellen uit Doetinchem én BDC uit Landgraaf. DES'72 en De Gazel len vielen onlangs uit de eredivisie. Vertrouwde opponenten zijn Aal smeer 2, Quintus 2, Swift, CSV, Volendam 2 en UDSV. Met uit zondering van de laatste versloeg Smeeing/BDC afgelopen seizoen alle tegenstanders. Saillant: de eer ste confrontatie voor het nieuwe seizoen is tegen UDSV dat in een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van Kolping verloor. Dit duel vindt zaterdag 21 septem ber plaats in Beukendal. Smeeing/ BDC zal meer thuiswedstrijden op de zaterdag gaan spelen. Organisa torisch luktè het niet ze allemaal op de vertrouwde zondagmiddag te programmeren. Installatiebedrijf ^2 j. cornelisse bv. LJ Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 J^GÏNA^^ENSDAG 26 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 19 Wedvlucht: Chantilly; afstand: 385 kilometer; wind: zuidwest Het midzomernachtfeest dat Hartje-Zuid vrijdagavond hield is voor herhaling vatbaar. Een andere conclusie is niet denkbaar na het gezellige eve nement dat werd omlijst door fraai zomerweer. Er viel van alles te beleven in het winkelgebied en omdat de Soester- bergsestraat tussen de Gallcnkamp Pelsweg en de Korte Ossen dam was afgezet voor verkeer, had het publiek het rijk voor zich alleen. In figuurlijke zin wel te verstaan, want het feest van de ondernemers bracht een grote schare mensen op ue been. In dubbel opzicht was vrijdag 21 juni de langste dag, want alle win kels bleven open tot elf uur, twee uur langer dan op een normale koopavond. Hartje Zuid had weer eens goed uitgepakt en behalve een groot aantal aanbiedingen hadden veel winkeliers ook een kraam uitgestald voor de braderie. Verder hadden de organisatoren voor entertainment gezorgd. Di verse bands traden op in de win kelstraten in'Soest-Zuid. Er waren muziek uit de jaren tachtig en salsaklanken waarop een dansde- monstratie werd gegeven, zodat de sfeer zo mogelijk nog feestelijker werd. Wie wat wilde winnen, kon Op de vrolijke klanken van sal- samuziek geven geoefende dansers een demonstratie in Hartje-Zuid. Foto Bell terecht bij het Rad van Fortuin, wie trek had in iets lekkers of zijn dorst wenste te lessen, hoefde niet ver te gaan. Voor kinderen was er eveneens van alles en nog wat te doen. Hartje-Zuid was met het oog op de kleinsten een beetje tot klein attractiepark omgetoverd met onder meer de speciale trein waarin ze een ritje konden maken' en een springkussen. Velen zullen' niet meer kunnen wachten tot het weer zomer wordt. Met twaalf clubtitels en tien in dividuele kampioenschappen tijdens de regionale finales springen heeft de Springbok ken beter gepresteerd dan ooit. De Soester club stond ook ga rant voor een vlekkeloze orga nisatie in de bloedhete hal van Spleasure Centrum. Op het hoogste niveau werden de Springbokken met zowel de jeugd- als seniorenploeg kampioen op de onderdelen minitrampoline, paard en langemat. De jongens- en jeugdploeg in de D-klasse evenaar de dit resultaat, zodat de eerste twaalf titels binnen waren. Bij de meisjes was er zowel in kwantitatieve als kwalitatieve zin meer tegenstand voor de club uit Soest. De meisjes van de Spring bokken debuteerden in een veld van zeven clubs en behaalden op de minitrampoline de tweede plaats dankzij een score van 8.49 punten. Op het individuele vlak stonden in de twaalf categorieën twee titels op het spel: langemat en minitrampo line. Tien keer werd de eerste plaats opgeëist door iemand van de Springbokken. Bij de meisjes won Gina Rens beide onderdelen, al moest ze het succes op de mi- nitramp delen met clubgenote Amber van Lith. Bij de jongens won Henk Hoeke onverwacht op de minitramp en ging Merijn Bur gers op de langemat met de eer strijken. Succes was er ook voor jeugdturn- ster Esther Beukema die beide onderdelen overtuigend won. Een verrassing was er bij de jeugdtur- ners, waar Jelle Brouwers Tjerk Egtberts onttroonde. De laatste prolongeerde wel zijn titel op de minitramp. Te sterk voor de andere heren was Jacob Vriend op zowel de mi nitramp als de langemat. Bij de dames kwamen Mayke Eichholtz en Jenine Hooft er op de mi- Er werd volop gesprongen in Spleasure Centrum, waar de Springbokken 22 titels in de wacht sleepte. nitramp niet aan te pas, maar op de langemat werden ze respectie velijk tweede en derde. Mijn naam is Adam van der Wcijdcn. Jk ben vormgever van beroep. De één houdt van rond, de ander niet. Iedereen heeft zijn eigen smaak. Dat vind ik zo prettig bij Van Zal; men houdt rekening met ieders persoonlijke wens. AUTOSCHADESPECIALIST Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel,: 035 - 6011018. fax: 035 - 6026672 FOCWJi

Soester Courant | 2002 | | pagina 19