KORTINGEN TOT op een groot deel van onze zomercollectie. 'Van heidehut tot residence' ulpverlening brandweer al in '39 landelijk nieuws W0RTMANN Fietsvierdaagse zit er op 7 OP SOESfT Monuta steunt herbouw molen wesr £3 Soest 50 jaar geleden] Uit de historie van Soest(erberg) Mendag van WPE op 30 juni WOENSDAG 26 JUNI 2002 Ignummer 13 SOESTER COURANT PAGINA 9 Burg. Grothestraat 7 3761 CJ Soestdijk Laanstraat 65 3743 BB Baarn Gift van 2500 euro welkome aanvulling stichting Gilde wint le prijs optocht in Etten-Leur TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN SCHRAVEMADE B.V. De verkiezing van Woensdag. Ons personeel met VACANTIE. Proeven en buitenhindernissen Soester twee maal achter elkaar de klos Bekeuringen bij spoorovergang jurt er met uw woonbon Iledig en juist ingevulde wc ehandeld. Bovendien wordt» u aan alle voorwaarden vota waarbij alles klopt, wordtin, tor starters geldt de leeftijd maatschappelijke of econ„, an de regio Eemland," 'romers geldt de periode n» ig is op het huidig adres. h gens de criteria bovenaan d« staat, worden uw persoonlijke tls leeftijd, gezinssamenstelii gecontroleerd met de gec tlijke Basisadministratie" Zijn de gegevens juist dan tor de eigenaar/verhuurder a pteert u de woning dan krijgt een acceptgiro waarmee u 43 voor een huisvestingsverci pn u d candidaat selecteerd voor een woning, dan, 10 dagen na het verstrijken vE-__ Ttijn benaderd door de verhul n aanbiedingsbrief is het niet nu EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE itijds te informeren naar iMkjjj ffexi periment met lagere waterpeilen ET IN AANMERKING BENT ge 0R EEN WONING ONTVANG' RICHT Deze zomer experimenteert Waterschap Vallei Eem met n woningtoewijzing de waterpeilen in de polders in taten van de woningtoew^; het Eemland. In veel gebieden sergegeven in een overzicht Da> zullen ze 5 tot 20 centimeter gegeven hoeveel reacties er op{f, lager staan dan in de afgelopen loorstmmeTisetoegeLW°en Oo® T' D"h ?ijkgraaf de woonduur, de eventuele V Heemraden besloten. <e of economische bindinq Het waterschap ts dit voogaar ge torende puntenaantal vermdd 0; met.de ee" nt u een inschatting maken w n.leuw Peilbylu,t- Het wd de e™- P een dergelijk type woni® nngen van deze zomer gebruiken uw woonwensen aanpassen ™2rdat bet de m,euwe waterPe>'en K definitief vaststelt. woningzoekenden De waterPeilen die het waterschap 9 gevallen is het mogelijk onj. de laatste jaren hanteerde, wijken of sociale gronden een urger te verkrijgen. Slechts in een antal gevallen zal een dergt, die slechts van toepassing is voon worden verstrekt. Informatie hierc krijgen bij de afdeling Publieks; rieente, onderdeel huisvesting. iverhoopt een serieuze klacht ar de woningtoewijzing, dan kuntu; indienen bij de gemeente imissie Woonruimteverdeling, P 3760 CA SOEST. af van die uit het peilbesluit uit 1990. De waterpeilen in de winter kwamen vrij goed overeen met het huidige peilbesluit, maar in de zo mer waren ze een stuk hoger. Aan vankelijk was dat omdat niet alle watergangen uitgediept waren. Veel watergangen kwamen droog te staan bij de lagere peiien. Vóór 1990 waren de waterpeilen in het algemeen hoger. Uit bijeenkomsten in maart van dit jaar bleek dat de meeste boeren re delijk tevreden waren over de hui dige standen. Een aantal wilde met name in het voorjaar lagere peilen en een klein aantal wilde liever ho gere peilen met name in de zomer. Verder bleek het verschil tussen het zomerpeil en het winterpeil veel groter (meer dan 40 centime ter) te zijn dan voor de natuur wenselijk is. Na de zomer presenteert het wa terschap de voorstellen voor de nieuwe waterpeilen. Iedereen krijgt dan de gelegenheid te reageren, voordat het peilbesluit aan het eind van het jaar formeel ter inzage ge legd zal worden. Binnenkort be spreekt het waterschap de proble matiek rond de waterpeilen met de Landinrichtingscommissie Eem land. i Molen tt r Stort Z.roo, U w indba (Vervolg van voorpagina) Met een gift van 2.500 euro heeft Monuta Charity Fund de bankrekening van Stichting De Windhond gespekt. 'Dat is een bedrag dat telt', zei burgemees ter Koos Janssen donderdag middag. Kort daarvoor had hij als voorzit ter van het Comité van Aanbeve ling de symbolische cheque in ont vangst genomen van adjunct-direc teur J.W. Baake van Monuta Uit vaartverzorger. Uit het Monuta Charity Fund wordt sinds 1999 jaarlijks 750 dui zend gulden geschonken aan diver se charitatieve sociaal-maatschap pelijke doelen. Om de twee jaar wordt een ander thema uitgeko zen. Organisaties en projecten die hieronder vallen, maken kans op een bijdrage. Aanvragen kunnen direct worden ingediend door de ontvangende instantie, maar het komt ook voor dat er tussenperso nen zorgen voor het contact. '9 vragen heeft over het toewijzing tn kunt u daarvoor terecht bij Por'Jj 'ij SCW of de afdeling Publiekszak? leente Soest. Ook zijn hier informat- :chikbaar. :everdeling). st Eemland bestaat uit de gemeen!- i Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leit en Woudenberg. dit blad door de desbe- ist ingevulde bonnen of te omen. Jkken verhuurder, de betrokken verhuurder. Een brandweeruitruk voor een ilpverlening, zoals vorige t. week het geval was na een aan- wwsop«ftni /Uih U °°k v'nden: rijding op de kruising Soester ww.soest.nl, bouwen en „om Ho0gt-Va„ Weerden Poelman- weg, is tegenwoordig niets bij zonders. Immers, bij veel korp sen betreft meer de helft van de litrukken een hulpverlening, iriërend van het uit de sloot halen van een koe, het bevrij den van mensen uit een defec te lift of het leegpompen van een kelder. Het bevrijden van slachtoffers van keersongelukken of het schoon- iken van het wegdek na een aan- jding waarbij olie of een andere leistof op straat is terechtgeko men, is een belangrijk onderdeel van de hulpverlening. Eén van de eerste keren waarbij de hiilp van de Soester vrijwillige brandweer werd ingeroepen na een lérnstig verkeersongeval, dateert van ruim zestig jaar geleden, op woensdag 14 juni 1939 's nachts om half twee. Er was maar één auto bij betrokken, een tweezitter. Er zaten niettemin vijf mensen in, van wie er vier om het leven kwa men toen de auto op de Birkstraat ter hoogte van hotel-café Kamp- lust (nu Het Witte Huis) in volle vaart frontaal tegen een boom reed. Volgens het politierapport 'bleek de dikken, zwaren en geheel gaven boom beter tegen den schok bestand te zijn dan de auto, zodat deze laatste geheel in elkander werd gedrukt. De wagen kwam j met de voorzijde precies midden igen den boom aan, de beide oorwielen kwamen ten slotte links en rechts van den boom terecht, assis en carrosserie werden to- lai vernield en de stukken vlogen ieters ver in het rond. Op 15 Meter afstand werd later een groot ^afgebroken stuk van de cilinder- vand gevonden en de metalen jrokstukken lagen rondom'. De rieste gevolgen van het ongeluk en ie enorme ravage waren destijds andelijk nieuws. Geb.datum:_ -Geb.datum: leren) onder de 18 jaar - nr: nplaats: 3on werk: huidige woning: en partner (datum invullen) P doorstromer zie t Eemland. igesloten periode van d. nee' uw enkele tel: behoeve van een gehandi- ouden behorende persoon 9: Het ongeluk was de trieste afslui ting van een avondje uit van vier nwoners van Amersfoort en een cennis uit Utrecht. Twee Amers- ioorters en de Utrechter verkeer den volgens een verslag van de gebeurtenissen 'reeds in een vroolijke stemming na eenige gla zen bier te hebben gedronken, toen ten huize van één van hen nog meer gedronken werd. Daarna be gaven ze zich met de auto de stad in en kwamen tenslotte in Utrecht terecht. Na eenige omzwervingen aldaar passeerden zij twee vrouwe lijke kennissen uit Amersfoort, beiden moeder van drie kinderen. De begroeting was hartelijk en de beide dames werden uitgenoodigd om mede te rijden. Gezamenlijk werd daarop naar Amersfoort terug gereden, hoewel de drie vrienden in Amersfoort, Utrecht en elders reeds veel meer bier hadden gedronken dan goed voor hen was. Speciaal de bestuur der kon niet meer geacht worden capabel te zijn een auto te bestu ren, doch waar hij zelf beweerde dat het nog best ging en geen der andere inzittenden zich energiek verzette tegen zijn pogingen om den auto te besturen, vertrok het vijftal naar Amersfoort. Via De Bilt en Zeist werd de terugtocht ondernomen en onderweg werd nog eenige malen in café's langs de route afgestapt, waar men nog meer alcoholhoudende dranken nuttigde'. Onderweg was het voorbijgangers opgevallen dat de oestuurder zo hard en onverantwoordelijk reed, soms over de hele breedte van de weg slingerde en soms lange stuk ken geheel links van de weg reed met een snelheid van naar schat ting 80 km. per uur. In de bocht van de Birkstraat even vóór Kamplust gebeurde ten slotte het ongeluk, dat eigenlijk niet kon uit blijven. De auto botste tegen een boom rechts van de weg. De twee inzittenden achterin wer den over het drietal dat voorin zat uit de wagen geslingerd. Eén van hen was op slag dood, de ander liep ernstige verwondingen op. De drie inzittenden voorin de auto waren bewusteloos. Van één van hen stond de kleding in brand, de ander was bekneld geraakt. In hotel Kamplust belde men di rect nadat men de klap had ge hoord en de brandende auto had gezien, naar het politiebureau. De dienstdoende agent stelde onmid dellijk de sirene in werking om de brandweer te alarmeren. 'Uiterst vlug, zoo vlug als wellicht nog nimmer tevoren, rukte de Brand weer uit. Met groote vaart werd de afstand van ongeveer 6 K.M. afge legd. Ook de politie trok onver wijld naar de plaats van het onge luk', aldus het verslag. 'Toen de Brandweer aankwam, hadden de bewoners van hotel Kamplust tezamen met eenige voorbijgangers reeds getracht de inzittenden uit de brandende auto te halen, wat hen, op de bestuur der na, was gelukt. Eén van hen was overleden, het geredde slacht offer overleed korte tijd later. De redders moesten machteloos toe zien dat de bestuurder in de vlam menzee omkwam. Direct na aankomst van de brand weer werd energiek met de blus- schingspogingen aangevangen. Drie brandbluschapparaten wer den leeggespoten waardoor de vlammen zienderoogen verminder den. Ook de inmiddels gearriveer de motorpolitie uit Amersfoort spoot een brandbluschapparaat leeg, terwijl verder nog enkele em mers met water, betrokken uit Kamplust op de vlammen werden geworpen. Tenslotte werd met een paar schoppen nog wat zand en aarde gegraven en aldus werden de vlammen in betrekkelijk korten tijd gebluscht'. De inmiddels ook gealarmeerde ziekenauto van de EHBO bracht het zwaar gewonde slachtoffer naar het ziekenhuis De Lichten berg. Een aantal militairen van de in het Sint Josephgebouw tijdelijk ondergebrachte zoeklichtafdeling van het Regiment Genie, Verlich tingstroepen, met de tweede brandweerwagen mede uitgerukt, zette zich in bij het blussings- en opruimingswerk. De vier omgeko men inzittenden van de auto wer den met een militaire vrachtwagen naar het lijkenhuisje naast het raadhuis gebracht en daar gekist. Het autowrak werd door een takel wagen uit Baarn naar het terrein van gemeentewerken aan de Lan ge Brinkweg gebracht. Om vier uur, tweeëneenhalf uur na het on geluk, was de ravage opgeruimd. Een dergelijk ernstig auto-ongeluk gevolgd door brand was in de ge schiedenis van de Soester brand weer niet eerder voorgekomen. De plaatselijke dichter Benny Vre- den haakte op het ongeluk in door in de Soester Courant onder de kop 'Alweer' te schrijven. Weer eischte 't verkeer zijn offer. Weer in vier gezinnen rouw. Weenen kind'ren om hun moeder, Treuren mannen om hun vrouw. Weer een droevige historie. In de lange, lange rij, Kwam er deze week al weder Een zeer tragisch voorval bij. Weer riep men terstond de hulp in Van de brandweer-motorspuit. Weer trokken de koene mannen 's Nachts om half twee er op uit. Weer werd spoedig om de hulp van Vele anderen verzocht. Weer moest men helaas ervaren, Dat het niet meer baten mocht. Weerstaan allerhande kranten Met dit droef gebeuren vol. En weer hoort men zachtjes momp'len 't Oude woordje: alcohol. Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toenInformatie: Juul van de Poll, 6017065. Bron: Eemland Pers Van de auto die op de Birkstraat frontaal tegen een boom botste en in brand vloog, waarbij vier van de vijf inzittenden om het leven kwa men, bleef niet meer dan een wrak over %r*?- In dit geval was dat R.M.F. Klei- negris van de gelijknamige advies groep Soest, een relatie van Monu ta. Hij wees het fonds op de initia tieven voor de herbouw van de in 1930 afgebroken stellingkorenmo len. Het verzoek werd gehono reerd en donderdag van een offici eel tintje voorzien tijdens een kor te bijeenkomst in het gemeente huis. Baake zei 'zeer positief' te staan tegenover de inspanningen en de doelstelling van stichting De Windhond. Hij kon zich overigens niet herinneren dat het Monuta Charity Fonds eerder geld had ge geven aan een molenproject. Janssen was verguld met de gift. 'We zijn over de helft en de weg terug willen we niet meer. We hou den pas op als de molen draait, dat is onze filosofie.' Hij wees er op dat na 2001 er bewust voor is ge kozen om de frequentie van acties omlaag te schroeven. Vorig jaar ontwikkelde de stichting aan de lopende band activiteiten om geld in te zamelen. 'Dat jaagt op en schept verwachtingen dat de mo len er snel staat, ons ambitieniveau was iets te hoog. Maar: de giften Burgemeester Koos Janssen (rechts) neemt de symbolische che que in ontvangst van J. W. Baake van Monuta (links). R.M.F. Klei- negris fungeerde letterlijk en fi guurlijk als tussenpersoon. Foto: Soester Courant In Etten-Leur heeft het Groot Gaesbeeker Gilde zondag een eer ste prijs in de wacht gesleept tij dens de optocht. In de aanloop naar de'eigen feestweek maakte het gilde dus weer een goede in druk. Opvallend was de vertegenwoordi ging van vendeliers en muzikanten van de 'Soester schutters'. Ze wa ren zondag te gast bij de Kring Baronie en Markiezaat, een naam die is terug te leiden naar de perio de dat een markies het er voor het zeggen had. De deelname in Etten-Leur was voorlopig het laatste optreden van het Groot Gaesbeeker Gilde. De vakantieperiode komt er aan en daarom worden de activiteiten op een laag pitje gezet. Dit geldt niet helemaal voor het Soester gilde, want tientallen leden zijn de ko mende weken druk met de voor bereidingen voor de gildenfeesten die dit jaar van maandag 19 tot en met maandag 26 augustus zullen plaatsvinden op de Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. kunnen niet in hoog tempo genoeg binnenstromen', aldus de burge meester. Deze donaties komen binnen in 'alle soorten en maten', maar de stichting is nog op zoek naar een fundamenteel bedrag, waarmee de financiering rondgebreid kan wor den. Ook moet nog een exploitant voor de molen worden gevonden. Daarnaast is in de kelder ruimte voor bijvoorbeeld een kantoor, een bureau of een (milieu)educatief centrum dat met haar activiteiten aansluit op de functie van de mo len. Het maakt eigenlijk niet uit, zo lang de horeca maar niet de over hand krijgt. Want het allerbelang rijkste van de molen is dat de wie ken straks gaan draaien en dat er graan zal worden gemalen om brood van te kunnen bakken. De huurinkomsten zijn van belang voor de exploitatie van De Wind hond. Ofschoon er mensen zijn, die te kennen hebben gegeven, dat ze het wel zien zitten om de mo len draaiende te houden, zijn er op dat gebied nog geen concrete za ken gedaan. 'Als er mensen zijn die ideeën hebben, horen we dat graag', lieten Janssen en stichtings voorzitter G. Sterken donderdag weten. Donateur van de stichting kan men worden door jaarlijks minimaal 45 euro over te maken op postbank- rekeningnummer 44.03.522 t.n.v. Stichting De Windhond Soest. Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUCA TEGELTAPIJT. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Te 1.0318-571225, www.vanheugten.com Bel voor gratis tapijtkleureninfo! Bezoek onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! reeds v.a. l'° p.t. 50x50 cm tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest Telefoon 035 - 602 02 49 Uit de Soester Courant van Vrijdag 27 Juni 1952 Koning Kiezer heeft zich Woens dag wederom van zijn taak gekwe ten en ook ditmaal heeft hij zich rustig en ordelijk gedragen. De Soester kiezers traden vanaf 8 uur 's morgens tot des middags 5 uur aan, om in een van de 15 stembureaux hun plicht te vervul len. Zij deden zoals ruim 5 millioen kiezers deze dag in Nederland de den. De oproepingskaart werd op het stembureau ingeruild tegen het witte stembiljet en het rode pot lood deed de rest. Bij verreweg de meeste kiezers vorderde de invulling van het stembiljet een minimum aan tijd. Het waren de beginselvasten, waarvoor alle verkiezingspropa ganda boter aan de galg is. Er wa ren er echter ook, die er zwaar werk aan hadden en blijkbaar het juiste hokje maar slecht konden vinden. Er waren er zelfs, die alle hokjes op het stembiljet hadden rood gemaakt of dit deden voor de namen van b.v. alle op het stembil jet voorkomende personen, woon achtig in een zekere gemeente, welke plaats wellicht de geboorte- of vroegere woonplaats was van deze hardzwoegende kiezers. In onze laatste nummers schreven we, dat het met de verkiezing 1952 maar een lauwe boel was. Behoudens een enkele uitzonde ring was de taal der propaganda- biljetten niet van dien aard, dat Koning Kiezer zich kon opwinden. De aanplakbiljetten "spraken" niet, er was weinig pakkende lec tuur aan huis bezorgd en nabij de stembureaux zocht men vergeefs naar de politieke vuurvreters, die zoals voorheen, de kiezers nog een laatste duw gaven. Het aantal Soestenaren, dat zich naar de stembus mocht begeven bedroeg 13369 personen. Van dit aantal moest worden afgetrokken 248 kiezers, die elders stemden, terwijl er niet minder dan 736 vreemdelingen waren, welke in Soest stemden, zodat het totaal aantal kiezers 13857 bedroeg. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen bedroeg echter slechts 13138, waaruit volgt, dat 719 kie zers niet hebben gestemd. Met de 468 ongeldige stemmen (blanco en van onwaarde), betekent dit, dat in onze gemeente niet minder dan 1187 stemmen verloren gingen, hetgeen bijna 10% betekent. Al was de stembusstrijd lauw en rustig, de uitslag der verkiezingen had een resultaat, dat hieraan on evenredig was. Zoals in geheel Nederland was ook de uitslag der stemming in onze gemeente verrassend. Er hebben zich verschuivingen voor gedaan, waarop meerdere partijen niet hadden gerekend en het blijkt, dat de Nederlandse kiezer van het recht om te stemmen een welbe wust gebruik heeft gemaakt om zijn tevredenheid of ontevreden heid in het beleid van de nu afge treden regering tot uitdrukking te geven. De stembus-uitslag had voor ons land het volgende beeld: De K.V.P. verloor 2 zetels aan de K.N.P., welke laatste partij echter meer stemmen kreeg dan voor 2 zetels nodig waren, zij had een overschot van 40.000 stemmen, zodat we kunnen concluderen, dat indien de K.N.P.-stemmen op de K.V.P. hadden gestemd, dit de K.V.P. 3 en bij toewijzing der rest zetels wellicht nog een 4C zetel had bezorgd. De P. v.d. A. won 3 zetels. Steeds meer communisten blijken de C.N.P. de rug toe te keren, waar door 2 zetels van de C.P.N. over gingen naar de P.v.d.A., terwijl de kiezersaanwas en de terugkeer van de in 1948 naar de A.R. afge dwaalde stemmen, zulks in het verband met de Indië-kwestie, de rest wel zal hebben gedaan. De C.H.-partij won bijna 23000 stemmen en hield haar 9 zetels. De V.V.D. boekte een stemmen winst van rond 81000 stemmen en kreeg 1 zetel meer. De A.R.-partij verloor 47000 stemmen, die we voor het grootste deel terug kunnen vinden bij het Gereformeerd Politiek Verbond, welke partij 35510 stemmen kreeg. Bovendien wil het ons voorkomen dat een aantal niet-A.R. kiezers, die in 1948 op de A.R. stemden, ditmaal verstek lieten gaan, nu de Indië-kwestie geen rol meer speelt. De Staatkundig Ger. Partij boek te een kleine stemmenwinst en bleef haar 2 zetels behouden. De Communistische Partij verloor 53.000 stemmen en verspeelde daarmede 2 zetels. De Partij voor Recht en Vrijheid boekte bijna 19.000 stemmen, terwijl de Socia listische Unie bijna 18.000 stem men verkreeg. De Middenstand spartij moest een belangrijk verlies incasseren van bijna 16.000 stem men en kwam evenmin tot aan 1 zetels. Om niet verplicht te worden de verschijning van ons blad geheel stop te zetten tijdens de twee weken vacantie, waarop het personeel van onze drukkerij, volgens het collectief Arbeids contract, recht kan doen gelden, hebben onze mensen er, even als vorige jaren, in toegestemd de vacantie wederom in gedeel ten op te nemen en wel tijdens de eerste dagen van de werkwe ken aanvangende 30 Juni, 21 Juli en 4 en 18 Augustus. Als gevolg hiervan zal op de Dinsdagen in deze weken, dus op 1 en 22 Juli en 5 en 19 Au gustus ons blad niet verschijnen. A.s. Dinsdag verschijnt ons blad dus NIET. Een- en tweespannen, diverse proeven en hindernissen. Het is weer tijd voor de mendag van de Warmbloed Paardenfokver- eniging Eemland (WPE). Die wordt ditmaal gehouden op zondag 30 juni. De straten in en achter de Kerken- buurt vormen wederom het decor voor deze folkloristische activiteit. Liefhebbers kunnen vrijwel de ge hele dag hun lol op, want er wordt al om 9:30 uur begonnen. In verband met het 25-jarig be staan en de daaraan gekoppelde activiteiten, had de WPE vorig jaar geen mendag georganiseerd. Ach teraf had die toch geen doorgang kunnen vinden vanwege de MKZ- crisis. Nu is de traditionele club wedstrijd weer in het programma opgenomen. De deelnemers beginnen zondag met de dressuurproef en de behen- digheidsproef. Daarna verlaten ze het hoofdterrein bij de Peter van de Breemerweg en de Ferdinand Huycklaan om de uitgestippelde route te volgen en de buitenhinder nissen te nemen. Het gaat erom wie de minste strafpunten behaald. Er wordt door de WPE-leden ge streden in vier categorieën: 1 span paarden, 1 span pony's, 2 span paarden en 2,span pony's. Een 24-jarige Soester heeft don derdagmiddag kort achter elkaar twee keer een bekeuring gekregen, omdat hij tijdens het autorijden mobiel belde en de telefoon met een hand aan zijn oor hield. Hij werd eerst betrapt op de Dalweg, waar hij geen voorrang verleende, geen veiligheidsgordel droeg en druk was met bellen. De politie hield hem aan en bekeurde hem (134 euro). Niet veel later zag de politie de zelfde Soester op de Burgemeester Grothestraat rijden, met opnieuw de telefoon aan zijn oor. De man verklaarde dat hij was gebeld en dus wel moest opnemen, maar de politie was daar niet gevoelig voor en schreef andermaal een bon uit. Omdat bewoners van onder meer de Foekenlaan weer eens hadden geklaagd over sluipverkeer, heeft de politie zich vorige week opge steld bij de spoorwegovergang. Deze mag tijdens de spitsuren niet worden benut, maar kennelijk houdt niet iedereen zich aan de gesloten verklaring. Dinsdag be trapte de politie zeventien bestuur ders. Zij kregen een bekeuring. De fietsvierdaagse zit er weer op. Ongeveer honderd kilometer hebben de deelnemers in de benen na vier avonden op het zadel en de pedalen. Hoewel de afstan den van de routes elke dag gelijk waren, werden de fiet sers blootgesteld aan een groot aantal weertypen met als uitersten de tropische warmte en de slagregens. Donderdag was het misschien nog wel het meest ide aal om te fietsen. Toen-finishten de deelnemers bij Hoogvliet aan de Wiardi Beckmanstraat, waar ze door Tempo Toer, de supermarkt en familie en kennissen feestelijk welkom werden geheten. Onder de juiste in zenders van de prijsvragen werden prijzen verloot, ook waren er beloningen voor degenen die hun tweewieler het fraaist hadden versierd. Velen, onder wie dit meis je, hadden hun best gedaan.

Soester Courant | 2002 | | pagina 9