Balans hoort weer toekomstmuziek A<& Visser Gezicht van het postkantoor Brede bieb stoot horeca af Taakstraffen na mishandeling Idaarvan Zijp 'ER I Breugelvlaai6,00 j J O.00 iHULPEN ACTUEEL! Tduch PAGINA 2 WOENSDAG 26 JUNI 2002 rpakket JDIG OK m/v iTORE' rANDIG KOK m/v SOESTER COURANT Directeur Roy Sheldon: 'we geloven in onze opzet' PAGINA 3 'Autocoureur' scheurt door Soest: 120 km Snorfietser bewusteloos Fietser gewond illL Service voor alle merken Soester Paul van Schalkwijk na 40 jaar de vut in Uim mm r UUUI/CIV WUVMMIX I Zolang de voorraad strekt j Kijk ook op www.lexverklev.nl Cie. bestuurlijke vernieuwing op maandag 1 juli Nieuwe exploitant: Bowling Overhees met restaurant Vijf jongeren slaan man in eigen woning in elkaar Honderd dagen BRASSERIE KEUZEMENU met jebr. drumsticks - spareribs 'leescentrum 'tifunctioneel akelijke als de ilt. Een origineel brasserie en een aderaccommoda- tie zijn wij per 1 Dasis oede vakkennis en ook een stuk lijkse gang van g met je persoon- Ti arbeidstijden, en je te ontwik- Ie arbeidsom- gezellig bedrijf, jaarloonregeling en te brengen. stdagen gesloten geopend. t woon je in het dan een brief 'of eer F.J. Klinkhamer. w.w.soesterduinen.nl T A U R A N T S S E R I E GADERCENTRUM - 3768 MD Soest 603 60 10 "US"Kp««« ne (m/v) e in muziek en zin in dan naar: v. Ellen Jonkers '61 CG Soest «bedrijf B.V. vraagt eten in: de juli/augustus, week, ma. t/m vr. leving Birkstraat. periode augustus/ jr. vanaf 16.00 uur. igt een VW-bon van ken werkt. Dit loopt 12,50 tot €50,- i in dienst formatie tijdens 0- 695 38 41. in multifunctioneel de zakelijke als de lis voelt. Een origineel ieuwe brasserie en een 3 vergaderaccommoda- lit. romotie zijn wij per 1 een: sen goede vakkennis en elling ook een stuk dagelijkse gang van cening met je persoon- aat om arbeidstijden, ikheden je te ontwik- goede arbeidsom- idern gezellig bedrijf, iet spaarloonregeling en ën in te brengen. n feestdagen gesloten uur geopend. ïts en woon je in het hrijf dan een brief of de heer F.J. Klinkhamer. www.soesterduinen.nl RESTAURANT ÏRASSERIE /ERGADERCENTRUM 188 - 3768 MD Soest 5 - 603 60 10 Vervolg van pagina 1 Als de gemeenteraad geen extra steun zou hebben gege ven of er langer mee had ge wacht, zou het welzijnswerk van Balans in duigen zijn geval len. Directeur Roy Sheldon ge looft er echter heilig in dat de stichting nu is gered en een goede toekomst tegemoet gaat. Vier jaar nadat de Stichting Jeugd- I zorg Soest, de Stichting Jeugdwerk I Soesterberg, de Vrijwilligers Vaca turebank en het Internationaal I Vrouwencentrum fuseerden (vorig jaar kwam kinderparadijs De Vrije Teugel erbij) moet Balans aan het infuus. De problemen kwamen vorig jaar boven water, toen nieuwkomer Sheldon de stichting doorlichtte. Volgens bestuursvoorzitter Breure had Balans zich de eerste jaren zo I op groei geconcentreerd, dat er I uiteindelijk meer activiteiten wer- I den ontplooid dan waarvoor sub- I sidie werd verkregen. Hoewel er I vrij snel sprake was van tekorten, bleef de exacte financiële positie I troebel, omdat niet alle subsidies binnen waren. Twee jaar geleden I werd wel duidelijk dat Balans met I een tekort kampte en op hetzelfde I moment gaf directeur Piet Tromp te kennen dat hij een andere baan had aanvaard. Zijn opvolger Sheldon mocht vervolgens meteen gaan puinruimen in de administra tie. 'Er is geen geld over de balk gesmeten of verdwenen, maar er is meer gedaan dan waarvoor er in de pot zat', aldus Sheldon vorige week tegen de commissie welzijn. Huisvesting Volgens de directeur is er reeds ingegrepen, maar blijven de kern taken (waarover binnenkort nog overleg volgt met het gemeentebe stuur) overeind. Balans zoekt de bezuinigingen vooral in de huisves ting. De Engh wordt afgestoten en de activiteiten die daar plaatsvon den kunnen (deels) worden onder gebracht in de Desmond Tutus- chool. Het aantal uren dat gebruik wordt gemaakt van het Dorpshuis in Soesterberg zal worden gehal veerd. Balans concentreert zich qua loca ties op buurthuis de Schoof aan de Molenstraat en de Vrije Teugel aan het Vedelaarpad en weet dat ze vanaf 2004 ook terecht kan in het Breed Educatief Centrum aan de Smitsweg. In de toekomst zal Ba lans flexibeler omgaan met de vraag naar activiteiten. Directie en bestuur geloven in de stichting en haar medewerkers. Bezuinigen op het personeelsbe stand zou veel te duur worden, gelet op de cao. Omdat ze tijdelij ke aanstellingen hebben, zouden jongerenwerkers op termijn kun nen afvloeien, maar dat werk vin den gemeente en Balans te belang rijk. Stoppen met projecten levert evenmin iets op, omdat Balans dan inkomsten zou mislopen. Sheldon: 'we geloven in onze op zet, hebben professionele mensen met 100 procent inzet. Bestuur, directie en medewerkers zitten op één lijn, ondanks het zwaard van Damocles dat boven onze hoofden hangt. We leveren een bijdrage aan de uitvoering van het welzijnsbe leid, we organiseren veel activitei ten voor kinderen en tieners en zorgen voor sociale activering van mensen, we bouwen bruggen tus sen volwassenen en jongeren.' 'Deskundigheid' Ook mevrouw De Clippelaar van de ondernemingsraad gaf aan dat het personeel achter de voorstellen staat en dat de medewerkers on misbaar zijn. 'Ze hebben deskun digheid en kennis van de Soester zaken en mensen. We zijn een bre de instelling, er is voor iedereen wel wat.' Wethouder Harry Witte ziet het eveneens weer zitten, zeker nadat de commissie instemde met Het voorstel. 'Met dit kunnen we een heel eind verder. We verwachten niet meteen bij u terug te komen voor geld, dit is geen symptoom bestrijding. Het alternatief van D66 om in plaats van een garan tie voor een lening zelf 300.000 euro aan Balans te verstrekken en dat in de daaropvolgende jaren te verrekenen in de subsidie (was 700 duizend, wordt ca 800 duizend euro) beschouwde Witte als 'lood om oud ijzer'. De raadsfracties zullen de stichting niet laten barsten. 'We staan met de rug tegen de muur', verklaarde Els de Waard (CDA) haar steun. 'We kunnen Balans niet missen', stelde Hüseyin Önal (GroenLinks) vast. 'We willen Balans niet de nek omdraaien', voegde Gert Nijhoff (Soest 2002) toe. 'Stom om Balans over de kop te laten gaan, ze doet ontzettend veel', reageerde Wiebe Meilof (ChristenUnie/SGP). De opmerkingen gaven aan dat er niets anders op zit dan een extra financiële injectie. Met uitzonde ring van Paul Lemmen van de PvdA (zie voorpagina) en wat los se opmerkingen op punten van andere fracties, was er nauwelijks commentaar op Balans. Niettemin willen de fracties snel inzicht heb ben over hoe Balans nu verder wil, want dat er wat moet veranderen, is zonneklaar. Met een 'gangetje' van 120 ki lometer per uur scheurde een inwoner van Leusden vrijdag morgen vroeg door Soest. De politie zag de haastige automo bilist voorbij 'sjezen' op de Steenhoffstraat en vond daar voldoende aanleiding toe achter hem aan te gaan. De man kreeg een stopteken en eenmaal langs de kant van de rijbaan moest hij zijn rijbewijs afstaan. Hij zal zich waarschijnlijk ook bij de rechter moeten verantwoorden voor het feit dat hij de snel heidslimiet met maar liefst 70 kilometer overschreed. Ongeveer 15 minuten heeft een 26-jarige Amersfoorter bewuste loos gelegen op de kruising van de Kerkstraat en de Veldweg. Dat gebeurde na een aanrijding met een automobilist (42) uit Soest. De Amersfoorter kwam met zijn snor fiets ten val en werd, nadat hij was bijgekomen, per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Hij kon zich niets van het ongeval herinne ren. Een 50-jarige Soester heeft een lelijke hoofdwond opgelopen bij een ongeluk op de Hilversum- sestraatweg. Hij werd op zijn fiets geraakt door een bromfietser die hem inhaalde. De man werd ver voerd naar het ziekenhuis, de bromfietser kwam er met schaaf wonden vanaf, maar kreeg wel een bekeuring omdat zijn voertuig was opgevoerd. VERHUUR - REPARATIES - KEURINGEN Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 tot maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (ind.terrein Nieuwegracht). Nieuwegracht IA, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Tel. 035-6015566 - Fax 035-6026894 www.hooijervcs.nl-info@hooijervcs.nl Open: ma t/m vrij van 7.30 - 17.00 uur. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 'Nooit meer bij Paul in de rij, na vandaag is hij iedere dag vrij'. Het spandoek met tekst was niet over het hoofd te zien en vanaf de voordeur al inge luid door foto's van toen en nu. Paul van Schalkwijk zwaaide vrijdag de deur van het Post kantoor achter zich dicht. Hij zal er nog wel eens terugkeren, maar dan als klant. Een paar jaar werkte hij aan de Nijverheidsweg, in het verleden sprong hij af en toe in op vestigin gen in de wijde omgeving van Soest, maar het leeuwendeel van de 40 dienstjaren was hij een van de gezichten, zo niet hét gezicht achter de balie van het postkan toor aan de Steenhoffstraat; en dus een wereldberoemde inwoner van Soest waar hij geboren en getogen is. 'Soms gebeurt het wel dat ik er gens op straat sta en dan toetert er een automobilist. Ik steek dan maar mijn hand op, maar vaak weet ik niet wie het is', zegt Van Schalkwijk. Toch kent hij zijn klan ten ook wel, de meesten echter al leen van gezicht. Afgaande op een gemiddelde dag heeft Van Schalkwijk minstens honderddui zend keer kentekens overschreven, pakketjes gewikt en gewogen, tick ets voor evenementen, postzegels en staatsloten verkocht en wat er allemaal niet bij komt kijken op een postkantoor. 'Sommige klanten kwamen hier dagelijks, vooral mensen van een garage, die zag je wel drie keer op een dag. Anderen hadden hun vas te dag. Soms ging je een klant mis sen. Dan zei ik tegen een collega: ik heb die of die al een poosje niet meer gezien. Dan hoorde je later dat die persoon ziek was geworden of, erger nog, was overleden.' De contacten met de klanten was een belangrijke bron van voldoe ning voor het werk wat hij vanaf 1962 deed. Opdanks dat het op het Soester kantoor altijd druk was en zeker de laatste jaren de werk druk toenam, doordat er van bo venaf geen extra personeel werd ingezet. De rijen aan de balie wa ren daarom onvermijdelijk en tijd voor een praatje met een klant was er vaak niet meer. Klantenbinding Dat is niet alleen jammer, vindt Van Schalkwijk, maar ook iets waarvoor je moet waken. 'Want je moet toch ook aan klantenbinding doen. Anders gaan ze allemaal naar de automaat. Aan de balie kunnen ze hun saldo niet zien. Ik zeg dan altijd maar: 't is toch een zegen om niet te kunnen zien wat er niet op staat'. De laatste jaren heeft Van Schalkwijk bespeurd dat er steeds minder te doen is op de postkan toren en de agentschappen, al vormt Soest wat dat betreft een uitzondering. Volgens hem heeft de vestiging dat te danken aan de parkeerplaats, naast het kantoor aan de Steenhoffstraat. 'Dat is echt een voordeel, er komen hier men sen uit Amersfoort en Baarn, om dat ze bij hun kantoor niet kunnen parkeren.' Hij heeft het naar zijn zin gehad, maar er waren ook dieptepunten, zoals in april vorig jaar toen Van Schalkwijk en twee collega's op een vroege ochtend werden over vallen door gewapende en gemas kerde mannen die nog steeds spoorloos zijn met een nooit open baar gemaakte geldsom. 'Dat was het beroerdste van alles wat ik heb meegemaakt. Je weet dat het kan gebeuren en je krijgt er cursussen voor, maar je kunt je er nooit op voorbereiden. Als het dan zo laat is, is het alleen maar zaak om le vend weg te komen en te doen wat ze willen.' Aan de andere kant denkt hij met genoegen terug aan 1984 toen aan de Nijverheidsweg het nieuwe hoofdkantoor werd opgeleverd. Daarvoor zat alles en iedereen hier op elkaar, maar na de opening aan de Nijverheidsweg kregen ze zowel daar als wij hier weer de ruimte. Dat was een hele vooruitgang.' Vervelen zal de kersverse vutter zich niet. Tot zeker oktober is hij al volgeboekt, daarna wil hij een vrijwilligersfunctie gaan vervullen. Welke weet hij nog niet, 'Daar ga ik rustig over nadenken, ik ga niet zomaar het eerste het beste vrijwil ligerswerk doen wat zich aandient.' Heeft hij nog een tip voor zijn jon gere (ex)collega's? 'Gewoon rustig je werk doen. Altijd eerst twee keer nadenken of tot tien tellen voordat je iets zegt, want soms kunnen de mensen het bloed on der je nagels halen. Veel mensen zijn ongeduldiger geworden, dat heeft met de hele maatschappij te maken.' Foto: Soester Courant Veertig jaar lang was Paul van Schalkwijk het gezicht van het post kantoor, nu zal de vutter er alleen nog als klant komen. Voor de beste merken op het „r gebied van beeld en geluid. II Uw CD DVD specialist. Steenhoffstraat 15. 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudensnaar.nl ANKETBAKKER.il Van Weedestraat 76 3761 CH Soest Telefoon 035-601 28 23 Fax 035 - 602 61 42 De nieuwe en tijdelijke commissie bestuurlijke vernieuwing komt maandag 1 juli voor de tweede keer bijeen. De vergadering begint om 19:30 uur in de bedrijfskanti ne op de tweede verdieping van het gemeentehuis. Op de agenda staat onder meer een werkplan voor de commissie en er wordt van gedachten gewisseld over de grif fie. Blijde gezichten op de bowlingbanen die in de per sonen van Michèle en John Visser (tweede en derde van rechts) nieuwe exploitanten krijgen. Foto: Soester Courant De Brede Bibliotheek Soest is in één klap twee uitgavenpos ten kwijtgeraakt. De verliesge vende bowlingbaan en horeca, alsmede de drie medewerkers hiervan, zijn 'overgenomen' door het echtpaar Visser uit Leusden. De Brede Bibliotheek hoeft daar om niet langer de 43 duizend euro aan huur te betalen aan de Stich ting Willaert die het gebouw aan de Willaertstraat exploiteert. Eveneens is ze 'bevrijd' van de personeelslasten van drie mede werkers. Een jaar is de Brede Bibliotheek (lees: C-drie) pp zoek geweest naar een andere exploitant voor de bowling en horeca. Dat was sinds de periode dat vanwege het verlies van bijna 100 duizend euro gesne den moest worden in het activitei tenaanbod. De toenmalige direc teur Toon Kort stelde bovendien dat de bowling en horeca geen voorzieningen zijn die bij een cul turele instelling passen. Dat laatste was de reden dat de bowling en de horeca bewust niet de aandacht kregen die ze nodig hebben en dat er daarom op dit onderdeel verlies werd geleden door de Brede Bibliotheek, zoals de gefuseerde bibliotheek en C- drie sinds een poosje heten. De nieuwe exploitanten John en Michèle Visser willen de zaken veel professioneler en commer ciëler aanpakken. In het huidige horecagedeelte én in de achterlig gende vergaderzaal komt een bar becue- en steengrillrestaurant. Voor Bowling Overhees, zoals het partycentrum zal gaan heten, wordt aan de achterzijde van het gebouw, naast de buitentrap naar de gymzaal, een aparte ingang ge realiseerd. Als de gemeente een vergunning afgeeft, kan de ingang eind augustus gereed zijn. Geen gevolgen John Visser stelt dat de verande ringen geen gevolgen zullen heb ben voor de Soester Bowling Ver eniging die er tijdens het seizoen op maandag en dinsdag haar lea guewedstrijden speelt. De losse verhuur van een bowlingbaan wordt 19 euro per uur (in het weekeinde 20 euro). Verder zal het echtpaar veel arrangementen, ook speciaal voor kinderen, aanbieden, al dan niet in combinatie met een uurtje bowlen. De uitbreiding van activiteiten be tekent dat er vier extra medewer kers aangenomen zullen worden. Visser heeft de wervingsprocedure bijna afgerond. Bij hem komen ook de drie huidige medewerkers van de horeca in dienst. Visser en zijn vrouw huren de bowlingbanen en het horecadeel voor 43 duizend euro per jaar van de Stichting Wil laert en hebben de inventaris van de bowlingbaan gekocht. De ver schillende overeenkomsten werden vorige week ondertekend aan de Willaertstraat. Bij deze gelegen heid spraken vertegenwoordigers van de Willaert en de Brede Bibli otheek en Visser hun tevredenheid uit over de ontwikkelingen. Spoed is nu geboden, aldus Visser. De verbouwing moet voor de bouwvak klaar zijn en hij en zijn vrouw willen daarna meteen be ginnen met de exploitatie. Bowling Overhees zal zeven dagen per week open zijn, van 14:00 uur (maandag vanaf 17:00 uur) tot de geldende sluitingstijden voor de horeca. Voor enkele specifieke (ouderen)groepen die in de och tend bowlen, gaat Visser extra open. Ook zal Bowling Overhees toegankelijk zijn voor de gebrui kers van de gymzaal en desge wenst de bezoekers van de Brede Bibliotheek. Wat dat laatste betreft sluit het ex- pioitantenechtpaar aan op de ver anderingen die de Brede Biblio theek wil doorvoeren, zoals het lecscafé in de huidige vijverzaal. Per activiteit wordt bekeken of Bowling Overhees dan een rol kan spelen voor de gebruikers van dit leescafé. John en Michèle Visser exploiteren al geruime tijd activiteitencentrum De Korf in Leusden, waar een sporthal, bowlingbanen, een res taurant, een café en een aparte zaal in zijn ondergebracht. Vijf jongeren uit Soest zijn maandag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot taakstraffen en voorwaardelij ke gevangenisstraffen wegens poging tot zware mishandeling en huisvredebreuk. De ver dachten drongen op 1 maart een woning aan de Kostverlo- renweg binnen en sloegen de heer des huizes in eikaar. De Soesters, tussen de 19 en 22 jaar oud, kwamen rond half twaalf 's avonds verhaal halen omdat een van hen eerder op de avond door het slachtoffer in het gezicht was geslagen. De 19-jarige jongen werkte bij het slachtoffer in diens groentezaak, maar had op 1 maart per sms ontslag genomen. Een ge sprek tussen werkgever en werkne mer liep 's avonds zo uit de hand dat de groenteboer een stomp uit deelde. Toen de man weigerde de groep jongelui binnen te laten, werd de voordeur ingetrapt. Het slachtoffer werd in de keuken in een hoek ge dreven en voor de ogen van zijn acht maanden zwangere echtgeno te mishandeld. De Soesters hielden na enkele minuten op met slaan en schoppen, toen zij het zoontje van de man op de trap hoorden huilen. Volgens de verdachten kwamen ze door het huilen tot bezinning. Het slachtoffer liep door de mishande ling kneuzingen en zwellingen op. De daders meldden zich diezelfde nacht en de volgende dag vrijwil lig op het politiebureau. Op de 21- jarige broer van de geslagen werk nemer na, bekenden ze allemaal dat ze hadden geslagen en ge schopt. De verdachten betuigden in de rechtszaal hun spijt over het gebeuren. Hun raadslieden 'betreurden het dat het openbaar ministerie te wei nig oog had voor de rol van het slachtoffer in de aanloop naar de mishandeling. Ze vonden het niet kunnen dat een werkgever een personeelslid slaat die ontslag wil nemen. Bovendien stond de man met een tafelpoot in zijn hand klaar toen de groep de woning bin nenviel en had hij met de poot een klap uitgedeeld. 'Ik had zelf 112 gebeld', aldus raadsman mr. Bouwman. Officier van justitie mr. P. Buijs eiste tegen alle verdachten drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Gezien de ernst van het gebeuren vond ze een taakstraf niet gepast. Het slachtoffer zou psychisch nog gevolgen ondervinden van de mis handeling in zijn eigen woning. Politierechter mr. M. Stolwerk hield bij het opleggen van de straf echter rekening met de grotendeels blanco strafbladen van de Soesters. Op een 22-jarige verdachte na waren ze niet eerder met justitie in aanraking geweest. De 19-jarige ex-werknemer kreeg 60 uur werkstraf en zes weken voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. Stolwerk verweet hem dat 'hij iets in gang had gezet wat hij niet kon overzien en ook niet meer kon stoppen' door zijn broer en de anderen te bellen nadat hij de klap had gekregen van zijn baas. Volgens Soester was hij 'overstuur' geweest. Zijn broer kreeg eveneens zes we ken voorwaardelijke celstraf opge legd, en veertig uur werkstraf. De man moet bovendien een leerstraf van veertig uur volgen om meer inzicht te verwerven in wat hij het slachtoffer heeft aangedaan. Twee andere verdachten kregen defcelfde straf opgelegd. De 22-jarige ver dachte kreeg zestig uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijk opgelegd. De rechter sprak hem vrij van huisvredebreuk, omdat de man pas de woning van het slacht offer had betreden toen hij gegil en lawaai hoorde. Tot die tijd had hij buiten in een auto zitten wachten. Nadat de Soester uit nieuwsgierig heid naar binnen was gelopen, had hij wel geholpen het slachtoffer te slaan en te schoppen. qSS voor v woensdagmiddag Aanmelden: tel. 6014152 Meteo Ammeter L.ri;ano Compass A;av?Ti rhermo the touch screen watch TISSOT SWISS WATCHES SINCE 1853 juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 Precies honderd dagen geleden trad de nieuwe locale "regering" en de plaatselijke "Tweede Ka mer" aan in Soest. Enthousiast ("we hebben er zin in") publiceer de het gedualiseerde gemeentebe stuur het raadsprogramma 2002- 2006 van vijftig aandachtspunten en een Collegeverklaring van ze ven a-viertjes. Beide stukken kregen het motto mee: "Communicatie is contact". Deze leuze inspireerde Radio Soest om het voltallige College morgenochtend 27 juni om 11:00 uur in de raadzaal uit te nodigen voor een diepte-interview over de eerste honderd dagen in deze raadsperiode van burgemeester Janssen, de wethouders Witte, Krijger en Krol en gemeentesecre taris Bakker. Komt u kijken hoe zo'n live-uitzending verloopt (gra tis toegang) of luistert u thuis naar uw lokale zender als Werner Paans en ondergetekende trachten er achter te komen wat de ervarin gen zijn van dit College in deze honderd dagen en wat zich tot nu toe in het politieke krachtenveld heeft afgespeeld? Dat varieert van de kwaliteitsim puls van 1 miljoen euro in de Voorjaarsnota voor het ambtena renapparaat tot aan de tumultu euze vergadering onlangs over het buurtpark van 650.000 euro aan de Koningsweg. Alles willen de beide programma makers weten wat er precies ge beurde rondom het zwijntjetikken bij Toon van Doorn, de nieuwe ge mankeerde Gemeentegids, het be leid en de financiële perikelen van Balans, de éénrichting-proef in de Van Weedestraat en de 10.000 euro voor de Soester jeugd. Hoe bevalt de nieuwe gemeentese cretaris, mevrouw Bakker, het duale stelsel in relatie met de grif fier en hoe kijkt ze aan tegen het voorzitterschap van de omstreden kermispot? Hoe is het Burgerjaarverslag 2001 de burgemeester bevallen en hoe denkt hij precies de bestuurlijke vernieuwing vorm te gaan geven? Hoe groot is de druk, die wethou der Krol aanwendt op Defensie ten aanzien van de bouwmogelijk heden in Soesterberg? Hoe staat wethouder Witte tegenover de ver schillende rondweg-ideeën van VVD, CDA en Soest 2002? Hoe gul is wethouder Krijger met zijn wijkbudgetten en zijn subsi diebeleid? Wordt het in het alge meen nog wat met het voorlich tingsbeleid van dit gemeentebe stuur en de communicatie met burgers en de media na deze hon derd dagen? Op bladzij 11 van het burgerjaarverslag 2001 worden alle media genoemd op de weke lijkse persconferentie van de heer Janssen ("Ik wil een burgemeester zijn van en voor de hele bevol king") behalve... de Soester Cou rant. Wat deden de verslaggevers van mijn lijfblad verkeerd? Bovenstaande opsomming is een grabbelton van onderwerpen die spelen en natuurlijk nooit binnen een uur bediscussieerd kunnen worden. Het is zeer te waarderen, dat het College op dit unieke vraaggesprek ingaat. Waar gebeurt dat in Nederland? In Soest staat de politiek vlak bij de burger. Geen kloof te bekennen. "Maar deze burger gedraagt zich steeds meer als een verwend kind", betoogt Richard Engelfriet, do cent politieke debatvaardigheid. Het verwende kind wil alles weten, eist resultaat en wil dat mamma al zijn wensen inwilligt. Welke politi cus durft zich daartegen te verzet ten en de burger aan te spreken op de gevolgen van en de verantwoor delijkheid van zijn gedrag. Deze confrontatie tussen bestuur en kiezers houdt de politiek in Soest levendig en draagt bij tot de hoge plaats (16e), die ons dorp in neemt op de lijst van de beste ge meenten. U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Gerookte kip met ham en Parmezaanse kaas Nieuwe haring en gemarineerde haring met bietensalade in zure room Koude tomatensoep met room en mint Gebakken forelfilets met olijven, tomaat, kappertjes en paprika Kalfsmedaillons met mozzarella en gedroogde tomaat Ossenhaas in rode Bourgognesaus Aardbeienijs met aardbeiencrème en gechocolateerde aardbeien Biscuitrol met pruimen in cognacsaus Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) Vakantiesluiting van 21 juli tot en met 4 augustus 'Brasserie 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 3