sSO TJES ge zomer-rente VANAF VANDAAG BIJ SophiaWan Amersfoort Huismeester Artishock: 32 uur immm T)ogter6m Concert van fagotkwartet op binnenplaats van witte burcht f aruShocK €999,- CULTUUR a WELZIJN r «K©NI||biNNELAAN 22 - SOESTDIJK SMOW Open dag De Amerlanden 1,00 korting Vloer bedekking WIE ANDERS! Cabrio: kindervoorstelling en concert van trio SHE u h M D jaar ft .sa-- f995. lÉga Vereniging: 'anders voortbestaan bedreigd' FEIKEN InereldMnkel Theedrinken 5 56% (5 jaar vast)'1 Informatie over nieuw cursusprogramma expert (m) schoemaker Landgoed Inloopmiddag SOGSTERicOURANT abrio VOORDEELBON: 'Wie vangt Duifje?' op zaterdag 29 juni 2002 (14.30 uur) i i i Ham Meubelen Rabobank Soest-Baarn doet altijd meer dan je verwacht PAGINA 6 WOENSDAG 26 JUNI 2002 SOESTER COURANT PAGINA 7 In the Bedroom Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Praktische astrologie Meubelstofferen 6,55 8,09 9,64 11,19 12,73 14,28 15,83 17,37 18,92 20,47 22,02 23,56 25,11 I I I I I I I I I Artishock klassiek wijkt uit naar buiten böerrle den Oude Ij hardloopster h Im radiatoren vloerkonvek toren vloerverwarming boilers/geysers thermostaten en alle hulpmaterialen Alle bekende merken te zien en direkt uit voorraad leverbaar AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL .0»®»="""™° tijdelijk "«"lom»® rUL7"' ARNHEMSEWEG 149 - AMERSFOORT TEL: 033-4621162- FAX: 4655423 www.feiken-verwarming.nl AANBIEDING: INCL. LATEX-MATRAS ELEKTRISCHE LATTENBODEM Het voortbestaan van Artis hock wordt bedreigd als huis meester Senimy Prinsen vol gend jaar nog maar 24 in plaats van 32 uur per week zijn func tie mag uitoefenen. Vandaar dat de vereniging de gemeente gevraagd heeft dit besluit in heroverweging te nemen. Omdat het om een structurele in- »reep gaat, wil de commissie wel- :ijn pas bij de begrotingsbehande ling in oktober de kwestie onder le loep leggen en opnieuw bespre- ;en. Vorige week weigerde ze toe- :ggingen te doen aan Artishock, oe zeer de vereniging haar ook ttef is. Volgens Artishock heeft het desas treuze gevolgen als de inzet van de huismeester verder wordt beperkt, 'c vereniging moest al een ingrij- icndc herverdeling van verschil- nde functies toepassen en werk- taamheden overhevelen naar vrij - illigers om uit te komen met 32 ut. Artishock wil dan ook mini- iaal op de huidige voet verder cunnen gaan. De winnaar van de gemeentelijke ultuurprijs 2001 moet nog even •eduld uitoefenen. Ook als het iaat om de uitbreiding van de uimte die Artishock tot haar be- ichikking heeft aan de Steenhoff- .traat en het medegebruik van de ift in het St. Josephgebouw die igenlijk is bestemd voor Museum Dud-Soest. Met 300 leden en een oenemend aantal bezoekers (in middels 12 duizend per jaar) wordt het steeds drukker en voller bij de vereniging. Volgens voorzitter Van Veldhuizen van Artishock is in verkennende gesprekken gebleken dat de mede werkers van het museum in prin cipe niet onwelwillend staan tegen over enige vorm van samenwer king. 'Ik druk me met opzet voor zichtig uit, want er is een heel klei ne kans dat de samenwerking op korte termijn tot stand zal komen.' Behalve dat de ruimten van Artis hock moeilijk vanuit de lift bereik baar zouden zijn, leeft kennelijk de angst dat zoekende bezoekers van Artishock door het museum zou den kunnen gaan zwerven als ze via de lift op de overloop komen. De vereniging heeft de gemeente gevraagd mee te denken over een oplossing. Opknapbeurt Artishock moet eerst nog maar eens bij eigenaar Smeeing van het St. Josephgebouw aankloppen om te kijken of hij de laatste vierdui zend euro wil betalen voor het op knappen van het trappenhuis. Le vert dat niets of onvoldoende op, moet ze nog maar eens om zich heen kijken of er ergens een geld schieter te zien of fonds aan te bo ren is. Pas als er dan nog niet ge noeg geld is om een specialist in te huren voor het aanbrengen van mozaïektegels, mag Artishock weer bij de gemeenteraad aanklop pen. Die bekijkt vervolgens of er wellicht een garantie voor een le ning kan worden gegeven of dat er anders toch uit een of ander potje geld gepeuterd kan worden. Vrijwilligers van Artishock hebben het trappenhuis in het monumen tale pand aan de Steenhoffstraat voor een deel eigenhandig opge knapt. Voor de betegeling van de muren is een vakman nodig, maar het geld is op. Artishock was dit jaar, en dat wist ze zelf ook, te laat met de aanvraag; reden waarom het College de hand op de knip hield. Daarom probeerde voorzit ter Van Veldhuizen het woensdag avond bij de commissie welzijn. Maar hoewel de sympathie van de fracties voor de culturele vereni ging bijna geen grenzen kent en het om een relatief klein bedrag gaat, pasten ze ervoor af te wijken van de normale procedure. 'Als we nu toegeven, komen er het hele jaar door verzoeken binnen van verenigingen, die je dan niet meer naast elkaar kunt leggen. We moeten streng blijven', hield wet houder Harry Witte de commissie voor, ook al omdat de financiële situatie van de gemeente er voor dit jaar weinig rooskleurig uitziet (op dit moment wordt rekening gehouden met een tekort van 800 duizend euro). GroenLinks deed nog een poging het geld uit de opbrengsten van de kermis te dekken, maar afgezien van het feit of dat kan, moet Ar tishock eerst zelf nog maar eens haar creativiteit tonen. Het CDA vindt bovendien dat eigenlijk de eigenaar de kosten op zich moet nemen, omdat het gaat om een permanente verfraaiing van het trappenhuis. .111 Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Het theedrinken is van cultuur tot cultuur verschillend. In China was de thee een keizerlijke drank, een drank van rijken en wijzen. Het theedrinken ging daar met allerlei ceremonies gepaard. Het bereiden en drinken van thee daar is een ri tueel dat moet leiden tot wijsheid en geestelijk evenwicht. In Rusland kookte men een soort soep (met boter, zout en spece rijen) van de blokken samenge- stampte thee, die uit China inge voerd werd. In Engeland kan men zich geen thee voorstellen zonder een flinke scheut melk en een aantal schep pen suiker. In Noord-Afrika drinkt men thee met wat blaadjes mint en veel sui ker. Daar staat thee aanbieden ge lijk met je gastvrijheid tonen. En in Nederland? Ook heel verschillend, maar voor velen is er wel één gelijkenis. Op het pakje staat het Max Havelaar keurmerk, en deze thee, in ver schillende uitvoeringen, is te vin den en te koop in de Wereldwin kel. Openingstijden Wereldwinkel: maandag 13:00-17:30 uur; dins dag t/m vrijdag 09:30-17:30 uur; zaterdag 09:30-17:00 uur. Rabobank Zojuist uw droomhuis te koop zien staan en op zoek naar een aantrekkelijke hypotheek? Dat treft! Want indien u vóór 1 juli 2002 bij Rabobank Soest-Baarn een nieuwe hypotheek met een verzekeringsvorm afsluit, profiteert u van wel heel warme rentetarieven: Deze rentepercentages gelden 'zolang de zomer strekt', voor de hypotheekvormen Spaar Zeker, Op Maat en de Flexibele Beleggers Hypotheek. Loop dus snel binnen bij een van onze kantoren of bel voor een afspraak met Bernhard Dijkstra of Vincent Timmer, tel. 035 609 63 19. Genoemde tarieven zijn onder voorbehoud, afhankelijk van renteschommelingen en gelden tot 100% van de executiewaarde door of namens de bank vastgesteld. Het hypotheekbedrag dient vóór 1 oktober 2002 te zijn verstrekt. Dinsdag 2 juli houdt ROC De Amerlanden een open dag om vooral het nieuwe cursuspro gramma onder de aandacht te brengen. De ruimte in het Or- landogebouw aan de Di Lasso straat zijn daarvoor van 14:00 tot 17:00 uur en van 19:00 tot 21:00 uur toegankelijk. In het algemeen zijn de cursussen, die vanaf 9 september van start gaan, vooral bedoeld voor volwas senen die geen of weinig voorop leiding hebben genoten. Ook zijn er series lessen voor mensen die moeilijk leren en speciale cursus sen voor anderstaligen. In de meeste gevallen duren ze een jaar. Er kunnen verschillende soorten cursussen Nederlands worden ge volgd, zoals lezen en schrijven (op drie niveaus) en een voor ander staligen. Wie een cursus Engels wil gaan volgen, kan eveneens uit drie niveaus kiezen. Verder is er onder meer de cursus kennismaken met de computer, maar ook een reeks van 15 lessen waarin Nederlands en kennismaken met de computer worden gecombineerd. Tijdens de lesuren overdag is kinderopvang (0-4 jaar) tegen een geringe ver goeding mogelijk. De kosten van een cursus variëren van 24 tot 72 euro. Wie zich als nieuwe cursist inschrijft, dient zich te legitimeren en 20 euro te vol doen. Aanmelden kan tijdens de open dag op dinsdag 2 juli in het Orlandogebouw of tijdens kan toortijden (maandag-donderdag), 38 6038090. Tijdens de schoolva kanties is ROC De Amerlanden gesloten. BANKETBAKKERIJ lloor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 BANG OLUFSEN n Stichting De Soester Kring I Secretariaat: 1 Krommewcg 5 Tel. 035-6014403 De Soester Kring maakt woensdag 3 juli een excursie naar Landgoed Beerschoten in de Bilt. Daar is een parkbos uit de negentiende eeuw dat is ontworpen door de tuinar chitect J.D. Zochcr jr. in Engelse landschapsstijl. Er bevinden zich onder meer waterpartijen, weiden met boomgroepen, oude lanen en resten van een loofgang en een sterrenbos. Bij het paviljoen Beer schoten, een voormalig koetshuis, is een beeldentuin ingericht. Verzamelen kan per fiets om 8:30 uur op de Pieter de Hooghlaan, achter de NPB-kerk of om 9:45 uur in Paviljoen Beerschoten, De Holle Hilt 6 in de Bilt. Deelname aan de excursie kost 3 euro. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Todd Field was eerder acteur in Twister (Jan de Bont) en in Eyes Wide Shut (Kubrick). Zijn acteurs- schap lijkt een pre bij zijn debuut als regisseur van deze speelfilm, naar Killings, een verhaal van Andre Dubus. Onze filmhuizen lieten in maart jl., in het bijna ge lijknamige La Stanza del Figlio, een soortgelijk, maar wel meer ver innerlijkt behandeld thema zien. In de film In the Bedroom laat de re gisseur het aan de kijker zelf over om in langdurige pauzes na een scène - 'op zwart gaan' inventief gebruikt als filmisch uitdrukking smiddel - tot wat nadenken te ko men over de filmpersonages. Een harmonieus gezin: vader Matt, achtenswaardig arts (Wilkin- son), moeder Ruth, muzieklerares (Spacek), en Frank, architectuur student (Stahl). Frank begint een, relatie met een wel tien jaar oudere vrouw in scheiding. Vader denkt, ach, zo'n jongen, moeder vindt het maar niks en de ex-echtgenoot in spé reageert op zijn manier. Over de ingrijpende gevolgen van dat alles gaat de film. Schrijver-regis seur Field (Eyes Wide Shut, The Haunting) tekent de idyllische sfeer rondom de personages, be schrijft hun situaties, laat de pro blemen zien die zich voordoen en registreert naarmate de film vor dert de emoties. Maar daar blijft het niet bij: het verhaal wordt in de finale ook gebruikt ter rechtvaardi ging van een reactionaire maat schappijopvatting, gemeengoed in bepaalde sectoren van de Ameri kaanse samenleving. Deze eerste lange speelfilm van Field was er meteen al een met van alles het beste: voor film, scenario, de bei de hoofdrolspelers en bijrol ver wierf In the Bedroom vijf Oscar nominaties. Aanvang: 20:30 uur; entree 5,00 (c.j.p./65+ 3,50); Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderen die hun acrobatische toe ren willen ontdekken, doen er goed aan woensdag 3 juni aan de inloopmiddag van de Vrije Teugel mee te doen. Dan draait vanaf 14:00 uur alles om het circus. Kin deren kunnen de clown uithangen en nog veel meer activiteiten doen die met het circus te maken heb ben. De inloopmiddag is voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar en deelname kost 2,50. OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I WASIEL STEITNER SLAAPSTUDtO T A P U T LANGE B R I N K W E Q 3 8 Soest, to. REMU-Tef.: 035-6019600 Grote vakantiekortingen op al onze meubelen. 1 Keuze uit 200 1 bankstellen, kasten, i eethoeken enz. I Alles direct leverbaar, j Woensdag zijn wij de j gehele dag gesloten, j Hogenhof2 Nijkerk I BIJ WASIEL STEITNER WASIEL STEITNER SLAAPSTU Dl O T A P U T LANGE B R I N K W E G 3 8 Soest to REMU-Tet: 035-6019600 Vrijdag 28 juni: Upstairs De actieve werkgroep voor jonge ren bij Artishock, Upstairs, is erin geslaagd om een uiterst gevarieerd programma in elkaar te zetten voor het open podium. Met maar liefst tien optredens is er vrijdag 28 juni een avondvullende voorstelling van 20:00 uur tot na middernacht. Upstairs is bijzonder verheugd met de geweldige reacties na de oproep in deze rubriek. De avond begint met een solo per cussie act op drums en jambe door Beating Through. Daarna komt een vrouwelijke popzangeres met de veelbelovende naam Samantha Maddocks. Uiteraard wordt zij muzikaal begeleid. Wackmobil zal vervolgens uw oren testen met twintig minuten nu metal. Ook de Nederlandstalige muziek ontbreekt niet op het Open Po dium. De groep Andere Zijde Open neemt dit voor hun reke ning. Voordat de langere serie ste vige muziek begint kan men genie ten van Roos Langton. Tijdens dit optreden is muziek uit de jaren 70 met onder meer covers van The Eagles, maar ook eigen werk. Dan komen achtereenvolgens en kele meer stevige optredens van Van Nelle met alternatieve rock, Barburan met feel good rock, Backstage met hard rock a la Me- gadeth en Kainam met metal. De avond wordt afgesloten met rap roll dooi dUster. Aanvang: 20:00 uur; entree: minimaal. Maandag 1 juli: Trio SHE komt opnieuw naar Cabrio. luchttheatcr. Het repertoire varieert van barok tot muziek uit de twintigste eeuw. Tbssen de muziek door biedt SHE op verrassende en luchtige wijze een blik op de achtergrond van de componist en zijn muziek. Kaarten 6,00) zijn verkrijgbaar bij de VVV en in Soesterberg bij drogisterij Sukking. Di Lassostaat 65*, tel. 6022195 Astrologie: Met de persoonlijke horoscoop als uitgangspunt wordt in deze cursus geleerd om met be hulp van goede lectuur de beteke nis van de eigen horoscoop op te zoeken en het eigen karakter dui den. Verder wordt geleerd om in een lege horoscoop huizen, dieren riemtekens, planeten en aspecten te tekenen. Aanvangsdatum en tijd: dinsdag 1 oktober van 13:30- 15:30 uur; aantal lessen: 5; cursus prijs: 50,-. Een van de creatieve cursussen op het programma van de Volksuni versiteit is dit jaar 'Ambachtelijk Meubelstofferen'. Deze is bedoeld om de basistechnieken te leren van het bekleden van meubels met tra ditionele materialen, zoals het spannen van jute singels, het kop pelen van conische veren, het op vullen met erin of paardenhaar. Op een ambachtelijke manier wordt van een antieke of gewoon oude, versleten, maar vaak zo ge liefde stoel iets nieuws gemaakt. Deze cursus wordt tweemaal aan geboden, zowel op een ochtend als op een avond, omdat gewerkt kan worden met maximaal zes perso nen per groep. Aanvangsdatum en tijd: maandag 30 september 9:00- 12:00 uur of donderdag 3 oktober 19:00-22:00 uur. Aantal lessen: 10; Cursusprijs: 175,-. Materiaal kan bij de docent gekocht worden, alle benodigde gereedschap is aan wezig. Fragment van 'Wie vangt Duif je?' de Soester Courant p aangeboden r gevraagd il iourant, 5 t te worden betaald. I isdag 'incl. BTW I J Voor kinderen wordt zaterdag 29 juni om 14:30 uur de voor stelling 'Wie vangt duifje?' op gevoerd in openluchttheater Cabrio. De uitvoerenden zijn van Stichting Kindercomedie uit Lieshout. Het verhaal gaat over Colombine. Zij is een mooie, spontane meid, maar taalt niet naar de heren die een oogje op haar hebben. Panta- lone de vrek, Capitano de manne tjesputter, Dottore de blaaskaak en Arlequino de flirter, ze maken geen kans. Dat valt niet goed bij de heren, want ieder van hen meent toch de enige aangewezen kandi daat te zijn. Ze sluiten een wed denschap wie het duifje in de net ten van zijn charmes zal kunnen vangen. Dan begint een hilarisch spel, waarin ze zichzelf overdreven uitsloven voor Duifje en ondertus sen elkaar tegenwerken. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV en in Soesterberg bij drogis terij Sukking en natuurlijk aan de kassa (zie ook de voordeelbon op deze pagina). Hei trio SHb is een oeKende "er- schijning in Cabrio. Zondag 30 juni om 14:30 uur zijn Mirjam van der Maas (dwarsfluit en traverse), Erna van Hees (dwarsfluit) en Marijke Hess (cello) weer te zien en te horen in het overkapte open- Op zondag 30 juni zal er een openluchtconcert plaatsvin den op de binnenplaats van de Witte Burcht Hoeve aan de Soester Enghweg. Het optre den van het fagotkwartet Tak kenbos uit Haarlem is een van de speciale evenementen die de werkgroep klassiek van Ar tishock in het kader van het 35- jarig bestaan heeft georgani seerd. Eigenaar Jan Smeeing heeft de binnenplaats voor het openlucht concert beschikbaar gesteld. Zoals bekend is een deel van de monu mentale boerderij uit 1942 her bouwd en wordt de restauratie de komende maanden voltooid. De aanblik en de sfeer van de plek is dichterlijk en indrukwekkend te noemen, zeggen de organisatoren cn zij zijn ervan overtuigd dat de musici zich hierdoor zullen laten inspireren. Passend in de sfeer van de omgeving heeft Gerrie Jonker, coördinator van de werkgroep klassiek, gekozen voor Takkenbos. Dit kwartet bestaat uit onder an deren Janneke Boonstra die dit seizoen haar examen Docerend Musicus met succes heeft afge rond. Momenteel speelt zij in veel verschillende kamermuziekensem- bles en orkesten. Jeroen Vermeu len is componist en beroepshoor nist in o.a. het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest. Wim Prins, die van huis uit klarinettist is, kon net als Vermeulen op een gegeven moment niet meer om zijn voorliefde voor de fagotklank heen en liet zich bekeren tot dit instru ment. Hij speelt in verschillende ensembles en projecten in Haarlem en omstreken. Boukje Jonkheer is docente schoolmuziek aan het Keizer Ka- relcollege in Amstelveen. Zij rond- De inmiddels voor een deel her bouwde witte burcht vormt zondag 30 juni het decor voor een concert van het fagotkwartet Takkenbos. de in 1987 haar conservatorium studie af en speelt o.a. in het Amsterdams Blazerscollectief. Daarnaast schrijft en arrangeert zij veel muziek voor musicals voor schoolorkesten en ensembles in al lerlei bezettingen. Lucas Bunge, professioneel uitvoerend musicus en uitgever in ruste, zal de presen tatie voor zijn rekening nemen. Het kwartet zal bewerkingen van Gounod, Bizet, Scheidt e.a. spelen. Dit voor Soest en omgeving bij zondere concert is gratis bij te wo nen. Een vrijwillige bijdrage in de onkosten is welkom. Het is wel noodzakelijk om te reserveren en wel vóór 28 juni bij Artishock, 32 6019577.

Soester Courant | 2002 | | pagina 7